Julianadorp. Calla itsoog. Breezand. Anna Paulowna. Wierlngen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Ingezonden. Uit het huis met de blauwe stoep. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nleuwediep. haa vertrek zeer nerveus en een beetje blefc. Zij slaagde er pas op het allerlaat ste jogenblik In en juist voor zij een sawvh bereikt het vliegtuig van den groid te krijgen. Op het noodlandlhgs- terrtin kwam zjj goed neer en hier werd haat bagage weer ln het vliegtuig ge- ladei. Na deze geslaagde start was Amy veel opgefleurd. De ervaringen boven de Java-zee, Arniy heeft reeds een aantal aanbiedin gen uit Australië ontvangen om een groote rondvlucht te doen van Port Dar win uit. Zij is echter van plan deze aan biedingen af te slaan en zei: „Mijn oogen hebben rust noodig". Terwijl zij dit uitriep zag zij er doode- lijk vermoeid uit, maar zij lachte nog dap- pa\ Zij verklaarde, dat dit vliegen uiterst vermoeiend is en verhaalde ons van hare ervaringen boven de Jaiva-zee. De zwaar ste proef was naar hare verklaring het trgjeot boven de Java-zee tusschen Sing- ke] en Bangka, waar zij heftige rukwin de: en hevige regenbuien ontmoette, het- geei haar noodzaakte naar de kust van Sumatra te vliegen. ,paar vloog ik zeidie zij over uit- gesrekte landstreken van dichtbegroeid oervoud en pas later veranderde Ik mijn riclting naar Bangkok om vandaar de Jaia zee over te vliegen, wederom te anid- der van zware tropsche stormen, zoodat mijl machine over lange gedeelten slechts en bel e meters boven den zeespiegel vloog. De angst bekroop mij, dat ik ieder oogien- blil in zee zou kunnen storten eii dan zou ik absoluut .verloren geweest zijn." Cp de een of andere manier is Amy er echier in geslaagd om de kust van^ Java te bereiken. Van toen af volgde zij do kustlijn en eindelijk bereikte zij Tjomai. „ik ben opgetogen riep- Amy uit over de hartelijke en vriendelijke ont vangst, en alle hulp, die mij ten deel zijn gevallen van de suikerplanters op Tjo mai" Amy Johnson is Dinsdag om 1 uur 20 te Soerabaja geland- Gisteren nog niet uit Soerabaja. Ben telegram uit Soerabaja meldt dat de jonge vliegster Amy Johnson gisteren log niet uit Soerabaja kon vertrekken tot /oortzetting van haar tocht naar Austra- ië, omdat er iets aan de magneet van den notor hapert. Zij kan dus haar welverdiende rust nog vat verlengen. VLIEGONGELUKKEN IN SPANJE. D© Itallaansche mar Ine-attaché omgekomen. Op het vliegveld van Getafe is, naar uit ladrid wordt bericht, luitenant-kolonel 'hllippe Monti, sedert December Itali- ansoh marine-attaché te Madrid, dood- tevallen tijdens een proefvlucht in zijn igen kleine vliegtuig. ZANGUITVOERING DAMESKOOR. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. ferk alhier, een openbare zanguitvoering ggeven door het Dameskoor, onder lei- qng van den directeur, den heer O. van di Haagen uit Den Helder, metwelwil- leile medewerking van mej. Aaf je Kamp, oigl, en de heeren Joh. Bakker, tenor, F:is van Dierendonck, viool en C. van dtr Brugge, orgel en het Chr. Dubbel- namenkwartet, allen uit Den Helder. Ht kerkgebouw was bij den aanvang gshiel met belangstellende luisteraars g;vüd, hetwelk prettig aandeed. Dt WelEerw. Heer Ds. E. R. Damsté, predkant van deze gemeente, sprak het oienngswoord, en uitte er zijne voldoe- nngover, dat zoovelen hadden medege- werk tot het slagen van dezen avond en eren<ens dat de belangstelling zoo groot vas. Hij heette dan ook allen hartelijk velkcm, en sprak voorts eenige waar- diereide woorden tot den heer Van der Éaagsn en zijn koor en tot al de mede werkers uit Den Helder, en hoopte dat hit e<n goeden avond zou zijn. De be- dieliig van dezen avond is zei Spr. te hrdeiken den verjaardag van H. K. H. Pnsei Juliana en tegelijkertijd de inwij- dog van dit kerkgebouw, al is dit nu dor imstandigheden