Radiografisch Weerbericht 1-EE: Hadio-Pragnmim lz[ I Stoomvaartberl^hten. PLUIMVEETEELT. Marlneberlchten. Haven van Nieuwedlep. Marktberichten. Legerberichten. Laatste berichten. MADAME HANAU. Een belangrtlke wending. PARIJS, 29 Maart 1930. In het proces tegen de vroegere eigenaresse van de „Gazette du Franc". Mademe Hanau en haar medeplichtigen, dat weldra zal aanvangen, is een nieuwe wending ingetreden, doordat Madame Hanau haar bijna vier weken volgehou den hongerstaking heeft opgegeven. HET AMSTERDAMSCHE TOONEEL. AMSTERDAM, 29 Maart 1930. Naar wjj vernemen heeft de heer Eduard Verkade in artistieke combinatie met den heer Albert van Dalsum gesolliciteerd naar de positie van vaste bespeler van de Stads-sohouwburg te Amsterdam. Tet tooneelgezelschap onder zijn direc tie zal dan den naam van „het Amsterdam- sche Tooneel" dragen. HET NIEUWE DUITSCHE KABINET. Veranderingen kunnen nog komen. BERLIJN, 29 Maart 1930. Hedenmorgen om 11 uur werd door dr. Brüning zijn besprekingen over de vor ming van een nieuw kabinet in het Rijks daggebouw voortgezet. In parlementaire leringen neemt men aan, dat dr. Brüning er hedenmiddag defi nitief in zal slagen het nieuwe Rijks-kabi net samen te stellen. Men verwacht dat het er als volgt uit zal zien: Rijkskanselier: dr. Brüning, (Centrum). Vlce-kanselier en Buitenlandsohe Zaken: dr. Söholtz, (Duitsche Volkspartij). Binnenlandsche Zaken: Trevlranus, (Chr. Nat.). Financiën: dr. Moldenhauer (D. V.). Justitie: prof. Brett, (Econ. Partij). Arbeid: Stegerwald, (Centrum). Posterijen: dr. SohAtzell (Belersoho Volkspartij). Rijksweer: Ordner, (Democraat). Vervoer: Von Gürard, (Centrum). Bezette gebieden: dr. Wirth, (Centrum). Voedselvoorziening: dr. Sohlele, (D. N.). Economische Zulten: Dletrich, (Dem.). Het ls mogelijk, dat ln deze lijst nog belangrijke wijzigingen komen. (Ongeoorrigeerd). Visscherijberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder GETROUWD: J. Boendermaker en A. Middelie; M. Vermeide en A. Post; A. Meijer en J. J. S. v. Puffelen. BEVALLEN: J. Leewens—v. Gunst, d.; A. S. v. d. Have—Tol, z. OVERLEDEN: M. T. Ambriola, 4 jaar. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hooigste stand 760.4 Vardö. Laagste stand 721.0 Soydisfjord. Verwachting: Krachtige tot matige Z.-W. tot W.-wind, meest zwaar bewolkt. Aanvankelijk nog regenbulen^overdaR Iets koeler. Ingezonden mededeellng. 867 Handwondji ZONDAG 30 MAART. Hilversum, 1875 M. gjs VAUA ^Declamatie door F^'^"orkeit 10.1S VARA. Ochtendconcert. VARA-Orkest. Toespraak door G. J. Zwertbrock. 12.or-12.40 AVRO. Lezing over oude en moderne chemie, door Dr. C.H. Sluiter. 12.402.00 Concert door AVRO-Octet 200—2.30 Boekenhalfuurtje. Mr. Rot; Hou wink: Frederik van Eeden zeventig jaar op 2.30Aansl. van het Concertgebouw te A'dam, Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Dr. Wil lem Mengelberg. José Iturbi (piano). Daar na: Grammofoonpl. In de rustpoozen: sport uitslagen. S.00 VARR. Kinderuurje. 6.00 VPRO. Zdekenhalfuurtje. 6.30 VPRO. Kerkuitz. vanuit de Doopsgezinde Kerk te Amersfoort. 8.00 Tijdsein AVRO-klok, pers- en sport nieuws. 8.is8.30 Grammofoonpl. 8.301—8.45 Felix Timmermans 8 4510.00 Concert door het Versterkte Om roeporkest. Hendrik Rijnbergen (viool). jo.oo10.20 Felix Timmermans leest uit eigen 1 o™o Kamermuziek door het Hollandsch Strijkkwartet. Daarna: Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. 6.01--6.15 G. Kruyver: De R.K. Sportvcreen. in het Biadom Haarlem. 