CONCERT Hotel Pension „Zeebad Huisdoioee" BADPAVILJOEN. Gedurende de Paaschdagen MENU a f 2.-. Verschillende Voorgerechten Koninginnesoep Kalfsbiefstuk Verschillende Groenten Chipolata Pudding Vruchten Nagerechten ned. ver. van huisvrouwen. Julianadorp. resultaat der reorganisatie is, dat ik heb reiken en zeggen dat ze rekening met de - - wenschen willen houden zooveel zij kun nen. Dat kan als men slechts wil. De Rijksbemiddelaar heeft er zich al mede bemoeid. De burgemeester van Den Hel der heeft ook al zijn bemiddeling aange staan loven en bieden is niet waar. De heeren Meijer dachten nogal gemakkelijk over de reorganisatie, maar wij vinden dat niet zoo gemakkelijk. Als de heeren direct een percentage op het loon hadden willen leggen, was het ge- boden. Den Rijksbemiddelaar hebben wij i M m? 1 J 9 J v 1 A. .-.1,1 -M AHA «M*i 1 /I A IfrtV heele oonflict waarschijnlijk geëindigd, omdat bet geheele personeel dat mis schien wei aanvaard zou hebben. De heeren hebben gezegd dat zij wel zouden zien en wij hebben het gezien. Wij hebben hun den weg gewezen om uit het oonflict te blijven. In de krant staat, dat wij de zaak hebben doorgedreven. De heeren hebben gezegd, dat zij een ver koopcentrale zouden oprichten in Amster dam, wat allang bet plan was. In de Heldersche Courant heeft ge staan, dat alle rampen door ons toedoen over Den Helder zullen komen. De cou rant zegt verder, dat we ontactisch ge weest zijn en dat hier werkloosheid zal komen, enz., enz. Als dat zoo is, dan hebben de heeren Meijer een groote verantwoordelijkheid op zich genomen door geen percentage op het loon te Leggen. Ik breng hulde aan de meisjes die zich zoo ikranig hielden ondanks het dreigen met ontslag en tegenwerking van de pers, die ver in het Oosten, nog voorbij Duitsch- Land thuis hoort. Er is door de meisjes goed' gestaakt en ik ben er van overtuigd, dat als het pu bliek weet wat er gaanc^s is, dat het dan aan onze zijde staat. Hulde aan de politie. In een enkel woord over de politie zegt spr.: Wijl verkeeren vaak in de noodzaak om de politie iets onaangenaams te zeg gen, maar hier is er correct opgetreden Dat is een bewijs, dat de politie haar taak goed begrijpt en dat zij zich niet aan de een of andere kant stelt. De Pers. Ik heb dat laatste stuk gelezen in de Heldersche Courant en dat spande de kroon. Bij een staking leest men altijd gekko berichten, eu er zijn al tij tl kranten die zich aan de zijde tier werkgrvèrs Stél len, maar zoo kolossaul als de lleldersëllë Courant tegen den strijd dier meisjes ©|- tornt, heb ik nog nooit uaügetrpfïêB Zë hebben gedacht, ,,'t zijn maar de iineWeii van de Prikfabriek en wij moeten den werkgever helpen." Maar do meisjes kun nen wel wat velen, ze staan sterk. De Heldersche Post beeft dlat anders gedaan, die heeft een objectief verslag er van gegeven en goede conclusies getrok ken, maar de Heldersche Courant heeft bet al bjjizonder slecht gedaan. Listig had ze geschreven dat er een verkoopcentrale in Amsterdam zou toornen en dat de ge heel© fabriek werd verplaatst. De meisjes en hun ouders moesten bang worden ge maakt. Als men goed leest, staat er „verkoop centrale". Dit heeft weinig met de fabriek te maken, die bedoeling had de firma al lang. Een verkoop centrale, daar kan mien het goed opslaan, maar ze wordt opgericht om de productie uit te breiden. De Heldersche Courant heeft geschreven dat de fabriek zou worden gesloten, het toepende werk zou worden afgedaan. Later zijn er de andere rampen