DE BOER JR Radiografisch Weerbericht POSTDUIVENSPORT. FAMILIE. DRUKWERK, VISITE., VERLOVINGS., ONDERTROUW., GEBOORTE, en ROUWKAARTEN, DE REGELS VOOR DEN WEG. PAARDENSPORT. ZEILEN. KON. MARINE JACHTCLUB. POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST. DE TEEN GEBODEN VWR DE AUTOMOBILISTEN. Uit het hoofd te loeren alvorens vacant!o-reis te beginnen. Laatste berichten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode twee gewonden. Schiedam, 15 Mei 1930. Heden in den vroegen ochtend werd de autohandelaar Sijphave, wonende te Vlaardlngen opge beld oim per auto uit Rotterdam te komen a ïalen J. v. A. en F. S., beiden wonende te Vlaardingen. Hij voideed aan dezen opdracht en was om ongeveer half vier op den terugweg op. den Rotterdamsehen weg in de nabijheid van Schiedam. Daar reed hij met groote snelheid te^en een ijzeren lantarenpaal van het electrisch LLL -6, P°htid, die in de onmiddellijke nabijheid was, zag de auto liggen. F. S. hing met zijn hoofd buiten het portier, hii had een «schedelbreuk. De beide andere inzittenden lagen bewusteloos op straat Alle drie zijn naar het gemeente-zieken huis vervoerd. Te negen uur hedenmogren is F S overleden. De beide anderen zijn zeer ernstig gewond. Men adresseere Naar waarnemingen verricht in dei imorgen van 15 Mei Hoogste stand 769.5 te La Coruna. Laagste stand 732.1 te Scijndisfjord. Verwechting: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Züdt- Westelijke wind, licht tot half bevdkt, waarschijnlijk droog weer, iets warm tl Marktberichten. V.-l.binnen met een goed ichot een verdiend tegenpunt te maken. Dit witjakken worden nu wakker geschud en beseffen, dat het zoo niet langer kan gaan en weten het spel weer te verplaatsen, zoodat de V.-keeper weer hande lend moet optreden, wat hem wel is toever trouwd. De kleine midvoor der witjakken is een gedurig gevaar voor de V.-achterhoede. De r.buiten zet tot tweemaal toe schitterend voor, waarna eerst een mooie kopbal van den 1 binnen en daarna eveneens een kopbal van den r.binnen niet het gewenschte resultaat brachten. Als de l.half van Helder een bal wil stoppen, verdraait deze zijn been en moet van verder spelen afzien, waarna Kemna hem komt vervangen. De witten zien geen kans om den XJ C VVJIICIJ iAVU 1 - te vergrooten, daar de achterhoede tactiek betrof. zullen dus de Marine-deelnemers moreel en steun aan elkander hebben. In de kampioensaf deeling schermden de kapt. ter zee M. H. v. Duim en D. Scalongne, welke respectievelijk eindigde als en 8, o. 1. haperde het den heer Scalongne aan het uit houdingsvermogen, bij voortdurende training zal dit het volgende jaar zeker beter zijn. De Adelborsten dongen mede in de adspi- ranten afdeeling. In de eerste plaats personeel degen waaraan deelnamen s adelborsten en 24 leerlingen van .de K. M. A. Hier viel op het goede degenschermen van de Adelborsten v. Berger, v. Grijp en Spangenberg, zij staken met hoofd en schouders uit boven de andere deelnemers, zoowel wat hun stijl als wat hun voorsprong der gasten keurig stand houdt. Als de witte voorhoede, een kwartier voor het einde, mooi combineerend door de V.