Konijn Paardenrookvleesoh Transpireerende SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 Oost-lndlë. BINNENLAND. oksels en voeten EERSTE KAMER Sport. SLEESW1JK HEN JAAR HEREENIGD MET DENEMARKEN. De tiende verjaardag van Sleeswfjks hereeniging met Denemarken is Zondag in heel het land gevierd. De feestelijk- heden concentreerden zich te Dybboel, waar de koning in 1920 op een wit paard de oude grens overtrok. Zaterdagavond leek het een oogenblik oi de vreedzame plechtigheid, waaraan naar men verwachtte 40.000 personen zouden deelnemen, ernstig zou worden bedreigd, want het gerucht liep, dat een duizendtal communisten uit Hamburg en andere plaatsen van plan waren naar de grens te gaan om te demonstreeren. De Deensche autoriteiten namen echter on middellijk doeltreffende maatregelen en sloten de grens. MAJOOR PABST UIT OOSTENRIJK GEZET. De Duitsche majoor Pabst, die in de Oostenrijksche burgerwacht-beweging 'n leidende rol speelde, is uit Oostenrijk ge zet. Hij is op grond van het Oostenrijk sche vreemdelingen-recht in hechtenis ge nomen, daar het niet aanging, dat een buitenlander zich in de binnenlandsche aangelegenheden van een staat mengt. De voornaamste leiders der burger wachten hebben Zondag te Weenen zeer heftige redevoeringen tegen de regeerin gen gehouden, in het bijzonder tegen Sohober, den kanselier, en Schumy, den minister van binnenlandsche zaken. Zij hebben daarin den onverbiddelijken strijd van de burgerwachten aangekon digd en het huidige tijdstip zeer ernstig genoemd. Aan de N. R. Ort. wordt geseind: De uitwijzing van majoor Pabst heeft bijgedragen tot ontspanning in den bin- nenlandschen politieken toestand. Het feit, dat Pabst zich per vliegtuig naar Venetië heeft begeven bewijst, dat tus- schen de Oostenrijksche burgerwachten en de Itaiiaansohe fascisten nauwere rela ties bestaan. VERMINDERING VAN RIJKS UITGAVEN IN DUITSOHLAND. Door het rijkskabinet zijn wetsontwer pen ontworpen inzake de vermindering van de bestuursuitgavan, zij bevatten volgens de Voss. Ztg. de volgende maat regelen: lo. een vijfjarige stopzetting van het aanstellen van nieuwe ambtenaren. 2o. vermindering en geleidelijke alge- heele afschaffing van de thans bestaande plaatselijke bijzondere bijslagen; 8o. verkorting van de vacantie der ambtenaren; 4o. ontslag van vrouwelijke ambtenaren ingeval van huwelijk; oo. verwaarloozing van den in waoht- geld doorgebrachten diensttijd bij de toe kenning van het pensioen; 6o. verhooging van de ouderdomsgrens van 65 tot 68 jaar, waarbij aan de hoog ste autoriteiten wordt overgelaten uit te maken, in bizondere gevallen-ambtenaren reeds met het 65ste jaar pensioen te verleenen; 7o. een algemeene pensioenkorting; 8o. een algemeene stopzetting van sa- larls-verhooging voor rijks-, staats-, en gemeenteambtenaren. Bovendien zal de rijksminister aan financiën worden ge machtigd de salarissen van gemeente ambtenaren te controleeren. CONGRES VAN ZEE- EN RIVIERSTUURLIEDEN. Op 8, 9 en 10 Juli zal te Antwerpen het tweede internationale stuurliedencongres worden gehouden, georganiseerd door het internationaal Verbond van Koop- vaardijoffic'eren. Aan dit congres zal worden deelgenomen door de stuurlieden organisaties van Frankrijk, Duitschland, Nederland en de Scandinavische landen, terwijl van vele andere organisaties nog bericht van deelneming wordt verwacht. Op de agenda staan verschillende pun ten, die voor alle zeevarenden van groot belang zijn, o.a. de definitieve stichting van een internationale stuurliedenorgani satie, die in 1928 te Amsterdam reeds voorloopig werd gevormd; het vaststel len van een loonschaal voor stuurlieden; het vaststellen van een maximalen ar beidstijd voor stuurlieden en regeling van den dagelijkschen dienst; roepsig- nalen bij mist; behandeling van stuurlie den aan boord van schepen tijdens den dienst; de pensioengerechtigde leeftijd voor stuurlieden; onderzoek van de wijzi gingen