T Konijn'8 Hoofdkaas TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 24 APRIL 1930. uit de leden rullen de kinderen eenigen DE EERSTE WERKZAAMHEDEN AAN tijd met spel en zang en onder het genot i van eenige versnaperingen gezellig en, prettig -worden bezig gehouden. Des avonds wordt een feestelijke ver gadering gehouden in „Scala", alwaar. DEN HELDERSCHEN SPEELTUIN. Het overbrengen van de heg, Zooals wij hebben vermeld, heeft Zater- Donderdag 24 April 19.40 uur. V lijdag 25 eenige films, o.a. betrekking hebbende op19 dezer de overplanting plaats gehad het Vorstelijk Huis, alsmede een paarvan door den heer Adnaanse, Keizer- komische en kunstfilms, zullen worden ktraat, alhier, aan de Speeltuinvereniging vertoond. Het Chr. Mannenkoor, onder i geschonken heg voor versiering van den leiding van den heer J. A. van der Vliet, I eeraten Helderschen speeltuin aan het zal eenige liederen doen hooren. Voorts; luinxiorp. Aan den oproep van het be- zal door ds. Borgers, Luthersoh predikant,1 stuur dier vereniging om bij deze ge- Onze vroegere stadgenoot J. L. N. Bal jeu, thans wonende te 'Bussum, slaag de voor het machinistenexamen, diploma O (practisoh gedeelte). EINDEXAMENS R. H. B. S. Bfj beschikking van den Minister van onderwijs is bepaald, dat de eind-exa mens aan de R. H. B. 9. alhier, zullen worden afgenomen op 10, 11 en 12 Juli. Al« deskundigen, bij het afneimen der examens, zijn aangewezen de heer en: Dr. Hk. de Vries, hoogleeraar gemeentelijke universiteit, Amsterdam; Dr. Th. Stren- gers, lector Rijksuniversiteit, Utrecht; D. Aitton, oud-ieeraar midd. onderwijs, 's^Gravenhage; Dr. A. Hulshoff, biblio thecaris Rijksuniversiteit, Utrecht; Dr. W. J. Kühler, hoogleeraar gem. univ., Am sterdam. VOOR DE OUDJE& De verpleegden JLn het Huis voor Ouden van Dagen, Jan in 't Veltatraat, werden met de Paasohdagen ven-ast door een heerlijke partij paasohbrooden, waarvoor zij de(n) gever(s) hartelijk dank «eggen. DE HEER SCHOEFFELENBERGER EN DE ADJUNOT-INSPEOTEUR VAN POLITIE Eene vraag en hare beantwoor ding. Wij hebben indertijd melding gemaakt van de volgende, door het raadslid Schoef- felenberger aan den Burgemeester ge richte vraag: „Is het U bekend, dat het optreden „van den nieuw aangestelden adjunct- „inspecteur van politie niet in overeen stemming is zooals dat door de burge- „rij verwacht mag worden en zoo zij dat „van onze politie in het algemeen ge- „woon is? Zoo ja, acht U het dan niet „meer dan noodzakelijk voornoemden „adjunct-inspecteur daarop te wijzen?" Hierop is door den Burgemeester geant woord met het volgende schrijden: „In verband met nevensvermeld „schrijven verzoek ik U mij te willen „mededeelen welke klachten er omtrent „het optreden van den adjunct-inspec teur bestaan". een korte toespraak worden gehouden in verband met de beteekenis van dien dag. Muzikale medewerking wordt ver leend door de dames Aaf je Kamp (piano) en Dieuw van Dalen (viool). Het belooft weer een mooie avond te zullen worden, voor de bijwoning waar van we zeker niemand behoeven op te wekken. Men zie voorts de advertenties in dit nummer. HELDERSOHE TOONEELTEREEN. „TAVENU". „Peggy m'n schat". Het was bfl een der gewone winteruit- voeringen onzer Heldersche Tooneelver- eeniging, dat wij als de groote verdienste van „Tavenu" noemden het volkomen op peil blijven der uitvoeringen. Natuurlijk, er is wel eens eene inzinking, maar dat is, gezien het verloop, dat nu een maal bestaat, en dat hier ter plaatse ster ker is dan elders, niet meer dan natuur lijk, maar over het algemeen geno men weet „Tavenu" haar goede reputatie te handhaven. Ten opzichte van de uit voering van gisterenavond evenwel zou den wij verder willen gaan en een stijging willen oonstateeren. Een stijging, die zich allereerst demonstreerde in de keuze van dit Engelsche blijspel, indertijd hier door een beroepsgezelschap