GEMENGD NIEUWS Wieringen. Schagen. Buitenland. op Dinsdag 24 Juni van 1012 en 1315 uur. Door den Minister van Defensie is aan J. Hoogeboom, alhier woonachtig, uitstel verleend aan het vervullen der herhalings oefeningen tot een nader te bepalen datum in 1931. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Henny Catrien, d. v S. Kos en van A. BoekeL ONDERTROUWD: Anthonius Hui- berts, oud 23 jaar, koopman, en Elisabeth Johanna Leek, oud 23 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Adriaan Jan de Ridder, oud 23 jaar, land bouwer, en Maria Jongejan, oud 21 jaar, zonder beroep, bedden wonende te Anna Paulowna. GETROUWD: Jan Adriaan Zwaag en Dieuwertje Mul. POLITIE. Verloren: een reisdeken' en een belastingplaatje. Gevonden: een slinger van een auto. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Huiberts uit Zijpe; A. C. Kapiteyn uit Lisse; J. B. Berndt uit Vlagtwedde; J. Bartelds uit Havelte; H. BarteldsSlagter uit Ruinen; J. Lohof uit Vlagtwedde; G. d!e Vries en gezin uit Den Heldier; M. Petter en gezin uit Den Helder; G. H. Reis uit Odloom; A. op 't End© uit Vlagtwedde; H. T. G. Dorre- stijn uit Lisse; P. Siebenga uit Utdngera- deel; Mej. E. J. Leek uit ZuM-Scharwoude; H. Barteids en gezin uit Staphorst; R. Uiterdijk, L. Helliniga, K. Bosma en D. van der Veen uit Dantumadeel; J. Del ver uit Den Helder; J. Bijzitter uit Oost- stellingwerff; B. Plagmedjer en gezin uit Sassenheim. Vertrokken: G. C. A. P. van den Berg naar Noordwjjk; Mevr. Wed. P. Vis ser naar Schagen; Mej. E. M. Roomeüer naar Den Helder; J. de Jonghe en gezin naar Mijdrecht; Mej. A. M. Bisenberger naar Amsterdam; Mej. O. Keijzer naar Oudkarspel; G. Hulst naar Emmen; J. Pool en gezin naar Zijpe; W. Ertsen naar Winkel; B. Bergsma naar Naaiden; G. J. van Straaten naar Apeldoorn; O. F. Polet en gezin naar Wieringen. Naar wjj vernemen zal in deze go- kruisbessen, appelen, peren, prt^en, al- meen te de herijk der maten en gewichten les ligt in een chaos door clk^. Smke - plaats hebben in het lokaal van Gebr. van bieten ztfn totaal vermeld en wjeggiespoeld der Goes, te Kleine Sluis, op Maandag de haver staat nog met stomp^ in den 23 Juni van 10—12 uur en 13—16 uur en grond. Er worden omtrentde t^ee ton" m tallen genoemd van anderhalf a twee ton, waarvan niets door verzekering is gedekt. Onmiddellijk zijn vanwege het Departe ment van Landbouw' maatregelen geno men, spoedige hulp is dringend noodig. De burgemeester van Zevenbergen liet z'ch tegenover een verslaggever van de Telegraaf" zeer pessimistisch uit. Niet alleen, dat veel van het te velde staande is verwoest, maar ook aanplantingen, die over eenige jaren vruchten zouden moeten dragen, zijn weg. Zevenbergen is een ge meente van 9000 zielen, die voor 70 pet. landbouwers zijn. Dat de gevolgen van een dergelijke ramp dus hun terugslag hebben op de geheele gemeente, behoeft geen nader betoog. Er zjjn bij de land bouwers, die 9000 a 10.000 schade heb ben en door de ramp geheel geruineerd Naar wij vernemen zijn de baggerwerk- zaamheden in den Wieringermeerpolder thans zoo ver gevorderd, dat het leeg- malen met volle kracht kan worden voort gezet, waartoe dan ook bedde gemalen op nieuw onafgebroken in bedrijf zijn ge stekt. De hoeren J. S. Dovea, J. Jac. Engel en P. J. H. Kooij, welke onlangs werden gekozen tot Hoofdingelanden van „Het Heemraadschap Wieringen", hebben hun ne benoeming