Moordaanslag op zijn vader. - «f,- aiM ■- van 2000. Verdacht van deze berooving het attest uj g-otTn klein, altijd dadelijk hu.p te kun- aangehouden. Mej. K. ia een oude bekende .verhoor paaide GEMENGD NIEUWS De deskundigen. Requisitoir. Butteotaid. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN MOTORBOOT. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LÜBECK. De moordenaar van Dusseldorp. Anna Paulowna. WEGVERBETERING. Bloembollencultuur, Wieringen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. hetgeen er in die natuurschepselen gist ESPStG zijn de 29-jarige mej. C. A. K. en haar Dit voorstel M|7mBa.5 Moeders en Vaders, om in Uw gezin aan medebewoner, de 30-jarige koopman P. S„ handeldenkomtdan nogmaa» en bruist. Zij nog hebben het vermogen en recht zich te geven zooals ze zijn. Niets er wat hen daarin breidelt en in,dat op- zicht hebben ze heel veel voor bu de hun doOS of tube pKïïe hebben. bewonderende menschenkinderen, die reeds in de prilste jeugdjaren worden ge kortwiekt en geknot. Misschien wekt ook daarom die vogel uitbundigheid wel zoo onze bewondering, zooals de jubel der jeugd ook zoo volop je bewondering kan hebben, omdat wij zeli die gaalheid van uiting hebben geleerd te smoren. Wij hebben het masker moeten leeren dragen en we zijn daarom zoo gewoon ge raakt, dat er zelfs de tijd voor het demasqué niet schijnt te zullen aanbre- En als er'nog eens gelegenheid komt het masker een moment op zij te leggen, dan staan we verbaasd over orfte natuur lijkheid en we verbergen ons maar zoo gauw mogelyk achter ons onnatuurlijk masker, dat ons, door de cultuur, tot een onafscheidelijk bezit is geworden. Maar daarbuiten, daar leeft het zooals de schepping hen dat heeft ingeblazen en luide verkondigen ze hun vreugde en ze wikkelen geen doekjes over hun inner lijke stemming. En het is dat, geloof ik, dat ons zoo met aandacht naar die levens uitjubeling kan luisteren en die ons zco vol bewondering daarvoor kan doen zijn. En dan, met een zucht, gespen we zeli het maskertje nog wat vaster en we doen alsof nu dat ons gelukt is. Bobinsnn. van de politie. ZAKKENROLLERS. BEROOVING VAN 2000 GULDEN. Krachtens artikel 297 en art. 298 der algemeene politie-verordening van 'sGra- venhage heeft de zedenpolitie gisteren een perceel in de Zuylichemstraat, aldaar, gesloten. In dit perceel zou in den nacht van rij- dag op Zaterdag j.1. iemand zijn beroofd Zakkenrollers hebben op de veemarkt i te Rijssen een veehandelaar van J 312.50 en een ander van ruim f 300 beroofd. GEEN MOORD. Het onderzoek der justitie in verband met het vinden van het lijk van een Ita liaan in een woonkeet te Sluiskil, heeft uitgemaakt, dat hier niet aan moord ge dacht behoeft te worden. deze berooving het attest komt dan nogmaals in stem de profes sor Deicke dat hij ook nu nog het serum van Calmette dienstig achtte tot miiyuni seering tegen tuberculose. Dokter Leb lsoc.-dem.) deelde echter mee dat nu 20 April, toen de eerste sterfgevallen reeds waren voorgevallen, nieuwe flesch.ies vo toediening op 2628 en 30 April va uitgegeven. Zoo iets was onverantwoor delijk. Na deze mededeeling werd tot schorsing besloten Binnenland. VAN DEN BODEM DER ZEE. Drie 'visschers uit Breskens hebben op- gevischt en aan wal gebracht deelen van geraamten van voorhistorische dieren en wel een schedel met gewei van den bison proscus, den buffel, die in het tertiaire tijdperk in Zeeland voorkwam, een twee den schedel van eenzelfde dier met vol ledige zware hoorns en hersenkas, en een schedel met bovenkaak en half gewei van het reuzenhert (cervus eurycerus). Deze vondsten zullen worden overge nomen door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg, dat reeds in zijn museum heeft een kop van den mammoet (elephas primigenius), waar van de slagtanden en kiezen nog aan wezig zijn. Deze kop is indertijd ook door een visscher uit Breskens opgehaald. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Een grappenmaker aan het werk. Men meldde gisterenochtend: Heel Zaandam verkeert in de grootste spanning. Vanmorgen werd het gerucht verspreid dat er ln den Maandag gedol ven kuil op de oude begraafplaats, de plek, die door de Haagsche helderziende is aangegeven, een ijzeren kistje was ge vonden. Bii onderzoek bleek dat dit inder daad het geval was. Het Is een oud kstje, metend 30 x 30 x 28 c.M. Aangezien de heer Langhirt nog niet aanwezig was, kon nog niet tot opening worden overgegaan, zoodat men omtrent den inhoud nog in het duister tast. Een groot aantal belangstellenden, on der wie leden van het dagelijksch bestuur der gemeente en politieautoriteiten, wacht nu met ongeduld 'op de komst van den heer Langhirt. Intusschen worden allerlei gissingen gemaakt en veronderstellingen geuit. De meest gangbare is wel deze: dat men te doen heelt met een grap; dat het kistje in den nacht heimelijk in den kuil is in gegraven. Dit leidt men af uit de verf, die zeker geen honderden jaren oud kan zijn. Ook de helderziende dame uit den Haag gelooft met een grap te doen te hebben; volgens haar is de kist, waarin de schat verborgen is, grooter. Ook is de vraag al besproken, wie de grap zou hebben uit gehaald, en of het geen tijd wordt, dat het gemeentebestuur aan deze schatgraverij een einde gaat maken. N'ader meldt men: Het is weer op een teleurstelling uitge- loopen. Toen 'het ijzeren kistje na veel moeite geopend was, bleek het niet anders te bevatten dan een paar kleine onder deeltjes van oen gouden ketting of een oorbelletje. Het was een stevig ijzeren kistje, waarin zlah weer een kleiner kistje bevond, met hout bekleed, en voorzien van een drievoudige sluiting. Men had een uur noodig om tot het inwendige door te dringen. De meeningen omtrent de herkomst loopen nogal uiteen; naast v.elen die geloof aan de zaak hechten zijn er velen, die de meening koesteren dat de zaak geheel ln scène is gezet. De daders van de grap. Naar aanleiding van het opgegraven ijzeren kistje meldt men: Zooals reeds werd bericht, behoorde tot degenen, die de zaak niet ernstig op namen, ook de helderziende dame uit den Haag. Zij gelooft, dat men met een grap te doen heeft. Om dienaangaande meer zekerheid voor zichzelf te krijgen, is deze dame gistermiddag in trance gegaan; zij deelde daarna mee, dat het kistje in den afgeloopen nacht door drie personen op het terrein was gebracht en in den kuil geplaatst, waarna men het met aarde had toegedekt Van twee dier personen heeft zij een vrij nauwkeurige beschrijving ge geven. Het kistje zou door de steeg langs den goudsmidswinkel van den heer K. van Zijp naar den kuil zijn gebracht. Van andere zijde worden mededeelin- gen gedaan, die erop wijzen, dat de zaak wel degelijk en scène is gezet. De ambtenaar van het O.M. eischt vier jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis, gevolgd door terbeschikkingstelling van de regeering. De rechtbank te Rotterdam heeft gister morgen de zaak behandeld tegen den 34- jarigen landbouwer J. W. Vermeulen, uit Schiebroek, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, die zich te verantwoorden heeft terzake dat hij