UITVOERING E betrekkingen! betrekkingen ingen! Bjrj v Een JONGEN ST ED EL IJ K_MU2I£KKQRPS MAANDAGS en DONDERDAGS DIVERSEN EISELIN, rTt HUUR 1 „DE TOONKUNST" Massief eiken Slaapkamer-Ameublement Ingezonden. DH QLOPPER. Wed. J BRUIN, geb. SPRUIT. „ASSCHEPOETSTER" gevuld met prima Javakapok, f 9.1 Linnen voor Strandtenten, 140 oM. breed, 48 ct. per el. Engelsche Ledikanten met aplraalmatrasf 9.75. De de AANMELDING voor 1ste klasse der HOOGERE HANDELSSCHOOL wordt 23 Junla.s. GESLOTEN. GEVRAAGD AANGEBODEN een flinke Jongen Gevraagd een nette Adres:ELTE, Koningstr. gevraagd in het TIVOLI THEATER. DIENSTBODE GEVRAAGD J breken van zijn speciaal nummer polshoog,, als alzijdig athleet zijn krachten eens op dit oor hem geheel nieuwe nummer probeerde en V succes. Hij maakte een tijd van 27.3 sec. ?a Snijders „A.V.A.C."; 4. Kaan, „Haarlem") Nog z'i vermeld de prestatie van den Haarlemmer van Wel&ener, die in het no. ver springen zich eerste plaatste met een sprong van 7.08 M. (2. van Musscher, „Haarlem", 6.46 M.; 3. Snijders, „A.V.A.C.", 6.21 M.) Zonder veel strijd won Gerbrands („BI. Wit") de 3 K.M. hardloopen in 9 min. 25.3 sec. (Jan Zeegers was verhinderd uit te komen.) Veel spanning was er ook bij de 4 X 400 M. estafette tusseben „A.V. 1923" en de B-ploeg van „Haarlem". Na het derde wissel waren beiden nog gelijk, doch van Welsener kon Lijflander in de laatste 100 M. niet meer hou den. Tijd: 3 min. 35-8 sec. De andere resultaten zijn met de resp. win naars: Hoogspringen m. a.:Eveleens („Olym- pia"), 1.70 M.; Discuswerpen: Eijsker („Haar lem"), 38.82 M., (2, Müller, 30.70 M.)Speer werpen: Knol („A.P.G.S. 53-92 M., (2. v. d. Leij, „BI. Wit", 48.44 M.). Bovendien waren er nog diverse nieuwelin gen-nummers. Ook in andere deelen van ons land werden min of meer belangrijke atletiekwedstrijden gehouden. Zaterdag had te Middelburg te Sin gelloop plaats over een afstand van 3700 M., hoofdzakelijk langs mooie, geasfalteerde sin gels. De strijd ging tusschen: een 38-tal loo- pors. Kemp (..D.O.S.", A'dam) werd winnaar in 10 min. 55-4 »ec.; 2. Wolf („Hellas", Utrecht), die het vorige jaar winnaar werd, 11 min. 3.2 sec. De Z.-H. Athletiekbond organiseerde haar jaarlijksche wedstrijden in het Sportpark te Dordrecht, welke in vele opzichten een groot succes zijn geweest. Op Te Werve, te Rijswijk, werden de jaar lijksche wedstrijden om den Deterding-beker gespeeld, uitsluitend tusschen de sportvereeni- gingen van de Bataafsche Petroleum Mij. Nog vonden Zaterdag juniores-wedstrijden te Delft plaats. De Marechaussee-sportvereen. te Maastricht hield haar wedstrijden te Sit- tard en „Olympia" te Wieringerwaard voor leden van den N.-H. A. B. Ten slotte hield de U.P.A.B. zijn derden competitiedag op het terrein van „Torbecke" te Utrecht. Uit deze opsom/ming blijkt wel, dat het Zondag voor de Athletiek een hoogtij-da® is geweest. VOETBAL. FEIJENOORD WINT DEN BEKER. Excelsior met 1o geklopt. De strijd om den „Cup" werd in het Sparta- stadion ten aanschouwe van meer dan 10.000 toeschouwers gespeeld tusschen Feijenoord en Excelsior. Zooals algemeen verwacht werd, hebben de roodwitten dezen wedstrijd gewon nen, zij het na zeer veel moeite en strijd, want Excelsior heeft uitmuntend verdedigd, wat trouwens haar sterkste zijde is. Baren- dregt scoorde na 35 min. spelen ND.