'•kS. Pn"' Dr' dc Kerk GEMENGD NIEUWS DJ TROPISCH NEDERLAND. Ja, dit stukje behoort wel degelijk 011- dtr het stadsnieuws. Misschien zullen onze lezers in Indië smalend den neus ophalen en zeggenwat weten ze nou daar in Nieuwediep, waar het eeuwig waait en eeuwig koud is, van de tropen af? We zullen ze eens wat vertellen. We hadden gisteren o tropenmenschen, een doorloopende temperatuur van boven de 26° C., dat is ongeveer 77° F. Die temperateur hielden we den geheelen dag, dat wil zeggen van gistermiddag 1 uur tot gisterenavond 9 uur. Om 6 uur gis terenmiddag, was zij gestegen tot 27.4" C. dat is ongeveer 80° F. Vannachtwe hebben allemaal liggen te puffen in ons warme bed, maar er was nu eenmaal niets aan te doen, we moesten toch zien een paar uurtjes nachtrust te krijgen, vannacht dan was de „laagste" tempera tuur 19° C., d.i. 66° F. Dat het vandaag, Donderdag, weer warm zal worden, hebben wij allemaal al ondervonden toen we vanmorgen op stonden en reeds vroeg de zon ons al op den rug brandde. Dat het misschien nog wel warmer wordt dan gisteren, blijkt uit de volgende cijfers: gisterenmorgen dus Woensdag, om 8 uur was de temperatuur 20.2° O., dat is ruim 68° F.,-heden, Don derdag-morgen bedroeg zij om 8 uur reeds 21.6°, dat is bijna 70° F. Dat onder deze omstandigheden druk gebruik wordt gemaakt van ons heerlijke strand, behoeft geen betoog. In dat op zicht hebben wij hier veel voor boven onze landgenooten, die niet het geluk hebben aan zee te wonen, en die nu, met deze warmte, die in het centrum van het land nog veel sterker wordt gevoeld, zich niet met een bad verfrisschen kunnen. En nu kan het wel zijn, dat toch de menschen in de Oost den neus ophalen voor dit beetje hitte, omdat zij aan meer gewend zijn, maar daar trekken we ons niets van aan: we hebben hier een fijn zonnetje, en onze aardbeien groeien als kool. Nou, en die hebben ze toch in de oost niet, o, zoo. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad is bijeen geroepen op Dinsdag 24 Juni a.s., 's avonds* 8 uur. De agenda vermeldt, naast diverse goedkeu ringen van raadsbesluiten, ontvangstbe- richten en dankbetuigingen, de navol gende voorstellen: Tot vaststelling van de 6e wijzigingsbe- grooting 1929, tot het doen van af- en overschrijvingen begrooting 1929, tot wij ziging van de Alg. Politieverordening, tot verkoop van grond aan. Mevr. de Wed. A. M. de Buisonjé—Spruit, tot verkoop van een gedeelte brandsteeg aan M. H. Klercq. Verder is er een voorstel tot het be schikbaar stellen van terreinen in de Don kere Duinen voor het houden van een bloembollententoonstelling, met gunstig advies van B. en W. Verdere voorstellen zijn: tot sluiting van een boroovlngs- en oneerlijkheidsver zekering, tot verleening van een crediet aan B. en W. van 12.600 voor verbree ding van den Strooweg, ongeveer vanaf de K. K. Begraafplaats tot voorbij „Duin oord", tot uitgifte van grond in erfpacht aan F. Wormsbecher, tot verkoop van grond aan Mej. A. M. van der Kraan. Voor benoeming tot onderwijzeres aan school 7 wordt voorgedragen Mej. O, Hei boer, G. Vader en G. Hettinga, tot lid van de Oomm. van Toezicht op het Middel baar- en Nijverheidsonderwijs in de vaca ture Mevrouw A. P. de Ven—Boon de dames M. Nlessink—Houtkoop en A. M. Schreuder—Jansen. Tenslotte zijn ter visie gelegd antwoor den qp de vragen van den heer L. F. van Loo omtrent het weghalen der school- kaohels, van den heer Terra omtrent de tent van Kalis te Huisduinen, op de vraag van den heer Schoeffelenberger omtrent het venten op het strand. Laatstgenoemd antwoord hebben wij reeds gepubliceerd. B. en W. stellen voor aan mevr. de wed. A. M. de Buisonje—Spruit alhier onderhands te verkoopeu voor den prijs van f 1.