^sst^jss^ Est srtfir.iê'heer WCMITEELQDF 6UKGROtf1T£f1 HM voorraad bloeiende PLANTEN 0.1. BANSEMA, Brsewaterstraat 16 „DE LELIE" GEMENGD NIEUWS. Hongersnood In China. fa Brand in een ziekenhuis. De moorden te Dusseldorp. OP EN OM HET BINNENHOF. heden is de arts aan het woord. genot - bloemenmagazijn 4 Buitenland Pater Alberic van Acker, missionaris in de prefectuur Tatung beschrijft in de Annalen van Scheut op schrijnende wijze - zonder kracht 't Weinige voedsel, dat er is^.000. laat hij voor de kleinen. De moeder staat Er zijn 1200 daar te schreien, Soms valt zij uit in bit- geworden, tere klachten tegen haar man: „Waarom verkoopt gij mij niet? Wit zit ge daar te luieren? Kunt ge niet gaan stelen? Moe ten we zóó sterven? Voelt ge dan mets voor uw kinderen? Verkoopt ons en wij kunnen allen leven!" Zoo'n krankzinnige taal verscheurt het hart. Doch^i^^Értal arbeider» door werkloos Zes patiënten en een dokter om gekomen. Naar uit Nanking gemeld wordt, is in de machteloos tegenover zoo'n rampspoed, provincie Kirin in de stad Haifoen brand Al wat ik doen kan is zulken menschen één piaster geven (ter waarde van 16 fr.). Dat is goed voor een week en dan is het weer hetzelfde. En zoo heb ik boven de honderd families." ZENDELINGEN ONTVOERD IN CHINA. De Chineesche bandieten hebben het bjj voorkeur voorzien op zendelingen. Nu weer komt uit Peking een Reuter-bericht, dat een Canadeesche predikant en een Chineesche Christen-predikant te Tsjang- sjou aan de Jangtse door bandieten zijn ontvoerd en naar het gebetgte zijn mee genomen. De roovers vragen losgeld. Belangrijke aanwijzingen van een krantenverkooper? In de zaak van de geheimzinnige moor den te Dusseldorp zal het onderzoek wel licht belangrijk verder komen door de aanwijzingen van een krantenverkooper uit Boohum, Schwarze genaamd. Schwar- ze, die de door de politie verspreide ge schriften overde moorden te Dusseldorp nauwkeurig volgde, was verbaasd, meldt het Berliner Tajgeblatt, toen hij den naam Fritz Baumgart aantrof. Hij herinnerde zich in den afgeloopen zomer een goed gekleeden onbekende ont moet te hebben, die zich Baumgart noem de en hem, daar hij' op de Wilhelmplatz te Bochum kranten verkocht, gevraagd had, of hij 'hem niet in verbinding kon brengen met dames en heeren voor de ver spreiding van het tijdschrift „Kino Post". Baumgart herhaalde zijn bezoek aan Sdhwarza Van bijlzonder belang is, dat hij op een stuk papier zijn naam en adres opschreef. B. gaf als verblijf hotel „Euro- païsöher Hof" te Dusseldorp op en ver klaarde daar telefonisch te bereiken te zijn. Dit was echter niet het geval. De verdenking, dat deze B. de dader zou kunnen zijn, wordt versterkt door de beschrijving, die S. van B. gaf. Het briefje met den naam en het adres kan S. niet meer vinden. Maar hij zegt het schrift goed in zijn geheugen te hebben. B. ge bruikte Latijnsche letters, die hij volgens S. zoo schreef, dat zij aan drukletters deden denken. S. is gistermiddag door de crimineele politie te Boohum verhoord. Men hecht in politiekringen groote waarde aan dit ge tuigenis. EEN NACHTELIJK GEVECHT MET GEMASKERDEN. Voor de villa van den fabrikant Schnei- der te Rathenau zag een voorbijganger Woensdagnacht vier verdachte personen, die gemaskerd waren. De man riep de hulp van de politie in, welke weldra bij de bedreigde villa was. De agenten betrap ten drie mannen, die juist door de ramen de villa wilden binnendringen. De vierde wist te ontvluchten. Toen de drie gemas- kerden weigerden hun handen omhoog te steken werd op hen geschoten, doch de mannen schoten onmiddellijk terug. Eén der inbrekers werd door een kogel ernstig uitgebroken in een ziekenhuis; toen de brandweer arriveerde stond het