van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaringen, zooals deze werden vastgesteld door de Londen- sche conferentie; het bevelen geven aan roergangers, enz. DE FEVOLKEVGSTOENAME VAN JAVA'S GROOTE STEDEN. Snelle groei van Soerabaja. Einde Februari j.1. heeft de Europee- sche (en daarmede gelijkgestelde) bevol king van de gemeente Batavia het record aantal van 81.000 zielen bereikt. Op papier was in November 1928 feite lijk dit getal ook reeds genoteerd, maar een nauwkeurige controle der lijsten en kaarten wees uit, wees uit dat vermoede lijk ©en groot aantal der aldus opgeschre- venen slechts fictief inwoner van de ge- meent© Batavia waren, aldus het Nieuws. Er waren van hen geen adressen bekend, d.w.z. zij woonden niet meer ter plaatse waar zij volgens het register der bevol king waren gevestigd, en hun nieuw adres was onbekend. De secretarie besloot toen deze perso nen van het register af te voeren, en zich te houden aan de werkelijkhead. Met het gevolg dat in Januari 1929 slechts 29,600 zielen waren ingeschreven. Het register werd toen onder zeer nauwkeurige con trole bijgehouden, en men zag dadelijk een geleidelijk stijgende lijn tot 30.12e zielen in April 1929, afgebroken door de jaarlijksche daling in Mei, wanneer velen met verlof of voorgoed naar Europa sfrêizsiL Vervolgens begon weer een geleide lijke stijging, welke bleef aanhouden en in Februari 1930 het voormelde record getal bereikte. Eenige jaren geleden weid in het Nieuws aan de hand van de bevolkings cijfers aangetoond, op welk een snelle en krachtige wijze het bevolkingsgetal dier hoofdstad zich toen herstelde van den exodus naar Bandoeng door het overgaan derwaarts van het departement van gouv. bedrijven met de legioenen ambtenaren van de daaronder ressorteerende diensten als P.T.T., SE. en Tr., Mijnbouw enz. Men ziet thans, dat Batavia als belang rijkste zetel van Europeanen nog wel steeds blijft groeien en nog steeds de grootste vestiging is van Europeanen in dit koloniale land. Soerabaja vertoont den laatsten tijd echter sterke neiging het daarin naar de kroon te steken; bij, ver gelijkingen boude men evenwel steeds in het oog, dat Mr. Oornelis als zijnde zuiver eene aaneengegroeid© forensen gemeente feitelijk een deel is van Ba tavia.' Doch desniettegenstaande gaat de groei van Soerabaja in verhouding veel sneller, en als Batavia's aanwas niet verbetert, zou men een overvleugeling door de Ooisthoekstad zich als een toekoantsbeeld moeten voorhouden. DE KRAKATAU. De Krakatau heeft het Donderdag tot 2500 erupties gebracht, waarvan de krachtgste een hoogte bereikte van 500 meter. De waarnemingspost constateerde de aanwezigheid van enkele op het water drijvende boonmen. Het door vulkanische werking ontstane eilandje Anak Kraka tau is bij eb geregeld zichtbaar. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA NAAR NOORWEGEN. Maandag hebben de Koningin en Prin ses Juliana haar reis naar Noorwegen aangevangen. De vorstelijke personen, die per auto uit Soestdijk kwamen, wer den eerst om kwart vóór vijf aan den aanlegsteiger van de „Batavier V" ver wacht, doch reeds geruimen tijd vóór dit tijdstip was een groote menigte aan de Boompjes samengestroomd, om getuige te zijn van het vertrek van de Lands vrouwe en haar Dochter en om haar een vaarwel toe te roepen. Door verschillende autoriteiten uitge leide gedaan en onder toejuiohingen van de samengestroomde menigte ls de reis te 5 uur aangevangen. GEÏLLUSTREERDE RIJKSBRIEF KAARTEN. Dezer dagen zullen op de poetkantoren vijftien nieuwe geïllustreerde briefkaar ten in hoofdzaak versohillen doordat zij geen reproducties van teekeningen, maar van fotografieën zullen dragen. Aan de adteszijde zijn de kaarten voor zien van een zegelafdruk van 7V» cent. De verkoopprijs bedraagt eveneens 71/» cent, zoodat de reproductie zelf geen kos ten worden berekend. MEVR, L. J. VAN KUYKHOF KOEDIJK f. Te Amsterdam is Zaterdag op 66-jarigen leeftijd overleden