VAN WILLIGEN, gemengd nieuws. Steeds voor weinig geld. WESTSTRAAT. Radiografisch Weerbericht Ijsbergen op den Noordelijken Atlantischen Oceaan. Een ernstig ongeluk op het meer van Ochrida. Mijnontploffïng in Kentucky. Ontsnapping van gevangenen. Raadselachtige sterfgevallen. Proces tusschen vrouw en man. Wie is daar niet opgesteld? Meubileerinrichting, Ingezonden. BINNENLAND. LUCHTVAART. Stoom vaartberichten. Buitenland. Een draadloos bericht van de Alaunas, een boot van de Cunard-lijn, meldt dat het schip Donderdag ten Zuiden van de Groote Bank van Newfoundland door acht ijsbergen in hoefljzervorm bijna was ingesloten en het zijn reis toen tijdelijk moest staken. Later ontmoette het op de groote Transatlantische route nog 22 ijsbergen. Negen personen verdronken. Op het meer van Ochrida weigerde in een storm de motor van een boot, waar mee een aantal consuls en consulair per soneel uit Koritza (Albanië) een uitstapje gemaakt hadden. Er ontstond een paniek en de passagiers sprongen over boord om naar de kust te zwemmen, waar men nog een 200 meter vandaan was. Negen hunner zijn verdronken, o. w. do Griek- sche consul en zijn vrouw en de vrouw van den Tsjechoslowakschen consul. Tien mijnwerkers ingesloten. In de buurt van Pineville (Kentucky) heeft een ernstig mijnongeluk plaats ge had. Ten gevolge van een ontploffing werden 10 mijnwerkers ingesloten. Hoe wel de reddingsoolonne alle pogingen in het werk stelt de slachtoffers te bevrij den, is dit tot nu toe niet gelukt. Een gevaarlijke moordenaar op vrije voeten. Uit de gevangenis in de Lehrterstrasse te Berlijn is gisterennacht de tot levens lange tuchthuisstraf veroordeelde moor denaar Goldbach ontsnapt tezamen met den koopman Schröder, die wegens dief stal tot 14 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Gisterennacht was in de slaapzaal van de zwakzinnige gevangenen groote onrust ontstaan, doordat een der gevangenen hevige krampen kreeg. Terwijl het ver plegend personeel bezig was de rust te herstellen, zijn Goldbach en Schröder uit hun cellen ontsnapt. De ijzeren tralies voor het venster waren verbogen; beiden waren er door gekropen. Yan een vlak bij zjjnd dak hadden zij zich met een touw naar beneden laten glijden en zoo zijn zij ontkomen. De Berlijnsche politie tracht sinds gisteren een raadselachtige zaak op te helderen. Een 67-jarige vrouw Nocker was Zaterdag met haar 23-jarige dochter, die te Neudorf in het district Beeskow- Storkow woont, naar Berlijn gekomen om de bruiloft van de jongste dochter van vrouw Nocker bij te wonen. Moeder en dochter stapten af in een pension te Neukölln. Vrouw Nocker bracht den Zaterdagavond met haar twee dochters en haar toekomstigen schoonzoon door. Bet heele gezelschap was uiterst goed geluimd. Om 9 uur 's avonds gingen vrouw Nocker en haar oudsle dochter naar haar kamer te Neukölln terug. Toen nu Zondagochtend de schoonzoon daar kwam klopte hij tevergeefs op de kamerdeur. Hij waarschuwde de politie. Agenten, die de deur openbraken, vonden Vrouw Nocker dood in haar bed liggen, haar dochter leefde nog, maar'overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Twee geneesheeren slaagden er niet in de oorzaak van het overlijden der twee