op 10 November van het vorig jaar in de ge meente Schiebroek zou hebben gepoogd opzettelijk, al of niet met voorbedachten rade, zijn 78-jarigen vader A. C. Vermeu len van het leven te berooven. De dagvaar ding legt den verdachte voorts ten laste, dat hij gepoogd zou hebben zijn vader opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, althans te mishandelen. Verdachte ontkende. Hij zegt volkomen onschuldig te zijn. Zaterdag is hij om 5 uur 's middags bij zijn zwager thuis ge komen en na Zondagmorgen is hij niet meer weg geweest. Op vragen van den president vertelt verdachte, wat hij ge daan heeft van Zaterdagavond tot Zondag morgen. Dien ochtend zou hij met zijn zuster naar de kerk zijn gegaan, maar juist op het oogenblik, dat zij uit huis zou den gaan, waren veldwachters hem komen halen, omdat zjjn vader hem had aange wezen als de man, die hem 's morgens in den koeienstal zou hebben mishandeld. De president: „Hoe kan uw vader u nu aanwijzen als den dader?" Verdachte: „Ik weet het niet, maar is het niet verschrikkelijk?" De j)resident: „Maar is het niet nög verschrikkelijker, als uw vader u terecht zou hebben aangewezen?" Verdachte: „Zeker, edelachtbare, maar ik heb er niets mee te maken, ze kunnen de schande niet ongedaan maken, die ze mij nu hébben aangedaan." De president: „Maar hoe kan uw vader u nir als den dader aanwijzen?" Verdachte: „Ik denk, dat hij bang voor mii is en dat hij maar fantaseert. Of dat hij door familieleden is beïnvloed." De president wees den verdachte er op, dat bloedsporen op zijn overhemd zijn ge vonden. Verdachte acht het mogelijk, dat het bloed van een scheerwondje afkomstig is. De president herinnert er voorts aan, dat Zondagmorgen verdachte's overhemd was gebleken nat te z'ijn, hetgeen ver dachte verklaarde door het feit, dat dit zou kunnen zijn ten gevolge van het trans- pireeren na het melken. Verdachte zeide, dat hij niet kwaad was op zijn vader, waarna de president er aan herinnerde, dat hij een aanklacht tegen zijn vader had ingediend terzake meineed in een zaak betreffende de verdeeling van de erfenis van verdachte's moeder. Deze aanklacht was gekomen, nadat verdachte door zijn vader van het land was gejaagd. De president: „Blijft u ér bit, dat u uw vader niet hebt willen vermoorden?" erdachte: „Als dat waar was, zouden ze mij mogen doodsohieten. Ik vind het te gemeen om over te praten." De president: „Hebt u nooit bedreigin gen tegen of over uw vader geuit? Er zijn getuigen, die iets dergelijks beweren." Verdachte: „De wereld zegt zoo veel." De president: „Is het nu niet mogelijk, dat u het feit wel hebt bedreven, maar dat u zich niets meer herinnert?" Verdachte: „Dag zou ik raesjogge moe ten zijn." De president: „Op mij maakt u een vol komen normalen indruk, al zeggen de doc toren, dat u zooals u dat noemt mesioiree bent." Getuigenverhoor. Nadat een dorpsgenoot van verdachte was gehoord, die onder meer verklaarde, dat verdachte niet gunstig bekend stond en dat do oude Vermeulen gezegd had, dat Jozef de dader was, werd dr. Albronda gehoord, die den gewonde 's morgens had behandeld. De getroffene had bij herha ling gezegd, dat Jozef het had gedaan. Getuige heeft drie wonden geconstateerd, die alle drie met hetzelfde voorwerp moe ten zijn toegebracht. Uit de wonden leidt getuig© af. dat met een scherp voorwerp is geslagen. Op vragen van den verdediger, mr. H J. Rolandus Hagedoorn, zegt de dokter! dat de wonden den indruk geven te znn toegebracht door iemand, die rechts is De verdediger wijst er op, dat verdachte links is.