T VIJFDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS De staking bij de fa. Gebr. Meijer. VAN ZATERDAG 19 APRIL 1930. De vergadering in Casino. PREDIKBEURTEN voor den len en 2en Paaschdag Op- en ondergang van Zon en Maan tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. en April. Z 20 M 21 D 22 W 23 D 24 V 26 Z 29 Maan op: ond.: 2.23 9.13 2.55 10.24 317 11.37 3.83 12.61 8.46 14.06 8.57 16.18 4.07 16.33 Zon Hoogwater op: 4.52 4.50 4.48 4.46 4.44 4.42 4.40 ond 19.04 19.06 19.07 19.09 19.10 19.12 19.14 0.52 13.17 1.47 14.23 3.05 15.51 4.38 17.20 6.64 18.23 6.47 19.09 7.28 19.44 voor Licht op alle voertuigent Zaterdag 19 Zondag 20 Maandag 21 April 19.32 uur. 19.34 19.36 HK. MS. „HERTOG HENDRIK". Op den terugreis. Blijkens een alhier ontvangen, particu lier telegram heelt Hr. Ms. „Hertog Hendrik" hedenmorgen vroeg de terug rei# van Curagao naar Nederland aan vaard. RECTIFICATIE GEMEENTERAAD. Bij de rondvraag vroeg de heer Mon- hejnius niet, zooals wij vermeldden, in lichtingen over den cursus in houtbewer king, maar over dien in oude talen. Ook vroeg spr. een hoogeren lichtmast op het Koningsplein. EMMABLOEMCOLLECTIE. De Emmabloemcollecte zal dit jaar ge houden worden op Zaterdag 26 April. Op dien dag zullen tal van vriendelijke ver koopsters u het Emmabloempje aanbieden. Wij bevelen die verkoop ten zeerste bij de Heldersche burgerij aan. De inkomsten komen ten bate van de bestrijding der tuberculose en vloeien in de kas van de Vereeniging tot bestrijding van die ge vreesde volksziekte hier ter plaatse. De Vereeniging die baar hulp verleent aan alle gezinnen die dat noodig hebben, zonder aanzien van geloof of partij, en daarvoor is veel geld noodig. BESTUURSVERGADERING AFD. DEN HELDER VAN HET NEDERL. ROODE KRUIS. Uitreiking medaille dr. M. J. W. Rienks. Vrijdagmiddag om 3 uur hield boven genoemde afdeeling een spoed-bestuurs- vergadening. Behalve bet voltallig Bestuur waren tegenwoordig de heeren Driessen, burge meester, eere-voorzittér der afdeeling, Quant, vioe-adaniraal, commandant der Marine, Smits, wethouder, en Jaring mili tair commissaris van het Roode Kruis. Toen de voorzitter, de heer J. Kamman^ de vergadering opende, verschenen mede mevrouw Rienks en hare twee kinderen. De heer Kamman deed, na de aanwezigen welkom te hebben geheeten en hun dank te hebben gebracht, mededeeling, dat de heeren Bok en De Zwart wethouders, we gens uitstedigheid, en kolonel Ter Poor ten, wegens ambtsbezigheden, niet tegen woordig konden zijn. Hij gaf vervolgens het woord aan den burgemeester, eere voorzitter, voor het dloen eener belangrijke mededeeling. 'De burgemeester zeide het genoegen te hebben mededeeling te doen, dat aan den heer Rienks door het hoofdbestuur van het Roode Kruis het kruis van verdienste werd toegekend. Hij feliciteerde Dr. Rienks met deze booge onderscheiding, en spelde hem het kruis op de borst. De voorzitter feliciteerde Dr. Rienks namens de afdeeling. Hij memoreerde, dat de 'heer Rienks vanaf 14 Augustus f? hid van het bestuur is geweest en zioh sedert had onderscheiden door bijzondere activiteit in het Roode Kruis-werk, vooral vat betreft de opleiding van heeren en arn.es voor de transport-colonnes en het verieenen van hulp bij ongevallen, Spre- Knii«rtS J^r.VOren' dat het Roode mdertyd is opgericht door den drang van liefde tot den evenmensch en hoe de vereeniging nog steeds door dien drang, zoowel haar werk in tijden van oorlog als haar vredeswerk verricht. Aan dat liefdewerk nu, zei s/pr. den heer het ia wel treffend, dat u juist op den Goe- R ïeuks, hebt gij heel veel bijgedragen, en den Vrijdag, den dag waarop herdacht wordt de voleindiging van het grootste en meest verheffende liefdeswerk in de ge schiedenis, deze hooge onderscheiding ontvangt. Voorts feliciteerde voorzitter