-NEDERLAND TE HAMBURG GESLAGEN. De 15e semi-internationale ontmoeting tus schen beide gewesten is een goede 5—1 zege voor de Duitschers geworden. Deze laatste hadden een bijzonder sterk team in het veld gebracht, waartegen, de onzen maar weinig vermochten. Rust trad in met 21. Na rust was bet Duitsche overwicht zeer groot, ook al omdat Legger en Meulema vervangen moesten worden. Behagen. Sparta-oiMMM. Bij gelegenheid van de kermis op 15 Juni hield de voetbalvereeniging te Wieringerwaard een seriewedstrijd, waaraan Sparta 1 van Scha- gen, DOSKO 1 van Oudesluis, Wieringer waard 1 en Succes 1 van Wieringen deelnamen. Na een goed spel met vele toeschouwers ont ving Wieringenj ren prijs, Sc hagen 2en, Wie ringerwaard 3en en Oudesluis den 4en prijs. Anna Paulowna. De wedstrijd BKC aDOSKO a ging niet door. De laatsten waren zoo onsportief om weg te blijven. 's Middags werden de eerste wedstrijden gespeeld van de serie nederlaagwedstrijden van BKC I en 2. Ingeschreven als tegenstan ders voor 't eerste elftal hebben Nieuwe Nie- dorp 1, WMp, Helder 3, Sparta 1, Succes I en Texel I. Voor 't tweede: Nieuwe Niedorp 2, DOSKO 1 (Oudesluis), DES 1, Zwaluwen 1, Helder 5, Sparta 2, Succes 2 en Texel 2. Zondag waren N. N. 1 en 2 de gasten. Om half twee begonnen BKC en N. N. 2. De laat ste kwam met 5 adspiranten uit, wat het ge volg had, dat het nogal gewijzigde BKC 2 een 92 overwinning behaalde. De midvoor scoorde 8 doelpunten. Daarna traden 1 NN 1 tegen elkaar in 't strijdperk. Er werd aan beide zijden lauw gespeeld. Toch trachtte BKC zich nog het meest aan de algemeene traagheid te onttrekken. Na een treurig doel punt van Rozenbroek volgde een even mooie gelijkmaker. Nog voor rust wist de rechts binnen van N. met een scherp laag schot de leiding aan z'n elftal te geven (12). Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft zat BKC er beter op. N. vatte het hoe langer hoe kalmer op. Toch kon B. geen doelpunt maken, voornamelijk dank zij de stevige backs, die men daartoe te passeeren had. Een omzetting in de voorhoede bracht verbetering. Eerst maakte N. er 31 van, doch nadat Huisman het veld was uitge stuurd en met 10 man verder gespeeld werd, belandde een verre schuiver van Tauber in den, hoek (23). Men verlangde naar den ge lijkmaker, die 5 minuten voor 't einde door Post werd gescoord (33). Een mooie kop bal uit een corner bracht N. bijna de overwin ning, maar keeper Post dook nog juist op. Even daarna floot de heer W. Dol einde. Zijn leiding was goed. Post in 't B.-doel en de rechtsback van N. speelden in hun gewonen vorm1. De rest speelde tamelijk onder haar kunnen. Callantsoog-nieuws. De adspiranten van de v.v. „Callantsoog" heb ben j.1. Zondag hun ien wedstrijd gespeeld te Schagen tegen de B-adspiranten van „Sparta". Individueel ging de strijd vrijwel gelijk op, maar de wedstrijd-routine der S.-adspiranten bleek den doorslag te geven. Het samenspel was bi] de C.-]ongens totaal zoek, zoodat de Spartanen, al combineerende, steeds het C.-doel in gevaar brachten. De uitslag, o1 voor de S.-adspiranten, doet vermoeden, dat de C.-achterhoede slecht was. Niets is minder waarl Volgens velen was de C.-llnksback de beste van het veld. De rechtsback en de keeper deden evenwel niet voor hem onder Cf deze wedstrijd een goede oefening is geweest zal moeten blijken over eenige weken, als de adspiranten bi) C. op bezoek komen. We zullen net hopen! Succes-nieuws. Wieringen. Zondag j.1. toog Succes 1 met 3 invallers naar Wieringerwaard om daar deel te nemen aan de door W.waard uitgeschreven serie wedstrijden. Succes moet eerst spelen tegen W'waard I. Om even over eenen brengt de W'waard midvoor den bal tegen wind aan het rollen. De eerste aanval is voor W.; de midvoor is ■dan ook uiterst gevaarlijk. De S.