Transpireerende Voeten Ingezonden. Sport. Adverteeren doet verkoopen Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de HELDERSCHE courant Stoomvaartberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwedlep. Marine-ber chten kunstmatige ademhaling, een zuurstof apparaat en een injectie er in slaafden bij deze drenkelinge weer de levensgeesten op te wekken. Zij werd naar het gebouwtje van het Roode Kruis vervoerd en daar verder behandeld. De gérant van het Bad paviljoen stelde onmiddellijk warme krui ken ter beschikking. Later werd zij naar haar woning vervoerd. Men wist echter niet zeker of er twee meisjes geweest waren. De vlet van „Zee bad Huisduinen" werd uitgerust en het water werd afgezocht. Een tweetal leden der reddingsbrigade, die voor het vrije strand aan het oefenen waren, begaven zich ook naar het gedeelte waar het meisje vermoedelijk verdronken was en met nog een derde lid der H.Z.V. hebben zij gedu rende geruimen tijdi gedoken, echter zon der resultaat. - In een minimum van tijd was het op het strand ruchtbaar geworden, dat er waarschijnlijk een kind verdronken was en de menschen stonden het geval druk te bepraten. Om ongeveer kwart over vijf ontstond een groote beweging onder de bezoekers op het strand. Allen snelden naar één plek. Het bleek, dat het lichaam van het meisje aangespoeld was, juist voor de tent van Dr. Schürmann. De twee dokters, met de leden van het Roode Kruis, trachtten nog door alle mo gelijke middelen de levensgeesten op te wekken, helaas echter tevergeefs. Het lijkje werd naar het Roode Kruis- gebouwtje vervoerd, vanwaar het later met een brancard naar het ouderlijk huis werd gebracht. Verdienstelijk werk van het Roode Kruis. De pogingen van het Roode Kruis heb ben bij het tweede meisje niet mogen baten. In het eerste geval is echter door doortastend optreden het leven behouden. Meer en meer bewijst het Roode Kruis zijn bestaansrecht hier op strand. Wij hebben reeds vermeld, dat er vorig jaar meer dan honderd gevallen werden behan deld en gisteren werd weer een tiental keeren de hulp ingeroepen. Hoe licht krijgt men op strand iets door een stuk glas of steen, door stoeten of iets anders. Is men er niet spoedig bij, om de daardoor ontstane wonden te laten verbin den, dan kan zooiets onaangename gevol gen hebben. Daarom is het te verwonderen, dat nog niet iedereen weet waarvoor dit gebouwtje dient. Men is er reeds komen1 vragen of er bier of ijs te verkrijgen was, terwijl toch een groote vlag het doel van het ge bouwtje aanduidt. Sommigen gebruiken ook de omgeving van het gebouwtje op een manier, die absoluut niet te pas komt; wanneer het publiek hier ook eens aan wil denken. Nu nog even het ongeval. Hoogstwaar schijnlijk is het bij de pier gebeurd. Tal rijke malen Is er reedis op gewezen, dat het om, en bij de pier gevaarlijk zwem men of baden is. Kan men niet zwemmen en1 inen stapt plotseling in een geul, dan is het tien tegen één, dat menn zijn tegen woordigheid van geest verliest. Het is dus steeds zaak ver van de per te blijven, daar men nooit zeker is van stroom of bodemgesteldheid. EEN WATERSPORT-KAMPIOEN. Dat is zonder eenigen twijfel onze stad genoot, de heer Otto Bauhuls, welke on langs uit Zwolle zich hier ter stede geves tigd heeft als horlogemaker in de Spoor straat. Wat deze heer, voor ïiij zich aan het edele vak van horlogemaker wijd de, o.a. beleefd heeft, met zijn kanotje, daarvan vinden wij1 in „De Waterkam pioen" van 4 April li. een en ander ver meld. Wij lezen daar namelijk: Het is met een zeker gevoel van trots, dat wij den lezers van ons blad kunnen berichten, dat