voor het voetlicht gebracht, en thans, naar wij meenen, nog op het repertoire staande. Want voor zeker, gemakkelijk ls „Peggy m'n Schat" niet. Het blijspel, dat vooral voor dilettanten- vereenigingen de niet genoeg te prijzen eigenschap bezit, dat bet geen décorver- wisseling vraagt, speelt in een deftige En gelsche familie, waar Peggy, het in -vrij heid gedresseerde Amerikaansoh-Engel- sche nichtje, als een bom komt binnen rollen. En een bijzonder woord van lof komt allereerst toe aan mejuffrouw E. van Hoek, voor de waarlijk schitterende wijze, waarop zij de deftige mrs. Chichester ver tolkte. Kostelijk was ook de heer Ekkers, als Jack, de zoon. De dochter, Elli, werd vertolkt door mevrouw DijkshoornThie- man, die ons niet altijd kon voldoen en van deze drie personen het zw'akste was, vooral in het begin. Zooals gezegd, in deze oer-deftige familie viel Peggy als een meteoorsteen binnen. Haar entrée was verrukkelijk, met de bizarre kleeding en het kostelijke hondje onder den arm. Mevrouw A. W. WesthoeveVisser, die deze rol vertolkte, was een nieuwe aanwinst in de rij der werkende leden en naar wij vernamen, was zij het, die met 'het voorstel tot dit stuk gekomen was. Dit gaf haar een zeker overwicht op de spelers, waarvan haar spel zich niet altijd kon vrijmaken, maar die anderzijds de verdienste had anderen mee te sleepen. 0 I Rondom deze Engelsche familie waren oiP .tó" ®c^oe^e^enl>er8er antwoordde a]g medespelers gegroepeerd: vooreerst is volgt: Jerry, (de heer J. H. Wijiker), die vlot en „In antwoord op Uw verzoek dato 11 „April in ver-band met mijn vraag over Jf: Westhoeve), deftig en statig type, „het optreden van den adjunct-inspec-als zoodanig fungeerde en die „teur van politie dient, dat ik het meer v ooral opviel door zyn gewoon, natuurlijk „in de lijn vind, dat eerst door U een „grondig onderzoek wordt verricht. „Eerst dan kunnen wij zien of U naar „waarheid zjjt ingelicht en of de plaats „gehad hebbende gevallen met de mij „bekend zijnde overeenkomen. Hierop „wacht ik met verlangen" Het antwoord van den Burgemeester luidde hierop: „Naar aanleiding van Uw schrijven „dd. 14 April j.1. heb ik de eer U te be lichten, dat ik Uw schrijven van 8 „April 1930 in verband met Uw boven aangehaald schrijven als afgedaan be schouw". DE STAKING BIJ GEBR. MEIJER. „Het Volk" van hedenmorgen ver geldt, onder dagteokening van 28 April: Naar wij vernemen, heeft de rijksbe- nuddelaar, mr. de Vries partijen, betrok ken bij de staking voor de confectiefa briek der Gebr. Meijer, opgeroepen tot een conferentie op morgenmiddag in Den Haag. De firma Meijer ontving gisterenmid dag onderstaand telegram: Op grond van artikel 6 Arbeidsgeechil- lenwet roep ik een of enkele vertegen woordigers van uw directie op om mij onderdag 24 April namiddags 2 uur in DenÖHa^n^ Bezuidenhout 80, lVnde 3 mllchtlI12en te geven betref lende staking aan uw fabriek, De Vrie», rijksbemiddelaar. blykt ^et duidelijk, aehen den rijïïbJiüddekw^l^S as c:*d- - ös het CHR. ORANJEVEREENIGING. Men verzoekt ons plaatsing van volgende: De Chr. Oranjevereniging ls voor nemens ook dit jaar den verjaardag van h. K. EL Prinses Juliana op spel, Ohristiaan Brent (de heer O. J. Mol), Jarvis, de statige butler (de heer Ooster- hout), en Bennett, het kamermeisje (me juffrouw Kleinlbloesem), alle drie 'min of meer op het tweede plan komend. Buitengewoon veel werk was, als steeds, van de regie gemaakt. Voor een niet ge ring deel komt aan mevrouw Bruckmann daarvan de eer toe. Uiterst smaakvol en in menig opzicht beter dan van een be roepsgezelschap (dat er in een provincie stad dikwijls maar wat van maakt), was het een genot dit interieur te zien. Ook de grime van den Amsterdamschen kapper Michels was voortreffelijk en maakte van de verschillende medespelenden het pas sende type. De heer Ekkers bovendien muntte uit in keurige