mevr. L. J. Kuykhof— Koedijk, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland voor de SJXA.P. De teraardebestelling zal geschieden Dinsdag a.s. om half twee op de Ooster begraafplaats te Amsterdam. HET ONGESCHONDEN BEHOUD VAN HET BERGERBOSCH. Ged. Staten stellen voor de ge vraagde 40.000 te verleenen. Ged. Staten stellen voor hun te machti gen onder door hen te stellen voorwaar den aan de gemeente Bergen een bijdrage van hoogstens 40.000 te verleenen van den aankoop door die gemeente van een gedeelte van het Bergerbosch, groot ruim 9l/« H.A., thans eigendom van de N. V. Bouw- en Bouwgrondmaatschappij Ber- gen-Binnen. Dit voorstel zal in de vergadering van Prov. Staten van 17 dezer worden behan deld. In de toelichting zeggen Ged. Staten o.a. het volgende: B. en W. van Bergen hebben Ged. Staten verzocht te bevorderen dat uit de Prov. kas een bijdrage zou worden ver leend voor den aankoop van het Berger bosch, hetwelk het gemeentebestuur in ongerepten toestand als z.g. natuurreser vaat ln stand zou willen houden. De gemeenteraad heeft reeds in zijn vergadering van 28 Mei besloten onder hands van den heer J. van Reenen aan te koopen een complex bosch- en duinterrein ter grootte van ruim 78 H.A., deel uit makende van het Bergerbosoh, en wei voor de som van 99.246.—. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft zich bereid verklaard te bevorderen, dat in het belang van de bewaring van het natuurschoon voor loopig gedurende een termijn van 10 jaar een bijdrage van 1600 per jaar wordt verleend in de kosten van de instand houding van dit complex- HET DORUS RIJKERSFONDS. Gemeld wordt: Dank zij de talrijke en mooie giften van de laatste tijden is de vorming van het Dorus Rijkers-Fonds tot een nationaal fonds met het statutaire stamkapitaal tot stand gekomen. Teneinde het door het Nederlandsche volk boven dit stamkapitaal bijeenge brachte kapitaal aan de thans levende oud-redders van schipbreukelingen, en hun weduwen ten goede te doen komen, zullen jaarlijks alle netto inkomsten be nevens een gedeelte van dat meerdere kapitaal voor uitkeeringen aan behoeftige oud-redders worden besteed. Dientengevolge zullen van 1 Juli a.s af alle bestaande uitkeeringen worden verhoogd met de helft. Aan 20 nieuwe aanvragen om onderstand zal gehoor worden gegeven. Het totaal der utkeerin- gen bedraagt dan jaarlijks f 38,000 waar mee 140 oud-redders en weduwen worden ondersteund in 82 eilanden en kust plaatsen. DREIGEND CONFLICT BIJ PHILIPS. Over de vervanging van ont slagen arbeders. De directie niet bereid tot Inwilliging der elschen. Siinds eenige weken wordt er op de glas fabrieken van Philips door het personeel een actie gevoerd tot verkrijging van betere arbeidsvoorwaarden. Reeds eerder hadden groepen arbeiders gepoogd in deze richting verbetering te doen bren gen, doch thans hebben de betreffende organisaties de kwestie bij de directie ter sprake gebracht. Van werkgeverszijde ls onlangs ontkend dat hier van een „dreigend conflict" kon gesproken worden, daar beide partijten zich bereid getoond zouden hebben tot een minnelijke oplossing der grieven te gera ken. Daarentegen stellen de werknemers vast, dat inderdaad een conflict dreigt, nu zij voor de inwilliging hunner wenschen bij de directie h. i. geen gunstig onthaal vinden. De glasblazers, vereenlgd in den R.-K. Fabrieksarbeidersbond hebben thans in een motie als een der voornaamste grie ven naar voren gebracht: dat in de plaats der ontslagen arbeiders jongens worden aangesteld. In deze motie protesteeren zij voorts tegen de wijze waarop de direc tie de arbeiders beoordeelt, en dragen, met handhaving der eenmaal gestelde elschen, het hoofdbestuur van hun bond op, met alle gepaste middelen in den kortst mogelijken tijd het gewensebte doel te bereiken. JEUGDHERBERG „DE SCHELDE- STROOM". De eerste in Zeeland. Vlissingen, 14 Juni. De eerste jeugd herberg in Zeeland, de tweede in ons land aan zee, is iu de afgeloopen week geopend. Een gedeelte van de