6.306.40 Reursber. ^•407 00 Grammofoonpl. 7.00—7.30 Cursus Kerklatijn. ?,<x! ^r' F' lodders: Huimor en Rechtsleven. 8.00—9.30 Lijdensovcrweging. Meditatie door den WelEerw. Zeergel. Heer Dr. J. Eyckeler. Gewijde muziek door Gemengd Koor, Man nen- en Knapenkoor. 930—9.40 Nieuwsber. 9.4^-12.00 Concert. KRO-Orkest. Mej. Elz. Herentzen (viool), F, Boahart (plano). Na afloop Grammofoonpl. 12.00 1 ijdsein en sluiting. leest uit eigen EET MEER EIEREN. Huizen, 1071 M. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 9.55 KRO. Klokgelui. I0.oo12.00 KRO. Uitz. der Hoogmis vanuit de Parochiekerk van den H. Nicolaas te Baarn. 12.0012.30 KRO. Grammofoonmuziek. 12.30—1.30 KRO. Concert. KRO.-Trio. I.302.00 KRO. Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.002.30 Albert Kuyle: „De roman van een Amerikaansch meisje" en ,/De jeugd van President- Schuyler", beide van Fanny Hurst. 2.304.30 KRO. Concert. KRO-Solan-orkest, Krontjong Band van de Indische Studenten. 4.30.5.00 KRO. Ziekenhalfuurtje. 5.005-IS Zakenzender Scheveningen. 5.35 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Noordeinde) te Middelbung. 7.307.55 KRO. Causerie door Prof. H. Th. Met s 7-558.05 KRO. Voetbaluitsl. 8.058.20 KRO. Praatje door den KRO- Voorzdtter. 8.2010.45 KRO. Concert. KRO-Orkest, F. Boshart (piano). 9.309.40 Nieuwsber. 10.45n .00 KRO. Epiloog door Klein Koor. MAANDAG 31 MAART. Hilversum, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. II.1511.45 Jenny de Waal over „Lectuur voor het volwassen meisje". 12.15.2.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.002.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt-Theater te A'dam. 5.006.00 Kinderuurtje.' 6.016.45 Grammofoonpl. 6.457.15 Boekenhalfuurtje., Adolf J. J. Snaar: De jong-Russische literatuur. 7.157.45 Engelsch: Beginners. 8.01 Opera-concert m.m.v. Fransche artisten der Opera ide la Monnaie te Brussel. Het ver- stérkte Omroeporkest. 9.00 Voordracht door Eduard Verkade. 9.25 Voortz. Opera-concert. 10.00 Persber. 10.15 Radio-Tooneel „Als de lente komt". Schets in 1 bedrijf van Jeaa Pasquier. Daar na: Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 298 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.159-00 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 12.30'I.45 Orgelconcert door Jan Zwart. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 2.35—3-15 A. J. Herwig: De Dahlia's in den tuin. 3.153-45 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 500—6.30 Concert. Mej. Jans Bierma (so praan), M'evr. Fr. Winkelman (alt), Mej. Ali Baartscheer (piano). 6.306.40 Koersen. 6.407,10 Sprekers namens de Ned. Chr. Reis- vereeniging J. C. Risseeuw en' H. W. J. J. van Deventer. 7-io—8.00 Uurtje voor de Rijpere Jeugd. 8.00—11,00 Uitzendavond. Spreker: G. Baas Kzn., over: Arbeidsvreugde. Muzik. mede werking van het Boris Lensky-Trio. 10.00 ca. Nieuwsber. DINSDAG 1 APRIL. Hilversum, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.IJ—2.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.15 Opening van de Groote Aalsmeersche Bloemententoonstelling in tegenwoordigheid van Z.K.H. Prins Hendrik. 3.001—4.00 Knipcursus. 4.004.15 Grammofoonpl. 4-15—5.00 Solisten-concert. Zang en piano 5.30-4°° Concett uit Café „Moderne" te A dam, 6.00 Tijdsein. 6.01 Voortz. Concert. 6.306.45 Grammofoonpl. 6-457.15 Engelsch: Conversatie. ?«.'87-45 Engelsch: Gevorderden. 8.