UIT DE WIJDE WERELD Radiografisch Weerbericht Schagen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Ingezonden. Stoom vaartberich ten. HERHALINGSOEFENINGEN. De volgende dienstplichtigen zijn opge roepen om In 1930 herhalingsoefeningen te volbrengen: W. Kaan op 7 Augustus te Amersfoort voor 17 dagen; P. de Graaf op 81 Juli te Amersfoort voor 24 dagen; T. Bakker op 7 Augustus te Amersfoort voor 17 dagen; W. Bakker op 11 Septem ber te Utrecht voor 17 dagen; Joh. Bakker op 7 Augustus te Amersfoort voor 17 dagen. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om binnenkort te Hippolytushoef een katholieke school voor gewoon lager on derwijs te srtiohten. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een woon- en winkelhuis voor reke ning van den heer P. Spaander te Oos- terland, Wieringen. P. Bakker 9975.—, J. Kuit 8890.—, Gebr. Hegeman 7930.—, N. J. Poel 7500.—, D. Bakker 7500.—, Gebr. Boersen 7444.J. Klein Gz. 7400. C. Doves 7250.—, J. C. de Vries f 7200, H. Juisting f 0890.—, H. Hermans ƒ6680.—. Het werk is gegund aan den laageten inschrijver. REVUE „NOU MOET JE EERLIJK WEZEN". Door het gezelschap Boelens, van Zaan dam, werd ji. Zondagavond in „Concor- dia" van den heer Jb. Bruul te Hippoly tushoef voor een stampvolle zaal opge voerd de revue „Nou moet je eerlijk we zen". Deze alom bekende revue, met bij passende schitterende costumes werd tot aller genoegen keurig opgevoerd, zoodat aan het applaus schier geen einde kwam. In de pauzen trad nog op de carabettier J. van Wieringen, van Amsterdam. Ook deze heer wist met een reeks voordrach ten, de lachspieren der aanwezigen ge ducht in beweging te brengen, 't Gezel schap Boelens, met den heer van Wierin gen, hebben de aanwezigen dan ook een genotvollen avond bezorgd, die met een gezellig bal na werd besloten. DE ZEEGRASVISSCHERIJ. De zeegrasvisscherijin den Nieuwen Wieringermeerpolder brengen nu de zee graswaarden droog liggen, aan menig ar beider een aardig voordeeitje op. De prijs bedraagt 5.60 per 100 K.G. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De speldjesverkoop ten bate van de be strijding van de tuberculose, voor „Her wonnen Levenskracht", gehouden op Zon dag 11 Mei, heeft opgebracht 69.121/a. Een woord van dank komt zeker toe aan het pas opgerichte plaatselijke comité van actie dat dezen speldjesdag georganiseerd heeft, maar vooral een woord' van dank aan de dames die zich beschikbaar hadden gesteld voor den verkoop der speldjes. AFSCHEID CAND. J. K. LOFVERS. Naar men ons meldt, zal de weleerw. 'heer J. K. Lofvers, cand. t d. H. Dienst, welke alhier vanwege het Zuiderzee-Co- mité evangelische arbeid onder de Zui- derzeearbeiders verricht, op Zondag 25 Mei sus., des v.m. 10 uur, in 'het gebouw „Land in zicht" te Den Oever zijn af scheidspreek houden, om zich daarna als predikant te Grosthuizen (Gr.) te vestigen MUZIEKVEREENIGING „APOLLO". In de muziektent te Den Oever gaf „Apollo" jJ. Zaterdagavond haar eerste openlucht-muziekuitvoering in dit seizoen. Ofschoon deze uitvoering niet tevoren werd aangekondigd mocht „Apollo" zich in een vrij groote belangstelling verheu gen. Het concert was bedoeld als een oefenconcert en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat in het vervolg eiken Zater dagavond en wellicht ook des Woensdags avonds een concert zal worden gegeven. SPRINKHANEN IN PALESTINA. De grootste zwerm sprinkhanen, die sinds menschenheugenis ooit gezien was, is Zaterdag over