-achterhoede heen- breekt, weet de r.binnen te doelpunten, doch even te voren had de scheidsrechter gefloten en wees naar de witte stip. De toegestane strafschop wondt door den midvoor onberis pelijk ingezet en brengt den stand alzoo op 4i. De gasten trachtten nog verandering in den stand te brengen, doch kunnen hierin, door het schitterend verdedigen van het backstel, niet slagen. Met Helder in den aanval kondigt de heer Koorstra, die maar matig voldeed, het einde aan, brengende Helder 2 een verdiende overwinning en de uitslag geeft ook de juiste verhouding weer. V. toonde zich in dezen wedstrijd een plezierige en geziene tegen stander, daar geen wanklank werd gehoord. Er waren bij Vrone geen uitblinkers, doch een ploeg van harde werkers; bij Helder speel den de r.binnen, midvoor en het backstel een schitterenden wedstrijd. Helder a had onderstaande opstelling: P. Meijlink G. Schotting J. v. d. Wal A. Schreuders P. Grootveld N. Been B. de Boer L. de Jongh A. Veninga W. Wieren K. Grootveld Het eerste speelde, met een viertal Invallers, een wedstrijd te Anna Paulowna tegen Alc- maria Victrix a en wist dezen wedstrijd met 6—<2 te winnen, waardoor zij in het bezit kwa men van een kruisje, dat voor dezen wedstrijd was beschikbaar gesteld. KORFBAL. NEDERLAND—BELQIE. Het Ned. twaalftal. Het Nede-la.ndsch twaalftal, dat op Zondag 25 Mei a.s. te 's-Gravenhage op Houtrust den interlandwedstrijd tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Aanval: A. Hendriksen (Olympia), G. de Mey (Deetos) en A. Vaandrager (Het Zuiden), midden: B. Dorsman L. Looy en de dames M. Klamer en D. Richel (allen Het Zuiden)ver dediging: H. Leur (Olympia), A. Arends (Swift) en de dames T. Hendriksen (Olympia) en A. Reys (D.O.S.). Reserves: C. J. Bakker (D.D.V.), L. Wede- meyer (Deetos) en de dames C. Cohen (Her cules) en L. Smits (Deetos). Aanvoerder is G. de Mey. (Tel.) ATHLETIEK. WYKOFF VERBETERT HET ioo YARDS WERELDRECORD. De Amerikaan Wykoff heeft het ioo yards wereldrecord verbeterd door den afstand in 9.4 sec. af te leggen (oud record Paddock 9.6 sec.)-. SCHERMWEDSTRIJDEN VAN DEN KON. OFFICIERSSCHERMBOND. De K. O. S. hield zijn 24ste wapenfeest op 6, 7, 8, 9 en1 10 Mei j.1. te 's Gravenhage, in het Tennispark „Marlot". Aan deze wedstrijden namen ook een aantal leden Marine Officieren en adspirant leden Adelborsten deel. Hoewel de Marine Officieren' gering in aantal waren hebben zij schitterende successen geboekt, welke wij hieronder nader zullen releveeren. Ook de Adelborsten behaalden mooie resulta ten. In degen klasse III nam van de Marine alleen deel de ie luitenant der mariniers W. J. v, Rhijn, die zich in deze afdeeling op eminente wijze onderscheidde door zijn sterk schermen. Hij behaalde dan ook den eersten prijs. In de finale won de luit. 10 van de elf partijen en verloor hoewel onverdiend een partij, voor waar een schitterende prestatie. Voor sabel klasse III hadden ingeschreven de luit. ter zee 2e kl. J. G. Broekhuizen, J. W. Ort, de ie luit. ider Mariniers W. J. v. Rhijn, de off. vlieger L. M. Goedhart en 'de off. van Administratie 2e kl. H. Bakker, voorts nam de 2e luit. der Art. D. W. v. d. Bosch die in Den Helder in garnizoen ligt en aan de G. S. S. oefent deel in deze klasse. In deze afdeeling schermden 40 deelnemers. Hoogergenoemde heeren kwamen allen met succes door de ie ronde heen. In de tweede ronde viel de heer Bakker die zich niet erg fit voelde af, terwijl de overigens zich voor de demi finale paatsten. Dit behalen van de halve beslissing is op zich zelf al een mooi succes voor de officieren der Marine. In de demi finale kan de heer Goedhart het niet langer houden en valt af voor de finale. Deze jonge officier, die pas ruim een jaar les neemt, heeft zich op kranige wijze geweerd, voor de toekomst is dit een uitmuntende kracht die nog veel van zioh zal doen spreken. Voor de finale afd. III plaatsten zich v. Rhijn, Ort, Broekhuizen en voorts