PUROL r&a(o-pro£r&mm& Hot recept van de week. In huis en tuin. Nieuwe Uitgaven. verplegend personeel ln verbinding stond met een vrouw, Elena Dinesou genaamd, aan welke het de jonge vrouwen, die in het ziekenhuis terecht kwamen, leverde. Diegenen, die zich daartegen verzetten, weiden geslagen en uitgehongerd. Ook beambten van de zedenpolitie waren door Elina Dineecu omgekocht. Dienst meisjes, die Zondagmiddag meit haar galant in de parken wandelden, werden z.g.n. wegens onzedelijkheid door de poli tie opgepakt en eveneens aan Elena Dinescu overgeleverd. Het onderzoek tfraoht aan het licht, dat deze vrouw, die ln een paar jaar tjjds millioenen verdien de, haar aangelegenheden in ieder regee- ringsbureau met gemak kon regelen, aangezien zij overal betaalde sujetten had zitten. EXPLOSIE IN OHINEESCH MUNITIE-DEPOT. Honderd menschen gedood, 300 gewond. Volgens met groote vertraging ontvan gen berichten heeft op 10 Juni een ont ploffing plaats gehad in het munitie depot van Tsjetsjau in Hoenan. Hierbij hebben 100 personen den dood gevonden, terwijl velen gewond werden; er wordt zelfs melding gemaakt van 300 gewon den. De aangerichte schade is enorm. ZWAAR ONWEER IN MIDDEN- ZWEDEN. Vrijdag heeft het in Midden-Zweden den geheelen middag zwaar geonweerd terwijl de regen zonder ophouden neer stroomde. Vooral in de buurt van Lin- köping woedde het onwetr hevig. Een kapitein, twee luitenants en vijf minde ren, die in een ondergrondsche schuil plaats een toevlucht hadden gezocht, wer den, op één soldaat na, allen door den bliksem getroffen. De kapitein' was op slag dood, de anderen liepen tamelijk ernstige brandwonden op. Elders in de omstreken van Linköping is een land bouwer door den bliksem getroffen en gedood. Alle bovengrondsche electriscbe geleidingen en telefoonverbindingen ge raakten defect. Ook het telefoonverkeer van Stockholm met Hfilsingborg en met Hedemora is geruimen tijd gestoord ge weest. Op vele plaatsen is de bliksem in geslagen, o.a. in twee kerktorens te Lin köping. De groote generator van de waterkrachtcentrale te Odensfors, die Linköping van electriciteit voorziet, is ge heel vernield, waardoor de stad zonder electriciteit zat. Talrijke boerderijen en schuren zijn, als gevolg van het inslaan van den bliksem, af gebrand. Ingezonden Mededeellng. KANTONGERECHT ALKMAAR. Een zaak, die nog lang niet op pooten stond. De dag van de Alkmaarsche motor races op 21 April heeft stof geleverd voor talrijke aanrijdingen en verkeersover tredingen van' min of meer ernstigen aard. Zoo stond dan die vorige week terecht de 87-jarig heer J. W. B., koopman te Uit geest, omdat hiji op gameiden datum te Heiloo uit de z.g. Kuillaan den Rijks- straitweg met zijn nieuwe Ford oprijden de, niet behoorlijk de voorkeur had ge geven aan een automobilist uit den Hel- dter, den heer P. J. M. van der Made, die met echtgenoote, vader en kind, eveneens in een nieuw model Ford gezeten, vanaf Heiloo geheel rechts van den weg na derde. Door de manoeuvre van den heer B. had een aanrijding plaats en ontving de auto van den heer uit dien Helder een heftigen schok, waardoor zijn zo(#ntje met het hoofd door de voorruit vloog en zoo danig bloedend werd verwond, dat heel kundige hulp, te Heiloo dloor den plaat- aelijken geneesheer verstrekt, noodig was. Volgens opgaaf van den heer v. d. M. bedroeg de toegebracht schade f 64, be perkt tot een bedrag van 60. De verklaringen van den heer v. cL Ma de en diens echtgenoote klopten echter in geenen deele met het verweer van den heer B., aan wien de schuld van de aan rijding was ten laste gelegd en wien werd verweten, dat hij den heer van der Made, die van rechts voorbij kwam, niet had laten voorgaan. De heer B. daarentegen beweerde, en deze bewering werd door 8 getuigen decharge uit Uitgeest, beves tigd, dat de beer v. d. Made zich op het moment, dat B. den Straatweg opreed, nog wel op 200 Meter afstand bevond, zoodat B. meende niet verplicht te zijn op