UIT DE WIJDE WERELD Uit het huis met de blauwe stoep. meervoudige strafkamer. de roemeexsciie koninklijke Holena willen verzoenen. Ongemerkt voorwaarts. Xort verhaal. in de duisternis. Zitting van Dinsdag 29 April. Uitspraken van Dinsdag 16 April. Louis H. Scliagen. Ten uitvoerlegging voorw. straf ten uitvoer gelegd. Okke W. Mijndert P. en Maarten li. Urk. Huis vredebreuk. Ieder f '26.boete of ?5 dagen. Symen de H. Wieringerwaard. Overtreding Vogelwet. Hooger beroep- zaak. 1 26.— boete ol 26 dagen. IJ. M. W. Le F. Den Helder. Overtreding Motor en Rijwielwet. Hooger beroepzaak. Vonnis bekrachtigd. •t Is aUxn dood en verminking, die ons heden aangrijpen en belagen. Zelfs, op den meest afgelegen platte- landsverkeerweg bestaat heden de kans, dat de weggebruiker en niet het minst de wielrijder,aan gruis wordt gereden of half gekraakt met 'n schedeljreuk, ingedeukte ribben, een arm- of been- fractuur wordt opgenomen,om n uitgebreid deel van zijn kostbaar leven in het zieken huis te moeten doorbrengen. De arme heer Jan Vriend, n 54-jarig petroleumventer uit Zwaag moest deze treurige ervaring ook weer opdoen, toen hij op 16 December den smallen Zwaag- dijk befletsend, met voor op zijn ry wiel een kistje, waarin de voor zyn bedrijf noodige petroleumbussen. Hy had alstoen ter hoogte van de woning van Kolken 'n noodlottige ontmoeting met een auto, bestuurd door den caféhouder en sleeper Lourens VI. uit Hoogkarspel, die probeerde tusschen Vriend en een wielrydster mej. Spruit door te balanceeren, echter met het bedroevende resultaat, dat vermoe delijk de uitstekende kist op Vriend's flets werd geraakt, met gevolg dat deze heer op den dijk werd gesmakt en be wusteloos bleef liggen. Het bleek dat zijn linker bovenarm zeer ernstig was gekwetst. Het bovenarmbeen was gebroken en een zware vleescliwond was toegebracht, zoodat directe opname in liet. ziekenhuis te Hoorn noodig werd geacht en de nog altijd bewustelooze heer Vriend eerst in dit ziekenhuis weer bij zijn positieven kwam. Eerst na geruimen tijd kon hij worden ontslagen en zelfs thans is hem het vrije gebruik van zijn arm nog niet hergeven. D8 stevige heer Oorn. Bos, gem.- veldwachter van Nibbixwoud, die spoedig met het gebeurde in kennis was gesteld, stelde een minutieus onderzoek in en maakte tegen den heer Lou V., die be weerde niets te hebben bespeurd, en dan een lichte schok en kalm was doorgereden, proces-verbaal op, met gevolg dat ge noemde heer V. heden terecht stond ter zake het toebrengen van ernstig licha melijk letsel door schuid, bij welke ge legenheid hij werd verdedigd door Mr. Polack, bondsadvocaat uit Groningen. De heer Officier was en bleef hard nekkig de meening toegedaan, dat ver dachte door zijn roekeloos en onvoor zichtig rijden de volle verantwoordelijk heid droeg van het ongeval en requi- reerde f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Pleiter concludeerde vrijspraak en als de rechtbank aan dit aas niet wilde bijten een minder hooge geldboete. Er hat kein Auto. Er had kein Rittergut. Deze formidabele zitting, die tot half 6 den armen perskever in spanning hield, was ook aangewezen voor den 53-jarigen veehouder Klaas G., oud-diaken te West woud, die op 6 Februari het geheele land in beroering bracht door het bericht van een brutale| inbraak, waarbij men zijn solide Lips-brandkast, waarin ettelijke duizende pegels, aan de Hervormde ge meente toebehoorend, waren geborgen, door de Vrijpostige Kraakjesmakers uit het huis