Radiografisch Weerbericht ken uit 'n stad afkomstig te zijn. Het lag Marineberichten. Legerberichten. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 April. Laagste stand 760.0 te Holyhesd. Verwachting: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Z, richtingen, mieest half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk plaatselijke on weersbuien, weinig verandering ln tem peratuur. Sport. voor de hand, dat algemeen Den Helder, al» diohtat bij zijnde stad, als de bron van al die ongerechtigheden beschouwd werd gii waar-schijn lijk niet ten onrechte. Im mers: onder al 't vuil werden ook aange troffen tallooze kranten, vooralen van adresbanden, waarop nog duidelijk de namen van Heldersohe ingezetenen te lezen stonden. Intusschen is de rommel, die geduren de lange tijd het strand ln hooge mate ontsierde, gelukkig vrijwel geheel onder bet zand bedolven. Maar een weinig voor zichtigheid blijft de bezoekers van liet strand toch voorloopig nog aangeraden, want hier en daar, vooral dicht bij de dui nenrij, duiden nog tallooze verraderlijke glasscherven de plaatsen aan, waar voor korte tijd hoopen aangespoelde voorwer pen lagen. Wie heeft nu eens een helder oogen- blik en verlost oogenblikkelijk onze vis- schers en strandbezoekers van Helder s vuil? Red. Naar aanleiding van het ingezonden stuk uit de Texelsche Courant, betref fende het aanspoelen van vuil op net strand van Texel, verzoek ik u beleerd het volgende als antwoord daarop te willen opnemen, waarvoor ik u gaarne bil voor- baal dank zeg. Het vuil wordt op een plaats welike niet) iederen dag dezelfde is, daar deze afhankelijk is van wind en &®tij> maar waarbij met zekerheid kan worden vastgesteld, dat het gestorte vuil door het Westgat afdrijft en vervolgens zich ver van de kust in de Noordzee verspreidt. Drijvende, alsmede ijzeren voorwerpen woiden nimmer in zee gestort. Ihi net storten wordt ook rekening gehouden met de belangen der visschers. Dat niettegenstaande deze maatregelen wel eens bij hooge uitzondering eenig vuil op het strand van Texel zou kunnen komen, is ons vermoedelijk gebleken, dank zij een bericht, hetwelk ons voor eeni- gen tijd geleden gewerd van een inwoner van De Koog. Direct nadat eenig vuil aldaar was ontdekt, konden wij onmid dellijk op onderzoek uitgaan. Ons is daar bij gebleken dat het strand, ongeveer bij De Koog, grootendeels bedekt was met wrakhout, bolsters van cocosnoten, kurk, enz., voorwerpen welke absoluut niet van onze Gemeentereiniging afkomstig waren. Bij nauwkeurige beschouwing, over een afstand van 2 K.M., konden wij tusschen de genoemde voorwerpen, ook enkele kleine voorwerpjes van zeer uiteenloo penden aard ontdekken, welke wel van onze Gemeentereiniging afkomstig zou den kunnen Zijn, ofschoon wij, hoe ijverig overigens gezocht, geen enkel voorwerp konden vinden wat ons eenig bewijs van herkomst verschafte. Bij ons verder on derzoek is gebleken dat juist was gestort bij zeer zwaren mist en hierbij heeft na tuurlijk de mogelijkheid bestaan, dat het schip ©enigszins uit den koers is geloopen en op een minder gewenschte plaats heeft gestort. Vermoedelijk is daarbij het vuil, inplaats van door het Westgat, door het Kaap en Molengat afgedreven. Dat hierbij wellicht enkele in het water zwervende voorwerpjes kunnen zijn aangespoeld, is natuurlijk niet onmogelijk. Van aanspoe len van een kwantum vuil is ons echter niets gebleken. In ieder geval hebben wij Inmiddels ons voordeel gedaan met deze, voor ons nieuwe, opgedane ervaring. Aan den hierboven genoemden bewoner van De Koog. die zoo vriendelijk