bijgekomen. In elk geval het stuk moest inslaan en de Heldersche Courant heeft dat heel netjes gedaan en staat zachtzinnig tegenover de organisa tie. Als U weten wilt waar Uw vrienden zitten, kijkt dan naar de Heldersche Cou rant (Daverende toejuichingen). Het gepubliceerde was onvolledig. loonstaatje Bij het gepubliceerde loonstaatje wer den Loonen vermeld van 12 tot 29 gulden. De moeders die dit gelezen zullen hebben, zullen wel eerst aan hun dochters vragen wat zij met dat geld gedaan hebben. De krant had er ook de loonen moeten bijvoe gen van 8 gulden enz. Het hoogste vaste loon is' 16.50. De Heldersche Courant had moeten zeggen, dat als men 18 of 20 gulden verdiende, dit alleen kwam, omdat men het werk mee naar huis nam. Het publiek is een rad voor de oogen gedraaid. Dat kan iedereen, maar men moet schrijven dat gewerkt werd in strijd met de Arbeidswet. Van de reorganisatie en de efficiency is gezegd, dat zij de arbeid niet prettiger zullen maken. Die is nu ook wel erg pret tig. Ik zou willen vragen of de schrijver wel eens op een fabriek geweest is. Als dat niet zoo is, dan moet hij er maar eens naar vragen. Hij is misschien een goed journalist, maar hij heeft geen recht daar over te schrijven. Prettig is de arbeid in confectiefabrieken niet en zeker niet bij Meijer. Er is verder geschreven, dat men moet afwachten hoe de toestand zich. zal ont wikkelen en of er nu zoo direct aanleiding bestond1 om tot staking over te gaan. Er is gezegd dat de Metiers zulke goede menschen waren, maar ik zeg, dat een zaak wel zwak moet staan, dat zij er telkens personen bij 'halen. De schrijver is een slimme kerel. De Heldersche Courant heeft het vuur tje op zeer eenzijdige manier aangestookt. De pers, de Koningin der Aarde, is hier de dienares der werkgevers geworden, maar misschien wordt het door middel van advertenties nog wel eens beloond,, men kan nooit weten hoe het nog eens zal wezen. Het slotwoord van den heer De Jong. Wij hebben de overtuiging, dat de zaak Zaterdag nog opgelost had kunnen wor den, als de werkgevers over hun persoon lijke gevoeligheden hadden kunnen heen stappen, en dat kan nu nog, de groote ramp die de gemeente dreigt te treffen is nog af te wenden. De vreemdeling, die hier binnen gestapt is, kan in zijn snoode op de hoogte gesteld en deze zal dezer dagen wel pogingen doen. Den burge meester hebben wij geschreven, dat wij geen bezwaar tegen zijn bemiddeling heb ben. Maar de liefde kan niet van één kant komen en wij willen dat er een voor beide partijen bevredigende oplossing komt. Als de Meijers, waarvan ik constateer, dat ik ze niet heb aangevallen, als die de goede reputatie, waaraan ik niet twijfel dat zij die hebben verdiend, willen gestand doen, dan verklaar ik, dat het met die reputatie in strijd zou zijn als zij niet wil den medewerken om het conflict tot een bevredigende oplossing te brengen. Na dit slotwoord van den heer De Jong, dat door applaus werd gevolgd, werd vijf minuten gepauzeerd, om eventueele per sonen die iets hadden te vragen, gelegen heid te geven zich op te geven. Eén debater. De heer Verschuur zei, dat het hem getroffen heeft, dat hii niets gehoord heeft, waarvoor hij eigenlijk is gekomen. Hü had gedacht, dat de heer De Jong een vergelijkend staatje zou overleggen^ van wat er in andere steden werd verdiend. Men moet niet steden nemen als Amster dam en Rotterdam, maar Arnhem en de steden in-Twente. Dan kunnen we een vergelijking met de loonen hier maken. Wat gezegd is van de houding