Tweed© Blad u VAN DINSDAG 1 APRIL 1930 STADSNIEUWS Met ingang van 1 Mei a.s. is de heer R. Siegers, bewaarder bij de Magazijnen oj> 's Rijkswerf, benoemd tot opzichter. 29 Maart j.1. slaagde voor coupeuse Mej. Janna de Bruyne, leerlinge van Mevr. L Beukema, Weststraat 53 alhier. GEREF. KERK. Door den kerkeraad der Geref. Kerk is het volgende tweetal opgemaakt voor de verkiezing van een tweeden predikant Ds. C. W. Keur van Oudewater en Ds. P. Melles van Gees. S TOOMBOOTR EEDERIJ VOOR HET SLEPEN VAN SCHEPEN AAN HET NIEUWEDIEP EN TE IJMUIDEN VAN EN NAAR ZEE. Wij lezen in het Handelsblad de vol gende advertentie. Houders van bewiizen van deelgeredh- tigheid in de ontbonden Stoomboot Ree- dery voor het slepen van schepen aan hét Nieuwediep en te IJmuiden van en naar Zee, die de voor hen beschikbaar gestelde betalingen op die bewijzen tot nog toe niet in ontvangst hebben genomen, worden bij deze opgeroepen zioh alsnog tot ontvangst daarvan aan te melden binnen 14 dagen na heden bij de Kas-vereeniging te Amster dam. 27 Maart 1980. VERTREK „WITTE DE WITH". Onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek welke voor een groot deel mede te danken was aan het fraaie voorjaarsweer, is gisterenmiddag kwart over vijf Hr. Ms. „Wtite de With" naar West-Indië vertrokken, uitgeleid door de stafmuziek, die zich aan het ha venhoofd had opgesteld. De bemanning werd op hartelijke wijze toegesproken door Z.E. Vice-admiraal Quant, comman dant der marine, die er op wees, dat het schip zijn taak als oorlogsschip nog moet aanvangen, en dat het Nederland,sche volk met belangstelling de verrichtingen volgt. Het schip heeft, behalve de gewone be manning, een detachement jonge mari niers aan boord, die bestemd zijn eenigen tijd te Curaijao te blijven tot steun van de regeering aldaar. Zinspelend op- de groote belangstelling aan den wal, zeide de admiraal te hopen, dat de houding aan boord een afspiegeling zou mogen zijn van de sympathie aan den wal. Een drietal watervliegtuigen begeleid den het schip op zijn vertrek uit de haven en cirkelden in bevallige wendingen en zwaaiingen rondom de Witte de With", nu eens op, dan weer boven het water. Dit alles, alsmede het feit, dat er aan het havenhoofd op dit oogenblik veel visch werd vervoerd, maakten, dat het een druk half uurtje was en er veel gezelligheid heerschte aan den buitenkant. Foto's welke opgenomen zijn in onze fotokast, zijn in den Boekhandel Spruit verkrijgbaar. TOONEELVOOR STELLIN G LEERLINGEN DER HANDELSSCHOOL Ten bate van het monument voor het Nedert. Reddingwezen. De vorige week hebben de leerlingen van de Handelsschool hun jaarlijkschen feestavond gehad. Bij die gelegenheid is opgevoerd Frederik van Eden's blijspel „De Student thuis", en deze opvoering is zeer in den smaak gevallen. Dit deed bij ben het denkbeeld opkomen de opvoering te herhalen, ditmaal tegen een geringen entréeprijs, en de opbrengst te storten in de kas van het comité voor het Reddings monument. Een denkbeeld, dat ongetwij feld bij de Heldersche bevolking sym pathie zal ontmoéten. In ons volgend nummer zullen wij nade re mededeelingen doen omtrent den datum der uitvoering alsmede den kaartverkoop. Reeds nu willen wij de aandacht vestigen op deze voorstelling en haar sympathieke doel. Juist in ons nummer van heden heb ben wij een kort woord gewijd aan Van Eden, die 3 April zijn 70sten verjaardag herdenkt. „De Student thuis" dateert uit Van Eden's eigen studententijd en is een zeer geestig blijspel, dat menigeen een genoeglijken avond zal bezorgen. De di rectie van Casino zegde in alle opzichten medewerking toe voor deze uitvoering; het is te hopen, dat het Heldersche publiek nu ook maar van zijn belangstelling doet blijken. PRIJSVRAAG. Wü verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie van den heer Wiering, waarin deze een prijsvraag aan kondigt. „FLIEREFLUITERS OPONTHOUD". Voor de prachtvolle opvoering van A. M. de Jong's „Flierefluiters Oponthoud", met Nap de la Mar en Ciska Kremer in de hoofdrollen, op hedenavond 8 uur in Casino, zijn op alle rangen nog plaatsen EEN NIEUW VLIEGTOESTEL. Bij Kunstige weersgesteldheid zal heden middag op het groote terrein bij het vlieg kamp „De Koojj" een demonstratie plaats hebben met een nieuw vlieginstrument. hnkele ingenieurs z^n jarenlang bezig geweest om een zoodanig vliegtoestel te conetrueeren, dat aan het lichaam van den vlieger zelf bevestigd is. Hedenmorgen waren wij in de gelegenheid een en ander in «ogenschouw te nemen. Het geheel lijkt een duikerspak, van onder tot boven is de vlieger gehuld in een overal, terwijl de schoenen van lood zijn. Het hoofd wordt beschermd door een stalen helm. Wanneer gevlogen wordt, plaatst de man zich aldus gekleed, op de plaats vanwaar de start zal plaats vinden. Om het lichaam van den man wordt een kleine motor ge hangen^ op het midden van de borst, met een kleine horizontale propeller, en op den rug eveneens een kleine motor met een verticale propeller. Het geheel wordt fiink vastgegespt en met bandelieren, tusschen de beenen door, stijf aangetrok ken. Er is naar gestreefd de constructie zoo licht mogelijk te doen zijn. Aan iedere zijde bevindt zich een tasch, die'rechts een revolver en links een batterij (verlichting) kan bergen. Deze batterij (groote zaklan taarn) wordt bij donker ('s nachts) ge bruikt om zioh te orienteeren. Het toestel is dan ook voor oorlogstoestanden gemaakt om ordonnancediensten te verrichten. Op de snelste wijze kan men zoo bood schappen overbrengen, en troepenbewe gingen waarnemen. Ini dén zak der batterij is ook een apart vakje voor een kijker. Het opstijgen heeft als volgt plaats. Als alles gereed is zet de vliegenier langzaam de beide motoren aan en draait proef. Hierna laat hij de verticale motor zooveel slagen maken, dat het geheel opgetrokken wordt. Wanneer voldoende vlieghoogte is bereikt, wordit de horizontale propeller op trekkracht gesteld, en de verticale slechts zoodanig gesteld, dat hij voldoende werkt om den man op dezelfde hoogte te houden. Dan vangt de eigenlijke vliegtocht aan. Wanneer een en ander in de practjjk genoegzaam voldoet is de vliegwereld weer een toestel van onschatbare waarde rijker geworden, want ook voor andere doeleinden zal een dergelijk toestel dienst kunnen doen. Hedenmorgen zou 'n proef vlucht plaats hebben, doch de horizontale propeller bleek niet goed te werken. Men hoopt met -diit euvel spoedig klaar te zijn. en om 5 uur op te stijgen, voorloopig boven het terrein. Om 7 uur, juist als hel donker is, zal de tweede ingenieur een vlucht bij donker weer doen. Evenals bij een schip, zijn er teekenen in lichtbatte- rijen van stuur- en bakboord. Wij hopen op veel succes der beide beeren, die kosten noch moeite hebben gespaard, hun idealen ir. werkelijkheid oni te zetten^ terwijl .het aan de noodige 'belangstelling hedenmid dag en -avond van de zijde der burgerij en vliegenthousiasten niet zal ontbreken. ZANGVEREEN. „MORGENROOD". (Directeur de heer F. v. d. Meij.) Naar wij vernemen geeft bovengenoem de zangvereeniging haar laatste uitvoe ring in dit seizoen op Zaterdag 6 April a.s. Voor dezen avond is de welwillende medewerking vrkregen van het Stedelijk Muziekcorps, directeur de heer Joh. Pa-la, en van den heer P. v. d. Haagen, piano. Op veelvuldig verzoek zal nogmaals een uitvoering plaats hebben van het popu laire zangnummer voor koor met piano begeleiding „Aan de schoone blauwe Donau" van Joh, Strauss. Na de pauze zal worden opgevoerd de operette in één bedrijf „Oom Kees", op muziek van A. F. M. Schuurman, van welke operette de pers het volgende