v. d. Bosch. Na een zeer spannenden wedstrijd noteeren wij de navolgende uitslagen voor de deelnemers van de Marine; ie prijs ie luit. der Mars. W. J. v. Rhijn, 2e prijs 2e luit. der Art. D. W. v. d. Bosch, 6e prijs luit. ter zee 2e kl. J. G. Broek huizen en 7e prijs luit. ter zee 2e kl. J. W. Ort. Wij mogen in verband met de geringe deel name van Marine-zijde gerust spreken van een groot succes wat hier is behaald geworden. In het bijzonder vermelden wij hier het zeer productieve schermen van den heer v. Rhijn. De afdeeling Den Helder had ook ingeschre ven voor de afdeelingswedstrijdeni op sabel en kwam uit met de navolgende heeren: Kapitein der Mars. M. R. de Bruyne, 2e luit. der Art. N. P. P. v. Hoorn, ie luit. der Mars, W,. J. v. Rhijn en 2e luit. der Art. D. W. v. d. Bosch. Het mocht de equipe gelukken op den 3en prijs beslag te leggen met 18 gewonnen Parten met voor zich al9 ie prijswinnaar de afdeeling s Hertogenbosch met 23 gewonnen partijen en de 2e prijswinnaar de K. M. A. te Breda met 20 gewonnen partijen. 10 afdeelingen dongen mede. De kapitein de Bruyne had in zijn poule nogal met tegenspoed te kampen, ware dit niet het geval geweest, dan was de uitslag nog beter geweest. In sabel klasse II dong mede de kapitein de Bruyne, die 't vorige jaar den ien prijs behaal de in de 3e afd. Niettegenstaande dit een zware afdeeling is met sterke schermers, mocht de kapt. het genoegen smaken als no. 5 te eindi gen. Het volgend jaar zullen in deze afd. wer ken: v. Rhijn, v. d. Bosch en Broekhuizen, dan De jonkers behaalden hier den ren en den aen prijs, nJ. serg. Adelborst N. C. v. Bergen v. d. Grijp ie prijs, Th. J. Spangenberg 2e prijs. Korps sabel voor leerlingen inrichtingen mi litair onderwijs. Ook hier dongen de adelbor sten mede en wel met twee equipe's. In verband met het feit, dat de adelborsten veel serker schermers zijn dan de deelnemers van de overige korpsen, had het bestuur van den K. O. S. besloten hier twee afdeelingen te vormen en wel de re afdeeling, waarin zouden werken de beide equipe's van de Adelborsten en evenzoo van de cadetten, de overige 9 korp sen zouden in de tweede afdeeling worden ondergebracht. Door loting werd eerst getrok ken door Adelborsten I tegen Adelborsten II, welke match gewonnen werd door I. Inmiddels schermden ook Cadetten I tegen Cadetten II, welke eveneens gewonnen werd door I. Nu volgde de match Adelborsten I tegen Cadetten I. In deze match heerschte voordurend span ning; de Adelborsen begonnen met de eerste partij te winnen, waarna het tot aan 6 gelijk op ging. Hierna werd het 6—7 voor de Cadet ten. Nu moest nog een partij getrokken worden worden tusschen Kunzel, Caidetten en Rijnlerse, Adelborsten. Deze moest de beslissing brengen. Zoo deze idoor de Adelborsten gewonnen werd stond het 77, doch dan waren ae Adelborsten no. 1 geweest, daar zij minder touché's hadden aangekregen. De partij gaat gelijk op tot aan 44, de laat ste touché zou dus de beslissing brengen. Kun zel, Cadetten, brengt onder een hoera van zijn makkers de laatste touché en voor zijn korps de overwinning. N.m. 8 uur werd doorgewerkt met de equipe wedstrijden. Nu schermen de Adelborsten I tegen de Cadetten II, welke door eerstgenoem,- den gewonnen wordt. Inmiddels trekken de Ca detten I tegen Adelborsten II, weLke eveneens door eerstgenoemde gewonnen wordt, zoodat komt vast te staan dat de ie prijs in behaald door K. M. A. I, de 2e prijs door Adelborsten I. Te ongeveer 10.30 uur moest nog worden aangevangen met de personeele wedstrijden