E TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS 131 Ü1 Sil VAN ZATERDAG 19 APRIL 1930 Een jongen en een meisje onder een tram. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur is op den Bergweg te Rotterdam een motor wagen van tramlijn 22, die van de Heul- brug af kwam, tengevolge van een ver keerden wisselstand de Insulindestraat in gereden, waardoor twee wielrijders, een jongen en een meisje, die uit de richting van den Noordsingel kwamen, onder de tram zijn geraakt. De jongen, ongeveer 16 tot 17 jaar oud, was op slag dood. Het meisjo is met een sleutelbeenfractuur in het ziekenhuis aan den Ooolsingel opgenomen. De identiteit van den jongen is nog niet vastgesteld. Gebleken is, dat het slachtoffer van het tramwegongeluk de 14-jarige T. v. d. Vloet, gewoond hebbende in de Buitenhof straat te Rotterdam, is. BRAND TE ZIJDEWIND (N.-H.) Donderdagmorgen brak een felle brand uit in de woning van den heer Droog te Zijdewind, gemeente Ooude Nledorp. De boer en zijn zoon zaten te melken, toen zij den brand ontdekten, en hadden byna geen tijd het vee te redden. Eén koe is verbrand; de kinderen zijn lp nachtge waad gevlucht. De brandweer was spoe dig ter plaatse en kon het pakhuis dat vol met meel was en fourage. behouden. Overigens brandde alles af. De oorzaak van den brand is vermoedelijk schoor steenbrand. Alles was verzekerd. ONDER DE TRAM GERAAKT EN GEDOOD. Op het Damrak te Amsterdam is Don derdagavond de portier van het Victoria- hotel, de heer P., die met lijn 25 van zyn woning kwam, voor het hotel van het ach terbalkon van den motorwagen gespron gen. Hij viel en kwam onder den bijwugen. Zyn borstkas werd ingedrukt. Hy ïyk is naar het Binnengasthuis overgebracht. VERDUISTERING VAN VIJFDUIZEND GULDEN. De dader tot 1 jaar gevangenis straf veroordeelde De 22-jarige J. M. L. te Eindhoven, die met 6000, welke hy voor de firma Élias aldaar op de Nederlandsohe Bank moest wisselen, er vandoor ging naar Antwer pen, is wegens verduistering conform den eisch door de rechtbank te 's-Hertogen- bosch veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf. EEN GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Woensdagavond, tegen middernacht, reed op den Bredascheweg tusschen Rjucphen en Zegge de bakker Deurzen uit Roosendaal, toen hy door felle rukwinden Roosendaal, toch hy door felle rukwinden de imacht over zyn stuur verloor. Onwil' lekeurig remde hij,, waardoor de auto slipte op den gladden weg en in zijn vaart dwars tegen een boom werd geslagen. De botsing was zoo hevige dat de boom in den wagien stond. De chauffeur mankeer de niets. Hy hield een passeerenden vrachtauto van den heer Schot uit Tholen aan en vroeg hem om hem naar Roosen daal te slepen. De chauffeur zette de vrachtauto zoolang terzijde, van den weg het geval te beldjken. Toen naderde uit Breda met groote vóart een auto be stuurd door lr. van Loon, uit Steenber gen. Deze zag links van den weg met den *°P in de richting Roosendaal ge Keerd, de lichten van den verongelukte auto en wilde zoodoende ruim naar reohts uitwijken. Op het laatste oogenblik och ter zag hij het rood© achterlicht van den vrachtauto, dbch het was te laat om te remmen of uit te wijken, zoodat de auto van rr. van tegen den vrachtauto opbotste. De personenauto werd aan de voorzijde geheel vernield. De bestuurder Kreeg geen letsel. Garagehouders uit ■Koosendaal hébben de vernielde auto's opgetakeld en naar Roosendaal gebracht. EEN DIEVENBENDE. Het geheel© gezin aan den arbeid. In een magazym aan de Hoogstraat te Rotterdam zyn Woensdag twee be ruchte winikeldieveggen op heeterdaad betrapt. Het zyn twee vrouwen moeder en dochter uit Dordrecht, die daar en in Den Haag al enkele keeren wegens deze misdrijven zyn aangehouden. Zy waren, naar is gebleken, speciaal naar Rotterdam gereisd om haar stag te slaan. Zy hadden een 'groote car- wnnien doos en een citybag meegebracht, •naar wijze van werken komt op het vol gende neer: fiJnL?en wlnlkiel vragen zM een bepaald rxikol en kunnen dan geen keuze dóen. S'JZ0° on8©veer den geheelen voorraad op de toonbanken uitgestald te kragen 6n tydens bet wikken en wegen of de oen een