NDISCHE UITRUSTINGEN E HERMAN NYPELS Derde Blad De verdeeling van den zendtijd. BINNENLAND. VAN ZATERDAG 17 ME! 1930. BUITENLAND. DE RIJNLAND-ONTRUIMING. Het debat over het vloottractaat. In het Engelsche Lagerhuis. De nationalistishe beweging in Britsch-indië. Een vrouw tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld!. Wegens overtreding van de zoutwetten is Woensdag een vrouw ln hechtenis ge nomen en tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Sedert het begin der onlusten was dit de eerste vrouw die veroordeeld is. Een verklaring van den Nat. Lib. Bond. Geen belangstelling van de verklaring van den onderkoning. reiken van den Doniinon Status voor Indië. De vooruitzichten voor de Engelsoh-In- dische conferentie, die op 20 October te Londen bijeen zal komen, zijn dan ook bu tengewoon ongunstig. Te Bombay ver spreidt het plaatselijk bestuur getypte bul letins van het congres, waarin de jongste gebeurtenissen te Sholapur geheel aan het Britsche bewind worden geweten. De aanslag op het zwutdepót; handig optreden van de politie. Mevrouw Naldhu ln hechtenis genomen en weer vrijgelaten. Overleg met Gandhi aanstaande? De besluiten van die Congres- lelders. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Overwinningen van die centrale refeeerlng. Onder garantie voor soliditeit en goede pasvorm ZEER V00RDEELIGE AANBIEDINGEN - Vraagt prijscourant I KLEEDERMAKERIJ-DEN HELDER REORGANISATIE DER NED. REIS- VEREENIGING. Rapport der commissie-de Vis ser begin Juni verwacht Zijn wij wel Ingelicht, dan zal het rap port der commissie-De Visser, ingesteld tot het onderzoeken van de geschillen in de Ned. Reisvereeniging, begin Juni ver schijnen en zouden daarin verschillende voorstellen voor reorganisatie der N.R'.V. aan de hand worden gedaan. De Tel, VOORZITTER VAN HET „ROODE KRUIS". Prins Hendrik wederom vijf jaar benoemd. DRUKKE HARINGVISSCHERIJ TE IJMUIDEN VERWACHT. Loggers worden reeds uitgerust. PROTEST VAN ZUIDERZEE- VISSCHERS. Kan de trek van de visch behouden blijven? De Rijksmiddelen over April. GROOTE ACTIE VOOR DE JOODSCHE INVALIDE IN DE ELF PROVINCIËN EN IN AMSTERDAM. Hetzelfde zal plaats hebben ln alle Pro vinciën van ons land. De organisatie van deze laatste elf loterijen is in handen van de betreffende afdeelings-besturen, die dit op dezelfde wijze zullen doen, als het Hoofdbestuur in Amsterdam. Over enkele weken begint reeds de uitgifte der loten. Voor iedere loterij is als hoofdprijs aan gekocht een fraai huis, vrij op naam. Als tweede prijs wordt een Essex auto (model 1980) verloot. Verder kan men winnen rijwielen, volledige radio-installaties, enz. enz. In totaal zijn er voor iedere loterij 1000 prijzen. Nadere bijzonderheden over deze be langrijke actie, zullen binnenkort worden bekend gemaakt. De tekst van de minlsterleele beschtktl»2. of: 812 V.A.R.A., 12—17 A.V.R.O., 17—18 V.AJR.A., 18—20 V.P.R.O., 20—24 A.V.R.O. DE HEER VOGT SPREEKT VOOR DE A.V.R.O. „Het omroepvraagstuk ls niet opgelost!" Een nieuw tUdperk. MR. VAN DER DEURE SPREEKT. De hechte „Radlo-coalltlo". Op 30 Juni geheel voltooid. Briand gaf gisteren den Duitschen minister van Buiteniandsche Zaken de J'ormeeie verzekering, dat het Rijnland op 30 Juni a.s. geheel zal zijn ontruimd. In den loop van de beraadslaging van Donderdagavond In het Lagerhuis over de ratificatie van liet vloottractaat zeide Amery nog uit naam van de conserva tieven, dat geen regeering een tractaat, dat in allen vorm gesloten is, zou ver loochenen, maar wanneer het in 1935 opnieuw besproken zal moeten worden, zal dit in behoedzamer en zorgvuldiger geest moeten geschieden dan thans deze regeering getoond heeft. (Men zie ook ons buitenlandsch overzicht.) Een onthulling van Churchill. Churchill heeft Donderdagavond in zijn rede opschudding verwekt toen hij een lange aanhaling