Radiografisch Weerbericht sturen. Fonds en eigenaar zullen dan elk de helft der vrachtkosten betalen. Bij de rondvraag Informeert de heer J. de Wit of er niets aan te doen is dat iemand ,die soms een koe slechts eenige weken in het fonds heeft, bij verkoop van dit en aankoop van een nieuw beest, weer opnieuw de volle premie moet betalen. Hij heeft voor 4 koelen, door verkoop en wederaankoop, nu al voor 7 betaald. Gaat de koe over van het eene lid van de ver- eeniging naar het andere, zoo zegt het bestuur, dan blijft het dier in het fonds. Maar in andere gevallen zal van tege moetkoming wel gefen sprake kunnen zijn. De verkooper toch beoogt winst te maken, maar het fonds, blijft nog 6 weken risico dragen voor de verkochte beesten. Intus- schen zal het bestuur een en ander nog eens nader onder de oogen zien. Anna Paulowna. De rekening sluit met een eindcijfer meer kinderen zt|n welke wenschen mee van 1.960.451.82. Het elndlcijier der ba- te doen, zoo kunnen dezen l...'* nog bij lans is 889.049.07. Het vorige jaar waren den secretaris, den heer Jongkind, te Hip deze bedragen resp. 1.Ö88.689.68M en polytushoef, aanmelden. 824.825 88 Na aftrek van alle onkosten bleef aan heer J. Ooijevaar, onderwijzer aan zuivere winst over 1948.11. Het reserve- de Chr. school te Den Oever, is als zoo fonds is daardoor gestegen tot 26.819.11. danig benoemd aan do Chr, school te Dit jaar werden geboekt 2297 posten I 100rn' met een ontvangst van 2.759.152.09 tegen 2089 posten met een ontvangst van DE ZEEGRA8VISSCHERIJ. 2.104.862.0914 in 1928. Wieringer». Legerberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder Schagen. Texel. Haven van Nieuwediep. J. M. Buitink, Wachschip Willemsoord; id. 3e Voor het op te richten kinderkoor, van-kl j G c v Hilten z 5; id. A. Ohr Z 7; wege de gem. zangvereen. „Zang ®nloff. van gcz. ie kl. F. J, A, Baden Heemskerk; Marktberichten. Naar waarnemingen verricht in don morgen van 20 M^eL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologiach Instituut to De Bilt. Hoogste stand 768.6 Soltly. Laagste stand 758.6 Reikjavik. Verwachting: Zw. tot matige winden uit W. richtingen gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. De heer A. Kooy vraagt inlichtingen over de pomp van het fonds, die gebruikt wordt bij ,ymelkziekte" van de koeien. De heer C. v. d. Linden deelt mede, dat deze geheel af is. Hij heeft voor eigen rekening een nieuwe gekocht en wil daarmee de leden van het fonds behulpzaam zijn. Het is hem echter onmogelijk hulp te weigeren aan personen buiten het fonds als dit noodzakelijk is. Daarom verzet hij er zich tegen, dat hem een spuit gegeven wordt \8» kosten van de vereeniging of dat de dopr hem aangeschafte vergoed wordt. Dan zou hij niet meer vrij zijn en met de '-pomp van het fonds ook alléén de leden mogen helpen. Wel zegt hij toe, dat fonds leden vóór zullen gaan. Het bestuur, dat onkundig was van den slechten staat waarin de eigen pomp verkeerde, en de aanwezige leden gaan met bet voorstel van den heer v. d. Linden akkoord en daar niemand meer iets te vragen heeft, sluit de voorzitter de vergadering. De sohoolsehoonmaakster van de o.l. school H, Mej. N. Zeeman—-Smit, heeft met ingang van 1 Juli 1930 haar ontslag als zoodanig aangevraagd. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. De algemeene vergadering, gehouden Maandag 19 Mei, werd gepresideerd door den edelachtbaren heer burgemeester G. J. Lovink, directeur van de Bank, die in zijn openingswoord ongeveer het volgende zei: Namens het bestuur en' den raad van toezicht is het mij aangenaam u hier wel kom te mogen heeten. Wij zullen in deze vergadering wederom rekening en ver antwoording doen over het dopr ons in 1929 gevoerde beheer en het doet mij ge noegen, dat zoovelen zijn opgekomen en daardoor blijk geven van meeleven met de bank en belangstelling in haar resultaten. Ik heb in een der vorige vergaderingen wel eens gezegd, dat de boerenleenbank in deze gemeente de thermometer is van den economisch en toestand. Gaan toch de zaken der landbouwers naar wensch, dan ziet de bank dat in de bedragen die zij omzet, en is daarentegen de economische toestand in het algemeen' minder gunstig, dan ondervindt de bank daarvan ook den terugslag. Thans kan ik tot mijn genoegen op een uitzondering op dien regel wijzen de malaise is algemeen en zeker niet het minst in den landbouw, maar toch is het de bank goed gegaan. Het aantal leden is vooruitgegaan, de omzet is belangrijk ge stegen. Ondanks de aanmerkelijke verla ging van rente in het vorige jaar, n.1. van 6 op 4H terwijl daarbij geen kosten van provisie e. d. meer in rekening gebracht worden, is dit jaar nog een winst gemaakt van 1948.11 en zal onze reserve dardoor stijgen tot 26.819.11. Onze bank verkeert in een bloeiendlen toestand. Hopende, dat de besprekingen en besluiten van dezen avond bevorderlijk mogen zijn voor den groei van onze Boerenleenbank, open ik deze 23e algemeene vergadering. Nadat door de vergadering is goedge vonden', dat de kassier als secretaris fun geert, wordt medegedeeld, dat vanaf 1 April de rente voor vaste bedragen is ver laagd van 414 op 4 en het salaris van den kassier, dat geregeld wordt naar den omzet, is gebracht op 1800. Als daarna de notulen zijn voorgelezen, en onder dankzegging goedgekeurd, heb ben eenige verkiezingen plaats. De heeren Jac. Lindenbergh, bestuurs lid, J. C. Geerligs en D. Stammes, plaats vervangende bestuursleden, en P. List, lid van den raad van toezicht, die allen periodiek moeten aftreden, worden met Rroote meerderheid van stemmen in hun functies herkozen. Op voorstel vani den voorzitter worden als leden van' de commissie voor het na zien der rekening over 1930 aangewezen de heeren V. Kaan, J. Hooimeijer en Van der Meer en als plaatsvervangers de hee' ren J. Keppel, P. Kooiman en S. Sas. Al len nemen1 de 'benoeming aam De heer V. Kaan, rapporteur van de commissie voor 1929, brengt hierop ver slag uit. Hij zegt, dat het een buitenge woon genoegen is het beheer van de gel den na te gaan. Daar alles uitstekend in orde is, stelt hij voor de rekening goed te Keuren, wat dan ook, met een pluimpje aan den kassier en dank aan de com missie, gebeurt. De kassier, de heer D. Kaan, leest nu het jaarverslag voor, waaruit wij het vol gende aanhalen: De controle der bank had geregeld elke maand plaats door het bostuur en om de 8 maanden door den raad van toezicht en ook werden de boekhouding over 1929 en de verdere bescheiden door Mr. Kolsté, inspecteur van de Centrale, aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Boven dien had nog een onverwachte kascontrole plaats op 10 Mei en 8 Dec. 1929 door de heeren J. O. Geerligs Gz. en Jac. Linden bergh. Steeds bleek alles in orde te zijn. Het aantal spaarboekjes bedroeg aan het ÜnWKlarï ,het ^aar 5401 het aantal voor- tboek.ieB 165 en het aantal boekjes in loopende rekening 56. Het ledental is ge stegen van 820 op 886. Het bestuur en de raad van toezicht de uitgeleende bedragen en ontvangen schonken steeds hun volle aandacht aan borgstellingen, zoodat de veiligheid der belegde gelden goed verzekerd bleef. Op de resultaten over 1929 kan met te vredenheid worden teruggezien. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht worden van het bestuur de heer J. van Stipriaan en van den raad van toezicht de heer G. Smit ge kozen en als hun plaatsvervangers de hee ren G. C. van Balen Blanken en P. List. Voorzitter doet eenige mededeelingem De Centrale staat er heel goed voor, het winstcijfer is 629.590.49. Vroeger moch ten door de boerenleenbanken bedragen boven 3000 niiet geleend worden zonder machtiging van de Centrale. Bij de nieuwe regeling is bepaald, dat het totaal der lee ningen op langen termijn niet meer mag bedragen dan de helft van de gedepo neerde spaargelden. Het rapport, uitgebracht in verband met de financiering van den tuinbouw, zegt, dat uiterste voorzichtigheid geboden is. Er is reeds 20.000.000 aan tuinbouwers verstrekt. Nog steeds wordt de productie opgevoerd en men vreest, dat het op den duur met dit bedrijf spaak moet loopen, ooral als de vakkennis niet voldoende is en er geen behoorlijke veilingen zijn. Voor leeningen zal men er aan moeten denken, dat minstens 30 van de stichtingskosten gedekt moeten zijn. Van belang is wat gezegd wordt over de zoogenaamde „bevroren credieten". Er zijn, ook in Anna Paulowna, rekening- oouranthouders, die het geld opgenomen hébben, maar daarmee niet werken en al leen de verschuldigde rente betalen. Dat is natuurlijk de bedoeling niet. Er moet gehandeld worden met dit geld. De Cen trale wil deze sommen terugvorderen, doch het bestuur en de raad van toezicht van onze bank willen deze menschen nog een kansje geven en 10 pet. laten aflossen, ho pende dat ze blijk zullen geven van ver betering. De rondvraag levert niets op en dus volgt sluiting. HARDDRAVERIJ. Voor de aanstaande Zondag te houden draverij zijn 11 paarden ingeschreven. Wel is het aantal niet groot, maar onder deze elf zijn uitstekende dravers, o. a. Kapitein de Bruanie (Beverwijk), Senator Axband (Hoorn), Meteor (Medemblik), Hagebeck Jr. (Amsterdam), Sylant Nancy (Alkmaar), Politesse (Velzen) en Miess Zelda Peter (Haarlemmermeer). De paar denliefhebbers zulle® dus toch kunnen genieten. Op Zaterdag 17 Mei hield onze schaak club „Anna Paulowna" een wedstrijd te Den Helder met de schaakclub „Morphy", aldaar, met den volgenden uitslag: E. KomenDr. Feenstra Kuiper: 01; G. A. Preijde—J. Polling: 0—1; A. Komen H. Zegel: 1/27»; Th. P. van der Waal C. J. Poortman: V»—7»; P. Bakker—H. de Vries: 10; J. BakenN. Nannings 01; D. MetsP. J. Steinberg: 1—0; C. Keij- zer—C. Rab: x/t7C. de GraafH. de Wit: 10; J. van EkerenJ. Verheus: 10, waaruit blijkt dat „Anna Paulowna" dezen wedstrijd heeft gewonnen met 57»—47,. Naar wij vernemen zal het geschenk van onze gemeente aan het nieuwe Gou vernementsgebouw van Noordholland, be staan uit een lichtkroon. Door den Minister van Defensie is aan S. Koning, dienstplichtige der lichting 1925, uitstel voor het vervullen van her halingsoefeningen verleend tot Febr. 1931. POLITIE Verloren: een vulpen. BILJARTEN. Anna Paulowna. Zaterdag hadden, zoowel 's middags als 's avonds, biljardwedstrijden plaats, bij den heer C. Slikker. Hoewel er 's avonds nog een strijkje ter opluistering was, was het bezoek maar matig. De