bepaald artikel zal nemen,' doet de andere allerlei voorwerpen in dooc en citybag verdwijnen. De voorgewende koopster verstaat de kunst, de aandacht van een verkooper steeds weer af te leiden. Natuurlijk is er nooit keus bij de getoonde goederen, en moeder en dochter vrlafen steeds den winkel, zonder iets te hebben gekocht, hetgeen niet wegneemt, dat city bag en doos goed gevuld zijn. Hebben zij nog niet voldoends bij elkaar, dan gaan zij naar een tweeden winkel. Zyn citybag en doos geheel vol, dan gaan zy naar de Oos terkade. Daar wacht man en vader, die in betrekking is op een boot op Dondt, zijn gezinsleden op en hy neemt de gestolen waar over en vervoert den buit naar de woning. De vrouwen gaan de stad in, om nieuwe voorraad in' te nemen, welken de vader op zyn volgende reds weer mee neemt. Toen de vrouwen werden aangehouden, hadden zil voor ongeveer 200 aan ge stolen goed bij zich. Daartoe behoorden een beige en een blauwe mantel en een pluche tafelkleed, van welke de herkomst niet bekend is. WEER EENS EEN TOLBESTORMENG. Donderdagmiddag te 4uur heeft een bestorming plaats gehad van den beken den tol aan de Vijf Sluizen tusschen Vlaardingen en Schiedam. Van beide zyden van den tol naderden tegelijk, vol gens afspraak, een tiental auto's. Het eerst werd tolgeld gevraagd van den heer Holstein uit Vlaardingen, die in de rich ting Rotterdam wilde passeeren. Hy wei gerde te betalen, maar verklaarde wel terug te willen rijden, maar dat was na- tuurïyk onmogelijk, want de dijk te daar zeer smal. De tolgaarder, bügestaan door 'n Vlaardingschen politie-agent, sloot den tolboom en verklaarde te kunnen wach ten, desnoods tot 12 uur vannacht. Het drukke verkeer was oorzaak, dat al zeer spoedig aan beide zijden een groot aan tal auto's stond, waartusschen allerlei andere voertuigen. Toen om 10 over 5 de werf Wilton uitging, waar ook tal van Vlaardingers werken, was de drukte en de opstopping enorm. Enkele particuliere auto's gingen via Kethel terug. De Schie- damsche politie was weldra ter plaatse, 4 man ongeveer trachtten den chaos te regelen. Na veel vyven en zessen mocht de heer Holstein passeeren, maar toen weigerde nummer twee om te betalen. Er komt nog by, dat een wagen met twee paarden bespannen en geladen met twee ton beton vastliep tusschen den kant en (Foto links). o (Foto rechts). H i i i Binnenland. De Jongen gedood. r Nederland te Milaan. Door den Italiaanschen minister van arbeid Bottai, is te Mi laan de groote Jaarbeurs geopend. Ook Nederland is hier vertegenwoordigd. Een kykje in het Nederlandsohe paviljoen. Dr. F. G. Waller, oud-pre sident directeur der Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft, wordt 19 April a.s. 70 jaar. Dr. Waller is eere lid van de Ned. Chemische vereeniging en eerelid van het Kon. Instituut van in genieurs en voorzitter van den Hoogeschoolraad van de Technische Hoogeschoo' te Delft De wereldtentoonstelling te Antwerpen zal op 26 April a.s. officieel ge opend worden. Ook Nederland zal hier vertegenwoordigd zyn. Een exterieur- foto van het Nederlandsohe paviljoen. Faasohgebrulksn In Tsjeoho Slownkyo. De plattelandsbevolking van Tsjecho Slowakye legt zich vooral op het vervaardigen van kunstig bewerkte Paascheleren toe. Door teekening, graveering en beschildering worden op de eieren gekleurde geometrische of bloemenornamenten en opschriften aangebracht. Eenige zeer fraaie exemplaren. „Eroa Raefelder" staat voor een patrys. Een aardige snapshot van den voorjaars-veldwedstryd op het landgoed »De Nienhof* onder Bunnik ge houden voor continentale honden, geboren In 1929, Een nieuwe branoard. Van 19 tot 24 Mei a.s. zal voor den Geneeskundigen Dienst van de landmacht en het Hoofdbestuur van het Roode Kruis te 's-GravenhaoA een nieuw opvouwbare brancard worden gedemonstreerd, welke ls geconstrueerd door dr. V. Winters te Kerkrade-Bleyerheide. Dit Instrument kan binnen anri«r halve minuut voor het bestemde doel gereed worden gemaakt en ls by voorkeur gesohlkt voor vervoermiddel met beperkte ruimte. De bovenstaande foto's tn™,» de bediening van het toestel. wonen

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5