deed uit een brief met instructies dien de toenmalige coalitie- regeering aan Lord Balfour voor de Washingtonsche conferentie had meege geven. Churchill was het er om te doen om te betoogen dat de laatste Londensche conferentie niet als de echte nakomelinge van de Washingtonsche conferentie be schouwd kon worden. In het document dat hij voorlas stond dat Lord Balfour moest trachten de af schaffing van de duikboot te bewerken, zoo hem dit mogelijk was, maar als dit onmogelijk was (gelijk het waarschijnlijk zou zijn) moest hij de overeenkomst be perken tot linieschepen en (Engeland's vrijheid behouden om kruisers beneden 10.000 ton te bouwen, „zelfs al zou deze eisch tot een mislukking van de confe rentie leiden." Dadelijk stonden afgevaardigden op, om te vragen of dit stuk een document van het kabinet was en of Churchill het recht had, het aan te halen. De oude en bekende regel is dat wanneer een minister aanhalingen uit «ulk een officieel stuk doet, hij het in zijn geheel ter tafel moet brengen, maar het Huis kon moeilijk maatregelen tegen een gewezen minister doorzetten wegens oubeüoorlijke hande lingen. Lioyd George viel SJhurchill heftig aan wegens deze inbreuk op de officieeie ge heimhouding. Hij zelf verbrak het ge heim nog verder door mede te deeien dat het stuk gemerkt was met de woorden »persoonlijk en vertrouwelijk*, door Lord Curzon (toen minister van buiteniandsche zaken) aan Lord Balfour gezonden en door Churchill zelf opgesteld was. De arbeiderspartij en liberalen hadden schik in de afstraffing die Lioyd (ieorge aan Churchill toediende. Churchill verdedigde zich later met te zeggen dat de strekking van het stuk al tien jaar algemeen bekend was geweest. Er stak geen kwaad in dat hij er een parafiase van gaf. Toen MacDonald op Baldwin een beroep deed om Cburchill's onbescheidenheid te gispen, verklaarde de laatste dat het een «grensgeval* was en stelde hij voor een code üoor de parlementaire leiders te laten opstellen. MacDonald was het niet met hem eens dat het een grensgeval was, maar aan vaardde meesmuilend Baldwin's voorstel. Het bestuur van den Nationalen Libe ralen Bond in Britsch-Indië heeft een verklaring uitgevaardigd, waarin het eenerzijdg den ongehoorzaamheidsveld tocht, anderzijds het te strenge optreden der regeering met het aan banden leggen van de pers betreurt en aan de regeering aanraadt overleg te houden met de Indi sche leiders tot vermindering van de spanning en vergemakkelijking van het succes der ronde-tafel-conferentie. De bijzondere correspondent van de Daily Telegraph te 'Bombay oonstateert, dat de verklaring van den Onderkoning en de publicatie van de 'briefwisseling tusschen MacDonald en Lord Irwin over het bijeenroepen van de Engelsch-Indi- sche conferentie in politieke kringen in Indië niet de geringe belangstelling heb ben gewekt. De congres-partij is de eenige wekelijksohe politieke macht in het land. Van de conferentie van leiders der Al- Indisohe partijen blijven zelfs de liberalen weg. Nog slechts een kleine groep intel- lectueelen gelooft aan het geleidelijk be De politie heeft op zeer handige wijze mevrouw Naidu en haar aanhang Don derdag belet den voorgenomen aanslag op het zoutdepdt te Dhara«ana uit te voe ren. De politie liet den heelen «toet zich rustig opstellen, maar toen mevrouw Naidu het teeken van den opmarsch gaf, werd de heele troep omsingeld en een commissaris gaf mevrouw Naidu te ver staan, dat hij alleen opdracht had om haar volgelingen den opmarsch te beletten. Hij beriep zich op Gandhi zelf om mogelijk verzet tegen zijn orders te keeren en na kort overleg met haar voornaamste vol gelingen antwoordde mevrouw Naidu dan ook, dat ze geen poging tot geweld zou ondernemen, maar ze wilde ook niet op deze wijze van haar voornemen afge bracht worden, zoodat ze meedeelde te zullen