GEMENGD NIEUWS Binnenland. VAN EEN ZOLDER GEVALLEN. Te Beerta (Gr.) 1» VrijdaR de 24-jarlge me.1. Goeman door mis te stappen van oen zoldering gevallen en op de plaats dood gebleven. DOODSLAG TE EINDHOVEN. De recherche uit Eindhoven heeft voor den officier van justitie te 's-Hertogen- bosoh geleid A. H. B., coiffeur te Eind hoven, als verdacht van doodslag te Eirnl- hoven op 13 April 1930 op zekeren A. S. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord werd hij opgesloten in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. Meisje overreden en aan de ge volgen overleden. Op de brug bij de Nassaukade over het van Lennepkanaal te Ansterdam, is Zaterdagochtend een ernstig ongeluk ge beurd. Tegen 8 uur reden op die brug een handkar, een wielrijdster en een vracht auto. De wielrijdster, de 16-jarige Jentje Kok, zou tusschen vrachtauto en kar heengaan. Haar fiets slipte en het meisje werd door den vrachtauto overreden. In zeer ernstigen toestand werd zij opge nomen en naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. Zij kwam van haar woning in de Van Heemskerkstraat en was op weg naar haar dienst in de Euterpestraaf. INBRAAK IN EEN KERK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de Hervormde Kerk te Katwijk-Binnen, Men heeft getracht het slot van de toegangsdeur te forceeren, doch dit is niet gelukt. Vervolgens heeft men een baar uit het lijkenhuisje ge nomen en deze als ladder gebruikt. In één van de fraaie glas-in-lood ramen is een groot gat gemaakt, waardoor men de kerk is binnengekomen. Uit de offerblokken is ruim 60 ontvreemd. De inbraak is pas Zaterdagmiddag ontdekt. WAARSCHUWING. Zaterdagmorgen vervoegde een tot dusver onbekend gebleven Duitscher, zich noemende Carl Schorusoh, ongeveer 40 a 42 jaar, met uilen-bril, zich bij een juwe lier te 's-Gravenhage, waar hij een dia manten ring ter waarde van 5000 wilde koopen. Ter betaling bood hij aan 2 chèques, een van 4600 en de ander van 1200, beide getrokken op de Disconto-Gesell- schaft te Berlijn en betaalbaar gesteld bij de Amstelbank. te Amsterdam. Schatgravers te Zaandam. Men schrijft uit Zaandam: Te dezer stede zijn sedert enkele dagen, na machtiging van het gemeentebestuur, op een terrein achter de Ned. Herv. kerk aan de Oostzijde schatgravers bezig op zoek naar een voor enkele honderden jaren daar begraven schat. De schatgraver is de heer Hans Lang- hirt uit Würzburg (Beieren), die in een bijeenkomst van een genootschap voor Geheimwissenschaft mededeelingen zou hebben gekregen, dat ter plaatse in de 17e eeuw een door een Duitscher bewoond klooster of kasteel heeft gestaan. Een helderziende dame, Sylvia uit Ber lijn, die de wisselroede hanteert, heeft op de plek een onderzoek ingesteld, waarna men met het graven is begonnen. De verborgen schat moet voor millioe- nen waarde hebben. De toezegging is gedaan, dat de ge meente Zaandam de helft van de waarde zal krijgen, indien de schat wordt ge vonden. Het toeval wil, dat het terrein, waarop de stalhouderij van de firma Ros heeft gestaan, in verband met een wegdoor- oraak geheel open ligt. Het geheele terrein wordt eenige meters diep uitgegraven. (Nw. Rott. Ort). Door opwinding dood gebleven. Twist met noodlot tl gen afloop te Amsterdam. In een perceel aan de Groen van Prin- ■tererstraat te Amsterdam heeft op den Tweeden Paasohdag een huiselijke twist met noodiottigen afloop plaats gehad, zon der dat er feitelijk sprake was van mis daad. Het betrof het gezin van den meu belmaker O. Schoonenberg op n-ummer 44 dat door het gebeurde diep getroffen werd' Er is een dochter in huis, die niet geacht wordt in het volle bezit van haar geest vermogens te zijn, hierdoor werd herhaal delijk de rust in de familie verstoord. Maandagmiddag om vier uur was er weer kwestie, ditmaal met Schoonenberg zelf. Deze bevond zich int een sdhuurtjo achter het huis, dat tot houtopslagplaats en meubelmakerij is ingericht. De twist met de dochter liep over niets