°o „S.O.S. Rao.Foyn". (De „Kras- Mn redt de overlevenden van de „Italia") Hoorspel In. 19 klankbeelden van Friedrich Wolf. 9,oo Concert door het Omroeporkest. 9.30—9.45 Voordracht door Ben van den Burg. 9-4511.00 Voortz. concert. !0,oo Persber. it.00 Aansl. van het Carlton-Hotel te A'dam. 12.00 Sluiting. Hulzen, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. 15—9.30 Grammofoonpl. E"??-"12,00 Godsdienstig halfuurtje. 5-i.<5 Concert. KRO'-Trlo. 5 2.00 Grammofoonpl. 3 «>—3.oo Vrouwenuurtje. 4.00—4.40 Grammofoonpl. 4.40— o. k, Debutanitsn-uurtje. Aan de Huismoeders. De voedingswaarde van eieren wordt onder schat. Dat komt omdat, als men een analyse geeft van de voedingswaarde van het ei, deze gewoonlijk luidt: zooveel procent vet en dan volgt nog een laag procent ascn en kalkzout.. Het procent water is natuurlijk het hoogst en daarom wekt zoo'n lijstje den indruk als of men even goed een kopje water kan drinken als een ei eten. De nieuwe voedingsleer bewijst echter, dat een mensch om gezond te leven nog iets anders noodig heeft en ook gebruik maakt, dan eiwit, vet, zetmeel en koolhydraten, en dat zijn de vitaminen. Deze vitaminen zijn van verschil lende soort en worden in wetenschappelijke lectuur met een letter als voorzetsel onder scheiden. Er zijn al meer dan 8 soorten bekend. Zij komen voor in al ons kr^chtvoedsel, melk, boter, kaas, vleesch, visch, jonge bladgroen ten en versche vruchten. Maar al de opgenoemde eetwaren hebben andere vitaminen en geen van alle bevat alle soorten hoewel, de mensch alle soorten vita minen1 noodig heeft om fit te blijven. Alleen het ei bevat bijna alle soorten vitaminen en daarom is het als voedingsmiddel van zoo groote waarde. Eigenlijk moest ieder mensch eiken dag een ei eten, het geheele jaar door, en moest ieder kind eiken dag een halfei hebben. Meer is niet noodig, maar minder is beslist onvoldoende. Daarom, eet meer eieren. Wie een paar maanden de proef wil nemen, zal constatee- ren, dat hij levenslustiger is geworden en meer uithoudingsvermogen heeft. Daarom nogmaals, eet meer eieren!!! Het is nu de eierentijd. Een week of 6 k 8 kosten de eieren nu 5 i 6 cent per stuk. Bij partijtjes nog wel iets minder en Kan moeder de vrouw er allicht enkele honderden inleggen Dit kan in waterglas of kalkwater. Elke dro gist weet het -recept, dat is dus gemakkelijk en dan kosten de eieren van den winter even goedkoop als nu. Maar de huismoeder moest even goed, nu die eieren zoo goedkoop zijn, veel meer gebruik er van maken, zoowel bij het middagmaal als bij de.boterham. Als een huismoeder heeft klaar gemaakt, laat oins zeggen, voor een gulden vleesch en vet, wat kan zij, als er eenlgen aan de tafel zitten, daar nu van deeleni? Een botersaus met eieren ter waarde van een gul den, is een veel grooter voldoening, maar ook practisch veel voordeeliger. Als zij bij de boterham haalt een ons kaas van 24 ct., een óns worst ot roofcvleesch van 30 ct., dan heeft ieder der huisgenooten een of twee plakjes. Als ze per persoon een ei geeft, heeft ze meer voldoening en ze geeft het gezin het beste en goedkoopste en zuiverste kracht- voedsel wat er te bekomen is. Toen „de -bananen" nog niet uitgevonden waren, laat ons het zoo nu eens zeggen, want vroeger kenden wij ze niet en nu eet men1 ze het geheele jaar door op allerlei plaatsen, dacht niemand er aan om op straat of in den trein een eitje te pellen, ook nu nog niet, daar waren de eieren ook onder