TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS BRETELLES GEMENGD NIEUWS Bl| Haaruitval VAN DINSDAG 20 MEI 1930. Goodwill Day. RECLAME-AANBIEDING Een misdaad op Texel. Ernstig auto-ongeluk bij Ede. Kleedingmagazijn HERMAN NYPELS De Zaansche schatgravers stuiten op hout. Lioht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Dinsdag 20 Mei 21.23 uur. Woensdag 21 21.24 Bij het te 's Gravenhage gehouden examen slaagde voor 3e stuurman onze vroegere stadgenoot de heer W.R. Ktih. De oudjes van het Tehuis voor Ouden van Dagen in de Jan in 't Velstraat weridtn vorige week verrast door een zen/diag vleeschwaren en gebakjes, waar vóór zij langs dezen weg hartelijk dank zeggen. DE KERKKLOK TE HUISDUINEN. Sedert de vorige week heeft de kerk tor van de N.H. Gemeente te Huisduinen een heusohe klok, die op de halve en heele uren slaat, terwijl een wijzerplaat met een uren- en minuten wijzer den juisten tijd aanwijst. Een en ander is aangebracht door den gtadsuurwerkmaker B. B. Siegers. OXO-BOUILLON DEMONSTRATIE. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad naar de groote Oxo-Bouillon reclame welke morgen (Woensdag) gehouden wordt bij' fa. J. J. v. d. Plaat, comestibles en fijne vleeschwaren, Spoorstraat 53. De geschiedenis van die Wereld Radio Boodschap van Wales. De gedachte, om een vredesboodschap aan de kinderen van de geheele wereld uit te zenden, kwam voor het eerst op in 1922. In dien tijd was de radio nog in zijn kindschheid. Er was nog een netwerk van radiostations over den geheelen aardbol zooals nu ja, men kon toen zelfs nog niet eens woorden uitzenden, en alleen maar de puntjes en streepjes van het Morse alfabet, net zooals ze nu nog door de telegraaf worden gebruikt. In alle scholen van Wales werd de boodschap plechtig voorgelezen en vond aanstonds warmen weerklank. De Brit- sche regeering was dadelijk bereid, om het bericht door het sterkste radiostation te laten doorseinen en wel als z.g. „C.Q." omroep: zoo heet het sein, dat men ge bruikt als men wil, dat alle stations zui len luisteren. Zoo werden dan voor het eerst, op 18 Mei 1922 GOEDENWILSDAG de later zoo bekende woorden uitgezonden, die hieronder volgen: Wereld Radio Boodschap van de kindoren van Wales. Op 18 Mei 1930 werd deze jaarlijksche groet voor de negende keer uitgezonden. Vanuit onze bergen en dalen, dorpen en steden, zenden wij, jongens en meisjes van Wales, een jubelenden groet aan de jongens en meisjes van alle landen onder de zon. O gij, millioenen kameraden, wilt ge u heden met ons vereenigen, teneinde met een gevoel van groote dankbaarheid te denken aan de mannen en vrouwen van alle rassen die met hart en ziel arbeiden aan den opbouw van een schooner, beter wereld? En wil voordat elk .uwer zich bij ons aansluiten met het vaste voornemen, om van nu af aan in gedachten, woord en daad ook zelf mede te helpen tot het op bouwen dezer schooner beter wereld? De Volkenbond wijst ons den weg. Ook wij moeten hem met onze volle kracht helpen, om zijn grootsche taak te vervullen: vrede op aarde en goeden wil tmder de menschen. Een paar uur later werd die boodschap S92f ,?6t reusaohtlge radiostation van de rfeltoren herhaald. Dit Is de eerste keer geschiedenis geweest, dat een vredesboodschap van uit een land per aan alle landen werd uitgezonden, vv eer werd in 1928 de boodschap in de scholen van Wales voorgelezen, per radio uitgezonden en door den Eiffeltoren her- naaid. Helaas had toen nog bijna niemand een radio en noch in 1922, noch in 1928 kv am er eenig antwoord en daar had- ■vrZe zo° °P gehoopt. Maar de kinderen van Wales zeiden: volhouden! En in 1924 werden met gejuich de 2 eerste antwoorden ontvangen: één uit Rolen en één uit Zweden, die dadelijk overal in de scholen werden voorgelezen. an toen af klom het aantal van jaar tot jaar met verrassende snelheid.... en in 1929 kreeg men bijna duizend ant woorden uit 49 