de heer Otto Bauhuis, lid van de Zwolsche Roei- en Zell-vereeni- gJLng, een tocht In een opvouwbare kano heeft gemaakt, waarmee hij ongetwijfeld eenige records zal hebben geslagen. De heer Bauhuls, die op het gebied van kanosport volkomen „all-round" ls (hjj „eakimotiert" b.v. met een verwonderlijke gemakkelijkheid) heeft het stoute plan uitgedacht, en ook volbracht, om een Europa-Azlë-tocht te maken. Volgens een zorgvuldig uitgewerkt plan peddelde hij achtervolgens door Duitschiand, Oostenrijk, Oeohoslowakije, Rumenië, Bulgarije, toen de Zwarte Zee over naar Turkije. In Oonstantlnopel bleek zijn vouwboot zoodanig gehavend te zijn, dat hij eerst een nieuwe kano moest laten komen. Vervolgens werden bezocht: Saloniki, Smyrna, Jaffa, Haifa, Nazareth. Vandaar een tocht te voet door Palestina, waarbij Jeruzalem; vaart over den Jordaan onder allerlei moeilijkheden. De tocht werd voortgezet naar Egypte. Wegens storm ging de reiziger per spoor van El Arich naar Kantarra. Dan volgen het Suezkanaal, Ismaillia, vaart op den Nijl, ln Cairo bezoek aan do „Oalro River Club". Vervolgens Alexandiië met bezoek aan de „Olub International Oanotterl Alexandrie". Van deze plaats ging hot verder per stoomschip naar Italië, toen per spoor door Zwitserland en tenslotte vanaf Bazel weer per kano den Rijn af Alle avonturen en moeilijkheden te be schrijven, welke onze watertoerist in al dien tijd meemaakte zou ongetwijfeld te veel van de plaatsruimte van „De Water kampioen" vergen, vandaar dit overzioht in groote trekken, hetwelk evenwel naar Ik hoop voldoende heeft doen uitkomen, dat er onder de watersporters nog altijd jongelui aangetroffen worden, bezield met een groote dosis energie en volhar ding om ook groote tochten tot een goed einde te brengen. Voor Zwolle en de Zwolsche watersport is het jammer, dat binnen zeer korten tijd de heer Bauhuis Zwolle gaat verlaten om zich ln Den Helder te vestigen. Gelukkig heeft hjj daar ook aan water geen gebrek en kan hij dus zijn kano-sport naar harte lust blijven beoefenen. Onze beste wen- sohen vergezellen onzen sympathieken clubgenoot naar zijn nieuwe woonplaats. Zwolle. E. v. d. G. „SOUTHERN CROSS" NOG NIET VERTROKKEN. De sterke tegenwind. De gunstige weersverwachtingen heb ben zich niet verwezenlijkt en de „Sou thern Oross" is dientengevolge niet ge start voor de transatlantische vlocht Er waait een sterke tegenwind over het groot ste deel van den Oceaan, die bijwijlen de kracht van een storm heeft. Daar er geen vooruitzicht op spoedige verbetering be staat willen Klngsford Smith en zijn met gezellen ook morgen niet starten. DE ZEPPELIN HEEFT DERTIG DUIZEND K.M. AFGELEGD. Kapitein Lehmann verklaarde kort na de landing van de Graf Zeppelin te Fried- richshafen, dat op de reis naar Zuid- Amerika ongeveer 80.000 K.M. afgelegd zijn. EEN NIEUW VLIEGTUIG VOOR AMY JOHNSON. De directie van de Havilland vliegtuig fabriek heeft inej. Johnson een nieuw Pussmoth snelvliegtuigje aangeboden. Mej. Johnson heeft de aanbieding aan vaard. ofschoon zij, zoo seinde zij' „de prachtige diensten mij door mijn kleine Mothvliegtuig Jason bewezen, niet licht zou vergeten". Het nieuwe vliegtuig zal haar bij haai terugkomst in Elngeland worden aangeboden. Geachte Redacteur. Vergun mij voor het volgende eenige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Als vreemdeling was het mij geheel on bekend, dat er 's avonds tusschen 7 en 10 uur niet in de Spoorstraat per fiets ge reden mooht worden, reden waarom ik dan ook, gehoed buiten mijn schuld, een proces-verbaal opliep, toen Ik tusschen genoemde uren per rijwiel vanuit