belangrijks. De vrouw wond zich hierbij zoo op, dat zij een stuik hout greep en dit tegen den- va der ophief. Of de bedoeling voorzat hem m slaan is niet bekend. Plotseling zakte *8choonenbeig, die M jaar oud is, in elkaar. De dochter liep ijlings naar de moeder, die voor aan het werk was en weinig of niets van het ge beurde had -gemerkt en vertelde haar het geen geschied was. Een ontboden dokter van den G.G.D. constateerde, dat het lijk geenerlei letsel vertoonde, zoodat aangenomen moet wor den, dat de verklaring van de dochter op waarheid 'berust. Zeer vermoedelijk is hij door een hartverlamming als gevolg van schrik of opwinding gestorven. Ernstige vechtpartij te Rotterdam. Man door pas ontslagen gevan gene overvallen en met pen mes gestoken. De Schiedamschediik te Rotterdam is Zondagnacht het tooneel geweest van een ernstige vechtpartij, die als zoovele daar haar oorzaak vond in een verbro ken liefdesbetrekking. De 29-jarige P. B. liep met de 31-jarige mej. T. v. d. G., die bij hem inwoont, huis waarts. Plotseling kwam uit het donker een man te voorschijn, die met een- geopend knipmes zwaaiend, op B. toesprong. Onder bedreiging, dat hij er een eind aan zou maken, trachtte de aanrander B. enkele steken -toe te brengen. Mej. v. d. G. was eerst hevig geschrok ken, doch spoedig böheerschte zij zich en had den moed- den man van den rug van haar vriend af te trekken. Deze en de aanvaller, de 38-jarige F. B., waren weldra in een hevig gevecht gewikkeld, waarbij harde klappen vielen. Beiden raakten ern stig gewond. P. B. werd een stuk boven het linkeroog weggebeten, terwijl F. B. het geheele gelaat ontveld was en uit en kele 'hoofdwonden hevig bloedde. De aanvaller, die wel bemerkte, dat hij het onderspit zou moeten delven, zag kans weg te komen en rende als een krankzin nige het politiebureau in de Groote 1'au- wensteeg 'binnen. Verscheidene agenten waren noodig om den woeste'ing te over mannen. Nadat hij eindelijk verbonden en eenigszins gekalmeerd was, kon hij ter verdere behandeling naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht worden Hier na is bij aan het bureau Groote I'auwen- steeg in bewaring gestold. Uit het onderzoek is gebleken, dat F. B. Buitenland. Typhoon teistert de Philippijnen. Vermoedelijk vijfhonderd dooden Op de Philippijnen heeft een typhoon gewoed, ten gevolge waarvan duizenden dakloos zijn geworden. Twee steden en twaalf dorpen zijn verwoest. Het aantal dooden en gewonden kon nog niet worden vastgesteld, doch volgens de eerste be richten zouden vijfhonderd slachtoffers te betreuren zijn. Weer een oproer in een Amerikaansche gevangenis. De gevangenen in de Howard-staals- gevangenis zijn aan het muiten-zeslagen. De muiterij werd aan den gang gebracht door de inzittenden van een auto, die door de hoofdpoort het gevangenisplein opreden en wapens aan de gevangenen uitdeelden. De kerkbrand te Costesci. 102 doodfen, 16 gewonden. Volgens de laatste berichten zijn 110 lijken herkend. Men meent, dat nog on geveer 70 dooden onder de puinhoopen liggen. De kerk Is binnen een uur afge brand. De meeste slachtoffers zijn jonge menschen en kinderen. Alle gezinnen te Costesci zijn in rouw gedompeld. De mi nisters van binnenlandsche zaken en volkswelvaart hebben ter plaatse een hulpactie georganiseerd. Krankzinnige moeder tracht haar kind te dooden. Een vreeselijk drama heeft zich op Eersten Paaschdag in de Berlijnsche voorstad Schmargendorf afgespeeld. Een 81-jarige vrouw heeft in een vlaag van waanzin haar achtjarig dochtertje met een scheermes aangevallen, teneinde het te dooden. In doodsangst sprong het kind uit het raam en bleef bewusteloos op straat liggen. Het werd naar het zieken huis vervoerd, waar het spoedig overleed, De morder werd gevangen genomen en naar een krankzinnigengesticht overge bracht. Zeilboot op den Nijl omgeslagen. Twintig personen 'ronken. Tijdens een pleiziertocht op den Nijl is gisieren vlak bij de j£asr-el-Nl] brug een aichtbezette