GEMENGD NIEUWS 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. POLITIE. Wieringen. Schagen. Texel. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Vleeschvergiftiging. Enorme brand te Bergen. LUCHTART. De vliegtocht1 Amy Johson. ,S5rerïen?4»00166n ffivlf eïp» 1?relkle een halven om d na ver_ t "rïSi vr'end h« De tocht van de Zeppelin naar Zuid-Amerika. algemeen nog niet die kennis van leerstof en bronnen in verband met de vredesbe weging als wel wenschelijk geoordeeld mag worden. Hier zullen de universiteiten de toekomstige opvoeders in belangrijke mate te hulp moeten komen. Doch deze wetenschappelijke bezwaren zijn de grootste niet. Belangrijker is, dat ook de opvoeders niet geheel kunnen ont komen aan de nationale voorstellingen van hun eigen milieu. Internationaal con tact mag hierbij daarom van veel belang worden geacht. Doch al zijn de moeilijkheden groot, de teekenen van kentering zijn niettemin al in ruime mate gekomen. In meer dan een land organiseeren de opvoeders zich om de leerboeken van oorlogszuchtige en nationalistische smetten te zuiveren en be langrijke resultaten zijn vooral de laatste jaren geboekt Met deze negatieve propa ganda gaat de positieve voor den Volken bond hand aan hand. Het is een goed denkbeeld geweest een dag in het jaar aan de herdenking van den Volkenbond te wijden. Al moge er ook op het terrein van opvoeding en onder wijs nog veel te wensohen overblijven, van één ding kan men zeker zijn, n,l. dat de 18 Mei wederom duizenden opvoeders en leerlingen, zoo niet over alle, dan toch over vele deelen van de wereld vereemgd zal vinden in het geloof, dat eenmaal een betere samenleving voor de menschheid zal aanbreken. L. O. BUURVELD. Ten behoeve van J. Lonter zal een nieuw winkelhuis worden gebouwd, het werk is opgedragen aan den aannemer P. Tuin, alhier. Naar wij vernemen is Mej. A. E. Oudt, voorheen onderwijzeres aan de o. L school te Breezand en thans op wachtgeld ge steld, voor de verdere waarneming van haar betrekking ongeschikt geacht in ver band met haer gezondheidstoestand. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Geertje Adriaantje, d. v. M. Koster en van N. de Leeuw. Betsy Nelly, d. v. G. de Vries en van J. van Zandwijk. GETROUWD: Theodorus Wilhelmus Pronk en Gerarda Johanna de Haas. Ma- rinus Raammakers en Catharina Clasina van den Berg. Cornelis Leendert Duijzer en Baukje Moolenaar. Jacob Paarlberg en Catharina Keijzer. DE BOUW VAN ZES-EN-DERTIG WONINGEN. De bouw van 36 woningen te Breezand op de boerderij „Ceres" en voor rekening van de" Woningbouwvereniging „Anna Paulowna", is opgedragen aan den heer J. Vlaming Czn., timmerman alhier. VERPLAATSING VAN DE MUZIEKTENT? Naar wij vernemen, is aan den' Raad door de Commissie van de Muziektent en het bestuur van „Concordia" een verzoek gericht om de muziektent, die thans nog staat op het terrein van de voormalige kaasfabriek, nu naast het brandspuithuisje te mogen plaatsen. Door den Minister van Financiën is een voorschot verleend van 9660, ter uitbe taling van het door drie landarbeiders be- noodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiders- wet. Het betreft de landarbeiders J. Nuij, R. Koopman en M. J. Geense. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. Molanus en gezin uit Vlagtwedde; Th. A. van der Kroon en gezin uit Den Helder; J. D. Willig uit Alkmaar; D. P. Willig uit Sint Pancras; E. Weiland uit Leeuwarderadeel; J. T. Schipper en echtgenoote uit Sjjbecarspel; S. Eilander uit Broek in Waterland; A. J. van Trigt uit Amsterdam; Mej. S. op 't Ende-Harms uit Emmen; Mej. M. Groot uit Hoorn; J. Beun uit Zijpe; Mej. G. Jan sen uit Den Helder; W. Heuvelman uit Emmen; J. G. van Schie uit Haarlem; E. A. van de Werken uit Den Helder; O. Biesboer uit Zijpe; H. J. Robben uit Odoorn; E. P. F. Zaman uit Stoppeldijk; Mej. H. Delstra uit Dantumadeel; Mej. B. K. Bakelaar uit Ziipe; P. Proce en gezin uit Tietjerksteradeel. Vertrokken: Mej. A. A. Eradus- Hollander naar Oudkarspel; J. Ambuul en gezin naar Callanitsoog; G. van Dompse- laar naar Wieringerwaard; Mej. G. van Glnkel naar Waddinxveen; O. Peper en gezin naar Wieringerwaard; E. N. J. de Wit naar Den Helder; Mej. J. de Vries naar Utrecht; Mej. A. Faber-Jomgejan naar Hoogwoud; D. Winkel en gezin naar Bar- singerhorn; J. Daalder naar Den Helder; J. Jansen en gezin naar Nibbixwoud; G. Stins naar Den Helder; P. Dekker en gezin naar Wieringen; Mej. A. Bakker naar Den Helder; Mej. A. M. Bisenberge- Sterk naar Amsterdam; J. Leijnse naar Den Helder. Verloren: een tabakspijp. Gevonden: een belastingplaatje. Inlichtingen ter secretarie. De heer J. Baken, correspondent der arbeidsbemiddeling in deze gemeente, heeft uit deze betrekking ontslag aange vraagd. ZUIDERZEEWERKEN. Druk beroep. Donderdag jJ. mochten de Zuiderzee werken nabij Den Oever zich in een druk bezoek verheugen. Te ongeveer 2 uur voer ©en der vaartuigen van de Nederlandsche Spoorwegen, het m.s. „Van Wtjck", waar op zich 630 leden van den Nederlandschen Aannemersbond bevonden, langs den Wie- ringermeerdijk en het dijksgedeelte be oosten Wieringen. In den loop van den dag vertoefden ook een groot aantal leerlingen van de Han delsschool te Den Helder op het sluis- terrein, waar onder leiding van den heer Verkerk te sluiswerken werden bezichtigd. ANSJOVIS. De aanvoer van ansjovis te Den Oever is de laatste dagen zoo buitengewoon groot geweest dat de prijs ervan daalde tot 20 a 26 cent per K.G. Burgerlijke Stand van Schagen van 815 Mei 1930. GEBOREN: Johannes Petrus, z. v. J. Heddes en E. Verlaat. GETROUWD: C. P. Schrijver en A. Brouwer; J. Tromp en M. Verlaat. POLITIE Gevonden: een vingerhoed' en een rozenkrans. Verloren: een portemonnaie met eenig geld. Vermist: een lam. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. In Mei en Juni zal in ons land een vee- telüng worden gehouden, gelijk in de jaren 1910 en 1921 heeft plaats gehad. Het is te begrijpen, dat het niet te doen is om uitsluitend het aantal koeien te willen weten. Het doei is ook oan te weten, hoeveel grond voor het vee gebruikt wordt, en hoeveel vee daarop wordt ge houden. Men wil een zuiver beeld van den landbouw hebben en dit beeld samenstel len uit tal van onderdeelen, die voor het geheel noodig zijn. Daarvoor heeft men betrouwbare inlichtingen noodig. Vele opgaven zullen buiten de telling vallen, doch die beslist noodig zijn oon de kennis van den Nederlandschen landbouw, de grootte der bedrijven, eigendom», hypo theek en grootte, groot en klein bedrijf en nog veel meer vraagstukken, om uit al die gegevens het geheel te kunnen samenstellen, waarom het eigenlijk te doen is. Mej. G. Wit, leerling van de Ulo-school, examen 1929, is aangesteld tot leerling telefoniste aan het postkantoor te Schagen. DE EIERENVEHING. De eierenveiling e Schagen is de 2 mil joen met een belangrijk overschot over schreden. De Halve Stuivers Vereenigjng voor on- en minvermogende lijders aan vallen de ziekten ontving in de maanden Decem ber 1929 en Januari 1930 van afdeelingen uit Hollands Noorden: Anna Paulowna 10.50, den Hoorn op Texel 20.25, Huis duinen 7.70, Julianadorp 20.44, Koog op Texel 6.65, Oudesohild 13.20, Scha gen 16.25, West-Terschelling 13.05. DE MARKT VAN 29 MEL Een dag vervroegd. Omdat de markt te Schagen op Donder dag 29 Mei (Hemelvaartsdag) valt, wordt zij op Woensdag 