mevrouw Rienks en haar kinderen en bedankt hij mevrouw er voor, dat zij haar man zoo oikwyls had afgestaan tot het verrichten van zijn Roode Kruis-arbeid. Onder het aanbieden van bloemen aan mevrouw Rienks en van de kleine draag- aille aan den jubilaris, besloot spr. ziin rede. i1661* Ri0nks- zichtbaar aangedaan ooor deze verrassing, uitte zyn grooten 8'tfwi. voe«de hieraan toe, dat het hem tt?T. i» geweest ziin krach- xen aan de Roode geven. Maar, zoo voegde hü hieraan toe, ik zou dat werk niet zóó hebben kunnen doen zonder den steun van mijn mede bestuursleden in het algemeen en van den heer Winter in het bijzonder. Spr. hoopte nog lange jaren aan genoemde taak te mogen arbeiden. Nadat door het bestuur thee, gebak en sigaren waren aangeboden, werd de ver gadering gesloten. MIJNENVEGER VOOR INDIE. Donderdag te water gelaten. Donderdagmiddag is met goed gevolg op 's rijkswerf alhier te water gelaten de ilerde voor Indië bestemde mijnenveger. Deze mijnenveger werd 1 October van het vorig jaar op stapel gezet en is de laatste der vier mijnenvegers, die op de marine werf te Willemsoord webden gebouwd. HELDER S MANNENKOOR. Dir. de heer A. J. Leewens. Bovengenoemde liedertafel zal, ditmaal voor het eerst onder auspiciën van haar beschermheer, den Edelachtb. heer burge meester Driessen, een tweede concert in Casino geven op Donderdag 24 April a.s. Aan deze uitvoering zal luister worden bijgezet door de welwillende medewerking van den heer Theo Donkers, solo-fluitist, Kon. Marine, die, behalve een drietal kleinere nummers, het fluitconcert van den onlangs ontslapen Ned. componist, Th. Verheij, zal vertolken. Het koor, dat ditmaal het leeuwenaan deel van het programma voor zich op- eischt, zingt niet minder dan een drietal nummers, welke geheel nieuw zijn inge studeerd, waarvan dë na de pauze te zin gen toondichting „Velleda", het geheele 2e deel van het programma vult. De hoofdpersonen in dit omvangrijke werk zijn als volgt verdeeld: „Cerealis", Romeinsch veldheer (tenor), de heer F. J. Ouwens; „Velleda", Ger- maansche waarzegster (sopraan), mevr. L. BoerdjjkSok; „Claudia", verloofde van Cerealis (sopraan), mej. Cor Korver; Een aanvoerder der Germanen (bas-bari ton), de heer A. J. van Weelde. Mej. Regina Beuning heeft de piano begeleiding van dit groote werk op zich genomen. Teneinde over een flinken tijd te kun nen beschikken ter voorbereiding der groote gebeurtenis, April 1931, „het gou den feest van Held'. Mannenkoor", zal het najaarsooncert dit jaar reeds eind Octo ber plaats hebben. Na Dinsdag 1.L een vrijwel volledig over zicht te hebben gegeven van de tusschen den Bond en de firma Meijer gevoerde schriftelijke onderhandelingen en van beide zijden inlichtingen te hebben ge vraagd en verkregen, welke volledig wer den gepubliceerd, hebben wij Donderdag d.a.v. een beschouwing over het conflict gegeven. Het ware zeker gemakkelijker geweest over dit conflict te zwijgen en ons te bepalen .tot een simpele weergave van hetgeen gebeurde. Het feit echter, dat o. 1. groote belangen voor Den Helder bij dit conflict betrokken! waren, voerde ons tot den thans gevolgden weg. Den onbevooroordeelden lezer zal zijn gebleken, dat wij ons uitsluitend door deze overwegingen 'hebben laten leiden. Voor onze gemeente zoomin als voor de betrok ken arbeidsters zien wij uit de actie, zooals deze thans gevoerd werd, goeds voort komen, omdat, ook in het geval dat dooi de organisatie die overwinning wordt be haald, de winst voor enkelen niet zal op wegen tegen het verlies voor velen. Het is een conclusie, getrokken uit de feiten zooals zij zijn, niet zooals men ze graag hebben wil. Niets zou ons liever zijn, dan dat een oplossing van het conflict werd gevonden in welke richting ook waarbij het bedrijf in zijn geheel voor Den Helder, en