MAGAZIJN „INSULIN0E Vreeselijke brand in een gevangenis. Gevecht in een auto. Een merkwaardige aanslag. De aardbeving in Griekenland. Brutale overval op een pastorie. U ITZETTE N UITRUSTINGEN^ SPOOKSTRAAT 87 De brand van de kerk te Costesti. Honderden dooden. Herkenbaar waren. Zoowel door bewa- hoogte van de Rust- en Vreugdelaan in botsing met een auto. Met een ernstige beenbreuk is hij naar het St. Elisabeth- gesticht te Leiden vervoerd. Te Mierlo heeft Zaterdag een motor ongeval plaats gehad. Bü het verlaten van de tram passeerde juist een motorrijder, waardoor een zekere J. aangereden werd en een dubbele beenbreuk opliep. De ge troffene, die vader is van een groot huis gezin, werd naar het gasthuis te Helmond vervoerd. FIETSENDIEVEN. Den laatsten tijd waren bij de politie te Dordrecht herhaaldelijk klachten inge komen over het wegnemen van fietsen, die buiten stonden. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft eindelijk ge leid tot het ontdekken van dieven. Zater dagavond vond zij bij een rijwielhandelaar een van de gestolen fietsen. Het bleek, dat een te goeder trouw zijnd ingezetene deze fiets, welke hij ongeveer 8 dagen tevoren had gekocht van een anderen rijwielhan delaar, daar ter reparatie had gegeven. B;j dezen rijwielhandelaar trof de politie nog meer fietsen aan, waarvan de vermis sing was opgegeven, benevens twee lan taarns van vroeger gestolen fietsen. De rijwielhandelaar S., werd gearresteerd en bij zijn verhoor zeide hij, de fietsen en lantaarns te hebben gekocht van den 18- jarigen J. den B. De politie hield ook dezen aan, en toen bleek, dat hij de dief stallen had gepleegd in samenwerking met een 16-jarigen jongen, die, aangehou den, eveneens een volledige bekentenis aflegde. Benige fietsen, die reeds veran derd en onherkenbaar gemaakt waren, heeft de politie opgespoord en in beslag genomen. De beide dieven en de heler zyn ter be schikking van de justitie gesteld. De politie te Hilversum heeft Maandag H. en v. d. V. gearresteerd, die gedurende de Paaschdagen vijf fietsen hadden ge stolen. Twee van deze fietsen zijn gevon den in de bank van leening te Utrecht en één fiets heeft de politie te Bussum in be slag genomen, omdat een der daders er op reed zonder in het bezit te zijn van een lantaarn en een rijwielplaatje. Een der dieven heeft bekend. Beiden zijn naar het huis van bewaring te Amsterdam overge bracht. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmorgen omstreeks kwart vóór twaalf is op het Nagtzaamplein te Haar lem een ernlstig ongeluk gebeurd, dat aan de 26-jarige mej. W., uit de Zomervaart te Haarlem, het leven heeft gekost. Mej. W. had een boodschap gedaan bij een slager in de Amsterdannstraat. Zij keerde over het Nagtzaamjplein terug. Toen zij nabij die brug wou oversteken, naderde een vrachtauto van een aardappelhande laar. Mej. W. was reeds van het trottoir festapt, doch toen zij den auto bemerkte, eerde zij' terug. De autobestuurder meenende, dat zij zou doorloopen, remde krachtig, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. Mej. W. werd tegen de straat geworpen, en een wiel ging over haar hoofd heen. Zij was bijna onmiddel lijk dood. Het stoffelijk overschot is per ziekenauto naar de Mariastichting over gebracht. EEN STELENDE DIENSTBODE Een onaangename thuiskomst. Bewoners van een huis aan den Nieu- wenweg te Amsterdam, die Zaterdag avond uit waren geweest, kwamen bij thuiskomst tot een onaangename ontdek king. De 19-jarige Duitsche dienstbode, die sinds eenige weken bij de familie in be trekking was en die dien avond op de woning zou passen, had ml. het huis ver laten. Welk motief het meisje had gehad om zoo plotseling te verdwijnen, bleek al spoedig. Zij' had de kasten, die niet op slot waren nagesnuffeld en geld en sieraden meegenomen. De heer des hui zes waarschuwde de politie, die een nader onderzoek instelde. Vermist werden eeD bedrag van ruim 700 aan geld, een hoe veelheid sieraden en eenige lijfgoederen. De politie vermoedt, dat een 30-jarig Duitsch koopman, verloofde van