28 Mei gehouden. MARKTOVERZICHT van Donderdag 16 Mei. We kunnen in den aanvoer van de melkkoeien een geringen aanvoer con- stateeren, zoo ook voor de geldekoeien. Men raakt langzamerhand voorzien, zoo dat de handel ook niet zoo druk meer is en de prijzen een tikje dalen, van een goedkoope markt kunnen we echter nog niet spreken, we zitten eenmaal met duur vee, want zie nu alleen het verschil maar van pinken van dit jaar of verleden jaar, de prijzen loopen immers ver uit elkaar. Hoogste markt voor geldekoeien f 360, melkkoeien i' 4£0, pinken f 190. Voor het slachtvee een dure markt, eerder iets duurder dan goedkooper dan vorige week; wij hebben dan ook in geruimen tijd geen f 500 als hoogste markt geboekt. Dat er geen stieren meer vermeld worden den laatsten tijd, komt doordat de stieren, die aangevoerd worden, nog tot de pinken worden gerekend, de hoogste markt van deze pinkstiertjes was dan ook pl.m. f 190. Voor de nuchtere kalveren ook een mooie vlugge handel, hoogste markt f 34. In den wolveehandel een matige handel met dure prijzen, die niet ieder van zin is te geven, hoogste markt overhouders f 43. De vette varkens waren iets gestegen in prijs, sinds vorige week, men kreeg nu als hoogste markt 35 ct. per pond; als het spek weer wat meer waard wordt, krijgen we straks wel weer hoegere prij zen. De biggen en magere varkenshandel is goed, met hooge prijzen. De biggen- teelt is op 't moment best rendeerend. Hoogste markt voor de magere varkens f 58.— en de biggen f 84.—. Deze week werden van hier verzonden: 114 koeien, 55 kalveren, 17 varkens, 03 lammeren, 68 schapen, 16 paarden. Burgerlijke Stand van Texel van 10 tot en met 10 Mei 1980. GEBOREN: Ymkje Henriëtte Maria, d. v. Klaas Smidt en Martha Marl Viktoria von Kiedrowski; Michiel Antonlus, z. v. Mlchlel Witte en Antonia Majoor; Wil lem, z. v. Johannes Hendrikus van Hetr- waarden en Pieternella Henderika Dijt. ONDERTROUWD: Klaas Dogger en Neeltje Schagen; Jan Dijker en Sjbukje Oldenburg; Arie Wuis en Oornelia Jean- nette Kikkert. GETROUWD: Dirk Cornelis Kooi) en Dirkje Kuüper; Simon Ziim en IJsbran- dina Witte; Cornelis Hendrik de Waal en Maria Maat; Johannis de Keizer en Pouw- lina de Waard; Hendrik Cornelis Ran en Trijntje Alida Eeiman. OVERLEDEN: Sara van Oostenbrugge, 80 jaar, geh. m. Hendrik Isaac Monté. POLITIE. Gevonden:. 1 zweep, 1 schroeven draaier, 1 nummerplaat, 1 armbandhorloge en 1 rol gummidraad. VERNIETIGING VAN GROENTEN. Vragen van het Kamerlid Duys. Het Tweede Kamerlid Duys heeft den minister van foinnenlandsohe zaken en landbouw gevraagd: 1. 19 het den minister bekend, dat, ter wijl duizenden in ons land nog groote be hoefte hebben aan behoorlijk voedsel, doch, door economische omstandigheden, waarin zij verkeeren, niet in staat zijn, dit voor zich en hun kinderen aan te schaf fen, op verschillende plaatsen in ons land groote hoeveelheden waardevolle groente, als: spinazie, sla, enz. als veevoeder wor den gebruikt, ja zelfs in slooten, op vuil nisbelten en dergelijke niet daarvoor be stemde plaatsen worden geworpen? 2. Is de minister niet van oordeel, dat deze, met alle redelijkheid in strijd zijnde, handelingen, de gevolgen zijn van een productie-stelsel, dat gebaseerd is, niet op de belangen der gemeenschap en de be hoeften der menschen, maar uitsluitend op het belang van de winst van enkelen? 