van het publiek, daar valt wat voor te zeggen, maar men moet niet vergeten, dat de sta king voor Den Helder een unicum is. Ook vindt hii het opmerkenswaard], dat nu de meisjes pas vier weken zijn georganiseerd er nu al een staking komt. Voor zoover het hem ter oore was gekomen, waren zij gedurende de laatste vijf jaren nog nooit aangezocht om lid van een vakbond te worden. (Sterke protesten van de meisjes, de voorzitter hamert en verzoekt om stilte, teneinde den heer Verschuur te laten uit- s pl*0k6il) De heer Verschuur legt er nog eens den nadruk op, dat dat feit hem ter oore is gekomen. Nog eens zegt 'hij, dat het frappant is, dat er zoo gauw een staking is gekomen. Z.i. waren de meisjes een gemakkelijk ob ject om ze voor de staking te bewerken. Antwoord van den heer De Jong. De heer De Jong zegt, dat de heer Ver- schuur gelijk heeft dat het gewenscht is ook iets over de loonen te zeggen. Hij heeft de overtuiging, dat hier het gemid delde loon voor een goede naaister veer tien vijftien gulden is. Dat is niet te vergelijken met de cijfers die in de Hel dersche Courant zijn opgenomen. Zeker, er zijn stukwerksters, die een goed loon verdienen. Wanneer zij een week een goed loon hebben, dan willen zij de volgende week hier nog boven komen en het gebeurt wel eens, dat zij kapot gaan door dit inspannende werk. Met het gemiddelde van veertien vijf tien gulden, zegt de heer De Jong, ben ik niet te hoog geweest, en van de loonen in Twente kan ik zeggen, dat ze daar onge veer achttien tot twee en twintig gulden bedragen. De loonen hier zijn dus wel 20 lager dan elders in het algemeen. Als het loon beoordeeld wil worden, moet men kijken naar het weekloon. Met Arm hem gaat de vergelijking niet goed op, daar er daar maar kleinere bedrijven zijn. Rotterdam en Amsterdam ook niet, daar de levensstandaard daar anders is. Men moet echter goed in het oog hou den, dat de gefabriceerde artikelen markt- artikeflen zijn. Ze worden verkocht over het geheele land en dat is met de firma's die hoogere loonen betalen ook zoo. Die moeten toch op dezelfde markt concurree- ren waar de andere fabrieken dat ook doen,, daaruit is te ooncludeeren, dat waar de loonen laag rijn, zij wel iets de hoogte in kunnen. We hebben ook de overtuiging dat de loonien wel verhoogd zouden kun nen worden al werd er geen andere rege ling ingevoerd. van 3—6 uur. Kapelmeester ANDRÉ HOPPENBROUWER. bald Laafs, Z.B.B.H.H (Zijne Bezigheden Buitenshuis Hebbende). De opvoering heeft plaats in den K. Volksbond, Molengraoht. Voor bizonderheden zie men de aover tentie. De houding van het publiek. Daarover heb ik niets gezegd, zegt de heer De Jong. Er waren nogal verschil lende meeningen. De snelheid der staking. De 'heer Verschuur zegt, dat de staking wel wat vlug is gegaan. Het is maar de vraag, wat men vlug noemt. Het is nu zoo geloopen. Het is echter geen wet van Meden en Perzen, dat er korten tijd na de organisatie een staking moet uitbreken, maar er moeten vlug pogingen voor lots verbetering worden gedaan. Maar als wij een houding aantreffen van „Ik wil ner gens wat van weten", dan komt het tot een conflict, en zoo is het hier ook een beetje vlug gegaan. Dat is niet onze schuld. Wij zijn vlug geweest met trachten verbete ring te krijgen. Wij waren het in dit ge val onderling volkomen eens en wij hopen, dat het publiek op ons standpunt zal ko men en wij zullen den strijd steunen ook al duurt het lang. Vroegere organisatiepogingen. Wij hebben meermalen pogingen ge