HERMAN NYPELS Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Radiografisch Weerbericht Botsing tusschen twee Metro-treinen. Ingezonden. brachT-ld*11 d°°r U 111 toepassing is ge- 8 10.— 11.— Visscherijberichten. Marineberichten. Stoomvaartberichten. 2.90, 4.50, 5.50, 7.50, 10.00, Burgerlijke Stand van Den Helder Marktberichten. Laatste berichten. Aan onze Postabonné's. moordenaar», die levenslang hadden. Bij na alle slachtoffer» •waren misdadigers, die lange straffen moesten uitzitten. Nader wordt gemeld: Tot nog toe is komen vast te staan, dat bij den brand in de Staatsgevangenis te Cokumbua 886 personen om het leven zijn gekomen. Bijna 400 gevangenen zijn tengevolge van de verschrikkelijke op winding half krankzinnig geworden. Het vuur brak te zes uur 's avonds uit, juist toen de 5000 gedetineerden uit de eet zalen naar hun cellen werden terug gebracht. De vlammen sloegen in het ge bouw, dat eigenlijk slechts een capaciteit heeft voor 2000 gevangenen, op drie plaatsen tegelijk uit. Enkele minuten na het uitbreken van den brand stonden reeds drie afdeelingen, waar uitfluitend gevangenen zijn gehuis vest, die straffen hebben van 25 jaren tot levenslang, in lichte laaie. De eerste brandspuit, weikei op bet terrein van den brand aankwam, stond als het ware voor een „inferno". De bewakers weigerden in den beginne de cellen te openen. Gedeel telijk ook waren de sleutels in de enorme opwinding zoek. geraakt. De bewakers en gedetineerden braken, voor zoover dat mogelijk was, de celdeu ren met bijlen en hamers open. De dooden en gewonden werden langs touwladders geborgen. Benige ladders braken evenwel, ten gevolge waarvan de bewakers en slachtoffers een smak deden. De dochter van den directeur gedroeg zich zeer kordaat. Zij deelde revolvers, machinegeweren en munitie uit aan de radeloos geworden bewakers, kalmeerde de gevangenen en zette de verplegers, doctoren en soldaten op geschikte posten, tot dat bet vuur de woning van baar va der bedreigde. De ramp bereikte baar hoogtepunt, toen de wolspinnerij door de gevangenen in brand werd gestoken. De commandant van de brandweer dreigde met terugtrekking van bet bluscb- anaterieel. Eerst nadat de veiligheid der brand weerlieden verzekerd scheen, gaf hij op dracht het blusschen voort te zetten. Mili tairen moesten steeds opnieuw de gil lende groepen gevangenen terugdringen. Om middernacht was de situatie nog steeds hachelijk, zoodat nieuwe verster kingen werden gerequireerd. Het aantal slachtoffers. Volgens de laatste berichten uit Colran- bus (Ohio) zijn bij den brand in de straf gevangenis 817 menscben omgekomen. De meening van den Comman dant van de brandweer. De commandant van de brandweer heeft verklaard, dat volgens zijn meening nie mand van de 318 gevangenen omgekomen zou zijn, indien de cellen dadelijk na het ontdekken van den brand geopend waren. Men poogt verder vast te stellen, of de ontploffingen, die men na het uitbreken van den brand gehoord heeft, werkelijk ontploffingen zijn geweest, of dat het re volverschoten waren. Gisteren ochtend om half acht zijn er te Parijs twee treinen van den Métro, tengevolge van de slechte werking van een sein, op elkaar geloopen. Er zijn dertig menschen gekwetst, van wie acht erastig. Amsterdam, 23 April 1930. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de Directie der Conf eotie-ateliers Gebr. Meijer in uw blad van Dinsdag j.1. verzoeken wij u beleefd het volgende op te willen nemen. Waarvoor bij voorbaat on zen dank. De Directie voornoemd acht het noodig van haar kant nog eens de aandacht te vestigen op verschillende zaken 'het con flict betreffende. Hoewel het wellicht practischer ware geweest, dat de Directie haar standpunt op de vergadering in „Ca sino" had uiteengezet, opdat het hoor en wederhoor had kunnen worden toegepast, stellen wij er prijs op, niu dit niet is ge schied, het volgende op te nierken. Het is juist, dat wij, toen wij begonnen ®t Personeel tot organisatie te brenger, een complex van eischen op de convocatie Toor de eerste vergadering hebben ge noemd, w.o. vacantie en doorbetaling van Chr. feestdagen. De bedoeling hiervan was, de aandacht te vestigen op de dingen die wij in 't algemeen door onze actie wil len zien te verkrijgen, ongeacht of bij de firma Gebr. Meijer er enkele zooals va cantie en betaling van het loon op de Ohr. feestdagen reeds bestonden, *ijShï.iu% *f' ,dat wy aan d« firma deze S/u lS? Kesteld zouden hebben. Op 12 Maart bevestigden wii het onderr- van,10 Maart, en dit luidt: ..«Voor de goede orde bevestigen w11 dat onderhoud op 10 Maart J.1. werd bespreken: 1. dat uwe firma naast de 6 dagen vacan- tte en de betaling van het loon op de Ohr. feestdagen, ook bereid is de pre- mi© inzake de Ziektewet geheel voor uwe rekening te nemen, omdat dit ook reeds in uwe bedoeling lag; 2. dat in het vervolg niet extra meer be hoeft te worden betaald, als meisjes werk, dat niet aan de eischen voldoet voor eigen rekening hebben veranderd' waarbij u aantoonde, dat dit ook slechts 8. dat u ons schriftelijk zal mededeelen uiterlijk 24 Maart a.s., welke verhoo ging op de stukloonen en vaste loonen aoor u kan worden toegestaan." De firma reageerde op dit schrijven niet, daarmede erkennende, dat boven staande juist is. Onze voorstellen Bloegen alleen op loonsveibooging, en betaling der geheele premie voor de Ziektewet door de firma. De firma komt ook nog weer terug op hetgeen door ons Zaterdag 12 April ten baren kantore is gezegd. Toen de heeren Meijer mededeelden, dat zij eene reorgani satie beoogden, die in de toekomst wellicht de loonen wel met 20 procent zal doen stijgen, vonden wij dit te vaag en vroegen haar in elk geval een percentage te noe men, waarmee de weekloonen direct zou den worden verhoogd, in afwachting van het resultaat der reorganisatie. Dit was niets anders dan een eerlijke poging om alsnog het conflict te vermijden, door al direct een zekere loonsverhooging te ver- leeneni. Als de firma hiervoor te vinden was geweest, zou in de later gehouden vergadering zijn beslist of met bet door haar goedgevonden percentage genoegen zou kunnen wordep genomen, wat vrij zeker de oplossing zou hebben gebracht. Ons dunkt, dat dit een zeer practische en coulante behandeling van deze zaak was onzerzijds, en wij begrijpen de houding der firma niet, die een dergelijke goed be doelde poging stempelt tot loven en bieden. Trouwens, het treft ons wel sterk, dat de firma er 'blijkbaar prijs op stelt, bet zoo voor te stellen alsof de Bond verkeerd optrad, terwijl zij geheel vergeet, de