was ons direct te berichten, zeggen wij nogmaals hierbij gaarne dank en wij houden ons beleefd aanbevolen voor berichten van aangespoeld vuil, waarvan aannemelijk gemaakt kan worden dat het van de Hel- dersche Gemeentereiniging afkomstig is. Ook voor eventueele klachten van vis schers hebben wij steeds een open oor. De Directeur der Gemeentereiniging en Plantsoenen te Den Helder P. H. L. MAAS. vaard (Indien men het »oo op wil vatten), immert, on» elftal, dat reed» vele uitnoodigln- B«n voor 't «pelen van weditrijden heeft ont vangen (zie bijv, de Heldersche Courant van Dinsdag j.l.Aander Succes-nieuws) weet nu bij wier* het niet moet zijn indien het Iemand noodig mocht hebben bij de een of andere soprtgebeurteni», Hier zal ik het bij laten en teeken Ik voor ons elftal, waarvan de leus la! „Eén voor allen, allen voor één." W. DEN TOOM, ie Vroonstraat 4a, Leerling R.H.B.S., alhier. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Blijkens bij het departement van defen sie ontvangen bericht is Hr. Ms. pantser schip Hertog Hendrik, op de thuisreis uit West-lndië, den 22en dezer te mid dernacht Sombrero (een der Antillen) ge passeerd. Etat-major Hr. Ma. „Hydra". Etat-major van. Hr. Ms. Hydra, welke bo dem den' 6en Mei te Willemsoord in dienst wordt gesteld. Luit. ter zee ie kl. P. A. Gallas, comman dant, id. 2e kl. A. N. Schrakamp, off. M.S.D. 2e kl. J. Moerer. Kap. ter zee H. E. te Winkel en kap.-luit. ter zee W. J. Smit worden binnenkort, van hun plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande terugverwacht. Luit. ter zee ie kl. A. R. Meijer wordt bin nenkort uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht. ■Off. van den M.S.D. 2e kl. W. P. J. Brunet de Rochebrune wordt 1 Mei overgeplaatst naar Rotterdam bij de gereedmaking van de tor pedojagers Banckert en van Nes op Burger- hout's machinefabriek en scheepswerf. Bij Kon. besluit van 1 April is aan kap. ter zee .VI. H. van Duim vergunning verleend tot et aannemen en dragen der versierselen van commandeur ade klasse der Orde van het .waard, hem door den Koning van Zweden geschonken. 28 April: serg.-vliegtuigm. H. J. van Voorst van de Kooij naar de Mok. Ondervolgenide onderofficieren worden den 6en Mei geplaatst aan boord Hydra: Schipper A. Kooreman, bootsman P. M. Vreeswijk, serg.-konstabel A. G. J. Pauw, maj.- seiner A. Reppel, serg.-hofm. A. A. Jongepier, serg.-kok W. Wolf, adj.o.off.-macht. H. Cor net, serg.-mac.ht. A. van Klaveren, serg. der mars. W. de Bruin ig April per s.s. Johan de Witt uit O.-I. in N ederland teruggekeerd Schipper C. B. Rigters,, maj.-seiner G. A. Rietveld, serg.-monteur M. Lodewijks, serg.- hofm. N. Hi. van der Giesen, serg.-kok A. J. Stinis, korp.-kok W. Verkerk, id. F. van der Linde, id. J. C. Cornelissen, id. J. B. Looman, korp.-torpe'domaker H. Henning), serg.-vlieg tuigmaker J. C. Endenburg, korp.-vliegtuig- maker W. A. de Bruijn, id. j. W. Herter, id. W. J. Nijhof, id. A. van der Graaf, id. J. J. de Jonge, id. J. A. Zorg, ad.o.off.-macht. E. Venema, korp.-macht. J. W. L. Simis, id. A. J. Evenaers, id. M. Bisschop, korp. der mars. H. van Amersfoort, mar. ie kl. F. Breedvtld, id. W. van Hees, id. J. Verweij. id. L. de Vries, pijper ie kl. C. J. Walder, bootsman T. Posthu mus, mar. ie kl. J. J. A. van Ier Neut. Met ontslag uit den Zeedienst: 28 April: mar. 3e kl. W. D. Mansvelder. 16 Mei: kwartiermr. J. Jongsma, serg.-hofm. J. B. Paschedag, 26 April: maj.-torpedomaker K. Smiak. 1 Mei: serg.-maj. der mars. W. B. F. Niesen. 26 April: matr.-zvpl. R. J. de Jager. Aan den maj.-onteur F. J. J. Groenewegen is 25 April in O.