aangenomen. Uit Schagen slaagden voor onderwijzer de hoeren B. Brouwer en J. Deutekom. Terwijl de oogst in den landbouwpolder van Hollands Noorden er algemeen goed voor stond, hebben een paar gewassen thans tegen hunne gewone zomerplaag, die ditmaal zeer erg is, te strijden. De bieten zijn weer aangetast door de vlieg en de karwij1 door de rups. VISCTHWEDSTRIJD VOOR JONGENS. Zaterdagmiddag had de vischwedstrijd voor Jon gens van 9 tot 14 jaar, uitgeschreven door de Vereenlglng „De Baars", te Schagen, plaats. Met trommelslag en blij gestmed trokken 150 jon gens, begeleid door de geleiders van „De Baars", uit naar de aangewezen plaats, de Schager sloot, Direct maakten de jongens zich klaar en op een gegeven tteken gingen de 150 snoeren te water. Na 3 uur trokken allen, belast en beladen kan niet gezegd worden, want daarvoor ontbrak de visch te water, evenals in de netjes, doch de stemming was tot uitgelatenheid gestegen, en toen er in het lokaal Bontes de prijzen werden uitge reikt, was iedereen tevreden, ook de nlet-bekroon- den. „Het wou niet bijten", dat was afdoende, en daar was nu eenmaal niets aan te doen. Later beter. Binnenland. ONWEERSCHADE IN BRABANT EN LIMBURG. Niet alleen Noord-Holland ia door het onweer, dat Donderdagavond ons over viel, getroffen, ook onze zuidelijke pro vincies Brabant en Limburg hebben van dit vreeselijke weer geleden. Uit Zeven bergen komt het bericht, dat daar hon derden hectare graan vernield zijn. De berichten spreken elkaar in dit opzicht tegen; „Het Volk" maakt melding van omstreeks 300 H.A., terwijl ,4e Telegraaf" een getal van 700 H.A. vermeldt Het is te hopen, dat dit laatste overdreven is. On beschrijfelijk is het schouwspel van het noodweer ter plaatse geweest. Er vielen hagelsteenen van ongekenden omvang: groote, platte scherven tot een gewicht van 800 a 400 gram, die alles, wat hen in den weg kwam, verwoestten. Twintig minuten hield deze stortvloed aan, die een oppervlakte van 100 a 150 H.A. land ver zijn. Wellicht zal men in den lande onzen landbouwers nalatigheid verwijten, dat zij zich niet tegen hagelslag hebben ver zekerd, doch de tegenwoordige uitkom sten van den landbouw zijn van dien aard, dat men het risico van den zeldzaam voorkomenden hagelslag liever neemt. Bij de huidige malaise zijn de kosten der ver zekering, die IV4 a 2 pet. bedragen, niet op het product te verhalen. Aldus de burgemeester omtrent de schade van deze ramp. Uit Venlo wordt aan „Het Volk" van Maandag gemeld: Venlo, 13 Juni Gisteravond ca. 7 uur, ontlastte zich boven de stad een hevig en langdurig onweer met zwaren regenval Plotseling hield de regen op en begon een bombardement van hagel, waarbi; korrels als knikkers. Vele waren zoo groot als duiveneieren en verwondden de voetgangers in het gezicht. Dit duurde ODgeveer tien minuten, voldoende om een groot aantal ramen en ruiten te vernielen. Vooral aan den Herungeberg is de schade in het veld zeer aanzienlijk. De te velde staande boonen en komkommers alsmede de jonge salade is op veel plaatsen ver pletterd en verloren gegaan. Het noodweer in Noord-Holland. Ook Schagen blijkt, naar „De Tel." ver meldt, zwaarder geteisterd dan aanvanke lijk werd vermoed. De geweldige water massa's, die tijdens het onweer zijn geval len, hebben groote verwoestingen op de akkers aangericht Vooral in den polder Koetenburg ziet men geen bebouwde ak kers meer, maar gelijkt