ieders bereik. Toen geneerde men zich er voor, maar bananen eet men in den trein, op de straat, in 't kort overal. Toch heeft het ei als volksvoedsel véél meer waande dan een banaan en is veel goedkooper, terwijl het in gekookten staat ook heel gemak kelijk te Vervoeren is en weinig plaats inneemt. Jonge moeders dwepen met bananen als bij voedsel voor hun kleine kinderen. Soms ge ven zij 2 groote banamert per dag, waardoor de kinderen te weinig ander voedsel nemen en toch hun bleeke neusje houden omdat ze één soort vitamine uit die bananen tot zich nemen. Met een half ei heeft zulk een moeder meer resultaat, omdat het ei vele soorten vitaminen bevat en het kind dan ook nog meer ander voedsel tot zich kan en zal nemen, want het slechtste voor een1 kind is een te eerizijdige voeding. Piano en viool. Stoomvaart Ml). Nederland. Johan de Witt, t,, 27 Maart v. Colombo. J P. Coen, u., 27 Maart v. Southamptoa. P. C. Hooft, u,, 26 Maart v. Belawaa. Roepat, 28 Maart te A'dam. Chr. Huijgena, t., 28 Maart v. AJgjera. Grotiua, u., 27 Maart te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Aurora, 23 M'aart v. Oran. Clio, 26 Maart v. Paramaribo. Commewijne, 26 Maart te New-York. Jason, 29 Maart v. Lissabon. Pollux, pass. 26 Maart Gibraltar. Tellus, 26 Maart v. Barcelona. Titus, 26 Maart te San Juan de Porto Rico. Thersia L. M. Russ, 27 Maart te R'dam. Van Rensselaer, 26 Maart v. Barbados. Venezuela, 27 Maart te A'dam. Alkmaar, t., 25 Maart v. Valparaiso. Od'ysseus, 27 Maart v. A'dam. Doros, 27 Maart v. A'dam. Euterpe, 27 Maart v. A'dam. Proteus, 27 Maart te Stettin. Stella, 27 Maart te Bourgas. Theseus, 27 Maart te Hamburg. Agamemnon, 27 Maart te Valencia. Ajax, 28 Maart v. A'dam. Ariadne, 27 Maart v. Lissabon. Brielle, t., 27 Maart v. Duinkerken. Crijnssen, u., pass. 28 Maart Azoren. Deucalion, 27 Maart v. Genua. Doros, 28 Maart te R'dam. Hebe, 28 Maart te R'dam. Iris, 27 Maart v. Vigo. Mars, 27 Maart v. Vigo. Mfnerva, 27 Maart v. Syra. Gresles, 28 Maart te A'dam. Pluto, 28 Maart te Aarhus. Telamon, u., 27 Maart te Curagao. Venus, 28 Maart te R'dam. Bennekom, u., 26 Maart v. Arica. Breda, u., 26 Maart te Guyaquil. Eos, pass. 28 Maart Ouessant. Fauna, 28 Maart te Hamburg. Hebe, 28 Maart v. R'dam. Hos, pass. 28 Maart Ouessant. Neptnunus, pass. 28 Maart Gibraltar. Oranje Nassau, 28 Maart v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, 27 Maart te A'dam. Zeelandia, 29 Maart te IJmuiden verwacht. Eemland, u., 28 Maart te Montevideo. Peursum, t., 28 Maart te Bahia. Flandria, u., pass. 28 Maart Ouessant. Orania, t., 28 Maart v. Montevideo. Kon. Paketvaartmaatschappij. Japara, pass. 26 Maart Algiers. Kampar, pass. 26 Maart Finisterre. Tobali, pass. 26 Maart Algiers. Tomori, pass. 26 Maart Malta. Lemaire, 25 Maart Thursday Isl. gep. N. Zeeland, 22 Maart v. Sydney. Van Spilbergen, 26 Maart v. Fremantle. Blinjoe, pass. 27 Maart de Maladiven. Cremer, u., 26 Maart v. Hongkong. HollandAfrika Lijn. Nias, t., 27 Maart v. Marseille. Springfontein, u., 28 Maart v. East Londen. Heemskerk, t., 27 Maart te Kilindini. l'.i eliskerk, u., 27 Maart v. Suez. Giekerk, u., pass. 27 Maart Ouessant. Grijpskerk, t., 27 Maart te Suez. HollandWest-Afrika Lijn. Maaskerk, 28 Maart te A'dam. Saturnus, t., 27 Maart v. Warri. IJstroom, u., 27 Maart te Teneriffe. HollandAmerika Lijn. Delftdijk, 25 Maart te Vancouver. Grootendijk, 26 Maart te Seattle. Rotterdam, 27 Maart v. Venetië. Nieuw Amsterdam, 