daan het personeel van Gebr. Meijer te orgamseeren. Tien jaar geleden was hier eene juffrouw Blaauboer, thans wethoud- srter te Deventer, en die heeft pogingen in die richting gedaan. Ik weet niet of Meijer deze bogingen heeft tegengewerkt. Wel weet ik, dat de meisjes toen (het is ook tien jaar geleden) geen inzicht had den in den toestand. Toen ze hooiden dat ze contributie moesten betalen, wilden ze er niets meer van weten. Er is nog een omstandigheid. Men stelt voudige volkskinderen, in een avontuur hebben meegesleept. Daarvoor hadden wij evenwel geen sterke pogingen te doen. Op den avond toen er geen antwoord op onzen brief was ingekomen, hehben wij zelfs remmend moeten optreden, 'anders was toen de staking al geproclameerd. Maar toen we A gezegd hadlden, moesten wij natuurlijk ook B zeggen. Wij namen er natuurlijk geen genoegen mede, dat er geen antwoord kwam, dat doet men zelfs in het dagelijksch leven niet. De beleefd heid gebiedt een antwoord. Dit heeft de stemming onder de meisjes sterk beïn vloed. De staking was niet meer te voor komen, tenzij de firma ons de hand had toegestoken. De firma had haar eigen meerling ondergeschikt moeten maken aan de wenschen van haar personeel. Zij heeft wel eens goede dingen gedaan, dat geloof ik ook wel. Maar ze moeten niet het standpunt innemen van wat ik doe, dat is goed en met de redeneering van anderen hou ik geen rekening. Als je dat standpunt huldigt ben je niet meer van dezen tijd. Ze moesten met de menschen rekening houden en dat hebben ze niet gedaan. Vrouwen geen gemakkelijk object. Het is mijn geheele leven mijn vak ge weest om altijd, met meisjes om te gaan, maar ik moet u vertellen, dat ze geen ge makkelijke objecten zijn om te bewerken. Als de heer Verschuur getrouwd is, zal hij dat ook wel weten. De behandeling soneel. van het per- Afgescheiden van de arbeidsvoorwaar den, loon, enz. bestond er een sterke ont stemming bij de meisjes over de behan deling. Dat staat vast. (Daverend applaus bij de meisjes). Ik heb daar niet over wil len spreken en ik ga er thans ook niet diep op in, maar er bestond een zekere ontstemming waarvan het publiek niets wist. Het was niet de vraag die stemming zoo ver te brengen dat zij wilden staken, wü moesten remmend optreden en ik ben er verwaand op, dat de pers schrijft dat onze macht zoover gaat, maar zoo is het niet en zulke demagogen zijn wij niet. Wij vinden een staking ook geen lolletje. Maai- als de onderhandelingen geen resul taat hebben, dan zeggen wij ook niet: „Als u het niet wilt, is het ook wel in orde". Wij staan niet op het standpunt dat wij actie willen voeren maar niet tot een staking willen overgaan. Wij hebben altijd ge zegd, wij komen hier niet om te staken. Tegen de meisjes hebben wij gezegd, als jullie lid van een organisatie worden en jullie zien geen resultaat, loop er dan niet uit, kom er dan liever niet in. We hebben heelemaal niet geprobeerd ze op te winden. De brandstof was zoo opge stapeld, dat er maar een lont bij moest komen om de zaak te doen vlam vatten. De firma had moeten probeeren den toe stand te bezweren. De firma heeft de meisjes noodig en omgekeerd ook, maar de firma heeft dit niet willen inzien. De heeren Meijer hebben gezegd, dat ze de zaak dicht hebben gedaan om te kunnen reorganiseeren, maar dit is naïvi Juist S'waren de introducties voor een lezing te houden door een vertegen woordiger van de N. V. Philips' Gloei- ïampenfabrieken te _Hndhoven, verzon- I den, of van deze fabriek kwam by