een auto die zich nog op zoo'n afstand bevond te moeten wachten. De heer v. d. M. en diens echtgenoote verklaarden daarentegen, dat zeer lang zaam was gereden en voortdurend sgnaal was gegeven. De heer Jan Kieft, autobusondernemer uit Groot-Schermer, die zich wegens een paar onbeduidende overtredingen had te verantwoorden en zich op de publieke tribune bevond, werd aangezocht als des kundige zijn meening te zeggen. Verge zeld van een ambtenaar nam hij daarop den op het Singel staande Ford Sedan van den heer B. in oogenschouw en ver klaarde na bezichtiging van het bescha digde voorspatbord als zijn opinie, dat de heer B. de schuld droeg van de aan rijding. Evenwel werd het noodig ge oordeeld om nog meerdere getuigen op te roepen en zullen alsnog worden gedag vaard majoor Steen uit Heiloo, zekeren heer Bakker, wonende Boezemsingel te Alkmaar, de heer Foekert, gepensioneerd schipper der Marine te Heiloo en de heer Senior, die momenteel noor zaken verhinderd was. De zaak werd gehoud e^n^e TOOr ^bepaalden tijd aan- Ulnk8 van dien weg gescharreld. De gelukkige bezitter van een tamelijk bejaard Fordje, die later bleek te zijn de beer K. K., ingezetene van Breezand, bevond zich op 4 Mei in zijn ouden ge- blende te Alkmaar op het Scharloo, alwaar Üüüs 30-6QJuhe SOctË^ApotheoOj^atsian hij blijkbaar onweerstaanbaar werd aan getrokken door den linkerkant van den weg, tot ergernis en nadeel van den heer Vink, koopman te Alkmaar, die kwam aanrijden en zich stipt houdende aan de regels van het verkeer, door den onhan- digen automobilist werd1 aangereden. Een ter plaatse aankomende verkeers agent maakte op verzoek van den heer Vink, die ontstemd was omdat de Ford- rjjdër van die aanrijding absoluut geen notitie nam, proces-verbaal opmaakte, met gevolg dat de heer K. heden werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen, benevens 12 schadevergoeding ann den heer Vink. DAT DE ZEE BRUISE MET HARE VOLHEID. Pas had ik gehooid, dat Hij het maakt, dat alles druipt van vet, of m.a.w. dat er op aarde is een overvloed, die ieder schepsel kan voeden. Dat het wel eens anders is, komt door het gebrek aan Eenheid onder de men schen. En nog vol van deze gedachten.enterde ik den zeedijk op en vóór ik op de kruin stond, woei me de zilten lucht, vermengd met den welbekenden, aromatischen wiergeur» reeds door het wakkere Oosten windje tegemoet. Daar lag het prachtige beeld van de frissche,. wijde zee weer voor me, afge- heind door de heldere contouren van Texel, het al overgoten door de gouden zon, die uit klare lucht haar zegening rondstrooide. Met volle teugen pompte ik de zuivere, zilte lucht mijn longen in en het was als of een intense zuiverheid het geheele lichaam doorstroomde. De zee bruiste met hare volheid. Welk een heerlijkheid, welk een zui verheid, welk een weelde van fijne kleu ren hebben we hier vlak bij de deur! Het is een genieting, zoo men daarvoor open oog, oor en hart heeft van een mach tige bekoring. Stoffeering van de zee was er niet; geen zeiltje, geen rookpluim, geen vlet. Alleen haar eigen volheid hield de zee ten tooi en ze was op haar Zondagsoh best. Haar eigen pronkgewaad, niet op gesmukt met de dingen van de dagelijk- sche doening. Rein en puur. Diep blauw, welke kleur ze voor haar Zondagskleed had ontleend aan de diep blauwe lucht, die over haar koepelde en waar doorheen getrokken waren de witte garneeringen der krullende golfjes; een streep van schuim en een streep warrelig groen hier en daar van het zeegras, dat de kleurcom binatie vervolmaakte. Op de steenen hoofdjes lag dik het zee gras opgerold, waarin kleuters rondstap ten en zich op uitbundige wijze vermaak ten. Overal langs den dijkvoet lag het wier opgehoopd en wachtte op de bezige han den, die 't den volgenden dag wel hooger- op zouden beuren, zoodat het kon worden omgezet en klinkende munt, die de zee, in haar volheid gaf. Maar nu vormde het wier de groene zoom aan het kleed, dat de zee zich had