geheele gebouw in vlammen. Het brandde geheel af. Zes zieken en een dokter zijn in de vlammen omgekomen. RADIO-MAST INGESTORT. Vijf dooden. Een in aanbouw zjjnde 36 meter hooge stalen radiomast van den radiodienst te Buenos Aires, is tijdens een orkaan ineen gestort. Er werden 5 arbeiders gedood en 1 ernstig gewond. DE NATIONALISATIE VAN SCHEPEN IN PARTICULIER EIGENDOM. Door Sowjet-Rusland. De sowjetregeering heeft besloten tot de nationalisatie van' onder sowjetvlag varende schepen in particulier eigendom boven 50 ton, wat de zeeschepen betreft, en boven 26 ton voor rivier- en meer- schepen. Bovendien worden alle schepen genationaliseerd van meer dan 15 (in som' mige districten 20) indicateur P.K. Ook mogen particulieren niet meer dan één zeeschip of twee rivier- en' meer-schepen in eigendom hebben. Sportvaartuigen, motorbooten inbegrepen, worden niet ge nationaliseerd, tenzij' zij: sterker zijn dan 10 indicateur P.K. ONREGELMATIGHEDEN IN HET FINANCIEEL BEHEER VAN DE STAD MOSKOU. Tot een bedrag van 150 mflltoen roebel. Uit Moskou wordt gemeld, dat in een zitting van de Commissie voor de zuive^ ring van het Sowjet-apparaaat rapport is uitgebracht over de zuivering van het commissariaat van financiën van de stad Moskou. Medegedeeld werd, dat in het Moskousche commissariaat organisato risch de grootste wanorde heerschte. Ver scheidene onregelmatigheden waren ge constateerd, waardoor naar schatting een schade van 150 millioen roebel geleden is. De verantwoordelijke leiders verklaarden den toestand, doordat de inkomsten te hoog geraamd zouden zijn geweest. In werkelijkheid bleken echter verschillende particuliere bedrijven te laag te zijn aan geslagen. Een groot aantal ambtenaren is ontslagen; zij zijn als lid van de partij ge royeerd en zullen strafrechtelijk worden vervolgd. Men zal op het ambtenaren-ap paraat bezuinigen door voor de ontslagen ambtenaren geen nieuwe in de plaats aan te stellen. ZOLDERING INGESTORT. Twee arbeiders gedood. In een brouwerij in de nabijheid van Antwerpen is een zoldering ingestort, tengevolge waarvan twee arbeiders wer den gedood en een zwaar gewond. ACHTTIEN COMMUNISTEN TE WILNA GEARRESTEERD. De Poolsche recherche heeft te Wilna antwoorden, omdat zij de aan hun hoede toevertrouwde gevangenen vrÜwel v ledige vrijheid van beweging hebben ver leend en zich door deze gevangenen neD- ben laten omkoopen. Uit het verhoor bleek, dat twee gevangenen, die naast hun cipiers in de bank der beklaagden zaten, herhaaldelijk het huis van bewaring ver lieten om zaken te doen, van welke ge legenheid zij gebruik maakten om een aantal café's te bezoeken, zelfs gingen zij in de stad eten. Het gebeurde ook wel dat zij tegen den avond in beschonken toe stand in de gevangenis terugkeerden. Door een der gevangenen, een oude be kende van de justitie, werden de onkosten betaald, die men bij de tochtjes door de stad maakte* Bovendien kregen de cipiers ieder vijf mark. Ook verstrekte de man als goed kenner van de paarden-sport aan de ci piers tips voor de rennen. Het sprak van zelf, dat de onbetrouwbare cipiers brieven en allerlei verboden waar in de gevangenis wisten te smokkelen. HET TERUGROEPEN VAN RUSSEN IN HET BUITENLAND. De terugroeping van deff Rus- slschen marine-attaché. Beschul digd van contra-splonnage. Na Dmitriefski is nu ook de marine- attaché hij de sowjet-legatie te Stockholm, kapitein ter zee Alexander Sobolef naar Moskou teruggeroepen, doch evenals Dmitriefski, blijft hij liever in een bur gerlijken en kapitalistisohen staat als Zweden dan zich te begeven naar SS™ Wl' zonder «nmunM_te zijn, verschillende jaren de belangen to!MKena «W gleden ontdekte men. dat Sobolef niet zuiver op deJ» Hij en zijn