hand in eigen boezem te steken. Wat de loonen betreft, geeft de firma thans cijfers van 13.50 tot 23.50 per week. Deze week is door de firma aan de meisjes schriftelijk meegedeeld, wat zij in de 4 weken tusschen 7 Maart en 7 April Lebben verdiend. De bedoeling hiervan is blijkbaar om de oudera precies op de hoogte te stellen met de verdiende loonen, wat trouwens overbodig was, omdat deze dit zeer goed weten. Maar nu de cijfers. Wij namen geheel willekeurig 85 op gaven uit deze eigen mededeelingen der firma en het bleek, dat het gemiddeld ver diende loon der meisjes was: 1 minder dan 8. 2 van f 8.tot 9. 7 9.— 10.— 3 11.— 12.— 2 12.— 13.— 4 13.- 14.- 4 14.- 15. 1 16.— 17.— 17.- 18.— Dit is geheel iets anders dan de in het ingezonden stuk genoemde cijfers. Ook ontkent de firma, dat huiswerk van beteekenis zou bestaan. Volgens verkla ring der meisjes bestaat huiswerk echter als regel zooais: mouwen keeren, kragen keeren, schillerkragen keeren, enz. met het doel het loon aan te vullen. De ouders kunnen de juistheid hiervan beoordeelen, en wü moeten, na wat ons hierover ter kennis kwam, volhouden, dat door huis werk de loonen, die boven 14 15 per week komen, in bet algemeen zijn ont staan. Ook kwam bet meermalen voor, dat voor het gestelde beginuur en na het ge stelde 'einde van den werktijd door meisjes op de fabriek werd gewerkt. De firma is niet bang voor de arbeidsinspectie, naar zij schrijft, maar daar gaat bet niet om. 't Is niet de vraag of de firma ergens al of niet bang voor is, maar of het juist is, dat door werk buiten de wettelijk vastge stelde uren het loon werd aangevuld. En dit laatste blijkt ons juist te zijn, ook na herhaalde navraag. De firma zegt tegen organisatie niets te hébben. De meisjes-hebben een tegenover gestelde meening en houden deze staande. Ónze indruk is, dat de firma met het feit, dat de meisjes georganiseerd zijn en wen- scben te kennen geven, geen rekening wenscht te houden en volkomen haar eigen weg wil gaan. Als wij ons 'hierin zouden vergissen, dan moet dit blijken uit de houding der firma en wü vragen nogmaals: Wil de firma een oplossing in onderling overleg, of wil zij dat dit conflict moet v orden uitgevochten? Als zij overleg wil, dan is eene oplossing mogelijk. Als ze dit niet wil, maar blijft werken met het dreigen van ontslag, of beloften indien men slechts zijn kamera den zou willen afvallen, dan moet men ons niet verwijten, dat deze strijd aan onze schuld zou zijn te wijten. Wij hebben genoeg vertrouwen in het onderscheidingsvermogen der ouders en der ingezetenen van Den Helder, dat zij in dat geval zullen weten waar hunne sympathie behoort te zijn. Hoogachtend, Voor het Hoofdbestuur van den Bond in de Kleedingindustrie, L. DE JONG, Secretaris. p. tal „3.60—1.70 22 April. Aangebracht door kordere: 658 tongen P- »t. 0.65—0.50 185 kleine tongen 0.20—0.10 5 kisten schol I P- kg. 8.507.50 15 kisten schol II „6.504.00 Door harimgvissehers: 1610 tal haring 23 April'. Aangebracht door korders: 4235 tongen P. »t. 0.650.5! 1032 kleine tongen 0.250.15 7 tarbotten 12.008.00 46 kisten schol I p. k. 6.504.50 55 kisten schol II 2.000.75 6 kisten schar 3-002.00 Door haringvisschera: 1544 tal haring p. tal 3.20—1.70 1 tal geep „35-00 Radio-Programr^. VRIJDAG «3 APRIL. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwtntet. 2.002.30 Hellen Randera: „De oa cd agogische waarde van onpaedagogiache boeken". j.303.00 Grammofoonpl. 3.004.00 Maak-het-zei f-cursne. 4.305.30 Grammofoonpl 5.306.00 Concert uit café „Moderne" te Am sterdam. 6.00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.307.30 Concert. Loulse v. Wijngaarden (viool), Elsa Nolthendus (piano), Nita van Os-Pool (zang). 7.308.00 Lezing door Mr. P. Oud. 8.01 Concert. Cecilia Brenner (alt), het HoU. Instrumentaal Kwintet. 9.009.30 Lezing door den heer Veraart: „Kunnen menschen in de wereldruimte rei zen". 10.00 Persber. 10.1511.00 Populair concert. 11.00 Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 NCRV. Ziekendienst. 11.30—12.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 KRO. Concert door KRO-Trio. I.I5'2.00 KRO. Grammofoonpl. 2.003.00 KRO. Grammofoonpl. 4.00—5.00 NCRV. Grammofoonpl. 5.006.30 NCRV. Concert. Dirk Vos (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), mevr. v. d. Horst- Bleekrode (piano). 6.30—7.00 KRO. L. G. H. Simons: „Interna tionale Eierhandel en Eiercontroie". 7.007.30 KRO. Grammofoonpl. 7.30 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Prof. Dr. Wagenaar: „De Evan gelisch en". 8.15 VPRO. Concert. 8.50 VPRO. Prof. Dr. H. J. Jordan: „De be teekenis van Vrijz. Christendom of Vrijx. Religie voor het Ondierwijs". 9.30 VPRO. Concert. 10.00 VPRO. Herman Rutter»: „Het Geestelijk lied. 10.20 VPRO. Concert. OUD-KAPITEIN TER ZEE IL BACKER. f De Zaterdag in Den Haag in den ouder dom van 74 jaar overleden gepens. kapt. ter zee Henri Bacfcer was 10 Jan. 1856 te Nijmegen geboren. Hij trad in 1872 als adelborst 3e kl. in dienst, werd in 1874 bevorderd tot de 2e en in 1875 tot de Ie klasse. Zijn benoeming tot luitenant ter zee 2e kl. volgde in 1877, die tot de le kl. in 1889, tot kapitein-luitenant ter zee in 1899 en tot kapitein ter zee in 1903. Van 1900 tot 1904 was hij belast met bet bevel over bet instructieschip ,3eIlona" en van 1905 tot 1906 over het pantserdek- sohip „Koningin Wilhehnina der Neder landen". In Juni 1907 verliet hij wegens langdurigen dienst de marine met pen sioen. Begrafenis kolonel Backer. iDinsdagmidag heeft op de algemeene begraafplaats te 's-Gravenhage onder groote belangstelling de ter aardebestel- Ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van gep. kapitein ter zee H. Backer. Onder de aanwezigen waren o.a. de hee ren W. Houwing, gep. kapitein ter zee, oud-burgemeester van Den Heldier, gep. vioe-admiraal Zegers RijSer, oud-secre- taris-generaal aan het departement van marine, G. IJ. W. Putman Grarner, gep. kapitein-luitenant ter zee, A. L. Boeien, gep. kapitein ter zee, W. Laan, gep. schout bij nacht, P. S. Groen, oud-kolonel der mariniers, gep. kapiteins ter zee A. M. v. Rosendaal en P. O. Swaan, de heeren Hoog en Dunlop, beiden gep. schout bij nacht, J. W. baron van Haersodte van Haerst, oud-zeeofficier. Miet den stoet kwam nog mee de heeren J. Wentholt, oud-minister van marine, Stuten, gep. luitenant-generaal, gep. ge- neraals-majoor G. A. T.lockers en Cazaux van Staphorst. L. W. WECKESSER f. In den ouderdom van 80 jaar is Zon dag te Rijswijk (Z.