iets te laat, maar d< beloeling is toch om jaarlijks dezen aend te organiseeren. In het bijzonder wrd het bestuur van de Harmonie »Iuns,zin« welkom geheeten, die door nu ainwezigheid blijk geven, van samen tewilbn werken, en de zoonoodige een- drcht en saamhoorigheid wenschen hoog teiouden, want dan alleen is iets te be- recen. fMet een kcrt gebed werd voorts dor Z Eerw. de avond geopend en de veaere leiding overgedragen aan den her Van der Haagen. let dameskoor zong volgens het pro- grmma een tweetal liederen o. w. „Loof nuden Heereeen melodie uit 1665 en „D wereld zingt Gods lof" van J. W. r rock- gevolgd door tenorzang van den het Joh. Bakker, begeleid op het orgel doe den heer O. van der Brugge. Deze numers waren van Oath. van Rennes en tetiteld„Gij badt op eenen berg allen „Mij spreekt de blomm' een tale" en t Was ln de blijde Mei". Vervolgens dejeren van der Brugge orgel en Frits vanDierendonck, viool met „Perdoname le brlme van Oasena en „Menuet" van L* an Beethoven. Het dubbelmannen- kwftet vertolkte vervolgens „Die Vesper" van-,. vori Beethoven en „Hoete scheid' ïcn van O. Isenmann. De eerste helft vanhet programma werd besloten met fiuIVr?»'80^ van ^ei- Aafje Kamp ge- tltel „Marche" van Alexandre Gullmant. Meen korte pauze vervolgde het dames- koomet het „Lentelied" van Schumann fn Mei" van F. Mendelssohn-Bar- thoir gevold door „Mijn moedertaal" en ,£ollandsch liedje" van L. F. Brandts Buys en 8. Abramsz als tenorsolo, daarna voor orgel en viool de „Andate uit de le Symphonie van Beethoven, het Dubbel- mannenkwartet met „Zondagswijding" van Fr, Abt en „Matrozenlied" van Jacob Hamel en tot slot het Dameskoor met „Blijf bij ons Heer" van Luise Relohardt en het „Engelenkoor uit Elias" van Mendelssohn. Het wub reeds laat ge worden toen ds. Damsté tot sluiting van dezen goed geslaagden avond overging, en van verschillende indrukken nog in het kort een ernstig woord tot de in zoo grooten getale aanwezigen richtte en nog maals dank bracht aan medewerkers en luisteraars zonder onderscheid en met dankzegging dezen uitnemenden feest avond sloot. Naar wij vernemen, zal de aannemer, de heer P. Veeter te Koegras, gem. Callants- oog, een dubbel woonhuis bouwen op een perceeltje grond, kort bij de sluiswachters woning aan de Callantsoogervaart. De woningen komen te staan over de z.g.n. Bermsloot en krijgen dus bun uitzicht op den Rijksweg. JUBILEUM „KUNSTZIN". Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, herdenkt de Harmonie „Kunstzin" a.s. Zondag haar 10-jarig bestaan, met het geven van een concert in de muziektent in het Plantsoen tje, en waarbij zij de welwillende mede werking heeit verkregen van het Dames- zangkoor, dat zich reeds meerdere malen in de Ned. Herv. Kerk liet hooren. Men raadplege verder de advertentie. Maandagavond j.1. werd alhier een voetbalclub opgericht. Staande de verga dering traden 12 leden toe. Opgaven als lid of als junior kunnen geschieden bij den voorzitter, den heer H. «j. Sri. ut, of bij den secretaris, den heer L. rvakebeeke, beiden te Callantsoog. BLOEMBOLLENVEILING TE BREEZAND. Dinsdag 20 Mei, des v.m. 10 uur, hield de Coöp. Bloembollenveilingsvereeniginig „Breezand" (G.A.) weer een groene vei ling. Handel vlug. Enkele vroege tulpen: (bedden van 68 regels). 1 bed Herman Schlegel f 25 1 King of the Yellow 60 27 bedden La Reine (bedden van 65 regels) 330 3134 Prosespine 1150 1 bed Fréd. Moore 40 1 Prins v. Oostenrijk 25 1 King of the Yellow (bedden van 72 regels) 60 1 Prins van Oostenrijk 30 Darwin tulpen: (bedden van 35 regels). 232 bedden Will Copland 2114 104 (bedden van 47 regels) 1200 139 bedden Will Oopiand 2970 220 2225 218 (bedden van 44 regels) 1975 142 (bedden van 36 regels) 1280 140 1300 118 795 7734 Farnc Sanders (bedden van 47 regels) 1455 50 Bortigon 760 215 (bedden van 44 regels) 8820 16434 2710 68 (bedden van 87 regels) 960 De gehouden bollemveilin-g ten bate van de R.