was ontvoerd. Deze brandkast werd echter later keurig netjes, geheel ongeschonden en zonder eenig spoor van inbraak in het land van Klaas G. terug gevonden. Vreemd genoeg waren de sieraden nog present, maar het geld, ruim 7500 pop, was spoorloos verdwenen, Al deze vreemdsoortigheden gaven de politie motief eens wat scherper op Vriend Klaas te letten en het parket te waarschuwen, een en ander met het resul taat, dat de veehouder erkende zelf de inbreker te zijn geweest om te camou fleren, dat er een duchtig tekort was in de door hem beheerde kas der kerk, die hij verplicht wastdezerjdagen te veri- fleeren. Voorts beweerde hij in zijn angst ▼oor ontdekking,in overspannen toestand, een bedrag van f 4000 aan bankpapier te hebben verbrand. FAMILIE. Prins Karei zou zich met prinses Het blad Curendue bevestigt de reeds lang bestaande geruchten, dat de gewezen kroonprins Karei van plan Is zich met zijn vrouw, prinses Helen», de moeder van ko ning Michael, die zioh twee jaar geleden van hem liet scheiden, te verzoenen. Vol gens het blad heeft Karei alle betrek kingen met madame Lupescu afgebroken; ter gelegenheid van het Faaschfeest heeft da prins de prinses van zijn voornemen in kennis gesteld. In verband hiermede heeft prof. Jorga d'e prinses bezocht, maar zijn interventie had tot dusverre geen resultaat, daar de kwestie eerst in de ko ninklijke familie moet worden besproken. Jorga zal op zijn reis naar Londen te Pa rijs den prins opzoeken en hem over zijn bezoek rapporteeTen. Karei zou verklaard h#bb«n, dat zijn stap bij «Jjn vrouw geenec- Het gevolg was natuurlijk niet moeilijk te raden, De oneerlijke beheerder der kerkgelden werd in verzekerde bewaring gesteld en bovendien failliet verklaard. De man maakte op de terechtzitting een meer zieügen dan misdadigen indruk. De zwartheid zijner ziele was in ieder geval aan zijn uiterlijk absoluut niet merkbaar. Zijii hart was dan ook vol komen vermorzeld en hij erkende alles wat men verlangde dat erkend moest worden, zoodat de rechtbank om zoo te zeggen geen kind aan hem had. Er was dan ook slechts één getuige gedagvaard, de heer K. Boelen, 'n lid van het kerkbestuur, die met den presi dent naging hoeveel broeder Klaas nu feitelijk wel te kort was geschoten, welk bedrag dan netto werd vastgesteld op i 748.78. De heer G., die meermalen zijn aan doening niet kon overmeesteren, beweerde door achteruitgang in zaken tot de ver duisteringen te zijn gekomen. De dood van zijn goede en zorgzame echtgenoote was het begin geweest van zijn latere misère. De officier vorderde na een kort requisitoir, waarin de feiten werden vast gesteld, 3 maanden gevangenisstraf. Hierop kwam de jonge en ambitieuze verdediger mr. A. Prins Jr. in actie. Verdachte, die voortdurend zat te snikken, gaf het voornemen te kennen, door als knecht bij anderen te werken, le zullen trachten op eerlijke wijze in zijn onderhoud te voorzien. Een handige, maar incorrecte methode ctm advertenties te bemachtigen. De Heer Gerrit W., zich noemende journalist en sportverslaggever te Am sterdam, werkte begin van dit jaar als advertentie-colporteur voor het te Der Haag uitgegeven blad „De Sport cho" tegen een provisie van 30 procent en om zijn eventueele opdrachten zooveel moge lijk te vergrooten, besloot hij in overleg en met samenwerking van zijn vriend den 22-jarigen profesional danser Gerri Jan K. de zaak zoo grandioos mogelijk aan te pakken en de toekomstige Chertt r om zoo te zeggen, te overdonderen