aan laten trekken. Bij de „Frissche Morgen" doken jonge menschen in het heerlijk frissche zeewa ter, dat zóó doorschijnend was, dat je van af den hoogen dijk, de zwembewegingen duidelijk kon volgen en maakten, dat je de lust haast niet kon weerstaan ook het hemd over den kop te gooien en een vroo- iijken duik te nemen in het lokkende water. De zee in haar volheid! Blanke meeuwen zeilden tegen de alauwe lucht en hielden hun feest zwerf - vluchten, heen en weer, hoog en laag, zonder doel. Enkele, wier maag een woordje begon mee te spreken, stonden in hun volle schoonheid aan den zoom- kant van het water en tuurden in de klaarheid daar benedenoof een krabje, een garnaaltje of eenig ander wezentje misschien zicih zou willen opofferen om hun tot lunch te dienen. De zee met hare volheid zong haar stil len zang en verlustigde zich in haar on gereptheid, terwijl ze de vele kinderen wiegde in haar moederlijke schoot. Onbe zorgd voelden zich daar die duizenden wezentjes en leefden daar hun eigen leventje, onbewust van al de zorgjes, waarmee de denkende schepsels meenen zich het hoofd te moeten breken. Lees William Long, de man, die zonder wapens, de wildernis herhaaldelijk tot ver blijf koos, uitsluitend met het doel eenigs- zins op de hoogte te komen van het dier- leven en verlustig u aan de blijheid en de onbezorgdheid waarin die kinderen der natuur hun bestaan doorleven. Eh zoo zal het ook wel zijn met de kin deren, die moeder zee in haar volheid in zich bergt. En ook den anderen dag zullen daar weer de nijvere handen zijn, die uit de volheid der zee gaan putten, waardoor het hun mogelijk wordt te bestaan. Want altijd geeft de zee van haar vol heid, zoowel in materieel en zin als wel in meer subtiel en zin als het oog wordt be koord en de frischheid' u toebruist in kleur en geur; in rythme en in schilde- ring. En nooit hetzelfde, altijd anders en al tijd Interessant. De zee bruist met haar volheid! Robinaon. 4 •- Koffie zetten. 't Is merkwaardig, maar vele menschen weten toch maar geen lekkere kop koffie te bereiden. Koffie bevat een gom of harst, een olie, een vast zout en een vluchtig zout. Het branden ontwikkelt de zoutachtige deelen, die het „frissche" aan de koffie geven. Wil men dat frissch-pikante genieten, dan moet de koffie zoo spoedig mogelijk na het branden gedronken worden, opdat de heerlijke geur niet vervliege. Het branden moet op de juiste maat geschied wezen. Is er te weinig gebrand, dan zijn de zouten onvoldoende ontwik keld en te veel branding leidt tot een bittere smaak. In Europa malen we de koffe, de Arabieren stampen ze in een vijzel Gemalen koffie dient men ln een z.g. fiitreerpot te zetten en men giete snel het water op, opdat het aftrekken spoedig ge schiedde. Er zijn menoshen, die meenen erg zuinig te zijn, als ze weinig poeder in de kan doen en dat lang laten aftrekken. Dezulken bedriegen zich echter zeer, want zijl doen den fijnsten geur verloren gaan, de smaak wordt bitter en de sterk ste hoedanigheden der koffie worden naar buiten gebracht. Is de koffie op Arabische wijze ge stampt, dan kan men de filtreeimaehine niet gebruiken, maar moet de koffie een paar minuten gekookt worden. Dit be denke men echter wel, dat men, evenmin als thee te lang mag trekken, omdat ze dan bitter wordt, uit koffie niet te veel mag trachten te halen, omdat ze dan ver gif wordt. NUTTIGE WENKEN. Koffiedik wordt gewoonlijk als niet meer bruikbaar weggegooid. Als men het echter 'goed droogt en er speldenkussens mee vult, zal men nimmer roestige spel den en naalden hebben. Een aange sneden citroen kan men bewaren door op den aangesneden kant wat zout te strooien.B Noem vazen kan men schoon maken met warm water en krantensnip- pers.Vettig geworden sponzen moet men gedurende vier en twintig uur in water zetten, waarin men het sap van een citroen heeft gedaan; daarna flink uit spoelen in schoon water. De spons wordt dan zoo zacht en schoon, alsof ze nieuw is. Bloemen voor