zeilboot gekapseisd, waarbij twintig personen, allen Egyptennren, zijn verdronken. Een dichte menigte sloeg van deNijl- brug af hel ontzettende schouwspel gade zonder hulp te kunnen bieden. Bloedige botsing te Leipzig Inspecteur en brigadier gedood. Het z.g. „Reichsjugendtreffen", dat door de communisten tijdens de Paasohdagen was georganiseerd, heeft Zondag geleid tot een bioedige botsing. Een troep com munisten trachtte een particulieren auto aan te houden en om te gooien. Politiebe ambten, die tussohenbeide wilden komen, werden door het gepeupel met stokken en messen aangevallen en zoodanig in het nauw gebracht, dat zij van de gummistok ken gebruik moesten maken. Onder een hagelbui van slagen en messteken zonk een inspecteur, Galle geheeten, dood in een. Een brigadier werd doodelijk ge wond, en overleed enkele uren later, ter wijl een derde politiebeambte zwaar ge kwetst werd en eveneens in levensgevaar verkeert. Ook drie andere politiebeamb ten werden deerlijk toegetakeld. Daar waarschuwingsschoten niet hiel pen, vuurde de politie op de menigte in. Hierdoor werd een betooger gedood, ter wijl het aantal gewonden op vier wordt geschat. (De Crt.). Uit Chicago, de stad der misdadigers. Waar de kogels vliegen. Een „pact". In de groote stad aan het Michigan-meer is Donderoag of Vrijdag weer een brutale moord gepleegd. Een dranksmokkelaar reeu in een auto met een voorraad wijn. Een groote auto-omnibus voor toeristen reed. hem achterop. Toen de auto's naast elkaar waren, opende de toer-auto het vuur; en de dranksmokkelaar was met vijftig kogels uit een machinegeweer in het arme lijf spoedig een lijk. Maar misschien dagen er voor Chi- cp i betere tijden twee hoofden van concurreerendie dranksmokkelaarsbenden, welke eikaars leden als mussohen neer schoten, zoo zij er de kans toe kregen, hebben' den vrede geteekend. De leiders varen Capone-met-het-lidteeken voor de eene 'bende, en „Gekke George" Moran, de leider van de andere organisatie. De beide leiders kwamen met elkaar overeen, dat het voortgaan met elkaar's menschen te vermoorden, toch wat te duur werd. Beter was het, de stad te verdeelen in af zonderlijke wijken, die bij onderling over leg zouden worden verdeeld tusschen de beide benden. Zii zouden dan niet langer oiroo' en eikaars jachtveld. Chics- was groot genoeg voor twee smokkelaars benden, die elkaar niet behoefden te hin deren; en er was dan nog genoeg te ver dienen voor beide partijen. HEROINESMOKKELAARS AANGEHOUDEN TE WEENEN. De politie te Weenen heeft een uitge breide -smokkelarij van heroïne, een ver- doovingsmiddel, naar Egypte ontdekt. De smokkelaars verborgen het gif in schil derijlijsten en in closetbakken, die zij naar Egypte zonden. Er is te Weenen reeds een ambtenaar van de Egyptische politie aangekomen om aan het onderzoek deel te nemen. Verscheidene lieden zijn in hechtenis genomen, o.w. een bekend apotheker en een Rus, die vroeger al eens voor een soortgelijke smokkelge- schiedenis over de grens was gezet Van Weenen over Japan en Amerika. EEN HEVIGE ONTPLOFFING TE MERXEM. In de Antwerpsche voorstad Merxem werd de bevolking Zaterdag opgeschrikt door geweldige ontploffingen, welke uit de richting kwamen van een niet ver van het spoorwegviaduct gelegen fabriek van vloeibare lucht. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in één der vleugels van de fabriek, waar zich een aanzienlijke hoeveelheid acetyleengas be- vónd. De arbeiders waren uit vrees voor ontploffingen onmiddellijk gevlucht. Het dak van dit deel van het gebouw werd totaal vernield, terwijl de muren gedeel telijk Instortten. In den omtrek werden op een afstand van verscheidene hon derden meters stukkon ijzer en staal teruggevonden en zijn de meeste ruiten verbrijzeld. De ontploffingen bleven een paar uren aanhouden. Tijdens het blus- schingswerk, door de ontploffingen ten zeerste bemoeilijkt, liepen twee brand weerlieden verwondingen op. HET LOT VAN PODMORE. Reuter meldt