— per Ma. een te Huisduinen elegen stuk grond ter grootte van pl.m. 0 M*. ten behoeve van de vergrooting der open ruimte nabij de woning van de koopster. Beroovlngs- verzekering. en oneerlijkheids- B. en W. stellen voor met de N.V. De Incassobank te Amsterdam een verzeke ring te sluiten, welke vrijwel alle gelde lijke rlsloo's van de gemeente dekt. Een tweetal loopende verzekeringen, nl. tegen fraude van gemeentepersoneel (f8.900.— tegen premie van f 44.50) alsmede tegen Inbraak bij den gem.-ontvanger (f 10.000 tegen jaarpremie van f 20.—) kunnen daardoor vervallen, terwijl bij de nieuwe verzekering eveneens Inbegrepen zijn de risico's van den betaalmeester van den vischafslag. Stoomvaartberichten. Radio-Programma. sV,30GNi2ï,-(£S) MOVPRaR]S'r,b'J' -D' ra-". Buitenland. ONMENSCHELIJK OPTREDEN VAN EEN VERPLEEGSTER. Zwakzinnig meisje ln kuip met kokend water gelegd. Uit Teupitz, bij Berlijn, waar zich een krankzinnigengesticht bevindt, wordt mel ding gemaakt van het onmenschelijke op treden van een verpleegster. Een 19-jari.g verlamd en zwakzinnig meisje, dat al twaalf jaar onder genees kundige behandeling was, werd in een badkuip gelegd, waarin de verpleegster kokend water liet loopen. Daarna verliet de verpleegster het vertrek. Het meisje is aan de bekomen brandwonden over leden. De patiënte schijnt dien nacht het bed verontreinigd te hebben. De officier van justitie stelt een onderzoek in, SLECHT WEER IN ENGELAND. Wolkbreuk te Londen. Dinsdagavond is in het zuiden en noor den van Londen door een wolkbreuk scha de aangericht. Op het paleis van Kensington viel vol gens den regenmeter 37.5 millimeter regen. Tunnels van de ondergrondsohe spoor wegen enz. werden overstroomd en het verkeer was een uur lang op 't drukst van den dag gestremd. in de hal van Westmiuster van het par lementsgebouw moest het water dat vijf centimeter hoog stond, weggehoosd wor den. Ook in andere zalen en vertrekken drong water binnen. In het West End1 stonden rijwegen blank en spoelden straatsteenen los. In Ludgate Circus was de druk van het water in het riool zoo groot dat het ijzeren deksel van een mangat twintig meter hoog de luoht werd in geslingerd. De bliksem sloeg op verscheidene plaat sen in. Even voor de wedrennen te Asoot be gonnen, brak er een hevig onweer los. Ook uit andere deelen van het land wor den hevige onweders en stortregens ge meld. In het, Peak-district (Derhyshire) was de schade groot. Daar viel 50 millimeter regen in een bui van 57 minuten duur. ONWEERS. Elders vindt men melding gemaakt vani hevige onweders 'boven) Engeland. Ook Frankrijk en Italië is er door ge teisterd en met deze hitte behoeft dat niet te verwonderen. Te Londen was het het hevigste onweer sedert vele jaren. De lage terreinen zijn overstroomd, de straten werden in' bergstroomen herschapen'. Er zijn twee mannen door den bliksem ge dood. Door de overstrooming van een rivier bij Manchester na het onweer zijn 8 man nen gedood1. Heit spoorweg-, tram- en autobusverkeer is geheel ontredderd. Verschillende stra ten zijn onbegaanbaar. Een aantal men schen is door den bliksem gewond. Ook boven Frankrijk hebben hevige onweders gewoed, die groote materieele schade hebben aangericht. Te Ohaumantei werd door de aanhoudende regens de groote verkeersweg naar Ohantilly vol komen onder water gezet, zoodat hjj voor