eerste partij, gespeeld tusschen de heeren J. Schenk van Scbagen. en Sweering van Am sterdam, werd door laatstgenoemde gewonnen. beurten p. hoogste serie gem. Schenk 17 193 37 n-35 Sweering 17 200 46 11.76 Onze plaatsgenoot Slikker won een partij van 200 punten tegen Sweering. beurten p. hoogste serie gem. Slikker 11 200 46 18.18 Sweering 10 113 43 n.30 Ook in een parij van 600 car. behaalde Slik ker de overwinning. beurten p. hoogste serie gem. Slikker 26 600 7* 23.07 Sweering 25 226 45 9.04 yEE- EN LAMMERENMARKTEN. Op Woensdagen 21 en 28 Mei en 4 en 11 Juni a.s. zullen des voormiddags op het Kerkplein te Hlppolytushoef de ge wone jaarlljksche vee- en lammeren- markten alhier worden gehouden. DE OPRICHTING VAN EEN KINDERKOOR. In den nieuwen Wieiingermeerpolder waar voorheen de schippers met hun schepen zeegras maaiden, welk gedeelte thans is drooggelegd, waren voor enkele dagen arbeiders op de drooggelegde waar den aan het zeegras plukken en harken, hetwelk per vlet of door anderen in zak ken loopende naar den wal werd ge bracht. Thans gaat men te de Haukes met paard en kar naar beneden en rijd men regelrecht naar de drooggelegde Wier waarden, waar men de kar vol Laad en er mee teruggaat, nergens op den tocht zwakke plekken ontmoetend. De bodem is dus al goed berijdbaar. DE WERKZAAMHEDEN IN DE SLUISPUT. Raken ten einde. De werkzaamheden in de Sluisput te den Oever welke zijn voltooiing nadert, loopen langzaam ten einde en krijgen vele grondwerkers en timmerlieden aldaar hun ontslag. Voor de betrokken arbeiders is dit zeer te betreuren. Want waar op nieuw werk te verkrijgen? Wieringen zit propvol arbeiders, waarvan reeds velen geen werk hebben, zoodat sommigen hun bivak reeds elders gaan opslaan. 6 Juni: serg.-selner J. H. Jole van. Wslsta- tlon Willemsoord naar Radiodienst A'dam. Toegekende brevetten: Marlne-vllcBbrev.it: aerg.-monteur M. A Andewijn, korp.-monteur C. H. F. van Halen. Met ontslag uit den zeedienst: 22 Mei: opperaeiner W. Hofland. OOST-INDIE. Overgepl, n. d. Kweekech. v. Inl. schepelin gen te Makaesar, de lult. ter zee 2e kl. P. W. D. Steenikamp, de Zeven provinciën, de ld. J. A. Vink, naar Java de ld. J. A. M. van der Brugh. De heer P. Kooii, benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad in de plaats van den heer De Vries, heeft deze benoeming aangenomen. De serg.-maj.-admin. H. B. van Steenber gen, adj.onderoff.-instr. J. Klercq en de serg. G. J. de Klerk en J. Groote van het reg. kust- art. worden op 21 dezer ontheven van hun detacheering op het verdedigingswerk te IJmuiden en keeren op dien datum naaar Den Helder terug. Aan den serg. C. Oepts van het reg. kust- artillerie is met ingang van 6 Juni 1930 de bronzen medaille voor twaalfjarigen trouwen dienst toegekend. De reserve-serg. G. J. van Dalen, Th. L. Vincent en N. Fokkes van het reg. kust-art. worden op 21 dezer in het genot van groot verlof gesteld. Aan den dientplichtige D. W. Grutterink van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 14 Mei 1930 Vlle Afd. No. 245 T. uitstel van opkomst voor herhalings oefeningen verleend' tot 4 Sept. 1930. De dienstplichtigen van de lichting 1924, van de voormalige 3e schoolcompagnie van het reg. kust-art. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen op het verdedigingswerk te IJmui den, worden op 21 dezer in het genot van groot verlof gesteld. J. Jansen en A. ONDERTROUWD Bommel. BEVALLEN: A. Heijblok—Bakker, d; J. Laan— Groen, dT. Quant—Snoerwang, Voor de betrekking van onderwijzer d. aan de openbare lagere school te Hippo- lytushoef met verplichte hoofdakte, heb ben zich geen sollicitanten aangemeld. Voor rekening van den heer F. Lont te Noord-Stroe zal aan den Gemeenelands- weg een boerderij met woonhuis worden gebouwd. Het werk wordt uitgevoerd door den aannemer J. C. Klein. De heeren S. Koorn Jz. Sr. en H. Bak ker Jz. heben beiden hun herbenoeming tot lid van het College van Armvoogden, 1 eheerende de Hervormde of Gerefor- 1 meerde Armenkassen, aangenomen. EEN OUDE VONDST. 17 Mei. Aangebracht door korders: 1065 tongen' 320 kleine tongen 10 kisten schol I 19 kisten schol II Door haringvisschers: 628 tal haring 39 tal geep 6916 kg. ansjovis st. 0.45—0.38 0.150.10 8.50—6.50 4.00—3.00 p. tal' 2.300.25 25.00—8.00 p. kg. 0.25—0.20 Bij het vernieuwen van het winkelhuis, van de heer J. de Wit, in de Molenstraat, te Schagen, werd bij het graven van fun damenten een zeer gaven roosjes lepel gevonden, waar de steel aan den lepel is 32's(, kg ansjovis bevestigd is duidelijk het merk de „Scha- ger roos" te zien. In ouder boeken staat dat vroeger te Schagen eene lepelgieterij is geweest. Dit was in de 17e eeuw (1601- 1700). 18 Mei. Aangebracht door haringvisschers: 22 tal haring r p. tal 1.20—0.85 5 tal geep 10.009.50 969 kg. ansjovis p. kg. 0.250.21 19 Mei. Aangebracht door haringvisschers: 663 tal haring p. tal 3.300.35 19 tal geep 25.5012.00 p. kg. 0.26—0.21 Stoomvaart Mij. Nederland. Onze plaatsgenoot, de heer C. List, be- Kambangan, 17 Mei, te A'dam. haalde te Amsterdam het diploma voor P. C. Hooft, 17 Mei te A'dam. de binnenvaart J- P. Coen, t., 17 Meli te Belawan. ■r, .1 Johan van Oldenbamevelt, u., 17 Mei v. Genua De schoolwedstnjden zyn voorloopig Poelan Tell l8 Mei te Hamburg. geëindigd. Zaterdag heeft de O. L. school Grotius, t„ 17 Mei te Genua. aan Oudeschild tegen die van den Hoorn gespeeld en gewonnen met 90. De wis- selprijs is in het bezit van de R. K. school te Den Burg, terwijl de O. L. school te Den Burg, de zilveren medaille kreeg. 19 Nov. 1930. PolitLevaartuig „Nautilus" naar de Noordzee vertrokken om politietoezicht uit te oefenen. Politievaartuig „Vulcanus" naar de Noord zee vertrokken om politietoezicht uit te oefenen. 19 Mei. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Leeuwarden". W. ALLIROL. t Zondag is in Den Haag overleden de heer W. Allirol, gepens. kapitein ter zee, ridder in de militaire Willemsorde en in de orde van den Nererl. Leeuw. De luit. ter zee 2e kl. G. Mante, uit O.-I. teruggekeerd, wordt den 26en Mei a.s. ge plaatst bij de O.zeed.kazerne. Onderstaande officieren worden bij ult- dieniststelling van Hr. Ms. Hertog Hendrik ge- plaats als hieronder is aangegeven: Luit. ter zee ie kl. H. Spits bij de Rijkswerf te Willemsoord en den 7en Juni belast met de betrekking van Chef der afdeeling Arsenaal; ld. E. E. B. Lacomblé van Speijk als oudste officier; ld. 2e kl. H. van Schreven Schorpioen; id. M. Schoo de Mok; ld, F. W. van Overeem Marinekazerne A'dam; id. E. T. Burghard tijdelijk geplaast te R'dam bij gereedmaking Banckert; id. A. Molenaar Marinekazerne Wil lemsoord en belast met de 'betrekking van hoofd van het onderwijs aan de kaderschool; id. 3e 'kl. A. H. J. v. d. Schatte Olivier Mar.kaz. A'dam; ld. G. Kruijs Wachachip Vldssingen; id. E. Dankmeijer id.; id. P. G. J. Snippe Wachschlp Willemsoord; id. D. B. van Heu- ven