zegt: Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de in dit blad voorkomende ad vertentie. INBRAAK Wederom heeft hier ter stede een in braak plaats gehad, n.1. bij den kolenhan delaar Ruiter, Jonkerstraat 8. Deze was Zaterdagavond met zijn familie naar eene uitvoering van het Frysk Selskip, toen van de afwezigheid de heeren gebruik maakten om alles overhooop te halen. Daar de heer de Ruiter, door ervaring geleerd, zijn geld bij zich had gestoken, hebben zij niets kunnen vinden. HEVIGE RUZIE. Zaterdagavond te ongeveer 9 uur wer den de bewoners van de Westgracht en omgeving opgeschrikt door hevige ruzie- stemmen. Eten marinier had met 'n vrouw (of het zjjn eigen vrouw of een andere vrouw was weten we niet) ruzie gekregen en dit gekibbel liep zoo hoog dat de dame in kwestie een zenuwtoeval kreeg en een van de twee partijen er over dacht zich te verdrinken. Gelukkig nam het drama een niet zoo tragisch einde en werd de rust na een half uurtje hersteld, dank zij het optreden van de politie. AANRIJDING OP HET KONINGSPLEIN. Gisterenmiddag om ongeveer half twee had er op het Koningsplein een aanrijding plaats van een 14-jarigen jongen op een fiets, door een auto van de Held. Steen kolen- en Anthraciethandel van Okke Vis ser. Volgens den jongen, die aangifte deed zou V. links van den weg het Koningsplein zijn overgestoken, waardoor hij met zijn vehikel onder den auto kwam, waarbij zijn fiets werd vernield. Gelukkig kwamen er aeen persoonlijke ongelukken voor. DE BIG VAN T 168e. van het Men verzoekt ons plaatsing volgende: Het bekende Ensemble van Jacques Sluyters van Amsterdam komt Zondag 6 April a.s. in het Casino-gebouw, Den Helder slechts één opvoering geven van de oer-klucht „De Big van 't 168e", de klucht, welke reeds meer dan 3000 maal met ongekend succes in Nederland werd opgevoerd voor steeds uitverkochte schouwburgen. Hieronder laten wij nog eenigo pers uittreksels volgen. In „De Big van 't 168e" treden de volgende dames en heeren op: Truus Post, Marie Braakensiek, Ans van Dommelen-Kapper, Tilly van Vliet, Feid. Erfimann, Jacques Sluyters Jr., Eb. Erf- mann, Jacq. Sluyters Sr., Johan Over- becke, Theo van Vliet, Fred. van Nere- valk. Zooals uit de namen blijkt: «een uit muntend gezelschap, dat van „I>e Big een opvoering geeft, zooals we hier nog niet hebben gehad. ™ec amphitheaters-gewuze opge-mafalijke tooneelti«. kwamen goed tot H plaatsbespreking zie men recht en sloegen geducht in, zoodat telkenmale Qe advertentie. I een daverend gelach opsteeg. Julianadorp. OPRICHTING VAN EEN BOKSCLUB. Naar ons werd medegedeeld hebben een 15-tal jongelui het initiatief opgeval om alhier een Boksclub op te richten. Heden avond zal hiervoor een vergadering wor den gehouden, waarop alle liefhebbers voor deze sport welkom zullen zijn en waar verder de diverse werkzaamheden nader besproken en geregeld worden. WONINGBOUW. Aan de buurtschap „De Kooij" zullen voor den heer W. Slikker aldaar acht woonhuizen worden gebouwd in twee blokken» elk van vier woningen. Het werk is opgedragen aan den aannemer G. Hoornsman alhier. De heer H. Koelemeij, thans werkzaam aan de Stoomzuivelfabriek „De Vooruit gang" alhier, is met ingang van 24 April a.s. benoemd tot machinist aan de nieuwe fabriek te Beemster. VERBINDINGSWEG DOG GERSVAART—MEDEMBLIK. De werkzaamheden stopgezet. De werkzaamheden aan den verbin dingisweg tusschen de Doggersvaart en de Middenivliet, welke weg gemaakt wordt in het verlengde van de Langevliet, waaraan den geheelen winter door tal van werk- loozen is gewérkt, zijn, zooals wij consta teerden, weer stopgezet. Het is echter niet te wensohen, dat dit werk nu weer tot een volgenden winter moet blijven wachten op verdere uitvoering, daar nog een belang rijk gedeelte voor geregeld verkeer on bruikbaar is, en vooral als er wat veel regen valt. Zoo terloops vernamen wij, dat het misschien de bedoeling van het Ge meentebestuur is, om het resteerende ge deelte in eigen beheer te doen uitvoeren. 