de Kei zerstraat de Spoorstraat inreed. Toen ik dan ook tegen den agent van politie vertelde, dat ik pas eenige uren in Den Heidei- was, en dit niet wist, ant woordde deze mij, dat ik dan- maar beter uit mijn oogen moest kijken, want dat er een waarschuwingsbord geplaatst was, en werkelijk, toen ik naderhand ging kijken, zak ik het bord 'bij Vroom en Dreesman, hoog in de lucht hangen. Nu wilde ik er alleen maar even op wijzen, dat een waarschuwingsbord dui delijk geplaatst behoort te zijn en dat het reeds genoemde bord, voor iemand die per fiets de Keizerstraat uitkomt, op dit zeer drukke punt onmogelijk gezien wordt. Daarom zou het m. i. aanbeveling verdie nen om op dit punt ook een groot staand bord te plaatsen wat duidelijk zichtbaar is, temeer daar met het a.s. seizoen menige vreemdeling naar Den Helder zal komen, en zoodoende gespaard zal bUJven van het oploopen van een proces-verbaal. Redacteur, nogmaals dankend voor de plaatsruimte, EEN VREEMDELING. I \jpRadio-Programma=^>-| WOENSDAG xi JÜNI. Hilversum, 398 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert. AVRO-Kwintet. 3.00—-4.00 Naaicursus. 4-00—4.30 Voornaamste studiemuziek voor pano. Egb. Veen en- L. Schmldt. 5.005.30 Grammofoonpl. 3.30—6.45 Aansi. van het Rembrandt-Theater, A'dam. 6.30 Koersen. 6 407.00 Grammofoonpl. 7.007.30 J. Wehrens: Mei- en Pinksterge- bruiken. 7-30—8.45 Louis Davids voor de microfoon. 8.459-45 Concert. Omroeporkest, Mevr. Greta Stotijn-Molenaar (zang). 9.4510.00 Louis Davids. 10.00 Persber. 10.10 Vervolg concert, ii.oo12.00 Aansl. Carlton Hotel. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzeoding. 8.159-30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Grammofoonpl. 11.30—12.30 Harmoaiumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.00—12.15 Politieber. 12.30--2.00 Concert. J. Richters (viool), P. de Vries (fluit), Mej. Ellen Sandow (piano en orgel). 2.00—2.45 Concert. Mevr. C. v. Ravenzwaay- Mollenkamp (alt), Joh. Lammen (bas), H. Wfeseling (viola), H. Brugman (piano). 2.453-15 Lezen door Mej. Wentlnk. 3.154-00 Vervolg concert. 4-005.00 Concert dOor de Kon. Marinekapel te Den Helder. 5 006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Laatste les Radio-teehniek. 6.3a6.45 Grammofoonpl. 6-457.15 Piano-recital door R. Riphagen. 7-I57-45 Ir. J. Rodrigues de Miranda E.I.: „Hoe kan ik mijn radio-toestel tevens voor grammofoon-weergave geschikt maken?" 7-458.00 Politieber. 800n.00 Uitzendavond. Sprekers, Dubbel mannen-kwartet Octavia, Mej. AH le Large (piano), Chr. Radio-Orkest. 10.00 Persber. en ok-els bchandtle men met Puro'poeder. Dit ia het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus, en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Diogisten. DONDERDAG ia JUNI. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.003.00 Grammofoonpl. 3 003.30 Anton Verheijen declameert 3.30—4.00 Grammofoonpl. 530—6.45 Aansl. Theater Tuschinski te A'dam. 6.30 Koersen. (j.457.15 F. Hessel: Een pleidooi voor de uilen. 7.15—8.00 Concert. Omroeporkest. 8.30 Radio-Tooneel. „De Candidatuur van Bommel." Blijspel van Doctor Juris Na afloop: Persber. 11.00 Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Hufaao, 1-875 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.159.30 Concert. 10.00.10.30 Zang door Dameskoortje. 10.30.11.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Mej. Doyen. 11.3012.30 Voor de landbouwers. 12.0012.15 Politieber. 12.302.00 Concert Mevr. Greta de Knegt-ter Haar (sopraan), G. C. Wilmink (viool), Mej. Rie Beute (piano). 2.002.45 Grammofoonpl. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.005-oo Ziekenuurtje. 5 006.00 Grammofoonpl. 6.007.00 Orgelconcert door Egb. A. Vos. 7.157-45 W. Th. C. Zimmerman: „Enkhui zen en de Zuiderzeevisscherijtentoonstelling 1930". 7.458.00 Politieber. 8.00'iï.00 Evangelisatie-samenkomst in het Kerkgebouw van de Baptisten-Gemeente te Amsterdam. Spekers: Ds. J. Jeronimus en Ds. B. Pantin-ga. Muzik. medewerking: h-et Gemeentelijk Zangkoor „De Lofstem", Mej. J. v. Velden (orgel). Daarna. Persber. VOETBAL. HONGARIJE—NEDERLAND 6—a- Het is een nederlaag geworden; de Hon- gaarsche profs bleken te sterk voor on*e landgenooten. De 62 zegt in dat opzicht meer dan voldoende. Onze geheele ploeg speelde beneden normalen vorm; alleen de keeper en Kools maakten een gunstige uit zondering. Er was geweldig groote belang stelling; de eereloge was dicht bezet met ver tegenwoordigers der regeering, gemeente, di plomaten en hooge militairen. Het veld was een egale zandvlakte zonder een enkel 8Tas- sprietje. Langs de lijnen lag een sproeileiding, hetgeen de situatie voldoende teekenit. Een dergelijk terrein was voor onze spelers een handicap. De rust bracht reeds een 3o s^an". waarvan 2 goals in de laatste 5 minuten. Nog geen 5 mn. was de ae helft oud, toen v. d. Heijden een- mooi tegenpunt maakte. Maar 3 min. later was het tl 4l> wat na 25 mm. spelen reeds 1 w:t3. In de laatste minuut wist Landaal zoowuar den achterstand' nog eens te verkleinen. De Hongaren waren overwegend sterker en ook technisch verre superieur. Van Reenen heeft niet veel moois laten zien. HET KAMPIOENSTOURNOOI. Met den wedstrijd Willem IIVelocitas is dit tournooi beëindigd. De Groningers won nen met 3o. Een prachtige prestatie. De eindstand is: Go-Ahead Ajax Velocitas Willem II Blauw-Wit 8 4 2 2 19—14 10 8 4 13 19—8 9 8 3 3 2 13—16 9 8 2 2 4 14—18 6 8 2 2 4 8-17 6 Stoomvaart Mij. Nederland J. P. Co-en, t., 7 Juni te Genua. Poelau Laut, t., pass. 6 Juni Gibraltar. Prins der Nederlanden, t., 5 Juni te Colombo. Roepat, u., 5 Juni te Penang. J. P. Coen, t., 7 Juni v. Genua. Poelau Tello, 7 Juni v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Bennekom, 6 Juni v. Hamburg. Boskoop, 6 Juni v. Valparaiso. Clio, 6 Juni v. Torreviega. Doros, 6 Juni v. Pal'ermo. Eos, 6 Juni te Fiume. Erato, 6 Juni v. Bordeaux. Euterpe, pass. 6 Juni Holtenau. Haarlem, t., 5 Juni v, Antofagasta. lrs, 6 Juni v. Santander. Ilos, 7 Juni te R'dam. Nereus, pass. 6 Juni Holtenau. Mars, 6 Juni te Sevilla. Orpheus, 6 Juni v. Aarhus. Rers-eus, 6 Juni v. Barcelona. Stuyvesant, 7 Juni te Hamburg. Stella, 6 Juni v. Napels. Tellus, 6 Jun v. Valencia. Trajanus, 5 Juni v. Puerto Barrios. Brion, 7 Juni v. A'dam. Nero, 8 Juni te A'dam. Rhea, 7 Juni v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Solland, u., pass. 7 Juni Femando Noronha. Gelria, 5 Jur.i te Buenos Ayres. Orania, t., 6 Juni v. Bahia. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tinomibo, 7 Juni v. R'dam. HollandAfrika Lijn. Billiton, t., 6 Juni v. Genua. Giekerk, t., pass. 6 Juni Perim. Jagersfontein, t., 6 Juni v. Zanzibar. Nieuwkerk, 4 Juni v. Beira. Nias, u., 6 Juni te Algoabaai. Randfontein, t., 6 Juni te Kaapstad. Holland—West-Afrika Lijn. Pollux, u., 5 Juni v. Kotonow. Reggetsroom, u., 4 Juni v. Monrovia. Texelstroom, t., 3 Juni v. Liberia. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, 6 Juni te Norfolk. Moerdijk, 5 Juni te Vancouver. Statendam, 7 Juni v. R'dam. Volendam, 7 Juni v. New-York. Nieuw Amsterdam, pass. 6 Juni Cape Race. Nictheroy,6 Juni te Londen. HollandBritsck-lndlë Lijn. Bovenkerk, t., 6 Juni te Antwerpen. Holland—G.