-H.) overleden de gepens. hoofd-officier van den marine stoomvaartdienst L. W. Weckesser. De heer Weckesser was drager van het eere-teeken van Atjeh en ontving meer malen tevredenheidsbetuigingen van mi- nisterieele zijde over zijn gedrag. De teraardebestelling. Onder veel belangstelling is gisteren •op het R.K. kerkhof te Rijswijk begraven het stoffelijk hulsel van den heer L. W. Weckesser, gep. hoofdofficier bij den marine-stoamvaartdienst, ridder in de orde van Oranje Nassau. De commissie voor de machinisten- examens voor de koopvaardij, waarvan de overledene jaren lang heeft deel uit gemaakt, bad behalve bloemen een de putatie gezonden. Voorts was er een ver tegenwoordiging van het hoofdbestuur van de olub van oud-officieren van den M. S. D., waarvan tal van leden aanwezig waren. In den stoet, met een apart bloemen- rijtuig, kwamen met de faunilie o.a. mee de heeren Taaien, hoofdofficier M. S. D., Oramer, dr. v. Moorse! en van BerckeL Pastoor J. A. Ruhe, die in de kerk van den ÉL Gerardus Majella de plechtige Requiemmis had opgedragen, verrichtte de beaarding, waarna vele vrienden aarde in het graf nebben gestrooid. SCHOUT-BIJ-NACHT H. HERMAN. Op 68-jarigen leeftijd is gisteren te Haarlem overleden de gep. «chout-bij- naoht-titulair H. Herman. Toen de Hmn* ontslapene In 1912 den zeedienst met wnsloen verliet, loon Wj terugzien op een ruim 80-jarige loopbaan als offficier bij de Koninklijke Marine. Den len September 1879 werd de heer Herman benoemd tot adelborst le klasse en 2 jaar later volgde zijn aan»telling tot luitenant ter zee der 2e klasse. Op des 16den Juni 1907 werd b# bevorderd tot kapitein ter zee en na zijn pensdonneering op 1 Augustus 1912 werd hem den 27 en Augustus 1921 den titulairen rang van schout-bij-nacht verleend. De teraardebestelling is Zaterdag om half één op Oud-Eik en Duinen te 's-Gra venhage. Sohout-bij'-nacht Herman was de schrij ver van het groote, in 1902 bij onze firma verschenen werk over Zeevaartkunde. Of schoon dit werk voor den tegenwoordigen tijd natuurlijk sterk verouderd is, was het in de jaren van verschijning een veel ge bruikt studiewerk. HR. MR „VALK". Bij het Departement van Koloniën ls bericht ingekomen, dat die „Valk"* 22 dezer te Port Said is aangekomen en morgen naar Oolom'bo zou vertrekken. Alles is wel aan boord. Etat-major Hr. Ma. „Vam Meer laat". Etat-major van Hr. Ms. van Meerlawt, welke bodem den 6en Mei te Willemsoord in dienst wordt gesteld: Luit. ter zee ie kl A. C. Wakeriin, comman dant; id. 2e kil. C. Mooieniburgh, off. M.S.D. ie ld. J. Verduijn. Hr. Ms» „Jacob van Heemskerck". Met 2 Mei zijn geplaatst aan boord van Hr, Ms. pantserschip Jacob van Heemskerk kap.- luit. ter zee P. Eikenboom (als eerste-officier), luits. ter zee 2e kl. Hi. Witte, S. A. 1'Honoré Naiber, G. N. H. baron vam Till, H. Isbrücker ern G. B. M. van Erkel, de off, van den M.S.D. ie kl. G. den Hertogi, de off. vam den M.S.D. 2e kl. J. B. P. Haanappel, de off. van adm. 2e kl. L. A. van Houte en de off. van adm. 3e kl. M. Krauss- Off. van adm. 2e kl. H. A. Keijser, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordit, na expi ratie van zijn verlof, te Willemsoord geplaatst. Off. vani adm. ie kl W. H. Heeris en off. van deni MLS.D. ze kl J. A. Habig zijn' 9 dezer aan boord van ihet stoomschip Tabaman van Tandjong-Priok naar Nederland