-K. Kerk te Breezand bracht de som op van 10.331. De veiling van gisteren. Woensdag 21 Mei 1930 des nam. 2 uur hield de Coöperatieve Bloembollenveiling- vereen. „Breezand" (G.A.) weer een groene veiling. Deze keer was de handel niet vlug. Darwin tulpen, bedden van 56 regels: 1 bed Le Nötre 16 1 Will Pitt - 18 1 Minister Thorbecke 21 1 Allord Piersoö 130 1 Feu Brillant 80 1 Will Copland 16 V. O. J. B. Donderdag 22 Mei V.C.J.B.-bijeenkomst te Anna Paulowna. Een Inleiding over: „De dienstknecht in het huis" door mevr. Vorstman. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Maarten, z. v. M. Wlggers en van M. O. Koorn; Maarten, z. v. M. Kruithof en van G. Schouten. GETROUWD: Wilhelmus Hoogeveen en Ounlera Margaretha Jonker. OVER WERKVERGUNNING. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is aan T. Reeuwijk, aannemer te Sas- senheim, ten behoeve van de uitvoering van bouwwerken tot en met 16 Augustus 1980 vergunning verleend om door man nen van 18 jaar of ouder arbeid te laten verrichten tot maximaal 9V» uur Per dag en 48 uur per week. v GEMEENTERAAD. Naar wij vernemen zal op Woensdag 28 Mei een openbare vergadering worden gehouden van den Raad dezer gemeente. „NIEUW LEVEN". Men meldit ons, dlat de toon eel ver eenl- glng „Nieuw Leven" op Zondag 1 Juni aa., in de schouwburgzaal „Gonoordia" van den heer Jb. Bruul te Hlppolytuahoef zal opvoeren het beroemde tooneelstuk „Lafaards", drama ln 4 bedrijven doof Mc. de Groot Tevens zullen nog verschil lende tableaux, standen met schitterende lichteffecten, worden vertoond, zoodat de bezoekers een prachtavond staat te wach ten, welke met bal na zal worden besloten. GEEN LAMMERENAANVOER. Op de gisteren gehouden vee- en lam- merenmarkt was in 't geheel geen aan voer. De lammeren, zoo vertelde men ons, zijn allen bij de boeren aan huis opge kocht en de prijzen liepen van 18 tot en met 23 per stuk. VERLOTING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Bij het bestuur onzer afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw is de koninklijke goedkeuring ingekomen' voor een tijdens de a.s. tentoonstelling te houden verloting. VER. TOT BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK. J.1. Dinsdagavond hield de Vereenaging tot bevordering van getrouw schoolbezoek een algemeen© vergadering in hotel Lont te Hippolytushoef. Aanwezig waren- met het bestuur inbegrepen 9 leden. Daar de voorzitter, de heer N. Kaan Pz., niet aanwezig was, opent de heer Van t Hof, met een hartelijk welkom de ver gadering, waarna de secretaris, de heer H. Vv ilms, de notulen der vorige vergade ring voorleest, welke onveranderd worden goeugekeurü. Vervolgens wordt goedgekeurd de reke ning en verantwoording en den penning meester (welke door afwezigheid vervan gen wordt door zijn echtgenoote) dank ge bracht voor zijn goed beheer. Punt 3 van de agenda, bestuursverkie zing, had als resultaat, dat herkozen wer den de heeren Van 't Hof en Wilms, ter wijl in de plaats van den beer R. Windsma gekozen wordt mej. Dito. Allen namen de benoeming aan Vele discussies worden daarna gevoerd over het te houden schoolfeest en men be sloot te informeeren aan het bureau van Vreemdelingenverkeer te Den Haag en Leiden wat voor bezienswaardigheden in deze plaatsen te zien zijn met eventueele kosten daaraan verbonden. Daarna zal het bestuur zoo spoedig mogelijk op de eerst volgende vergadering met een definitief voorstel komen. Dit wordt goedgevonden. Om met de lijsten rond te gaan bij de inwoners stellen zich disponibel de dames Witvliet, Duijvetter en Dito, verder de heeren Smit, Klare en De Jong. Daar de rondvraag niets opleverde, brengt voorzitter nog een woord van dank aan den -heer R. Windsma, welke vertrekt, en hoopt, dat het hem en gezin in zijn nieuwe woonplaats naar wensch moge gaan. Hierna sluit voorzitter de verga dering. WERKELOOSHEID. Bij- de gemeentelijke arbeidsbeurs al hier, zijn op 't moment nog 70 werkelooze arbeiders ingeschreven en dat, zoo men zegt, in het best van den werktijd. 