blijven tot de politie ten leste wel zou heengaan. De commissaris heeft daarop het cordon van zijn manschappen opgeheven en beide partijien wachten nu op 25 meter van elkaar op den openbaren weg, als in den tijd van den loopgraven oorlog. Nu moet dus blijken, wie het meeste geduld heeft, maar voorloopig heeft de politie het zaakje handig op geknapt. Mevrouw Naidhu, de opvolgster van Gandhi, en haar schoonzuster, mevrouw Kamaladevi Chattopadhyaya zijn gisteren in hechtenis genomen. De inhechtenis neming van mevrouw Naidhu geschiedde nadat zij den heelen nacht op haar hurken had gezeten, omringd door het politie- oordon. Zij werd echter onmiddellijk weer m vrijheid gesteld. Mevrouw Kamaladevi Chattopadhyaya is dadelijk na haar inhechtenisneming tot zes maanden opsluiting veroordeeld. In liberale kringen te Bombay verklaart men dat eerlang een stap van de regee ring te verwachten is om met Gandhi on derhandelingen te openen. Het dagelijksch bestuur van het Alindi- sohe Congres heeft een reeks besluiten genomen strekkende tot verscherping van den ongehoorzaamheidsveldtocht (boycot ten van buiteniandsche kle-edingstoffen, van Britsche bankinstellingen, scheep vaartmaatschappijen en dergelijke onder nemingen, uitbreiding van de beweging tegen de zoutbelasting). Ongeveer negentig lieden zijn hier ge wond bij een vechtpartij, die ontstond met aanhangers van de ongehoorzaamheids- beweging, toen dezen zich verzetten tegen de aflevering van alcoholhoudende dran ken aan de slijterijen door regeeringsbe- ambten. y Het gewapend geleide, dat bij een der wagens behoorde, moest later een paar salvo's lossen. Vijfendertig gekwetsten liggen in het ziekenhuis. De troepen der Chineesche centrale re geering te Nanking hebben over de troe pen van de Noord-Chineesche machtheb bers eenige groote overwinningen be haald. Volgens een officieel bericht van de centrale regeering hebben haar troepen twee belangrijke steden in het gebied der Noord-Chineesche opstandelingen inge nomen, waarbij 10.000 man opstandelingen werden krijgsgevangen gemaakt. Naar uit Tokio gemeld wordt heeft de centrale regeering van Nanking gelast, dat alle schepen, die naar Tientsin gaan, zullen worden doorzocht. Op deze wijze hoopt de regeering van Nanking te verhinderen dat de Noord- Chineesche opstandelingen van wapens en munitie worden voorzien. De stad Simakou aan de Han moet door de rooden genomen zijn, die tal van hul zen in de asch hebben gelegd en twee honderd inwoners hebben vermoord. Hantsjwan*, op den anderen oever van de Han, wordt thans belegerd door een troep van 3000 rooden, die wel voorzien zijn van machine-geweren. voor Bij K.B. is de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, voor den tijd van vijf jaar opnieuw benoemd tot voor zitter van de vereeniging „Het Nederland- sche Roode Kruis", zulks met ingang van 1 Juni a.s. Als het getij verloopt, verzet men de bakens. Vooral in een haven als IJmui- den. Nu de trawlvissoherij nog steeds on gunstige resultaten afwerpt, is te ver wachten dat vele vaartuigen, althans die, welke daartoe geschikt zijn, thans voor de haringvisscherij zullen worden klaarge maakt. D:it zijn in de eerste plaats de z.g. „haringfietsen", stoomloggers, die in het bezit zijn van een vóórroer en die ook voor de trawlvissoherij gebezigd worden. Naar wij vernemen, zal de Vereenigdo Exploitatie Maatschappij (V.E.M.) zeven stoom- en drie motorloggers voor de haringvisscherij' uitrusten. De eerste log ger gaat reeds 20 Mei a.s. naar zee. De Tel. Woensdagavond had teUrk een groote protestvergadering plaats tegen de Zui- derzee-drooglegging en de maatregelen tot steun der Zuiderzeevisschers. Spr. was de heer B. J. Gilder, redac teur van de Visscherij-Courant te Am sterdam. Deze begon met te wijzen op de groote kosten, welke de veltooiing van het werk