complets, die bij smaakvol wist te dragen; zelfs had bfj in het laatste bedrijf een bril op den kop getikt, 'n Statige oude dame was mejuf frouw Van Hoek. In een kort openingswoord heette de heer Kottmann de aanwezigen welkom. En de heer Jac. Polak, onder wiens leiding het zeer geanimeerde bal-na-afloop plaats had, wees op de stijgende lijn der bezoe kers, alsmede op bet feit, dat wij hier boven reeds releveerden: dat men ditmaal wat hooger had gegrepen; Dit speech je moest dienen ter aanbeveling van een col lectie steunbonnetjes, in de pauze met animo aan den man gebracht ter stijving van de kas. Verder deelde de heer Polak mede, dat tijdens het bal door eenige aan wezigen een Wienier wals zou worden ge demonstreerd, die ook op de soirée van „Pro Patria" was ten beste gegeven. Zoo verliep dit „spel van jeugd" naar aller genoegen, en het ging vlot en con amore: nieuwe parel aan de kroon van „Tavenu". AANRIJDING, Dinsdagmiddag omstreeks 6 uur, wilde een juffrouw de Spoorstraat oversteken om in den winkel van de firma Buiten dijk eenige inkoopen te doen. Vlak bij het trottoir aan dien kant werd zij aange- beurtenis tegenwoordig te zijn, hadden vele leden gehoor gegeven, en versoheide nen waren, met schop gewapend, aan wezig. Met vereende krachten werd de rooilijn uitgezet voor de juiste richting, en de verschillende gaten in den grond gegraven. Terwijl men zoo bezig was, kwam de photograaf om de plechtigheid te vereeuwigen. Het weer liet zich den ganscihen morgen slecht aanzien; zware wolken dreven steeds weer voorbij, maar gelukkig, ten slotte brak de zon door de wolken heen en zette alles in den vroolij- ken gloed van haar schijnsel en haar warmte. De eerste boom werd geplant door het dochtertje en zoontje van den resp, eer sten en tweeden voorzitter. Met een enkel woord memoreerde de Voorzitter, de heer Ponstein, het tot stand komen van dezen speeltuin, en de groote medewerking, die men daarbij had van de zijde van het ge meentebestuur. Zonder deze zou men stel lig thans zoover niet zijn geweest. Ook de pers heeft een groot aandeel gehad in de tot standkoniing, ook zij, aldus zeide spr., is de groote kracht in ons speeltuinwerk, Want het is ons aller belang als onze kin deren bezigheid hebben en afleiding, en waar kunnen zij die beter vinden dan in een speeltuin, die afgesloten is en waar steeds toezicht bestaat, zoodat de kans op ongelukken hier zeer gering is. Circa 189 boompjes verplant Circa 180 boompje» zijn door de belang hebbenden verplant. Daarvoor past hier een woord van dank. Maar het bestuur van den speeltuin rekent nu ook verder op aller medewerking en hoopt, dat vooral de leden toezicht zullen houden. De politie kan dat alleen niet af, wij moeten allen onze medewerking geven aan dit werk. Van gemeentewege mag worden gerekend op spoedige egaliseering en gereedmaking van den speeltuin. Het is te hopen, dat dit nog vóór de groote vacantie gereed komt Veler medewerking. Hierboven releveerden wij de medewer king van het gemeentebestuur en de pers, die door den voorzitter werden herdacht in zijn toespraak tot de verzamelde ouders en belangstellenden. Maar ook van andere zijde was de medewerking groot; vele winkeliers toonden die door bet beschik baar stellen van prijzen voor de verloting, vele inwoners door die loten te koopen. Dat alles dan ook zoo vlot verloopt, is wel het gevolg van deze groote medewer king, die van allen kant wordt ontvangen. Hoe staat het. met de verloting? zal men vragen. Van de 6000 loten zijn er thans ruim 8500 verkocht. Wie er nog geen mocht hebben kan er voor slechts 10 cent een krijgen bij den penningmeester G. Kick, Fiorastraai Nog meerdere speeltuinen. Het ls de bedoeling nog meerdere speeltuinen in onze gemeente in te rich ten. Vermoedelijk komt een tweede aan den Singel, n.L op het korfbalveld, en een derde in de omgeving der