op de sabel voor adspiranten. In verband met het feit, dat bijna alle deelnemers doodmoe waren, werd op dezen avond maar één ronde ge schermd en werd den volgenden morgen om 9 uur doorgegaan. In deze afdeeling dongen mede 10 Adelborsten, 40 leerlingen van de ver schillende scholen voor verlolsofflcieren en 34 Cadetten; een geweldige deelname dus. Door de eerste ronde kwamen met goed ge volg heen de navolgende Adelborsten: C. Am sterdam, N. C. v. Bergen v. d. Grijp, L. J. Jar- man, E. C. Groenendaal, Th. J. Spangenberg en W.'J. Rijnierse. In de volgende ronde'» vielen af J.arman, Groenendaal, Rijnierse en Bergen v. d. Grijp, zoodat naar de finale overgingen Span genberg en Amsterdam. De Adelborst Bergen v. d. Grijp, die in de demi-finale in een poule zat met 5 Cadetten, trof het al heel slecht met zijn secondanten, daar vele van de door hem toegebrachte touché's niet door hen werden op gemerkt, waardoor hij niet ini de finale over ging. Wij achtten hem een zeer sterke concur rent voor den ien prijs, doch dit ging nu niet door. In de finale werden geplaatst 2 Adelborsten en 4 Cadetten. De ware vechtlust schijnt ver dwenen bij de Adelborsten, zij hebben aan moediging ooodig om toch vooral door te gaan, vooral Amsterdam' schermt zonder de minste lust. De uitslag was dat hier de ie prijs werd behaald door den Cadet Kunzel 'en de 2e prijs door den Adelborst Spangenberg. Hoewel wij mogen constateeren, dat het succes dat de Adelborsten hebben behaald, mooi is geweest, zijn wij niet voldaan. Het had nog beter kunnen zijn. Voor keurig verzorgd als zijn wij speciaal Ingericht. Groote verscheidenheid modellen aanwezig. Diverse lettersoorten, Onze modelboeken staan u ten dienste. 1. c N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat Den Helder. Fantasiesloepen en jachten. vijf min. schot: hijschetli vlag Z 8u. 55 afvaartschot: strijken vlag Z 9u. Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Baanrichting tegen zon Roode vlag. Baanrichting met zon Witte vlag. Lijn van aankomst is: Roode ton, Wierhoofd DRAVERIJEN EN RENNEN TE ALKMAAR. Op Hemelvaartsdag. De Kennemer Sportclub heeft voor de cour- ses op Hemelvaartsdag het volgende program ma vastgesteld: A. Draverijen. 1. Openingsprijs, prijfendra- verij 4e klasse. Afstand 1700 meter. II. Snelheidsprijs, heatprijzendraverij 2e en 3e kLsse. Afstand 1610 meter. III. Hemelvaartsdagprijs, prijzendraverij ie klasse. Afstand 2015 meter. IV. Alkmaarprijs, prijzendraverij 4e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft een gouden remontoir-horloge uitgeloofd voor den pikeur, die 'de meeste eerste prijzen op de langebaan-draverijen te Alkmaar in 1930 zal winnen. B. Rennen. I. Theocriteprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 meter. II. Tulliseumoyprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1350 meter. 4. 6. 6. 7. 8. 9. VOOR DE OUDERS: Laat Uw kinderen niet op «raat spelen. Leer U kinderen op veiligheid bedacht te zijn. Laat Uw kind het rechtergedeelte van den weg bewandelen. Leer Uw kind den weg niet over steken, zonder dat het zich eerst naai links en daarna naar rechts te zien. heeft overtuigd, <fat op den rijweg geen gevaar dreigt. Laat Uw kind geen fiets of voertuig (ook geen kinderwagen) besturen voor het de regels van den weg ken en vaardigheid in het besturen heelt verkregen. Zorg dat het rijwiel van uw kind uit stekend is orde is. Overtuigd U van de geestelijke en lichamelijke geschiktheid van Uv kind, voor dat het dat werk verricht. Laat het zoover komen, dat het ken