alles op opgespo ten land. De 'greppels zijn polderslooten geworden en alles biedt een troosteloozen aanblik. De akkers die nog boven water uitsteken zijn doorploegd door het water, dat er in beken overheen moet zijn ge- loopen. De producten voor zoover ze niet door hagel zijn stukgeslagen op som mige plekken lag deze eenige centimeters dik staan te rotten in het water. Het is een troosteloos gezicht en de bouwers heb ben met één slag alles verloren. Het be stuur van den polder kwam gisterenavond in een spoedvergadering bijeen om plan nen voor een steunactie te bespreken. Het onweer heeft vooral ook boven de Zijpe gewoed. Daar zijn de boerderijen van de heeren Kxuyer en Marees afge brand. Aan hulpverleening kon met dit noodweer niet worden gedacht, zoodat alles totaal verloren is. De familie Kruyer vluchtte met vijf kleine kinderen in nacht gewaad naar de buren, 'n watermolenaar, waar een oogenblik later eveneens de blik sem insloeg, zoodat de vluchtelingen op nieuw een veilig heenkomen moesten zoeken. Voorts heeft het hemelvuur ook op Wie ringen, en in Callantsoog, Harenkarspel aan verschillende peroeelen schade toege bracht. In de Verwerkingsinrichting te Schagen waren tot twaalf uur in den mid dag reeds 12 koeien, 8 paarden, 8 varkens en een aantal schapen en lammeren aan gevoerd die door den bliksem waren ge troffen. Gok de gewassen in de bouwpolders hebben veel schade geleden. Het welig staande koren is gaan legeren, terwijl ook andere gewassen als karwei, kool en aard appelen geducht hebben geleden. De be woners van Hollands Noorderkwartier zullen den nacht van Donderdag op Vrij dag van den 13en Juni niet gauw ver geten. TRAM UIT DEVENTER TEGEN OPEN HEFBRUG GEREDEN. De ballast diende gelukkig tot stootblok, waardoor ernstiger ge volgen voorkomen werden. Machinist gewond. De sneltram' der Tramwegmaatschappij Zutphen—Emmerik, die om 8.05 uit De venter vertrekt, Is Zondagmorgen aan een groot gevaar ontsnapt. Toen de tram, waarin een 20-tal passagiers waren ge zeten, het station nabij het Pothoofd had verlaten, zag de machnist plotseling, dat het onveilig sein (een roodie vlag), ten teeken dat de groote hefbrug nabij de gasfabriek open was, was uitgestoken. Hij remde uitalle macht, doch kon niet verhoeden, dat de tram met kracht door de ijzeren aMuitboomen reed en tegen de gedeeltelijk geopende brug aanreed. De schok was hevig en de schrik van de passagiers groot. De machinist, de heer Joh. Lammerse uit Doetinchem bekwam een hielbreuk en een vrij ernstige hoofd wonde. Hij kon, na in het ziekenhuis ver boden te zijn, per auto naar zjjn woning te Doetinchem vervoerd worden. Enkele passagiers bekwamen lichte verwon dingen. Het geluid der hotsing drong door tot in de verre omgeving. De commissaris van Politie, de heer A. P. van Tricht, alsmede de inspecteur de heer Van Doorn en andere autoriteiten, stelden onmiddellijk een onderzoek ter plaatse in. De machine is ernstig bescha digd, terwijl het ijzeren afsluithek van de EEN VERVALSCHT ACCEPT. De dader, die „maar" één nul had toegevoegd, aangehouden. Tusschen twee kooplieden te Amster dam waren zaken gedaan. Voor de afwik keling daarvan werden accepten afgege ven. Een van deze accepten vermeldde een bedrag van 1100. De eigenaar van dit accept ging er mede naar zijn familie leden, nadat hij er op een handige manier ten nul had tusschen gebracht en vroeg bet bedrag aan