dooi hun imponeerend optreden. Per auto be zochten de Heeren, die er kwiek en gun stig uitzagen onderscheidene caféhouders ten plattelande, zoowel in West-Fries als Kennemerland. De Heer W., die over een reusachtig flux de bouche beschikte, vertolkte de sprekende film en had di zwijgende maar dan ook hoogst voorname rol toebedeeld aan den Collega van Zoeb- koff en stelde hem aan de eenvoudige kasteleins voor als jonkheer of baron, ai naar het uitviel, Bosch van Dral;estey,<, hoofdredacteur van bedoeld sportblad. De directe en indirecte vooideelen om dit blad te annonceeren, werden als niet gering voorgesteld en de Heeren Café houders duchtig opgewarmd door het voor uitzicht, dat talrijke sportslieden, wiel rijders en dergelijke sportbeoefenaars hen zouden komen begunstigen om bij hen koffie en broodjes en uitsmijters te ge nieten De kosten zouden worden gedragen door diverse sportclubs, die flinke geld sommen voor dit doel hadden gereser veerd. Na de gegadigde op deze wijze vooraf lekker te hebben gemaakt, kwamen dt advertentie-contracten op de proppen en namen de heeren caféhouders gretig een jaar abonnement tegen maandelijkscht betaling, nadat de heer baron Bosch van Drakesteijn door een genadig knikje ziji instemming had betuigd met de trans actie, en teekenden zij zonder bezwaai het hen door den spraakz; men heei voorgelegde contract. Deze colportage had dan ook een zeer succesvol verloop tot de politie een spaak in het lustip voortsnorrende wieltje stak en door de arrestatie van de ondernemende heeren op last van den officier van justitie te Alkmaar, deze schitterende tournee ontij dig werd afgebroken. De heeren W. en de pseudo baron werden aanvankelijk in voorarrest ge houden, doch de heer W. mocht weldra weer de gulden vrijheid erlangen. Wat echter den heer K. betreft, die niet voor de eerste maal in connectie kwam met madame justitia, zijn tegenwoordig heid werd nog te zeer op prijs gesteld om hem in het zijn compagnon geschon ken voorrecht te doen deelen. Deze heeren stonden thans terecht als verdacht van oplichting en waren ieder afzonderlijk voorzien van een prima, prima verdediger,voor den journalist opponeerde mr. v. d. L. en voor den jonkheer mr. Schenkeveld. Uit de welvoorziene lijst van caféhouders, bij wien de heeren hun lei politieke beteekenis heeft en trouwens de geheele kroonkwestie ter zijde laat. ROCKEFELLER BEZUINIGT. EenLgszlns ironisch wordt bekend ge maakt, dat de multimlltlonair John D Rockefeller Sr. zich bij andere rijke Ame rikanen heeft aangesloten, die in dt tegenwoordige benarde omstandigheden bezuinigen. In plaats van glimmend* nieuwe dim es (kwartjes) weg te geven aan vreemde knapen en meisjes die hem aanstaan, zooals langen tijd zijn gewoonte is geweest, betaalt hij thans - zoo wordt gemeld met even glimmend nieuwe niokels (ongeveer 0^2VS). Zondag woonde Rockefeller den kerkdienst bij te Lakewood, in New-Jersey, en deelde b« het uitgaan van de kerk nlokel» uit aan verscheidene kinderen, die zich om hem hadden verzameld. DE HUWELIJKSSCHOOL. Hoe men moet trouwen! In Londen blijken instituten te bestaan, waar onderricht wordt gegevenin de ce remoniën voor huwelijksplechtigheden. De „Daily Ohroaiele" vertelt tenmiHSte dat slimme truuks met goed gevolg hadden afgeschoten, waren slechts viertal als getuigen uitgekozen. En wel de heeren J. Naber uit Berkhout, P. Gudejans uit U Bum, N. Hoebe en echtgenoote uit Heilo en J. Nassenburg. Bij den officier was nog een schrijven