27 Maart v. Halifax. Dinteldijk, 28 Maart te Liverpool. Edam, 28 Maart v. Vigo. Nebraska, 27 Maart te Portland (Ore). Nictheroy, 25 Maart v. San José. HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, u., pass. 26 Maart Perim. Sommelsdijk, 26 Maart v. Calcutta. Andijk, t., 27 Maart te Karachi. Kieldrecht, t., 27 Maart v. Port Said. De luit. t. zee ie klasse J, B, H. Blom, thuis ter beschikking, wordt den ie» April s.s. ®a- plsatat te W.oord, teneinde tegenwoordig te zijn bij de gereedmaklmg vsn Hr. Me. „Gelder land". Genoemde officier is bestsmd vsn dien bodem belast te worden met den dienst van eeraten officier. Luit. ter zee ae ld. G. Mante, wiaa vergund was met het s.i. Johan de Witt naar Neder land terug te keeren, ia nader 26 dezer nan boord van het a.s. Slamat van Tandjong-Priok uit Oost-Indië vertrokken. De offdc. van den M.S.D. »e klasse G. Smits, dienende a.b. van Hr. Ms. Z 5, wordt den: ren April a.s. geplaatst bij de Rijkswerf te W.oord, teneinde tegenwoordig te zijn bij de gereed making van Hr. Mi». „Gelderland". Lut. ter zee ae kl. der marine-reserve J. F. Goedhart wordt a April ontheven van zijn- - - plaatsing op Hr. Ms. Wachtschip*e VHaainge» j De meeste^hol^actarrje» reed. in, ««dat Toch luchtige sporttenue te verwisselen. Thans la het weer zooveel beter en de zin om weer een» te «pelen houdt bij de meeste oud-gedlettden gelijken tred met de stijging van den thermometer. De elftallen xijn ainda verleden Jaar belangrijk versterkt met «peler», die alnde 1929 niet meer actief voetballen, doch graag zoo nu en dan eewa een partijtje apelen. Bij de HRC-veteranen treffen we o.a. Luyt. Diedenhoven, Augustijn, Verburgt aan, terwijl de HBS-veteranen naast verschillende spelers van verleden Jaar de medewerking nullen heb ben van Reltama, Hekman, van der Linde en van Wolveren. Het kan dus een aardige partij worden, daar belde elftallen hun seizoen, dat in het voorjaar begint, zoo goed mogelijk wil len inzetten en HRC ongetwijfeld revanche wil nemen voor de verleden jaar geleden nederlaag. De wedstrijd vangt om 11 uur aan op het HRC-terrein. SCHOOLVOETBAL. Nog steeds is de inschrijving opengesteld. NUMMER ELF EN DERTIEN. Ze zijn hier in ons nuchter Holland Nog niet zoo nuchter als het moet, Dat doet mijn hart als Nieuwedieper Direct nu niet zoo heel erg goed. Men heeft hier vrees voor nummer elf, Voor nummer dertien ook allang, Voor gekken eni voor ongelukken Is men) in 't kikkerlandje bang. Men heeft de Heldersche Politie Ook nummers op den kraag gedaan, En ik moet zeggen (zonder smoesjes) Dat ze beslist heel aardig staan. De Nieuwediepschc schoonen lachen, Ze vinden, dat het erg flatteert, En uit militairistlsch oogpunt Is 't nummeren lang niet zoo verkeerd. Men ziet straks de politiemannen Heel netjes op eeni rijtje staan, Het zonlicht schijnt dan op de nummers, Door 't loover der Prins Hendriklaan, En de adjunct die houdt inspectie, Hij roept ze bij hun nummer aan. Eerst tien, dan twaalf, dan veertien, Geen gek of ongeluk mag er staan. JAN MENS. en in het genot van onbepaald verlof gesteld Off. van den M.S.D. 3e kl. A. de Vaal wordt 1 April overgeplaatst, van Hr. Ms. torpedo boot Z 6 te Nieuwediep, naar Rotterdam bij de gereedmaking der torpedobootjagers Banc- kert en van Nes, in aanbouw bij Burgerhout'» machinefabriek en scheepswerf. 21 April sergt.-konstabel M. A. Dom» ge plaatst bij de zweminrichting op de Rijkswerf té W.oord. 21 April sergt.