-ers pakken ook geducht aan en de W.-verdediging moet dan ook voortdurend krachtig ingrijpen om erger te voorkomen. Tooch gelukt het den S.- linksbuiten om, als hij even naar binnen is ■geloopen, zijn club de leiding te geven (1o). W., niet ontmoedigd, pakt flink aan en heeft zij dan ook eenmaal werkelijk pech als de bal van links zweeft, toch weet de S-verdediging het gevaar nog af te wenden. Nu wordt de ver dediging aan de tand gevoeld. Met i-o voor S gaat de rust in. Na de rust heeft 5 het wind- voordeel en is dan ook voortdurend in het of fensief, wel weet W enkele malen gevaarlijk door te breken, doch het meest wordt op de W helft gespeeld. Uit een der doorbraken weet de W midvoor handig de S verdediging te pas seeren en stand op gelijken voet te brengen. 1<1. De S.ers werken weer hard voor de lei ding, doch W verdedigt goed. De S rechts binnen geeft enkele harde schoten, doch deze gaan rakelings naast. Een corner op het W doel levert ook niets op. Geen van beide weet het net meer te vinden, zoodat het einde komt met gelijken' stand 11. Nu moet geloot worden en is Succes de ge lukkiger en komt dan uit in de winnaarsronde. Hierna komen Schagen I'Oudesluis I in het veld. Met Schagen seeds in de meerdere komt ook hier .het einde met gelijken stand. 11. Hieir is Schagen de gelukkige met loten. In de verliezers ronde weet Wieringerwaard met 31 van Oudesluis te winnen. Om even over 5 komen de winnaars in het veld. Scha gen ISucces I, onder leiding van scheidsrech ter Metselaar. Eerst heeft Succes het wind- voordeel. Er volgt direct een bijna vrijwel gelijk op gaande strijd. Bij een aanval op het S doel maakt een der backs hands en krijgt Schagen een penalty te nemen. De linksbuiten zal het vonnis vellen. Hij schiet de bal keihard tegen de S keeper, aan de terugspringende bal schiet hij dan over. Aan de andere kant weet dan de S linksbinnen zijn club de leiding te geven 1o. Van beide kanten wordt hard gewerkt, hoewel er niet veel fraais te zien valt. De Schager mid voor weet gelijk te maken 1—1. Even later weet de S keeper een bal uit doel te grabbe len. Aan de andere kant doet de Sch keeper ook enkele malen goed werk. Bij een S aanval loopt de rechtsbuiten naar binnen en schiet via de paal de bal in het net. 21. Spoe.dig is het rusten. Na de pauze heeft Sch het windvoordeel en zitten direct voor het S doel, eerst met de S- verdediging enkele aanvallen af te slaan. Even later weet de Sch midvoor bij een strubbeling voor het S doel gelijk te maken. 212. Sch gooit er nog een schepje op. S wijzigde even haar opstelling, wat direct een verbetering bleek te zijn, de S spil zet de voorhoede seeds aan het werk en ook in de voorhoede wordt goed aange pakt. De S linksb. weet door de Sch verdedi ging heen te glippen, doch vlak voor doel schiet hij tegen de paal. Even later weer een mooie aan de linksbinnen geeft door naar zijn vleugel, deze loopt naar binnen en geeft de Sch keeper geen kans 32. Dit geeft de S.ers moed. Nu is S aan het woord, spoedig maakt zij 42, en even later 52:. Sch voelt zich ge slagen, doch doet enkele malen nog enkele po gingen. Een corner op S doel kopt de Sch rechtsbinnen keurig in, doch de bal gaat net over. De S keeper weet enkele ballen op fraaie wijze te stoppen. De S rechtsbuiten weet nog 62 te maken. Spoedig komt het einde en heeft S een verdiende overwinning behaald en legde beslag op de eerste prijs, een mooie medaille en 11 draagmedailles.