Zuid-Oost-Palestina neer- gestreken. De zwerm was 35 K.M. lang en biina 3500 m. breed. Vlammenspuiten uit J af fa en Jeruzalem zijn ter verdelging naar Gaza gezonden. EEN GROOT WELDOENER OVERLEDEN. Hy gaf een tiende van zyn In komen weg. Te Huil is op 88-jarigen leeftijd T. R. lerens, „High Steward van die stad, overleden, waar hij als groot weldoener bekend stond. Hij, was de zoon van een zangleeraar ln Durham en werd als jong man secretaris van wijlen Sir James Reckltt, den beken den blauwsel-fabrlkant. Later werd hij directeur-generaal van diens fabrieken en zag het bedrijf groeien. Het personeel breidde zich van 200 tot 10,000 man uit. Hij heeft East Hill van 1906 tot 1918 als liberaal afgevaardigde in het Lagerhuis vertegenwoordigd. Het eenige eerbewijs dat hij ooit heeft wiUen aanvaarden was het lidmaatschap van den Geheimen Raad (Privy Oouncil). Toen hij' nog kantoor bediende was, nam hij reeds ais regel aan, een tiende van zijn inkomen voor lief dadige doeleinden weg te sohenken en toen zhn fortuin ontstond en toenamen, •teeg deze verhouding. MOTORVLET OVERVAREN. Maandag JJ. is in de Wieringermeer nabil de Haukes een motorvlet, waarin zich een vijftal personen bevond, door een motorboot overvaren. De bemanning van de vlet geraakte te water, doch kon door de motorboot worden opgepikt. Een der opvarenden, de heer Llndenherg, bekwam echter min of meer ernstige kwetsuren en moest zich onder geneeskundige behan deling stellen. De heer A. Melohior van Schagen werd aan de Hoogesohool te Amsterdam be vorderd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift „Onderhuidsche zuurstof theraphie en stellingen". De heer Mel- cior is thans arts aan het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam. PAARDENMARKT. Op de Schager Mei-paardenmarkt van 12 Mei waren 58 paarden aangevoerd, waarvan het grootste deel der kwaliteit bevredigend was. Ook de prijzen waren goed. de handel viel mee. 112-jarige 150 k f 225; 2H-jarige 225 5 350; rijtuigpaarden 300 k f 500; slaeht.paarden 150 5 280; hitten 130 a 280. DE SLECHTE TOESTAND IN DEN LAND- EN TUINBOUW. Men schrijft aan d)e Nw. Rott. Grt. uit Broek op Langendijk: Bijna elk jaar zijn de stapeligroenten (kool, uien en wortelen) op het eind van April door de tuinbouwers van Langen dijk en omstreken verkocht. Dit jaar was dit echter niet het geval, de lage prijzen zijn daarvan de voornaamste oorzaak. Op 1 Mei waren nog talrijke honderden spoorwagens van 10.000 K.G. bij de vele tuinbouwers aanwezig, overgehouden in de hoop op betere prijzen, wat in de eer ste helft van Mei wel meer is voorge komen. Het verloop van de marktprijzen is echter zeer bedroevend geweest, zóó dat de producten baast onverkoopbaar zijn: voor uien en kool wordt 0.10ƒ0.50 per 10 K.G. betaald en de wortelen brengen nog geen 0.60 op. Tal van tuinbouwers verkoopen kool en peen tegen veevoederprijzen en nog lager. WAAR IS HET GASTVRIJE HUIS? Het heerlijke lenteweer roept blijde ge voelens wakker van nieuw en krachtig leven. In de groote steden van ons land, met name Amsterdam en Rotterdam, zijn er echter zoo vele zwakke kinderen, die deze gevoelens niet kennen. Voor de ver sterking van hun gezondheid zou het goed zijn, als ze eens een poos, tenminste een week of vier, konden genieten van het heerlijke buitenleven in dezen schoonen tentetijd. „Vacantie Buiten" vraagt ook thans weer, evenals vorige jaren, waar is het gastvrije huis, dat een of meer dezer kin deren