-I. ontslag uit den zeedienst verleend. OOST-INDIE. Ontheven van het bevel over De Zeven Provinciën de kap. ter zee H. E. te Winkel, id. over het marine-vliegkamp Morofcremban- gan. de kap.-luit. ter zee W. J. Smit, waarmede belast de luit. ter zee ie kl. D. de Josselin de Jong, id. over de Zeven Provinciën, de kap.- luit. ter zee J. A. V. Swenker. Gepl. bij de marine-kazerne Oedjoeng de kap.-luit. ter zee W. J. Smit en de kap. ter zee H. E. te Winkel. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u, namens het eerste R.H.B.S.-elftal, plaatsing van de volgende regels. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Het betreft hier niet de een of andere sta king, maar wel een der schoolwedstrijden, die elk jaar hier ter plaatse gehouden worden. De commissie, die de organisatie van deze wed strijden in handen heeft, bestaat uit verschil lende onderwijzers, die zich geheel en al „geven" aan hun moeilijke taak. Voor deze commissie niets dan lof! Eenige onderwijzers (o.a. de commissieleden) hebben zich ook als scheidsrechter zeer verdienstelijk gemaakt, hun leiding was uitstekend en het is daarom wel zeer jammer, dat er voor een belangrijken wedstrijd als R. H. B. S. I—A. B. S. I een scheidsrechter werd aangesteld, die voor een lergflijken „heeten strijd" volkomen onge schikt was, terwijl een erkend N.V.B.-scheids- rechter eeni lagere school-wedstrljd werd toe vertrouwd. (Voor de minder ingewijden dient opgemerkt te_ worden, dat „Ambachtschool" een combinatie is van leerling-torpedomakers (stokers), werfjongelui en voor een klein deel ook leerlingen van de Ambachtsdagschool.) Het was wel een zeer onaangenaam oogen- blik voor mij (en voor de andere spelers niet minder) toen ik, nadat A. het 2e doelpunt ge scoord had, het veld werd uitgestuurd En waarom? Slechts voor de woorden ,/dit'doel punt was toch buitenspel, mijnheer. K.?", waar op de heer K. antwoordde, dat niemand zich met zijn leiding had te bemoeien. „Dan valt er niets tegen te beginnen," was 't antwoord van mij, waarop ik zonder vorm van, proces naar de kleedkamer kon gaan. Eerstens had de neer K. een waarschuwing moeten geven en ten tweede had hij zich in de rust wel wat anders tegenover het geheele elftal kunnen nouden. Want om voor de andere commissie leden de tusschen ons gewisselde woorden te veranderen en daarmee niet slecnts mij, maar ook den grensrechter en andere getuigen voor leugenaar te zetten, is wel het laatste wat rr waeH?;V??rtm,n kan en maer worden ver- verruV, 01126 aanv°erder mocht geen van den^rv 'j^t t-enl8e antwoord van den heer K was, dat het R.H.B.S.-elftal onT. °"8ympathiekste stelletje was, da: hij De*e°w<^i had .Ke"ri« «ezegd nietwaar? woorden wer4en dan ook ln «ank aan- De reserve 2e luit. A. C. J. Schippers van het reg. kust-art. komt op 5 Mei a.s. voor her halingsoefeningen onder de wapenen. De serg. J. de Klerk en J. Groote van het reg. kust-art. worden met ingang van 28 April a.s. gedetacheerd op het verdedigingswerk' te IJmuiden. Aan d'en dienstplichtige E. van Griethuijsen van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 16 April 1930 Vlle Afd. T. uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van één jaar. In verband met het bepaalde in art. 4, eerste lid der Dienstplichtwet is de dienstplichtige A. J. M. Adank van het reg. kust-art., gedu rende zijn verblijf in Nederlandsch-Indië aan den dienstplicht aldaar onderworpen en zijn de bepalingen der Nederlandache Dienstplichtwet niet op hem van toepassing. Op 12 Mei a.s. komen onder de wapenen bij het reg. kust-art. de dienstplichtigen lichting 1924 van de voormalige 5e Schoolcompagnie, die overeplaatst zijn bij de 2e Schoolcompag nie, dit personeel zal de herhalingsoefeningen volbrengen in het garnizoen Vlissingen. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 776.6 to Vlgfi. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. Willem II—Go Ahead, Velocitaa—Ajax. Wat kan het in een voetbalcompetitie toch eigenaardig loopenl Vóór Paschen kon wel eenigszins verondersteld worden, dat de beide Westelijke vertegenwoordigers in de kam pioenscompetitie weinig of geen kans op den eeretitel hadden, en afgaande op de weinig uit- eenloopende verwachtingen betreffende de Paaschwedstrijden, zou verwacht mogen wor den, dat nadien elk schijntje kans voor de hoofdstad verdwenen zou zijn. En ziet: daar winnen Ajax en Blauw Wit beiden en,het ge volg daarvan- is, dat Ajax aan de spit' ge komen is en dat B.W. onverwacht in den strijd om de eerste plaat» ook nog een rol kan spe len. Zeer zeker een verrassing! Het meest onverwacht is wellicht nog wel de fraaie zege van Ajax te Deventer. Dat is een prestatie, die eigenlijk niet genoeg geprezen kan worden; omdat daardoor aan het sprookje van een super-spel van Go Ahead een einde gekomen is. Voor het verdere verloop van deze com petitie is deze uitslag van het hoogste belang, daar thang de spanning tot ongekende hoogte gestegen is. Het directe gevolg is al dat Ajax er momenteel het beste voorstaat, aangezien de Deventenaren nog drie zware uitwedstrij den voor den boeg hebben, terwijl Ajax het zwaarste op vreemden grond reeds achter den rug heeft. Het gevolg van B.W.'s overwinning is, dat de Zebra's thans maar 2 punten op de leidende clubs ten achter is. Het feit doet zich thans voor, dat, nu de tweede helft der competitie morgen een aanvang neemt, alle vijf clubs hun kans nog in eigen nand hebben- Go Ahead speelt te Tilburg, waar haar een op revanche belust Willen) II wacht. G.A.'s kansen zijn een stuk verminderd, welke door een nieuwe nederlaag wel eens absoluut ver keken konden zijn. Vandaar dat deze match niet zonder beteekenis is; ook niet voor de ihuisclub, die door te winnen gelijk zou ko men met de no's 1 «n 2, .maar door een neder laag zich wel voorgoed uitgescnaXeld kan re kenen. Te hopèn is het voor G.A. dat haar middenvoor thans over zijn blessure heen zal zijn, want tegen Ajax speelde hij op halve kracht. Ajax wacht een lastigen wedstrijd in Gro ningen, wa.ar het de gast van Veiocitas zal zijn; Veiocitas, welke de competitie inzette met een 8o nederlaag tegen AjaxEen herhaling daarvan, gelooven wij, zal wel niet plaats hebben, want de Groningers hebben sindsdien zulke mooie prestaties geboekt, dat zij in hun returnmatch tegen Ajax wel veel beter voor den dag zullen komen. AFDEELING I. Prom.-coonp. ae klasse. DEC—KFC. Voor DEC is zeer veel gelegen aan het re sultaat van haar laatsten kamp. Deze moét n.1. gewonnen worden, om dan verder af te wachten, dat de andere concurrenten zullen doen. Want de roodhemden hebben hun knns niet meer in eigen hand, en de uitslag van iun protest zal hen wel niet veel beter maken. Maarer is nog niet gewonnen, wij den ken eerder aan een draw. Prom.-comp. 3e klasse. De VolewijckersO WO, Holland—HVC (terrein Hercules). Volewijckers is reeds uit den strijd, maar de stadgenoote nog niet, welke Spartaan nog kan verdringen. HVC in de andere afd. zal het wel niet bol werken en vermoedelijk het volgend seizoen in de 3e klasse uitkomen, Prom.-comp. 4e klasse. L VC'Hortus. Met een gelijk spel reeds blijft Hortus in de 3e klasse. (Paasch-Maandag won Hortus met 21 van EVC.) AFDEELING II. Prom.