het be stuur het verzoek in, deze lezing n i et wilen houden Woensdag 23 Aprü doch uit te stellen tot Woensdag 30 April, 's avonds 8 uur in U. S. O. Idere huisvrouw houdt dus voor deze lezing, waarin zal behandeld worden de verlichting van het huis, haren avond vry GEZELSCHAP MIE EN KO. „De Jordaan, zooals ze weent en lacht". Men schrijft ons: Hedenavond heeft in Casino de eerste der drie voorstellingen plaats door het ge zelschap Mie en Ko „De Jordaan, zooals ze weent en lacht". Morgen (le Paasch- dag) een herhaling van dezelfde Jordaan- schets en Maandag (2e Paasohdag) geelt dit gezelschap één enkele opvoering van de lachschets „De Schoonheidskoningin (Miss Willemstraat). Talrijke komische scène's ook enkele dramatische worden afgewisseld door zang en dans. Het orkest staat onder lei ding van André Hoppenbrouwer. Men zie de advertentie. HEROPENING VAN „DE EERSTE AANLEG". Blijkens een advertentie in dit nummer woidt hedenmiddag het caié „De Eerste Aanleg", gelegen aan den Huisduiner- weg, naast Dennenheuvel, heropend. Een verbouwing heeft er niet plaats gehad, doch wel heeft de zaak een flinke beurt gehad, zoodat het geheel er als vernieuwd uitziet. Als met de Paaschdagen het weer te koud is om buiten te zitten, heeft men in de serre van „de eerste aanleg", een ge zellig en warm zitje, waar m,en genieten kan van goede consumptie. DE DRUKTE AAN HET STATION. Dat was me wat Vrijdagmorgen bij het vertrek van den ochtendtrein! Een paar honderd Jantjes stonden, in gelukzalige stemming, op het Stationsplein met hun bundeltje in de hand en ze onderhielden een levendige draadlooze luidsprekers- telefomie met een paar mariniers, die niet zoo gelukkig waren, dat ze in massa op reis gingen en dus individueel hun kaartje konden halen, terwijl zij, de Jantjes, wach ten moesten op de hunne. En aan de loketten en op het perron zelf was er eenvoudig geen doorkomen aan. Hoewel nochtans men is op zulke dagen ingesteld en de dienst verloopt vlot de bediening vlug geschiedde en de ge lukkigen, die een kaartje hadden bemach tigd, een plaatsje uitzochten. Er stonden twee treinen, de eene voor Haarlem, de ander voor Amsterdam. En behalve de ge reserveerde coupé's het schijnt, dat er in Sohagen en Anna Paulowna ook nog menschen wonen, die met Goeden Vrijdag op reis kunnen gaan bleef geen plaatsje onbezet, niet minder dan zoo om en nabij de duizend reizigers gingen mee. Ook de trein van 10.06 was nog druk, daarna luwde de drukte wat en vanmorgen was het zelfs heel slap. DE NAAI- EN KNIPCURSUS VAN DE SIN G ER - m A ATSCILVPPIJ. Donderdagavond werd van den gratis naai- en knipcursus, gegeven door de Singer-Maatschappü in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman, de laatste les gehouden. De bedoeling was geweest, dat dit op Vrijdag zou zijn geweest, maar met het oog op den Goeden Vrijdag had men daar van afge zien. Van de uitnoodiging om eens te komen kijken, tijdens een der lessen, h eb- ben wij gebruik gemaakt om een en ander te noteeren. In de zaal stonden een groot aantal d&monstrati6-machin^s opgesteld SïÊPSi n<i£ ..krachteloos *'ordei\ Ke-,het nu voor, zoo schrijft""de""Heidër«!hë maakt Als Meijer ons maar de hand wil Courant, dat wij de meisjes, allemaal een- teit, hoe kan men reorganiseeren als*mén dte reeds viVLen"^™110'3 V3n darres> peen ner«nnoai juie ieeus van een omger voorzien' waren en dan de nu nieuw verkochte exemplaren, ten getale van 10, zooals de heer Walrecht, de vertegenwoordiger der maatschappij in en Helder, ons vertelde. En ze waren er in allerlei modellen, en dan die machines, die door electrisohe energie gedreven wor- dea Dat is werkelijk een prachtuitvimling en twens voor de bediening uiterst ge makkelijk en eenvoudig. Ook vertelde de heer Walrecht ons, dat hij voor den cursus een bd namen van deelneemsters had ge- 5?,!