hem te willen uitbetalen, omdat hij geld noodig had voor zijn zaken. De ongeveer 11.000 werden hem ter hand gesteld, maar weldra bleek het be drog. De zaak kwam in handen van de politie. De koopman bleek intuaschen de Stad te hebben verlaten, zonder nader adres. Vrijdagmiddag is hij in Den Haag aan gehouden en op transport gesteld naar Amsterdam. (Het Volk). KLNDER VERLAMMING. Ook in Huissen doen zich eenige ge vallen van kinderverlamming voor. De kinderverlamming schijnt te Gouda een neiging te vertoonen naar volwassen personen over te slaan. Onder de ver pleegden bevindt zich thans een jonge man van achttien jaar. Er is aangifte ge daan van een nieuw geval. EEN JONGE MAN DOOR ZIJN VADER GESTOKEN. Zaterdagavond omstreeks half twaalf heeft de 54-jarige J. P. F. B. voor een café in de Oranjeboomstraat, op den hoek van de Stevenhoogendijkstraat te R'dam, zijn 25-jarigen zoon J. B., uit de Zinker- straat, bij een woordenwisseling een ern stigen steek in de borst toegebracht. De vader, die na den dood van zijn vrouw, die eenigen tijd geleden gestorven s, met een van zijn zoons samenwoont, was Zaterdagavond uit de stad gekomen en kon toen zijn zoon, met wien hij samen woont, niet vinden. Hij passeerde het eafé en daar zag hij zijn zoon J. staan. Er ontstond een woordenwisseling, die buiten het café werd voortgezet en daarbij wond de vader zich zoo op, dat hjj een mes, dat hij in zijn zak droeg, nam en den zoon een diepe wonde in de borst toebracht. Toevallig passeerde juist een dokter, die den gewonde de eerste hulp heeft verleend. Hij stelde vast, dat een bloeduitstorting had plaats gehad in de borstholte. De gewonde is per auto van den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De dader werd gearresteerd. NOODLOTTIGE BOTSING TE VOORSCHOTEN. Gistermiddag omstreeks één uur is een motorrijder met zijn motorrijwiel na bij de St. Nioolaasbrug tegen een boom gereden. De dame, die op de duo zat, was direct dood en de bestuurder ls na enke le oogenblikken overleden. MOTOR TEGEN AUTO GEREDEN. Doordat twee ln elkaar geraakte auto's den weg versperden. De motorrijder gedood. Utrecht, 14 Juni. Op den Biltschen Straatweg nabij het fort heeft een ern stig ongeluk plaats gehad. Een tram reed in de richting Utrecht; twee auto's even eens. Een auto wilde den andere passee- ren. Dat lukte niet. De auto's raakten elkaar en versperden plotseling den weg. Een motorrijder, de heer K. uit Breukelen, uit de richting Utrecht komend, kwam daardoor plotseling voor den auto te staan, die had willen passeeren. Hij kon niet meer stoppen. Een botsing volgde. De heer K. werd zwaar gewond, het lin kerbeen werd versplinterd. Zijn zuster, die op de duo zat, kreeg eveneens ern stige verwondingen nwn een der beenen. Nadat een geneesheer uit de Bilt de eer ste hulp verleend had, werden de slacht offers naar de rijksklinieken alhier ver voerd. Naar wij nader vernemen, is de heer K. aan de bekomen verwondingen over leden. ROEIBOOT OP DEN DOMMEL OMGESLAGEN. Scholier uit Eindhoven ver dronken. woestte. Bloemkool, aardappelen, kropsla, brug, sterk werd verhogen Een vroolijk begonnen toeitochtje van eenige leerlingen van het St. Joris-College is Zondagmiddag op droevige wijze ge ëindigd. De gebroeders Corn. en Jan Jolle, resp. 21 en 13 jaar, Jan v. Amelsvoort, 15 jaar, en Hub. Bongenaars, 18 jaar, waren met een ijzeren roeiboot de Dommel opgeva ren, toen in de kolk voor den Gennep- schen watermolen de boot water schepte en omsloeg. De etaleur O. Jolle wist zwem mende den oever te bereiken en redde bovendien zijn broertje Jan. Ook v. 