nen van de regels van den weg en het nakomen hiervan tot de goede be schavingsvormen gerekend mogen worden. Rangschik onder de nuttige boek werkjes voor U en Uwe kinderen de uitgaven: „VEILIGHEID VOOR AL LES" en „VEILIG VERKEER". Schaf deze boekwerkjes aan en be handel den inhoud met Uw kind. Leer Uw kind op straat hulpvaardig zijn ten opzichte van andoren en laat het medewerken aan de bevordering van een veilig verkeer. AUTOBUSDIENST DEN HELDER—SCHAGEN V.V. Ondernemer: J. v. Scheijcn te CilUn1l SOg Den Helder Strooweg Frieschebuurt Julianadorp Fabrieksbuurt Nd. Schinkeldijk Groote Keeten Callantsoog Hoek Boschweg 't Zand Keinsmerbrug Schagerbrug Lagedijk Schagen •30 P.D.V. „Het Noorden". Zondag 11 Mei hield bovengenoemde ver- eeniging haar 2e buitenlandsche wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 288 K.M. Naar het weer te oordeelen dachten we dat het een zware vlucht voor de vogels zou worden, doch dit is medegevallen. Dank zij den Zuidenwind kwamen de vogels vroeg thuis en zijn er bijna geen verliezen te boeken. Ge olst om 8 uur bereikte de ie duif haar hok om 11 u. 33 m. 36 s., dat is met een gemid delde snelheid van 80 K.M.; de 20ste werd ge constateerd om n u. 57 m. 3 s. Prijzen en pun- ten werden door de volgende heeren verdiend: H. Koopman ie en 18e; K. Holtz 2e, 7e, 13e en 19e; C. Porto 3e en 10e; S. Schellinger 4e; G. Snaphaan 5e en 8e; B. Steinroth 6e en 9e; Y. Hankcs 11e en 16e; H. ten Kate 12e; A. Snel 14e; W. Jacobs 15e; C. Cheret 17e; P. Boogaard 20e. Vrijdag van 6 tot 9 uur inkorven voor Com- piègne (Fr.), 417 K.M. Komt allen op tijd. POSTDUIVENVER. „VICTORIA". Zondag 11 Mei ihield onze vereeniging hare 2e buitenlandsche wedvlucht en wel vanaf Mons, 284 K.M. Duiven los om 8 uur. Wind Z.O. Het weer was niet best, de duiven heb ben onderweg regen gehad, niettemin verliep het concours vlot, dit is voor een deel hieraan te danken, dat de duiven de wind in. den rug hadden. Prijzen werden behaald door Brink 1; Goos- sen 2, 3, 15; M. v. d. Maas 4; Duinker 5, 14; J. Verblauw 6, 7, 20; Kramer 8; Woort 9, io- de Ruiter 11, 13; Bunck 12; Vinke 16; Geus 17; Brian 18 .Peters 19. De eerste duif werd om 11.44 uur geconstateerd en de 20e om 12.1 uur, zoodat het concours in 17 minuten verliep! Door de heer Goossen werd het schilderij ge wonnen met 37 punten met de eerst aangetoon de vogel. Aanstaande Vrijdag inkorven voor Compiegne. Ie Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 16 Mei. Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) 8 u. 15. Modelsloepen. B I en B II. vijf min. schot: hijschen vlag Z afvaartschot: strijken vlag Z 8u. 40 8u. 45 Het hoofd- en het bij' post-, telegraaf- en telefoonkantoor zijn respectievelijk ge opend op werkdagen van 7.30 u. tot 19.30 u. en van 8 u. tot 19.30 u. Des Zondags is het hoofdkantoor geopend van 8 u. tot 9 u. en van 13 u. tot 14 u.; het bijkantoor is op Zon- en Feestdagen gesloten. Hat hoofdkantoor is voor den tele graaf- en telefoondienst opengesteld van 7.30 u. tot 21 u. Het locale Rifkstelefoon- net Is, ook voor het verkeer met verschil lende grootere plaatsen, voor aangeslote nen dag en nacht onafgebroken geopend, De kantooruren zijn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van postwaardeo en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.30 u. 19.30 u. en Zaterdags van 7.30 u —18 u. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringsbank van 8.30 u.15 u. e. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u.