teruggekeerd. Luit. ter zee ie kl. C. Meijer, ie officier bij de Marinekazerne te Willemsoord, wordt 28 •dezer tijdelijk belast met het bevel' over Hr. Ms. instructieschip Van Speyk. Luit. ter zee ie kl. J. Houtsmuller keert einde der week uit Oost-Indië, van zijn plaat sing bij den dienst aldaar, hier te lande terug. Off. van den M.S.D. ze kl R. de Bruijn wordt z8 dezer .overgeplaatst van Vlissinigen naar Nieuwediep en .geplaatst aan boord' van Hr. Ms. torpedoiboot Z 7. De repatrieerinig van denserg.-ziekenver pleger C. Janse per s.a. Slamait, 26 Maart van Priok is ingetrokken. Qndiervolgenidie onderofficieren worden den 6en Mei geplaatst aan boord van Meerlant, welke bodem dien datum te Willemsoord in dienst wordt gesteld1: Schipper G. C. Zewald, bootsman D. M. Zand, serg.-konstabel R. H. Stijger, serg.- seirter F. H. Weber, serg.-hofm. B. van der Put, serg.-kok G. A, de Bie, 8erg.-macht C. Kurvink, «erg. der mars. E. Weiland De korp.-konstabel H. de Best i» geslaagd voor ihet examen voor hoog-eren' rang. De maitrozen-torpedomaker A. Geel en, J. Lemstra en P. Karmelk zijn met iagamg van den ten April bevorderd tot korp.-torpedo- maker, De matroos ie kl. H. Bei»huizen 1» geslaagd voor de proef voor korp.-.bottelier. De zde ploeg der zeemilitie van de lichting 1929 wordt 26 dezer in ihet genot van groot verlof gesteld. BEHOUDENS ONVOORZIENS OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per a.s. Slamat, den 26en Maart van Priok: Majoor-konstabel A. van dien Berg, matroos ie kl. R. Goedhart. Per s.s. P. C. Hooft, 16 April van Priok: Marinier ie lol. W. R. H. Onstein. Stoomvaart Mij. Nederland Ghristiaan Huijgen)», u., 23 April te Southamp- ton. J. P. Coen, u., 23 April te Saibang. Madoera, t., 21 April v. Pt. Said. Poelau Roebiah, t., 21 April te Hamburg. Prinses Juliana, t., 20 April v. Pt. Said. Roepat, u., 22 April te Gravesend. P. C. Hooft, t., 21 April v. Sabang. Poelau Bras, u., 23 April v. Suez. Poelau Tello, t., 21 April v. Colombo. Borneo, t., 21 April v. Singapore. Prins der Nederlanden, u„ 23 April v. Suez. Rotti, t., pass. 21 April Gibraltar. Salabangka, t„ 23 April v. Marseille. Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Aase, 20 April te Burriana. Aohilles, 19 April v. R'dam. Ajax, pass. 21 April Gibraltar. Alkmaar, ti, 18 April v. Curacao. Almelo, 22 April te Duinkerken. Amor, 19 April v. New-York. Aurora, pass. 22 April Gibraltar. Berenice, 22 April v. Barcelona. Cers, 20 April v. Curacao. Clio, 19 April v. Lissabon. Cottlca, 23 April te A'dam. Crynssen. 19 April v. Cristobal. Doros, 19 April v. Alexandrië. Irene, 21 April v. Oran. Juno, 20 April te A'dam. Mars, 22 April v. Alicante. Nereus, 23 April v. A'dam. Nero, 22 April v. Kopenhagen. Nickerie, u., 19 April v. Dover. Oberon, 19 April te Genua. Orestea, 22 April v. Tunia. Orioh, t., 27 April te A'd'aim verwacht. Orpheus, 21 April te Danzlg. Pluto, 22 April te A'dam. Proteus, 23 April te Gothenburg. Rhea, 21 April v. P. au Prince. Telamon, 17 April v. P. Barrio». Tellus, 20 April v. Palermo. Ulysses, 22 April v. Malta. Venezuela, u., pass. 20 April Lizard. Venus, 21 April v. Smyrna. Barneveld, u., 20 April v. Mollendo. Deucalion, pass. 22 April Ouessant. Hebe, 22 April v. Fiume. Jason, 20 April te Hamburg. Gemakkelijk