de plaats daarin voor alle arbeidsters, behouden werd'. Uit onze be schouwing van Donderdag 1.1. blijkt, dat. wij dit evenwel niet waarschijnlijk achten. Dat dit niet het inzicht der stakings leiding kon zijn en wij dus bestrijding van ten, en ik verklaar, dat wij ten volle ach ons standpunt konden verwachten, hebben ter deze staking staan." (Applaus.) wij ons niet verheeld. De wijze waarop richten, gaat spreker verder, we hebben vanavond een goed gevulde zaal en ik: vraag uw medewerking, zoodat gij den heer de Jong tot het laatst toe aan het woord zult laten. Wanneer gij het op enkele punten niet met hem eens zijt, dan zal u volkomen gelegenheid worden worden gegeven om van gedachten te wisselen. De Heldersche Bestuurdersbond staat geheel achter de staking, zegt de heer Minnes. Namens den Helderschen Bestuurders Bond legde de heer Minnes een ver klaring af, waarin hij ongeveer het vol gende zei: „Aanwezigen, namens den Helderschen Bestuurders Bond en de daarbij aange sloten, op moderne leest geschoeide afdee- lingen, kan ik verklaren, dat waar in de verslagen in de Heldersche Courant naar voreni wordt gebracht, als zou deze sta king uit de lucht gevallen zijn en dat indien de H.BJ3. er zich mee bemoeid zou hebben, dat dan allicht de staking was voorkomen, dat de arbeidersbewe ging in haar geheel achter deze staking staat, en als de heer Meijer niet tegen de organisatie was geweest, dan goloof ik, dat deze staking niet was gekomen. Wij hebben reeds jaren geconfereerd om de grieven op te lossen, maar we heb ben steeds tegenwerking gehad, om bier in Den Helder een organisatie te stich dit is geschied kan de lezer vinden in het hieronder volgende verslag van de ver gadering. Slechts betreuren wjj, dat deze bestrijding van een ernstig betoog, dat met het standpunt van den betrokken werkgever niets te maken had, en waarin ook geen stelling genomen werd ten aan- Rede van den heer de Jong, Wij zullen trachten de rede zoo volledig mogelijk weer te geven. Wij verwijzen voorts naar de gevoerde briefwisse ling tusschen de stakingsleiding en de Gebr. Meijer, die wjj reeds eerder hebben zien van den eisch waarom het tenslotte °Pgenomen, en waaruit het verloop is na gaat: n.1. de loonsverhooging plaats had £>aan door te speculeeren op den lachlust van het publiek. Wij willen hier uitdrukkelijk vastleggen, Geachte aanwezigen, begon de heer de heer de Jiong, de staking aan de fabriek van Gebr. Meijer heeft blijkbaar nogal dat dé Hdde^e Teen onffi I Den Helder gebracht. Overal geruchten heeft verspreid. Zij heeft niet1™ men 'hfort men er PM- gesproken van den „ondergang" van Den de mfningen verdeeld Helder of dergelijken onzin, en' evenmin - - rdt gepraat en niet altijd ook maar gezinspeeld op een opheffing ■van het bedrijf van de fa. Meijer. Gewezen werd slechts op het economisch belang voor onze gemeente en op de verplaatsing van den engroshandel van de firma Meijer naar Amsterdam. Dit laatste is een feit. Evenzeer als de zekerheid, dat rationali seering van het bedrijf inkrimping van het aantal arbeidsters beteekent. Dat deze vermelde feiten waarheid bevatten en niet onder geruchten gerangschikt moesten worden, weet de stakingsleiding minstens zoo goed ais wij. Wij zullen niet verder ingaan op de bestrijding van ons standpunt. De tijd zal leeren of de ingeslagen weg de juiste is geweest of dat de voorkeur had moeten worden gegeven aan langs meer geleide lijken weg gevoerde onderhandelingen. geweest zijn krach' Kruistaak t# Icumme Een stampvolle zaal. Door den Bond In de Kledingindustrie was Donderdagavond in Casino een ver gadering belegd ter bespreking van de staking, welke uitgebroken is in de fa briek van de firma Gebr. Meijer. Als spreker trad daar op de heer L. de Jong, secretaris van het Hoofdbestuur en leider der