d.d. Zaterdag uit Londen, dat de minister van binnenlandsche zaken heeft meegedeeld dat hij geen verande ring kan brengen in de doodstraf, uitge sproken over Podmore. Bij hem, minister, bestaat niet den minsten twijfel aan de schuld van Podmore. HET GIFTIGE BERENVLEESCH. Te Stuttgart Is op Goeden Vrijdag nog een der personen overleden, die door het eten van bedorven ijsbeervleesoh ziek was geworden. Het aantal slachtoffers aan trichinose is hiermede tot twaalf ge stegen. DAAD VAN EEN RAZENDE. Volgens een bericht van de Associated Press uit Managua heeft Vrijdag in het dorp Jicaro aan de grens van Honduras, waar het eerste bataljon van de Nicara- guaansche nationale garde in garnizoen ligt, een onlangs wegens dronkenschap tot korporaal gedegradeerde sergeant een machinegeweer op de kwartieren der Amerikaansche officieren gerioht. Hij doodde 2 onderofficieren en verwondde er één ernstig. De dolzinnige vuurde 50 schoten af, voor het gelukte hem te om singelen en neer te steken. VALSCHE VIJFMARKSTUKKEN. De valsche munter aangehouden. Te Mors ten N. van Crefeld is naar Wolff meldt een man aangehouden die poogde een valsch vijfmarkstuk uit te geven. Bij fouilleering vond men in zijn zakken verscheiden recepten voor metaal- légeeringen benevens het adres van een bewoner van Walsum. De politie arres teerde dezen in zijn woning. In zijn kelder vond men een modern ingerichte valsche munterswerkplaats voor de vervaardiging van vijfmarkstukken. DOODELIJKE VERKEERS ONGELUKKEN. Tengevolge van auto-ongelukken zijn Vrijdag in Engeland in totaal zestien per sonen gedood. DRIEVOUDIGE MOORD DOOR BR ITSCTI-IN Dl SC IIE ONDEROFFICIER. Twee Europ-eesdhe employé's van een Britsche bank -te Simla, genaamd Duns- more en Hutohinson, benevens een ii> landsch militair, werden gedood door re volverschoten, die een inilandsch onder officier -heeft gelost bij een voorpost van den Kiber-pas. Een medisch onderzoek •heeft aangetoond, dat de moordenaar, die door de wacht is doodgeschoten, aan me ningitis leed. COMMUNISTISCHE AANSLAG OP EEN CHINEESCHE STAD. Naar het Chineesche blad Shanghai Boedapest meldt, eene opgezette commu nistische agitatie op het spoor gekomen, officieel bericht communistische benden de stad Sjoesjing in de provincie Sjan- toeng overvallen hebben, waarbij 200 bur gers, onder wie ook de burgemeester, ge dood werden. De telegrafische verbinding met de stad is verbroken. UIT FRANSCH MAROKKO. Aan de grens van het onderworpen ge bied in Marokko is het tussohen Fransohe troepen en Inboorlingen tot botsingen ge komen. De inboorlingen waren ongeveer 200 geweren sterk. Zij hadden op 8 April van Ait Hamu uit een uitval in het on derworpen gebied gedaan. Na 3 dagen strijd met de Fransche troepen trokken de inboorlingen in wanorde terug. De Fransche verliezen bedroegen 3 dooden en 12 gewonden, alle inboorlingen. Boven dien is een Fransche onderofficiervlieger gewond. IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Een uit zes menschen bestaand gezin bewoonde op de derde verdieping te Pa rijs eenige vertrekken. Toen de man Don derdagavond de brandende petroleum- ltmp wilde bijvullen, morste hij en ver oorzaakte brand. In zijn angst rende hij met zijn vrouw en een paar kinderen het huis tot. De grootmoeder en twee der dochtertes zjjh echter in de vlammen om gekomen. COMMUNISTISCHE AGITATIE OP HET HONGAARSCHE PLATTELAND. De Szegeder politie is, naar men tot Boepast meldt, eene opgezette communis tische agitatie op het spoor gekomen, waarvan de draden ook naar de provin ciestadjes Makó, Hódmezövójsórhely én Szentes en naar het dorp Dorozama loo- pen. Communistische strooibiljetten- wor den onder de werkloozen verdeeld. Ben Dtotsch-sprekende vreemdeling deelde de Maandagochtend uit en een fietser -gaf een kleinen jongen 50 fil-lór, opdat deze de strooibiljetten onder de arbeiders zou ronddeelen. De fietser zelf ging er van door. REGEN EN SNEEUW IN BEIEREN. Overstroomingen. Tengevolge van den