ESONA VIJFDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN ZATERDAG 29 MAART 1930 z de meest regelmatige en vlugste dienst op ALKMAAR en A'DAM. PREDIKBEURTEN DEN HELDER. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Maart. Z 30 M 31 April. D W D V opond.opoud: 5.59 18.52 5.40 18.28 9.06 21.19 6.10 20.09 5.38 18.30 9.33 21.48 6.23 21.31 6.36 18.31 10.03 22.18 6.39 22.55 5.33 18.33 10.35 22.52 6.59 5.30 18.35 11.09 23.28 7.31 0.19 5.28 18.36 11.47 8.16 1.37 5.26 18.38 12.08 0.31 Licht op voor alle voertuigen: Zaterdag 29 Maart 18.56 uur. Zandag 30 18.58 Maandag 31 19.00 Ooize vroegere stadgenoote, mej. J, M. O. van Oostveen, is benoemd tot on derwijzeres te Zaandam. Onze stadgenoot, de heer M. J. do Lange, slaagde in Den Haag voor het examen 8e stuurman groote vaart. In het Predikbeurtenblad staat abusie velijk, dat de morgendienst in de Nieuwe Kerk om 10 uur begint, dit moet zijn om 10.30. DORCAS. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de door „Dorcas" georganiseerde bazar, welke a.s. Dinsdag 1 April in U.S.O. wordt geopend. HET WONDERE EILAND CURACAO. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Woensdagavond 8 uur in de Luther- scho Kerk alhier de heer Bielke, secretaris van het Hernhutter-Zendingsgenootschap, spreken over het werk in „Onze West" Reeds van 1735 zijn leden van de „evan gelische broedergemeente" daar werk zaam. De heer Bielke is juist terugge keerd van een inspectiereis van negen maanden, zoodat hij de nieuwere ontwik keling gezien heeft. Een goed spreker, scherp opmerker met warme liefde voor de volkeren daarginds, is zeker wel de man om óók het zooveel besproken Curagao nader te doen kennen. VERZENDING BRIEVENMAAL PER HR. MS. „WITTE DE WITH". Naar Willemstad (Cura^ao). Op Maandag 31 Maart a.s. zal vanuit Den Helder worden verzonden een recht- streeksche brievenmaal naar Willemstad (Ouragao) per Hr. Ms. torpedotoootjager „Witte de With". Laatste buslichting Hoofdkantoor 12 uur. Laatste buslichting Bijbussen lichting 3. De verzending van brievenpost naar Willemstad en Maracaibo 28 Maart via Chcrbourg per s.s. „Mauretania" vervalt. CURSUS STOFSCHILDEREN EN BORDUREN ZONDER NAALD. Van 14 tot en met 16 April as. wordt in het hotel Bellevue alhier door de Deka- Textilfabriken te Munchon een cursus gehouden in het nieuwe kunsthandwerk van 8tofschilderen en borduren zonder naald met de Deka-verven, welke koste loos toegankelijk is. BEBOUWING VAN DE PRINS HENDRIKLAAN VOOR WERKL.VEREEN. O. S. W. bouw is gegund aan de laagste In schrijvers: a. J. P. van Os 9970; b. W. d. Kriek 890. UITREIKING DIPLOMA'S AMBACHTSCHOOL. Donderdagmiddag had in de Ambachts school alhier de jaarlijksehe uitreiking plaats van de diploma's enz. aan de leer lingen der Ambachtsschool, welke gebeur tenis steeds met eenige plechtigheid ge paard gaat. Daar de Voorzitter, de heer D. H. Grunwald, ditmaal verhinderd was, geschiedde de uitreiking door den hoofd officier M.S.D. 2e kl., overste W. J. Mantz, die een hartelijk toespraakje tot de ver zamelde jongelui hield. Hij wees er op, c'at het diploma in de eerste plaats is de belooning voor den betoonden ijver en vlijt, in de nu geëindigde schoolperiode, en in de tweede plaats een introductie vormt voor de groote maatschappij. Want, zoo zeide overste Mantz, dit einde van de schoolperiode, waarvan dit diploma de bekroning is, is nog maar een begin. Dat klinkt misschien wat ontmoedigencTvoor Jelui, maar de strijd om het bestaan1 is niet gemakkelijk. Hoe ouder je wordt, des te weer zul je het ervaren.