3. Is de minister bereid terstond in te grijpen, ten einde te voorkomen, dat nog langer deze vernietiging op groote schaal van voor de mensohheid kostbare produc ten voortgang vinde, en is hij bereid mede te deelen, welke maatregelen hij voorstelt te nemen, ten einde te voorkomen, dat ook in de toekomst dergelijke vernietiging op groote schaal van waardevol voedsel zich niet zal herhalen? Binnenland. DE „GELRIA" KIEST WEER ZEE Gisterennacht te 1.15 uur is het mail schip „Gelria" van den Koninklijken Hol- landschen Lloyd, na geheel te zijn her steld, opnieuw naar Zuid-Amerika ver trokken. MOTORONGELUK. Eén doode. Woensdagavond omstreeks half twaalf is de 24-jarige ongehuwde T. Granser uit Eindhoven met den 18-jarigen O. Smul ders, eveneens1 uit Eindhoven, op den Aalsterweg met zijn motorfiets in volte vaart achter tegen een met paard bespan nen kar gereden. De motorrijder kreeg een zoodanige verwonding, dat hij kort daarna is overleden. Smulders kreeg lich te verwondingen en is door den auto van dr. Van Gils naar zijn woning overge bracht. Het ongeluk moet voornamelijk te wijten zijn aan slecht licht op het motor rijwiel. DE SCHATGRAVERS VAN ZAANDAM Het gaat nog niet goed. De onderzoekingen met behulp van het boor-apparaat hebben evenmin tot eenig resultaat geleid. Men is tot een diepte van elf meter gekomen, doch geen enkel spoor van de gezochte millioenen is gevonden. De heer Langwirt heeft nu op een an dere plek, namelijk op het voormalige terrein van den stalhouder Ros, het on derzoek voortgezet. Dit zal geschieden op aanwijzing van den heer Ros, die thans op zijn beurt beweert, de juiste plaats te ken nen, waar de schatten verborgen liggen. Alleen te Nieuw-Vennep pl.m. veertig personen ongesteldl Zondagmiddag traden bij tal van per sonen te Nieuw-Vennep onder de ge meente Haarlemmermeer, verschijnselen van vergiftiging op. In korten tijd lagen In deze plaats niet minder dan veertig per sonen met hooge koorts te bed. Spoedig bleek, dat de vergiftiging het gevolg was van het gebruik van vleesch, afkomstig uit een slagerij aan den Hillegommerdijk. Bij een nader onderzoek door den direc teur van het abattoir te Haarlem, onder wien de Vleeschkeuringsdienst in de Haarlemmermeer ressorteert, bleek, dat het vleesch afkomstig was van een kcfc, die te Broek in Waterland was gekeurd en daar een goed stempel had ontvangen. In twee stukken was het beest uit het Waterlandsoh dorpje afgeleverd: hst eene stuk aan den slager te Nieuw-Vennep, het andere aan een slager te Haarlem, in wel ke laatste gemeente öok bij tal van perso nen vergiftigingsverschijnselen na ge bruik optraden. (Men z;e het desb' treffen bericht, hieronder. Rod. Held.Ort.) Maandagmiddag werd het v!'30^ Nieuw-Vennep in beslag genomen,woens dagmiddag gelukte het der P011"^ Haarlem de ondeugdelijke waar op te spo ren. Een en ander werd naar het oentraa laboratorium te Utrecht opgezonden, waar na onderzoek bleek, dat het vleesch m para-typhus was besmet. De politie heeft de zaak In onderzoek. Nader verneemt het „Hbl." nog, dat ook te Hillegom enkele personen van het vleesch gebruikt hebben en thans ziek te bed liggen. Direct levensgevaar bestaat er echter niet. Gevallen te Haarlem. In eenige gezinnen aan den Hillegoan- imerdijk en den Venneperweg te Haarlem komen vergiftigingsverschijnselen voor. Alle patiënten zijn onder dokters behan deling. Het vermoeden is dat he^vleesch- vergiftiging is, diaar het alleen voorkomt in. De patiënten 'ijden hevige pijnen en hadden hetrokker Het vleesch was goed gekeurd, De politie stelt een onderzoek in. De pati6nten lijden hevige pijnen en er zijn er bij, wier toestand zorgwek kend is. INBREKERS GEARRESTEERD. Gisterenmorgen 11 uur heeft de bur gemeester van Spijkenisse, geassisteerd door den gemeenteveldwachter en Schie- damsche politie, gearresteerd in hun vasr- tuigin de Voorhaven te Schiedam den 27-j. J. van L. te Rotterdam, machinaal houtbewerker, en den 20-jarigen I. de H. van Oud-Beijerland, welke