—19.30 u. Zaterdags van 9 u.18 u. d. Voor den dienst der pakketpost van 7.80 u.19.30 u. Zaterdags van 7.30 u.— 18 u. Een afzonderlijk loket wordt op den tweeden Woensdag van elke maand van 16 u.17 u. opengesteld voor den ver koop van postwaarden ten behoeve van postzegelverzamelaars (loket no. 2). Gelegenheid tot afhalen van correspon dentie wordt gegeven dos Zondags (niet ou feestdagen) van 8.30—9.30 u. De lichting der stadsbrlevenbnssen heeft op werkdagen plaats 8.15 u., 10.50 u., 13.50 u., 17.10 u., en 21.30 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting te 3.30 u. De op htrt station geplaatste brievenbus wordt 10 minuten voor bet vertrek vou iederen posttrein gelicht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Ruyghweg, Stakmanbossestraat, Bin nenhaven, Zuidstraat, Ankerpark, Buiten naven, Kruisweg, Molenstraat, Koning straat, Keizerstraat, Piet Heinstraat, Kerk gracht, -Langestraat, Dijkstraat en Schagenatraat. 1. Gij zult andere menschen naast dulden. 2. Gij zult de nachtrust van uw naas ten eerbiedigen, en niet, wanneer gij des nachts voor het hotel aankomt horen en sirene laten huilen. 3. Gij zult niet verwachten, dat bij uw aankomst het geheele hotelpersoneel, van hotelier en directeur, tot liftboy toe, voor uw pels of waterproof zal zorgen. De an dere hotelgasten hebben ook nog kleeren 4. Gij zult uw stoffigen reismantel of druipende waterproof niet in de hotel zalen medenemen. Douches behooren in een badkamer thuis en alle dames zijn bang voor stof op hun kleeding. 5e. Gij zult indachtig zijn, dat luxe meubelen geen droogrekken zijvoor motorkleeding, die nat van olie of benzine is, en dat lakens en handdoeken er niet zijn om uw smeeroliehanden mede te rei nigen. 6. Gij zult slechts dan in een wolk van benzien- en oliestak aan de table d'höte verschijnen, als een erkend fijnproever geconstateerd heeft, dat deze overheer lijke parfum juist bij het menu en den wijn past. 7. Gij zult aan tafel uw rit zoo pittig mogelijk schilderen, vrouwen, kinderen, eenden, kippen, honden, katten enz. Maak het bloedbad pakkend en geweldig, dan vergaat den gasten den eetlust, en gij wordt beste maatjes met den waard. 8. Gij zult niet begeeren uws naasten pomp, sleutel, tang of schroevendraaier, noch iets wat uws naasten is, want het zou nog wel kunnen gebeuren, dat gjj een en ander zelf noodig hebt 9. Gij zult bedenken dat uw 60 P.K. op den straatweg misschien veel, maar in de zaal van het hotel heel weinig imponee- ren. Daar beoordeelt men de automobilis ten naar bun manieren. 1. Gij zult, wanneer gij bfj het krieken van den dag opbreekt voor het hotel uw motor minstens 20 minuten laten draaien, wat behoeven anderen te slapen ais gij al op zijt 9.45 12.30 15 9.53 12.38 15.08 j.' - 10.01 12.46 15.l6 10.13 12.58 15.28 rJ - 10.18 13.03 ,5.33 - IO.25 I3.IO 15.40 ,2 6.45 10.31 13.16 15.46 IU 6.53 IO.39 13.24 15.54 -J® 7.— IO.46 I.3.31 16.01 - 7.0810.54 13.3916.09 717 1103 13.4816.18 7.26 11.12 13.57 16.27 7.31 II.18 14.03 16.33 -Z 7.40 11.30 14.15 16.45 A A B C A Schagen 9-15 11.30 13.14.20 il^, Lagedijk 9.24 n.39 13.09 14.29 Schagerbrug 9-29 n.44 13.14 14-34 1.1, Keinsmerbrug 9-38 11.53 13.23 14.43 't Zand 9-47 12.02 13.32 14.52 SI Hk. Boschweg 9 54 12.09 13-39 14.59 ii3g Callantsoog 10.02 12.17 13.47 15.08 i;.48 Gr. Keeten 8.30 10.10 12.25 13-55 15.16 i;,j N Schinkeld. 