'Amels voort wist zich te redden, doch Bongo- naars, woonachtig Jan Luykenstraat 29, verdween in de diepte en kon eerst later door de zwemmers op den kant gebracht worden. Toepassing van kunstmatige ademhaling en medische hulp met een zuurstofapparaat hadden geen resultaat-. De jongen bleek reeds te zijn overleden; zijn lijk werd naar het politiebureau ver voerd. Corn. Jolle verkeerde als gevolg van het gebeurde in zulk een overspannen toe stand, dat opneming n het R.-K. Zieken huis aan de Jan van Lieshoutstraat nood zakelijk geacht werd!. BRANDEN. Te Amsterdam. De brandweer te Amsterdam werd Zondagmiddag tegen half een gealar meerd voor een brand die uitgebroken was op*de Geldersche Kade 85, ingerichl voor opslagplaats. Het is thans leeg; vroeger was er een filiaal van de firma Tiggers, in oliën en vetten. Het gezin Tiggers woonde nog op de twee daar boven gelegen verdiepingen. Deze twee verdiepingen stonden bij de komst der brandweer in lichtelaaie. Naar de oorzaak van den brand moet gegist worden, omdat de familie Tiggers afwezig was. Een talrijke menigte was getuige van dezen korten maar feilen brand- Het tramverkeer iangs de Geldersche Kade was ongeveer een half uur gestremd. Te IJsselmonde. Zondagmorgen >s door een tot nu toe onbekende oorzaa:. brand uitgebroken in een der loodsen van N.V. Laming's Hout handel aan het Moleneinde te IJsHel- monde. De vlammen, die snel om zich heen grepen, sloegen weldra door het dak van twee loodsen, die een prooi van de vlammen zijn geworden. Verzekering dekt de schade. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks halftwee zag de machinist van een goederentrein op de spoorbaan ZwolleAmersfoort, nabij de IJsselbrug, een menschelijk lichaam ter zijde van de rails liggen. Bij onderzoek bleek het te zijn het lijk van een jongeman van om streeks 20 jaar, blijkbaar door een vroegeren trein overreden, waarbij het hoofd geheel van de romp werd ge scheiden. Hij was afkomstig uit Halber- stadt (Duitschland), blijkens een op hem gevonden pas. GROOTE BRAND TE ROOSEN DAAL (N.-B.). Koffiebranderij brieken afgebrand. en tabaks fa- In den vroegen morgen van Zondag, te omstreeks kwart voor vier, werd door een voorbijganger ontdekt, diat rookkolommen opstegen uit de koffiebranderij en tabaks fabrieken der fa. J. A. Laane en Zn., ge legen achter het woonhuis van een der firmanten, aan de Markt te Roosendaal. Ongeveer terzelfder tijd werd ook door de dienstbode en door buren ontdekte, dat er achter in de fabriek brand wais uitgebro ken. Fabriek en magazijnen brandden ge heel uiit; omliggende perceelen konden worden behouden. De schade bedraagt 41/« 6 ton en wordt door verzekering gedekt. Dank zij de medewerking der Roosen- daalsche tabaks- en sigarenfabreken en dank zij de omstandigheid, dat de fa, Laane ook te Esschen (België) een fabriek in bedrijf heeft, zal het bedrijf grooten- deels op gang gehouden kunnen worden en- zal ook het personeel zooveel mogelijk in dienst gehouden worden. S.S. „PLUTO" IN AANVARING MET DE „BATAVIER UT. Het 8.s. „Pluto" van de Kon. Ned. Stooboot Mij., dat Vrijdag van Rotterdam naar de MiddeJlandsche Zee vertrok, is op de Noordzee in aanvaring geweest met het s.s. „Batavier