echtgenoote zouden nameh) werken aan een contra-revolte en daar om werd uit Moskou een zekere Dofgauo naar Stockholm estuurd,pfZ<^R^?k?n om als secretaris van Sobolef te werk doch in feite om hem te kunnen contro leeren. Toen Sobolef zich ^"rband bruari naar Helsmgfore begaf in verband met zijn aanstelling aldaar, dee gallo in den nacht van 3 op 4 Februari een inval in de woning van Sobolef, vaar hij, de agent van de Tsjeka, een volled ge huiszoeking verrichtte. Daarna i"egeerde de secretaris den marine-attaché steeds en het slot was, dat Sobolef Dinsdagav ond een telegram uit Moskou ontving, waar in hem gelast werd, onmiddellijk naar Rusland te gaan om zich te verantwoor den. De huiszoeking had namelijk de be wijzen geleverd, dat Sobolef contra-revo lutionaire plannen beraamde. Hij ver klaarde, dat hij te Stockholm zal blijven, omdat hij er zeker van is, dat hem in Rusland de doodstraf wacht Tevens ver klaarde hij te vreezen voor het leven van zijn vrouw en hij hoopt dat Zweden hen beiden zal beschermen. DE VEROORDEELDEN UIT HET PROCES-JAKUBOWSKI. Fritz Nogens, die in het tweede proces Jakubowski tot vier jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft in zijn straf berust. Het gerechtshof is na afloop van het pro ces nogmaals bijeengekomen en heelt toen besloten een verzoek van gratie voor August Nogens, die tot de doodstraf was veroordeeld, te zullen steunen. Men zal pogingen ondernemen, om het vonnis in een gevangenisstraf van vijftien jaar te doen wijzigen. Tevens zou worden ge tracht vermindering van straf te verkrij gen voor vrouw KShler, de moeder van de gebroeders Nogens, die tot vijf jaar gevangenisstraf is veroordeeld. WeeKKpaAJefc. Den Haag, 17 ApriL Wintersche Paschen!? Te lang Kamerrecès? Staatscommissiën. De R. K. Volkspartij. Codificatie-conferentie. Mr. Troelstra gekwetst, een ander heeft lichtere kwet- achttien communisten gearresteerd, onder suren opgeloopen. Alle drie zqn gear-wie zes 8tudenten aan de Universiteit van resteerd. Het zijn werkloozen uit Rathenau wilna. Bij de huiszoekingen, die op de De bewoners van de yüla hadden niets arrestatie volgden, werd een groote hoe- gemerkt, zij werden eerst wakker toen ge- veelheid propagandamateriaal in beslag schoten wera. I genomen. MASSA-ONTSLAG BIJ SIEMENS EN HALSKE. HET PROCES OVER DE FALKE. Men meldde gisteren uit Berlijn: Naar aanleiding van de berichten in deIn het proces over de Falke te Ham bladen omtrent massa-ontslag van arbei- burg is Donderdag het verhoor der ge- ders bij het Siemens-concern, deelt de di- tuigen voortgezet. Van belang was het- rectie van de Siemens en Halske A. G. geen een zeeman vertelde, die den tocht mede, dat met het oog op den ongunstigen had meegemaakt. Toen hij te Hamburg toestand, v.n.1. op het gebied, der telefonie, aanmonsterde, had men hem verzekerd, in de volgende weken 2000 man zullen dat het schip een filmexpeditie ging on- worden ontslagen. dernemen en dat deze ongeveer twee jaar zou duren. Zelfs aan boord geloofde men Ook bij de spoorwegen, eerst dat de kisten met wapens niets an- v.ders dan toestellen der filmmaatschappij Men meldt uit Berlijn: bevatten. Toen de bemanning vernam, wat Na onderhandelingen met den centralen er aan de hand was, besloot zij den arbeid bednjfsraad heeft de directie van de terstond neer te leggen, zoodra iets zou njksspoorwegmaatschappij aan de leiding worden ondernomen wat kon indrulschen van de spoorwegwerkplaatsen te Keulen tegen haar belangen. Getuige is te Cu- ^oen toekomen tegen einde mana met de Venezolaansche opstande- September 800 arbeiders te ontslaan in de lingen aan land gegaan. Nabij Cumana werkplaatsen te Opladen, Dortmund, lag toen ook een Nederlandsehe