't Zand. DE MELKPRIJS. De Coöp. Zuivelfabriek »Nieuw Leven* G. A. alhier betaalde j.1. Donderdag aan haar leverancier voor de over het tijdvak van 2 Febr. tot en met 1 Maart 1930 ge leverde melk gemiddeld f 9.62 per 100 K.G. of f 9.91 per 100 L. bij een gemid deld vetgehalte van 3.20° 0, hetgeen dus neerkomt op f 3.— per °/0 vet. UITVOERING N.-H. TOONEEL. Op Zondag 80 Maart j.1. gaf het Noord- Ilollandsch Tooneel, onder directie van B. C. Loeven, van Alkmaar, een tooneel- uit.voering bij den heer Schrieken, voor een volle zaal. Het stuk, dat hierbij werd opgevoerd, was getiteld »Het circuskind*, romantisch tooneelspel in 3 bedrijven, met een voor spel geschreven door de echtgenoote van den directeur, Mevr. G- J. Loevens— Jongejan, hetwelk het verhaal is van Annie de vondelinge, (de jongeheer Piet Loevens). In den beginne wat onwertnig, werd later zeer goed spel geleverd, ja som mige gedeelten werden zelfs verheven gespeeld, waarvan we zouden kunnen noemen het spel van den heer Klinkha mer, als Andró Termeer, in hét laatste bedrijf. Ook het spel van den Heer Loe vens als Feddy zouden we geneigd zijn als niet te overtreffen te noemen. Waar het echter niet gaat groote uit zonderingen te maken waar" deze niet bestonden, zouden we alle medewerkers (sters) woorden van hulde willen bren gen voor hun goede spel en samenspel en onze critiek slechts daartoe willen bepalen, dat van Eisden iets meer de aristocraat had kunnen zijn. We hopen intusschen Loeveris met zijn gezelschap nog eens weer hier te zien. 'Pot slot de attractie van den avond voor de jeugd: het bal. Van Ewijcksluis. LEDENVERGADERING VISSCIIERSBELAN GEN". Zondagmorgen hield do Vereeniging „Visschersbelangen" eene ledenvergade ring in het lokaal van den heer Ohr. Hoogmoed. Nadat de voorzitter, de heer K. Keuris Azn., de vergadering had geopend, en daarbij op wijzende, dat thans voor de visschers zéér belangrijke aangelegen heden aan de orde zjjn, gaat spr. over tot het geven eener uiteenzetting van de be moeiingen der Vereeniging sinds de laatst gehouden vergadering. Spr. zal daarover niet uitvoerig zijn, daar de leden uit het verslag der vergade ring van de Visschersvereeniging „D.E. T.V." te Wieringen, vorige week gehou den, al reeds heel wat bekend kan zijn. Toch dient hij op enkele gedeelten hier van terug te komen. Zooals dan reeds be kend is, is vorig najaar in December uit de vier Visschersvereenigingen rondom de Wieringermeer eene oommissie ge vormd, welke stappen zou doen, om uit sluitend aan de leden van deze vereèni- gingen het recht tot uitoefening der vis- scherij in bedoelden Meer te doen toe komen, welk recht dan tegen een zoo ge ring mogelijk bedrag diende te worden verleend. De hierbedoelde commissie be stond uit de heeren L. Wigbout te Wie ringen, J. J. Engel te Kolhorn, P. Gorter te Medemblik en spreker zelve* Spr. heeft zich daarop namens deze commissie direct in verbinding gesteld met den heer B. Demmer, voorzitter van het Oentraal- Gomité van Zuiderzeevisscbers te Volen- dam, teneinde diens steun en medewer king te verkrijgen bij de te voeren actie. Naar aanleiding daarvan is later ten huize van den heer Demmer een plan opge maakt, langs welke lijnen zou worden ge werkt. Eten audiëntie is aangevraagd bij den minister van Waterstaat, welke op 8 Januari werd toegestaan. Ook bij deze audiëntie was de heer Demmer tegen woordig, evenals bij een voorafgaand be zoek aan het Hoofd der afdeeling Vis- scherijen, aan het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, den heer Brouwer. De heer Brouwer advi seerde in denzelfden geest als door spr. steeds