-comp. ae klasse. VU C'F o-rtun a. N.-H. V. B. Rauchbeker. DTSZaanlandia (Brussel), WFC 2QSC 1 (Peper), ZFC 2Zeemeeuwen (Hartog). Gouden Kruis. Assendelft 2Schagen 1 (Haak), KFC 3 KW 3 (de Visser). Vervolg uitslagen Paaschwedstrijdden. ZFCRCS Brugeois 2<3, KFCEDO 21I, BaarnZeeburgia 32, LeeuwardenZeebur- gia a6, RoermondHBS 32, NAC—Metz 2-1, 't Gooi.Peine '04 22, ADO—Barking f C 3o, SpartaKarlsruhe SV 23; Hamme: Vigor HammeHVV 13; Charleroi: Spor ting Charleroi—NAC 1o; Antwerpen: Slavia (Praag)Teplitzer FC (Teplitz) 33, Beer schotTepliitzer FC 12; Royal Antwerp FC Slavia (Praag) o3. NEDERLAND—BELGIE. Het Belgische elftal. „De Telegraaf" meldt het elftal, hetwelk 4 Mei a.s. in het Stadion te Amsterdam tegen de Nederlandsche ploeg zal uitkomen. Het is hetzelfde team dat laatst te Parijs het Fran- sche elftal met 61 sloeg. De opstelling is aldus: Barjou (Daring); Nouwens (F.C. Ma lines), Hooidonk» (Excelsior, Hasselt); P. Braine (Beerschot), v. Halve (C.S. Brugeois), de Clercq( AntwerfS F.C.)Versijp (F.C. Bru geois), Voorhoof (Llersche S.K.), Vanden- bouwhede( C.S. Brugeois), Adaras (S.C. An- derlecht), Desiré Bastin (Antwerp F.C.d. Reserves zijn: Debie, Dedeketn Helleman» en Moeschal. HET NEDERLANDSCH B-ELFTAL. Verscheidene bedankjes. Het Ned. B.-elftal, dat op 4 Mei te Gent tegen een Belgisch B-elftal znl spelen, heeft een geduchte verzwakking ondergaan, daar de Go Ahead-spelers gebr. Halle, zoomede de reserve Schemmekcs, op last van hun bestuur, voor hun plaats in het elftal bedankt hebben. I Dat ataat in verband met de kamploemscom- petitie. Het bestuur van de Deventer kam- I pioensclub Is ietwat huiverig geworden nu er zooveel op het spel staat om spelers aan I een vertegenwoordigend elftal af te staan, van wege de groote risico, die daar aan vast zit, wat het oploopen van blessures betreft, zooals dat Romeijer en de Kreek overkomen Is, die nog niet geheel fit zijn. Men niet er daarom liever van af. Ook Kluin heeft voor zijn plaats bedankt, maar om een heel andere reden, Namelijk om dat hij zich als rechtsbinnen niet op zijn plaat» gevoeJtl Die reden geeft blijk van een merk waardige mentaliteit, achrilft de Sp.kr., een mentaliteit die de T.C. In gedachten aal houden. OOST—WEST. Deze dlstrlctawedstrijd wordt morgen te Zwolle op het ZAC-veld gespeeld. Het Wes telijk elftal komt vrij sterk voor den dag, ale men in aanmerking neemt, dat niet over spe lers van Ajax en Blauw Wit kon beechlkt worden. Het elftal 'is: Kos (RCH)Dénis en Vermetten (HBS); Scherffers (Hermes), Huizinga (Hilversum), Breitner (ADO); Hen driks (Feijewoord), Tap (ADO), Pasteur (HVV), v. Resteren (HBS), Vermeer (HVV). Van der Meulen wenschte niet in aanmer king te komen. GAAT BELGIE NAAR MONTEVIDEO? Uit Brussel wordt gemeld, dat de Belgische minister van Buitenlandsche Zaken, Paul Hy- mans, een onderhoud heeft gehad met dten zaakgelastigde van Uruiguay, Buero. De Bel gische minister heeft daarbij het verlangen kenbaar gemaakt, dat de Belgische voetbal ploeg den tocht naar Uruguay zal' ondernemen. De Belgische voetbalbond zal de kwestie als nog onder de oogen zien. (Tel.) PURMERSTEIJN DEGRADEERT. Door een 53 nederlaag te Amsterdam tegen Oranje-Zwart is het lot van Purmersteijn definitief bezegeld. Ze zal het volgende seizoen in de 4e klasse uitkomen. Helder-nleuws. T. C. H. Met de Paaschdagen werden door de toer club twee wedstrijden gespeeld. Den eersten dag moest er gespeeld worden tegen R.C.Z. I, eerste klas N.