alle verkeer moest worden afgesloten. Groote oppervlakten bouwland werden overstroomd en de te velde staande ge wassen werden vernield. Vele woningen moesten wegens gevaar voor instorting worden ontruimd. Het ergst werd ln den afgeloopen nacht de streek van Brloude geteisterd, waar het water 'hier en daar eenige meters hoog stond. Te Rome heeft na een onweer een hevige slagregen in 'korten tijd de straten onder water gezet. Ook uit Toscane wor den regens gemeld. De omtrek van het Lago Maggiore werd hedenavond door een wolkbreuk geteisterd. Ten oosten van het Oomo-meer werden door een aardstorting op het traject Glovanma-Colica de landwegen en spoor lijnen over een afstand van 200 M. be dolven. Binnenhuid. MOORD TE BENNEKOM Behandeling voor die rechtbank te Arnhem met gesloten deuren. In den namiddag van 27 Februari werd onder Bennekom. een gruwelijk misdrijf gepleegd. Mej. T. Koperberg te Arnhem, die in de omgeving van Bennekom met haar vriendin mej. Boerwinkel wandelde, werd in een dennenbosch nabij de Breu- kelerweg aangerand en daarna met een dolkmes, waarmee ook mej. Boerwinkel werd bedreigd, vermoord. De verdachte van dit misdrijf, Jan Hoek, had zich Dins dag voor de Arnhemsche rechtbank te verantwoorden. Hem was bij dagvaarding ten laste ge legd het misdrijf dat art. 288 van Wet boek van Strafrecht vastlegt: doodslag voorafgegaan door een strafbaar feit ge pleegd met het oogmerk zich straffeloos heid' te verzekeren. De verdachte, die een kalmen indruk maakte, antwoordde rustig op de vragen door den president, mr. Quintus, hem ge daan omtrent zijn naam, geboorteplaats, enz. Nog voordat de dagvaarding werd! uit gebracht, verzocht de officier van justitie de verdere behandeling van de zaak met gesloten deuren te doen geschieden. De deling met gesloten deuren zal plaats hebben Van de zijde van het publiek w-as de belangstelling, waarschijnlijk doordat te voren was meegedeeld, dat de behand ling van de zaak met gesloten deuren zou geschieden, slechts matig. De officier van justitie heeft tegen e verdachte levenslange gevangenisstraf geëischt. „De Tel." vermeldt nog de volgende bizonderheden: Bij den aanvang der zitting, toen ae verdachte Jan Hoek, geboeid tusschen veldwachters naar de rechtszaal werd ge leid, schrok de getuige- mej. Boerwinkel blijkbaar hevig. Zij verschoot van kleur. Hoek maakte ter zitting niet dien ongun- stigen indruk, dien hij naar de eerste politiefoto's maakte. Hij leek een kalm arbeider op zijn Zondags. Wij vernamen nog, dat de toestand van mej. Boerwinkel op het oo?enblik vrij gunstig is. Na verpleegd te ziin in Wies- baden, waar zij eenige weken voor haar herstel heeft verveld, is zij thans weder als verpleegster te Utrecht werkzaam. De psychiaters, die hun rapport uit brachten, verklaarden, dat zij bi) ver dachte geen bewustzijnstoornis hadden aangetroffen. Hij maakte zich geen waan voorstellingen en is intellectueel aange legd boven het middelmatige. Geen van beide deskundigen wist een motief tot de daad bij verdachte aan te geven. Hij is volkomen toerekeningsvatbaar. Verdachte hoorde een groot deel van het requisitoir huilend aan. Verschillen de malen riep hij uit: „Ik ben geen moor denaar". Dan wees hij de zaal in, tusschen getu gen en riep: „Daar zit de moorde naar". Hierna ving mr. Maten, advocaat te Arnhem, zijn pleidooi aan. Mr. Maten, de feiten nagaande, meende in zijn pleidooi naar voren te mogen bren gen, dat wat te Bennekom was geschied eerder het werk is van een krankzinnige, dan van iemand, die zooals