-Nu nog steunen' Jelui op vader en moeder, maar dat houdt j straks ook op en dan sta je er alleen voor. ■Ik hoop, aldus de spreker, dat het jelui gelukken mag een betrekking te vinden, en hier in Den Helder zal dat zeker niet zoo gemakkelijk gaan. Misschien zijn er onder jelui, die straks ook mijn uniform zullen dragen. Neem een voorbeeld aan ons, ouderen, die ook in den strijd des levens tenslotte ons een positie 'hebben moeten veroveren, en beschouw vooral het diploma als een inleiding tot je verdere studie. Hier op de school is getracht jelui iets het vak te loeren, waardoor je in, me nig opzicht een vooriteur hebt boven an deren, die dit dioloma niet bezitten. Maar als je straks in een werkplaats in aanra king bomt met ouderen, die niet zoo'n diploma bezitten, beschouw iezelf dan vooral niet als beter. Dat betere zit 'm al leen in de vóóropleiding, die jelui gehad hebt, de rest moet heelemaal van jelui zelf komen. Na de uitreiking der diploma's wees overste Mantz nogmaals op het feit, dat de jongelui met dit diploma in staat zijn de burgermaatschappij in te treden. Later ook zullen .jelui .beseffen, wat je in de af- geloopen jaren te danken hebt aan de leeraren, die jelui hebben voorbereid. Somtijds hebben die 'heeren enkelen van jelui wel eens flink moeten aanpakken, maar dat geschiedde om bestwil, en naar mate je ouder wordt, zul je dat alles beter leeren waardeeren. Daarvoor past een woord van dank aan de heeren en ik meen clan ook in jelui geest te spreken door hier namens de leerlingen dat woord van dank over te brengen. Het College van Burgemeester en Wei houders was bij deze plechtigheid verte genwoordigd' door den burgemeester en wethouder Smits. Eerstgenoemde, na overste Mantz het woord voerend, sloot zich gaarne bij diens woorden aan, ze aan vullend met een woord van dank aan den waarnemend voorzitter voor diens welwil lendheid. Namens de leerlingen werd het woord gevoerd door den leerling Sctoulmayer, die dank bracht voor de lessen, en de be lofte deed, dat 41, die thans de school gaan verlaten, den goeden naam dier school hoog zullen houden. Hij hoopte tenslotte; da dtezelfde prettige verstandhouding van thans zou mogen blijven bestaan. Tenslotte las de directeur der school, de heer Smit, de namen op der bevorderden, waarmede deze plechtigheid, voor de jon* gelui der Ambachtsschool van zooveel be- teekenis, weder tot het verleden behoorde, Hieronder volgen de namen van gedi plomeerden enz. Toegelaten tot de lste klasse: Metaalbewerkers: N. v. Gent, S. Bot' ter, H. J. Boogaard, J. Ox, J. Haijes, C Kant, L. Kriele, J. Dekker, C. Bregman, W. Hellema, P. Tijdeman, W. C. Stam, J, v. 't Hert, F. H. J. de Graaf, J. Mulder, C. Frinks, J. Dol, F. Kwast, B. v. Apel doorn, G. Oudijk, J. v. Heems, W. Make laar, J. Eelman, L. C. v. d. Blink, K. v. d Heuvel, H. Kramer, F. M. Troost, L. ten Cate, R. Bruin, P. Koomen, S. de Wit, W Jongepier, C. v. d. Pol, W. Schenk, L Sehoorl, A. C. v. Dijk, J. Vonk, G. Jor dens, J. H. Bosveld. Electriciens: C. W. F1. Gerritsen, J Otten, H. de Haan, W. L. Stuive, D. Bo denstaf, A. G. Stijger, H. v. d. Vliet, G. J v. d. Berg, A. J. v. d. Heide, A. Koreman A. J. Visser. Timmerlieden en meubelmakers: Jo Dekker, F. Pronk, L. Snijder, H. F. B. de Jong, D. Ruig, R. Heemsbergen, H. J Aberson, B. Aberson, J. Hegeman, G. A. Does, J. H. v. Eekeren, H. Baijs, W. C. A Kwast, N. v. Dijik, M. Beers, H. Buiten dijk, B. v. Marte. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Metaalbewerkers: A. Anraat, J. Al/bers, P. Bontes, J. Boon, C. J. Bromlewe, J. Bakker, v.w.1), H. Dikkers, J. v. Es, A, Geus, G. Kenter, H. Kok, P. v. d. Kuijl, N. Prins, W. Roomeijer, v.w., B. v. Rooijen, v.w., S. Rump, J. Reus, v.w., I). Rijkers, W. J. Siewers, J. H. Schneider, J. J. San ders, A. H. Snijder, J. Stins, v.w., C. F. Steilberg, Joh. v. d. Vliet, C. J. Vliet, C. Vries, A. A. v. Pel. Niet bevorderd 5 leer lingen. Electriciens: D. Arnoldus, C. J. Bar rieveld, A. L. Braad, v.w., D. W. Drechs- Ier, J. J. Dienst, G. Dieterich, A. Franke, R. F. v. Heusden, E. Hillenius, G. J. Hop man, J. Kramer, J. C. Sturk, D. v. d. Vlies, C. Voodenberg, J. de Vries, J. W. B. Verschuur, A. Wiersma, B. L. de Bruin, J. Wols. Niet bevorderd 1 leerling. Timmerlieden: II. J. Czech, W. R. Chatelain, II. Cupido, J. N. Korevaar, J. Koster, A. S. Ligthart, F. Moot, G. v. He- teren, G. Rotgans, W. Janse. Niet bevor derd 3 leerlingen. Meubelmakers: G. D. J. de Kok, v.w. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: MetaalbewerkersA. A'driaanse, S. Been, G. v. Boordt, G. de Braber, F. J. C. Bogert, H. Been, v.w., G. Boogert, C. Boer, E. M. de Clercq, v.w., G. Dordmundt. v.w., S. M. Geeiling, J. Hollander, G. Jonge pier, J. de Kok, H. v. d. Klein, N. J. Kiii- jan, K. Koorn, P. J. Kos, A. G. J. Kroon- stuiver, A. Kubbe, S. Luider, P. Louwin- ger, A. Mozes, D. Oosthuizen, v.w., B. N. W. Planken, J. Polling, J. J. v. d. Hoek, A. A. Reeourt, W. C. Rab, W. F. Sont, C. Th. Snijder, N. A. Snel, J. School, C. Smit, G. A. Boks, W. Thijssen, v.w., H. Tauber, J. P. Tosses. J. Troost, F. Troost, A. de Wit, L. v. Zoenen, P. J. Snijders. Niet 'bevorderd 2 leerlingen. Electriciens: H. J. Buis, G. J. Moree, J. Momber, C. Noest, v.w., J. II. J. Ree kers, L. C. Trap, C. A. B. Coelers. Niet bevorderd 2 leerlingen. Timmerlieden: H. Meereboer, J. Plaats man. Meubelmakers: C. J. C. Groosman, P. J. de Klerk, D. Vlas. Getuigschrift lingen: uitgereikt aan de leer- Metaalbewerkers: J. W. Addink, A. J. Bolmers, S. Bakker, J. Brinkman, J. Bur ger, A. W. Broekhuizen, G. C. P. Christ, J. Ewalt, K. Eelman, J. W. v. Ee, J. Gouds- waardt, J. F. Gras, P. V. Heems, E. v. d. Herik, R. W. Hulpusch, E. Jansen, A. J. de Jong, P. v. d. Kooij, M. Kramer, J. P. Klerk, D. Leen, J. E. Meinderink, J. Mui ters, J. v. d. Plas, A. Riedeman, P. A. Sal- lean, F. W. Swaager, W. R. Sirach, E. B. Schulmaijer, M. Troost, J. Tol, F. Volkers, K. Visser, J. G. Veen, K. v^Wessel, J. v. d. Wijk. Geen getuigschrift aan 2 leer lingen. Electriciens: H. Albers, S. Bosma, J. J. C. Collee, A. Labout, J. Turkow, W. Verhage. Geen getuigschrift aan 2 leer lingen. Timmerlieden: K. Bras, K. ter Burg, Th. G. Krul, M. W. Koorn, K. Lastdrager, Th. Minneboo, P. Ott, C. J. v. d. Pks, L. Riedeman, C. Riteco. Geen getuigffiirift aan 1 leerling. Meubelmakers: P. Denijs, W. C. Entjes. Toegekende prijzen voor vlijt en gedrag aan de leerlingen A. Riedeman, G. O. P. Christ, J. Brinkman, A. Labout, S. Bosma en P. Oss. PROPAGANDA-VERGADERING K.R.O. Woensdagavond had in het gebouw vap den R.K. Volksbond een propaganda-ver- gadering plaats, waarin als spreker optrad pastoor L. H. Perquin, de voorzitter van den K.R.O. Ter aanvulling en opluistering werd de bekende Telefunken-i'ilrm ver toond, waarvan de beschikbaarstelling was verkregen door bemiddeling van den heer Van Os, Koningstraat. De voorzitter, de heer v. d. King, die de vergadering opende, heette pastoor Perquin en den vertegenwoordiger van de Telefunkenmaatsohappij, den heer Groot, van Amsterdam, hartelijk welkom. Spr. gaf een overzicht van hetgeen gedurende de acht jaar van het bestaan van den K.R.O. is verricht, Een woord van hulde werd gebracht aan den heer Hoebe, welke den eersten stoot heeft gegeven tot de op richting van deze afdeeling, welke thans ruim 400 leden telt. Verder deelde de voorzitter (mede, dat de ontvangsten vanaf Mei '27 tot heden hadden 'bedragen 2291.75 en de uitgaven 2082.54, zoodat het saldo was 209.21. Van dit bedrag zal een gedeelte worden gereserveerd voor de aanschaffing van een radiotoestel voor het Ziekenhuis; het tekortkomende zal worden bijeengebracht uit vrijwillige bijdragen. Hierna was het woord aan pastoor Per quin, die