— Uit verklaringen van verschillende ge tuigen bleek, dat er in de familie Vermeu len vaak ruzie was. Den laatsten tijd was er oneenigheid tusschen den ouden Ver meulen en zijn zoon Jozef. Naar getuigen gen tegen zijn vader hebben geuit. Eens verklaarden zou verdachte vaak bedreigin- zou hij zijn vader een melkbus hebben toegeworpen, waardoor deze bloedend werd verwond. Verdachte ontkende al deze getuigen verklaringen. De dienstbode van de familie Vermeu len verklaarde, dat Jozef altijd ten achter verd gesteld bij zijn broer Karei. Jozef kreeg geen land en evenmin geld. Van zijn zuster kreeg hij een zakgeldje. Karei heeft de dienstbode nog eenige weken geleden met een hakbijl nagezeten. Toen de doch ter des huizes voor de dienstbode parti wilde trekken, had Karei haar de kleeren van het lijf getrokken. Karei regeerde het geheele huis. De president: „Als ze u nu zeggen, dat er een aanslag op den ouden Vermeulen is gepleegd, wie van de zoons zou dat dan volgens u kunnen hebben gedaan?" Getuige: „Jozef niet. Karei heeft Jozef het huis uitgejaagd. Hij zei altijd tegen zijn vader, als je dien gek er niet uitgooit ga ik weg." De rechtbank hoorde nog eenjge getui gen alvorens de zitting werd geschorst. Des middags werd behandeling voort gezet. Vóór de schorsing heeft o. m. notaris Leopold verklaard, dat op aandringen van verdachte een proces is begonneq naar aanleiding van de erfenis-quaestie. Ver dachte had in deze quaestie wel gelijk. De burgemeester van Schiebroek verklaarde, dat de familie Vermeulen lastig is. Nog worden verschillende getuigen ver hoord, die allen bezwarende verklaringen voor verdachte afleggen. Hij was een bruut en onbetrouwbaar mensch. Als eerste getuige-deskundige wordt dr. W. van Rhyn gehoord, die het over hemd van den verdachte heeft onderzocht. Getuige heeft mensohenbloed op het over hemd gevonden. Er waren bloedvlekken bij, welke een zeer verschen indruk maakten. Aan de ondermouwen is met een voch tige spons of iets dergelijks gewreven, vol gens getuige. De inspecteur van politie Tas, van den Rotterdamschen photo- en dactylascopi schen dienst, legde verklaringen af over de sloothaken, welke in beslag zijn geno men. Een van deze haken is op het erf van den ouden Vermeulen in -beslag ge nomen, de andere de langste op het erf van Karei Vermeulen. De haak van Karei was dien Zondag niet op het erf van zijn vader, al was de haak daar den dag -te voren wel geweest. De inspecteur heeft van de woning van Baars naar de woning van Vermeulen Sr. gefietst in twee minu ten en viif minuten. Het woord was vervolgens aan den ver tegenwoordiger van het O. M„ mr. J. Hoeffelmans. Spr. begon met een woord van hulde aan den voorzitter voor de scherpzinnigheid en nauwgezetheid, waar mede hij het onderzoek in deze zaak heeft geleid. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de feiten, zooals die zich op dien vroe gen Zondagochtend hebben afgespeeld. Spr. is van meening, de poging tot moord van dezen verdachte te kunnen bewijzen. Uit den aard van de slagen leidt spr. af, dat de dader de bedoeling heeft gehad den getroffene te dooden. De verschillende uit latingen van den verdachte den laatsten tijd, voerde spr. aan, ten bewijze van den voorbedaohten raad. Bovendien wijst alles op het terrein van de misdaad er op, dat de dader zijn werk goed heeft voorbereid. Terzake poging tot moord requireerde spr. een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar, door te brongen in een bijzon dere strafgevangenis, gevolgd door ter beschikkingstelling van