verschillende landen en steeds duidelijker gevoelen de kinderen, dat daardoor banden van welwillendheid en vriendschap worden gelegd tusschen de scholen van Wales en die van Europa, •la' vap landen over de geheele wereld. In de meeste scholen wordt in Wales door den onderwijzer, kort voor 18 Mei de vredesboodschap op het 'bord geschreven. De kinderen schrijven deze na en brengen ze thuis bij de ouders. Soms wordt de boodschap van bulten geleerd. Of wel: alle kinderen staan op de speelplaats en zingen een vredeslied. Tot slot leest één de boodschap met krachtige stem voor en brengen ze een driewerf hoera uit op den Volkenbond. De kinderen van Wales zijn verrukt over de talrijke antwoorden, die ze tegen woordig zelfs het heele jaar door uit vele landen krijgen. Frankrijk spande elk jaar den kroon, wat het aantal betreft. Daarop volgt Joego-Slavië met dozijnen brieven, soms prachtig geïllustreerd. Ook België stuurt, evenals vele andere landen, vele afzonderlijke brieven, of brieven van een geheele klasse of school of b.v. van af- deelingen Padvinders. Mooie albums werden uit Nederland gezonden, evenals uit Oostenrijk: twee landen, die al verscheidene jaren trouw antwoord stuurden. Ook uit Zwitserland: daar zond men een groote doos vol Alpen rozen. In 1929 kwamen antwoorden uit het Nijl- dal en uit Argentinië, uit Transvaal, de Vereenigde Staten van Amerika, Japan, Algiers, Marokko, Tunis, Irak, Nyassa- land, Centraal Afrika, Brazilië, Noor wegen, Zweden, Finland, Denemarken en de Saarvallei. vUit grocte landen als En geland, Duitsohland en Italië. Maar ook uit kleine landen als Esthonië en Leth- land, uit Roemenië en Bulgarije, uit Chili, Mexico, Cuba, Costa Rica, Peru, Paraguay, Ecuador en één voor het eerst uit China! Spanje ontbreekt nooit, evenmin als Portugal, Polen, Tcheoho-Slowakij e en Griekenland. Een van de aandoenlijkste antwoorden kwam van blinde kinderen in Budapest in Braillesohrift. En ten slot te nog uit Canada, Zuld-Afrika, Australië, Tasmanië en Nieuw-Zeeland, dat verder van Wales is dan elk ander land ter wereld. En zoo wordt nu lederen Goedenwils- dag de Vredesboodschap over de geheele aarde vernomen en hartelijk beantwoord. Evenals vorig jaar werd hier ook de Goodwill-Day gehouden. Den vorigen keer had men de beschikking over „Mu- sis Sacrum", doch ditmaal had men Casino er voor gehuurd en dit bleek goed ge zien, want er waren er zoovelen, dat de groote zaal van Casino bijna geheel ge vuld was. Wij wagen het te zeggen dat dit een bewijs is dat de vredesgedachte steeds meer doordringt bij jong en oud en als het zoo doorgaat waar zal men het volgend jaar dan naar toe moeten? Mis schien in de open lucht? De toename is niet alleen plaatselijk. De adhaesie betuigingen die mevr. van MaanenMartin heeft ontvangen en met eiken póst nog ontvangt, overtreffen die van vorige jaren enorm. Na een openingswoord van mevr. van MaanenMartin waarin zij de aanwezigen hartelijk welkom heette, zong een kinder koor onder leiding van den heer de Hoogh, een tweetal vredesliederen. Eerst ging het een beetje aarzelend, doch later vlotte het goed en ook de aller kleinsten van het koor stonden dapper mede te zingen. Hierna sprak Ds. P. H. Borgers een korte rede uit. Spr. hield een beschouwing over het woord „vrede". Dat is een %oord waarvan groote bekoring uitgaat. Als wij de ge schiedenis lezen, lijkt het wel of de volken maar van oorlog tot oorlog hebben ge leefd, maar als we iets meer en dieper hebben gelezen, dat weten we, dat er diep in het hart van de menschen nog iets anders is; een verlangen naar iets schoons naar iets edels, waarvan het woord „vrede" spreekt; naar den tijd waarvan een profeet der Joden heeft gezegd, dat dan de zwaarden tot ploegen en de spiesen tot sikkels worden omgesmeed, dat al wat dood en verderf zaait zal worden omge vormd. Spr. behandelt dan de Volkenbond en diens taak zegt, dat