het meis je, die sinds kort in onze stad woonde, haar heeft geholpen. De kans is niet uitgesloten, dat de koopman en het meisje kans hebben ge zien naar Duitschland te vluchten. Het Handelsblad meldt nader: De Duiisohe dienstbode blijkt, naar wij nader vernemen, niet op het huis te heb ben moeten passen. Zij1 had haar uitgaans avond en is zonder voorkennis van de be woners de woning binnengeslopen. De kasten waren wel degelijk op slot geweest. Het meisje had het voordeel, dat zjj den weg in huis kende, en daarvan heeft zij terdege gebruik gemaakt GEVAARLIJK SPEELGOED. De arbeiderswoning van O. Pietens on der Rottevalle (Friesl.) is Dinsdagmorgen afgebrand. Een tweejarig kind kreeg ernstige brandwonden; voor zijn leven wordt gevreesd. De brand is waarschijn lijk ontstaan door dat een vierjarig kind met lucifers speelde. DE MOORD TE WADDINXVEEN. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vandaag arrest gewezen in de zaak tegen den 35-jarigen houtbewerker A, K., uit Waddinxveen, thans gedetineerd, die in eerste instantie door de rechtbank te Rot terdam, wegens moord op zijn buurman EL B. Schotman, wien hij op 10 Augustus van het vorige jaar met een scheermes eenige sneden heeft toegebracht, aan de gevolgen waarvan Sch. is overleden, is veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf Ixnet aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O.M. bij de rechtbank, dat van dit vonnis in hooger beroep was gegaan, had 15 jaar gevangenisstraf tegen den ver dachte geëischt. De eisch van den advo caat-generaal bij bet hof luidde 12 jaar gevangenisstraf. Het hof heeft den verdachte overeen komstig dezen eisch veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Blijkens het uitvoerig gemotiveerde arrest kon het hof zich niet vereenigen met de overweging der rechtbank, dat de verdachte wél willens, maar niet wetens heeft gehandeld. EEN REDDING. De Noordwijksche reddingsbrigade onder leiding van J. van Kan heeft van middag met behulp van een Katwyksohen j motorschokker het leven gered van dne jongelui, die in een kleine zeilboot op de 'Noordzee waren gaan varen. Zes palen ten Noorden van het dorp brak de mast, en daar de wind aflandig was, verkeerden de jongelui in levensgevaar. De reddings brigade trok oogenblikkelijk uit en wist hen spoedig te redden. BRAND TE VLAARDIN GEN Dinsdagnacht halfdrie ontdekte de hoofdagent van politie van Witsenburg brand in de bakkerij van de N.V. Ban ketbakkerij Modern aan de Hoogstraat te Vlaardingen. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen, zoodat spoedig ook de twee boven de bakkerij gelegen zolders, op een waarvan een groote party hout lag, vuur vatten, alsmede de achter kamer en de zolder van het woonhuis. De bewoners, het echtpaar Broek en kinde ren, vluchtten in nachtgewaad de straat op. De brandweer was spoedig met vol ledig materiaal ter plaatse en pakte het vuur met acht stralen aan. Om 3 uur stort te het dak van de bakkerij in; om 4 uur was men den brand meester. De bakkerij is geheel uitgebrand, de daarboven ge- iegen zolders zijn ingestort. De achter- woonkamer en de zolder van het woonhuis brandden eveneens uit, de winkel en de bovenvoorkamer, alsmede de belendende perceelen kregen zeer veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. EEN ERGERLIJKE STREEK. Maandagnacht keerden 5 jonge man nen van den Schiedamsohen dijk te Rot terdam naar huis terug. Onderweg heb ben zij zich eerst aan straatschenderij schuldig gemaakt. In de St. Laurensstraat, den Oppert en de Weste Wagenstraat hebben zij van in totaal 26 panden de bel trekkers vernield en gestolen. Op den Hofdijk hebben zij. vervolgens een 30- jarigen kantoorbediende, die zijn meisje naar huis bracht, aangevallen. Zij duw den hem in eèn poort van een hofje, wier pen hem tegen den grond en beroofden hem van een gulden, die hij in zijn vest zak had. Daarna hebben zjj het meisje eveneens tegen den grond geworpen en liederlijke handelingen met haar ge pleegd. Het is der politie gelukt, de 5 mannen nog in den loop van den