^ 11 door verschillende omstan digheden was dit aantal geslonken tot 41 aames, die aan de middag- en avondcur sussen hebben deelgenomen. En toen wij gisterenavond nog eens een kijkje namen, verden we bestormd -met de vraag of er ook wat van in de courant kwam, welke "}aar bevestigend hebben beant- voord. Nu kwamen de tongen los. Sohriift U ™aar> dat vij' heel wat hebben ge- geen personeel heeft. Dat is een eenzijdi ge opvatting. Wij wilden ook door bemiddeling tot een oplossing komen. Wij verlangden niet dat de firma de kop zou buigen, maar wij zullen dat ook niet doen. We gaan niet uit den weg, oqk niet voor banvloeken, wy willen alleen een goede oplossing, maar men moet geen kracht tegen kracht gaan stellen, dan zullen wij doen wat wij kunnen en wij hebben genoeg macht in het land, dat wij kunnen zorgen dat ze in de branche als het zwarte schaap worden beschouwd en dat zal wel niet in hun per soonlijke bedoeling liggen. Slultingswoord van den heer SmJth. De heer Smith zegt, dat men in de Hel dersche Courant de eene zijde heeft kun nen lezen en nu heeft men den anderen kant ook gehoord. U kunt u nu een oor deel vormen en wij wachten met vertrou wen dat oordeel af. HELDER SCH R. K. GEMENGD TOONEELGEZELSCHAP. Naar een advertentie in dit SS' wij lol hebben gehad en dat de juffrouw een bovenste beste is. En dat zij heL? v,,f?0ed met de -Wfrouw konden heel ^vriendelijk a"f scieid^an^a^Mmen door de Singer-Maatschappü, door de deel- nemende dames zeer op prijs i8 gesteld, en dit was er dam het einde van. EIND VERGADERING FANCY-FADt-COMITE. Donderdag j.1. had een vergadering plaats van het Fancy-fair-comité om üf- rekendng te doen van de gehouden bazar Tie ontvangsten hebben bedragen ƒ1027.47* de uitgaven f 403.22Ü zoodat er een batig' saldo is van f 624.2411 Voor belangheb benden liggen alle bescheiden bü den heer T. Speur ter inzage. Tevens werd op deze vergadering be sloten aan de medehelpers en helpsters een besloten avond aan te bieden, waarvan, de datum op Zaterdag 17 Mei as. is steld. NOTABELEN NED. HERV. GEM. De beide nieuw gekozen notabelen voor de Ned. Herv. gemeente alhier, Mej. D. C. Blaauboerde Bruin en de heer S. Baoker, hebben 'hunne benoeming aange- nomen. DE VERLOREN DIJK VERLOREN. Wanneer men langs de Doggersvaart zyn weg neemt, hetzij per ry'wiel of met een ander middel van vervoer, zal het een ieder wel al opgevallen zyn, dat de z.g.n. „Verloren Dijk" nu geheel verloren gaai, daar de tegenwoordige eigenaars van die perceelen grond, de N.V. Van den Berg'g Kweek erijeni, het land, grenzende aan de Doggersvaart, met den beschikbaren grond van den dyk op de juiste hoogte brengen, die noodig is voor de bloembollencultuur en de plaats, waar de dyk gelegen heeft, eveneens voor dat doel geschikt gemaakt is, zoodat men nu inplaats van een on effen een geheel effen gemaakt terrein verkrijgt, want het is reeds een algemeens „eKenaueid, ^at ue bollenkweekers geen oneffenheden in hun bollenvelden dulden, daar dat nooit anders dan schade kan zijn. Maar met dit al, de „Verloren Dyk" raakt daar ter plaatse geheel weg, al blyven er nog genoeg overblijfselen van op de gron den van de belendende