III". Laatstgenoemd schip arriveerde Zaterdagmorgen in de haven te Rotterdam met een gat aan stuurboord-boeg en met verlies yan een anker. De „Pluto" bekwam schade boven dewaterlijn en is naar Amsterdam terug gekeerd, het had een groot gat aan stuur boordzijde onder den bak.De schadle van de Batavier IH is onbeduidend. De „Pluto" was voor een drieweeksche reis uitgevaren ooiaar Spanje op Vrijdag den dertienden (volgens zeelieden een on gunstig voorteeken). Bij de Noord-Hinder mistte het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zeer zwaar. De „Batavier III' was op weg naar Rot terdam en voer volle kracht, naar men meende sneller dan de „Pluto". Op een oogenblik riep de wacht» dat een aanva ring dreigde. Een tegenligger naar later bleek de „Batavier III" was vlak bij uit den mist komen opduiken. Een aanvaring was niet meer te voorkomen. Vermoedelijk heeft de „Batavier III" nog een poging willen doen voor de „Plluto" langs te varen, maar dit gelukte niet Met een zwaren stoot raakte het Rot- terdamsohe schip de „Pluto" en daarna scheerde t er vlak langs. Het stuurboord- anker van de „Batavier" bleef in het gat haken en scheurde daardoor de huid ver der open. De „Batavier" heeft daarbij het anker verspeeld. Nadat de „Pluto" ten tweede male was geraakt, slingerde de „Batavier" opnieuw en dreigde de „Pluto" nog eens aan het achterechip te treffen. Dit gebeurde ech ter niet meer, het schip voer achterom Aan boord van de „Pluto" vreesde men, dat er water was gemaakt Er is zeven maal gepeild, daarna had men zekerheid dat er geen lek was. Intusschen waren reeds de voorberei dingen getroffen de redidlingsbooten uit te zetten» Zij hinden &1 ÊforoocL De „Batavier" heeft na de aanvaring drie malen om de „Pluto" gecirkeld en gevraagd of er gevaar was. Het schip stoomde pas door, toen van de „Pluto" was gemeld, dat geen hulp noodig was. Op school zegt de meester: „Visschen kunnen in het water hooren en zien. Wat hebben ze nog meer voor eigenschappen?" „Als ze lang blijven liggen, ruiken ze ZWAAR ONWEER IN BELGIË. Gisteren is er boven Brussel en om streken een geweldig onweder losge broken, dat ruim drie uren duurde. Schier onophoudelijk bliksemde het en v.ilgden buitengewoon zware donder slagen elkander op, terwijl hagelbuien veel schade aanrichtten. In sommige voor steden liepen straten en kelders ten ge volge van den ongemeen zwaren regen val or.der. De bliksem is op vele plaatsen ingeslagen doch blijkt gelukkig alleen stoffelijke schade te hebben aangericht. Ook elders, vooral in de provincie Hene gouwen, hebben Zondag en Maandag ochtend zware onwedera gewoed. In een sanatorium te Havre bij Bergen begaf zich de zoldering onder den druk van het water. Langs den spoorweg te Carnières heeft zich een ernstige grond verzakking voorgeadan. Te Marohe bij Ecausslnes zijn ver scheidene stuks vee in de weide door het hemelvuur gedood. Drie menschen verdronken. Te Bar-le-Duc heeft een wolkbreuk een groot deel der stad onder water gezet en in sommige straten steeg het water tot een hoogte van 2 meter, zoodat de be woners der benedenste verdiepingen zich nog op het laatste oogenblik in veiligheid moesten brengen. Laat in den avond stortten drie huizen, die gelukkig even te voren door de bewoners waren ontruimd, in. Twee vrouwen en een man, die zich voor het aanstroomende water in veilig heid wilden brengen, werden door den stroom