staking. De voorzitter, de heer Smith, heette de aanwezigen namens den Bond en de afdeeling Den Helder welkom. Openingswoord van den heer Smith. Het is ons een genoegen, zoo zegt spr., dat van u zoovelen zijn opgekomen, en dat van onzen kant nu deze staking be licht kan worden. Het spijt mij, dat een plaatselijk blad, in zijn ijVer om de zijde van den patroon te kiezen, niet heeft kunnen wachten, maar met modder heeft gegooid en het is hier zeker het oogen- blik om te zeggen, dat dit ontijdig ge veest is. We hebben van een paar afdee- bngen van vakbonden sympathiebetui gingen ontvangen (van de afdeeling van den Bond van Spoor- en Tramwegper soneel en van bond, waarvan Overal wordt gepraat en niet 'even juist. Er zijn verschillende meenin- gen in omloop, dat komt omdat de men- schen niet met de finesses op de hoogte zijn. Daarom hebben wij het wenschelijk gevonden om van onzen kant eens pre cies uiteen te zetten, hoe het zoo geko men is. Het is ons heel wat waard, dat de ouders van de meisjes, die staken, maar ook de ouders van de meisjes die niet aan de staking meededen, goed' op de hoogte van den toestand komen. Wij: heb ben te dien einde al een circulaire ver, spreid. Wij hebben de overtuiging, dat de laatsten niet dat vijandig optreden te zien zouden hebben gegeven, als zij alles wis ten. Wij schuwen geen openbaarheid,. Ik zou willen beginnen met de mede deeling, dat het niet juist is, zooals er gemeld is, dat er hier pas een afdeeling van den Bond in die Kleedingindustrie bestaat. De afdeeling van den Bond bestaat hier al jaren en jaren, al waren daar alleen maar de kleermakers lid van. Hier is dus sprake van een oude afdeeling, al is bet waar, dat de meisjes pas aan het begin van dit jaar begonnen zijn zich te orga- niseeren. Toen wij de pogingen om organisatie te verkrijgen- met succes zagen bekroond, hebben wjj, zooals wij dat steeds doen, wanneer we als vakbond een nieuwe groep hebben, direct geprobeerd de po sitie van de meisjes te verbeteren. Hier is bet .echter een eenigszins ander geval, dan bij andere vakbonden. De actie moest plaatselijk gevoerd worden, niet landelijk, zegt de heer de Jong. De werkgevers in het kleedlngbedrijf zijn niet in een landedjjken vakbond, zoo dat wij genoodzaakt zijn ons plaatselijk tot de verschillende firma's te wenden. Wjji kunnen een dergelijke actie om po sitieverbetering niet landelijk voeren. Ik wil hier de aandacht op vestigen, het optreden van de vakorganisatie tot positieverbetering ie noodzakelijk. De den Bouwvakarbeiders-1 ouderen zullen zich nog wel herinneren, de voorlezing een luid dat toen er nog geen organisatie was, de arbeiders niets hadden te zeggen. De te werkgevers stelden alle# vast en wanneer applaus aan de aanwezigen ontlokte). Ik heb een ernstig verzoek tot u de arbeiders er niet aan wilden, gingen ze eenvoudig de laan uit. Omdat ze zwak stonden, hebben ze zich georganiseerd en thans zijn er over de geheele wereld bonden verspreid met millioenen en mil- lioenen leden, waarvan ons land er eenige honderdduizenden bezit, van elk geloof en van elke overtuiging is men lid van een bond. Organisatie is het eenige middel om de positie te verbeteren en dit geldt ook voor vrouwen en meisjes. Er is geschreven, dat we lichtvaardig met iets zjjn begonnen, dat we er geen verstand van hebben, maar wij hebben jarenlange ervaring en in die ervaring geleerd, dat het moeilijk is vrouwen te organiseeren, omdat veler toekomst 1®, dat zij gaan trouwen, er zijn echter ook wel oude meisjes onder, die voortdurend haar eigen brood moeten verdienen. De twee hoofdoorzaken, tijdelijke arbeid en jeugd zijn voor de organisatie een groote handicap; bij een jongen man vindt men dit niet, die voelt zich juist sterker, als hjj trouwt, moet hij voor zijn gezin zorgen. Het is