de Volkenbond echter niet alleen de grondslag kan wezen voor den vrede. De moreele individu is de grondslag waarop de wereld staat en hoe die zich houdt, daar komt het op aan. Spr. behandelt dan het vele nuttige werk dat reeds door den Volkenbond is verricht. Het is volgens spr. vaak zoo gesteld. Wanneer men iemand vraagt of hij vrede wil zegt deze: „ik wil wel, maar de anderen willen niet". Spr. eindigde met den wensch dat het zoo mocht worden, dat alle wenschen van goeden wille mochten zijn om den vrede te bevorderen door woord en daad. Mevr. van MaanenMartin behandelde hierna in het kort de geschiedenis van den vredesboodschap welke vanuit Ne derland wordt uitgezonden. In het voorjaar van 1927 kon men nog ÊMlMpMBlitaMMVB en Helder met pl.m. 800 jonge niet het geheele land bereiken. Het begon menschen. De kring ln Nederland ls ech ter enorm gegroeid en onder de Neder- landsché jeugd ls de drang naar vrede zeer groot geworden, Nederland neemt trouwens toch een groote plaats ln, in dè Internationale vredesbeweging. De Nederlandsche vredesboodschap werd dit jaar weer door de AVRO in vijf talen uitgezonden: n.1. Nederlandsch, Duiltsoh, Bngelsch, Flransch' en Esperanto, en vanuit Genève Ijs gevraagd aan alle radio-stations ln Europa om te luisteren, zoodat op 18 Mei de vredesboodschap Uit Holland over geheel Europa ls gehoord. Mevr. van Maanen doet dan nog de mededeoling dat bij haar adressen te ver- krijgen zijn voor Internationale corres pondentie met jongeren ln andere lan den, om ook zoodoende den band te ver sterken. In vacantles kan men dan wel bij de correspondentie kennissen uit logeeren gaan, of ze te logeeren vragen. Mevr. van Maanen las hierna de Ne- derlandische vredesboodschap voor, welke als volgt luidt: Vredesboodsohap aan de jeugd van alle landen der wereld. Zeer vele leerlingen van lagere en mid delbare scholen benevens een groot aan tal leden van verschillende jeugdvereni gingen tezamen vele duizenden Jonge menschen ln Nederland zenden op dezen dag hun Vredesgroet aan alle Jongeren der geheele wereld. WJJ zijn overtuigd dat wereldvrede slechts kan tot stand komen, indien de oprechte wil in de har ten der menschen leeft, om elke moeilijk heid en elk geschil, welke slechts voortko men uit verschil van belangen van stan den, volkeren en rassen, op te lossen in harmonischen geest en wij willen er ern stig naar streven dezen wil te versterken, om zoodoende mede te werken van ons aller doel: Wereldvrede. Moge deze groet, welke een antwoord is op de Vredesboodschap, sinds enkele jaren reeds door de jeugd van Wales op 18 Mei uitgezonden, weerklank vinden in vele landen en moge hij er toe bijdragen om het gevoelen van vriendschappelijke saamhoorigheid bij de jongeren over heel de wereld te versterken. Een tableau dat hierna gegeven werd stelde symbolisch de wereldvrede voor. Om de aardbol waren hand in hand als teeken van verbroedering verschillende volken geschaard, terwijl boven hen de vredesengel troonde. Het tableau viel zeer in den smaak, het doek moest nog twee keer extra worden gehaald. Ds. P. J. Smidts hield hierna nog een rede waarin hij ook het nut van den Vol kenbond aantoonde; alsmede de krank zinnigheid van oorlog, en besprak voorts nog eenige oude leuzen die thans niet meer opgaan. Nadat het kinderkoor van den heer de Hoogh zich nog eens had laten hooren, waarbij het publiek meezong, dankte Ds. Smidts voor de opkomst en behoorde dezen geslaagden middag weer tot het verleden. AANRIJDING. Hedenochtend ongeveer kwart over acht wilde een fietser van den Parallelweg de Spoorstraat in rijden, waarbij hij echter verzuimde zijn hand in de richting uit te steken. Juist kwam uit de Schagenstraat een andere wielrijder en deze verzuimde te bellen. Zij reden tegen elkaar op met het ge volg, dat het rijwiel van den eersten fiet ser beschadigd werd aan de trappers, ter wijl ook het voorwiel werd