de psychiaters zeggen, intellectueel van aanleg is boven het middelmatige. Spr. achtte het ten laste gelegde niet bewezen. De getuigenverklaringen achtte hij uit eenloopend en tegenstrijdig. DE SCHATGRAVERS VAN ZAANDAM. De schatgravers hebben Dinsdag, naar de N. R. O. mededeelt, opnieuw een po ging aangewend om de opgravingen te mogen voortzetten. Burgemeester en wethouders hebben echter op hun schrif telijk verzoek andermaal afwijzend be schikt. De heer Jan Sol uit Amsterdam be klaagt zich in De Zaanlander bitter over dit afwijzend antwoord. Blijkens zijn mededeelingen in dit plaatselijk blad ging het verzoek uit van hem, van gravin Sylvia, mr. Blaupot ten Oate en van den heer Ramondt. Naar hij verder mededeelt was burgemeester ter Laan er wel voor om opnieuw concessie te verleenen, maar wilden de wethouders het niet, omdat dezen zich niet langer belachelijk wilden maken. De heer Sol zegt, dat als er sprake is van belachelijkheid, dat ln de eerste plaats den ingenieur aangaat, die als man van de wetenschap en als vakman heeft beweerd, dat er niet alleen goud, maar zeer veel goud, verborgen ligt, en wel op de plaats, die nu benaderd is: het gewelf, waarvan gravin Sylvia reeds in de eerste instantie' het bestaan aan gaf, en ten tweede hem en den heer Blaupot ten Oate, die in de zaak gelooven. Het kost de gemeente immare niets, zegt de heer Jan Sol in zijn stukje, terwijl de kans bestaat, dat zij een aanzienlijke som met deze graverij ontvangt Het viertal geeft de hoop niet op, om burgemeester en wethouders alsnog op hun besluit te doen terugkomen. DOOR EEN BEER DOODGEDRUKT. Te Franeker had Maandag een droevig ongeval plaats. Een rondtrekkende Duit- scher was Zaterdag J.l. met een grooten zwarten beer aldaar aangekomen en ge huisvest in het stationskoffiehuis. 's Middags was hij met zijn beer naar eenige omliggende dorpen geweest en had daar vertooningen gegeven. De beer was bij thuiskomst Ln den tuin aan een boom gebonden. De vrouw van den caféhouder Buisma was in de schuur aan het wasschen, ter wijl haar zoontje van ruim 2 jaar bij haar speelde. Toen de moeder wat waschgoed ging ophangen, verkeerde zij in de mee ning, dat het knaapje bij haar was. Op eens hoorde zij het kind gillen en zag toen tot haar schrik, dat de beer het kind in zijn klauwen had. Op haar gegil kwam haar man toesnellen, maar toen zij het knaapje hadden ontzet, was het reeds te laat. Volgens den berenleider moet de oor zaak van den aanval op het kind zijn ge weest, dat het een rood blousje droeg. De justitie heeft het geval in onder zoek. HOOFDAGENT VAN POLITIE VOOR DE RECHTBANK. Op 1 Sept. 1928 ontving de burgemeester van Heerlen een brief waarin de schrij ver den burgemeester verzocht een onder- zoek in te stellen, naar een poging tot doodslag, welke de agent van politie J. H. te Heerlorbaan, zou hebben gepleegd. Het onderzoek vond plaats, doch leverde geen resultaat op. Ook werd in den brief mel ding gemaakt van ongeoorloofde verhou dingen welke twee agenten van politie met de resp. eohtgenooten zouden onder houden. Kort geleden werd de schrijver van den brief ontdekt; het bleek te zijn de hoofd agent van politie K. A., die Maandag dan ook wegens beleediging terecht stond. Verd. zou samen met P. H. uit Heerlen den brief hebben opgesteld. Verd. ontkende iets van den betrokken rechtbank besliste, dat de geheele behan- brief af te weten. M ebhter,Se 00 verzoek van A. had geschreven, be kende volledig terwijl ook de beide belee- diffde agenten bezwarende verklaringen