wil ontvangen? Wekt het nieuwe lenteleven ook niet vriendelijke gevoelens op van christelijke barmhartigheid en liefde jegens het zwakke kind, lijdende aan bloedarmoede, of aan veelvuldige hoofdpijnen, of aan algemeene zwakte ten gevolge van een vroegere ziekte, om naar het voorbeeld van Christus helpend de hand uit te steken en zoo'n kind door frissche buitenlucht en stevige voeding Hij stichtte het .schilderijen museum te Huil en bracht het onder in een gebouw dat meer dan 80,000 kostte. Hij richtte almshouses (hofjes of proveniershuizen) ten kosten van 20.000 op, liet een groote plas voor roeiers aanleggen en gaf dui zenden ponden aan ziekenhuizen. Hij stichtte ten slotte de universiteit van Huil met een geschenk van 250.000. Later voegde hij 25,000 toe aan een studie fonds van 1368 dat te Huil rer eere van zijn 8Qsten verpaardag bijeen was ge bracht. Men schat, dat hij tijdens zijn leven 12 millioen gulden had weggeschonken, maar in zijn gewone leven was hij een zuinig man. NASPEL VAN HET PROCES KAROLYL De vordering der advocaten. De beide advocaten, die graaf Michael Karolyi, den gewezen president der Hon- gaarsche republiek, Indertijd ln het pro ces verdedigden, dat eindigde met de verbeurdverklaring zijner goederen, heb ben voor hun vruchtelooze bemoeiingen een declaratie van 1,020,00 pengö inge diend!. Daar graaf Michael zich ln het buitenland bevindt, trachtten de advoca ten hun rekening te presenteeren bij den bezitter van het fidelcommrls der Ka- rolyi's, graaf Jozef. Deze echter wilde de vordering niet voldoen en bood een veel lager bedrag. Thans zijn de beide advo caten een proef-proces begonnen, waarbij zij 6000 pengö eischen. Bij' gunstige be slissing zullen zij dan een nieuw proces aanhangig maken, waarbij zij de geheele som zullen eischen. Het honorarium is het grootste, dat ooit in een dergelijke zaak in Hongarije is geëisoht. versterking van gezondheid te bieden? Meer dan driehonderd k^„"eren uit Amsterdam en Rotterdam hebben zich bij ons aangemeld met dringend verzoek der ouders om hen te helpen, w|jl zij zelf financieel niet bij machte zijn naar het voorschrift van den hulsarts en het ad vies van onze onderzoekende geneeshee ren hun kind naar bulten te zenden. Het zijn uitsluitend leerlingen van christeHJle scholen* voor wie „Vacantie Buiten" werk zaam is. Kinderen van wie het hoofd der school en de klasse-ouderwijzer geen goed getuigenis kunnen afleggen omtrent ge drag es karakter, worden door ons niet uitgezonden. Alie kinderen worden voor de uitzending geneeskundig onderzocht op keel, hart en longen, zoowel als zuiverheid van het hoofd, en geen kind komt voor uitzending in aanmerking, dat op eeniger- lei wijze gevaar zou kunnen opleveren voor het gezin, waarin het wordt opge nomen. Mogen w;j nu nog eens onze vraag her halen: Waar is het gastvrije huis in een der gezonde streken van ons land, dat een onzer jongens of meisjes voor ten minste vier weken wil ontvangen? Wie de hand helpend wil uitstrekken naar het zwakke kind der christelijke school in de groote steden van ons land, wende zich tot den secretaris onzer Vereeniging, den heer G. Muijs, le Hugo de Grootstraat 8, Am sterdam, die ook gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Het Bestuur: J. Th. R. Schreuder, Voorz. Dt. J. H. v. d. Benid, Vice-Voorz. G. Muijs, le Secretaris. Notaris J. Klopper, 2e Secretaris. C. v. d. Bond, le Peaxningm. K. v. d. Berg, 2e Penningm. D. v. Vliet, Alg. Adjunct. o