vrouwen vast te stellen. Een misdaad is niet gepleegd en ook van zelfmoord kan geen sprake zijn. De gaskraan in het vertrek was goed dicht en de kachel was geheel uitgebrand, zoodat de vrouwen ook niet door gas of kolenkamp om het Jeven kunnen zijn gekomen. De twee lijken zijn in beslag genomen. Een Amerlkaansche dwaasheid. Voor het Hooggerechtshof der Vereen. Staten werd dezer dagen gepleit in de zaak Wenman oontra Wenman, waarin V£f? Slaagde de somma van 24U.000 gulden cum expensis vordert. ™zrer is alles normaal. Zelfs dat het echtpnooten zijn, die met behulp van de noodige advocaten tot in hoogste in stantie elkaar het juridische vuur aan de schenen leggen, is meer voorgekomen. man zich' teKen behoorlijke geldelijke belooning verbindt tot onder danigheid en liefde tegenover zijn vrouw en zijnerzijds gepresteerd hebbende dè andere partij in gebreke moet stellen en dagvaarden wegens wanprestatie dat is jets nieuws onder de zon, en zal nog lang bekend blijven als het beroemde casus Wenman contra Wenman. Mevrouw Wenman had ervaring van het huwelijk en wilde zidh, toen zij voor de derde maal trouwde, contractueel be sehermen tegen onaangenaamheden als zij van de zijde harer echtgenooten had on dervonden. Zij kwam met Mr. Wenman overeen, dat hij zestig gld. per week zou ontvangen, als haar bediende en 12.000 gulden per jaar als voorzitter van de door ar opgerichte vereeniging voor Jiet ver- ïeenen van eerste hulp bij ongelukken. ais tegonperstatie verbond Mr. Wenman «öh, om staande het huwelijk, geen om gang te hebben met of te spreken tot per- 60?e®ii tegen wier gezelschap door partij sub 1 bezwaren mochten worden gemaakt, verplichtende Mr. Wenman zich voorts, een trouw en liefhebbend echtgenoot te zullen zijn en niets te zullen doen. dat zijn vrouw onaangenaam, lastig of onwelgeval lig zou zijn. Mr. uiman beweert thans, dat hij zich stipt aan de letter en den geest van het contract hee.t gehouden, doch moest on dervinden, dat mevrouw, niettegenstaan- v f „rhaalde aanmaningen, in gebreke bleet de aan haar zijde vallende verplich tingen tot betaling van genoemde gelden na te komen. Op de gebruikelijke wijze wende hij zich tot een rechtsgeleerde, lan ceerde een keurige dagvaarding en zag zich geplaatst tegenover het verweer, dat hij slechts liefhebbend en trouw was ge weest, maar zich in geenen deele aan de andere bepalingen had gehouden, alsmede tegenover een reoonventioneele vorde ring tot echtscheiding. Bij pleidooi werd namens Mr. Wenman nog aangevoerd, dat hij alles had gedaan oni een minnelijke schikking tot stand te brengen, doch dat zijn lankmoedigheid ten einde was, toen mevrouw hem op een avond den toegang tot de echtelijke woning had ontnomen door grendeling van de buitendeur. (De TeL). DE GEWEZEN VROUW ALS MAN IN HET HUWELIJK GETREDEN. In de Wesleyaansche kerk te Bristol is Zaterdag Evan Montague Burtt, die bij zijn geboorte als meisje was aange- 1 geven en pas kortgeleden als man is erkend, met Sarah Edwards in het hu welijk verbonden. De bewoners van Tisbury, waar het paar thuis hoort, hadden groote belang stelling getoond toen hun verloving be kend werd. Men had buitengewone voor zorgen getroffen om tijd en plaats van de huwelijksvoltrekking