- Schagen had de 2e prijs een lauwertak, W.waard de 3e prijs, een beker tje en Oudesluis een medaille als 4e prijs. TENNI& VERSLAG ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „ANIMO". ■Op Vrijdag, Zaterdag en Zondag j.1. werden onderlinge wedstrijden gehouden, welke een zeer 'geanimeerd verloop hadden. Spannend was het dames-enkelspel, waarin Mevrouw Beckering Vinckers in fraaien stijl van Mevrouw Baden won; het heeren-enkel- spel, waarin de heer v. d. Arend na zwaren strijd van den vlug en vast spelenden v. Rhijn won en het dames-dubbelspel, waarvan de laatste set door de dames Meyer en D. Akker man met 1614 gewonnen werd. Gedetailleerde uitslagen: Finale dames-enkelspel: Mevr. B. Vinckers slaat Mevr. Baden 63, 63,; voor 3e prijs: mej. D. Akkerman slaat mej. Jager 57, 6—1, 62, Finale dames-dubbelspel: Mevr. Meyer, mej. D. Akkerman sl. Mevr. v. d. Arend, Mevr. B. Vinckers 63, 1.6, 1614. Finale gemengd-dubbelspel: heer en Mevr v. d. Arenid sl. v. Rhijn, mej. D. Akkerman 6—3, 6—1 Finale heeren-enkelspelv. d. Arend s. v. Rhijn 64. 6 8, 6-4. Finale heeren-dubbelspel: v d. Arend, v. Straelen sl. de Booy, B. Vinckers 6—0, 6—a. PAARDENSPORT. J.1. Zondag 15 Juni vond er op het sportterrein van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef een demonstratie plaats van de Landelijke Rijvereeni- ging te Anna-Paulowna. Vooraf gegaan door een rijtoer te paard rond om Hippolytushoef, kwam de stoet, bestaande uit een dertiental personen, waaronder een viertal da mes, op het terrein aan, alwaar een flinke opkomst was te constateeren, daar dit voor Wieringen weer geheel iets nieuws was. De oefeningen carrousselrijden en dressuurproe- ven werden onberispelijk uitgevoerd en vielen dan ook zeer ln den smaak van het publiek. Verder bleek het springen der paarden de aan wezigen een genotvol aanzien te zijn, alsook het laatste nummer: het van een paard springen en op een stoel te gaan zittten. Wij kunnen niet nalaten de heeren rijders en dames rijderessen ons compliment te maken voor de verrichte toeren. Een ding was echter jammer, dat het terrein voor de springoefeningen te klein bleek en de paarden zoodoende geen goeden aanloop konden nemen, hetgeen zeer jammer was voor de rijders, die wel beter wilden, maar niet konden. Verder was het voor degenen die de paarden sport nog nooit gezien hadden een genotvollen middag en we hopen dan ook dat Wieringen in deze niet zal achterblijven en spoedig het voor beeld van Anna-Paulowna zal opvolgen. Anna-Paulowna kan er trotsch op gaan een dergelijke vereeniglng te bezittten en we zien gaarne de dames en heeren rijders weer eens terug. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik om onderstaande regelen te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Het is eigenlijk mijn gewoonte niet om in gezonden stukken te schrijven; ik wil voor dezen keer van deze gewoonte afwijken. Zooals men wel zal weten is een scheids rechter bij een voetbalwedstrijd nu eenmaal aan critiek onderhevig en dat geeft ook niets, als het maar opbouwende critiek is en niet afbrekende. Het gaat hier over de wedstrijden ten bate van het M.S.F. en Herwonnen' Levenskracht en gespeeld op het Ankerpark-terrein. Het verslag van deze wedstrijden werd ge schreven door den heer Stam, welke daarvoor had plaats genomen op het hek achter en naast het doel aan de Ankerparkzijde. Dat iemand vanaf die plaats geen behoorlijk overzicht heeft over het geheele terrein en zoo doende dan ook geen behoorlijk verslag kan maken begrijpt een ieder. (Spelregel-kennis buitengesloten.) Maar er is hier wat anders, de heer Stam is een