schoener Oberhausen en Langenberg. De afdeehng Na het vertrek van de Falke zouden bora- voor herstel van locomotieven te Dort- men naar dit sohip zijn geworpen- het mund dient terstond te worden gesloten, kon nauwelijks ontkomen. De afdeehng Opladen moet uiterlijk Sep tember worden gesloten en het bedrijf te TniroTt»mp« T» Oberhausen en Langenberg zal zoo spoe- T0E®TANDL\ IN EEN BERLIJNSCHE dig mogelijk moeten worden gestaakt GEVANGENIS. EEN GEWELDIGE BRAND. Reuter meldt zagerij van ♦firma E genaardige toestanden schijnen er g'-heerscht te hebben in het huis van be- m waring te Berlijn-Moabit Dit bleek dezer n de groote Amerikaansche dagen bij een proces voor de rechtbank, Insular Lumber, welke vooral waarbij zich eenige oipiera hadden te ver- uit Manilla, dat in „Du coupe aux lèvres"Op z'n Hol- landsch: van beker tot lippen is de afstand soms zeer groot. In figuurlijken zin opgevat. Zelfs in letterlijken zin kan 't een enkele maal zijn.Vergiftigings-processen komen in Holland gelukkig niet zoo heel dikwijls voor. Met deze lichtelijk-duistere bespiegeling wil ik eigenlijk aanduiden, dat de ver wachting op een dool zomerschen zonne schijn bestraalde Pasohen in 1930, hoe gegrond zij ook leek terwijl ik dit schrijf, ietwat driest en gewaagd lijkt. De Stille Week bracht Noordenwind en strie mende, kille regenbuien. Zal 't op 20 en 21 dezer beter, milder wezen?Uit de bollen-buurt wordt ge meld, dat 't nu in de Haarlemsch-LeidSOhe streek reeds een festijn van bloemenweel de isMisschien is die aankondiging wat overdreven?.... 't Is en blijft de groote vraag, of op de komende Paasch- dagen de echte groote „trek" zal zijn naar de bloembollen-velden. Men heeft er de Tweede Kamer om eindelijk aan te landen op het terrein, mij aangewezen, een verwijt van gemaakt, dat ze zoo'n groot Paasch-recès nam. Van wel vijf weken!De bedillers blijken zooals terecht in de pers is opgemerkt, geen recht begrip te hebben van wat eigenlijk de werktaak is onzer Volksver tegenwoordigers. Ik bedoel nu natuurlijk dat deel van hen, die met waarachtigen ernst en sym pathieke toewijding opvatten hetgeen zij voor de gemeenschap hebben te doen. Gelukkig zijn die er nog! Bij, alle partijen in ons Parlement. De buitenwacht heeft over het alge meen geen begrip van den arbeid in de afdeelingen. Evenmin van wat er in weel derige zoowel als zeer sober-ingerichte studeer-cellen wordt nagegaan, bestu deerd, wanneer de openbare Kamerzit tingen gedurende enkele weken zijn ge schorst. Het werk, in de publieke vergade ringen verricht, is wellicht en behoudens enkele uitzonderlijke gevallen't minst beduidende!?' Dat woord klinkt paradoxaal, als een soort van grapje, en toch bevat 't kern van waarheid. Ik, die, meer dan veertig jaren de „faits et gestes", het doen-en-laten, zal ik 't maar noemen, van onze Binnen- hofsche hoogedelgestrengen heb gevolgd vanuit mijn persmuskiethoekje, meen dat te mogen verkondigen als iets-onaan tastbaars. Begin Mei, misschien reeds op de kentering van Gras- tot Bloeimaand? hervatten de beide takken onzer Ver tegenwoordiging den arbeid in openbare zitting! Voor den Senaat ligt er nog een niet on beduidend stapeltje, door ons Lagerhuis laatstelijk afgedaan, te „bewerken". Allereerst de Indische Begrootingen. Over Suriname is het Voorl. Verslag der Eerste Kamer verschenen. En de lichtelijk onmalsche kritiek, door den kath. afgevaardigde Van Vuuren geoefend op het z.i. weinig doortastende, tezeer voor uitgaven terugdeinzende beleid onzer Re geering t.a. van Suriname, blijkt weer klank te vinden in hetgeen de Senaat in zijne afdeelingen over het Surinaamsch Budget-1930 heeft bespiegeld. Men mag verwachten, dat de Eerste Kamer straks met rasschen tred door de Indische Budgets zal weten te schrijden. Er is voor den Senaat nog o.m. het Win kelsluiting-ontwerp. In de nijvere Middenstandskringen bleek men de hoop te koesteren, dat dit ontwerp in den Senaat zou „stranden". Zij, die zich aan deze verwachting vast klampen, mogen hunne iilusiën temperen. De kans, dat de Winkelsluiting door de Eerste Kamer zal worden afgewezen, lijkt me uiterst gering. Van Staatscommissiën blijkt minister Ruys de Beerenbrouok niet wars te zijn. 