verbogen. Hierdoor is dus weer eens aangetoond dat het steeds wenschelijk ls de verkeers regelen goed in acht te nemen. IN HET DOK GEVALLEN. Zondagavond ls de 21-jarige stoker der Marino, Jan Heyblok, in het oude droogdok op de Marinewerf gevallen. H., die de wacht had, reed op de fiets langs het dok en is toen over een hout blok gereden, tengevolge waarvan hij met zijn fiets slipte en ongeveer acht meter naar beneden viel. Hij bleef bewusteloos liggen en is oogenblikkelijk naar het Marinehospitaal gebracht. De jongeman heeft vermoedelijk beide polsen gebroken en bekwam een diepe wond boven het rechteroog, terwijl hij ook klaagde over inwendige pijhen. Gisteren was zijn toestand naar omstandigheden bevredigend. EEN VECHTPARTIJ. Zondagavond heeft er voor een café op den Kanaalweg een vechtpartij plaats ge had. Eenige burgers, die onder drank invloed verkeerden raakten slaags en de knockpartij was zoo hevig dat de politie erbij te pas moest komen en den groot- sten ruziemaker heeft ingerekend, ter ontnuchtering. Binnenland. Poging tot vergiftiging? Een 18-jarige landarbeider te Eierland op Texel werd Vrijdag, na het drinken van thee uit zijn thermosflesch, hevig ongesteld. Direct werd een dokter ont boden en deze constateerde dat hier sprake was van vergiftiging door koper vitriool. Het ongeval speelde zich af op de hofstede „Pietershove", waar de arbei der werkzaam is. De flesoh, waaruit Ifïj gedronken had, wus ln zijn jas geborgen, die in de schuur was neergelegd. De politie stelde direct een onderzoek in en vond op een plunk ln de sohuur een paar halfledlge zakjes kopervitriool, dut door de vroegere bewoners van de hofstede wus achtergelaten. De getroffene, wiens toestand wel iets vooruitgaande is, heefter niet het flauw ste vermoeden van, hoe dit vergif in zijn flesch is gekomen. Hij weet niet, vijanden te hebben. Kortgeleden werd zijn fiets vernield, zijn horloge werd stuk gedraaid en inde duisternis werd hij door een auto aan gereden zonder dat hij den dader kon ontdekken. De politie stelt een onderzoek in. Dame uit Amsterdam gedood. Zondagmorgen omstreeks kwart over tien had op den Rijksweg tusschen Ede en Arnhem even voorbij Planken Wam buis onder de gem. Ede een ernstig auto-ongeluk plaats, dat aan een inzitten de dame het leven kostte. De heer M. Wolff, 'kunsthandelaar te Amsterdam en zljn.echtgenoote, vergezeld van mej. S. Mathijssen waren met hun auto op weg naar Assen. Hun chauffeur reed met flinke vaart twee auto's voorbij, waarna hij bij het weder naar rechts zwenken op den natten betonweg merkte, dat zijn wagen begon te slingeren. Hij trachtte den wagen op den weg te houden, wat hem evenwel niet gelukte. De auto sloeg met de reohteraohterzljde, juist van f 0.45 voor f 0.30 f 0.60 f 0.75 f 1.00 f 1.25 f 1 50 f 1.75 f O 40 f 0.02 f O 82 f 1.05 f 1.30 f 1.46 waar mevrouw Wolff zat, tegen een boom en maakte daarna nog een zweking, waar door de wagen weder, nu met de linker achterzijde, tegen denzelfden boom te rechtkwam. Mevrouw Wolff bekwam een echedel- fractuur en eenige snijwonden en was on middellijk dood. Mej. Mathijssen werd door glasscherven gewond. De heer Wolff en de chauffeur bekwamen geen letsel. Eén terra-cottabeeld gevonden. Zaandam, 17 Mei. De gravers, met den heer Langhirt aan het hoofd, zijn zeer tevreden over het resultaat van hun gra- verij' op de nieuwe plaats van het kerk hof, schrijft „De Courant". Men is name lijk gestuit, zooals de helderziende mad. Sylvia had voorzien, op het geprepareer de stroo. De gravers vonden een laag hout, die op een vloer geleek en uit het nieuw gedolven gat kwam een beeld te voorschijn, voorstellend een meisje met een krans boven het hoofd, dat door het spitten echter kapot gegaan was. De heer Langhirt liet Zaterdagavond om zeven uur den arbeid staken, meer enthousiast dan ooit, om mad. Sylvia weer te raad plegen. Zelfs de arbeiders, die