voormalige Willem Il-kazerne is hiertoe ingericht, beneden zullen ongeveer 100 gasten ge huisvest kunnen worden, terwijl de boven verdieping, die voornamelijk voor de meisjes bestemd is, plaats biedt voor 40 slaapplaatsen. In tegenwoordigheid van verschillende genoodigden, w.o. de heer H. Deelen, secretaris van de Ned. Jeugdherberg- Centrale, is de inrichting door den eere voorzitter, burgemeester Van Woelderen geopend. De maatschappij »Zeeland« heeft hoofdzakelijk de kribben en bedden id bruikleen afgestaan, terwijl de gemeente raad door middel van subsidie een ge deelte van de kazerne kosteloos voor dit doel heeft afgestaan. Het geheel is eenvoudig en smaakvol ingericht. TEGEN DE WINKELSLUITINGSWET. In de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage is Dinsdag een vergadering tegen de winkelsluitingswet, uitgaande van de gezamelijke organisaties van win keliers in koek, banket, chocolade en sui kerwerken e. a. gehouden. Zij werd bijge woond o. a. door de Eerste Kamerleden mr. H. Smeenge en S. van den Bergh. De voorzitter, de heer J. de Brouwer, leidde de bijeenkomst in met een kort woord, waarin hij wees op het belang van de zaak waar het thans om gaat en op het groeiende verzet in winkelierskringen. Spr. heette in het bijzonder de beide Eer- ste-Kamerleden welkom. Vervolgen® ving de heer J. M. J. Le- visson, voorzitter van de Amsterdamsche Winkeliersvereenigimg, zijn rede aan. Spr. betoogde, 'dat de winkeliers, die geen per soneel hebben, ondergeschikt worden ge maakt aan de zaken, die wel personeel in haar dienst hebben. Noch de winkelier zelf, noch de consument heeft behoefte aam een verplichte winkelsluiting. Spr. ziet in het pogen om den winkelier te dwingen tot sluiting, wanneer dit ter wille van het personeel gewenscht wordt geacht, een actie die in strijd is met de belangen van den middenstand. De thans aanhangige wet zal ertoe lei den, dat tot nu toe zelfstandige winkelier® worden gedwongen langs de huizen te gaan om te vragen of men wellicht een stukje zeep of wat postpapier wil koopen. Spr. komt tot de conclusie, dat er geen enkele aanleiding is om ter wille van peav soneelsbelangen een winkelsluitingswet in het Staatfiblad te brengen; de personeels belangen worden z. i. voldoende beschermd door het Werktijdenbesluit. Voorts ooncludeert hij, dat uit een oog punt van godsdienstvrijheid de winkel sluitingswet evenzeer moet worden ge laakt. De Joodsche winkeliers worden er door benadeeld. De heer J. M. Polak, 2e voorzitter van de Ned. Banketbakkersvereeniging, Den Haag, achtte vooral de bepalingen ten aanzien van den Zondag van belang. Het zijn in de eerste plaats de banketbakkers, die daardoor worden benadeeld. Het voorloopig verslag van de Eerste Kamer heeft spr. weer eenigen moed ge geven; spr. leest hieruit enkele passages voor, waarin de beteekenis van den Zon dagverkoop wordt uiteengezet. Hij eindigt met de hoop uit te spreken,, dat deze wet door de Eerste Kamer zal worden ver worpen. De heer B. van der Kop, voorzitter van den Grossiers bond „De Elf Provinciën'", betoogde tenslotte, diat de winkelsluitings wet financieel schadelijk is, dat zij niet is van dezen tijd, dat zij een totaal onge- wemscht perspectief opent en dat zij ge vaarlijk is voor de kleine winkeliers. Tenslotte wend een resolutie aangeno men, waarin de Eerste Kamer verzocht wordt het tiha-n® bij haar aanhangige ont werp niet aan te nemen. bebandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost ac en 6o ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. bii de wet, en wel gelijkelijk voor stad en nlatteland; plaatseW'ke regeling ware, rol pens hen, verre te verkiezen. Sommige leden hadden ernstige bezwaar toeren de bemaling, dat Joodsche winkeliers hun winkel des Zondag® slecht® tot twee uur open mogen hebben. Deze beperking bet eek ent voor hen een positief econo misch nadeel. Ook ten aanzien van de artikelen wer den vragen gesteld. Enkele leden zouden tenslotte