aflegden. A. zou uit wraak aldus hebben vond het voorgevallene zeer npriitlflf en zeer zeker niet passende voor een politieman. Reeds ln 1921 heelt deze handhaver van het gezag" een veroor deeling tot één maand gevangenisstral ondergaan. Spr. achtte de gepleegde feiten bewezen en elschte veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf. Mr Telders pleitte vrijspraak. Op 80 Juni 'a.s. uitspraak. GEVAL VAN KINDERVERLAMMING TE UITGEEST. In Uitgeest doet zich een geval voor van kinderverlamming. Het geval is ge constateerd bij een bijna vler-jarlg meisje. POSTSTUKKEN DOOR BRIEVEN GAARDER GEOPEND? De brievengaarder Oh. J. W., te Bruns- sum, stond Maandag voor de rechtbank te Maastricht terecht ter zake van het ope nen van brieven, die hij als brievengaar der onder zijn berusting had en die niet voor hem bestemd waren. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de brieven inderdaad geopend waren ge weest en daarna met dextrine, zooals ten postkantore wordt gebruikt, waren dicht geplakt. Verd. ontkende het hem ten laste ge legde. Het O. M. vond het gepleegde feit zeer ernstig. Spr. eisohte ten slotte veroordee ling tot zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank besloot de zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris tot het instellen van een nader onderzoek, en bepaalde de verdere behandeling op 15 Sept. a.s. DE „NEUMARK". Snelvrachtdlenst van do Hapag op Ned.-Indlë. Het Handelsblad schrijft: Op uitnoodiging van de firma W. H. Muller Co., agenten van de Ham- burg-Amerika-linie (Deutsch-Austraiische Daimpfschiff Ges. A.G.) hebben wij een kijkje genomen aan boord van het tur- binestoomsohip „Neumark", dat Zondag middag, na de erste reis naar Indië in onze haven is aangekomen. De „Neumark" behoort tot een serie van vier er behooren ook nog toe de „Kurmark", de „Nordimark" en de „Ucker- mark" (de laatste is noig niet in de vaart), welke een sneldienst Hamburg—Batavia onderhouden. De Hapag vaart al jaren op ons Indië, maar de snelle vracht- booten zijn nieuw en de „Neumark" heeft net de eerste reis gemaakt en wel ln 24 dagen van Bremen naar Belawan, met 86 uur oponthoud. De w§rkeUJke vaartijd was dus 22V» dag. De „Neumark"' heeft 11.000 ton laad vermogen en bracht 5000 ton voor Am sterdam mee uit Indië. De „Mark"-booten blijken dus een niet, te onderschatten concurrent van de schepen, welke onder Nederlandsohe vlag varen. De „Neumark" is een imood schip en de offiicleren hebben het heel prettig. Het is zeer modern ingericht, o.a. met een eleotrolood. Men gooit het lood, dat een miniatuur-torpedo is, ln het water en wacht tot het den bodem raakt. Dat hoort men door de ontploffing,, welke automa tisch wordt waargenomen. De diepte ln metera is gelijk aan het aantal seoonden maal twee, verloopen tussohen het oogen- blik, dat het lood bet water raakt en ont ploffing. Vooral wanneer snel looden noodig is, zijn die dingen heel mooi. Voor 't overige: radiopeiling enz., welke onze Nederlandsohe schepen ook hebben. De „Mark"-booten varen heen: Ham burg, Bremen, Antwerpen, Port Said enz. en terug van Port Said zondier stoppen naar Amsterdam, en dan LondenHam burg. De snelheid van de booten is 16 mijlen. „Nederland, let op u saeck". ONGELUK OP DE KAGER PLASSEN. De gewezen Dulteche Keizer en familie aan groot gevaar ont snapt. Ontploffing op een motorboot Vlier gewonden. Woensdagmiddag is op de Kager Plas sen onder Rijnzaterswoude een ernstig ongeluk gebeurd. Mevrouw O. von Pann- wltz, van de Hartekamp te Heemstede, had een