beetje chauvinistisch in zijn verslagen. Het eene moment beweert hij fouten van den scheidsrechter te hebben geconstateerd, welke b.v. aan de tegenovergestelde zijde van het terrein gbeurden, dus voor het andere doel, dan waar hij zich bevond, terwijl fouten, welke vlak voor hem gebeuren, doch in Z.'s voordeel waren, niet door hem zijn genoemd, uitgezonderd het handgeval wat o.get. ont ging in den wedstrijd Zeemacht—Succes, waardoor Helder II haar kans op den ien prijs behield en het M.S.F. en H.W.L.K. een extra recette ontvingen, doordat nu een beslissings wedstrijd gespeeld' moet worden tussqhen Helder II en Succes I. Ik begrijp ook niet hoe de heer Stam kon waarnemen, dat ik een paar maal floot voor buitenspel van Z. wat z.i.z. niet zoo was (hier wordt bedoeld door genoemden heer na de rust), hoewel ik een paar maal voor ongeoor loofd aanvallen van Z. floot. Wat betreft de vele vrij schoppen, welke toegekend werden aan S., dit toch mijnheer Stam was een logisch gevolg van de speel wijze van Z.; en wat de waarschuwingen aan gaat, die waren verdiend. Als ik scheidsrechter ben bij een wedstrijd en een speler geeft door gebaar of taal te kennen, dat hij het met mijn beslissing niet eens is (ook al was zij fout) dan krijgt hij een waarschuwing en bij her haling dan kan hij de kleedkamer opzoeken; de scheidsrechter heeft de leiding en niet de spelers. Waarom schreef u in het verslag van den wedstrijd ZeemachtJVC wel: de scheids rechter floot vele malen voor ongeoorloofde aanvallen (wat echter niet juist was volgens u) en vermeldde u niet dat ik verzuimde een Z.-speler naar de kleedkamer te zenden we gens unfair aanvallen van een tegenstander, na al reeds twee waarschuwingen te hebben ontvangen. Ook van den wedstrijd ZeemachtH.R.C. II noemt u alleen fouten in het nadeel van Z. gemaakt, maar dat het ééne doelpunt van Z. ontstond nadat de bal te voren uit geweest was en het tweede punt buitenspel, daar schijnt u niets van gezien te hebben, hoewel u er als 't ware bovenop zat. Ook op den wedstrijd ZeemachtHelder II had u wat aan te merken, volgens u was de strafschop, welke de heer Kelder Helder II toekende, te zwaar gestraft, hoewel de straf volkomen juist was. De Heldersche scheidsrechters zullen na de verslagen gelezen te hebben, welke door den heer Stam geschreven zijn, wel tot de conclu sie gekomen zijn, dat hun kennis in de toepas singen van de spelregels nog zoo heel groot niet is en daarom zou ik genoemden heel wil len verzoeken om een spelregelavond voor ons te willen organiseeren, waarbij hij zelf natuur lijk als spreker op zal treden? Want er is hier in Den Helder, noch daar buiten, niet één scheidsrechter, welke de capaciteiten en spel regelkennis heeft, die de heer Stam schijnt te bezitten. Verder kan men over mij schrijven wat men wil, ik heb mij gegeven voor het goede doel en daarmede basta. Hoogachtend, C. D. SWART, Scheidsrechter N.-H. V. B. „Eten hol vat drijft op het water", do ceerde de leeraar, „let maar eens op, hoe gemakkelijk het is om je hoofd boven water te houden als je zwemt. ESPERANTO. Voor den Internationalen Esperanto- cursus, uitgenoodigd door de stad Am- hem, te geven door den heer Andre Sseh uit Roemenië, gaven, zich reeds meer dan 100 belangstellenden op uit de volgende landen: Nederland, Duitschland, Oosten rijk, Tsjeeho-Slovakjje, België, Dantzig, Hongarije, Frankrijk, Polen, Italië, Enge land, Spanje, Joego-Slavië, Zwitserland en Bulgarije. EEN PAAR CIJFERS. In Frankrijk stierven er elk jaar van iedere 1000 inwoners 17, terwijl in dat zelfde land het alcoholgebruik 18 Liter per hoofd bedraagt. In België is het sterftecijfer 12 per 1000, bij een alcoholgebruik van 6 Liter. Terwijl in ons landje, dat een sterftecijfer van 10 per 1000 heeft, het alcoholver- bruik 4 Liter per hoofd 'bedraagt Bij vergelijking dezer cijfers in oneer dere landen, zien we overal de stijgende of dalende lijn van het sterftecijfer, naar gelang het alcoholgebruik er hooger of lager is. Frankrijk staat in beid© kolommen bo venaan. 