de regeering. Nadat de rechtbank nog eenige getuigen had voorgeroepen, werd de behandeling van de zaak geschorst tot hedenmorgen tien uur. Dan zal mr. H. J. Rolandus Ha gedoorn, verdediger van den verdachte, aan het woord komen voor zijn pleidooi. Op liet Ladoga-Meer, in de nabijheid van Sordeville, is de motor van een jacht kort na de start ontploft, tengevolge waar van ook de groote voorraad benzine in brand geraakte, zoodat binnen enkele oogenblikken het geheele jacht in vlam men stond. De eohtgenoote van den eigenaar, een bankier, en haar 16-jarige dochter verbrandden in de kajuit. De ban kier kon zichzelf en zijn drie overige kin- e" ij1 veiligheid brengen. Alle gered den hadden brandwonden bekomen, zoo dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. De gemeenteraad van Lübeok heeft Maandagavond een voorstel der sociaal democraten aangenomen om professor Deicke en dr. Altstaedt, de hoofden van het ziekenhuis waar de behandeling met het senim van Calmette zulke ongelukki ge gevolgen heeft gehad, te schorsen tot Naar reeds is gemeld, staat het thans vast, dat de brieven, die de geheimzinnige moordenaar van Dusseldorp verleden jaai aan de autoriteiten en aan enkele bladen dier stad heeft gestuurd, alsmede de tee- kenlng, waarop de plaats is aangeduid, waar zijn slachtoffers begraven lagen, van de hand van Peter Kiirten zijn. Kür ten heeft trouwens Maandag nog verteld de brieven aan de bladen te hebben ge schreven om het zoeken en de ongerust heid bij het publiek nog grooter te maken. De eerste brief, die overigens nooit in handen van de politie is -gekomen, heelt Kürten nog persoonlijk in de brievenbus van de Dusseldorper Stadtanzeiger ge worpen. Tegenstrijdige verklaringen. Gisterenmorgen is de confrontatie van den verdachte niet de aangerande vrou wen voortgezet. Eón getuige, mej. Goldhauseu, kon over verdachte niets zeggen, daar de aanran ding te plotseling en te snel was geschied. Twee getuigen herkenden Kürten aan zijn figuur als den dader. Getuige Heerstrass, die door Kürten in de Düssel was gestooten, herkende hein eveneens. Ook de moeder van een meisje, dat door Kürten was aangesproken, her kende hem. Daartegen kon de kellner van de Stindermühle, waar Kürten met Maria Halhn was geweest, verdachte niet herken nen. Evenmin een vrouw, die door ver dachte was aangevallen. VJer moordien bewezen, maar het worden er misschien tien. Men meldde gister uit Berljjn: Het is nu bewezen, dat Kürten in elk geval vier moorden op zijn geweten heeft, maar men acht het niet uitgesloten, dat hij in het geheel tien misdaden heeft ge pleegd. In verband met enkele van deze misdaden is, zooals gemeld, zekere Straus- berg enkelen tijd geleden opgesloten in een krankzinnigengesticht; thans blijkt, dat hij vermoedelijk onschuldig is. Het verhoor van Kürten zal nog wel eenige dagen in beslag nemen. Opmerke lijk is, dat hij over een veel beter geheu gen beschikt dan zjjn nog levende slacht offers en de meeste getuigen. Enkele ge tuigen hebben Kürten niet berkend. l)e moordenaar zelf spreekt met ongekend cynisme van zjjn daden. Toen de moord op de kleine Gertrud Albermann ter sprake werd gebracht, zeide hij: Be rouw heb ik niet; ik geloof niet, dat ze ge laden heeft; ze was eigenlijk reeds dood, toen ik toestak. Wat de drijfveer voor zijn misdaad betreft, hij verzekert, dat ze niet van sexueelen aard zijn geweest. Het zou uren duren voor hij zou kunnen uiteen zetten, wat hem tot het plegen van de moorden heeft bewogen. „Ik wilde mij wreken; bloed moest vloeien, omdat ik