'T WERK ER BIJ NEERGELEGD. Niettegenstaande de heerschende wer keloosheid, hebben een 15-taJ grondwer kers der aann. fa. Pranger, welke grond werken in den nieuwen drooggelegden Wieringermeerpoider verrichten, het werk neergelegd, om reden met dit werk, dat aangenomen wordt, de arbeiders, naar hun meening, te weinig verdienen. Men zal trachten onder de zich alhier bevin dende werkzoekende arbeiders, geschikte krachten te krij: en en zoo dit niet gelukt, laat men krachten van elders komen, aan gezien binnenkort men voor, voornoemde werken eep 45-tal arbeiders noodig heeft. DE LANDBOUW EN VEETELLING. Voor -bovengenoemde telling zijn door den heer burgemeester voor deze gemeen te aangesteld de heeren A. Zomerdijk en A ,S. Veerdig. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. Naar men ons mededeelt, is tijdens den „Suoces"-feestavond, j.1. Zaterdag in „Con- cordia" te Hippolytushoef gehouden, een nog zoo goed als nieuw Gazelle-rijwiel van den heer P. Kooii ontvreemd. Het rij wiel bevond zich achter „Concordia". Van de vermissing is aangifte bij de politie gedaan. MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Zeer gunstige toestand!. Minister Buxton heeft gisteren ln het Engelsche Lagerhuis gezegd, dat er ln Engeland sinds 28 December geen mond en klauwzeer was geconstateerd. Dit Is de langste periode sinds 1918. UITBREIDING VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, heeft aan de centrale land bouworganisaties, den federatieven Neder- landschen zuivelbond, onderscheidene ver- eenigingen op het gebied van veehouderij en den Nederlandsohen bond van veehan delaren mededeelingen over de uitbrei ding van het mond- en klauwzeer doen toekomen; o.a. dat na zijn ernstig ver zoek om medewerking gebleken is, dat er veehouders zijn, die willens en wetens zich schuldig maken aan zeer laakbare hande lingen, welke tevens in strijd zijn met de wettelijke bepalingen waardoor verbrei ding van de ziekte voortschrijdt, en wijst er bovendien op, dat nog niet de verelsch- te voorzichtigheid ln acht wordt genomen, waardoor oontactgevallen ontstaan. Tevens doet de minister mededeeling over het vaststellen van een tot dusver in Nederland niet waargenomen nieuwen „stam" der smetstof, waartegen het ge bruikelijke serum in onvoldoende mate werkzaam was, waarin intusschen de rijks- seruminrichting bezig is te voorzien. De minister wijst opnieuw op besmet ting door middel van veemarkten en spoort opnieuw aan tot de meest mogelijke medewerking met den betrokken staats dienst en tot de meest zorgvuldige voor zichtigheid in verband met verspreiding van de smetstof. LANDBOUWTELLING 1930. Welke gegevens verstrekt worden. Tusschen 20 Mei en 20 Juni van dit jaar zal, evenals in 1910 en 1921, van Regee- ringswege een landbouwtelling worden gehouden. Doel van deze telling is uitsluitend: het verkrijgen van die gegevens, welke voor het vormen van een zuiver beeld van den land- en tuinbouw te eenenmale onmisbaar en dus juist nu, nu deze takken van voort brenging zulke moeilijkheden ondervin den, van bijzonder belang zijn. Uitdruk kelijk zü er op gewezen, dat de telling in geen enkel verband staat met belastingen of andere oo den landbouw gelegde lasten. De landbouwers, tuinders en veehouders dienen in de eerste plaats hun eigen be lang door de inlichtingen), die gevraagd worden, naar beste weten te vertrekken. Wat gevraagd wordt Wat het grondgebruik betreft, wordt gevraagd: oppervlakte bouwland, gras land en tuingrond; hoeveel van die opper vlakte eigen land is en hoeveel gepacht