het heden niet zou hebben over het wel en wee van den katholieken Radio-omroep, maar wel over den zend tijd. De oplossing van den zendtijd is voor den een zoo eenvoudig mogelijk, terwijl het voor den ander een puzzle blijft. Spr. zal zich geen oordeel daarover aanmati gen, maar thans is het woord aan den Minister van Waterstaat, die het advies van den Radioraad al of niet kan goed keuren. Maar wij willen wel zeggen, hoe wit het verlangen. Er staat in de wet, dat de omroepzendtijd verdeeld moet worden naar billijkheid. „Een omroep is niet an ders dan een amusementsfactor in het ge- heele leven", dat is u dagelijks tot ver velens toegeroepen. „Moet die reine ether weer in gebruik worden genomen door het sectarisme? Neen, wij moeten hebben een amusements-radio". Maar er is heel wat anders te bereiken dan een jazzband. Wij beschouwen de radio als een cultuur instrument van den eersten rang. Wij ver staan daaronder den mensch te ontwikke len, zoowel geestelijk als maatschappelijk. Als u de uitzendingen van den K.R.O. het laatste jaar heeft gehoord, dan weet u, hoe wij dat verstaan. Duizenden en duizenden andersdenkenden luisteren naar het gods dienstonderricht, uitgezonden uit het semi narie te Warmond. Al zijn wij er niet op uit om bekeerlingen te maken, toch heb ben wij door de radio de macht om onze beginselen naar buiten te brengen. De radio is voor onze menschen een volks universiteit, waardoor velen hooren, wat zy anders zouden missen. Wat willen we niet en wat willen we wel. Wij willen in dien omroep niet het beheer van den Staat. De historie is, dat de om roep z'ch hier ontwikkelt heeft als een vrijwilligen omroep. Wij willen daarom niet dat die vrijheid zal worden ingebon den door den Staat. Spr. haalde hierbij voorbeelden aan uit de ons omliggende landen, waar de omroep voor een groot gedeelte in Staatsbeheer is genomen en er daarom voor andere groepen heel wei nig zendtijd overblijft. Spr. ging daarop uitvoerig na, wat het wil zeggen, de zend- -iid te verdeelerf in procenten. Wie zal bijna de zoogenaamde spitsuren krijgen en de uren van 's morgens 8 tot 's avonds 6. Misschien kregen we eenmaal in de week de avonduren. Wat wij willen. Wij willen een vrijen omroep en dat de verdeeling van den zendtijd zal plaats hebben volgens dè stroomingen van ons maatschappelijk leven. Wij zijn in ons land een-derde van de bevolking, dus komt ons toe ©en-derde van den zendtijd. Wjj weten, dat deze verdeeling niet gehandhaafd kan worden en ter wille van den vrede zullen wij te vreden zijn met een-vierde. Met minder nemen wij geen genoegen, en ten minste niet met 18 pet. zooals de bladen meld den. Laten wij daarom met vertrouwen af wachten, wat straks de uitspraak van den Minister zal zijn. Met een beroep om den KJR.O. steeds te blijven steunen, eindigde spr. zijn met volle aandacht aangehoorde rede. Ten slotte werd er door den heer Groot, vertegenwoordiger van Telefunken te Am sterdam een causerie gehouden over de radio van het begin der uitvinding tot heden Op het doek werden achtereenvol gens vertoont de fabrieksgebouwen van Telefunken en de verschillende bewerkin gen van de toestellen, terwijl In de zaal het een en ander was te bezichtigen. De beschikbaarstelling van het een en ander was verkregen door bemiddeling van den heer Van Os, Koningstraat. LEZING MET LICHTBEELDEN OVER „BEN HUR". In het Tehuis voor Militairen, Kanaalwcg. In het Tehuis voor Militairen, Kanaal- weg, hield 25 Maart 1.1. Ds. Petersen, Le- gerpredikant, een lezing met lichtbeelden over ,3en Hur". De zaal was flink gevuld. Zoowel van de land- als zeemacht hadden veel jonge lui gehoor gegeven aan de uitnoodiging. Aan de hand van prachtige platen ver telde Ds. Petersen over dit mooie onder werp op de