vazen. We oogsten nu gaarne snijbloemen uit onzen tuin om ze in vazen te schikken en er de kamers mee op te vroolijken. t Lijkt ons daarom nuttig om er even op te wij zen, dat men de bloemen 's morgens vroeg of dies namiddags, als de zon is onder gegaan, behoort te plukken en dus niet overdag. Zet ze dan direct een paar uur in water, goed ruim, en schik ze eerst daarna in vaasjes. Men heeft er dan lan ger genoegen van. Houtachtige gewassen, zooals seringen, kan men langer goed houden door het ondereind van den sten gel een kwartier in kokend) water te plaat sen en daarna in koud. In den moestuin. De eerste erwten zullen langzamerhand in de schok staan en we kiezen de mooiste en sterkste uit voor zaadwinning. Ook hij boonen doen we hetzelfde. Late erwten, als hooge groene, kunnen nog gelegd. We zaaien nog wortelen en de in Mei gezaai de winterwortelen moeten uitgedund! zijn op 10 15 c.M. Brusselsch lof zaaien we, zoo noodig, voor den tweeden keer. Tuin- boonen moeten, indien het nog niet ge beurd is, getopt worden. Zuring wordt geregeld afgesneden om frisoh groen te houden. Late bloemkool, zooals Lombokkers, worden uitgeplant op 60 C.M. afstandl Winter-andijvie zaaien we op flink be mesten grond (geen paardenmest). Een der allerbeste soorten is breedblad-wol- hart. Spruitkool wordt uitgeplant op 50 c.M. afstand. Winterracmmenas kan nu gezaaid. Ook de vruohfcboomen vragen onze volle aandacht. Tegen de appelzaagwesp, die vruchten uitvreet, twee weken na hét zet ten der vruchtjes, sproeien met 0,1 pro cent Parijsch groen en 1 pioc. kalkmelk of 0,5 proc. loodarsenaat in 1 proo. kalk melk. De kalk dient om het zware vergif te binden en voor kleefkracht Men zij met de vergiften zeer voorzichtig. Over aardbeibedden, bessen en frambozen spannen we netten tegen de vogela We kunnen er dan zeer lang van profiteeren, vooral bij bessen. Bij frambozen dunnen we de jonge scheuten; de zwakkere nemen we weg, voor zoover ze gemist kunnen worden. Bij, leiboomen vindt de eerste zomer- snoei plaats. Zeer krachtige, lange loten nemen we weg, doch spaarzaam. Voor te vormen vruchtboomen is het nu zoover, dat de gesteltakken geleid en aangebon den kunnen worden. Als de perziken ge dund zijn, alle scheuten aanbinden en doe, waarvoor geen paats, wegsnoeien. Flinke scheuten moeten 16 C.M. van elkaar liggen. In den bloementuin. De volop in bloei zijnde rozen worden geregeld nagezien en de uitgebloeide bloemen verwijderd. De vroegste tulpen zullen afgestorven zijn en daarvan nemen we de bollen uit den grond en laten deze in een bescha duwde en tochtiooze ruimte drogen. Ook andere vroeg bloeiendie bolgewassen kun nen uit den grond, doch sneeuwklokjes, crocus, sciha, winteraoonietjes enz. laten we liever zitten. Ze komen elk jaar op nieuw terug. Neemt imen de crocus uit den grond, dan de bollen, liefst spoedig schoonmaken. Pyrethrums kunnen het beste direct na den bloei verplant worden, evenals iris en vele andere vaste planten. De gezaaide zomerbloemen moeten op h oor lijk e ruimte worden uitgedund. In den regel ia een onderlinge afstand van tenminste 20 80 o.M. noodzakelijk om mooie planten te verkrijgen. Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: No. aa van „Kie-ke-boe" met weer een geestige om- slaigplaat van Jan Kraan, waarbij Bioemink een versje dichtte. Kie-ke-boe krijgt rheumatiek en geneest er weer van. Nans van Leeuwen illustreerde bijzonder aardig een verhaaltje 'van Bioemink. Bij denzelfden verscheen het Jüni-nummer van „Zonneschijn", een echt zomer- en water- spert-nummer. Noemen we o.a. het interes sante artikel van Ir. J. F. L. van Gils over de „Afsluiting en gedeeltelijke Droogmaking van de Zuiderzee", „De Theorie van het Zeilen" door J. L. A. Cuperus, een geestig gedichtje van S. Franke, „Roeierslatijn" en „De familie Nemo", die ook wateravonturen beleeft. Verschenen het zesde nummer van i<m I7en jaargang van „De Tent", orgtan der Nederl. Toeristenkampeerclub, N.K.T.C., welks