Ingekomen van zijn ambtgenoot te Haar lem, waaruit bleek, dat ook in dit arron dissement de heeren met veel bijval op dergelijke wijze hadden geopereerd. Vast stond dan ook, dat de beer W. f 780 provisie had genoten. Oonfrere K. had hiervan het minst genoten en genoot slechts 10 procent, omdat meneer W. hem had wijsgemaakt, dat hij slechts 20 procent genoot en zij samen zouden deelen. Men moest echter niet vergeten, dat mijnheer W. de onkosten droeg, hel woord voerde en de mooie artikelen ter aanbeveling van de zaak der contracten moest samenstellen, terwijl jonkheer Bosch van Drakensteyn niet anders had te doen dan Ja te knikken, welk stom karakterspel men wel aan een diaconie mannetje kon opdragen. Overigens droeg de behandeling der zaak meer een vroolijk, dan een tragisch karakter. Verschillende dames en nog meer heeren van het continent, blijkbaar in tieme kennissen van de heeren acteurs op het zondaarsbankje, hadden zich op gesteld in de engelenbak en verbeidden met belangstelling en intens meeleven het verloop en afloop dezer interessante zaak. De heeren gaven trouwens in hoofd zaak toe, dat hun wijze van zaken doen strikt genomen den toets der kritiek niet kon doorstaan. Na het verhoor der 6 getuigen, de 4 kasteleins, mej. Hoebe en 'n boekhouder van de „sport Echo", het beroemde blad dat de boerenkasteleins gouden bergen zou brengen, vorderde de officier tegen den heer W., die nu weer een behoorlijke betrekking heeft bij een Amsterdamsche Maat chappij en dan ook wel capaciteiten van geest en mond voldoende bezit om als intellectueel werker zijn boterham te verdienen, f75 boete of 50 dagen en tegen den danseur 1 maand gev. De respectieve verdedigers kwamen hierna aan het woord en wisten het door de kracht van hun betoog zoo ver te orengen, dat de rechtbank na te hebben geraadkamerd, besloot ook den heer K. in vrijheid te stellen, tot uitbundige vreugde van de hen met open armen ontvangen vriendenschaar. Uitspraak in al deze gewichtige zaken werd gesteld op a.s. Dinsdag. Op het moment, dat ik dit schrijf, waait de felle noordooster de vobrjaarsbla- zerd en laat zich meedoogenloos gelden. Het is, dat de hemel in staalblauwe glans is gepoetst, zoodat de zon ongebrei deld haar kracht kan schenken aan de aarde, waardoor het, op beschutte plekken, van een weldoende koestering kan zijn. Maar in den open wind en vooral in be schaduwde gedeelten doet die felle voor jaarsnoordooster onpleizierig aan. Hij spookt nog door je kleeren en doet je huid huiveren; hij waait je, met zijn dro gen adem; het stof en het fijne grint respectloos in je gezicht, zoodat het priemt in je vel en- je ooghoeken zwart zien. in zijn bulderstemming ontziet hij niets. "Hij rukt aan de narcissen en de tulpjes, die zich in feestelijk kleed hadden gesto ken, hij draait aan de primula's en viool tjes en het schijnt wel of de woestaard er jen zwelggenot in vindt om alles wat tiert in bloeit en montert te treiteren en te vernielen. Neen, uit het oosten, komt in het voor jaar niet veel goeds. Zoolang er niet een zuidelijk kantje aan Jen wind is, schijnen we niet veel welda- lige mildheid in de natuur te verwachten hebben. En hoe smacht eigenlijk alles naar dat iuideiijke of zuidwestelijke hriesje! Toch gaat de natuur haar -gang en is er reeds groote voortgang te oonstateeren. Vooral als je pas wat zuidelijker bent ge weest, kun je hebben waargenomen, dat in een paar dagen tijd er een geweldige groei is geweest. De fijne dagen