hem eigen wijze en dat hij zijn gehoor wist te boeien bleek uit de aandachtige stilte, die er gedurende de 2l/a uur dat Ds.' Petersen sprak, in de volle zaal heersohte. In de pauze droeg de heer Hageman, bezoeker van het Tehuis, enkele gedichten voor. De heer P. v. Dalen, voorzitter van het Tehuisbestuur, dankte na afloop Ds. Pe tersen met een hartelijk woord voor het gebodene. Nadat gezongen was het eerste vers van den Avondzang sloot Ds. Petersen imet dankzegging dezen mooien avond. VOOR DE KINDEREN. Goede oplossingen van beide raadsels ontvangen van: A. A.; R. A.; K. A.; J. A.; W. B.; J. Br.; M. B.; M. Bi; A. v. d. B.; A. v. B.; H. B.; L. D.; E. D.; J. E.; J. F.; J. FLj W. F.; N. G.; J. G.; J. Gr.; Betsy H.; B. H.; M. H.; W. H., Koegras; J. J., Koegras; D. R. I.; C. K.; K. en J. K„ Texel; H. K.; P. K.; T. K; D. L, Koegras; G. M.; M. M.; F. N.; J. O.; T. Pi; T. P.; J. J. P.; C. Ru.; C. R.; A. R.; J. K. S.; K. J. S.; G. S.; G. v. S.; T. S.; G. St.; G. v. T.; N. V.; C. V.; A. V.; G. de V.; J. v. d. V.; B. en G. V.; II. v. W.; J. en P. W.; B. Z. Zelfgemaakte raadsels ontvangen van: Wim F.; Jan G.; J. Gr.; Annie R.; Grietje St.; Jacob v. d. V. en Hen v. W. MENSCHLIEVEND HULPBETOON. Bij Kon. besluit van 21 Febr. is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bron zen eerepenning voor menschlievend hulp betoon en een loffelijk getuigschrift toe gekend aan: K. Veenstra, varensgezel alhier. ZONOAQ SO MAART Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.(50 u., Ds. E. R. Damsté Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst wegens reparatie. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.30 u., Ds. K. Winkelman, van Ede, Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis, 's Morgens 10 u., Ds. K. Winkelman 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.30 u., leesdienst. Chr Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Ds. H. Woudstra, van Woerden. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Bergers Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smiats. Maandagavond 8 uur, Gem. avond. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6.30 u„ Ds. J. II. Vaandrager. Leger des Heils. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Middags 3.30 uur, Openluchtmee ting (Plantsoen) 's Av. 7.3üu., Verlossingssaroenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst wegens vacature. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damstó. Onderwerp: »Doe het haastig*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer J.Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon. ANNA PAULOWNA, Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Gerei. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Leesdienst. WEERINGEN. Ned. Herv. Geim. (Hippolytushoef). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Gerei. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Op beide beurten busdiensten vanaf Poelweg, Westerland. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Eoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef) 's Morgens 10 uur, Ds. van Brakel, van Koog a.d. Zaan. Gebouw „Land in zicht" (Den Osver). Geen opgaaf ontvangen. l) v.w. e voorwaardelijk. Schoenen reparatie met Spek Ago gelijmde Genaaide zo|en. Houtgepende Rubberleer Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen. Schoenen verven in alle kleuren, gegarandeerd goed. BIJ CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenreparatiefabriek en Schoenhandel (tel. 506) Brakkeveldweg 134, Tuindorp. „FLIEREFLUITERS OPONTHOUD". Men' verzoekt ons te melden, dat voor „Flierefluiters Oponthoud" op a.s. Dinsdag „Flirefluiters Oponthoud" op a.s. Dinsdag in Casino, alle speciaal voor dit stuk ver vaardigde decors worden