-AHë Lijn. Ouderkerk, u., 5 Juni te Kobe. JavaNew-York Lijn. Blonumersdijk, 7 Juni v. Batavia. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 4 Juni v. Calcutta. JavaChinaJapan Lijn. Iris, 3 Juni te Manilla. Tjileboet, 5 Juni v. Iloilo. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, u., 7 Juni v. Bombay. Kota Pinang, u., pass. 6 Juni Ouessant. Slamat, u., 7 Juni v. Colombo. Patria, u., 6 Juni v. Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 6 Juni v. R'dam. Alphacca, u., pass. 7 Juni Fernando Noronha. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agapenor, 5 Juni te Singapore. Autolycus, pass. 6 Juni Gibraltar. Eumaeus, 4 Juni v. Colombo. Medan, 5 Juni v. Pt. Said1. Memnon, 5 Juni v. Penang. Patrocilus, 6 Juni v. Pt. Said. Perseus, 5 Juni v. Penang. DEMI-FINALE BEKER. De tweede demi-finale om den K. N. V. B.- beker werd te Rotterdam tusschen Excelsior en NAC gespeeld. De thuisclub won met 52. De Rotterdammers hebben, verdiend gewon nen, ze hebben- de match vrijwel beheerscht. DE VALK EERSTE KLASSER. Voor de promotie in Afd. IV is het pleit be slecht, doordat De Valk met 1—o van Bleijer- heid'e won. De thuisclub promoveert derhalve. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M.S.F. EN HLW.L.K. ZeemachtH.R.C. II OVERLEDEN: G. Kramer, wed. P. de Gast, 89 j.; F. A. Moorman-de Roojj, 88 j. 9 Juni 1930. Vertrokken naar Zweden m.». „Henderika". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. a.s. „Leeuwarden". Vertrokken naar Cherbourg drie Duitsche sleepbooten genummerd IV. Ook in HRC II heeft Zeemacht haar meer dere moeten herkennen en werd geslagen met 24 wat goed de verhouding weergeeft, daar R. het grootste gedeelte van den wedstrijd in de meerderheid was. Toch is de nederlaag niet zoo groot als die van Helder II, die Zeemacht met 2o versloeg en- die dan ook voorloopig er nog het beste voorstaat voor het winnen van den beker. Wij verwachten dat Succes 1 van Wierin.gen ook nog wel een woordje zal meespreken en zeker haar best zal doen om den beker te bemachtigen. Over den wedstrijd het volgende. Het is zeer mooi zomerweer, eigenlijk te warm voor voetballen-, Voor -de menschen, die langs de lijn staan, en in grooten getale zijn opgeko men, is het heerlijk weder. Er staat zoo goed ah geen wind. Als scheidsrechter Luyckx laat tossen is R. de gelukkige. Z. komt met drie invallers uit, n.1. voor Ort, v. d. Wal ert Kampman, die geen van allen in staat zijn om dezen wedstrijd mede te spelen. Zij worden op goede wijze vervangen door Vijlbrief, v. Rhijn en Meert, vooral Vijlbrief voldoet uit stekend al9 midvoor. R. stelt hiertegenover de navolgende opstel ling: doel: H. Beijer; achter H. Beijer, G. Pos-t; midden H. Jole, H. Veldhuizen, R. v. Leeuwen; voorhoede: J. Beneker, K. Sont, G. Bakker, R. Moersman, M. Groof. Reeds na drie minuten spelen weet Sont Clemmenkowff van Z. te passeeren en schiet laag in; de Z.-keeper heeft het nakijken, 10 voor R. Als het spel 5 minuten oud is weet Sont uit een goeden voorzet van den r.buiten voor de tweede maal te doelpunten. Het op treden van R. is zoodanig overrompelend ge weest, dat het Z. heeft geïntimideerd. Het lijkt wel of Z. niet goed beseft, wat zoo gauw is gebeurd, het succes is echter voor R. voor loopig verzekerd. R. blijft voorloopig in den aanval; eenige xan deze worden onschade- delijk gemaakt door buitenspel zetten door Z. Nu komt Z. even opzetten en brengt vlug op tot voor het R.-doel, de R.-keeper loopt uit, Henning loopt toe en via een been van een Racing-speler verdwijnt de bal in het net, 21 voor R. Nog geen minuut later is aan dien anderen kant door Marscbman den stand op 3—1 voor R. gebracht. Sont wil het eens alleen probeeren en schiet van verre, doch de Z.