van de vorige week heb ben de boeren allerwege verlokt het vee an stal te halen en in de wei te sturen. Daarop vinden de beesten volop te schran ken, want het gras staat weelderig. Wat een feest in ons polderlandschap! Het gras, in haar eindelooze uitgestrekt- 'ïeid, als een groen fluweel laken, waarin och weer, door de zonnefLikkering, een le Londensche „wedding schools" het op t oogenblik druk hebben met de voerbe- •eidingen voor het groote aantal deftige huwelijken, die in de a.s. season zullen worden ingezegend. In deze huwelijksscholen wordt aan de oekomstige bruid, den bruidegom en de )ruidsmeisjes onderwezen, hoe 'n bruids toet dient te worden gevormd en hoe nen zich daarbij behoort te gedragen. Van de bruid wordt geleerd, hoe ze haar sleep en haar bouquet moet houden. Ook bestaat er een goede en verkeerde manier, waarop bruid en bruidegom elkaar een arm kunnen geven. De goede wordt ge leerd. De geheele plechtigheid wordt in de onderwijslokalen gerepeteerd op de mu ziek, die later in werkelijkheid zal wor den gespeeld. DE RADIO REDT HET LEVEN VAN EEN VROUW. Een vergissing van een dokter. Het meisje bijtijds gewaarschuwd. De B. B. O. heeft een dezer dagen een geslaagde poging gedaan om het leven van een meisje te redden, dat op het punt groote schakeering van tinten zit, uitge spreid en doorstippeld van madeliefje®, paardebloemen en daar, waar drassige greppels aijn, in bossen, de prachtige dotters. En in die weelde vu frischheid en kleu ren grazen nu de vu stal gejaagde koelen en stoffeeren met kun bonte kleuren ket landschap en voeren het op tot een vol maaktheid van sierlijkheid en glans. Altijd weer treft me dat rustige en toch tevens zoo levendige landschapsbeeld, dat ons polderlandschap maakt tot let» schoons, hetwelk uniek ia. Geen wonder, dat de buitenlanders ver rukt zijn oves ons polderlandschap®- schoon. Voor hen is die oneindige bontgestip- pelde groen© vlakken iets onbekends en daarom frappeert het hen meer nog dan ons, hoewel ook wij, telken® weer, getrof fen zijn. En nog kort maar heeft men de koeien van stal gehaald en misschien zijn er zelfs nog wel stallen, die de zwart- en rood bonten tot bewoners hebben. Wat een verrukkig moet dat voor den boer zijn als hij zijn vee, ongebreideld, in de wei laat huppelen. Eerst staan de beesten wat onwenlijk, dooh dat duurt maar kort, want het schijnt of de heerlijke voorjaarslucht, het onge temperde licht en de groene waas der wei den hen tot in de fijnste nerven prikkelt. Het is of nieuw leven hen doortrilt, het welk hen den kop op hol brengt. Ze gooien den kop omhoog, slaan de staart als een striemenden zweepslag langs den romp, dansen een moment op de pooten en dan, als een pijl uit een boog, jakkeren ze voort en maken in de weide allerlei capriolen. Zjj aan zij honken ze tegen elkaar en jachten, in allerlei kronkelgangen voor waarts, staan dan weer eens een moment stil, alsof ze zelf beduusd zijn van hun zot heid, maar richten dan kop en staart weer omhoog, en voort gaat het, voort! Want ze moeten eerst de gist, die hun geheele wezen doortrekt, laten doorwer ken om op de gewenschte spanning te komen, die noodig is om het ongebreidel de leven in de frissche, vrije natuur te kunnen leiden. En als de gist heeft doorgewerkt en zii zich hebben aangepast aan de verhoogde levensspanning, dan 'krijgt pas weer de mat'erieele behoefte de overhand en kalm en rustig beginnen ze zich tegoed te doen aan de heerlijk malsche grassprieten. Wel is er