nacht aan te houden. Het zijn de 25-jarige houtbewer ker P. A. de G. uit de Kerkhoflaan, de 21-jarige glas in loodzetter G. E. Th. Q. uit de Sophiastraat, de 22-jarige varens gezel J. L. uit de Schooterhoschstraat, de 21-jarige schilder J. R. v. L. uit dezelfde straat en de 18-jarige kantoorbediende G. M. uit de Almondestraat. Ziji zijn opge sloten. VOORZICHTIG MET VUURWAPENS Een vader schiet per ongeluk op zijn zoon. Zondag was de familie Straatter uit de Joubertstraat op visite bij kennissen in de Hillestraat te Rotterdam. De gastheer liet zijn revolver aan de bezoekers zien. Toen de 56-jarige J. H. Straatter het wapen in de hand had, haalde hij den trekker over, in de meening, dat de revol ver niet -was geladen. Etr zat evenwel nog één patroon in het wapen; het schot ging af en S. trof zijn 18-jarigen zoon H. Straatter in het hoofd. De kogel is bij den rechterneusvleugel naar binnen ge gaan en heeft het hoofd bij het linkeroor weer verlaten. S. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. MEISJE VERDWENEN. De commissaris van politie in de 5de afdeeling te Rotterdam, bureau Nassau- kade, verzoekt inlichtingen omtrent de 13-jarige Frida Baumgarter, van den Breeden Hilledijk, die sedert Zondag wordt vermist Haar signalement luidt als volgt: lengte 1.50 M., slank, rood ge zicht met gezonde kleur, blond haar en blonde wenkbrauwen, grijze oogen, hoog voorhoofd, roode kin en gave tanden. Men weet niet, hoe zij gekleed is. ONVOORZICHTIGHEID. Zaterdagavond ging de 23-jarige D. te Venlo in de cabine van een voor het ma gazijn van de firma Meulemans aldaar stilstaanden vrachtauto zitten en heeft vervolgens met dien wagen, waarop twee kinderen speelden, een rondrit gemaakt. In snelle vaart is hij eenige straten door gereden en bij zijn terugkeer heeft hij in- plaats van op de rem op het gaspedaal ge trapt, waardoor de wagen in volle vaart tegen een boom is gereden, die afbrak en op den wagen viel. Een kind van den heer Van Wijliek werd ernstig getroffen en met een lichte hersenschudding naar huis gebracht. Het andere kind kreeg lichte verwondingen. Tegen D. is proces verhaal opgemaakt- De zwaar beschadigde auto werd in be slag genomen. MOTORONGELUK. Een doode. Gisteravond reed de 40-jarige heer Dek ker uit Uitgeest op een motorrijwiel over i den Kennemer straatweg. Ter hoogte van de gemeente Heiloo is hij, vermoedelijk door onoplettendheid, tegen een boom ge reden. Hy was spoedig dood; de motor is zwaar beschadigd. Het nik is naar Uit geest overgebracht HEIDEBRAND. Aan het fietspad bij de Piramide op de Leusder heide heeft gistermiddag een ge weldige brand 'gewoed, die het terrein van de Pyramide tot het geniekamp heeft ver woest. De wind deed het vuur snel uit breiden. Militairen uit het geniekamp heb ben met hulp van de Amersfoortsche po litie en militairen uit het garnizoen te Amersfoort den brand gebluseht. Ook een honderd padvinders, die hun St. Joris-dag vierden, en vele particulieren hielpen by de blussching. Het vermoeden bestaat, dat de brand ontstaan is door het wegwerpen van een sigaar of sigaret, aangezien de brand juist bij een fietspad is ontstaan. Buitenland. GROOTE BRAND TE MARCINELLE. In het gebouw van de spoorwegadmini stratie te Marcinelle bij Charleroi is gis terenavond tussohen 9 en 9.30 uur brand uitgebroken. Het vuur breidde zich zeer snel uit. In een oogenblik stond het heele gebouw in vlammen. Er bestaat gevaar voor de gebouwen er omheen. Een laffe aanslag. Naar Wolff uit Waldenburg (Silezië; meldt had de zoon van een hotelier, Alfred Vogel, op weg naar huis een on bekende in zijn auto genomen, die naar Freiburg (Schweidnitz) wilde meerijden. Plotseling kreeg Vogel drie slagen met een hamer op het achterhoofd en toen hij zich omkeerde een slag onder het rechteroog. Er ontstond een gevecht, waarbij Vogel zijn aanrander de baas bleef. De auto viel ten slotte om, Vogel werd licht gewond, doch had nog de tegenwoordigheid van geest zijn gevaar lijken passagier onder den auto vandaan te trekken en hem te knevelen, waarna