-keeper heeft hiermede niet de minste last. Nu eenige gevaarlijke doorbraken van Z., de R.-keeper zorgt er voor, -dat deze geen gevolg hebben. De Z.-keeper keert op goede wijze een gevaarlijk hoog schot. Nu is de scheids rechter even leelijk abuis en geeft R. een vrije schop, die aan Z. toekwam. Weer wordt een Z.-speler gehaakt, doch dit ontgaat den scheidsrechter. Een gevaarlijke slipper .wordt door den Z.-keeper gestopt. Veeninga schiet van grooten afstand den bal over. De r.back van Z. werkt tot corner, die geen resultaat geeft. Nu volgjt een ware" beschieting op het Z.-ddel, eenige malen tegen de paal en- in laatste instantie redt de keeper. Een corner voor Z. wordt door Veeninga tegen de lat ge kopt, waarna de bal in het veld springt. Er wordt door Z. zeer hard gewerkt om den ach terstand in te loopen. Vijlbrief is de man die den stand op 3<2 brengt. Z. krijgt er n-u zin in, Hexming schiet zelf eens doch het schot gaat naast. Corner voor R.; de keeper stopt goed en zendt het veld in. Z. is blijkbaar nu volkomen ingespeeld en laat niet meer met zich sollen, er is van meerderheid van R nu geen sprake meer. Eenige malen wordt dbor het publiek geappelleerd dat Z. off-side zou staan. Dit was echter niet het geval daar de man van Z., die minder dan twee spelers voor zich had, niet aan het spel deelnam, dus geen °ed' uitoefende op het spel, in verband waarmede hiervoor door den scheidsrechter niet werd gefloten. De rust gaat met onver- anderden stand in. In de rust hebben wij even een deelsomme- tje gemaakt en geconstateerd, dat als R. boven de nederlaag wü komen, die Helder II toe bracht, zij nog zeven maal moet doelpunten de kans hiervoor is o.i. al heel gering. Na de rust, als R. heeft afgetrapt, wordt direct alweer koers gezet op de Z.-veste, doch er wordt ver naast geschoten. Nu volgt direct een aanval op het R.-doel, doch hier is het de keeper die afwijst. Voort# redt de keeper van Z op fraaie wijze. Een acherp schot van Veeninga gaat vlak voorlangs het R-doel Nadat er een uitbal op -de Z.-helft i# ingewor pen, brengt Bakker den stand op 4-2 voor K. Direct hierop een gevaarlijk moment voor de R -veste, doch de keeper is volkomen voor zijn taak berekend. Mulder van Z., die in dezen wedstrijd uitstekend werk verrichtte, wil nu zelf eens schieten, -doch dit heeft geen baat, hierna probeert hij dit nog een. doch met geen resultaat Een mooie aanval van Z. strandt vervolgens op buitenspel De linksbuiten van R schiet vanuit buitenspelpositie, de bal gaat echter over. R. speelt nu op buitenspel zetten. Z vliegt inderdaad eenige malen- in deze val. doch Z. neemt deze tactiek over, waarvan R. de gevolgen ondervindt. R. begint nu e.y forsch te spelen, de scheidsrechter treedt hiertegen niet voldoende op. Er wordt nu zenuwachtig gespeeld aan beide zijden. Een corner voor R„ die goed wordt genomen, wordt door Meert het veld ingeschopt. Een heftige strijd voor het Z.-doel volgt nu; het hoofd van Mul der zorgt er voor dat de bal naar de R.-helft wordt gezonden. Meerdere malen worden de Z.-speiers op ongeoorloofde wijze aangevallen, doch de scheidsrechter neemt de spelers niet in bescherming. Het gevolg is dat ook eenige Z.