M"ar.kaz.A'dam; id. H. W. R. Krauss Wachschip Willemsoord; off. M.S.D, ie kl. J. A. de Veer ter beschikking; id. 2e kl. J. C. Hamllton id.ld. P. J. Drijver O.zeed.kaz.; id. Vriendschap", hebben zich ongeveer een off, van a(jm. ie kl. J. Oosterhuis Wachtschip 20-tal kinderen opgegeven. Met dit aan- Wilemsoord; id. 2e kl. J. W. B. Buijkes id.; Hebe, 18 Mei te Hamburg, tal zal vermoedelijk binnenkort de lessen ie luit. der mars. P. J. van Gijn ter beschik- IIos, 17 Mei te Fiume. worden aangevangen. Mochten er nog king. Iris, 19 Mei te A'dam. Poelau Laut, t., 16 Mei v. Belawan. Riouw, t„ 16 Mei v. Marseille. Grotius, t., 18 Mei v. Genua. Koningin der Nederlanden, t., 18 Mei te Suez. Madoera, 18 Mei te A'dam. Sdngkep, u„ 19 Mei te Antwerpen. Christiana Huygens, u., 19 Mei te Sabang. Karimata, 17 Mei v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Slaimat, u„ pass. pass. 18 Mei Finisterre. Blitiar, u„ 17 Mei v. Sabang. Kota Tjandi, t„ 17 Mei v. Pt. Said. Sibajak, t., 20 Mei te R'dam verwacht. Tapanoeld, 19 Mei te R'dam. Djember, u., 19 Mei v. Port Said. Kertosono, u„ 19 Mei v. Port Said. Kota Baroe, 18 Mei te R'dam. Kota Gede, u., 19 Mei te Belawan. Kota Radja, t., pass. 18 Mei Perim. Tjerimai, u„ pass. 18 Mei Perim. Ternate, 17 Mei v. Djeddah. Djambi, u., 17 Mei te Genua. Medan, 17 Mei v. Batavia. HollandAmerika Lijn. Rotterdam, pass. 18 Mei Lizard. Binnendijk, 16 Mei v. Boston. Delfdijk, 18 Mei te Londen. Eemdijk, 18 Mei te Swansea. Kinderdijk, 16 Mei te San Francisco. Rotterdam, 17 Mei v. R'dam. Veen'dam, 19 Mei v. Southampton. Volendam, 19 Mei te R'dam. Statendam, 18 Mei te New-York. Edam, 18 Mei te Tampico. Lochgoil, 15 Mei v. San Francisco. Lochkatrine 16 Mei v. Cristobal. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, 18 Mei te A'dam. Montferland, u., pas. 16 Mei Fernando Noronha Rijnland, t., 18 Mei v. Rio Grande. Zaanland, t., 19 Mei v. Montevideo. Gelria, u., 19 Mei v. Vigo. Delfland, u., 18 Mei te Bahia. Drechterland, u., 17 Mei v. Santos. Orania, u., 16 Mei v. Bahia. Salland, 19 Mei te A'dam. Zeelandda, t., pass. 19 Mei Fernando Noronha. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 18 Mei te R'dam. Agamemnon, 17 Mei v. Alexandrië. Alkmaar 17 Mei te Hamburg. Amazone, 19 Mei v. A'dam. Ares, u., 17 Mei v. Cristobal. Ari.ad.ne, 17 Mèi te Valencia. Astrea, 16 Mei v. New-York. Atlas, 16 Mei v. New-York. Bennekom, 19 Mei te Hamburg. Berenlce, 17 Mei v. Calamata. Brion, pass. 18 Mei Dungeness. Deucallon, 17 Mei v. Gibraltar. Eos, 17 Mei te Cadix. Erato, pass. 17 Mei Dungeness. Euterpe, 18 Mei te A'dam. Haarlem, u., 18 Mei v. Arlca. Mlnerva, 18 Mei v. Tanger. Nereus, 18 Mei te A'dam. Odysseus, pass. 18 Mei Brunsbuttel. Oranje Nssau, 16 Mei v. New-York. Orestes, 17 Mei te Bourgae. Orpheus, 18 Med te Dnnzlg. Pluto, 18 Md te Kopenhagen." Poseddon, :6 Mei v. Smyrns. Rhes, t„ psss. 18 Mei Aioren, Slmon Bollvar, 18 Mei te A'dsm. Steils, pass. 18 Mei Dungeness Theseus, 19 Mei te Kopenhagen. Ulysscs, 18 Mei te A'dam. Venezuela, 17 Mei v. Cristobal. Vulcanus, pass, 17 Mei Gibraltar. Zeus, 19 Md te Tarragona. Commerwyne, 17 Mei v. West-Indië. Tellus, 17 Mei v. R'dam. Ajax, 16 Md te Castellon. Boskoop, u., 16 Mei te Gahao. Glio, 16 Md v. Cadix. Ganymedes, 17 Mei v. Cartagena. Oberon, j6 Md te R'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Kampar, 17 Mei te Batavia. Moesi, 17 Mei te Batavia. Tomshon, pass. 18 Mei Gibraltar. N..