geheim ie hou den, maar zij waren toch uitgelekt en tegen het bepaalde uur was een groote menigte voor de kerk verzameld. Slechts weinigen werden toegelaten. Toen de jonge man en vrouw na de plechtigheid, die door ds. Philip Hall verricht werd buiten kwamen, steeg een luid gejuich op. Burtt droeg een nieuw blauw pak met twee rijen knoopen en een grijzen hoed 'en zijn bruid een blauwe japon met een bruinen hoed. Zij had een ruiker gele narcissen in de hand. De bruigom leek zenuwachtiger dan zijn bruid <iie door haar zuster verge zeld en door haar vader «weggeschon ken* werd. Er waren geen bruidsmeisjes. Het jonge paar liet zich goed geluimd door een aantal camera' bestoken en reed toen in een auto weg, terwijl het publiek het een luide ovatie bracht. SCHEEPSONGELUK OP DE COLUMBIARI VIER. Vïer dooden, twaalf gekwetsten. Uit Portland (.Oregon) wordt gemeld, dat het touristenschip Quen bij St. Helens op de Columbiarivier door het kustschip Davenport is geramd. De boeg van de Davenport drong in den zijwand van de Quen tot ver in de dansvloer, welke zich op het dek bevindt. Een groot aantal passagiers waren juist aan het dansen. Vier personen werdsn gedood en twaalf gekwetst, terwijl er voorts nog eenigen worden vermist. Doordat het touristenschip op een zandbank liep, kon het meerendeel der 287 passagiers zon der moeilijkheden vlug gered worden. De sleepboot welke de Quen op sleep touw had, is bij de bótsing lek geslagen en gezonken. DE GEARRESTEERDE LEDEN VAN HET BOERENOONGRES. Men meldde gisteravond uit Berlijn: De gedelegeerden op het communis tische boerencongres, die Zaterdag in hechtenis werden genomen, daar ze niet in het bezit van geldige passen bleken te zijn, (zie ons 3e blad) zijn reeds heden voor de rechtbank verschenen. Ze werden allen bijgestaan door dr. Rosenfeld, soci aal-democratisch lid van den Rijksdag; 28 werden tot drie dagen hechtenis ver oordeeld, drie anderen, leden van den Poolschen Landdag, kwamen er met boeten van 45 mark af. Allen bekenden op onwettige wijze de Duitsche grens te hebben overschreden. ITALIAANSCH DORP ONDER SNEEUW BEDOLVEN. prima kaansche vrouwelijke zendeling hebben ontvoerd, die hun standplaats hadden te Joeantsjou in Kiangsi. Drie andere'zendelingen zijn nog ter nauwernood ontsnapt. MESTORINO. Gestorven in Guyana. Volgens de „Matin" zou bij de familie van Mestorino, den wegens moord op Truphème het vorig jaar tot levenslangen dwangarbeid in Guyana veroordeelden diamanthandelaar, bericht zijn ingekomen, dat Mestorino in het hospitaal van St Laurent is overleden. VEREENIGING „REMBRANDT". Het half milüoen ls binnen. Het Nationaal Comité tot steun van de Vereeniging „Rembrandt" maakt bekend, dat het totaal der toezeggingen, dank veler verheugende medewerking, thans 512.000 bedraagt. In dit bedrag is de op brengst van den Rembrandt-postzegel niet begrepen. Men zal zich herinneren dat het tot stand komen van het fonds afhankelijk i werd gesteld van het bereiken van min stens een half millioen. Dit bedrag is dus, juist op tijd, bijeen. Het comité heeft in I verband hiermee aan de schenkers het ver- zoek gericht om, voor zoover dit nog niet i geschiedde, de toegezegde bijdragen aan den penningmeester te willen overmaken. (HM.) SALARISACTIE RIJKSPERSONEEL. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheids- soneel is Vrijdag te Amsterdam bijeenge komen en heeft besloten, tegen 10 Mei een vergadering uit te schrijven met de hoofdbesturen der aangesloten bonden. Dan zal de heer F. van Meurs, voorzitter van het comité, nadere mededeel in gen doen omtrent den stand der werkzaam heden van de subcommissie, die het vraag stuk der arbeidscontractanten bij het rijk in studie heeft en de heer F. S. Noordhof f, secretaris van het comité, zal uiteenzetten hoe het comité zich voorstelt, de actie in zake'een nieuwe herziening van het Be zoldigingsbesluit burgerlijke rijksamb tenaren te voeren. O.a. zullen daartoe in den loop van Juni, zoo mogelijk op den zelfden dag, in de voornaamste plaatsen des lands openbare vergaderingen voor ambtenaren, gemeente- en rijkswerklie den, onderwijzers en politiepersoneel wor den gehouden. Meegedeeld werd, dat de pogingen der bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor onderwijzers, om in1 de Rijks centrale-commissie voor georganiseerd overleg te worden opgenomen, ten aan zien waarvan gezegde centrale commissie in volle eenstemmigheid een afwijzend ad vies had uitgebracht, geen succes hebben gehad. Verder werd de gedragslijn vastgesteld, welke tegenover de aangesloten bonden zal worden gevolgd, zoodra het ontwerp- Rjjksambtenarenreglement zal zijn ont vangen, hetwelk de regeering vóór 1 Juni aan de centrale commissie voor georgani seerd overleg ten fine van advies zal doen toekomen. Alle hulzen Ingestort Naar de „Tribuna" verneemt, is een enorme sneeuwmassa, ter breedte van 400 meter en1 ter lengte van meer dan een kilometer, losgeraakt, met het gevolg, dat het dorp Cimelli er door werd bedolven. Alle huizen zijn ingestort. De inwoners met hun vee konden het dorp tevoren verlaten. DE TERUGREIS VAN DE „EUROPA". Stormweer. De „Europa" heeft op haar eerste terug reis tot dusver zeer ongunstig weer gehad. In 25 uur (van Zaterdagmiddag tot Zon dagmiddag) heeft het scihip bij stormweer slechts 618 mijl afgelegd, bij een gemiddel de snelheid van 24.7 mijl. HET BANDIETISME IN CHINA. Zendelingen ontvoerd. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat dezelfde roovers, die onlangs in de provincie Kiangsi drie Finsohe vrouwelijke zende lingen ontvoerden en hun dood op hun ge weten hebben, thans een Britschen zende ling en zijn vrouw en verder ©en Ameri- VLIEGTUIGEN ZONDER VLIEGER. De deskundigen van het luchtministerie hebben geslaagde proeven genomen met een toestel, dat door een „mechanisch" vlieger bestuurd werd. Hij was aange- braoht in een groot Supermarine Napier toestel met twee motoren, dat eenige uren lang in de lucht bleef en van den grond af bestuurd werd. Br worden nu proeven ge daan met zulk een mechanisch vlieger op bombardeer-vliegtuigen bij tochten over dag en 'snaohts. De nieuweinrichting is zoo volmaakt, dat men er de gevolgen van windstooten of „gaten in de lucht", waardoor „bum- ping" ontstaat, mee kan oorrigeeren. NOG EENS KERMIS. Daar de heer E. Woud zoo vrlendeHJk ia geweest, in de Heldereóhe Courant van 25 Maart U. te reageeren op mijn achrljven van 18 Maart over bovengenoemd onder werp, gevoel ik mij verplicht hierop nog even te antwoorden. Als een deel der kermis zou worden ge plaatst volgens voorstel van den heer Woud, nl. van Postbrug tot Kruisweg, met het Molenplein ais centrum van eenige flinke attracties, dan moet het toch voor ieder duidelijk zijn, dat de daar be staande onderwijsinrichtingen als R.H.B.S. en Christelijke M.u.Lo.