Geachte Redactie. Onderg'eteekende verzoekt vriendelijk plaats ruimte voor onderstaande in uw veelgelezen ilad. Bij voorbaat zijn dank. In uw blad van Zaterdag j.1. komt eeni inge zonden stuk voor, onderteekend door C. W. de Graaf, namens de Harmonie Kunstmin. In genoemd schrijven wil die mijnheer de hou ding der Harmonie goed praten, wat zijn vol ste recht is. Maar doe zulks niet ten koste van 't comité, dat de fancy-fair voor bovenge noemde Harmonie en de voetbalvereeniging J.V.C. op touw heeft gezet. Er staat b.v. in, dat wij den secretaris van hun vereeniging als een voorwerp van onzen spot gebruikten, om dat dit een ongeschoold iemand is, enz. enz. Alles praatjes! Maar waar dat schrijven van dien secretaris om ging in hoofdzaak was de datum, die er boven sfond, ml. 3 Mei (5 Mei in ons bezit.) Waar op 17 April het comité besloot de fuifavond te houden, terwijl n.b. voorzitter en eere-voorzitter van Kunstzin er mee instem den, vanwege hun zitting in- het comité en waar de voorzitter van Kunstzin desgevraagd de medewerking der Harmonie garandeerde, n.1. om balmuziek te maken, kwam het ons een beetje zonderling voor om op 6 Mei, dat s pl.m. 3 weken later, een schrijven te ont vangen, waarin de Harmonie berichtte niets voor de fuif te gevoelen en haar medewerking dan ook niet wilde verleenen. Wij besloten toen de fuif niet te laten door gaan, aangezien we begrepen, dat zonder mu ziek er toch niets aan en de zin er af was, door de unfaire handeling der Harmonie, om 3 weken te wachten voor ze 't bericht stuurden. Wat de kwestie van het geld van het voor geschoten goed aangaat, hierin, hebben we nooit het oordeel van Kunstzin gevraagd, en wenschteni dit trouwens ook niet, daar ons de leiding was opgedragen en wij dus te beslis sen hadden, wat er gedaan of niet gedaan moest worden. Want hadden wij de fuif willen betalen, door een bedrag van 't batig saldo af te trekken* dan hadden we 't met een gerust geweten kunnen doen en ons niet gestoord aan „Kunstmin" en „J.V.C.", daar wij voor ons plezier zitting nemen in 't comité en niet ge huurd zijn. Kunstzin moet den volgenden keer maar een comité huren, dan kunnen ze dat in overweging geven een andere tactiek te vol gen, en het hun wil op te dringen. Wij zijn onze eigen baas en doen wat ons goeddunkt. Het bevreemdde ons ook, thans onder het ingezonden stuk niet den naam van den secre taris of één der andere bestuursleden te vin den, maar den naam van een gewoon lid. Verder zal er van onze zijde niet meer op ingegaan worden, omdat op zijn Hollandsch DE SUIKERADMINISTRATEUR EN DE OOM UIT AMERIKA. Van de vele familie-relaties die een mensch in dit ondermaansche tot zijn vreugde of leed kan bezitten, schrijft de Locomotief, is er één van een ietwat vaag en geheimzinnig: karakter. Niettemin is het een familiebetrekking waarop ieder dól is die haar heeft en waarnaar ieder verlangt die zich in haar bezit niet mag verheugen. Het is. de oom uit Amerika. In het bezit van zulk een relatie, ver heugde zich tilt kort geleden de heer A. C. IJssel de Schepper, vroeger administra teur van de su'ker-ondern imlng Sragi in het Pekalongansche, thans idem van Phaeton. Deze oom was ln zijn jeugd naar Amerika vertrokken, heeft het bevonden te zijn een land overvloeiende van melk en honing, alsmede van dollars, en liet bij zijn verschelden dezer dagen het niet on aanzienlijke bedrag van vijf milLioen gul den na.Toen de heer IJssel de Schep per