-Zeeland, 17 Md v. Melbouime. Tobelo, 19 Mei v. Suez. Tohiti, 19 Mei v. Suez. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Autolycus, 17 Me v. Belawan. Eurybates, 17 Mei v. A'dam. Maron, 17 Mei v. A'dam. Memnon, 17 Mei te Port Said. Meriones, 18 Mei te Londen. Orestes, 17 Mei v. Dairen. Perseus, 18 Mei v. Tsingtao. Polydorus, 15 Mei te Hamburg. Menelaus, 16 Mei te Hamburg. Automedon, 19 Mei te Suez. Eurybates, pass. 18 Mei Dungeness. Patroclus, 18 Mei te Singapore. HollandAfrika Lijn. Aldabi, 17 Mei v. R'dam. Grijpskerk, 17 Mei te R'dam. leliskerk, t„ 16 Mei v. Kaapstad. Nieuwkerk, u„ 18 Mei v. Port Natal. Nias, u„ pass. 16 Mei Dakar. Rijperkerk, 16 Mei te Hamburg. Aldabi, 18 Mei te Hamburg. Jagersfontein, 17' Mei v. Pt. Natal. Klipfontein, t„ 17 Mei te Dar-es-Salaam. Nijkerk, t„ pass. 19 Mei Ouessant. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, u„ 16 Mei v. Accra. Gaasterland, u., 19 Mei te Duala. Maaskerk, 17 Mei te A'dam. Reggestroom, 17 Mei v. A'dam. Texelstroom, t„ 16 Mei te Warri. IJstroom, t„ 16 Mei v. Lagos. Drechtstroo'm, t., 18 Mei v. Teneriffe. Kilistroom, t., pass. 19 Mei Bevazier. HollandBritsch-Indië Lijn. Veendijk, t., pass. 16 Mei Gibraltar. Hoogkerk, u., pass. 19 Mei Cap Bon. Streefkerk, u„ 17 Mei te Bombay. Andijk, 19 Med te Antwerpen. Ridderkerk, u., 16 Mei v. M'adras. IJselkerk, u., 18 Mei v. Port Soedan. Bovenkerk, t., pass. 19 Mei Perim. Meerkerk, u„ pass. 19 Mei Gibraltar. Stadsdijk, t„ 16 Mei v. Calcutta. HollandAustralië Lijm Almkerk, t„ 18 Mei te Bremen. Aagtekerk, t., 18 Mei v. P. Said. Abbekerk, u., 19 Mei te Fremantle. Arendskerk, u., 19 Mei v. Port-Said. Holland—O.-Azië Lijn. Gemma, t., pass. 17 Mei Perim. Oostkerk, u., 15 Mei te Ko.be. Ouderkerk, u., 17 Mei v. Singapore. Zosma, t., 16 Mei v. Hongkong. JavaNew-York Lijn. Deli, 17 Mei v. Gibraltar. Soekaboemi, pass. 19 Mei Perim. osc! dijk, 17 Mei te Belawan. Breedijk, 17 Med te Boston. Sitobondo, 16 Mei te Hampton Roads. JavaBengalen Lijn. Jacatra, 17 Mei te Java. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, 16 Mei v. Manilla. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 18 Med te Hamburg. Algorab, 17 Mei v. Santos. Alcor, u., pass. 16 Med Ouessant. Alcyone, -u., pass. 18 Mei Canar. Eil. Alphacca, 18 Med te R'dam. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, 16 Mei v. Tunis. Jonge Anthony, 18 Mei te R'dam. Jonge Johanna, 18 Mei te Cette. Jonge Elisabeth, pass. 18 Mei Gibraltar. AMSTERDAM, 19 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 569 vette koeden ie s. 1.10—1.18; 2e s0.901.06; 3e s. 0.74 0.88; mindere soorten 0.640.72; 100 melk en geldekoeien 280400; 143 vette kalveren 2e kw. 0.780.86; 3e kw. 0.700.76; 153 nuchere kalveren 10—18; 71 schapen 34 42; 340 lammeren 18-24; 650 varkens, vleesch- varkens (90—110 kg.) 0.84—0.85; zware var kens 0.820.83; vette varkens 0.800.81; 102 paarden 100240. ALKMAAR, 19 Mei. Veemarkt. 44 vette koeien 280410, han del matig; 3 vette kalveren 60160; vette kalveren p. ned. pond 1.201.50; 70 nuchtere kalv. fok 825; 469 vette varkens (zware) p. ned. pond 0.670.72; zouters p. ned. pond 0.68. BROEK OP LANGEDIJK, 19 Mei. Peen 1.40; uien 2.10, alles per 100 kg. Aanvoer: 1300 kg. peen en 875 kg. uien. DEN BURG (Texel), 19 Mei. Lammeren- en veemarkt. Aangevoerd: 36171 lammeren 2^—28; 30 schapen 30—45; 6 koeien 225—350; 32 nuchtere kalveren 12 —22; 22 schrammen 35—40; 26 biggen 25—33.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7