de graaf werkzaamheden verrichten, waren verrast over de juiste uitkomsten der voorspel ling. Het wordt mogelijk geacht, dat de vloer op 1.20 meter diepte de bedekking van een gewelf is. Een 150 M. lange gang aangeboord. Men acht den Zondag in schatgravers kringen een belangrijken dag. Mad. Syl via ls dan ook gisteren voortdurend ln de weer geweest. Mag men de nieuwste aan wijzingen gelooven dan is men thans een ongeveer 150 M. lange gang genaderd, waarvan ook de loop is vastgesteld. Deze gang bevindt zich op ongeveer zes meter diepte van het vroeger omgewoelde ter rein, en loopt over den zuidelijken rand van het oude kerkhof, naar de plaats waar men Zaterdag is begonnen te graven. Misschien is deze gang op enkele plaat sen wel ingestort Het gevonden terra-oottabeeld was pl.m. 70 c.M. hoog, hol en zeer fraai be werkt. Er ls concurrentie gekomen. Gisteren is men weer met frissdhen moed naar de verborgen schatten begin nen te graven en wel op twee plaatsen tegelijk. Op de oude begraafplaats wordt het onr derzoek voortgezet vlak naast den kuil, waar men de vorige week tot op 11 Meter diepte was gekomen en ondanks de aan wijzingen niets had gevonden. 'De tweede plek waar nu gegraven wordt ligt op het voormalige terrein van de firma Ros, of eigenlijk is het de Gedempte Sloot, die dit terrein van het onder kerk hof scheidde. Dat thans hier gegraven wordt, gebeurt niet op aanwijzing van Madame Sylvia, maar van een derde, die uit belangstelling of misschien meer nog nieuwsgierigheid, Zondagochtend aan het terrein van de zoo langzamerhand vermaard geworden Zaan- damsche schatgraverij een bezoek heeft gebracht. De geschiedenis is deze: Op een landgoed in Gelderland van den heer Blaupot ten Cate is een Duitsch In genieur bezig te zoeken naar een bron van mineraalwater. HU gebruikt daarvoor al lerlei Instrumenten. Hiermee toegerust, zijn de heer Blaupot ten Cate en zijn In genieur Zondagochtend naar Zaandam ge komen. Volgens de bevindingen van dezen Ingenieur loopen er wel degelijk onder- aardsohe gangen, die op 0 Meter diepte liggen, terwijl ook de mogelijkheid wordt aangenomen, dat er goud verborgen ls. Op de plaatsen, waar de aanwijzingen volgens de wetenschappelijke Instrumen ten hier komt dus geen helderziendheid bil te pas het sterkst zij, heeft men paaltjes gegraven en daar zal nu worden gegraven. Ook madame Sylvia was op het terrein, toen deze Ingenieur zün onderzoekingen deed. Het scheen echter wel, dat de man van de wetenschap niet veel respect had voor de helderziende elgenBohappen der Duitsche dame. MOORDAANSLAG OP EEN VELDWACHTER. Donderdagavond werd aan den tol tus schen Blaricum en Hulzen politieassisten te Ingeroepen daar de tolgaarder ln hand gemeen was geraakt met zekeren Molenaar, Deze e vroeger tolgaarder ge weest aan den tol tusschen Naarden en Hulzen; hi1 staat ongunstig bekend en ls eens met de justitie ln aanraking geweest wegens mishandeling van een chauffeur. De veldwachter Marlnus, uit Hulzen, kwam ln burger gekleed, ter assistentie; en op plekteen waar het haar erg dun wordt, de hoofdhuid een weinig Inwrijven met Purol. Doe dit i of a maal per week; dit maakt haar en haarworteli weer sterk en groeikrachtlg. hij wist Molenaar, die onder den Invloed van sterken drank verkeerde te over reden naar huis, te Huizen, te gaan en ging daarop den tolgaarder Mulder deze geruststellende mededeeling doen. Op den terugweg naar Huizen echter kwam Mari- nus, den ongeveer 56-jarigen Molenaar, die thans paardenslager te Huizen is, weer tegen. Deze riep: „ben je Marinus" en terwijl de politieman van zijn fiets stapte, ontving hij op hetzelfde oogenblik een houw met een lang blinkend voor werp over zijn linkerarm, die daardoor machteloos werd. Met den rechter greep de veldwachter den aanrander en drukte dezen tegen den grond. Maar weer hief Molenaar zijn wapen op; de slag was ge munt op Marinus' hoofd. Deze