regen, die reeds zes dagen onafgebroken valt, worden ver schillende plaatsen van Beleren door over stroomingen geteisterd. In de Allgöu heeft het reeds eenige dagen hevig ge sneeuwd. In den nacht op Goeden Vrij dag woedde ln de omgeving van Kempten een hevige sneeuwstorm, waardoor ern stige verkeersstoornissen ontstonden. Op verschillends lijnen moest het postauto- verkeer gestaakt worden. Ook het trein verkeer op de lijn Kempten—Isny moert op Goeden Vrijdag worden stopgezet. Een groot aantal partlotolere auto's 1» ln de sneeuw blijven steken. Vrijdagmid dag is het hevig beginnen te regenen, zoodat men een spoedig smelten van da sneeuw verwacht. EEN BELGISCHE VISSCIIERSSCHUIT VERGAAN. In de Noordzee bij Zuydooote is een vis- sdhersschtot gezonken, vermoedelijk van Belgische nationaliteit. Men gelooft dat er twee of drie man aan boord waren. SCHADELIJK BIJGELOOF. De „Nwe. Soer. Crt." vertelt: In de tuinen van Karah Ketintang (Soe- rabaja) tegenover de leerfabriek Wonot- jolo aan den grooten weg gedeoon, kwam dezer da-gen een rietbrand voor, welke, wegens de vochtige gesteldheid van het terrein, weinig omvang kon nemen en zich bepaalde tot de droge bladen aan de riet- stokken, Maar dit duurde toch nog een tijd, want nas om hall acht en de brand begon om 6 uur .begonnen arbeiders het vuur tot te slaan. Groote schade was echter niet aangericht. Een bedenkelijke omstandigheid is inr tussdhen, dat de loerah pas een vol uur- na den aanvang van den brand on de tong tong liet slaan en dat in deze tuinen elk jaar wegens het funeste bijgeloof een brand schijnt te moeten voorkomen. Want volgens de dessamensöhen moet indertijd een man de gelofte hebben afgelegd, dat i p dien grond, zeer nabij een Itoandsch kerkhof gelogen, nimmer geoogst zou worden. Er zou een gouden kreeft in wo nen. Inderdaad, hoe men dien tuin ook bewaakte, er kwam brand. Waren de wa kers aan de eene zijde, dan sloegen de vlammen aan den anderen kan tuit. En omgekeerd. Dit is natuurlijk allemaal kwaadwilligheid Ingezonden. DE STAKING BIJ DE (X)NFECTIE- ATELIERS DER FIRMA GEBRS. MEIJER. Zeer geachte Redactie. Het zij ons vergund nogmaals uwe gast vrijheid in te roepen voor plaatsing van onderstaande regels, waarvoor bij voor baat onzen beleefden dank. Up de in Casino op Donderdag_ 17 April 1.1. gehouden vergadering, sprak' de heer Minnes namens den Bestuurdersbond als volgt: „en als de heer Meijer niet tegen de organisatie was -geweest, dan geloof ik, dat deze staking toet was gekomen. Wij hebben reeds jaren geconfereerd om de grieven on te lossen, maar we 'hebben steeds tegenwerking ondervonden.." Deze woorden hebben geen geringe ver wondering gewekt. Van dat jarenlange geoonfereer hébben wij nooit iets ge merkt; van het bestaan van ernstige griet- ven is ons nooit iets ter oore gekomen, van tegenwerking kon derhalve van onze zijde geen sprake zijn. Confereerde men dan met ons personeel? Werkte dat tegen? Zulks is moeilijk aan te nemen, omdat het eerst dit jaar werd georganiseerd. Als er dan toch vroeger veie conferenties zijn geweest, met, door, over wie dan? Waaruit destilleert de heer Minnes, dat wij -tegen organisatie waren? Integendeel, organi satie heeft onze volle sympathie, wil zij die echter toet verspelen (en niet alleen de onze), dan zal zij op een andere wijze moeten optreden dan hier is gebeurd. Als er dan toch samensprekingen geweest zijn, moet worden aangenomen, dat de Bond voor Kleedingindustrie daaraan een werkzaam aandeel nam, in ieder geval daarvan op de hoogte was, of werd ge bracht. Hoe oppervlakkig en eenzijdig gehandeld moet zijn, wordt duidelijk ge ïllustreerd door de agendapunten der eer ste circulaire, door den Bond tot ons per soneel gericht (Januari li.), n.1. „verkrij ging loonsveihoogirig, 6 dagen vacantie met behoud van loon, premievrije ziekte verzekering, doorbetaling van het loon op Christelijke feestdagen". Zelfs na de met ons personeel gehouden algemeene ver gaderingen en het