-sohool midden in het kermls-rumoer staan. In tegenstelling met den heer Woud meen ik te weten, dat de kermis niet om 4 uur, doch om 2 uur opent, behoudens dé zwerm van vocale en instrumentale artia- ten, welke zich reeds om pi. m. 9 uur v.m. over de stad verspreiden en waarvan ge noemde onderwijsinrichtingen voortdu rend last hebben; omdat mede uit onbe kendheid deze (mensehen steeds het „ver boden voor dit gebouw muziek te maken" overtreden, door er vlak voor of pretje op den rand van het verboden terrein hun prestaties te doen hooren. Dat hieromtrent nooit klachten zijn ge hoord? Officieel misschien niet. Wat zou het gebaat hebben? Maar dat het voor ge noemde inrichtingen een voortdurende bron van ergernis is, daar kunt u zich van verzekerd houden. Over het gezellige feestvieren, hetwelk we ons toch niet kunnen laten onthouden door de enkele uitspattingen, welke plaats vinden, zullen we nu maar niet uit weiden, te meer, omdat volgens den heer Woud de hoofdzaak van het instandhou den der kermis toch berust op de baten voor de gemeentekas ad 12.500, welk bedrag bij afschaffing van de kermis zou moeten worden opgebracht door belas- tingverhooging. Ziezoo, de stok staat weer achter de deur en dus slikken of betalen. Toch is er nog een hoopvol teeken te vinden in hiet betoog van den heer Woud, waardoor de mogelijkheid open blijft, dat ook genoemde heer zich niet zal verzetten tegen 'het verdwijnen van' de kermis en wel, omdat die 'kennis-exploitanten met zooveel geld uit de gemeente vertrekken. Precies, maar u kunt toch niet verwachten, dat zij hun attracties geheel belangeloos open zullen stellen voor het feestvierend publiek en bovendien nog een douceurtje in de gemeentekas storten. Ontdaan van alle franje blijkt dus het voortbestaan der kermis hoofdzakelijk te berusten op financieele overwegingen. Welnu, waar tegenover een inkomen voor de gemeentekas van pi. m. 12.500 staat 'het verdwijnen van eenige malen dat bedrag uit de geldcirculatie van de ge meenschap, hetgeen zich na de kermis vooral bij de neringdoenden demon streert", moet het algemeen financieel nadeel voor de gemeenschap grooter ge acht worden dan 'het directe voordeel voor de gemeentekas. Dus zoowel op financieele als moreele gronden lijikt mij het instandhouden van de kermis ook nog, tegen den wil van een zeer groot deel der burgerij, niet toelaat baar, en hoop ik van harte, dat het al of niet voortbestaan van dezen jaarlijks te rugkeerenden bombast, in een der eerst volgende raadszittingen eens een ernstig punt van bespreking zal uitmaken. H. W. Ja ze is wel knap, zei de ongetrouw de, maar ze doet haast nooit haar mond tegen hem open. Ik weet niet, wat hij in haar ziet. Ik wel, sprak de getrouwde met een zucht Stoomvaart Mi). Nederland Aijax, 29 Maart v. Shanghai. Menelaus, 29 Maart v. Shanghai. Grotius, u., 28 