-geschutmaker M. H. Tien stra geplaatst in de geschutmakerij op de Rijkswerf te W.oord. 28 Maart sergt.-monteur M. A van Dam van de Kooij naar W.schip te W.oord. 31 Maart: serg.-konstabel C. Pieterse van „Douwe Aukes" naar W.schip Vliss. 31 Maart sergt.-konstabel J. G. Friederich van W.schip Vliss. naar „Douwe Aukes". 21 April bootsman A. Overduijm van W.schip W.oord naar W.schip Vliss. Den 22en Maart per s.s. „Prins der Neder landen" uit O.-I. in Nederland teruggekeerd Korpl.-vliegtuigmaker J. Kampman, id. A. Quispel; id. C. J. de Wilde; adj.-o.offic -macht. H. Kwast; stoker ie kl. H. van Roozefaar; korpl.-macht. L. Egberts; sergt.-konstabel M. A. Doms; kwartiermeester B. de Haas; boots man E. Plug; sergt.-geschutmaker M. H. Tienstra; sergt.-schrijver C. Brouwer; boots- ma'n A. Overduijn; matroos-kok H. van Dijk; korpl. der mams. J. van der Rijden; marinier 1 klasse H. Hogetoorn; id. J. H. van Beek; id. H. J. Kreutz; id. G. Lokhorst; id. A. F. Schee- lings; id. F. W. Arnoldus; id. J. Verhaar; id. W. de Haan; id. 3e klasse E. Mulder. Met ontslag uit den zeedienst: 28 Maart korpl.-stoker M. N. de Wolff; 31 Maart matr. 2e klasse M. Warmolts; id. id. A. Warmolts; 1 April mar. ie klasse W. J. van Stralen; 11 Mei stoker 2e klasse J. J. Wentel; 1 Atpril mar. 3e klasse J. H. van Dam; 4 April mar. ie klasse W. v. d. Bogaard. Aan den tamboer ie klasse A, in 't Veld is met ingang van den I4en Maart in West-Indië ontslag uit den Zeedienst verleend. al geconstateerd kan worden, dat de sinds verleden jaar niet verflauwd is. zijn er nog enkele scholen, wièr deelname voor de commissie vrijwel vaststaat en die toch nog niets van zich lieten hooren. Hier herinneren we er aan, dat de aanmel dingsformulieren vóór 1 April ingestuurd dienen te worden. We geven den deelnemers den raad even bij hun leeraren of onderwijzers te informeeren of al ingeschreven is. Voor ons tournooi bestaat ook van offi- cieele zijde groote belangstelling. Ook werden reeds prijzen beschikbaar gesteld, o.a. door den Edelachtb. heer Burgemeester, den Wel- delgestr. heer Inspecteur van het L. O., e.a. Wiel een bewijs, dat het streven onzer com missie, den Helderschen scholieren een aan gename Paaschvacantie te bereiden, op prija gesteld wordt. We hopen, dat de laatste in schrijvingen spoedig bij de commissie inge komen zullen zijn, terwijl we er aan herinne ren, dat bij den secretaris nog aanmeldings- formulieren verkrijgbaar zijn, terwijl die secre taris (Hertzogstraat 14) ook gaarne prijzen in ontvangst neemt. De loting vindt 5 of 6 April plaats. N.B. Aan het tournooi te Alkmaar doeo niet minder dan 37 elftallen mee. 27 Maart 1930. Hr. Ms. ^Medusa" ia heden naar Vliasingen vertrokken. De sergeant-majoor-iastructeur J. Thijsen, van het regiment kust-artillerie, is van zijn 'detacheering bij de artillerie-Inrichtingen ont heven. De dienstpl. sergeanten-titulair A. Bontes, F. M. A. Stadegaard, L. J. Moreé, J. Romp, C. Sinki en C. Gilde van het regiment kust- artiUerie, zijn met ingang van 30 Maart 1930 aangesteld tot sergeant. De dienstpl. L. van Hamburg, P. Zwart, P. J. A. Kramer, G. J. Simons, A. Hokke en M. de Kraker, van het regiment kust-artillerie, zijn met ingang van 29 Maart 1930 aangesteld tot dienstpl. korporaal. Aan den dienstpl. J. Griffioen, van het regi ment kust-artillerie, is bij besch. van het D. v. D. vrijstelling van opkomst voor herhalings oefeningen verleend tot 1931. Aan den dienstpl. D. de Wit, van het regi ment kust-artillerie, is met ingang van 1 Mei 1930 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. De dienstpl. lichting 1929II van het regi ment kust-artillerie, zullen op Zaterdag 29 dezer in het genot van groot verlof worden g.esteld. 