personen zich de laatste weken hebben schuldig ge maakt aan eenige inbraken met diefstal in de gemeenten Spijkenisse,Zuidland enz. De burgemeester en de politie hebben in de roef in beslag genomen verschel dene gouden en zilveren|voorwerpen, af komstig van een inbraak in een goud en zilverwinkel te Spijkenisse. De ver dachten zijn op het hoofdbureau van po litie te Schiedam verhoord en ter be séhikking van de justitie te Rotterdam- gesteld. Buitenland. DE STAKING VAN HET PARIJSCHÈ POSTPERSONEEL. De maatregelen van de regeering. De postambtenaren hebben in een Don derdagavond gehouden vergadering een motie aangenomen, waarin, volgens Belga, de wil wordt te kennen gegeven, de actie voor salaris-verbetering tot volledige vol doening toe voort te zetten. Zij besloten onmiddellijk in alle takken van dienst een strijdoommissie in het leven te roepen om ten spoedigste een- algemeepe staking van 24 uur voor te bereiden. Daar de eerste dezer strijd-comité's niet voor Maandag kunnen zijn gevormd, kan er van een onmiddellijk intredende alge- meene staking geen sprake zijn. EEN MIJNGASONTPLOFFING IN DE VER. STATEN. Zeventien doodlen. Washington, 15 Mei. (Reuter). In Penn- sylvania heeft een mijngasontploffing plaats gehad in een mijn, waar 400 arbei ders werkten. Naar verluidt zijn er 17, dooden, DE ZIEKTEGEVALLEN TE LÜBECK. Gisterennacht is te Ltlheck het negende kind gestorven door de verkeerde toepas sing van de methode van Calmette. Boven dien zijn er nog drie zieke kinderen bij gekomen, zoodat, naar de Beriiner Zeitung meldt, het aantal ziektegevallen thans 25 bedraagt. Al deze kinderen zijn in levens gevaar. PEST IN EGYPTE. 35 menschen gestorven. In een dorp in Egypte is de pest uitge broken. Tot nu toe zouden 35 menschen aan de ziekte bezweken zijn. De regeering zal alle maatregelen treffen om een uit breiding der ziekte te verhoeden. Ongeveer 3000 personen zullen worden ingeënt en de pestlijders zullen worden geïsoleerd. Eenige wijken ln vlammen op gegaan. In de Noorsche stad Bergen woedt een hevige brand en het is niet buitenge sloten, dat deze dezelfde afmetingen zal aannemen als die welke verscheidene jaren geleden Bergen teisterde. De brand brak Vrijdagmiddag om 14'/2 uur uit in een aan de haven staand pakhuis, sloeg over op eenige in de nabijheid liggende kolenopslagplaatsen en breidde zich met groote snelheid uit langs de uit hout opgetrokken gebouwencomplexen. Er zijn reeds enkele stadsdeelen in vlammen opgegaan. In weelwil van het krachtig optreden van alle brandweerbrigades te Bergen en omliggende plaatsen woedt de brand nog steeds onverminderd voort. Meer dan 50 hulzen ln de asch gelegd. Naar Wolff nader meldt, zijn bij den grooten brand te Bergen meer dan 50 huizen in de asch gelegd. De schade is nog niet vastgesteld, maar wórdt op 4 millioen kronen geschat. Men meent hét vuur nu meester te zijn. VAN EEN WISSEN DOOD GERED. Volgens een bericht uit Honoloeloe is de stoomboot Hawaii er ln geslaagd acht militaire vliegers op te pikken, die ge dwongen waren geweest op zee neer te dalen tusschen de eilanden Maui en Hawaii, waar het wemelt van haaien. DE ROOVERAAN BIJ BOEKARI De da De vijf roovers, die tfBen Beleden de auto van gravin Szg van den Poolschen Be/ TT?