gezelschap watersportliefhebbers uitgenoodigd tot een boottochtje op de Kager Plassen. Zelfs heeft zij een flinke motorboot, de Olympia, en gelet op de uit gebreidheid van het gezelschap had zij bij de jachthaven te Warmond een tweede boot aangevraagd. Deze boot was in April van dit jaar geheel nieuw gebouwd en voorzien van een onder deskundige lei ding geconstrueerde motor. Onder de gasten op de Ólympia bevon- den zich de voormalige Duitsche Keizer, net geheele gezelschap bestond uit onge veer 15 personen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak ontstond, plotseling een ontploffing op de gehuurde l>oot, waardoor de boot onmid- oorzaak van het ongeluk is vermoe delijk aan kortsluiting te wijten. In den loop van den avond deden er te Leiden de wildste geruchten de ronde. Men zeide zelfs dat er zeven menschen op Stoomvaart Ml). Nadarland. Kang<ean, 18 Juni te Onrust. Koningin -der Nederlanden, u„ 18 Juni te Southampton. Mapia, t., pass. 17 Juni Perlnt. P. C. Hooft, u., 18 Juni te Port Sald. Poelau Bras, t., 17 Juni v. Colombo. Riouw, u., 18 Juni te Antwerpen. Karimata, t., 16 Juni v. Tanger. Moena, 14 Juni v. Batavia. Poelau Tello, u., 17 Juni v. Suez. Chr. Huygens, t., 16 Juni v. Sabang. Johan de Witt, u., 17 Juni te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Ariadne, 17 Juni v. Malta. Clio, 18 Juni te A'dam. Cottica, 17 Juni te New-York. Deucalion, 17 Juni te Constantlnopel. Doros, 17 Juni v. Fiume. Eos, 17 Juni v. Algiers. Erato, 17 Juni te Bordeaux. Euterpe, 18 Juni te A'dam. Jtson, 17 Juni te Hamburg. Mars, 17 Juni te San Csxlo». Minerva, 17 Juni te Syra. Ares, u., 16 Juni te Corral. Baarn, u., 17 Juni v- Arica. Boskoop, t., 15 Juni v. Valparaiso. Iris, 18 Juni v. A'dam. Poseidon, 18 Juni te A'dam. I Pluto, 18 Juni v. A'dam. 1 Trajanus, 16 Juni v. Kingston. Theseus, 16 Juni v. A'dam. Triton, 18 Juni v. A'dam. Achilles, 15 Juni v. Oran. Ceres, 16 Juni v. Algiers. Helder, u., 16 Juni v. Cristibal. Nereus, 17 Juni te A'dam. Nickerie, 15 Juni v. Curagao. Satumus, 16 Juni te Constantin. Titus, 12 Juni v. S. Domingo. Baarn. u., 15 Juni v. Mollendo. Ganymedes, 17 Juni te A'dam. Nero, 16 Juni te Gothenburg. Stella, 16 Juni v. Huelva. Kon. Holt. Lloyd. Gelria, t., 17 Juni v. Pernambuco. Orania, t., 21 Juni te A'dam verwacht. Zaanland, t., pass. 17 Juni Vlissingen. Drechterland, t, 17 Juni v. Bahia. Flandria, u., 17 Juni v. Santos. Kennemerland, u., 16 Juni te Rio Janelro. Rijnland, t., 16 Juni v. Las Palmas. Salland, u., 16 Juni te Montevideo. Zeelandia, u., 16 Juni v. Lissabon. Eemland, 17 Juni v. A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. N.-Holland, 17 Juni v. MeLbourne. Sigii, 17 Juni te Belawan. Van Spilbergen, 1-7 Juni v. Adelaide. Tinombo, pass. 16 Juni Malta. Toba, 17 Juni v. R'dam Tomohon, pass. 17 Juni Minicoy. Toradja, pass. 16 Juni Djeddali. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 17 Juni v. Las Palmas. HollandAfrika Lijn. Billiton, 18 Juni te R'dam. Giekerk, t., 16 Juni v. Genua. Nieuwkerk, t., 16 Juni te Mombassa. Springfontein, 18 Juni te Antwerpen. Grijpskerk, u., 17 Juni v. Kaapstad Nias, u., 17 Juni v. Lorenzo Marqués. Nijkerk, 17 Juni te A'dam. Rietfontein, u., 16 Juni v. Port Soedan. Rijperkerk, 17 Juni v. R'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Amsteikerk, 19 Juni te A'dam. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk, 14 Juni v. L09 Angeles. Eemdijk, 16 Juni te Los Angeles. Moerdijk, 15 Juni te Los Angeles. Lochkatrine, 15 Juni te Long View. Lochmonar, 16 Juni te Vancouver. Maasdam, 17 Juni v. R'dam. Dreohtdijk, 16 Juni v. Christobal. Leerdam, 16 Juni te Vera Cruz. Nebraska, 16 Juni v. Christo'bal. HollandBritsch-lndië Lijn. Hoogkerk, u., 17 Juni te Karachi. Vechtdijk, t., pass. 16 Juni St. Vincent. HollandAustralië Lijn. Krakatau, t., 18 Juni v. Pt. Said. Arendskerk, u., 17 Juni v. Adelaide. Almkerk, u., pass. 16 Juni Gibraltar. HollandO.-Azië Lijn. Zosma, t., 18 Juni v. Port Said. Java—New-York Lijn. Beemsterdijk, pass. 16 Juni Perim. Sembilan, 17 Juni te Philadelphia. Sitoe.bondo, 18 Jun v, P. Said, Tosari, 15 Juni te Boston. Antilochus, 15 Juni te Sabang. Java Pacific Lijn. Batoe, 16 Juni te Los Angeles. Bintang, 15 Juni v. Singapore. JavaChinaJapan Lijn. Tjikandl, 15 Juni te Cebu. Tjikarang, 16 Juni te Shanghai. Tjiliwong, 14 Juni v. Shanghai. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 18 Juni v. Rangoon. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., pas9. 17 Juni Perim. Insuinde, t., pass. 18 Juni Finisterre. Sibajak, u., 17 Juni v. Gibraltar. Tjerimai, 18 Juni v. Batavia. Kota Baroc, u., 17 Juni te Belawan, Kota Inten, t., pass. 17 Juni Kaap Bon. Djambl, u., 16 Juni v. Belawan. Djember, u., 16 Juni te Sabang. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcor, u., 17 Juni te Rio Grande. Alpherat, 17 Juni te B. Ayres. Ludra, 18 Juni te R'dam. Alphacca, u,, 16 Juni te Montevideo. Alcyone, 15 Juni te Buenes Ayres. Alhena, 16 Juni v. Victoria. Aludra, 16 Jun.1 v. Hamburg. Algorab, 17 Juni v. R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agapenor, 18 Juni v. Colombo. Atreua, 17 Juni te Suez. Clytoneus, 16 Juni te Liverpool. Diomed, 18 Juni v. Tsingtao. Patrocles,' 17 Juni te Londen. Peisander, 16 Juni v. Padang. Polydorus, 17 Juni te Pt. Said. Antenor, 17 Juni v. Singapore. Melampus, 17 Juni te A'daim. Medon, 13 Juni v. Marseille. Patroclua, pass. 16 Juni Prawlepoint. Perseus, pas». 17 Juni Perim. Stentor, pass. 17 Juni Perim. Emxatco Lijn. Jonge Anthony, 15 Juni te Castellon. Jonge Jacobus, 17 Juni te San Carlos. VfRIJDAG ao JUNI. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.05e.45 Uitz. voor scholen. 2.453.00 Grammofoonpl. 3.00—14.00 Maak-het-zelf- cursus. 3.30—5.30 Grammofoonpl. 5.30—6.30 Concert door het orkest van het Rembrandt-Theater. 6.30 Koersen. 6-457-00 Grammofoonpl. 7.007.30 Lezing. 7-308.00 Grammofoonpl. 8.00 Tijdsein, grammofoonpl. 8.r5 Concert door het Concertgebouw Orkest o.l.v. Nico Treep. Herman Leydensdorff (viool). Daarna: Persber. en aansluiting van het Cabaret „La Gaité" te A'dam. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.30n.00 NCRV. Ziekendienst. 11.30—12.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje 12.01'I2.15 KRO. Politieber. 12.15—2.00 KRO. Grammofoonpl. 4.005.00 NCRV. Grammofoonpl. 8.20 VPRO. Concert. Ferd. Hellmann (viool), Else Nolthenius (piano). 8.55 VPRO. Dr. H. de Vos: Wereldbeschou wing. 9.35 VPRO. Vervolg concert. 10.05 VPRO. Declamatie door Louis van Gas-' teren. 10.25 VPRO. Vervolg concert. biv am vatte 611 gedeeltelijk uit eikaar sprong. De monteur en eenige an- oeien werden in het water geslingerd; sommigen sprongen zelf in het water en enkelen werden door de toegesnelde Giympia opgenomen. Koppers was ernstig aan hoofd en handen gewond, hij wist eer ter zwemmend den wal te bereiken. Gravin Lehndorff had ernstige brand- wonden over het geheele lichaam en graal Donnoff had brandwonden aan het hoofd en de linkerhand: de Kaag waren verbrand.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6