Visohmarkt. Dat kan evenwel alleen, indien er vol doende animo blijft bestaan en medewer king van het publiek en belanghebben den. Wij hebben destijds uitvoerig gé schreven over het nut van zoo'n speel tuin en de plaats, die hij inneemt in het tegenwoordig leven en het feit, dat deze eerste speeltuin zoo spoedig tot stand is gekomen, bewijst wel, dat er in de be langhebbende kringen liefde en animo voor dit werk bestaat, zoodat de hoop mag worden uitgesproken, dat binnen niet te langen tijd een nieuwe vergadering kan worden uitgeschreven teneinde tot de op richting van een tweeden en derden speel tuin te komen. Het secretariaat van de vereeniging is Antbeunissen, Tuinstr. 19. De photo's betreffende het overplanten der heg zullen in onze photokast worden geëtaleerd. taampaal door een auto omvergereden. De paal was bij den grond afgeknapt. Waarschijnlijk heeft de auto den hoek te kort afgesneden, waardoor de lichtbren ger sneuvelde. DE OPRIT BIJ HET BADHUIS. Sedert de vorige week is de oprit van den Huisduinerweg naar het Badhuis be langrijk verbreed geworden en bedraagt deze nu ruim 10 meter, ook is het par keerterrein bij het Badhuis vergroot en verhard, terwijl bij' den afrit van het Bad huis naar den Zeedijk een bord geplaatst is, waarop bet verbod voor motorrijwie len en rijwielen staat, om dezen op of af te rijden. Een en ander is dus voor het te ver wachten drukke verkeer gereed gemaakt en vooral de verbreeding van den oprit is een verbetering van beteekenis. Bij het steeds toenemend auto-verkeer, was deze oprit veel te smal en leverde een gevaar op voor de voetgangers, die ieder oogen- blik een haastig heenkomen moeeten zoe ken. Nu is er ruimte voldoende om elkaar te passeeren en bij het Badhuis is nu ook een flink terrein om auto's te stallen. En wanneer zal nu het groote plan tet verbreeding van den geheelen Huisdui nerweg worden uitgevoerd? PRIJSVRAAG GEBR. WEERING. Wy verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin de uitslag van de prijsvraag door de fa. Gebr. Wiering, Keizerstraat 14, uitgeschreven, wordt be kend gemaakt. GOED AFGELOOPEN. Gisterenavond ongeveer 10 uur werd door den Commandant van het vliegkamp „De Mok" bericht ontvangen dat het race bootje van het vliegkamp, welk vaartuig te 8 uur van Den Helder was vertrokken, nog niet op het vliegkamp was aange komen. Vermoed werd. dat het bootje aan den grond was geloopen of dat de motor een defect gekregen bad. Het laatste bleek inderdaad bet geval te zijn geweest. Door de eb was het vaartuig met zijn 6-tal op varenden afgedreven. Een roode licht- kogel werd afgeschoten, welke opgemerkt werd door bij Onrust visschende haring- trekkers, welke assistentie verleenden. Blijkbaar was het signaal door den uit kijkpost van den vuurtoren niet opge merkt evenmin als seinen met de Morse seinlamp. Een en ander was hier echter niet be kend. zoodat de sleepboot „Groningen" werd gerequireerd om op onderzoek uit te gaan. Vlak voor de haven ontmoette men evenwel de haiingvlet met de race boot op sleeptouw. 1 H m reden door een meisje op de fiets, dat wederom feetf eHUr Ji S! ,?p t Abril waarschijnlijk dacht nog wel tusschen SS met?es haar en het trottoir door te kunnen, der vSeSti^ leden De .iuffrouw viel op straat Zij werd in heen de knrdorpn wa^r' den winkel van de firma Buijtendijk ge- N. H. Kanaal e/DoK^aS^lto«^1"" even60naTnerOentbiw0nl«atagtoiiïi ''T'' senlRgrira op haar verhaal te rijn J50NNT BOY". Li Casino. Men schrijft ons: Het kon niet uitblijven dat de aan grijpend mooie film „The Singing Fooi" (De zingende dwaas) ook voor het tooneel bewerkt zou worden. Onder den titel „Sonny Boy" wordt het als tooneelspel al maanden achtereen in Berlijn opge voerd en ook te Amsterdam is deze be roemde filmschlager in de Plantage Schouwburg weken achter elkaar in de tooneelbewerking voor het voetlicht ge