gaarne vernemen wanneer - bij[totstandkoming van het wetsontwerp deze wet in wer king zal treden. WINKELSLUITINGSWET. Het voorloopig verslag. Blijkens het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot regeling der winkelslui ting juichten verschillende leden de in diening van dit wetsontwerp toe en ver klaarden gaarne de totstandkoming daar van te zullen bevorderen. Eenige dezer leden meenden, dat na het in werking treden van het Werktijdenbe sluit eene regeling in den geest van de onderhavige niet kon uitblijven, zij waren daarenboven overtuigd, dat verreweg de meerderheid der winkeliers zonder eeni gen twijfel bepalingen al® de in dit wets ontwerp neergelegde wenschen. Sommige leden, die gaarne hunnen steun aan dit wetsontwerp zouden geven, waren daarmee echter nog niet voldaan. Andere leden merkten, naar aanleiding van den wensch om eenen vrijen Zater dagmiddag aan de bedienden te verschaf fen, op, dat daaraan groote bezwaren voor het koopend publiek zouden zijn verbon den. Immers, op Zaterdagmiddag worden vele inkoopen gedaan. Bovendien zijn ln het Werktijdenbesluit reeds gunstige be palingen voor de bedienden opgenomen. Vele leden hebben ernstige be zwaren. Tegenover deze leden waren er vele, die ernstige en zelf® overwegende bezwaren hadden tegeu het wetsontwerp en wel van verschillenden aard. In de eerste plaats hadden vele leden bedenkingen van praotlschen aard tegen dit wetsontwerp, namelijk wegens het sterk ingrijpen van zijne bepalingen in het particuliere leven, om welke reden zij daarin een aanslag op de vrijheid van het individu meenden te moeten zien. Vooral zullen, zooals deze leden op merkten, duizenden kleine zaakjes in koek, banket, chocolade en beschuitwaren op bijzondere harde wijze door de in dit wetsontwerp vervatte sluiitiiwabepalingen met betrekking tot Zon- en feesdagen worden getroffen. In het bijzonder wezen zij op het re- ouest van den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van winkelier® in koek, banket, chocolade en suikerwerken, welke bond ten minste 160.000 winkeliers ver tegenwoordigt, die geheel zelfstandig werken. Deze leden konden dan ook niet imzi«n, waarom de gedwongen winkelsluiting noodig is. Zij meenden daarin een drij ven van de grootere voorname en ook van bonden van werknemers te zien. Vooral in vier opzichten meenden de leden, hier aan het woord, dat de winke lier, die thans reeds niet dan met de grootste moeite den strijd om het bestaan kunnen volhouden, door de bepalingen van dit wetsontwerp in nog slechteren toe stand zullen komen. Namelijk: 1°. Zullen nieuwe winkels in het over- groote aantal der gemeenten, waar th«-n« geen sluitingsuur bestaat, des avonds om 8 uur moeten gesloten worden. 2°. In plaats van des Zondags met ge sloten' deuren te mogen verkoopen, zal dat nu voor de winkeliertjes in etens waren gedurende slecht® vier uren kun nen o laats hebben. 3°. De venters van evenbedoelde kleine eetwaren zullen den geheelen Zondag mo gen verkoopen, terwijl de winkels slechts gedurende vier uren open mogen zijn. 4°. Door art. 6 van het wetsontwerp zal de gemeenteraad in de gelegenheid zijn deze kleine winkeliers nog een voor- en achtermiddag tot sluiting te verplichten 6n zulks aldus hun verdiensten noc ver der verminderen. Deze zelfde leden hadden ook van het standpunt van de verbruikers bezwaren tegen bet wetsontwerp. Ook voor vreemdelingen, die ons land ln steeds grooteren getale bezoeken, en oie niet geacht kunnen worden met onze wetten bekend te zijn, zal de winkelslui ting velerlei ongemak opleveren. In de tweede plaats waren er leden, die bezwaar hadden tegen dit wetsontwerp nn verband met de Zondagswet. De Zondagsregeling in het wetsontwerp kwam dezen leden in alle opzichten ver ver nel ük voor. Overigens waren ook zij van meening, dat eene herziening van de Zondagswet, gesteld, dat die noodig werd geacht, aan eene Winkelsluitingswet, voor zooverre die de Zondagen zou betreffen had^ behooren vooraf te gaan. N ors! heldene leden achtten het een groote fout de winkelsluiting te regelen AMY JOHNSON. Amy Johnson is met een vliegtuig, dat door majoor de Havilland bestuurd werd, te Canberra aangekomen. Scullin, de eerste-minister verwelkomde haar op het bordes van het parlements gebouw. Hij huldigde haar, omdat zij be wezen had dat vrouwen de dappersten der dapperen zijn. Zijn vrouw schonk aan Amy uit naam van de vrouwen van Canberra een hals ketting van opalen. Later op den dag vertrok Amy naar Wangarratta op weg naar Melbourne, waar zij, gisteren arriveerde. DE „GRAF ZEPPELIN" TE MUNSTER Meer dan 150.000 toeschouwers hebben Zondag de landing van de „Graf Zeppe lin" te Munster bijgewoond. Te vijf mi nuten voor zeven vertrok het luchtschip weer naar Friedrichshafen, toegejuicht door de enorme menigte. Verschillende luchtballons, die hadden deelgenomen aan den ballonwedstrijd bevonden zich in de lucht, zoodat de toeschouwers een fraai schouwspel genoten. De rijksmi nister voor verkeerswezen, Von Guerard, was bij de landing aanwezig, evenals de opperpresident van Westfalen, die kapi tein Lehmann met een hartelijk welkoms woord begroette. De Hollandia, die van Nederlandsche zijde aan dezen ballonwedstrijd deelnam, startte te 7.10. Aan boord bevond zich een verslaggever van het Handelsblad, die omtrent dezen tocht berichtte: De Hollandia is na een voorspoedlgen tocht over Haltern, Dorsten, Wesel, Ven- lo, Eindhoven, Antwerpen boven Gent door onweer, windstilte en stortregen overvallen en Maandagochtend 6.20 Duit sche tijd vlot geland op grasveld: bij Meerendre ten N.W. van Gent Behalve de reeds vastgestelde tochten van het luchtschip „Graf Zeppelin" naar de verschillende deelen van Duitschland, naar Zwitserland en naar Scandinavië, zal het luchtschip van 9 tot 11 September a.s. een vlucht maken naar Moskou, waar geland zal worden, en op 7 October a.s. zal het luchtschip een vlucht maken boven den Balkan, zonder dat daar echter ge land zal worden. AYHLBTIBK. GESLAAGDE WEDSTRIJDEN VAN „A.WA.C.". Drie Ned. records verbeterd. De wedstrijden, welke de „A.V.A.C." Zondag op de Sintelbaaan te Amsterdam heeft ge organiseerd, kannen niet anders dan schitte rend geslaagd genoemd worden, daar letterlijk alles daartoe heeft meegewerkt. Ten eerste de baan, die uiterst snel bleek te zijn en waaraan all zorg besteed was; de volledige medewer king van het weder en vooral niet te veregten de keurige wedstrijdregeling onder de be proefde leidmg van de heeren Strengholt en Meijer. Voorts viel de publieke belangstelling gewldig mee. Er viel zeer goede sport te ge meten en de deelname van de sterke „Haar lem -ploeg was een attractie op zichzelf. Een belangrijk nummer was d-e 200 M. hardloopen door de deelname van de „Haarlem'Meden v. d. Berge, Berger en Benz. Dat de jeugdige .erger in staat zou blijken om van het Ned. record, staande op naam van v. d. Berge met 22 sec., 200 plotseling en in den. aanvang van het seizoen al dadelijk 0.9 sec. af te halen, J z niemand durven droomen. Zijn tijd 51'1 8ec"ou<l-recordhouder werd ae ii3 8ec' wa® een leer spannende W.iu imet ,veel intereS9e gevolgd werd. krafht er momenteel van „Haarlem" .w vervolgens op overduidelijke gedemonstreerd bij de 4 X 100 M. esta- tette. ln de samenstelling Berger-Benz-Rinkel- 7-uroW, ei"8 maakte „Haarlem", ondanks een zwakke overgave bij het laatste wissel, een \t3'? 8ec" 0-2 *ec. beter dan het ige Ned record, eveneens staande op m van „Haarlem". Deze ploeg, die ook in- !Lv! reven voor de Engelsche kapmioen- Jl?Pen' za' on9 'an<^ zeker wel met eere ^ertegen-wewdigen. (Tweede werd „AV. 1923", ^,e derde recordverbetering betrof de 200 M. nomenloop, waarbij Prins van „Blauw Wit" er ln slaagde zijn eigen record van 27.9 sec. terug te brengen tot 26.9 sec. Dit resultaat werd evenwel bereikt na een harden' strijd met «aarlemmer van der Zee, die bij bet ont-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2