zou eischen. Spr. was van meening, dat de inpol- dringen zouden kunnen geschieden ook zonder afsluitdijk. Spr. achtte zulks eco nomischer. De dijken moeten dan slechts zwaarder worden gemaakt. Blijft de afsluitdijk achterwege, dan blijft de trek van de visch er, en dan wordt de visscher niet broodeloos ge maakt. Spr- wekte daarom op tot actie hiervoor of tot het treffen van een be tere schadeloosstelling dan nu wordt ge geven. Hij veroordeelde de huidige Steunwet als een Armenwet. Tenslotte voerden nog verschillende sprekers het woord, o.a. een wethouder der gemeente, een lid van de Zuiderzee- visscherijraad en enkele vischhandelaren. Men besloot de regeering de wenschen der vergadering kenbaar te maken. De ontvangsten uit de gewone bronnen van inkomsten der schatkist hebben in April j.1. die vaji het jaar tevoren met niet meer dan f4,018,100 overtroffen, en de mate van vooruitgang is grooter dan reeds in de twee voorafgaande maanden geboekt kon worden. De ontvangst van ruim f 44 millioen in één maand is on getwijfeld een mooi bedrag, hetgeen ten overvloede hieruit blijkt, dat het de '/i2 der raming met ruim f 33/4 millioen te boven gaat. Nu is het accres van ruim f 4 millioen wel in zooverre geflatteerd, dat April 1929 een betrekkelijk lage op brengst had gegeven, althans ruim f 2 millioen minder dan ia de voorafgaande jaren telkens het geval was geweest, maar met dat al blijft de thans geboekte bate toch een mooi bedrag. De groote vermeerdering ln het totaal over April heeft het accres bij de gewone bronnen van inkomsten voor de eerste vier maanden des jaars tot"f 7,967,500 doen oploopen, terwijl het bedrag van'4 n der raming met f 7,705,800 werd overtroffen. Bovendien is er aan inkomsten ten bate van het leeningsfonds, in weerwil van het vervallen van de opcenten op de suiker, toch nog f 607,500 meer ontvan-, terwijl de wegenbelasting en de rijwiel- belasting tezamen, „ten bate van het we genfonds", f 656,800 meer opbrachten. Op alle onderdeelen van den middelen- staat spiegelt dus nog steeds de glans der welvaart zich af, waarbij hpt alleen de vraag moet heeten, hoe lang het nog duren zal, voor dat de late zonneschijn door regen gevolgd zal worden. Teneinde haar iinancieele basis te ver sterken, zal door de Vereeniging „De Joodsehe Invalide" te Amsterdam, die in den loop der jaren in geheel Nederland en ook buiten onze grenzen een algemeene bekendheid heeft verworven, weder een groote loterij worden georganiseerd. De Minister van Waterstaat heeft bij beschikking van 15 Mei de regeling van den zendtijd vastgesteld. In afwachting van de totstandkoming van eene verbeterde zend- en antenne- apparatuur voor den Nederlandsohen omroep, zal per kalenderkwartaal door de betrokken vereenigingen tusschen Hilversum en Huizen van station verwis seld worden. v Op eiken zender wordt per week één dag beschikbaar gesteld ten behoeve van de uitzending van een algemeen program ma, dat onderworpen is aan de goedkeu ring van eene oommissie, die door den minister, den Radio-raad gehoord, wordt benoemd. Deze algemeene programma's, voor de uitzending waarvan op het station Hilversum de Maandag en op het station Huizen Vrijdag wordt aangewezen, wor den op eerstgenoemd station beurtelings verzorgd door de A.V.R.O. en de V.A.R.A. en op het station Huizen beurtelings door de K.R.O. en de N.O.R.V. Zoolang de betrokken vereenigingen deze programma's niet gezamenlijk ver zorgen, worden de kosten daarvan gedra gen door de vereeniging, die het pro gramma uitzendt. De aankondiging van deze programma's geschiedt met de woorden: „Nederland- sohe omroep: algemeen programma". Indien de minister of de betrokken om roep-organisatie het in bijzondere geval len noodzakelijk acht, kan in een bepaal de week een andere dan de toegewezen dag voor het algemeen programma wor