-H. V. B., te Zaandam. Deze wedstrijd wist de toerclub met 3o te winnen, en daardoor beslag te leggen op den beker, welke door R.C.Z. hiervoor was beschikbaar gesteld. Nadat we te Zaandam waren ge- irriveerd, werd de stad en het bekende Czaar Peter-huisje eerst bezichtigd, waarna om half drie de wedstrijd een aanvang nam. Daar de aanvoerder van de toerclub den toss heeft verloren, brengt de midvoor den bal aan het iolten en gaat direct tot den aanval over, maar de achterhoede van R. houdt voorloopig stand. Het spel gaat vlug over en weer en om beur ten zijn de beide doelen in gevaar. Na een kwartier spelen neemt de toerclub het spel in handen en is nu het meest aanvallend, toch duurt het nog een klein half uur eer de T. de score weet te openen; als de l.-vleugel goed opbrengt is'het de 1.binnen, die weet te doel punten. Ook R. komt nu opzetten, doch de achterhoede, Meijlink, Schotting en Janmaat, houdt goed stand, en weet „Zwarte Piet" een paar mooie schoten onschadelijk te maken. Hierna gaat de toerclub weer tot den aanval over. Als de l.bininen goed doorbreekt, wordt deze vlak voor doel „genomen" eni wijst de scheidsrechter naar de witte stip. De toe gestane strafschop wordt door den midvoor slecht genomen en deze schiet hem recht in den keeper zijn banden. Met de toerclub in den aanval breekt met een 1o voorsprong voor T. de rust aan. Na de rost moet de R.-achtemoede al direct handelend optreden en is de toerclub de eer ste twintig minuten sterk in den aanval, doch weet haar voorsprong niet te vergrooten. Als de 1.buiten van R. in vrije positie den bal krijgt toegespeeld, gaat deze in zijn eentje op het doel af, doch de T.-kèeper wpet, door tijdig uit te loopen, schitterend te redden, en voor komt hierdoor den gelijkmaker. Als er nog tien minuten zijn te .spelen, weet de l.binnen wederom goed door te breken, en weet een paar spelers te passeeren, waarna hij, sterk gehinderd, mooi weet te doelpunten, waardoor de stand 2o voor T. werd, en heeft nu een veilige voorsprong. R. doet nog een wan hopige poging om de eer te redden, doch de toerclub houdt stand en als de scheidsrechter, de heer de Groot, die goed voldeed, het einde aankondigt, heeft de toerclub den beker in de wacht gespeept. Deze werd na afloop door den voorzitter van R. aan den aanvoerder van de toerclub overhandigd. Tweeden Paaschdag speelde de toerclub te Amsterdam tegen S.V.O. I. Deze club speelt in de eerste klas van den A.V.B. en staat met 1 punt verschil met den kampioen van die afdeeling op de tweede plaats. Ook hier was het resultaat goed, daar tegen deze club 22 werd gespeeld. Daar er voor dezen wedstrijd geen prijs was beschikbaar gesteld, was er niet zooveel animo bij de spelers, als in den wedstrijd tegen R.C.Z. Dat de toerclub niet wist te winnen, dankte S. aan het schitterend keeper van haar doelverdediger. De toerclub is dus ongeslagen gebleven in deze wedstrijden en heeft een paar plezierige dagen achter den rug. De beker is tentoon gesteld in de etalage van den singerwinkel van den heer Zomer in de Spoorstraat. Daar de toerclub oorspronkelijk op uit- nooddging morgen een wedstrijd tegen Texel 1 moest spelen, is deze wedstrijd te elfder ure uitgesteld. Deze wedstrijd wordt nu op 4 Mei a.s. gespeeld, waarvoor door de V.V. Texel een beker is beschikbaar gesteld. Toch i? het de toerclub nog gelukt om voor morgen een wedstrijd te spelen tegen oud- Geel-Wit (W.G.W.)', en zal dus deze club haar oude kleuren weer eens tegen de toerclub verdedigen. Daar er hier morgenmiddag toch geen andere wedstrijd wordt gespeeld, kan het publiek dus bij dezen wedstrijd een kijkje nemen. De wedstrijd wordt gespeeld op net Helder-terrein. Aanvang 