-menschen zich aan ruw spel schuldig ma-; ken. Heel jammer gaat het vriendschappelijke van dezen wedstrijd hierdoor verloren. Nu word-t er hands gemaakt even buiten- het straf schopgebied- van Z. De vrije schop, -die hier voor wordt toegewezen, gaat ver naast. Een zeer mooie kans voor Z. gaat verloren, door dat Henning even over de lat schiet. Z. komt nu nog eens extra opzetten, doch niets mag meer baten, met onverand-erden stand fluit de scheidsrechter voor het einde. De scheidsrechter die, hiervan zijn wij over tuigd zoo goed mogelijk leidde, zag vee', over het .hoofd' of door de vingers. De menschen on derling mo-gen onder den wedstrijd misschien een-s boos op elkander geweest zijn en mis schien ook de 9pelers wel op den scheidsrech ter, doch wanneer zij hierbij vernemen, dat door hun werken weer een kleine 90.werd ingevangen, dan twijfelen wij er niet aan of deze boosheid zal door deze mededeeling al zeer gauw geluwd zijn. Immers dit brengt ons de overtuiging bij, dat wij allen hebben mede gewerkt o-m aan hen die minder sterk, minder gezond zijn dan wij, eenige verlichting in hun ziekte of zoo mogelijk algeheele genezing te brengen. Wij hebben medegewerkt tot bestrij ding van den meest grooten. volkskanker de tuberculose, en dit moge voor ons een groote voldoening zijn. WUringtta Succes-niéuws. Zondag j.1. speelde Succes 2 een wedstrijd tegen Dosko 1 van Oudesluis. D. liet eerst lang op zich wachten, doch om 3 uur kwam hij toch nog opdagen, zoodat eerst om bijna half vier begonnen kon worden. De D.-midvoor brengt den bal aan het rollen. S. heeft bijna direct het beste van het spel, hoewel zij tegen wind speelt. De D.-verdediging wordt geducht aan de tand' gevoeld. De S.-voorhoede gaat steeds mooi combineerend op het D.-doel af, voorloopig weet de D.-keeper zijn döel echter schoon te houden. Even later maakt de S.- midvoor 1—o. D., niet ontmoedigd, pakt flink aan en komt er dan ook al beter in. Het duurt niet lang of D. maakt gelijk (1—1). De D.- keeper weet een hard schot uit het doel te grabbelen. Even later moet hij toch zwichten voor een bal, welke via de paal in het doel verdwijnt. Dan is het weer de beurt aan D. De S.-keeper komit geducht in het nauw, hij weel den bal toch nog uit het doel te weiken, doch deze komt weer terug, dë S.-keeper valt even te laat uit en de bal verdwijnt onder hem door in het doel (22). De partijen gaan vrij- wel gelijk op en neer De S.-rechtsbinn n weet voor ru3t den stand nog een 32 te brengen, waarmee de rust Ingaat. Na de thee heeft S. het windvoordeel en ii dan ook vrijwel voortdurend in de meerder J)?1"' toc'1 zÜn 4e D.-aanvallen uiterst gevaar lijk. S. maakt 4—2 en even later 5—2. D. maakt 5~3; D. doet nog pogingen om de partijen gelijk te maken, doch dan komen de S.-ers weer eens opzetten en maakt de linksbinnen uit een corner 63. Even later kondigt scheidsrechter het einde aan en heeft S. een verdiende overwinning behaald. Het was een prettige wedstrijd. D. telde enkele invallers. Off. van adm. 2e kl. der zeemacht G. Kerk- meijer, die bestemd is voor den dienst ln Oost- zaI, 11 dezer per particuliere gelegen- heid daarheen vertrekken. Legerberiohten. de?endT°'?'i'J" Klercq' R' v' Graaf, J. Zan der en J. J. Meeuwsen, adj.o.o.a. W F. Jans, en de serg.-majoor G. Lakerveld, M. Speijer, H Kiiu 'A.r ^2?erei8' W- F- M- Burger, frt S hiffci' ^;2hljMen van reg. kust- Deten h ii be|c>1^klnK van den Minister van «■nSl f Me?,1930 IIIde Afd. B. No. 122 fritw solhcitantenlijst voor de be trekking van magazijnbeheerder der art - Begeef u nooit zwemmend ln da nabij heid van de golfbreker», waar de stroom gevaarlijk ls. Leert reddend zwemmen. Bescherm onze duinflora. Neem geen distel» mee voor verslering van uw huls kamer. Jongen», speel nooit duinen. vrna 61 4b Lloht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Dinsdag 10 Juni21.46 uur. Woensdag 112L4T

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6