't Schynt vast te staan, dat zulk eene oommissie, dewelke advies zal hebben uit te brengen omtrent hetgeen moet worden gedaan ter leniging van den noodstand bij land- en tuinbouw, op komst is. Óver de commissie, kort geleden ge schapen in verband met „brandend Neder land", hoort men niet veel. Maar ver schillende brandmeesters in Noord-Hol- landsohe Gemeenten hebben te Hoogkar- spel vergaderd. En daar is het stevig, practisch besluit gevallen om het brand- weer-mateiïaal in diverse gemeenten aldus in te richten dat men elkaar zeker bij zware verwoestingen, door den „rooden haan" berokkend, zal kunnen bijstaan. Dat is een voortreffelijk besluit! Tel keus hoort men, hoe huizen, boerderijen, stallen in de asoh worden gelegd doordien er geen „intercommunale samenwerking" bestaat. Dat moet anders worden!.... En op de zooeven genoemde brandmees tersvergadering te Hoogkarspel is de rich ting aangeduid, te volgen bij het steeds toenemend „brandgevaar" te onzent. Daarmee is de roode-haan nog lang niet „getemd". Allerminst!. Edoch: er is een schrede gedaan in goede richting. En minister Ruys heeft door zijn oommissoriaal-maken toch misschien een „wenk" gegeven, die goede uitwer king kan hebben. Vooral namelijk doordien het besef erdoor werd verleven digd, dat men tegenover het dag-aan-dag bedenkelijker worden van het brandge vaar niet langer passief, de handen in den schoot rustend mocht blijven Op de werklijst", agenda, van de Tweede Kamer, wanneer zij den 6en Mei a.s. weer bijeenkomt, staat: de herzie ning van de Gemeentewet. Hf) minister Ruys de Beereribrouck heeft m de jongste dagen dikke stofwol ken doen opdwarrelen* door het bekend doen worden van zijn besluit om in het ontwerp, door Z.Exc. aanhangig gemaakt m eerf vorige periode van bestier, deze verandering te brengen, dat in Neder land vrouwen niet tot burgemeester zul len kunnen worden benoemd. Voor de beweegredenen, welke Exc. uys er toe brachten, deze wijziging te biengen in zijn ontwerp, verwijs ik naar hetgeen ook in dit blad daarover is gemeld. Minister Kan, de tegenwoordige secretaris-generaal in Algemeenen Dienst, neeft gehandhaafd, bij zijn Dienst, aan het hoofd van Binnenl. Zaken en Landbouw, de bepaling, dat in Neder land eene vrouw burgemeester kan wor den. Mr. Ruys deinst daar gelijk hier- f)0y6n aangestipt, weer voor terug. Mr. Beunier, gevoelt men is reeds bezig ïn-'t-harrenas te gaan om Exc. Ruys in deze te steunen. Dat kan welhaast, kort na Dinsdag 6 Mei, een pikant-genoegelijk dispuut worden in ons Lagerhuis. De R. K. Volkspartij blijkt achteraf beschouwd en gehoord niet van zins te zijn, zich met de R. K. Staatspartij te ver eenigen. Hij zegt: „„pr van menschen, die vatbaar Voor het leger v zenuwaandoenlngen, la zijn voor har - hat,bare waarde. Dlëet- Koffie Hag van o onaangenaam, voorschriften zu Juist de ln thee en en hoe vaak m°'coffeïne worden verboden! koffie aanwezige ndeerd coffeïnevrlj ïn Koffie Hag, gegarorschrlften yan de overeenkomstig wet hebben wij een Nederlandsehe volkomen on- VerdA bis°en he zelfde genot verschaft schadelijk ls en n ^^en. Menschen als coffeme-bevattendtsportbe. met een Jachtigen zenuwpatlënten oefenaars, hart-, i hun kopje troost kunnen thans g.