leden in ons land met hun lidmaatschapskaarat overal een vrijbrief hebben om te kampeeren, terwijl ze ook in het buitenland onmiddellijk relaties hebben. De redactie wekt een ieder op: lees dti blaadje, wordt kampeerder en sluit u dan aan bij de N. T. K. C.l Verschenen bij Gebr. Kluitman te Alkmaar: 1. „De Tocht naar Chattam" door J. G. Kramer. De roemrijke gebeurtenis, waarop de titel slaat, wordt door vele andere gebeurte nissen voorafgegaan, een brand in Amsterdam, waarbij een der beide jonge helden uit dit boek een dappere redding verricht, de ont vluchting van diens vriend uit het weeshuis, hun zeereis naar Spanje aan boord van een koopvaarder, een schermutseling met een En- gelschman, een storm, krijgsgevangenschap en ontvluchting, en- te veel om in een adem te noemen, maar genoeg om het boek tot een heerlijk stuk lectuur voor eiken Hollandschen jongen te maken. W. Hardenberg zorgde voor eenige goede illustraties en een fleurige bandteekening. Prijs ing. I.geb. i.7g. 2. „De Pauw" door Ems van Soest. Een bakvischroman uit Indlë en een heel geschikt boek voor de grootere meisjes, waarin ze nog eens iets anders kunnen lezen dan H.B. school- streken, dans-, tennis- en flirtpartijen, enz. Inka van der Beelen is een meisje van karak ter, wat gesloten en daardoor schijnbaar trotsch, wat haar op kantoor de bijnaam van de Pauw bezorgd en wat haar eerst wel erg eenzaam doet zijn. Gelukkig krijgt ze toch plotseling een vriendin, een goedhartig, slor dig, vroolijk en luchthartig wezentje, dat Inka's ernst, geslotenheid en zwaartillendheid prachtig aanvult. Mooi is in het boek ook de verhouding van Inka tot haar ouders, zusje en broers en tot haar vriend Paul Iffelingh, die later.haar verloofde wordt. Hiet boek is vlot geïllustreerd door Anni van de Ruit. Prijs ing. 2.50, in prachtband 3.50. 3. „De Friezen van het Flevo-meer" door E. Zand'stra. Welk kind interesseert zich niet voor het Bedrijfsleider: „Als ik n de leiding Beef op de tentoonstelling, moet u wel begrij pen, dat een leven van strikte moraliteit noodig is". Actrioe: „Maar dat kan nnjjtn invaller toch wel doen?" Everybody's Weekly, Landen. begintijdperk der Nederlandsche geschiedenis, waarin beschrijving van leven, giewoonten en godsdienst hoofdzaak, jaartallen bijzaak zijn. En welke jongen zou niet verlangen eens een poos te leven als zoo'n knaap, zoo'n vrije Fries, die niet veel andiers behoefde te doen dan leeren1 paardrijden, zwemmen, de wapens hanteeren en hout bewerken voor het maken van kano's en hutten. De meisjes moesten leeren koken, weven, potten bakken, vlechten van manden en matten, en op het land wer ken. In bovengenoemd bijzonder mooi jon gensboek wondt van dit alles verteld en nog veel meer; van groote winterkoude, van jacht, van schaatsenrijden op beenen schaatsen, van een hevige stormvloed, die drie rijke Friezen arm maakte, van het rooven en als slaaf ver- koopen van een der knapen en van diens heel moeilijke vlucht. Een, boek, dat de jongens en meisjes alleen op Zaterdag en Zondag in han den moeten krijgen, omdat ze er toch niet af kunnen blijven. Het boek is rijk geïllustreerd en van een bandteekening voorzien door Pol Dom. Prijs ing. 1.60. In prachtband 2.50. 4. „De nichtjes Jet en Ine" door J. H. BrinkgreveEntrop. Jet en Ine zijn zusjes en hebben een neef Henk, die erg aardig is voor zijn vroolijke kwajongensachtige nichtjes en leuk met ze omspringt. We lezen in het boek tal van grappen, streken en ook ernstiger din gen, die de nichtjes, Henk en nog een jong- mensch, een wat verlegen eendg kind, die door Henk, Jet en Ine wat ontdooid' wordt. Een frisch verhaal, jolig verteld en aardig geïl lustreerd door Miep de Feyter. Prijs ing. 1.Geb. 1.78. 