2 uur 30. Scheids rechter is de heer Boonstra. De toerclub komt als volgt uit: P. Meijlink G. Schotting J. Bak L. de Snaijer W. Agema N. Been M. Wolters C. Kelder J. Burger W. Wieren A. v. Weelde SCHOOLVOETBAL. Wij herinneren er aan, dat hedenmiddag de finales van het alleszins geslaagd schoolvoet- baltournooi worden gehouden op 't Helder- terrein. Er wordt gespeeld:: van 1 uur2 uur: Finale Afd. B: Handels schoolAmbachtsschool B, schr. L. de Snayer; van 21/»—31/» uur: Finale Afd. A (Lagere scholen)School 8—Commeniusschool, schr. C. J. Mol Jr.; van 3l/«4V1 uur: Finale Afd. C; Ambachts school I—Ambachtsschool II, schr. A. Kramer. Na afloop prijsuitreiking voor de tribune. De toegang tot het terrein is vrij. ordie. Sparta-comb. speelde tegen DOSKO- comb. o—o, Sparta-comb. speelde tegen DES Spart»-nieuws. Behagen. Nu de competities afgeloopen zijn, komen de vriendschappelijke wedstrijden weer aan de De k hoolvoetbal wed strijd en te Schagen zijn afgeloopen. De uitslag wn»; Schaigen A prijs. Nieuwe Nledorp ae prya, Schsgen B 3e prijs, Baralngerhorn 4e prijs. HIJ de eerste ronde vielen uit Oudealuia, Schagerbrug, WlerlngerwBard en Petten. De nlgemeenc wensch was we wedstrijden bij gelegenheid te herbalen. HOCKEY. Op aen Paaschdag werd door de Heldersche Hockey Club deelgenomen! aan den hockey- dag van den N.- H. B., die op dé terreinen van de M.H.C. te Heemstede gehoudten werd. De loting had Den Helder gebracht tegen1 Be Fair II uit Hilversum, wat, zoo als bleek, geen ge lukkige greep was geweest. Be Fair II toonde zich n.1. één der sterkste clubs, die aan dit tornooi deelnamen en de 4I nederlaag, die Den Helder te slikken kreeg, was, hoewel verdiend, toch geen schande. Over het spel- verloop het volgende: Van de bully gaat het spel gelijk op. Het doel van Be Fair wordt 't eerst bedreigd als Houthuysen voorzet, maar de bal wordt weg gewerkt. Vlak daarop ontsnapt 't Helder-doel aan een doorboring ais de B. F.-recht®binner» van vlakbij mist. Maar de voorhoede der Hil versummers komt terug, waitervlug combi neert ze en uit een throughpass doelpunt de midvoor (1o). Vlak daarop een vrije slag ever* buiten den slagcirkel, handig wordt de bal langs de Helder-backs gespeeld en van een meter afstand knalt de rechtsbinnen in (2—0). Met vuur wordt er nu aangepakt en geen 5 minuten later vangt Kiesewetter een voorzet van rechts op zijn stick op en doelpunt schit terend (21)Dan wordt er ged'raaid en Den Helder vecht nu hard voor den gelijkmaker. Een tijdlang wondt Be Fair teruggedrongen maar door gebrek aan snelheid kan er niet ge scoord worden. Be Fair gooit er dan een schepje op en de voorhoede komt keer op keer voor het Helder-doel, waar de keeper het druk krijgt. Lang houdt de H.-achterhoede stand, maar als de B.F.-midvoor den bal op vangt, even doordrijft en van eenige meters afstand tegen den binnenkant der paal 31 maakt, is het pleit beslecht. Even voor het einde maakt de B.F.-linksbuiten gebruik van zijn vrije positie en doelpunt, zonder gehin derd te zijn (411). Vlak daarop komt het eind. Hoewel de nederlaag nogal stevig schijnt, was er toch geen groote B.F.-meenderheid. De Hilversummers danken hun overwinning voor namelijk aan hun wedstrijd'ervaring en groote snelheid1, die verkregen is, door veel te spelen, wat voor Den Helder tot de onmogelijkheden behoort. De uitslagen van de div. wedstrijden zijn: ie ronde. Famos II BM.H.C. 4 7o, A.M. V.J. IBHC 4 2o, A.M.V.J. 2Kameleon 1—5, T.O.G. III—M.H.C. III 3—0, Be Fair II Den Helder 4—'i, H.B.S. II—A.M.V.J. III o—1, Famos II A—«Amstel 11. Famos II A wint na loting. Famos I kwam in de 2e ronde door niet opkomen van Alkmaar. ae ronde. A.M.V.J. IKameleon 31, Fa mos IFamos II A 21, Famos II BH.B.S. 