hij hem met een revolver in de hand dwong twintig minuten ver te loopen, opdat de politie hem kon gevangen nemen. De aanvaller bleek een 18-jarige metse laars-leerling te zijn, die zeide gemeend te hebben, dat Vogel 500 mark bij zich had. De Temps verneemt van haar corres pondent te Belgrado, dat zich te Cettinje de volgende merkwaardige geschiedenis heeft afgespeeld. Marko Machanowitsj, oud-hoofd van de communistische partij in Montenegro, werd op het commissa riaat van politie verhoord, toen hij plot seling een revolver te voorschijn bracht, die hij bij zijn fouilleering schijnt te hebben kunnen verbergen en waarmee hij zes schoten loste op den commissaris, die hem verhoorde en de twee veldwach ters, die hem geleidden. De commissaris had echter ook een revolver bij zich liggen en loste drie schoten op Macha nowitsj, waarvan een hem op slag doodde. Machanowitsj was oud-onderwijzer. Toen vier jaar geleden de communisti sche partij in Zuid-Slavië ontbonden werd was hij plotseling verdwenen. Dezer da gen was hij te Cattaro herkend. Vandaar was hij per auto naar de hoofdstad van het oude koninkrijk gegaan, waar men hem eveneens herkende en inrekende. Overal groote schade aange richt De aardbeving van de vorige week blykt in heel Griekenland groote schade aangericht te helbben. Op Aegina en te Fanaria zijn huizen ingestort, te Methana stortte het telegraafkantoor in, te Sofiko, Chilimedi, Examilia zijn huizen ingestort, bij Kalaimaki volgde op de aardbeving een aardverschuiving. Te Isthmia werden vier menschen gewond toen hun huis instortte. De aardbeving kwaon net tijdens do vesper van Witten Donderdag toen er een groot aantal menschen in de kerken waren. In het dortp St. Theodore vielen er steenen uit den koepel dier kerk, die een drietal menschen verwondden, van wie een er ernstig aan toe is. In totaal schat men het aantal dooden en gewonden op een twin tigtal. Overal zijn de menschen erg ge schrokken; vooral echter te Korinthe en in de andere plaatsen, die twee jaar gele den zoo zwaar door een aard/beving ge troffen werden. Te Korinthe ontstond een paniek en vluchtten do bewoners in het vlakke veld, waar zij bleven kampeeren. Den eersten Paaschdag hebben drie ge maskerde bandieten een overval gepleegd op de pastorie te Altendorf aan de Roer. Door middel van een ladder waren de roovers in de kelderverdieping afgedaald. Door het gestommel werden de pastoor en zijn huishoudster, die op de boven verdieping sliepen, wakker en gingen naar beneden. Plotseling wierpen die drie bandieten zich onder het geroep van hands up" op den pastoor, wien zij een vuurwapen voorhielden. De pastoor pro beerde daarop de straatdeur te 'bereiken om te ontsnappen. De aanvoerder der bende haalde ham evenwel in en een Tafel- en Servetgoederen Lakens en Sloopen GOED en MKT DUUR bloedige worsteling ontspon rich turn schen beide, waarbij de geerielyke, (i herigeii tegenstand bood. aan het hoofd en de rechterhand gewond werd. aam 1 voerder zeide, nadat de pastoor tempte was gekneveld, tot hem dat hy zich g kig kon achten dat het vuurwapen met m orde was, oandat hij1 anders al „kout g maakt zou zijn". Hierna sommeerden de boeven den pastoor zijn brandkast te openen. Nadat de roovers hadden beloofd de kerksieraden te zullen laten liggen, werd de brandkast door den daartoe van zijn boeien bevrijden pastoor geopen De dieven vonden slechts weinig van hun gading. De pastoor werd vervolgens op nieuw gekneveld en met zyni huishoud ster in den kelder opgesloten, terwyi cle roovers in dien tusschentyd een goeu heenkomen zochten. Eerst later slaagden zjj er in een klem keldervenster te openen en een voorbij ganger te hulp te roepen, die hen be vrijdde. Nadere bijzonderheden van de ramp. De afschuwelijke ramp, die het dorp Costesti op Goeden Vrijdag getroffen heeft, heeft in het dorp een toestand van d epe vertwijfeling teweeggeroepen. Er is op het kerkhof, dat voor de verbrande kerk licht, een groote grafkuil gegraven, waar de verkoolde beenderresten, die men uit den brandhoop gehaald