maakte met zijn hand een afwerende beweging; hij greep in het wapen, waarbij dit drie vingers ernstig verwondde en de peezen doorsneed. Molenaar, bang dat de politie man een revolver zou trekken, is toen aan den loop gegaan en in het veld verdwenen. Tot dusver is hij1 nog niet opgespoord. De veldwachter is erg toegetakeld. Bij den eersten slag sneed het wapen door de kleeren van den bovenarm heen en ver oorzaakte een diepe wonde, bovendien raakte den arm uit het lid. Wanneer de drie vingers behouden kunnen blijven bestaat gegronde vrees dat ze stijf zullen blijven. Er ls nog niet kun nen worden vastgesteld welke soort van wapen gebruikt is. FIETSER DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond reed op den Geldrop- schenweg onder de gemeente Eindhoven een personenauto, toebehoorende en be stuurd door baron H. van Hövell tot Wes- terflier, wonende in de Willemstraat te Eindhoven in de richting Geldrop. Van de tegneovergestelde richting kwam een fietser aanrijden. D'e auto reed rechts op den weg, terwijl de wielrijder midden op den weg fietste. De autobestuurder gaf signalen, doch de fietser bemerkte dit blijkbaar niet en bleef den middenweg houden. Toen de auto was genaderd, week de fietser plotseling in de richting van den auto. Hij kwam met zijn hoofd tegen de voorruit van den auto terecht. In deer- niswekkenden toestand werd hij opge nomen en is kort daarna overleden. Hij had een schedelbreuk gekregen een diepe wonde in de linkerborst. Zijn lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. Zijn identi teit is nog niet vastgesteld. In zijn zak waren papieren gevonden, welke geadres seerd waren aan W. Rooyakkers ln Den Haag. MEEZEN IN EEN BRIEVENBUS. In de brievenbus van de woning van den heer E. Vendel, Nieuwe Hilversum- sohe weg 62, Bussum, heeft een meezen- paar zijn nest gebouwd. Moeder mees heeft er acht jongen uitgebroed. De heer Vendel heeft een plankje in de bus laten maken, opdat de poststukken niet ln het nest vallen, DE ARRESTATIE TE SCHIEDAM. In aansluiting op het bericht in ons nummer van Zaterdag over de te Schie dam gearresteerde inbrekers kunnen wij nog meedeelen, dat behalve het reeds ge noemde nog in beslag zijn genomen nieu we vulpenhouders, linnen en een groote oollectie inbrekerswerktuigen, een brow ning en een dolk. De heeren hadden gis teren, terugkeerende van hun rooftocht, ligplaats gekozen in de Voorhaven. Een broer van de H. is voortvluchtig. Ge bleken is dat het drietal als onschuldige schippertjes met hun schuitjes de dorpen van de Zuidhollandsohe eilanden afvoeren om des nachts op roof uit te gaan. ZIJ hebben reeds eenige inbraken bekend. VLEESOH VERGIFTIGING. Bij de politie te Hillegom zijn thans drie gevallen bekend van vleesohverglftiglng, ontstaan door gebruik van ondeugdelijk vleeeoh dat geleverd ls door een slager ln de Haarlemmermeer. De toestand der patiënten ls niet ernstig. De inspecteur van de Volksgezondheid stelt een onder zoek in. KINDEREN VERDRONKEN. In de Vefllnghaven bij het nieuwe marktterrein aan de Oroeseïaan te Utrecht ls Vrijdag een driejarig meisje te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam ls een 2-jarig meisje ln een sloot, gelegen achter een boerderij aan den Grooten Ypolder, geraakt en ver dronken. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Aan boord van het ln de Waalhaven te Rotterdam liggende Rijnschip „Anna" heeft enkele dagen geleden de matroos, toen hij alleen met de schippersvrouw aan boord was, deze ln de roef overvallen en met een eind staaldraad mishandeld, waarna hij haar om geld heeft gevraagd, De vrouw heeft hem toen f 100 gegeven, waarna de man ls verdwenen. Uit het on derzoek van de politie is gebleken, dat de man onder een valsohen naam voer. HIJ was al sedert een half Jaar aan boord. Men ls er nog niet lngeslaagd hem op te sporen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5