8.36 10.16 12.31 14.01 15.23 Fabrieksbuurt 8.47 10.28 12.43 14.13 15.34 Julianadorp 8.52 10.34 12-49 14-19 15.40 Frieschebuurt 9.05 10.48 13.03 14-33 15.53 Den Helder 9-iS 13-Ü 14-45 16.05 A. Eiken dag. B. Alleen Donderdags in de Wintermaand van 16 Sept. tlm 14 Juni. C. Eiken dag behalve Donderdags in de Win. termaanden. Standplaats Den Helder Koningsplein. Ben je nog niet getrouwd, aonice? Nee nog niet. En je vertelde me maanden geleden, dat je zoo verliefd geworden wasl Dat is ook zoo. Maar toen ik het be wuste meisje op zekeren avond wou vragen, vertelde ze me juist, dat ze ge woon dol was op Frederik van Eeden en Willem KloosNou als ze al op twee jongens tegelijk verliefd was, had toch geen schijn van kans meer hetrijdeiraak 18 te gr0°te 811611161(1 bjj aan da Redaotle alle stukken betreffeiile den inhoud van de krant; aan de Administratie alles aangannli abonnementen, advertentiën, boekhui- ding, klachten over de bezorging ub de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adn»- seeren, dit kan stoornis en groote \ar traging tengevolge hebben. Medegedeeld door het Kon. Nederlanctoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. 'ik AMSTERDAM, 14 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 281 vette kalvren, ie kw. 0.901; 2e kw. 0.80—0.90; 3ekw. 0.700.80; 98 nuchtere kalveren 8—17:600 varkens, vleeschvarkens 0.830.84; zxare varkens 0.820.83; vette varkens 0.7 0.80. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Mei. Peen 1.10; roode kool ie s. 1.40;io; gele kool ie s. 1.80—4.10; Deensche vhte kool 0.501.50; uien 0.60—1.20; gove uien 0.90—1.40, alles per 100 kg. Aanvoer: 2400 kg. peen; 5400 kg. roode tooi; 8000 kg. gele kool; 27000 kg. Deensche vitrte kool; 13000 kg. uien. PURMEREND, 13 Mei. Coöp. Centrale Eierveiling. (Weekter.) 225414 stuks eendeieren 4.505.20; 1^067 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 kg. 6—7; 6566 5.5'- .80; 6364 5.205.50; 60—62 4.905-30; 58— 1 59 4-80—5.10; 56—57 4.60—4.80; 53-65 4.30—4.60; 50—52 4.104.30. Oude kijpen 1.40—2.75; oude hanen 0.801.50; j<nge hanen 0.702, alles perstuk. Per kg.: «dc kippen 0.780.88; jonge hanen 1.20- 40. PURMEREND, 13 Mei. Kaas. 19 stapels fabriekskaas 37.50; 20Sta- pels boerenkaas 39! 1 stapel commissie!»*» 40.50. In totaal 40 stapels wegende 4< - kg. 2500 kg. boter 1.401.65. Vee. 958 stuks runderen, w.o. 315 vette, 0.90—1,08 per kg.; 628 melk- en geldeMeiea 250425, handel vlug; 15 stieren; 42 padden 100—225, handel matig; 42 vette kateréZ '3h160, handel matig; 501 nuchtere tolve ren, slacht 11—40; fok 18—33, handel -lug; 209 vette kalveren, voor de zouterij 62—68 rent, voor de slacht 0.70—0.74 per kg., h#del vlug; 91 magere varkens 32—56, handel 'lugi 450 schapen 3648; 1004 lammeren l&— 27, handel stug; 42 bokken; kipeieren 42S-" 5.25; eendeieren 4.30; piepkuikens >i5-~ 2.75. Eierveiling. 42808 stuks kipeleren A 4-80 o"50: ?,3° srtuks kipeieren B 4.50—4.7°' 21820 stuks eendeieren' A 4.50—4.00; bpéfr eieren 4.50—5.80. Schagermarkt van Donderdag 15 Mei. 71 Keldekoeien (magere) 170360; 4° idem (vette) 200—500; 60 kalfkoeien 60- j 43o; 28 pinken 160—190; 144 nuchtereial' veren 1634; 239 overhouders 34- 4.193' lammeren 1627; 7 bokkèn en geiten 2-151 "5 varkens (magere) 3558; 42 idem (vitte) per kg. 0.66—0.70; 285 biggen 24—3- 10 konijnen 0.50—2.00; 72 kippen I2; 5 kg- boter 1.501.70; haantjes .0.100.75- Eierveiling. 147,541 kipeieren: bruine 5.00—5.50, vittff - 4-3°5.io, kleine witte 3.404.10; >45' eendeieren 4.50—4.90. Jongens, speel nooit met vuur in de duinen. (looi geen brandende lucifers of sifi' retten achteloos weg in de duinen. Bescherm onze duinflora. Neem distels mee voor versiering van uw hdf kamer.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12