5. „Trudie als Huishoudstertje" door Nanda. Nanda houdt van erge tegenstellingen in ka rakters. De heldin van het verhaal is „every inch" een schat, haar jonger zusje, een kwa jongen en een logeetje een mispunt. Maar de laatste treedt gelukkig niet al te veel op. Guus' kwajongensstreken bezorgen de lezeres jes menig vermakelijk oogenblik, terwijl Tru- die's liefheid en flinkheid in het huishouden heel wat bakvischjes ten voorbeeld zal kunnen strekken. Aardig zijn ook de beide jongens, Hans, die student is eni Tons, het zevenjarig nakomertje, een kereltje met een hartje van goud, maar ontzettend wild, wat hem eerst een nat pak, dan een pak slaag en tenslotte zelfs een ongeluk bezorgt, dat gelukkig nog goed afloopt. Alles bij elkaar een aardig verhaal, voor grootere meisjeB, aardig door zijn afwis seling van ernst en humor. Gieck zorgde voor geestige teekeningen tus- schen den tekst. Prijs ing. 2.Geb. 2.9a WOENSDAG x8 JUNI. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00—'io.IS Morgenwijding. 12.003.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 2.303.00 Liedjes en verhaaltjes door Bep Kroes-Voogd en A. D. Hildebrand. 3.004.00 Grammofoonpl. 4.004.30 Pianostudies door Egb. Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. 5.005.30 Grammofoonpl. 5.306.00 Aansl. van het Tuschinsski-Theatrr te A'dam. Het Theater Orkest. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.40'7.oo Grammofoonpl. 7.007.30 Henry Drabbe: „Wij varen met een Nederland9ch vrachtschip den Waterweg uit". 7.308.00 Optreden van het Wladimir Piqué Trio. 8.01 Opera-concert. Nini Rousel (coloratuur- zangeres), Gaston Bastin (bariton), Louis Dister (tenor), Milorade Yovanowich (basse-chantant). Het versterkte Omroep orkest. 9.159.45 Piano-recital door Suzie Minden. 9.4510.30 Vervolg Opera-concert. 10.30 Persber. Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. Uist. NCRV.-Uitzending. 8.159.30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Grammofoonpl. 11.3012.30 M. F. Jurjaanz (harmonium). 12.00—12.15 Politieber. 12.302.00 Concert. Zang, viool en piano. 2.002.45 Concert. Mevr. H. Scheffelaar-Klots (ie viool), W Boeken (2e viool), F. Leid- ner (altviool), C. de Wilde (cello). 2-453-15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.15—5.00 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Grammofoonpl. 6.307.00 Declamatie door E. M. F. Prins. 7.009.00 Zangconcours uit Zwolle. Gemengde en Mannenkoren. 9.00 Politieber. 9.00'IO.00 Carillonibespeling door J. Vincent op het Kon. Paleis te Amsterdam. 10.0010.10 Persber. 10.10n x» Grammofoonpl. DONDERDAG 19 JUNI. Hilversum, 298 M. Na 6 oor: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Conoert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Hellen Randers: „Onze vrienden de kinderen". 2.303.00 Openingsplechtigheid van de „Zevenmijls" Electriciteitstentoonstelling te Enschedé. 3.004.00 Grammofoonpl. 4.005-00 Ziekenuurtje. 5.306.00 Concert. AVRO-Octet o.l.v. Louis Schidt. Charles v. Isterdael (cello). 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. Daarna: Vervolg concert. 7.15—7.45 Grammofoonpl. 7-45'8.15 Herman Robbers: WagnePs „Sieg- fried". 8.15 Aansl. van den Stadsschouwburg te A'dam. Uitz. van de tweede acte der opera „Siegt- fried" van Rich. Wagner, opgevoerd onder auspiciën van de Waginer Vereeniging. 9-45 Rustploos. Daarna. Het derde bedrijf van „Siegfried". Na afloop Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1878 M. Uftsl. NCRV-Uitzending. 8.159-3Ó Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.3012.30 Uurtje voor de landbouwers. 12.00—12.15 Politieber. 12.302.00 Concert. C. Hengeveld Jr. (viool), W. Kleyweg (cello), G. Hengeveld (piano). 2.45—3.45 Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Grammofoonpl. 5 45—6.45 Orgelconcert door J. Col jee. 6-457-iS R. Groeneveld: „Beschouwingen in het algemeen belang der Aardapeplmeel In dustrie". 7-157-45 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woekeraars". 7.45—8.00 Politieber. 8.00—10.00 Verlossings Samenkomst van het Lager des Heils te Groningen. 10.00—10.10 Persber. 10.10—11.00 Grammofoonpl.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7