'I 1o, Be FairT.O.G.O. III 11. Na loting gewonnen1 door Be Fair II. In dezen laatsten wedstrijd was Be Fair voortdurend sterk in de meerderheid. Niets lukte echter en de T.O.G.O.-achterhoede weerde zich kranig. Nadat een doelpunt .van Be Fair wegens stricks geannuleerd was, leverde een snelle uitval van T.O.G.O. een schitterend doelpunt op. Hoewel T.O.G.O daarna verdedigde, wist B.F. gelijk te maken er* de loting was gunstig, zoodat de overwin ning kwam bij degeen, die haar verdiende. Demi-finale. A.M.V.J. I—Famos II B 4—1, Famos f—Be Fair II 43. Finale. Famos IA.M.V.J. 1o. Zooals men weet verloren de Hilversum mers door den oneven goal van Famos I, den kampioen. Hierbij komt nog, dat Famos I één wedstrijd minder had gespeeld, door een walk- over in de ie ronde. ATHLETIEIL DE WEDSTRIJD CADETTEN- ADELBORSTEN. Een overwinning der adelborsten. Op het terrein van Houtrust te 's Graven- hage is gisteren de jaarlijkschc sportdag ge houden van de cadetten en ade'bi rsten, ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek, onder wie vele jonge dames, die niet moede werden haar favorieten aan te moedigen. D,e regeling was ditmaal in handen van de cadetten. T)e nummers werden vlot afgewerkt, zoodat de athletiek omstreeks 1 uur was afgeloopen. De uitslagen waren als volgt: Vèrsprin'ger* met aanloop: 1. Rosier (adel borst) 6.35 M.; 2. Maurenbrecher (cadet) 5.89 M.; 3. Schnerr (cadet) 5-55 M.; 4. 'v. d. Bregge (cadet) 5.53 M.; 5- Dommer (adelborst) 5-30 M.; 6. Spangenberg (adelborst) 5.26 M. Cadet ten 12 punten, adelborsten 9 punten. Vèrspringen zonder aanloop: 1. Capel (adel borst) 2.92 M.; 2. Goossens (adelborst) 2.85 M.; 3. Bueno de Mesquita (cadet) 2.80 M.; 4. Schnerr (cadet) 2.80 M.; 5. Maurenbrecher (ca det) 2.75 M.; 6. Rosier (adelborst) 2.71 M. Ca detten 9, adelborsten 12 punten. 100 M. hardloopen: x. Rosier (adelborst) 11.8 sec.; 2. Groenend:.al (adelborst) 12 sec.; 3. Maurenbrecher (cadet) 12.3 sec.; 4. Faber (cadet) 12.4 sec.; 5- Schnerr (cadet) 12.5 sec.; 6. Dekker (adelborst). Cadetten 9, adelborsten 12 punten.' Speerwerpen: I. Niessdnk (adelborst) 45-44 M.; 2. Jarman (adelborst) 40.02 M.; 3. v. d. Berge (cadet) 37.54 M.; 4. v. Ranzow (cadet) 36.14 M.;- 5. Vos (adelborst) 35.42 M.; 6. v. Dun (cadat) afstand niet opgenomen. In dit nummer werd goede sport te zien gegeven. Er wend tegen wind in geworpen, waarbij de af stand van 45-44 M. van Niesslnk zeker een mooie prestatie genoemd mag worden. Cadet ten 8, adelborsten 13 punten. Hoogspringen met aanloop: 1. Franken (ca det) 1.625 M.; 2. Muusze (cadet); 3. Capel (adelborst)4. Goossens (adelborst)5. Dom mer» (adelborst); 6. Lamcra (cadet). Cadet ten 12, adelborsten 9 punten, Hoogspringen zonder aanloop: 1. Capel (adelborst); 2. Dommer» (adelborst); 3. Mttuazr (cadet); 4. Maurenbrecher (cadet); 5. Fclzer (cadet); 6. Feith (cadet). Cadetten 8, adelborsten 13 punten. ■Polstok-vè'rspringen1. Deknatel (cadet) 8.36 M.; 2. Amsterdam (adelborst) 7.98 M.; 3. Reinierse (adelborst) 7.82V1 M.; 4. v. Ranzow (cadet) 7.34 M.; 5. Dommer» (adelborst) 7.47 M.; 6. Vrind (cadet) 7.43 M. Cadetten 10, adel borsten n punten. Kogelstooten: 1. Nasa (adelborst) 11.771/» M.; 2. Mauinenbreche-r (cadet) 10.6871 M.; 3. Nieuwkerk (cadet) to.s87« M.; 4. Arnoldus (adelborst) 10.4a1/! M.; 5- Goossens (adelborst) 10.17 M.; 6. v. d. Poel (cadet) xo.og1/» M. Ca detten 10 adelborsten xi punten.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15