is voorgesteld, n.1. dat de deputatie zich ook in verbinding zou stellen met de afdeeling Domeinen van het Departement van Financiën. Overigens werd door dezé alle medewerking toegezegd. Na een onderhoud met den Minister van Water staat, bü wien een schriftelijk resumé van de wenschen der samenwerkende Ver» eenigingen werd achtergelaten, hebben de vier vertegenwoordigers der Vereenigin- gen, waar zulks dienzelfden dag nog mogelijk bleek, dan ook een onderhoud gevraagd aan; de afdeeling Domeinen. De heer Demmer maakte dit laatste onder houd niet mee. De deputatie werd ontvan gen door den heer Den Herder, terwijl later ook de heer Esmeijer daarbij tegen woordig was. Daar deze heeren voor de bedoelingen) der deputatie wel bleken te voelen, rieden dezen ons aan, ook van het hier naar voren gebrachte nog eens eene schriftelijke uiteenzetting te geven. Wan neer de visschers in orde en eendracht wenschten samen te werken, werd ons eene gunstige beslissing in uitzicht ge steld. Spr. heeft later deze schriftelijke uiteenzetting gegeven, waarna in het be gin van Februari de Ontvanger van Registratie en Domeinen te Den Helder de besturen der Vereenigingen bii zich heeft ontboden, teneinde tot eene overeen stemming te komen inzake de a.s. ver pachting der Wieringermeer. Deze over eenstemming werd bereikt en zooals reeds bekend kan zijn, werd de pachtsom daarbij op 200.gesteld, wat, gezien de hooge bedragen, die men van andere zijde hier voor wensohte te bieden, er wel op wijst, dat het ons aan medewerking van Regee- ririgszijde ditmaal niet heeft ontbroken. Inmiddels is het hierbedoelde paohtcon- tract, dat geldt tot het oogenblik waarop het voorloopig normale waterpeil in de Wieringermeer zal zijn bereikt, doch uiterlijk tot 1 October a.s., door de Regee ring goedgekeurd, terwijl dit heden voor veertien dagen in eene vergadering dei- vier besturen van de samenwerkende ver eenigingen, welke te Schagen is gehou den, is geteekend in den vorm als in het verslag der vergadering der Vereeniging „D.E.T.V." is te lezen. Natuurlijk is daar bij niet nagelaten, waar de besturen zulks iioodig oordeelden, nog op wijzigingen. Eï'S'O'N'A de meest regelmatige en vlugste dienst op ALKMAAR en A'DAM. welke men gewensoht achtte, te wijzen. Gezien den korten tijd, welke nog restte vóór de paohttermijn in zou gaan, meende men echter met de teekening niet te mogen wachten. Dezer dagen is echter nog eene wijziging in het oontract toegezegd, waarbij wordt vastgesteld, dat slechts zij rechthebbenden op het vischrecht zijn, die bü de onderteekening van het contract tevens waren omwonenden van de Wie ringermeer. Hiermede is dus de vraag, of visschers welke zich van elders naar deze omgeving metterwoon verplaatsen, als rechthebbenden dienen te worden toege laten, een vraag, die den laatsten tijd nog al eens op den voorgrond kwam, in ont- kennenden zin beantwoord. Spr. voegt hier nog aan toe, dat hij in de voor-vorige week nog eens bij den Ont vanger is opgeroepen, met de bedoeling te spreken over eventueele verpachting van het Amstelmeer. Ook aan de vereeniging te Wieringen was een dergelijk schrijven gericht, dat echter, door bijzondere om standigheden te laat zijn doel bereikte. Spr. heeft echter aan deze oproeping ge volg gegeven, niet om te pachten, doch meer om te trachten eene zoodanige ver pachting tegen te gaan, wijl hem bekend is, dat van de zijde der afdeeling Vissohe- rijen de bedoeling voorzit, het Amstel meer tot een proef-meer te maken voor eventueele zoetwatervisscherij in de af te sluiten Zuiderzee, waarbij dan de vis schers van West-Wieringen en Van Ewijcksluis worden geacht, voor de be- vissching van bedoeld Amstelmeer in de allereerste plaats in aanmerking te komen. Het resultaat van het gevoerde onderhoud is geweest, dat