passende modellen. Médemagazijnen DEN HELDER. Medea, 20 April tie New-York. Perseus, 22 April te Valencia. Pollux, 21 April te Hamburg. Theseus, 22 April te Kopenhagen. Vulcanus, 21 April te Hamburg. Stella, 22 April v. Gibraltar. Bacchus, 22 April te New York. Bennekoim, t., 20 April v. Guayaquil. Breda, u., 21 April v. Taleahuano. Fauna, u., 22 April te San Juan (P. Rioo Haarlem, u., 22 April v. Curacao. Ares, 23 April v. A'dam. Bodegraven, 23 April v. A'dam. Minerva, 23 April v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, 20 April te A'dam. Gratia, t., 19 April v. Santos. Montfexlaind, 22 April te Hamburg. Oranda, 19 April te A'dam. Gelria, t., 22 April v. Las Palma». Naar waarnemingen verrieht la den morgen van. 24 ApriL Medegedeeld door het Kon. Nederlandse^ Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.8 Stockholm. Laagste stand 743.5 La Ooruna. V erweehting: Meest matige Z. tot O.wind, licht tot half bewolkt, weinig of geen regen, wei- •jnnie.i9dni9i ra buugpuBJSA gtu van 22 en 23 April 1930. GETROUWD J. A. van Beusekom en C. M. J. Stoop. BEVALLENE. ArentsenBinnekamp z. A. Cirk.Post, z. T. VisserBijl, d. C. Zoon-Wiering, z. G. MorienPlugge, d. W. Riedeman—van den Akker, d. OVERLEDENJ. O. Flotat, 70 jaar. M. van Scbeijen, wed. v. J. H. Stevens, 52 jaar. A. KaspersKooman, 66 jaar. AMSTERDAM. 23 April Veemarkt. Aangevoerd: 340 vette kalveren, ie kw. 1.101.20; 2e kw. 0.96x.08; 3e kw. 0.78—0.94 per kg., levend gewicht; 131 nuch tere kalveren e>—<15 per stuk; 340 varken»: vleeschvarken» (90110 kg.) 8587 cent; zware varkens 8383 cent; vette varkens 8183 cent per kg. slachtgewlcht. BROEK OP LANGENDIJK, 23 April. Peen 0.30—0.40; roode kool ie s. 3.90 7.60; gele kool ie s. 4.107.40; Deensche witte kool 0.70—1.50; uien 0.80-1.50, alles per 100 kg. Aanvoer: 3000 kg. peen, 72,000 kg. roode kool, 65,000 kg. gele kool, 116,000 kg. Deen sche witte kool, 15,000 kg. uien. ALKMAAR, 33 April. Voorjaarsveemarkt. Aangevoerd 1833 koeien- kalfkoeien 280470; geldekoeien 225450; pinken 145200; pinkstieren 200350. De handel was vlug. Het vorig jaar waren op deze markt 1287 koeien aangevoerd. NOORDSCHARWOUDE, 33 April. Aanvoer: 900 kg. aardappelen: bi. 2.20, bravo'» 1.60; 10,600 kg. uien: men 1.20— 1.80, drielingen 4080 cti, grove 1.60—2; 5600 kg. peen 40—80 ct.; 194,800 kg. roode kool 2.40—8.50; 33,000 kg. gele kool 5.60— 7.80; 266,400 kg. Deensche witte kool 0.60 1.90, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 24 April. 8 paarden 200350; 216 geldekoeien (ma gere) 225425; 58 idem (vette) 250—430; 50 kalfkoeien 280—450; 4a pinken 125-— 195; 419 nuchtere kalveren 10—30; 189 over- houders 30—43; 6 bokken en geiten 6—141 4 varkens (magere) 34—4»! 73 idem vette p. kg. 0.70—0.74; 6 konijnen f 0.50—2.00; 36 kippen 1.000—3.50; eenden 0.501.23; 64 kg. boter p. kg. 1.40—1.60. Elerveiling. 168,840 kipeieren: bruine 4.60—5.30, witte f 4.00—4.80, kleine witte f 3.30—4.30; 12,502 eendeieren 4.30—4.90; 18S kievitseieren 400—3.00, alle* per 100 stuks. Door een defect aan het vouw-apparaat van onze krantenpera was het niet mo-ge- UJk de kranten met de post mee te krij gen, waardoor onze abonné's buiten de stad haar dus later ontvangen. Red. Held. Ort

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9