'Heeft ook het hoogste aantal tering lijders. Met bet sterftecijfer van Holland zou Frankrijk 400.000 dooden tellen per jaar. Nu zijn er 700.000, dat is 800.000 te veel! Van een 100 dertig-jarige mannen in Engeland zijn er in 't algemeen 56 over leden, eer ze 70 zijn. Er zijn er dus nog 44 over. Maar van de 100 dertig-jarge geheel onthouders sterven er maar 45 in dien tijd, dus bereiken er 55 den 70-jarigen leeftijd. Elf van deze gelukkigen zou den dus zeer waarschijnlijk eerder ge storven zijn, waren ze geen G.O. geweest. Den 28sten Juni hopen jt onze geliefde Ouders eb Grootouders J. PETRUS en f A. PETRUS—BIJL, j§ hunne 30-Jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun liefhebbende Kinderen, Behuwd- ea Kleinkinderen. Utrecht, Juni 1930. j| Leidschekade 9bis. Geboren J0HAN FREDERIK, zoon van J. F. BOELHOUWER en M. BOELHOUWER- Den Helder, 15 Juni 1930. Getrouwd Q. VAN DOK en C. W. CHRISTIANI, die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van bin nen als van buiten de gemeen te ondervonden. Heden overleed plotse ling, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, de Heer C0RNELIS LEENDERT AQEMA, in den ouderdom van bijna 28 jaar. Den Helder, 16 Juni 1930. Brakkeveldweg 41. Namens de Familie, J. AGEMA. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 19 Juni, n.m. 1 uur. Heden overleed, in den ouderdom van 67 jaar, onze Moeder Uit aller naam: A.P. BRUIN (U.S.A.) A. O. BRUIN C.J. BRUIN 5Den Helder. Den Helder, 16 Juni 1930. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Don derdag 19 Juni a.s., des namiddags I2V2 uur, van uit Molenstraat 86. N.V. Eigen Stoombootonderneming NIEU WEDIEP - ALKMAAR-AMSTERDAM (E. S. O.N.A.) Gevestigd te Den Helder. VERGADERING van Aandeelhonders op DINSDAG 1 JULI 1930, avonds 7»30. in de Societeitsxaal van de fa. Weelde, Den Helder. De te behandelen voorstellen liggen van he- den af dagelijks van V.M. 10—12 uur ter inzage voor Aandeelhouders. Aandeelhouders, die de Vergadering willen bijwonen, moeten hun aandeelen 2 dagen vóór de Vergad. deponeeren aan het Hoofdkantoor der Vennootschap of bij de Rotterd. Bank-Vereen. te Den Helder. DE DIRECTEUR. Den Helder. 17 Juni 1930. MUZIEKSCHOOL DIR. TOON DE HOOQH OER ZANQKLASSEN OP KLOKSLAG 8 UUR IN „CASINO" Na de pauze opvoering van DANSEN INGESTUDEERD DOOR DEN HEER JAC. B. POLAK PIANOBEGELEIDING MEJ. AGATHA K0CH KAMPEERMATRASSEN Kapokmatrasf 18.00. 3-deelig Kapokmatras, 2-pers., schuin Peluw en 2 Kussens f 42.50. Prima 2-persoons houten Ledikanten met onderlagen f 8.75. Stroomatrassen per paar f 4.75. Geen fabrleksmatrassen. met wit marmer en geslepen spiegels, geheel eompleet f 135.—. M. Klercq,Spoirstr.32-34. DE DIRECTEUR. I Biedt zich aan eeia ged. Kraamverzorgster. Ook 8 X daags. Brieven onder Nr. 438, aan het Bureau van dit blad. I Een goed TEHUIS gezocht voor een zindelijk, jong poesje. AdresBreewaterstraat 1. Net Meisje zoekt leuke Vriendin. Leeftijd ongeveer 19 j. Brieven onder Nr. 440, aan het Bureau van dit blad. Iemand met vaste positie vraagt 1150.ter leen. Brieven onder Nr. 441, aan het Bureau van dit blad. Net Meisje vraagt VRIENDIN. Leeftijd 22 23 jaar. Brieven onder Nr. 442, aan het Bureau van dit blad. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang- stelling, bij ons huwelijk onder vonden, betuigen wij onzen hartulljkan dank. OOR W. BOONEN. CO BOONENJoüstra. Hiermede betuigen wij onzen hartulljken dank aan den Heer Dr. van Driel en de zusters van Zaal 14 van het Marine- Hospitaal, voor de liefderijke en zorgzame hulp, aan onze Zuster «RIETJE bewezen benevens aan Zuster Koppen voor hare uitstekende hulp en zorg. Namens de gezusters, KWELDAM, Kanaalweg 48, Den Helder. Bovengenoemde Vereeniglng vraagt eenige gevorderde en eenige LEtRLINQ CLARINETTISTEN Aanmelding op Maandag en Woensdag, 's avonds 8 uur, repetitielokaal gebouw Gemeentewerken, Kerkgr. FOTOGRAFISCH ATELIER POLDERWEG 60. Fotokaarten -f- Salonfoto, van af f 2.per i dozijn. In het vervolg GESLOTEN Gevraagd een net MEISJE voor halve dagen, Vrijdags den geheelen dag. Liefst zoo spoedig mogelijk. Adres: P. HUBBELING, Oostslootstraat 67 Voor direct gevraagd een flink DAGMEISJE, hoogloon en een VERSTELNAAISTER. Adres: Spoorstraat 81. Aan de N.V. Stoomzuivel- fabriek „De Vooruitgang" kan geplaatst worden voor kantoor werkzaamheden Aanbiedingen vóór Zaterdag 21 Juni a.s. Gevraagd AGENTEN voor verkoop van Loterijbriefjes. HOOGE PROVISIE. Adres: K. L. VAN EIJSDEN, Oornelis Ditostraat 28 Terstond gevraagd een Broodbakkers-Leerling of gevorderd, bij: N. BOOTS, Oostslootstraat 57. Meisje gevraagd voor halve dagen, met kost. Zondags vrij. Adres: F. SCHOLTEN, Hoogstraat 72. Meisje gevraagd, 14 15 jaar. Loon 14.15. per week. Adres: Stoomwasscherij H. ROOVERS, Paardenstraat 2. Juffrouw gevraagd, die de wasch bij zioh aan huis wil doen Adres: Bureau van dit blad. Wordt gevraagd een DAG DIENSTBODE, 5J dag p. w. Adres: Loodsgracht 12. H.H. KAPPERS. Gevraagd een nette LEERLING Adres: Vlamingstraat 7. Gevraagd net Meisje, voor dag en nacht, in klein gezin. Adres: Bureau van dit blad. Flinke Dag-Dienstbode gevraagd Loon f 7.per week, geen winkelwerk, wasch buitenshuis Adres: Mevr. Kannkwasskr, Kanaalweg 148. Bij N.V. Expeditie—Onder neming VAN GEND LOOS wordt gevraagd, een flinke CHAUFFEUR- BESTELLER. Gevraagd een flinke voor dag en naoht in klein gezin met 1 kindje. Zich aan te melden bijMevr. v. MIDDE, Javastraat Ie. Gevraagd 2 flinke Loopjongens. Hoog loon. Adres: Spoorstraat 81. Flinke Dienstbode gevraagd voor den dag. Adres: Spoorstraat 122. LEERLING en WINKEL JUFFROUW gevraagd. Adres: Magazijn „DE BIJENKORF" Onder-Officier K. M. zoekt ZIT-SLAAPKAMER, liefst m. huiselijk verkeer. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 433, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd een vrije STUDEERKAMER met kost en inwoning, voor leerling Zeevaartschool. - Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 434, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd, voor Echtpaar, ruime, gem. ZIT- en SLAAPKAMER, zoo mogelijk met kookgelegenheid Brieven onder Nr. 435, aan het Bureau van dit blad. Te buur gevraagd een nette SLAAPKAMER door Marine persoon. - Brieven met prijs opgaaf onder Nr. 436, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd gem. KAMERS zonder pension, voor Echtpaar zonder kinderen. Brieven onder Nr. 437, aan het Bureau van dit blad. WONING GEZOCHT. Echtpaar zonder kinderen zoekt tegen September een nette WONING. Huurprijs 125.— p. m. Brieven onder Nr. 439, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3