1 Eiervcilatg Den Helder. 27 Maart. Aangevoerd: 19847 kipeieren: bruin 5.40, wit 4.40—5.30; 132 eendeieren 4.00— 4.50, per 100 stuks. ALKMAAR, 28 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 87 stapels, wegen de 90519 kg. kaas. Fabriekskaas: kleine 41, commissie 41; boerenkaas: geen aanvoer. Alles met rijksmerk. Handel stug. ALKMAAR, 28 Maart. Graanmarkt. )Aan®evoerd 899 H/.Li's, als: 76 H.L. tarwe 9-7510.50; 2 H.L. rogge; 250 H.L. gerst chev. 7.50—8; 390 H.L. haver 6.507; zaaihaver 7.50; 61 H.L. boonen w.o. paardeboonen 8; bruine boonen' 13 15; citroen boonen 22; duiven boonen 12 15.75; witte boonen 2527; 1 H.L. karwij- zaad 40; 44 H.L. blauwmaanzaad 36; 8 H.L. diversen; 67 H.L. erwten w.o. groene erwten (kleine) 89; groene erwten (groote) 1718; grauwe erwten 1034; vale erwten 20. Alles per 100 kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Maart. Roode kool ie s. 6.4011; roode kool 2e s. 6—8.40; gele kool ie s. 67; Deensche witte kool 2.103.10; uien 1.60; grove uien 1.60, alles per 100 kg Aanvoer: 62,000 kg. roode kool, 70,000 kg. gele kool, 100,000 kg. Deensche witte kool, 550 kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 28 Maart. Aangevoerd: 5400 kg. uien: uien 0.601.30, drielingen 90 ct., grove 1.60—1.70; 3500 kg. peen 1.301.50; 109,600 kg roode kool 6— 10.90; 21,800 kg. gele kool 7.30—9; 222,200 kg. Deensche witte kool 13.10; 700 kg. kroten 1, alles per 100 kg. SPORT. VOETBAL. (Vervolg van pag. 3 van het 2e Blad.) Helder-nieuw». HELDER—O.S.V. Om den K. N. V. B.-Beker. De loting voor den beker is de withemden wèer gunstig geweest. Thans wordt op eigen grond tegen OSV gespeeld, een van H.'s tegenstanders uit de competitie en langen tijd gegadigde voor de ie plaats. Als Helder op dreef is en de voorhoede weet van doorzetten, dan kan het morgen nog een aardigs ont moeting worden. De aanvang is half drie en de vermoedelijkr opstelling aldus: Wit Janmaat Bodenataf Amersfoort Mulder v. d. Meij Bak Veen Ort Burger Bakker Reserves: Schotting, de Jong. BESLISSINGSWEDSTRIJD. Helder AH.R.C. A. 1 De beslissing om het kampioenschap heeft morgenochtend om 10 uur plaats op het Helder-terreln. De wed strijd is tegen entréc toegpnke-liik, welke ten goede komt aan beide vereenlgingen. De lei ding is in handen van den heer Luyckx, zoodat de strijd een sportief verloop zal hebben. H.R.C.-nleuws. HR.C.-VETERANEN—H.B.S.-VETERANEN Deze wedstrijd, die reed» enkel« weken ge leden was vastgesteld, kon toen geen door gang vinden, daar op het laatste moment ver schillende spelers niet beschikbaar waren. Bo vendien was de weersgesteldheid zeer slecht, zoodat het voor de oude heeren onverantwoor delijk waa, d« warme winterkleeding voor het 27 Maart. Aangebracht door haringvisschers: 3025 tal haring p. tal 3.050.68 Door garnalenvisschers: 1116 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.070.06 28 Maart. Aangebracht door korders: 160 tongen 40 kleine tongen 10 kisten schol I 46 kisten schol II 8 kisten schar Door haringvisschers: 2852 tal haring p. st. ƒ0.50—0.45 0.15 p. k. 7.7S—6.90 6.00—2.25 2.00—1.00 p. tal 1.90—0.65

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19