zelf zoo gemarteld en gepijnigd ben. AMY JOHNSON. Amy Johnson is Maandagavond te Alexandra, in Noord-Australië, gast ge weest van de North Austraiian Pastoral Oompany wier veehoeve 11.600 vierkante mijlen beslaat en op een na de grootste van de wereld is. De ouders vau Amy worden nog steeds met telegrammen van gelukwensch over stroomd. De wegen die van een nieuw wegdek zijn voorzien, zullen nu, nadat kleine on- eflenheden zijn gelijkgemaakt, van een teerlaag worden voorzien. Men doet dit weer in gedeelten en zoo is thans do N. Molenvaartsweg tusschen Zandvaart en Krommetocht weer afgesloten voor het verkeer. Het loopt me-t de bolbloemen op een eind, althans met de voorjaarsbloemen De late tulpen, waaronder we verstaan de Darwin-, zoowel als de Breeder- en Cottagetulpen, zijn zoo goed als uitge bloeid en daarmee is het met de poëtische zijde van het bloembollenvak voor dit sei zoen althans gedaan. Het prozaïsche deel komt nu naar voren. Pas als de bloemen geplukt zijn, blijkt den kweeker, hoe de stand van zijn gewas is. Soms is die stand bedenkelijk dun, over 't geheel valt dit jaar over den stand van het gewas niet te klagen. Maarde kweekers hebben de bollen nog niet de mand. Inderdaad wegen de laatste loodjes het zwaarst. Een partij, die slechts enkele dagen langer groen blijft, geeft heel wat beter resultaten dan één, die Iets te vroeg afsterft. Het is nu de tijd, dat de nieuwe bollen worden „ge.' vormd", beter gezegd „gevuld" met he- zetmeel, dat de bladeren verzamelei, want „gevormd" waren de bolletjes reedf, toen de oude bollen vorig najaar werd ei geplant. Over de ontwikkeling van de bollen van de drie voornaamste voorjaars- bloeiers n.1. tulp, narcis en hyacinth wen- schen we onze lezers een en ander mede te deelen. Vooraf willen we opmerken, dat tulpen, narcissen en hyacint-hen natuur lijk -ook door middel van zaad kunnen worden voortgeplant. Deze wijze van voortplanting, de na tuurlijke of gedeeltelijke wijze vindt in het wild steeds plaats en ook in onze tui nen vormen de verschillende bolgewassen gewoonlijk wel eenig zaad, wanneer we d< bloemen maar met rust laten; in den rege echter worden de bloemen afgesnedei Tal van kweekers houden zich eventue-1 bezig met het winnen van nieuw variëteiten. Er wordt dan doelbewust ff- [i kruist d.w.z. men brengt het stuifmei van een aanbevelenswaardige variëfit op den stempel van een andere goJe variëteit. Het hierdoor ontwikkelde zad wordt in het najaar in kistjes uitgezaad. Volgend jaar worden de uiterst kiene bolletjes gerooid, daarna opnieuw geplmt, weer gerooid en weer geplant enz. totnu verloop van een vijftal jaren de bollenzóó groot geworden zijn, dat ze bloemen vort- brengen. Zelfs dan valt over de vvaade der bloemen niet veel te zeggen, dat lun- nen we pas na nog een jaartje doen In sommige zaaisels zit zeer veel goeds, in andere daarentegen valt maar» een erkele verbetering te constateeren. Zoo'n ver betering kan echter van dusdanige vaar de zijn, dat de moeite, die men aan het zaaisel heeft besteed, dubbel en dvars wordt beloond. Naarmate het sortifient echter woidt uitgebreid, wordt het steeds moeilijker iets naar voren te brengen, dat nog wericelijk gewaardeerd wordt. Aangezien onze bolgewassen allen krui singsproducten zijn en niet zaadconstant, kan de vermeerdering door middel van zaad niet worden toegepast om een be staande variëteit voort te planten. De an dere wijze van voortplanten n.1. die «oof middel van den bol, een voortplanting!