nu en dan nog de gistprikkel merkbaar, die zich demonstreert in een wilde galop, irnaar allengs verminderen die bevliegingen en het koebeest heeft zijn, hein eigen rustige gemoedelijkheid, weder gevonden. Maar toch merken ook wij, dat er iets heeft plaats gehad, dat het geheele beest heeft doortrokken en beïnvloed1, want de melk is anders en de boter is anders en we spreken van grasmelk en van gras- boter. Het wonder der vernieuwing in de na tuur ondergaat ieder wezen. Bij de een gaat het onopgemerkt, bij de ander demon streert het zich opvallend. Doch onder gaan doen wij, wezens, het allen. Robin snn •Mammie, de vrouw is de betere helft van den man, nietwaar?* •Ja, lieveling.* Wel, ais hij dan tweemaal trouwt, dan bestaat hij niet meer, nietwaar?* (•Table Talk*, Melbourne.) .Laten we het nog «en® herhalen: bed nummer 7, gecompliceerd onder arm breuk; no. 9, wenden aan de linkerdij linkervoet; no. 11, versplintering in den rug. Alle® bij elkaar dus geen enkel bij zonder ernstig geval. En bovendien, ze zijn in uw handen, zuster. En.no. 8? Laat een® kijken, wat heeft no. 8?.... o Ja, dat la die jonge sergeant, nu ben ik er) Arme stumper dl Bescherm onze duinflora. Neem geen distels mee voor versiering van uw huts kamer. Gooi geen brandende lucifers of siga retten achteloos weg in duin. stond vergiftigd te worden. Een ontstellende boodschap werd om even na 10 uur uitgezonden. Hij luidde: ,yïk heb hier een dringende hoodsohap voor Miss Lehane, die in dienst is in het Victoria District in Londen en aan wie gevraagd wordt, het poedervormlge medi cijn, haar door haar huisarts gegeven niet te willen Innemen, daar er in db samenstelling van het recept een fout zit." Waarschijnlijk ls dit de eerste bood schap van dien aard, die ooit ls uitge zonden. De behandelende geneesheer belde wat vroeger op den avond1 een politiepost in Ohelsea op en legde zijn dilemma voor. HIJ scheen erg in de war over de moge lijke gevolgen die het Innemen van het poeder zou kunnen hebben en opperde toen het Idee van een S. O. 9. De politie raadde hem aan, zioh met de B. B. O. In verbinding te stellen. „De dokter was zoo van streek, dat wij besloten, om het bericht uit te zenden'*, zei de B. B. O. officieel tegen de „Daily Chronlcle". Men vernam, te middernacht dat miss Lehane gevonden was en dat zij de medi cijn niet had1 ingenomen. Voor zijn leven vrees ik wel niet! Ja, de kogel, die hem In het gezicht trof, had hem wel bijna gedood, maar heeft nu mis schien nog erger veroorzaakt, want beid© pupillen zijn geraakt en ik kan er niet voor instaan, dat hij het gezicht terug krijgt. Ik heb ze gereinigd, de wond ge zuiverd, het vleesch aangenaaid, maar wat gebeurt op het moment onder die ver banden? Over een paar weken weten we het, als de verbanden er af gaan. Naar zijn familie? Zet u maar geen bij zonderheden. Schrijft u alleen maar, dat hij aan het gezicht verwond is, vrij ern stig, maar dat zijn leven niet in gevaar is, als er geen complicaties bijkomen. Maar, wat- ik vragen zou, is 't juist, wat de lui tenant van de administratie beweert? Zou 't de zoon van Eliane d'Avron zijn, de be kende en voortreffelijke actrice, die haar rollen steeds zoo prachtig vervult en bo vendien een opvallend mooie vrouw is? Leroux? Ja, zoo moet haar overleden man geheeten hebben. Eliane d'Avron ls een theater-naam. Maar ik zou toch nooit geloofd hebben, dat ze al een zoon van 22 jaar had.Je zou haar zelf geen dertig geven „ja, zuster, ik voel me