den bestemd; de omroep-organisatie be hoeft hiervoor de goedkeuring van den minister, aan wien zij ten minste zeven dagen te voren haar verzoek doet toeko- komen. Indien de minister de wijziging noodig acht, pleegt hij met de betrokken omroep-organisatie overleg. Gelijktijdige uitzending van het algemeen programma op de beide stations is evenwel niet toe gelaten. Op feestdagen met betrekking tot het Koninklijk Huis of deszelfs leden zal de verzorging van het programma den ge- heelen dag geschieden door de algemeene omroepvereenigingen, welke aan de vie ring van die feestdagen wenschen mede te werken. In andere gevallen van natio nale feestviering zal die verzorging ge schieden als de minister in overeenstem ming acht met den aard van de viering. Indien deze feestdagen vallen op een dag, dat andere omroepvereenigingen de beschikking over de omroepstations ge heel of gedeeltelijk zouden hebben gehad, verkrijgen deze omroepvereenigingen voor den door haar afgestanen zendtijd op andere dagen geHjkwaardigen zend tijd terug. Omtrent zgn. „hoogtijdagen" voor de arbeidersbeweging, zooals b.v. den 1 Mei dag, wordt tusschen de V.A.R.A. en de A.V.R.O. voor het in werking treden van deze beschikking eene regeling getroffen, die aan de goedkeuring van den minister is onderworpen. De V.P.R.O. verkrijgt gelegenheid tot uitzenden op het station Hilversum, met dien verstande, dat zijne uitzending ge schiedt: des Zondags,' om den anderen Zondag, van 10 tot 12 uur en van 18 tot 20 uur; des Vrijdags van 20' tot 24 uur; d'en 2den Paasch-, Pinkster- en Kerst dag van 10 tot 12 uur; den Oudejaarsavond van 19 tot 21 uur. Voor zoover zij rechtspersoonlijkheid bezitten en overigens ten genoegen van den minister, den Radio-raad gehoord, hebben aangetoond, dat zij in zoodanige mate gericht zijn op bevrediging van in het volk levende cultureele of godsdien stige behoeften, dat hare uitzendingen uit dien hoofde geacht kunnen worden van algemeen nut te zijn, zal voor de bizon- dere omroepvereenigingen, waaronder de V.P.R.O. mede geacht wordt te behooren, zendtijd worden afgestaan tot een maxi mum van ongeveer 5 pet. van d'en beschik baren zendtijd, welk maximum zooveel mogelijk gelijkelijk over beide zenders wordt verdeeld. Overigens geldt als regel, dat de bij zondere omroepvereenigingen zendtijd verkrijgen ten laste van die algemeene omroepvereeniging, waaraan zij zulks ter beoordeeling van den minister, den Radio-raad gehoord het nauwste ver want zijn. De vaststelling van de tijdvakken waar op de bijzondere omroepen behalve de V.P.R.O. zullen uitzenden, zal zoo spoe dig mogelijk, den Radio-raad gehoord, ge schieden. Voor den politie-radio-omroep wordt op het station Hulzen eiken dag ten hoogste tweemaal een half uur en tenminste twee maal een kwartier zendtijd beschikbaar gesteld, terwijl op dit station mede gele genheid moet worden gegeven tot uitzen ding van extra-politieberichten. De regeling omtrent de dagelijksehe tijdvakken der uitzendingen wordt in ge meen overleg tusschen de betrokken om- roep-organisaties en den politie-radio-om- roep vastgesteld en aan de goedkeuring van den minister onderworpen. Deze regeling is ook van kracht, indien door de wisseling der stations bedoeld in punt 2, andere omroepvereenigingen dan de K.R.O. en de N.C.R.V. van het station Huizen gebruik maken. Met inachtneming van het vorenstaande wordt de overschietende zendtijd op het station Hilversum gelijkelijk verdeeld tus schen A.V.R.O, en V.A.R.A. met dien ver stande, dat deze vereenigingen op dat sta tion uitzenden volgens het onderstaande sohema: des Zondags, om den anderen, 8—10 V.A.R.A., 10—12 V.PJR.O., 12—17 A.VJR.O., 17—20 V.A.R.A., 20—24 A.V. R.O.; Maandag: 8—24 Algemeen programma, beurtelings te verzorgen door A.V.R.O. eri V.A.R.A. Dinsdag: 824 A.V.R.O. Woensdag: 824 