bracht. A.s. Zondag komt het Amsterdam- sohe Tooneelgezelschap er een voorstel ling van geven in Casino, waarbij de rol van A1I Stone, de kellner, vervuld wordt door den bekenden acteur André v. Dijk. Het stuk, dat in het Amerikaansche caba retleven speelt, ls in 6 bedrijven verdeeld, waarin de uit „The Singing Fooi" be kende liedjes voorkomen. Voor prijzen en plaatsbespreking ver wijzen wij naar de advertentie. SLACHTOFFER VAN HET VERKEER. Dinsdagmorgen is op den hoek Be Vroonstraat—Koningdwarsstraat ©en Lan- SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Diasdag 22 AprlL In de gang stond een heel kleine dreu mes, die met zijn pipa voor „pleizier" was meegegaan. En hij trof het, want er was na de feestdagen nog een welvoorziene disch, waarvan echter de meeste gerech ten werden opgediend, niet ten aan- schouwe van het vulgus, maar in de stilte en genoeglijkheid van een besloten1 zit ting. Wij kunnen niet verder borduren op bet thema der opgediende gerechten, waar als eerste verdachte terecht stond zekere C. M. van Texel, die een met hooi gevulde damespantalon op een dak had gedeponeerd, welk kleedingstuk van een waschlijn was weggenomen. Dit grapje kostte den jongeman 10 gulden boete, subs. 8 dagen hechtenis. Op drukke punten stapvoets rijden En nimmer eenige bocht afsnijden. Pieter B. had tegen bovenstaande re gels gezondigd. Hij had op den hoek SpoorstraatKeizerstraat, met een paard en wagen niet stapvoets gereden, hoewel bet daar zeer druk was en had de bocht afgesneden, met gevolg dat hij ten eerste links van den weg kwam en ten tweede de fiets van L. L. aan barreien reed. Waarschijnlijk zal B. bij een volgende gelegenheid wel voorzichtiger zijn, daar hij voor de eerste overtreding werd ver oordeeld tot 5 gulden boete, subs. 8 dg. hechtenis en voor de tweede een gelijklui dend vonnis tegen zich hoorde elschen. O neen, hoorde niet, want hü had ver zuimd aanwezig te zijn. Barbertje moest hangen. De autobusondernemer H. N. van Wie- ringen had, omdat er een bus van hem defect was, met een afgekeurde bus ge reden en deze „roekelooze" en „afkeu renswaardige" daad, zooals de ambtenaar van het O. M. haar noemde, kwam N. te staan op een boete van 25 gulden of een hechtenis van 10 dagen. Een zoon van N. had in de Spoorstraat den postbesteller K. geschept en diens fiets vernield. Oorzaak was het links rij den van den weg. Gevolg 26 gulden boete of tien dagen hechtenis. Een geestelijke knokpartij. De vrachtrijder C. B., te Anna Paulow- na rijdt al sinds eenigen tijd met een vrachtauto personeel van de firma H. v. d. B. en Zn. te Anna Paulowna, naar het werk te Koegras. Waar met deze vracht auto meer dan 8 personen vervoerd wer den1, was daarvoor een goedkeuring noo- dig, die natuurlijk niet verleend was en ook niet zou worden. B. moest nu terecht staan, doch was niet verschenen. Als zijn verdediger trad op Mr. Buiskool van Schagen. TusmUms d«a ambtenaar vaa kat O. M. en den verdediger ontstond een interes sante discussie over de vraag wie de on dernemer was van dezen autodienst. Vol gens den ambtenaar was B. aansprakelijk voor de overtreding, had hij de auto moe ten laten goedkeuren. Mr. Buiskool ech ter betoogde dat v. d. B. de ondernemea was van dezen dienst en den vrachtrijder in zijn dienst had. Ook bestreed de verdediger de straf baarheid van het feit, waarvoor door den ambtenaar een boete was geëischt van 40 gulden of een hechtenis van 40 dagen. De kantonrechter bepaalde de uitspraak over 14 dagen. Klein goed a voor link» rijden 6 gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. Een viertal visscherlieden, dis zonder consent hadden gevischt werden ieder veroordeeld tot oen boete van 60 cent, subs. 1 dag hechtenis. S. B. conciërge, dronkenschap 8 gulden boete of 2 dagen hechtenia J. K. H., zonder licht gereden 8 gulden boete, subs. 1 dag. P. O. de V. voor het