doorloopend innig con tact, dat daarmede sinds Januari j.L moet hebben bestaan, was de Bond niet inge licht. Hoe is het anders te verklaren, dat in het eerste rechtstreeks tot ons gericht schrijven van den' Bond (3 Maart 1.1.) deze zelfde eischen officieel werden gesteld, terwijl alle, toen door den Bond gevorderde arbeidsvoorwaarden, op royaler voet zelfs dan door den Bond weid geëischt, bij onze firma jarenlang bestonden; daardoor ver viel eigenlijk bij het eerste directe contact met ons 'het geheele strljdprogram, be halve dan de eisoh loonsverhooging, die natuurlijk altijd en onder alle omstandig heden kan worden gehanteerd. WH toon den schriftelijk uitvoerig aan, dat in het loonprobleem dn ons bedrijf zooveel bizon- dere factoren een rol spelen, dat een nieu we regeling daarvan toet in enkele dagen haar beslag kan krijgen. In omgaand antwoord daarop werd door den Bond met staking op korten termijn gedreigd. Als op die manier in een loontewestle, die aan de zijde van den werkgever gerust de toets der kritiek kan doorstaan, wordt opgetreden, kan niet anders worden ge dacht, dan dat op een staking wordt aan gestuurd, wat ten slotte door de feiten bevestigd is. De staking had volgens den heer De Jong nog voorkomen kunnen worden, wanneer wij een (hindert ndet welk?) oo het loon wilden leggen. Wij hadden echter geen zin om deze principieels zaak tot een koopmanszaakje (door loven en bieden) te verlagen, zooals verlangd werd en noemen daarvoor slechts een enkele reden. Het stukloon is op ohm ateliers ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Aangezien vrees bestond, dat de chèques valsch waren, heeft de juwelier deze in onderzoek gegeven aan 'n oommissonair, bij welk onderzoek inderdaad bleek, dat de chèques waardeloos waren. Ook de daarna door den Duitscher opgegeven referenties bleken onjuist te zijn. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de juwelier den ring niet aan den vreemdeling heeft afgegeven, die echter kans heeft gezien met medeneming der beide chèques de plaat te poetsen. vroege samenleefde met mej. v. d. G. Hij moest echter twee jaar in de gevan genis doorbrengen, gedurende welken tijd mej. v. d. G. niet op hem wachtte, maar met P. B. ging samen wonen. B. was pas Zaterdag j.L uit de gevangenis ontslagen. („De Courant"). Deze openden dadelijk het vuur op hun bewakers. Het is nog niet opgehelderd hoe de auto ongehinderd op de biunenplaats heeft kunnen komen. De politie snelde toe op het gehuil van de oproersirene. De gevangent-n gaven zich pas ovt-r, nadat ze 21 uur lang beschoten en met traangasbommen in de gev angenis terug gedreven waren. Er zijn 2 gevangenen gedood; 2 anderen en een bewaker wer den gewond. Twee gevangenen zijn ont komen. Onder de puiiihoopen van de afge brande kerk te CoSteSci zijn 96 lijken gevonden, die men heeft kunnen identi- fleeeren en 6 die onherkenbaar waren. In bet ziekenhuis liggen 16 ernstig ge wonden. De minister van binnenlandsche zaken, Vajda Voevod, heeft zich naar de plaats van het ongeluk begeven. Nader wordt gemeld: Caïro naar De politie had te Caïro onlangs 3 Joden uit Palestina gearresteerd, die betrokken waren bij een smokkelarij van verdoo- vende middelen. Door één van hen kwam de politie de handlangers te Weenen op het spoor. Nadat een Egygtisch politie ambtenaar daar was aangekomen, zijn 7 menschen gearresteerd. Het onderzoek heeft op het oogenblik uitgemaakt, dat de smokkelaars 350 K.G. heroïne voor een waarde van 23.000 pond sterling ver voerd hebben. Een later bericht meldt: De smokkelarij duurde reeds sinds 1925. De smokkelwaar werd eerst in brieven verzonden, later in dunne zakjes tusschen vergrootingen van fotografieën en ten slotte closetdeksels, portretlijsten en weegschalen. Van Caïro gingen de ver- doovende middelen over Azië naar Japan. Daar vandaan werden ze weer verzonden naar Canada en ten slotte naar het eind doel, Amerika.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7