medegebracht en de voorstelling dus geheel gelijk zal zijn aan die te Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Omtrent de plaatsbespreking, welke hedenmiddag aanvangt, zie men de advertentie. GEMEENTERAAD. Voorstel tot wijziging van de voorwaarden van waterlevering. Jaarlijksehe vaststelling. Bij de behandeling der gemeentebe- grooting voor 1930 zijn door den Raad opnieuw vastgesteld de tarieven, volgens welke de waterlevering door het gemeen telijk waterleidingbedrijf zal plaats vin den. B. en W. stellen thans aan den Raad voor, dat jaarlijks, zoo mogelijk bij de be handeling van de gemeentebegrooting, de tarieven beoordeeld en vastgesteld zullen worden. Vaststelling pensioengrondslag Burgemeester. Bij Provinciaal Blad is afgekondigd het besluit van Ged. Staten van Noordhol land waarbij het salaris van den Burge meester van Den Helder, met ingang van 1 Januari 1930, vastgesteld werd op 8000.—. In verband met deze ja arwedde-verhoo ging de jaarwedde van den Burge meester bedroeg toch vóór dien datum 7600.is het noodzakelijk de pen sioensgrondslag te wijzigen. Hoewel bij Kon. besluit is bepaald, dat het vaststellen van den pensioengrondslag der Burgemeesters door Gedeputeerde Staten moet geschieden, is de Pensioen raad van oordeel, dat dit alleen bij benoe ming behoort te gesohieden, en dat, wan neer, zooals in het onderhavige geval, in de jaarwedde van den Burgemeester ver- andering wordt gebracht, de nadere vast stelling van den pensioengrondslag door den Raad behoort te geschieden. Voorgesteld wordt in dezen geest te besluiten. BADOOURANT VOOR HUISDUINEN. Voor de eerste maal verschenen. Verschenen is het eerste nummer van „Het Dubbel Tij", Badoourant voor Huis duinen en Omgeving, tevens officieel orgaan van de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer „Helder's Belang". Dit blad, uitgave N.V. Drukkerij v.h. C. do Boer Jr., zal (van Maart tot September) maandelijks verschijnen; gedurende het badseizoen evenwel wekelijks, en is be doeld, zooale de titel reeds aangeeft propa ganda te maken voor het verblijf te Huis duinen en in onze stad. Het eerste num mer is toegezonden aan de Nederlandsche pers, de Vereenigingen voor Vreemdelin genverkeer en alle reisbureaux in Neder land, alle aanvragers voor pension, villa- of kamerverhuur van de N.V. Zeebad Huisduinen gedurende 1929 en verder tot heden, de Heldersche winkeliers, hotels, garagehouders, en verdere officieel© en andere personen, op Texel, Julianadorp, Koegras, Caliantsoog, 't Zandt, Anna Paulowna, Breezand, Ewijksluis en Wie- ringen. Burgemeester Driessen heeft een in leidend woord geschreven, waarin hij in kort bestek de attracties opsomt, die onze stad met haar badplaats den vreemden bezoeker bieden. In een tweede artikel zet B. (de heer Biersteker) het ontstaan van dit blaadje uiteen. Reeds bij het leven van den lieer O. de Boer werd de uitgave besproken en overwogen als badoourant; nieuwe besprekingen met het bestuur van „Helder's Belang" leidden tot uitbreiding als officieel orgaan tevens dezer vereeni ging voor vreemdelingenverkeer. Een verklaring omtrent den titel (het dubbel tij is het zoogenaamde dubbele hoogwater, dat aan het noordelijk gedeelte der Noordzeekust voorkomt) vindt men in een volgend artikel, gevolgd door een be knopte historische schets van het ontstaan van Huisduinen, eveneens van de hand van den heer Biersteker. De heer H. O. M. Nypels behandelt meer in 't bizonder het ontstaan der N.V. „Zeebad Huis duinen". Het blad bevat voorts een drie tal fraaie illustraties betreffende Den Helder en het strand, opgave van de ver schillende autobus- en bootdiensten, en is 6 cent ten kantore van de Heldersche Courant verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17