echter een feit, dat elk jong meisje in onze industrie, ook al komt ze pas van school, medehelpt in de productie. Den werkgevers in ons bedrijf is het niet slecht gegaan en dat hebben zij; niet alleen aan hun energie te danken, maar dat is ook een gevolg van het zenuwach tige werken en sloven van honderden jonge meisjes. Daar tmoet men rekening mee houden, wanneer men, zooals nogal eens gebeurt, minachtend over het werk van meisjes spreekt. Zaken van personen onderscheiden. Ik wil hier uitdrukkelijk op den voor grond stellen, dat het hier niet, zóoals velen denken om personep gaat, het gaat niet om de persoon van dé heeren Meijer. Van verschillende kanten heb ik booren zeggen, dat Meijer goed was, maar wat heeft een zakelijk verschil met personen te maken. .Ik zal niets ten nadeele van de heeren Meijer zeggen en ik wenschte wel, dat ze dat van mij ook deden, ook, dat die Held. Courant mij persoonlijk niet zou hebben aangerand. (Applaus). De vrouwen en meisjes In het confectie bedrijf hebben er het grootste belang bij, dat de arbeidsvoorwaarden zoo goed mo gelijk zijn als het bedrijf ze kan dragen. Het is een moeilijk vak om met stukwerk zijn brood te verdienen. Stukwerk be teekent in vele gevallen stuk werken. Bij tal van meisjes ziet men de gevolgen hiervan niet als ze jong zijn, maar op lateren leeftijd openbaren zij zich soims op verschrikkelijke wijze. Nu is onze actie er op gericht, dat elk middelmatig werkend meisje, de vlugsten blijven hier buiten beschouwing, een loon verdient, dat zij zich zelf zal kunnen redden, wan neer zij alleen komt te staan, dat zij aan iets kan deelnemen, zonder nog het geld weg te smijten. Op de loonen, die volgens de Heldersche Courant verdiend zouden worden, kom ik aanstonds nog terug. Wanneer men tien of elf gulden kost geld moet betalen, dan komt men er niet. De werkgevers in het algemeen pro- fiteeren van de lage loonen der vrouwen, ziji zeggen: „het is maar een meisje". Wij willen, omdat ze deelneemt aan de produc tie, dat zij ook voor haar eigen veiligheid een goed loon verdient. Nu zijn de werk gevers er in het algemeen wel van over tuigd, dat een organisatie noodzakelijk is, ze hebben geleerd, dat ze er rekening mee moeten houden, zij plegen nu vaak over leg en stakinf komt niet' zoo heel veel meer voor. De geschiedenis der staking. Hierna komt de heer de Jong tot een uiteenzetting van den gang van zaken. Men zie hiervoor de reeds genoemde briefwisseling. Een paar punten stippen wij sleohts even aan. De bond heeft niet ontkend, zooals de Heldersche Courant schreef, dat hij van het bestaan der vacantiedagen en doorbe taling op feestdagen niets wist. Omtrent de ziektegeld-premie hebben wij reeds iets vermeld, omtrent de 20 loonsverhoo ging in verband met de meerdere effi ciency in het bedrijf ook. De heer de Jong bespreekt dan de loon- oijfers die in de Heldersche Courant zijn opgenomen, en d% bewering als zou het een particulier zaakje van hem zijn en dat hij de meisjes het hoofd op hol gebracht zou hebben (gelach). Cp het schrijven van 27 Maart van den bond was van de firma geen antwoord gekomen, in verband met een circulaire die door den Bond was verspreid (reeds vermeld). Men zal zich herinneren, dat tengevolge van den inhoud dezer circu laire en meer speciaal van twee zinnen daarvan de firma Meijer haar antwoord introk. De staking was door deze circu laire volgens de firma al definitief, er wierd ln gesproken van een belangrijke beslissing. Dit behoefde nog evenwel niet op de staking te doelen1, in een conflict als dit zijn zoovele andere belangrijke beslis singen, b.v. de loonsverhooging verlagen; on men moet toch iets op de circulaire zet ten, waardoor men ter vergadering komt en niet „willen jullie asjeblieft zoo vrien delijk wezen te komen". De houding van de firma, het uitblijven van een antwoord om die luttele reden was de grondslag van de staking. De heer de Jong leest nog eenige cor respondentie van de firma voor en geeft daarop zijn commentaar. De toezeggingen van den duur der reorganisatie waren te vaag. Ik heb toen voorgesteld, aldus de heer de Jong, om eerst een zeker percen tage te geven en dan afwachten wat het DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), le Paaschdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp »De levende Christus*. Zang van het Kerkkoor. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 2e Paaschdag. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »Van droefheid tot blijdschap*. Geref. Kerk (Spoorstraat). Ie Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. H. J. Rietberg van Maassluis. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. A. A. van der Leer, van Oosterend (Texel) Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis, le Paaschdag. 's Mórgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 u., Ds. H. J. Rietberg 2e Paaschdag. Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). le Paaschdag. 's Morgens 10 u. en 's middags 5.30 u., de heer N. v. d. Kraats. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 u., de heer v.d. Kraats Chr Geref. Kerk (Steengracht), le Paaschdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, de heer J. Tamminga, Theol. Stud. te Apeldoorn. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 u., de heer J. Tamminga Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) le Paaschdag. ,'s Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Liturgische Godsdienstoefening 2e Paaschdag. 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Doopsgcz. Gem. le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Medewerking van het Zangkoor. Evangelisatie (Palmstraat), le Paaschdag. 's Morgens 10 u., Ds. R. O. W. J. Hoek 2e Paaschdag. 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Leger des Hells. le Paaschdag. 's Morgens 7 u„ Bidstond. (Het ledige i graf). 's Morgens 10 u., Heiligings- meeting. (Wien zoekt gij?) 's Middags 3.30 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 7.30u., Verlossingsbijeenkomst (Over-1 winning). Leider der samenkomsten j Envoij van Doorn. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. le Paaschdag. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. le Paaschdag. 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „Ster der Hope". le Paaschdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 u., de heer Schut van Winschoten. 2e Paaschdag. 'a Avonds 7 uur, de heer Schut. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. le Paaschdag. 's Morgens 10 uur Ds. Vorstman Geref. Kerk. le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Rietberg van Maassluis. Voorbereiding H. A. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Rietberg. Bevestiging van nieuwe leden. WIERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). le Paaschdag. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gom. (Hippolytushoef). 2e Paasohdaig. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gom. (Den Oev#i% 2e Paaschdag. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Geref. Kerk. (Den Oever), le Paaschdag. 's Morgens 10 u. en 's middags I u., leesdienst. Voor- en namiddags busdiensten van af den Poelweg Westerland. Doopsgezinde Gem. (Hlppolytushoef) le Paaschdag. 's Middags 2,30 uur, Ds. P. J. Smidts van Den Helder. Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever). le Paaschdag, 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. 2e Paaschdag. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. 2e Paaschdag, 's Morgens 10 uur, de heer Bosma.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17