vandaag vrij goed. Lat verband doet wel pijn, maar uw hand ia zoo licht, zuster, en u bent zoo zacht, zoo geduldig tegenover anijn zieke nukken, dat ik het schandelijk van me zelf zou vinden, als ik klaagde. Af en toe denk ik, dat ik thuis verpleegd word, door mama. U hebt net haar stem. Als u nou heel, héél vriendelijk zoudt willen zijn, zuster, moest u ine haar brief nog eens voorlezen. Dan is het net, of ik haar zelf hoor. U zult me misschien wel erg kinderachtig vinden, maar ik heb ook zoo'n achat van een moedertje en ik houd zoo veel van haar! Merkt u wel, zuster, dat haar iets hin dert? In haar ongeruste teederheid denkt ze, dat u iets voor haar verbergt. Maar ze weet wel, dat ik haar niet schrijf, omdat ik daartoe in de onmogelijkheid ben. En toch mag ze niet komen. Ze moet me niet zien met dat verband voor mijn oogen, met die gesloten oogleden. Ze is zoo zenuwachtig, zoo gauw onder den in druk en daarbij heeft ze een zwak hart en zoo zenuwachtig, zoo gauw onder den in komen. Wilt u me helpen, haar nog wat terug te houden, zustertje? Dank u. Schrijft u haar dan maar, dat de dokter elk bezoek verbiedt, oo*k van een moeder. En dat mijn herstel alléén afhangt van het naleven van dit, verbod. En dan -zou ik nog willen.Maar ik word] vervelend, geloof ik? Nou dan, ik zou graag willen, dat mama mij niet eerder zag, dan op den dag dat de draden weggenomen worden. Ik zou willen, dat zij de eerste was, die ik voor mijn oogen kreeg als ik het daglicht weer mag zien. U begrijpt, dat ik na die nacht merrie mijn blik voor het eerst weer wou laten rusten op een lief en mooi gezicht Want ze is heel mooi, mijn moedertje! Ja, actrice. Ze heeft in het Gymnase gespeeld en in het theater van de Perte Saint Martin. Het publiek is dol op haar. Ze ls ook zoo goed, zoo verstandig en zoo mooi! Nee, zuster, ze houdt er niet van, dat ik met de tooneelwereld omga. Ze zegt altijd, dat de atmosfeer der coulissen ver derfelijk is voor jonge menschen en ik ge loof, dat ze gelijk heeft. Ik ben niet meer dan twee of dTie maal „achter" geweest, maar altijd heeft me die ongeneneerd- heid van al die menschen, die haar om ringden, gehinderd. Liever zit ik dan ach ter in een loge om haar te bewonderen en toe te juichen. Ik was op school voor Kunsten en We tenschappen. Ik leg (me namelijk op schil deren toe. VERGISSING IN EEN TESTAMENT. Majoor William Sackville Gwynne Morris, eigenaar van een groot buiten huis, geheeten Castell Pygyn, In Oarmar- tenshire, had een testament gesohreven, waarbij hij o.a. aan de weduwe van een vroegeren huisknecht van hem bij haar leven en zoolang zij weduwe bleef een klein huisje ten gebruike wilde afstaan. Later moest het verkocht worden en de opbrengst tusschen de erfgenamen van zyn familie verdeeld worden. Hij ver schreef zich echter en ln plaats van „Cas- telil Pygyn cottage", kwant1 in het tes tament „Oastell Pygyn", de naam van het groote huis met zestien kamers te staan. Nu de majoor overleden en het testa ment geopend is, krijgt de weduwe van den hulsknecht ten gevolge van de ver schrijving de beschikking over het groote huis. Maar er zijn nog advocaten en een van hen heeft de meening uitgesproken dat de executeurs van dit testament voor het kanselarij-hof wel over het geval zouden vechten. Het zal met dat al heel moeilijk zijn, om uit te maken, dat de majoor met „Oastell Pygyn" werkelijk het kleine huisje, dat erbij staat, bedoeld heelt

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7