van den notaris bericht kreeg, dat de overleden oom uit Amerika hem uit deze vijf millioen mlldeljjk wilde bedenken, blU- kens testamentaire beschikking, heeft de gelukkige neef ln Indië wat men noemt per ommegaande ontslag genomen, ten einde zich te begeven naar het land van den oom uit Amerika.In de opvolging is bereids voorzien. EEN GEVAL VAN „SPIONITIS". Maar zonder spion! In de bergen ln het Madioensche logeer de, naar de Looomotief vertelt, 'n Fransch- man, genaamd Poupet. M. Poupet Is ethno- loog, hij heeft een bezoek gebracht aan Nieuw-Guinea, zou voor een bekend Pa- rijsch uitgever een boek schrijven en zat gezegd: „we er onze bulk v»n vol hebben". Alleen hadden we verwacht wat meer waar deering te mogen verwachten van de zijde van „Kunatzin". We vonden het echter niet en dat waar „Kunstzin" toch nog al leti aan fancy- falr comhé's verplicht is. (Waaraan danken ce hun veel gebruikte muziektent?) Maar 't is altijd zoo geweest en zal 't wel blijven ook: „Ondank is werelda loon". Namens 't Fsncy-Fslr Comhé, L. M. F, RUDER, Secretaris. Julianadorp, 11 Mei 1930. Stoomvaart Mij. Nederland Borneo, t., 11 Mei v. Port-Soedan. Grotius, t., 11 Mei te Suez. P. C. Hooft, t., 11 Mei v. Algiers. Poelau Tello, t., 12 Mei v. Londen. Riouw, t., 10 Mei v. Port Said. Chr. Huygens, u., pass. 10 Mei Perim. Kangean, 12 Mei v. Batavia. Poelau Bras, 11 Mei te Batavia. Poelau Laut, t.o Mei. v. Batavia. Poelau Roebiah, u., 12 Mei v. Southampton. Poelau Bras, u., 9 Mei v. Padang. Joh. v. Oldenbarnevelt, u., 10 Mei v. South ampton. Kambangan, t., 9 Mei v. Marseille. Madoera, 10 Mei te A'dam. Prins der Nederlanden, 10 Mei te Batavia. Roepat, 11., 9 Mei v. Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 10 Mei v. Burriana. Agamemnon, 10 Mei v. Genua. Ariaidne, 11 Mei te Carthagena. Berenice, 10 Mei v. Samos. Breda, t., 10 Mei v. Cristobal. Clio, 11 Mei v. Vigo. Commewijne, t., 10 Mei v. Lissabon. Cottica, u., pass. 11 Mei Ouessant. Deucalion, 10 Mei v. R'dam. Eos, 11 Mei Dungeness. Erato, 10 Mei v. La Pallice. Euterpe, 12 Mei te Kopenhagen. Helder, 11 Mei te Antwerpen. Hermes, 9 Mei v. P. Barrios. Ilos, 12 Mei v. Messina. Irene, 10 Mei te Malta. Iris, 11 Mei te Oporto. Luna, 9 Mei v. New York. Minerva, 10 Mei v. R'dam. Nereus, 11 Mei te Aarhus. Oberon, 10 Mei v. Faro. Odyssees, pass. 11 Mei Holtenau. Orestes, 10 Mei te Constanza. Orpheus, 11 Mei te A'dam. Poseidon, 11 Mei te Piraeus. Proteus, pass. 12 Mei Brunsb. Stella, 12 Mei te A'dam. Theseus, 12 Mei te A'dam. Titus, 10 Méi v. Hamburg. Ulysses, 11 Mei te Hamburg. V'enus, 10 Mei v. Candia. Vesta, 12 Mei te A'dam. Vulcanus, 11 Mei te Burriana. Baarn, u., pass. 10 Mei Lizard. Barneveld, t., 9 Mei te Antofagasta. Calypso, 11 Mei v. Maracaibo. Deucalion, pass. 11 Mei Dover. Merope, u., 9 Mei te Kingston. Titus, 11 Mei te Bremen. Boskoop, u., 8 Mei V. Guayaquil. Teiamomi, 10 Mei te A'dam. Ulysses, 10 Mei v. A'dam. Crynssen, t., 15 Mei te A'dam verwacht. Hebe, pass. 9 Mei Gibraltar. Rietfontein, 10 Mei te Hamburg. Zeus, 9 Mei v. Livorno. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, t., 11 Mei v. Las Palmas. Kennemerland, 12 Mei te Hamburg. Waterland, u., 10 Mei v. Montevideo. Delfland, u., pass. 8 Mei St. Vincent. Monterland, u., pass. 9 Mei Las Palmas. Zeelandia, t., 9 Mei v. Montevideo. Kon. Paketvaartmaatbchappij. Tohiti, pass. 11 Mei Malta. Tomohon, pass. 11 Mei Dungeness. Tosari, pass. 11 Mei Malta. Sigli, 9 Mei te Belawaa, Tobelo, pass. 9 Mei Malta. Van' Swoll, 10 Mei te Batavia. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht, 12 Mei v. Hamburg. Stad Arnhem, 10 Mei v. Hamburg. HollandAfrika Lijn. Billiton, t., 11 Mei v. Zanzibar Grijpskerk, 12 Mei te Hamburg. Nijkerk, t., pass. 10 Mei Dakar. Rijperkerk, t., 12 Mei te Antwerpen. Klipfontein, u., 12 Mei te Kilindini. Nieuwkerk, u., 12 Mei te Kaapstad. Jagersfontein, 9 Mei v. East Londen. Sumatra, 10 Mei v A'dam. HollandWest-Afrik» Lijn. Kilstroom, t., 10 Mei te Teneriffe. na volbrachte reis zijn aanteekeningen uit te werken. Eensklaps 'kreeg 'hij' geen brieven meer. Geen brieven, geen boeken, geen geld. Hij schreef en telegrafeerde, maar be kwam geen antwoord. Hij trachtte te tele- foneeren, doch kreeg geen verbinding. Hij vroeg informaties, maar vroeg vergeefs. Dit duurde verscheidene weken, en hoe wel de verbaasde auteur steeds dringen der schreef en seinde, was hij daar vol strekt geïsoleerd in het berghotel in het Madioensche. En er kwam veldpolitie, en recherche, en een assistent-resident en ten slotte kwam het hooge woord er uit, het bestuur meende dat men met een spion te doen had, dat de Franschman eigenlijk een Italiaan was, en nog wel een Italiaansch communist. Dies hield men al zijn correspondentie aan, stuurde zijn brieven niet door, en speurde Ijverig: de landelijke stilte van het Madioensche was van gerucht ver vuld, op de Madioensche B.B.-kantoren waren Fransohe en Itallaansche woorden boeken ln druk gebruik, totdat.... M. Poupet zelf versoheen en opheldering ver zocht. Hij had passage besteld, en geen ant woord gekregen. Hij had aan zijn bank om geld geschreven, en ontving niets. Hij had zijn consul-generaal willen opbellen, en Batavia bleek voor hem niet aan de telefoon te krijgen. Toen stond hij ten slotte op het residentiekantoor te Madi- oen, en daar heersahte alras een nerveuze spanning. De heer Poupet sprak een Fransoh, zóó rap en bloemrijk en zonder twijfel voor zien van een zoo zeldzame oollectie krachtige woorden, dat de gezamenlijke woordenboeken op de Madioensche bu- reaux niet toereikend waren om hem bij te houden. Pollux, u., 10 Mei V. La» Palmaa. Reggeatroom, 12 Mei te A'dam. Saturnua, 12 Mei te A'dam. Holland—Amerika Lijn. Edam, 10 Mei v. Havana. Rotterdam, 11 Mei te R'dam. Spaarndam, 10 Mei v. N. Orleana. Drechtdijk, 9 Mei te Vancouver. Grootervdijk, pal». 12 Mei Lliard. Leerdam, 12 Mei Oueieant. Nebratka, 11 Mei te Londen, Nieuw-Amiterdam, 10 Mei te New York. Spaarndam 12 Md te Havana. Statendam, paaa. n Md Lizard. Moerdijk, 8 Mei v. Cristobal. Nieuw Amsterdam, 9 Md v. Halifax. Volendam, 10 Md v. New-York. Lochgoil, 9 Mei v. Portland (Ore). Kinderdijk, 7 Mei te Seattle. HollandBritsch-lndlë Lijn. Andijk, 10 Md v. R'dam. Hoogkerk, u., pass. 12 Mei Ouessant. IJselkerk, u., 12 Mei te Port Said. Koudekerk, t., 11 Mei te Antwerpen. Meerkerk, 11 Mei te R'dam. Sommelsdijk, 11 Mei te R'dam. Streefkerk, u., pass. 11 Mei Perim. Schiekerk, t., 9 Md te Antwerpen. Vechtdijk, tt., 10 Mei v. Madras. HollandAustralië Lijn. Arendskerk, u., pass. 12 Mei Gibraltar. Almkerk, t., pass. 9 Mei Sa,gres. HollandO.-Azië Lijn. Alderamin, 10 Med v. R'dam. Oldekerk, 12 Mei te Hamburg. Oostkerk, t., 10 Mei v. Dairen. Ouderkerk, u., 11 Mei v. Colombo. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 9 Mei v. Batavia. JavaNew-Vork Lijn. Karimoen, 10 Mei te Sabang. Simaloer, 9 Mei v. Norfolk. Soekaboemi, 11 Md v. Port Said. Boschdijk, 10 Mei v. Batavia. Deli, 9 Mei v. Port Said. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, 9 Mei te Chinwangtao. Java Pacific Lijn. Bengkalis, 9 Mei te Macassar. Rotterdamsche Lloyd. Bandoeng, 10 Mei te R'dam. Sibajak, t., 10 Mei v. Port Said. Baloeran, u., 12 Mei te Sabang. Kertosono, u., pass. 11 Mei Finisterre. Kota Radja, t., pass. 12 Mei Point de Galle. Texel, t., pass. 11 Mei Finisterre. Tosari, t., 11 Mei v. Sabang. Djambi, u., pass. 11 Mei Dover. Tjerimai, u., pass. 11 Mei K*iap del Armi. Ameland, 10 Mei te Nordenham. Blitar, u., 10 Mei te Bombay. Kedoe, 9 Md te Soerabaya. Merauke, 9 Mei te Soerabaya. Sibajak, t., ió Mei te Suez. Tapanoeli, 10 Mei te R'dam. Ternate, pass. 9 Md Perim. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcor, 11 Mei te R'dam. Algorab, t., 10 Md v. B. Ayres. Alcyone, 11 Mei v. R'dam. Alphard, u., 10 Mei te Rio Janeiro. Alwaki, t., pass. 11 Mei Finisterre. Alciba, u., pass. 10 Mef Fernando Noronha. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agamemnon, 10 Mei v. Liverpool. Eurybates, 11 Md te A'dam. Knight Gompanion, 11 Mei v. Port Swettenham Laertes, pass. 11 Mei Perim. Meriones, pass. 11 Mei Gibraltar. Patroclus, 10 Mei v. Shanghai. Polydorus, 10 Mei te Londen. Prometheus, 10 Mei v. Padang. Autolycus, 9 Mei te Singapore. Eumaeus, 8 Mei v., Yokohama. Memnon, pass. 10 Mei Gibraltar. Teucer, 9 Mei te Londen. Perseus, 10 Mei te Dairen. arpedon, 9 Mei te Suez. Titan, 9 Mei te Suez. Emzatco Liin. Jonge Anthony, pass. 12 Mei Gibraltar. Jonge Johanna, pass. 10 Mei Ouessant. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 MeL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometers! 771.5 te La Coruna. Laagste barometerstand 749.3 te Ingö. Verwachting; Zwakke tot matige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk regenbuien met eenige kans op onweer, iets warmer. Zoodat men hem ten slotte maar, onder discreet geleide, naar Soerabaja liet gaan; en daar waren een kort gesprek bij' den gouverneur, de overlegging van eenige papieren en een rustige opheldering in eens- voldoende. Teruggekeerd vond de bezoeker stapels correspondentieden oogst van maanden die eensklaps los kwam. De inderdaad écht gebleken Franschman was een ervaring rijker, spi onnen speurende geesten een illusie ar mer. Monsieur Poupet is nu vertrokken. De lofwaardige waakzaamheid der au toriteiten doet men intusschen niet tekort besluit de Locomotief indien men vraagt, of ten aanzien van echte of ver meende „spionnen" niet andere methoden de voorkeur verdienen boven de hier ge volgde. EEN OOR AFGEBETEN. Onder buurvrouwen. Twee buurvrouwen in een buitenwijk van Parijs konden elkaar slecht verdra gen. Na heel lang gekijf kwam het tot een verwoede vechtpartij, waarbij de eene vrouw de andere een oor afbeet. Het slachtoffer, hoewel huilend van pijn, wist het oor nog op te rapen, dat de an- dere vrouw had uitgespuwd, zette dit op sterk water ln een glazen vat, dat zij den reohters toonde voor wie deze weerzin wekkende zaak werd behandeld. De rech ters veroordeelden den mensoheneetster tot twee [manaden gevangenis. De gebeten vrouw ging van dit vonnis in hooger bei- roep bij het hof, aan het welk eveneens het oor op sterk water werd getoond. Het hof heeft nu Zaterdag dé bijtende vrouw tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld en tot een schadevergoeding van 15,000 frank aan haar slachtoffer.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7