^ nleten> onverminderd bUJ gebruik van Koffie betere ge2»ndhete door Koffie Hag. Zeer-merkwaardig in deze ^ag fieeten, dat juist Tilburg, het district, dat eenmaal den ouden heer Arte den oud- yonflflf vader van mr. Arts, het op 8 Juli 1929 niet herkozen Kamerlid, de samensmelting wenschte. Men moet nu afwachten hetgeen het binnenkort te houden Congres van de R. K. Volkspartij zal beslissen. Deze vraag is stellig niet van beteeke- nis ontbloot. De organisatorische kracht van de Katholieke Staatspartij bleef tot nu on overtroffen. 't Lijkt vooralsnog niet zeer aanneme lijk, dat degenen, die van de R. K. Volka- partij een ,>machine de guerre ge vaarlijk wapen willen maken om de Staatspartij harer geloofsgenooten te ver splinteren, van haar kracht en macht te berooven, zullen slagen. Intusschen, in dezen tijd staat men telkens tegenover weinig-verwachte „sur prises". 't Is en «blijft dus, ook hier, de groote vraag". De Codificatie-conferentie, in Den Haag gehouden, is achter den rug. Haar Voorzitter, onze minister van Staat, mr. Th. Heemskerck, de 78-jarige heeft een zooveelste staaltje te bewonde ren gegeven van zijn verbijsterende groote geestelijke kracht op zeer-hoogen leeftijd. Mr. Th. Heemskerck mag onze „grand old man" heeten, onze beroemde grijs aard, onze Gladstone. Een maand lang heeft de Codificatie conferentie, in het Vredespaleis vooral gehouden geduurd. Zij heeft niet veel resultaten bereikt, voor Jan Publiek te begrijpen en te om vatten. - Toch mag zij geen mislukking heeten. Vooral de eerste van de drie commis- siën, door haar benoemd, heeft iets „tast baars" bereikt. Zij handhaafde weet men wat de keuze van nationaliteit door de gehuwde vrouw aangaat het beginsel, beheerscht voor den wensch om de eenheid van het gezin te eerbiedigen. Zoodat de gehuwde vrouw zich voorals nog zal hebben te onderwerpen aan de be slissing in deze van den man. Welk besluit der Conferentie in zoo hooge mate den toorn en de verontwaardi ging opwekte van een groepje Amerikaan sche dames, die vruchteloos van mr. Heemskerck, den Praeses, gedaan tracht ten te krijgen, dat zij nogmaals in het Haagsohe Vredespaleis zouden worden toegelaten. De Haagsche Codificatie-conferentie heeft wordt algemeen toegegeven bovenal beteekenis als: voorbereiding tot het verder kunnen verwezenlijken van codificatie betrefende vraagstukken, waar omtrent thans nog niet voldoende overeen stemming is bereikt om die in verdragen, dewelke straks niet „scheurpapier" zouden blijken te wezen, vast te leggen. Den 20en April 1930 bereikt mr. P. J. Troelstra zijn zeventigsten geboortedag. In tal van bladen is de „kiek" opge nomen van den grooten, genialen ge wezen leider van de S.D.A.P. gelijk ik mr. Troelstra zoo vaak heb gehuldigd, toen dat „gewezen" nog niet behoefde te worden vermeld, gezeten met zijne gade in zijn huiskamer aan de Leuvensche straat te Scheveningen. Toen ik dat kiekje onder de oogen kreeg, kwam mij weer voor den geest dat moment,, toen mr. Troelstra voor het aller laatst in de Tweede Kamer het woord voerde. „Nu is 't mijn politiek testament!", hoor ik den grooten soc-dem. partijleider nog zeggen. Zijn stem brak. Tranen omfloersden mr. Troelstra's woorden. Hij wist, de geniale, nog onovertroffen staatsman, dat zijn rol m het openbare leven was af gedaan. T>e taak van zijne trouwe gade, den nos levendige geest in het fwakte lichaam steunend, levensmoed begeerlijk. 18 ZW8ar ®n 0ok: 8ohoon' idTalenmensckeT1 van hooge, mooie levens- lirlnkkig, dat Iemand als mr. Troelstra vinden b].1 het aan den mp+ wegzinken van de eenmaal bendf Rlans gestraald heb- oenae zonne-schijf! Mr. ANTONIO.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2