verpaohting voorloopig achterwege blijft en spr. heeft zich, evenals de heer Ontvanger van Re gistratie eii Domeinen, sehriitenjk tot het Hoofd der afdeeling Visscherijen gewend. Voorzoover spr. betreft, is dit voorname lijk gegaan teneinde, wanneer zulks on verhoopt noodig modht blijken, verdere plannen tot verpachting tegen te gaan. Naar aanleiding van deze uiteenzetting en na voorlezing van het oontract worden nog verschillende vragen gesteld en be antwoordt. In het algemeen kan men zich wel met het contract vereenigen, al blijven er enkele grieven over. Als voornaamste grief mag wel worden genoemd, dat vis schers, die zich om het Vereenigingsleven nooit hebben bekommerd, thans als ge- lij kberechtigden gelden, wanneer zij zich alsnog bij de bestaande Vereenigingen aansluiten. De heer P. Kooy Czn. (Nieuwe- sluis) stelt tenslotte yoor toch eene datum vast te stellen, tot welke dergelijke per sonen uiterlijk het recht bezitten, zich als lid en dus tevens als rechthebbende op te geven. Spr. zou daarvoor uiterlijk 1 Mei a.s. als datum willen zien gesteld. Waar ook het bestuur hiervan de redelijkheid inziet, wordt besloten, op eene nog nader te houden vergadering der gezamenlijke besturen, deze vraag aan de orde te stel len. Op die vergadering zullen tevens nog andere te nemen maatregelen worden be sproken. Op de vraag, wie zich wenschen op te geven vqor deze vergunning tot bevis- sching der Wieringermeer, welke vraag thans aan de orde is, dient echter nog vooraf te gaan de vraag, welke van de per sonen, die zich thans als lid hebben op gegeven, dienen te worden aangenomen. Ingekomen zijn drie aanvragen om als lid te kunnen toetreden. Twee hiervan worden ingewilligd, aan den derde zal worden medegedeeld, dat hij dient aan te toonen belanghebbende te zijn in den zin der Zuiderzeesteunwet. Overgaande tot het inschrijven van ge gadigden voor eene vergunning als boven bedoeld, geven 17 personen zich hiervoor op. De thans loopende vergunningen tot be- vissching der Wieringermeer, welke door het ingaan van het gesloten pachtcontract per 1 April a.s. uiteraard komen te ver vallen, worden daarna door hen, die eene dei-gelijke vergunning bezaten, inge leverd. Ook bij de rondvraag worden nog en kele vragen in verband met de inpaohting der Wieringermeer gesteld en beant woord, waarna de voorzitter, onder dank voor de aangenaam gevoerde besprekin gen, de vergadering sluit. ^D<yp^1^£^DOUWlN4pDir^^[SO Bovenstaand is de teekening van de twee woonhuizen, welke de heer van der Leek, voor rekening van de Ned. Nat. Werklieden-Vereeniging in de Koningstraat, op het terrein aan de Prins Hendriklaan zal bouwen, tusschen het gebouw van het R.K. militaire tehuis en de woning van mejuffrouw Dekker. Dat hierdoor het aspect va,i de Prins Hendriklaan, die, hoe kort ook, een onzer mooiste straten is, aanmerkelijk zal worden verbeterd, behoeft geen nader betoog. Zooals wij hebben meegedeeld, is de bouw reeds gegund. Onschuldig liefde-idylle. Zeer ougeruimd en levenslustig is het spel der zingende en dan sende jeugd. „VI. Tooneelgids". Alles is even vlot en prettig; hoe eenvoudig en toch mooi is het schuchtere liedje van Tieneke, hoe kleurig en levendig het lied van Govert in den kring. Hoe gelukkig en blij het duet 'van Bella en Dolf; we willen maar niet verder doorgaan, want dan zouden' we wel alle nummers kunnen noemen, toch willen we nog even vermelden het slotkoor, waarmede in schaterende blijdschap het spel eindigt. „Ons Noorden". „Alkmaarsche Courant", 13 April 1929: Het Ensemble Jacques Sluyters gaf een ver tolking van „De Big", die op zeer goed peil stond. De hoofdrollen waren in uitstekendt handen. „Tielsche Courant", 8 April 1929: Het Ensemble Jacques Sluyters heeft de ver-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5