meegesleept, en verdronken. Meu belen en andere voorwerpen dreven over al op het water rond. Den geheelen nacht was de brandweer en de gendarmerie, tezamen met een afdeeling infanterie, met het reddingswerk bezig. In de omgeving van Compiègne heeft het water de groote spoorlijn Parijs Berlijn over een afstand van 1 K.M. ge heel weggespoeld, zoodat de treinen ver legd moeten worden. STORMEN IN TAL VAN LANDEN. Het treinverkeer tusschen Frankrijk en Nederland werd vertraagd. Ook Amerika ernstig geteisterd. Londen, 15 Juni. Uit alle deelen van de wereld worden hevige stormen gemeld In de Noord-Amerikaansche staten Min nesota en Wisconsin werden vijf per sonen door een wervelwind gedood en honderden gewond. De stad Eau Claire had het meest te lijden. In Zuid-Amerika werd vooral Chili ge teisterd. Acht personen kwamen om het leven. Te Puerto zou een schip met man en muis in den storm zijn vergaan. Vele kleine schepen zijn gestrand op de kust van Valparaiso. Uit Noord-Perzië komt bericht, dat een nieuwe aardbeving talrijke slachtoffers heeft geëischt. Tien dorpen werden ver woest. Parijs, 15 Juni Sinds Zaterdagavond woeden hevige stormen boven verschil lende gedeelten van Frankrijk. Parijs is er erg aan toe geweest. De telefoon- en telegraafdiensten werden verstoord, ter wijl het verkeer grootendeels moest wor den stopgezet. Een vrouw werd tijdens de paardenrennen te Auteuil door den bliksem getroffen. In Zuid-Frankrijk ia de oogst grootendeels vernietigd. Te Pate- lin, in het Juragebergte, werd een man verlamd toen hij het electrische licht in zijn kamer wilde opsteken, daar op dit oogenblik juist de bliksem insloeg. Kort na 5 uur ontlastte zich een wolk breuk boven Noyon, zoodat het treinver keer naar België, Nederland en Duitsch land tot laat in den avond werd ver broken. Ook in het Zuiden van België hield de storm duchtig huis. De bliksem sloeg in op verschillende boerderijen en doodde veel vee. De oogst is op vele plaatsen ver meld. Uit Spanje en Portugal komen even eens berichten van ongekend hevige stormen. De wijnoogst werd geheel ver nield. ZEVEN KINDEREN VERDRONKEN. T.e EWach bij Landsberg aan de Lech verloor Zondag een meisje van 9 jaar bjj het baden in een meertje plotseling den grond onder de voeten. Negen andere kinderen van 8 tot 14 jaar poogden door het vormen van een ketting het kind, dat reeds naar het midden van het meertje was afgedreven, te bereiken. Ze werden echter allen door den stroom meege- sleurd. Voorbijgangers snelden daarop te hulp, maar slaagden er slechts in twee van de negen kinderen te redden. FAMILIEDRAMA'S. Negen dooden. ^oeft de 83-jarige arbeider Gesto Schmrdlt Zaterdagnacht zijn 82- jange vrouw, zijn 9 en 4-jarige doohter- INS*1® zoontj© met een zak- hftt cw?00 lPe 13"3arig© zoon, die door worfSF -van z9n moeder wakker was ge- nau 18 er geslaagd te ontkomen, vervolgd h6m tot 0p straat had Na zijn gruwelijke daad) heeft de man ae hand aan zichzelf geslagen. van de daad is Jalouzie. toJli6 ünchen heeft een werkbaas Za- rdagnacht zijn vrouw en zijn twee zoons doodgeschoten en daarna zichzelf een doodeljjk schot toegebracht. ZEDENSCHANDAAL TE BOEKAREST. Naar uit Boekarest aan de Nemzeti 1 belicht wordt, heeft een onder- zo®.k door den hoofdcommissaris van politie tegen het Colentina-ziekenhuis in gesteld, aan het licht gebracht, dat het

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6