® en de' hebben aangehouden ifhaar ve e- heeren Dewey en Dav/ie naayerge- zelden, hébben uitgaf dagnacht aanJ°Jjn volledige be- cidivisten en zij hebbf kentenis afgelegd, ifc1 ^ge stolen voorwerpen ineens ugge vonden. t jonge Engelsche Lr hLft eiiiik' nadat daar vlieg_ vliegster, heeft e tocht kunnen her- E tuig hersteld was, it R,ang00n vatten. Gisterenot™ 11 Bii haarvertrek Rangoon heeft Amy tropischen reger t;aalfde dag sedert zii S6 Encelan^rtrokken is. Hinkler, w.m ^Australië in vijftien en STZj wr f-" zim,e,itop ,r"s& 1 niet alteen dLrste vrouw te zijn d e Hiar'Auteal.W Hinkte» vliïïim zli" steurT haar iderneming mogelijk ge- maakt. Xe Bangkok. Mei Johifl is gistermiddag na een moeüliken dt van zeven uur te Bang kok aangelAen- -rkwaardige vlucht van een 22trlg meisje. Wat zij tot nu toe veracht Het i« i een merkwaardige vliegtocht, waarmee J 22-jarige Engelsche vliegster miss AmJohnson op het oogenblik bezig is een hing niet meer of minder, dan om alleen ii^n klein sportvliegtuigje te trachtervan Londen naar Australië te Amv ohnson heeft haar oplbiding tot vliegsh genoten in de London Airplane Club aar zij in September van 1928 kwam linnenvallen met de mededeeling, dat ziwilde leeren vliegen. Car Matthews, die haar de eerste les sen pi, was al dadelijk in de wolken over haar'liegerseigenschappen.. Maar_ niet, allee met het vliegen zelf heeft zij zich bezi/ gehouden, de motor had. eveneens haai volle belangstelling en de kennis daaran, in dien eersten tijd opgedaan* kciï haar thans OP haar wereldreis htf- zoner goed te pas. jet koene vliegstertje heeft niu op een aftand van een 25 K.M. van Rangoon een lading gemaakt, waardoor haar machine enigszins is beschadigd, maar het schijnt üeï zoo erg te zijn, zoodat er kans bestaat, ht zij al heel gauw voort kan gaan op laar merkwaardigen tocht. Om in Rangoon te komen heeft zij maar negen dagen noodig gehad Hinkler, die tan Engeland naar Australië vloog, kwam in dienzelfden tijd tot Calcutta en zij heeft dus iii die negen dagen 6150 mijier afgelegd. Een daggemiddelde dus van eei kleiie 700 mijlen (om precies te zijn 683.81 mijl, dat is krap 1100 K.M.). Een heel presatie reeds voor iemand, die voor dez vluclt als langste op eenen dag afgelef den ifstand slechts LondenHuil, ni< meer dan 190 miilen vloog. Het moeilijkste stuk van het reeds afg legde gedeelte is de vlucht van Calcut naar Rangoon geweest, omdat de weg o gevem 200 mijlen lang over de open v voert Zij kon wel een omweg maken i aan te kust blijven, maar dan werd !e vlucht een 'honderd mijlen langer en mis Johnson besloot derhalve maar regelreit te vliegen. Geen wonder, dat men in i- gelaiü enthousiast is. De ondernemende jonge dame heeft u nog ten goede 3600 mijlen tegoed aleerij haar toestel neer kan zetten op AustrJ- scheu bodeml Zij wil van Rangoon nar Singapore het kleinigheidje van 12) mijlen en dan over ons Indië nai Timor, vanwaar de zij „hop" naar Pol Darwin 'hoopt te maken. Dat laatste is we het meest «gevaarlijke: een vlucht ove open zee van een kleine 1200 kilometer. Er bestaat voor de vlucht van Am} Jchnson een meer dan gewone belangstel! ling, die groeiende is, naarmate zij Aus tralië nadert. Onder de vrouwen van Aus tralië is reeds een inschrijving geopend, ten einde in staat te zijn, Amy bij haar komst daar op een bijzondere wijze te ont vangen. Zondag het vertrek. De »Graf Zeppelin* zal Zondag haar eersten tocht voor postvervoer naar Zuid- Amerika ondernemen. Het luchtschip zM Friedrichshafen des avonds verlaten en men hoopt Sevilla den volgenden avond te bereiken. Daar zullen een aantal pas sagiers van boord gaan en andere worden opgenomen. Men zal hier de voor Spanje bestemde post afgeven en er zal nog een vliegtuig met nagekomen zendingen en «xpresse-brieven uit Berlijn te Sevilla aankomen. Na aankomst van dit vliegtuig zal het luchtschip vermoedelijk Dinsdag ochtend naar Rlo de Janelro vertrekken. Bij gunstig weer wordt de post onmid dellijk naar beneden geworpen. Het luchtsohip zal daarna zijn reis voort-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 22