heeft, inge worpen zijn. Daaromheen staan den heelen dag weenende mannen, vrouwen en kinderen, die trachten uit deze ver koolde resten familieleden te herkennen. Er zijn nog tal van lijken onherkend en om het juiste aantal slachtoffers te weten dient men ook in de naburige dorpen na te gaan, wie daar vermist worden. Van zeven zwaargewonden, die men, na het openbreken van de deur naar buiten heeft gesleept, zijn er Zaterdag reeds drie gestorven. Zij vertoonden niet alleen brandwonden, maar ook bijtwonden, een bewijs, dat de opgeslotenen schier als beesten hebben gevochten om aan het vuur te ontkomen. Tudor Angelesoo, een der geredden, heeft aan den Boekarester oorrespondent van de Neue Presse het volgende verhaal van de ramp gedaan: Om half negen avonds zaten de geloovigen in de kerk. vnicrens onze orthodoxe zede waren man- nen en vrouwen gescheiden. De kerk was maar negen meter breed en vijftien meter 3!5r Niettemin waren er 150 menschen nnffehoopt. De onderwijzer liet het iprkcor zich opstellen naast het al- Sffen S» T" Op K/elfde moment vloog de Paaschkrans, lia hoven hot altaar gehangen was, jn brand Br ontstond dadelijk een paniek. Alles riep: Brand 1 brand 1 De pope holde om het altaar heen als een muis in de v3 De kerkdeur is nog geen meter Kroivi Ieder wilde er uit en degenen, die tatw waron. wilden naar bin- nen om hun verwanten te redden Er ont- Sd een gevecht op leven en dood. De dS werd versperd door een waanzinnig „',nln vrouw, die 'gillend uitriep: Niemand komt eruit voor mijn kinderen gD? 'hónderd jaar oude, voornamelijk van hout opgetrokken kerk was in enkele ™3ÓÓhlikken in lichte laaie een lucifers- Sie gelX Uit het dak vielen branden- stukken hout neer. De opgeslotenen, wamltonig van angst, wierpon elkander ZZ Z grond. Hoe ik naar buiten kwam weet ik niet, zoo besloot Angelesco ziin verhaal. De dorpsbewoners snelden na het ver nemen van de ramp naar de kerk waar sommigen zich in den brandhoop stortten om hun verwanten nog te redden. I)e twee gendarmen van het dorp waren machteloos. Brandweer had men te Cos testi niet. Alleen op het station was een spuit doch de chef verklaarde die met af te mogen geven. Toen de brandweer uit de naburige plaatsen verscheen, viel er niets meer te redden. Van een aantal slachtoffers is alleen het hoofd verbrand en het lichaam vrijwel ongedeerd geble ven, waaruit blijkt, dat deze menscheD staande, dicht op elkaar gedrongen, om gekomen zijn. De pope en de kinderen van het zangkoor hadden hun bybel en hun gezangboekjes nog in de handen. De meeste omgekomenen zijn jonge menschen en kinderen. Een aantal moe ders, wier kinderen zijn omgekomen, wil den in hun radeloosheid op het kerkhof den hongerdood sterven. De regeering heeft voorlooplg een tnil- lioen lei beschikbaar gesteld voor de be grafenis en om in de onmiddellijke noo- den van de overledenen te voorzien. De begrafenis der slachtoffers. Naar wy in de Temps lezen heeft de be grafenis van de 110 slachtoffers, die om gekomen zijn by den brand in de kerk van Costesti, een geweldige belangstelling ge noten. Men schat, dat er zich uit de dorpen in den omtrek meer dan 10.000 menschen naar Costesti hebben begeven. De lijk dienst werd geleid door den aartsbisschop van Arges, bijgestaan door tal van pries ters. De slachtoffers van één gezin zijn telkenmale bij elkaar in één graf gelegd. Waarschijnlijk brandstichting. Een Reuter-telegram van Maandag uit Coluimbus, in den staat Ohio, maakt .mel ding van de volgende afschuwelijke ge beurtenis. Er zijn op zijn minst - zoo luidde het eerste bericht driehonderd gedetineer den omgekomen hij een brand in de straf gevangenis van Ohio. De brand greep om zich heen in den nacht van Maandag op Dinsdag. De gevangenen waren in hun cel opgesloten en er speelden zich too- neelen af van onbeschrijfelijk-) verschrik king en verwarring, voor men er in kon slagen de deuren te openen en het den ongeveer 5000 menschen mogelijk te ma ken op het binnenplein te vluchten, j Spoedig werd het hospitaal gevuld met slachtoffers, die maar