rijden op ean tiet» zonder bel 1 gulden of 1 dag. Overtreding v*n de nieuwe verkeers regeling, Verschillende personen stonden terecht wegens overtreding van de nieuwe ver keersregeling, waarbij het, zooals men weet, verboden is des avonds na 7 uur op de fiets door de Spoorstraat te rijden, welk verbod des Zaterdagsavonds ook geldt voor de Koning- en Keizerstraat en waarin ook andere bepalingen zijn getrof fen, die op de verkeersborden duidelijk zijn aangegeven. Het was te voorzien dat er verschei dene slachtoffers zouden moeten vallen en nog zullen vallen, alvorens deze rege ling, in het niet voor dergelijke bepalin gen vatbaar gemoed van de Nieuwedlepe- lingon, geprent zal zijn. Veroordeeld werden O. P. 8 gulden of 1 dag; B. H. id. of 2 dagen; G. L. A. v. 8., O. J. W., A. J. 9., Jantje R., M. G„ P. N. R., ieder tot 8 gulden boete subs. 1 dag hechtenis. J. S. id. id. en J. Spr. id. id. en voor het rijden op een fiets met geen andere verlichting dan een zaklantaarn 2 gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. Binnenland. TREENDIEFSTAL. Iemand heeft te Amsterdam aangifte gedaan dat te zijnen nadeed© op 18 dezer uit een Pullmantrein, welke aan het Cen traal station aldaar is aangekomen, een koffer is ontvreemd, inhoudende 250 aan Nederlandsch en Fransoh geld en voor pljm1. 1000 aan kleeren. De diefstal moet gepleegd zijn tusschen Essen en Amsterdam. DOODSLAG. Voor de rechtbank te Maastricht heb ben Dinsdag in voortgezette zitting te rechtgestaan J. L. R. en J. P. R„ mijn werkers te Schiimmert, thans gedetineerd ter zake van doodslag op M. Ousters te Valkenburg op 2 December 1929. Uit het getuigenverhoor bleek, dat J. L. R. zija mes had weggeworpen, voordat Custera is neergestoken en er geen bloed aan het mes zat. Het O. M. achtte de schuld van J. L. R. niét wettig en overtuigend bewe zen en vroeg vrij'spiraak. De bezwarende getuigenissen tegen J. P. R. stapelden zich op. Het O. M. eischte tegen heim 6 jaar ge vangenisstraf. MISHANDELING. De 60-jarige scharenslijper D. H. had in den nacht van 8 op 4 Maart Hubertin» Fuchs, met wie hij samenleefde in een woonwagen', in een vlaag van jalouzie niet minder dan 21 messteken toegebracht. Het O. M. by de rechtbank te Maas tricht eischte Dinsdag togen hein 21/» jaar gjevangenisstrat 4 MOTORFIETSON GELUKKEN. Maandagmiddag wildé een motorrijder uit Rotterdam, B. 9. een cafó by de Hak- kelaarsbrug te Muiden bezoeken, waar toe hy zijn motor op den weg keerde. Uit de richting Muiden kwam met groote snelheid een andere motorrydier aange reden, eveneens een Rotterdammer en wel de heer H. G„ die B. S. in de flank aan reed. Deze werd ernstig gewond en met een gebroken onderbeen opgenomen. De duo-ry'djster kwam met den schrik vrij. H. G. bekwam vrij ernstige kneuzingen evenals zyn duorijder. Dr. Smits uit Mui- den verleende de eerste geneeskundige hulp. Per rood© Kruisauto uit Weesp zyn de drie gewonden naar het Burgerzieken huis te Amsterdam vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Maandagmiddag geraakte op den straat weg nabij Santpoort de motorryder van der A. genaamd, wonende te Amstelveen, toen hy met een zeer groote snelheid rij dende voor een autobus moest uitwijken het stuur kwyt. De motor sloeg eenige malen over den kop en de bestuurder kwam zoodanig terecht, dat hij bewuste loos werd opgenomen. In zorgwekkenden toestand werd hij na voorloopig verbonden te zijn per zieken auto naar het Anthoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht, waar werd ge constateerd, dat zyn beide armen en een der foeenen waren gebroken. Bovendien bekwam1 hij een ernstige hersenschud ding en een sleutelbeenfractuur. De motorrijder Va* Laar te Waisemaar kwan Ztaterd*g op de* RijlMsteaAtweg ter Llcht op voor alle voertuigen: 19.42 M Z K BSs ïr!L.S2Üu ssssth""r mrr

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5