land is en hoeveel van het gepachte land van de oudeis is gedacht; hoeveel bouw land, weiland en tuingrond bezet is met boomgaarden; hoeveel éémrulters, hoeveel ander plat glas in het bedrijf worden ge bezigd en welke oppervlakte tuingrond bedekt is met kassen, waarbij verwarmde en onverwarmde afzonderlijk zijn op te geven; hoeveel grond in een andere ge meente is gelegen dan waar die bedrijfsge bouwen gelegen zijn. De oppervlakte moet steeds in de kadastrale grootte worden opgegeven, was de kassen betreft dus niet de oppervlakte glas, maar 'het grondopper vlak diat er door bedekt wordt. Wat betreft den veestapel zal gevraagd worden naar het aantal paarden beneden en boven 3 jaar, de eerste onderscheiden in veulens en in andere paarden beneden 3 jaar, de laatste in warmbloed' en koud- bloed paarden en hitten; het aantal run deren en wel afzonderlijk srpringstieren, melk- en kalfkoeien, mestkalveren, ander mestvee en jong ye§ boven en beneden 1 jaar; idem schapen gesplitst in boven en beneden 1 jaar; geiten en bokken, var kens, waarvan afzonderlijk op te geven biggen beneden 6 weken, fokzeugen, var kens van 6 weken tot beneden 60 K.G., van 60100 K.G. en boven 100 K.G., kip pen en eendein, voor elk de kuikens en de oudere dieren afzonderlijk, en ten slotte het aantal korven en kasten bijen. Aangezien het van veel belang is te (veten, hoeveel 'handen in de verschillende soorten bedrijven (groot-, midden- en kleinbedrijf bouwerij, tuinderij, veehou derij) werk vinden en in welke mate van machinale kracht wordt gebruik gemaakt, zullen de tellers ook naar het aantal per sonen1 vragen, waarmede het bedrijf ge voerd wordt, onderscheiden naar gezins leden., vaste arbeiders en losse arbeiders, van de laatsten hoe lang ze elk jaar noodig zijn en voorts naar het aantal en de soort van landbouwmachines (onderscheiden naar in eigen bezit, in gemeenschappelijk bezit of in huur), maar het aantal tracto ren, alsmede naar machinale inrichtingen in de bedrijfsgebouwen aangebracht. (,jDe Telegraaf"). DE OUD-SCHIPPER VAN DE HELDERSOHE REDDINGVLET 55 JAAR IN HET HUWELIJKSBOOTJE 3 Juni 1930 zal de oud-schipper van de Heldersche reddingvlet A. Y. Kuiper, wonende Kanaalweg te Den Helder, met zijn echtgenoote Lena Deus 55 jaar in den echt verbonden zijn. A. Y. Kuiper mag evenals Dorus Rij kers als een der voornaamste menschen- redders gelden. Zijn borst ls versierd met tallooze zilveren en gouden medailles, symbolen van een heldhaftig gedrug op het verraderlijke slagveld: de zee. Onverschrokken, met ongeëvenaarde moed stelde deze dappere Blauwe Zee ridder meermalen zijn leven ln gevaar, om naar stukgeslagen wrakken te roeien, en menschen, die met het leven afge rekend hadden, van dit sombere station des doods ln triomf met zijn reddings vlot naar de Heldersche kusten terug te voeren. Belooning kreeg hij er niet voor. Neder- land's regoering en Nederland's (maar vooral de Heldersche) bevolking kan nu echter op den levensavond van dezen dappere, die in stormen en orkanen zijn mannen aanvoerde ert aanvuurde, hem en zijn krasse vrouw huldigen, door de jubilarissen op dien dag vele blijken van sympathie te zenden. A. Y. Kuiper ls de vredesheld bij uitnemendheid. Levy Grunwald. MARINE SANATORIUM FONDS. Speldjesdag te Den Helder, Aan alle ingezetenen van Den Helder vragen wij beleefd om op Zondag 25 Mei a.s. een speldje te willen koopen, dat door verscheidene onzer trouwe en ijverige helpsters zal worden aangeboden. Laat hun verzoek niet vergeefs zijn, weigert niet er een te koopen en sluit voor hen uw deur niet Een goed werk wordt bi) het koopen van een speldje door u verricht en het bijeen gebrachte geld zal worden aangewend tot herstel van de vrouwen en kinderen van het Marinepersoneel bene den den rang van officier, die lijdende zijn aan de .zoo gevreesde ziekte de t.b.e. Deze menschen worden uitsluitend gehol pen door bovengenoemde stichting, die daarvoor in 1929 allen aan verpleegkos- ten ruim elf duizend gulden heeft uit gegeven. HET BESTUUR. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 19 Mei. Aangename toespraak. De niet verschenen heer Dirk St. te Den Helder vestigde de belangstelling van den Politierechter op zijn persoon door de beleedig'ing die hij op 16 Maart de 28-j'arige dienstbode mej. Rosa Pierlot op de openbare straat toevoegde. De aard der beleediging kunnen wij «m deugde- 'ijke redenen niet aan onze lezers ken raar maken. De haven wachter Maarten- dijk had de declinatie mede aangehoord en zijn verklaring gaf natuurlijk in het nadeel van den afwezige den doorslag. Eisch 12 boete of 12 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. Een April-verrassing op Texel. De heer P. B. Keyser, doopsgezind be woner en vrachtrijder op het eiland Texel, kwaim op 1 April nabij de haven te Oude- schild in minder aangename relatie met zijn ongeveer 'n meter langere collega, den 32-jarigen vrachtrijder Pieter K., die hem traoteerde op eenigte krachtige sla gen op aangezicht en hoofd. Volgens den mishandelde was verdachte verstoord over het feit, dat Keyser niet was aange sloten bij den bond van automobielvraobt- rijders. De heer Pieter K., thans voor deze mishandeling terecht staande, ont kende zulks en had, om zijn verdediging wat meer kracht aan te brengen, een an der dorpsgenoot en wel zijn Knecht als getuige k déeharche1 meegebracht. Vol gens de chauffeur van Keyzer had ver dachte de vijandelijkheden geopend door met een steen naar Keyzer te werpen. De knecht van verdachte, de heer Lips, fungeer end als getuige in 't voordeel van zijn patroon, had Keyzer hooren schelden en was op dat spectakel toegeloopen; van de mishandeling had getuige niets ge merkt. De officier had geen bezwaar, ondanks dien1 getuige, 50 boete of 50 dagen te vorderen. Vonnis 30 boete of 30 dagen, een straf die verdachte blijkbaar niet direct meeviel. Simon's opvatting van het recht van wedervergelding was niet de Juist®. De 56-jarige boerenarbeider, Simon D., voorheen werkzaam bij den veehouder Klaas Oort, ontving boven zijn weekloon van 18 gulden ook dagelijks nog een liter melk. Maar Simon verkeerde in de mee ning, dat hij in dit opzicht door zijn pa troon werd te kort gedaan en om1 dit ver schil nu baj' te werken, zette hij op 19 Deo. j.1. ongeveer 3 liter in een emmertje klaar om mee naar huis te nemen. De patroon, die Simon al niet volkomen meer ver trouwde, kreeg hem in de gaten en het treurige gevolg was direct ontslag voor den reeds bejaarden man. Bovendien stond hij! thans ook nog tereent en werd hij, nog aangeslagen voor 25 boete, doch de politierechter was met den verdediger mr. A. Prins Jr. terecht van oordeel, dat het hier veeren plukken zou worden van een boerennachtegaal en werd Siem, die eigenlijk wel wat te veel praatjes maakte, voorw. veroordeeld tot 14 dagen met 2 proefjaren en geen bijzondere voorwaar den. van 20 en 21 mei. ONDERTROUWD: D. v. d. Burig en M. Dozij; K. F. Rotschafer en A. Boer; F. de Boer en A. Bakker; K. de Klerk en A. C. Th. Brands; G. Blok en A. H. Minne- boo; C. F. Molenaar en T. v. d. Vliet; G. Jongh en M. Bregman; H. J. v. d. Kuijl en A. Bakker: G. L. Valk en N. Th. J. Kok. GETROUWD: J. Bregman en P. Kui per; J. Dijt en A. Ran. BEVALLEN: E. PostRied eraan, z.; 0. J. Schilder—Kreijger, z.; E. v. d. Vliesv. d. Werf d.; L. Godding—Bot, d.; M. v. Reek—Zwart, z.; Th. Brutnsma,— Frankfort, z. OVERLEDEN: N. Thijssen1—Abbenes, 82 j.; P. Jonker, 80 j. ai Mei 1930. Aangekomen van Harllngen en vertrokken naar Londen a.s. „Leeuwarden". Begeef u nooit zwemmend ln de nabij heid van de golfbrekers, waar de stroom gevaarlijk is.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7