Maart v. Sabang. Mapia, u., 29 Maart te Bombay. Moena, 29 Maart v. A'dam. P. C. Hooft, 29 Maart te Batavia. Salaban.gka, 29 Maart v. Batavia. Rotti, t., 26 Maart v. Padang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 30 Maart v. Torrevieja. Ariadne, 30 Maart v. Melilla. Aurora, 29 Maart v. Palermo. Boskoop, 30 Maart te Antwerpen. Deucalion, 30 Maart te Napel». Eos, 30 Maart te A'dam. Erato, 29 Maart v. La Pallice. Fauna, 29 Maart v. Hamburg. Ilos, 30 Maart te A'dam. Iris, 30 Maart te A'dam. Jason, 31 Maart te A'dam. Lorenz L. M. Russ, pass. 30 Maart Gibraltar. M'ars, 29 Maart v. Lissabon. Minerva, 30 Maart te Syracruse. Nereus, pass. 30 Maart Holtenau. Odysseus, 30 Maart te Stettin. Perseus, 29 Maart v. Uddevalla. Pluto, 31 Maart te A'dam. Proteus, pass. 31 Maart Brunsbuttel. Stella, 29 Maart te Constanze. Stuyvesant, 30 Maart te A'dam. Tellus, 29 Maart v. Genua. Theseus, 31 Maart te A'dam. Triton, 30 Maart te A'dam. Zeus, 29 Maart v. Pasage». Perseus, 1 April te A'dam. Almelo, t., 2 7Maart te Panama. Baarn, 29 Maart te R'dam. Bennekom, u., 27 Maart v. Tocopila. Bodegraven, t., 27 Maart te Panama. Boskoop, 29 Maart v. Hamburg. Breda, u., 27 Maart v. Guyaqudl. Brielle, 29 Maart te'Hamburg. Haarlem, 29 Maart v. A'dam. Nero, 29 Maart v. A'dam. Tellus, 28 Maart te Genua. Ulysses, 28 Haart'te Genua. Venus, 29 Maart v. R'dam. Vesta, 27 Maart v. San Domingo. Euterpe, pass. 29 Maart Holtenau. Neptumus, pass. 28 Maart Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland, 29 Maart te A'dam. Flandria, u., 31 Maart v. Lissabon. Flandria, 30 Maart v. Oporto, Gelria, u., 29 Maart v. Santo». Zaanland, u., 29 Maart Dungeaen gep. Zeelandia, 29 Maart te A'dam. Kon. raketvaartmaatscbappii Mnpia, 29 Maart te Aden. Tomorl, 30 Maart te P. Said. Van Swoll, pas». 30 Maar» Bevezler. Nw. Holland, pass. 28 Maart Thurday Iel. Nw. Zeeland, pass. 28 Maart Thursday Iel. Japara, paa». 28 Maart Malta. Kampar, pase. 29 Maart Gibraltar. Maros, paan. 28 Maar» Soea. Toboali, pase. 28 Maart Malta. Holland—Afrika Lijm Heemskerk, t., 29 Maart v. Kilindini. Jagersfontein, 31 Maart te Hamburg. Nias, t., pass. 29 Maart Gibraltar. Nijkerk, u., 31 Maart te Beira. Randfontein, 29 Maart te Antwerpen. Springfontein, u„ 28 Maart v. East London. Grijpskerk, t., 27 Maart v. Pt. Said. Nieuwkerk, 29 Maart te A'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Maaskerk, 30 Maart v. A'dam. Nias, t., 27 Maart v. Marseille. Amstelkerk, t., 29 Maart te Lagoa Drechtstroom, u., 20 Maart te Sherbro. IJstroom, u., 28 Maart v. Las Palmas. HollandAmerika Lijn. Edam, pass. 30 Maart Ouessant. Gaasterdijk, pass. 30 Maart Lizard. Rotterdam, 31 Maart v. Napels. Westerdijk, pass. 30 Mlaart Lizard. Burgerdijk, 29 Maart te Philadelphia. Spaarndam, 31 Maart te Bilbao. Nebraska, 29 Maart v. Portland (Ore). Drechtdijk, 92 Maart v. R'dam. Leerdam, 28 Maart te Havana. Nieuw-Amsterdam, 29 Maart te New-York. Volemdam, 29 Maart v. New-York. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, t., 29 Maart v. Algiers. Ridderkerk, pass. 31 Maart Vlissingen. Sommelsdijk, t., 30 Maart te Madras. Streefkerk, 30 Maart te Hamburg. Vechtdijk, u., 31 Maart te Madras. Bovenkerk, u., pass. 31 Maart Ouessant. IJselikerk, 31 Maart v. R'dam. Bovenkerk, 29 Maart v. R'dam. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 31 Maart te Melbourne. Abbekerk, 31 Maart te Hamburg. Almkerk, 29 Maart v. Sydney. Holland—O.-Azië Lija. Ouderkerk, 29 Maart te Bremen. Alderamin, t., 28 Maart v. Marseille. Rottardamache Lloyd. Bandoeng, t., pass. 29 Maart Perim. Blitar, 30 Maart te R'dam. Dj amber, t., 30 Maart v. Port Said. Indrapoera, u., pass. 30 Maart Kaap del Armi. Kedoe, u., 29 Maart v. Suez. Patria, t., 30 Maart v. Pt. Said. Schouwen, t., pass. 30 Maart Sagres. Sibajak, u., 31 Maart te Sabang. Sitoebondo, t., 26 Maart v. Belawan. Slamat, t., 31 Maart v. Sabang. Ameland, t., 28 Maart v. Moulmein. Kertosono, t., 28 Maart te Triëst. Kota In-ten, u., pass. 29 Maart Dover. Merauke, u., pass. 28 Maart Kaap del Armi Texel, t., 28 Maart te Moulmein. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, 31 Maart te R'dam. Alcyone, t., pass. 30 Maart Fernando Noronha. Sirrah, u., pass. 30 Maart Las Palmas. Alphard, 31 Maart v. R'dam. Yildum, u., 28 Maart v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agamemnon, 29 Maart te Hamburg. Philoctetes, 30 Maart v. P. Said. Pyrrhus, pass. 29 Maart Gibraltar. Aeneas, 27 Maart v. Penang. Eurylochus, pass. 29 Maart Perim. Glaucus, pass. 29 Maart Gibraltar. Helenu», 27 Maart v. Pt. Said. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 29 Maart v. Barceloaa. Jonge Jaoobus, 29 Maart te Zovana. Jonge Johanna, pass. 30 Maart Gibraltar. Jonge Elisabeth, 28 Maart te R'dam. LENTE! Hoort!, hoe de leeuw'rik jubelt, Nu de lente weer is ontwaakt. Ziet!, hoe 't jonge groen de aarde openduwend, Zich door de zon beschijnen laat. Keer dan, o mensch, tot U zelve; Aanschouw het wonder der natuur. Gaat daarna alle menschen melden, De lente roeptI, hoort gij het niet? Jubel, als de leeuw'rik die ten hemel stijgt, Kijk, met een b'lij gezicht als 't jonge groen; Zijt zelve lentebrenger der menschheid, Dit, zij ons allerhoogste doell HENK KRABBENDAM. Maart 1930. Autobusdienst AlkmaarDen Helder v.v. Dienstregeling ingegaan 13 Maart 1928 Standplaats: Den Helder: Havenhoofd. Alkmaar: Bierkade. Vertrek van Alkmaar (Bierkadé) 7.00, 8.15. 10.10, 11.05, 12.25, 13.5a, 14.55, 16.00, 17.35, 18.50, 20.50. Vertrek van Alkmaar (Station) 7.05, 8.20, 10.15, 11.10, 12.30, 13.55, 1500, 16.05, 17 40, 18.55, 20.55. Aankomst Den Helder 8.35, 9.50, n.45, 12.40, 14.00, 15-25, 16.30, 17.35, 19.10, 20.25, 2225. Vertrek Den Helder 6.35, 7-30, 8.55, 9-50, 12.10, 13.10, 14.20, 15.15. 16.35, 18.30. 20.35. Aankomst Alkmaar (Station) 8.05, 900, 10.2S, 11.20, 13.40, 14.40, 15.50, 16.45. 1805. 20.00 22 05 Aankomst Alkmaar (Bierkade) 8.10, 905, 10.30, 11.25, 13 45, 14.45, 15-55, 16.50, 18.10, 20.00 22.10 Naar waarnemingen verricht Ia den morgen van 1 ApriL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 771.8 Stockholm. Laagste stand 786.8 Valentia. Verwachting: Moest matige Z.-0. tot Z. wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Jongen, wees toch niet zoo klelnzee- rig, als je vader een splinter uit je vinger haalt met een mesje. Zoo erg ls dat toch niet? Neen, (maar pa heeft mijn verkeerde vinger te pakken.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7