- eon wijze, die in de oorspronkelijke groeiplak- sen van onze bolgewassen slechts zei langzaam plaats vindt, wordt in ons lat!, waar de atmospherisohe. invloeden ©- mede het watergehalte van den grond vel gunstiger zjjjn voor een lang blijven dor- groeien van de planten, juist wèl toee- pasit. In dit opzicht is ons land met zijn ze- klimaat, zijn polderland en zijn rijfen neerslag een eldorado voor de bollenal- tuur. Beginnen we met de tulp. Wanneer we in den herfst een tulpool aan een nauwkeurig onderzoek onderwer pen, blijkt hij aan den buitenkant en dunne harde bruine huid te bezitten. Dar- binnen bevinden zich witte rekken, die veel dikker zijn en opgevuld met zetrreel als reservevoed: el. Al deze rokken :ijn geplant op de bolschijf, diie bij verticale doorsnede een driehoekigen vorm ver toont. Midden tusschen den binnensten rok bevindt zich de nieuwe spruit, be staande u;t een stengeltje met gewoonlijk een vijftal blaadjes en op den top eer bloempje. Dit geheel ligt besloten tus schen de rekken en is dus nog zeer kleit Aan den voet,van deze spruit beving zich dan evenwel reeds een knopje, later tot den nieuwen hoofdbol zal ui groeien. Nu hangt het er maar van af, welf schuurbehandeling de tulpebollen hebin gehad of er nog meer te zien zal zijn. 11>- ben de bollen een koude bewaarplaats,e- had, dan vertoont zich slechts een efel extra knopje tusschen de rokken, i/de. temperatuur ln de bollenschuur v<j- gedurende de laaitste weken hoogjge- weest, dan is het aantal knopjes grijter. Aan den onderkant van dén boUisn we een half cirkelvormige verdikiig; dit is de wortelkrans. Hebben de blbn koud' en vochtig gelegen, dan vertoefde wortelkrans puntjes of bobbeltjes, vair- uit de wortels zich zullen ontwikkeènof' zich reeds iets ontwikkeld hebben. Is de bewaarplaats warm, maar vooral drog geweest, dan valt er van wortelontvilte- r5+We!rl1*Yte besPeuren. In den hatsen toestand behooren de bollen te zijn al ze vun den geplant; zijn de wortelsionjjes 1s,. zien, dan heeft er gewooiliilhe- nidiging plaats bij het vervoer in ken, manden en bakken, doch voort bii het planten. 'b'1 een idee te krijgen van rat r nu *!n bodem plaats vindt, moetsn w met regelmatige tusschenpoozen b.v. vai een week van een partij bollen erenkle uit «en grond halen om de ontwkkelng te kunnen bestudeeren. Dit onderzoek is geschied «n deresul- v zIlben we thans meeded®. Van het in de rekken vooriomerde zet meel wordt telkens een dieel »s suker in oplossing gebracht en via le b)lschijf naar wortelkrans en centra) spruit ver voerd. Zelfs gedurende derwinter is de bol niet in rust. Die wortfontwilkeling gaat door, terwijl de spruit c met e»n vak- Op Vrijdag, den 30sten Mei, des namid dags ten drie uur. Agenda Notulen. Onderzoek geloofsbrieven en installatie van het nieuw benoemde lid, den heer P. Kooij. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voordracht tot aankoop van grond enz ter verbreeding van de Nieuwstraat. Prae-advies nopens het voorstel van de ooc. Dem. Raadsfractie betreffende wijzi ging van de verordening op de hef fine van belasting op tooneelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden Voordracht inzake het maaien van zee gras seizoen 1930. e Benoeming van een lid der Commissie v an Twzicht op het lager onderwijs heeft «e-v Voordracht inzake de definitieve nor, d,6ze neus reeds dïmils een dus; k?op van het perceel land Sectie A Na" I "<?e neus" zich re^ In Februari 192 te Den Oever. I düsdanige lengte bereikt,lat de grond al wordt opgelicht en de reéls reeds zijn 10

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6