V.A.R.A. Donderdag: 8—24 A.V.R.0. Vrijdag: 8—12 V.A.R.A., 12—16 A.V. R.O., 16—20 V.A.R.A., 20—24 V.P.R.O. Zaterdag: 824 VARA. Op het station Huizen wordt de over schietende zendtijd gelijkelijk verdeeld tusschen K.R.O. en N.C.R.V., met dien verstande, dat deze vereenigingen op dat station uitzenden volgens het onderstaan de sohema: Zondag: 8—12.15 kerkdiensten, beurte lings K.R.O. en N.C.R.V., 12,15—17 K.R.O. 17—19.15 kerkdiensten N.C.R.V., 19.45— 24 K.R.O. Maandag: 8—24 N.O.R.V. Dihsdag: 824 K.R.O. Woensdag: 8—24 N.C.R.V. Donderdag: 810 K.R.O., 1011 N.C. R.V., 11—14 K.R.O., 14—24 N.C.R.V. Vrijdag: 8—24 Algemeen programma, beurtelings te verzorgen door K.R.O. en N.C.R.V. Zaterdag: 824 K.R.O. Omtrent wijzigingen van de in dit punt bedoelde verdeeling, die de beginselen der regeling niet aantasten en waaromtrent tusschen de betrokken vereenigingen overeenstemming bestaat, beslist de mi nister. In de gevallen waarin de voorgaande bepalingen niet in eene regeling voorzien, wordt deze door den minister getroffen, zoo noodig den Radio-raad gehoord. De in deze 'beschikking bedoelde rege ling, die voorloopig voor onbepaalden tijd zal gelden, treedt op een nader door den minister vast te stellen datum in werking. Deze datum zal in geen geval later wor den gesteld dan 1 Juli 1930. Voor de microfoon van Hilversum heeft Donderdagavond te kwart voor negen de heer W. Vogt gesproken namens de A.V.R.O. Spr. zeide o.m.: „Ik kan niet zeer voor bereid spreken, want wij verkeeren niet in de gelukkige omstandigheid, dat wij in troducties hebben op de departementen in Den Haag, en niet, zooals andere om- rcepvereenigingen, veertien dagen voor uit konden voorspellen, hoe de beslissing zou uitvallen." De vreugde, die uit die voorspellingen bleek, was echter een waarschuwing ge weest. De Avro was dan ook niet bepaald verrast, maar zij was ontsteld, dat de voor spellingen zijn bewaarheid. Voor de Avro is de regeling een ont stellende slag. 'De heer Vogt las daarop de verdeeling in hoofdlijnen voor. Spreker vergeleek de A.V.R.O.-uren van nu (125) met de nieuwe (63). Daarbjj zijn de nieuwe, practisch onbruikbare, och tenduren begrepen, zoodat er 68 nuttige uren overblijven, gezwegen nog van af stand aan kleine groepen. Over de opgedrongen politiek, wilde spr. het niet hebben, maar hij herhaalde, dat de Avro los staat van alle politieke partijen. Het „algemeen programma" beschouwt spr. als een naieve poging van de Regee ring om een kiem te leggen voor samen werking. Maar hoe denkt men, dat die kiem zal gedijen in eèn bodem van haat en felle verontwaardiging? Het werk, dat de Avro heeft opgebouwd, is door de handteekening van min. Rey- mer in puin gelegd. Het vertrouwen ln hét ongeschreven recht der billijkheid heeft de minister beschaamd. Een nieuw tijdperk is ingegaan, dat van de verdrukking. Slechts de algemeene ver ontwaardiging van de Avro, tot actie ge komen, zal haar van dien druk kunnen bevrijden. „Wil willen pogen uit het buitenland hulp te krijgen, in het buitenland uit te zenden, als het in ons eigen land niet i kan", zeide de heer Vogt. „Op de dagen, waarop wij niet zenden, zullen wil het land intrekken, om voor de Avro te vechten. Het omroep-vraagstuk is niet opgelost! De verontwaardiging van de Avro zal niet verstommen voor haar nieuwe levenskansen zijn gegeven, in plaats van de geroofden." j „Wij beginnen een nieuw tijdperk, een streven naar recthtsherstel", zoo besloot de heer Vogt. De voorzitter van de N.C.R.V., mr. A. van der Deure, heeft Donderdagavond acht uur voor de Huizer microfoon een rede, die 'hij Donderdagmiddag had gehouden, aangevuld. Spreker bracht dank voor de vele telegrafische gelukwenschen, welke de N.C.R.V reeds had ontvangen, en gaf daarna, ten behoeve van hen, die niet naar

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17