eigenaren. Zooals de historie ons leert, is deze dyk voor de bedijking van den polder „Het Koegras" als waterkeering aangelegd en later als vanzelfsprekend in verval geraakt. In de mobüisatiejaren werd hy ook veel gebruikt als oefenterrein der militairen, om daar de z.g.n. „kardoesjes" af te schieten voor plaatsbepaling enz. Vele Helderschen zul len met mij zeer zeker nu nog eens terug denken aan de dagen, die wij daar in zor geloosheid, als militair te verstaan dan, sleten. HEROPENING CAFE „DU PASSAGE". Vrydagmiddag om 4 uur is het café „Du Passage", thans geëxploiteerd door den heer J. Rotgans alhier, opnieuw voor het puibliek opengesteld, na zoo ongeveer een jaar lang gesloten te zijn geweest. Het café, dat inwendig geen verandering heeft ondergaan, biedt aan dengene, die op zijn fietstocht eens wil afstappen, een rustig en aangenaam ritje, terwijl er voor den liefhebber van een spelletje biljart een eerste klas „Monopole"-biljart is geplaatst. Wy wenschen den ondernemer met deze heropende zaak veel succes. NIET NAAR DE BOLLENVELDEN. Wanneer wij deze week niet zulk guur en akelig koud weer hadden gekregen» zou er met de a.s. Paaschdagen op de bol lenvelden wellicht al een groote verschei denheid van diverse kleurnuanceeringen te aanschouwen zyn geweest. Dit is nu echter nog niet zoo, alleen hebben wii bij onzen rondrit enkele veldjes bloeiende narcissen gezien, maar dat loont toch voor de stadsmenisohen nog niet de moeite om daar voor naar buiten te komen, of het weer moet zoodanig veranderen, dat ook een fietstocht op zichzelf al een genot v ordt. Dit laatste nu willen wy van harte hopen, en op het andere zullen wy nood wendig nog wat moeten wachten. JUBILEUM V. Z. O. S. De Vereenigine „V.Z.O.S.", waarvoor wy thans iets willen schrüven, heeft in haar 20-jarig bestaan reeds veel medege maakt op allerlei gebied, maar ook aan ele rieken door. hare uitkeeringen een hulp en steun gebracht, waar wellicht een buitenstaander niet de minste notie van heeft genomen, doch wü' weten bij erva- mng, <iat er ook menschen zijn, die deze mtkeenngen, die zij toch ook zelf betaald a<tdei4 bij ziekte op hoogen prijs hebben gesteld. Daarentegen zijn er ook, die niet- egenstaande zij belangrijke bedragen uit ue kas ontvingen, deze instelling op een iage wyze durven neer te halen, maar ver- bek higenlyk zichzelf doem .Niettegenstaande dan bet bovenoni- schrevene, mag deze vereeniging er zün, u3r Wat baar financiën betreft. In den p van deze 20 jaren werden de uitkee- ngen van 6 per week, na diVerse op- daarvan, eenige jaren geleden K Dracht op als maximum 18 per week pn nu met de inwerkingtreding van de tektewet kan men zich als niet verplicht verzekerde een uitkeering van 30 P«r week als maxknuim waarborgen, en de verplicht verzekerden kunnen bü deze ei eeniging voor de resteerende 20 hun aanvullingsverzekering sluiten, zoo- aat zy hü ziekte de volle 100 ontvangen, aaar volgens de wet slechts 80 als zie kengeld wordt uitgekeerd. Over dit onder werp mogen wij thans niet verder door- gaan, maar wel willen wü aan diegenen, te in de meening verkeeren, dat „d a t j au\ enenxie in ait nummer patronen te verkriitran "h rn001e meedeelt zal bovengenoemde tooneelver- Dit aHIas '"igen z;jn en niet duur. fond»" m, „f j'ai <*v eeniging op Zondag 27 Anril sr pf>n k f r 0n8 een reden om hpt afgedaan heeft, den welk*^ w va„ blijspel iaa ZZ ffi? gegeven «tuur daarover gaarne inlichtingen-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18