overal zelfs op den grond werden neergelegd. Velen konden zelfs niet worden opgenomen. De gevangenen deden geen poging om in vereeniging te ontsnappen. Velen van hen hielpen de bewakers bij1 het blus- schingswerk en bij' de pogingen om de lijken, die nog in het brandende gebouw lagen, te bergen. Om kwart voor elf 's avonds had men al 305 lijken op het binnenplein neer gelegd en de brand Meld nog ann De gevangenis is feitelijk voor 2000 ge vangenen ingericht, doch er waren er bijna 6000 in ondergebracht De brand brak 's avonds om zes uur op twee ver schillende plaatsen tegelijk uit ten tijde, dat de gevangenen weer in hun cellen werden gesloten. Door den stereen Wes tenwind breide het vuur zich snel uit, waardoor de gevangenen in de cellen op de hooger gelegen verdiepingen als mui zen in de val zaten. Terwijl een deel der gevangenen heldhaftige reddingspogin gen deed, sneden anderen de slangen door en verhinderden het blussching- w erivi. Om 12 uur 's nachts waren er ongeveer 2000 militairen en politieagenten bij de gevangenis. Ongeveer 1500 gevangenen konden weer in hun cellen teruggebracht worden. Meer dan duizend gevangenen dooiden nog in de gevangenis rond en trachtten opnieuw brand te veroorzakon. Ook voor de eerste branden in de cel gebouwen is brandstichting zoo goed als zeker, daar men in petroleum gedrenkte lompen heeft gevonden. Des ochtends was de orde hersteld. Gevangenen schieten op brand weerlieden. Be brand te Coluimbus zal in de her innering blijven voortleven, 'al was het alleen reeds om het verbijsterende feit dat door do gevangenen geschoten ia on de brandweerlieden. Vier van deze laat sten werden door kogels getroffen. Sinds tientallen van jaren heeft inen in de Vereenigde Staten geen brand gehad met zulke ernstige gevolgen. Wat het aantal dooden betreft is hij te vergelijken met den brand te CMcago in 1903 in het Iroquois Theater en met de ramp te San Francisoo in 1906 door aardbevingen en brand veroorzaakt. Toen zijn 400 600 •menschen omgekomen. In tegenstelling met deze rampen is thans te Coluimbus de stoffelijke schade betrekkelijk gering. Zij bedraagt slechts 20,000 dollar. Een groot aantal slachtoffers, De autoriteiten zijn bezig te onderzoe ken, hoe het mogelijk is geweest, dat de brand in de strafgevangenis van Ohio zooveel slachtoffers heeft geëischt Uit het verhoor van de getuigen moet opge maakt worden, dat de bewakers in de bovenste verdiepingen pas van het ge vaar doordrongen werden, toen tal van gevangenen, door rook verstikt, in on macht vielen. Een bewaker, die klaarblij kelijk geweigerd heeft de sleutels af te geven, toen andere gevangenen hun in nood verkeerende kameraden te hulp snelden, is reeds voorloopig in zijn func tie geschorst De bewakers schijnen er pas toe overgegaan te zijn de celdeuren te openen, toen de brandweer in het gebouw versoheen. De brandweer werd op de bin nenplaats door een aantal gevangenen aangevallen, die poogden het blusoh- materiaal te vernielen. Van de gevangenen, die zich in de cel len der ter dood veroordeelden bevonden, is niemand omgekomen. De directeur uit zijn ambt ont heven. In verband met den brand heeft de gou verneur van den staat OMo den directeur van de gevangenis van zijn ambt ont heien en een streng onderzoek bevolen. „Uw8 ftebleken, dat de ramp zulke 1 5 ®tinKen heeft aangenomen, doordat de sleutels der cellen niet te vin- w ^!rer'),De. directeur verklaart, dat al ti Ar, gedaan om de gevange- red(ien- Volgens hem is er nergens 7i^„'gevangenen geschoten en evenmin y zy door de bewakers mishandelde Identiteit van 27# slachtoffers vastgesteld. 1fi6r 111 geslaagd de Identiteit van slachtoffers vast te stellen. De ande- waren zoo verbrand, dat zij volkomen EIs gevangenen zijn heldendaden ver ent. hen bekende bankroover, Norton, uep herhaaldelijk het brandende gebouw omnen om eiken keer met een collega aragende terug te komen. Ten slotte kon ny door den rook en de Mtte niet verder. Onder de dooden zijn ongeveer 20

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8