Doorzitten een enquete naar het gebruik van brood aan het ontbijt. standbeeld voor hieronymus bosch onthuld. vergiftiging. zware brand te breda Ingezonden. Marine-berichten. ln -den ouderdom van 87 jaar ie te Arnhem overleden F. H. baron van Verschuer, oud luitenant ter zee ie klasse. marine-verrichtingen in ned.-indië. voetbal. gymnastiek. postduivensport. doru8 rijkersverloting. Marktberichten. Dezer dagen vermeldden' de dagbladen de resultaten van, eeni vanwege het Minis erie van Arbeid Ingesteld onderzoek be- troffende heft gebruik van brood bij het ontbijt. Het was een ietwat zonderling be richt; men scheen zeer in 't geheim een onderzoek te hebben ingesteld en de re sultaten daarvan beteekenden niet veel, omdat er ndet uit bleek, dat men des mor gens iniulaats van brood pap in oen' of anderen vorm nuttigde, en bovendien was het zeer onvolledig. Een en ander gaf ons dan ook geen aanleiding er iets uit over te nemen voor onze lezers. Thans lezen wij een vervolg, dat een eenigszins anderen kijk geeft op de zaak. Er wordt vanwege de bakkersp atroo na thans een campagne op groote schaal over het geheele 1'and Ingesteld. Het oomitó, dat zich hiervoor beijvert, deelt aan de bladen het volgende mede: De door het ministerie van Arbeid in gestelde enquête onder schoolkinderen en fabrieksarbeiders over deze aangelegen heid was misleidend' en tendentieus, daar niemand ooit beweerd heeft, dat er geen brood meer werd genuttigd bij het ontbijt en wel1 pap of 'havermout. Wel is betoogd, dat het mindere brooddiebiet te wijten is aan het feit, dat men geen versoh brood aan' het ontbijt kan' krijgen. De enquête had moeten loopen over de vraag, of het publiek ndet aan versch brood de voor keur gaf. Het geldt hier een ernstige zaak, waar voor vele bekende Nederlanders zich inte resseeren. Als men een versch ontbijt heeft, dan begint men dien' dag met een prettig gevoel. De inzet van den dag is beslissend op het verdere verloop, zoo zaide oen der oomitéleden. Uitdrukkelijk zij vastgesteld, dat het verzet tegen deze actie ten onrechte ge baseerd' is op de meening, dat die actie zal gaan ten koste van den nachtarbeid. Men wil de nachtrust der werknemers geen af breuk doen, maar alleen slechts de moge lijkheid soheppen, dat het brood, dat reeds gereed Is, ook afgeleverd mag worden, dus een paar uur vroeger dan nu het geval Is. In alle landen, waar ook de nachtarbeid afgeschaft is, mag wel brood worden af geleverd; alleen in Nederland niet De vreemdelingen, die in ons land komen en hooren, dat in de hotels geen versoh brood is bil het ontbijt, vinden ons land achter lijk. Zeker is, dat het publiek met het oude brood' 's morgens niet tevreden is, en zich mopperend hierin schikt, vooral als het weet dat het brood in winkels en fabrie ken klaar ligt maar ndet afgeleverd mag worden. Naar verluidt zijn eendge hotelhouders voornemens, zelf te gaan bakken, tot schade van het bakkersbedrijf. Is het mogelijk, 's morgens versch brood te eten, dan zal er meer worden gegeten, wat in het belang ls van het bakkersbedrijf. Het broodgebruik is met 38 achteruitslaan sinds do afschaffing van den nachtarbeid. Het comité zal nu een enquête houden onder de 7000 bakker® van ons land, ten einde te weten of naar hun inzicht de wet niet zoodanig moet worden veranderd, dat versoh brood aan het ontbijt mogelijk is. Dinsdag heeft telt 's-Hertogonboscb een belangrijke gebeurtenis plaats gehad, be langrijk voor Den Bosoh, omdat het In het bezit ls gekomen van een kostbaar monu ment, belangrijk voor geheel kunstzinnig Nederland, omdat er de opening van een tentoonstelling van werken, die nog zei den bijeen zijn gezien, aan verbonden was. Hieronymus Bosoh was een kunstsoh.il der, die in de 15e eeuw leefde en die in Den Bosch geboren werd. Het is de bur gemeester van deze stad door wiens be moeifngen dit standbeeld ls opgericht. Dat het Dinsdag tevens een feestdag voor Brabants hoofdstad was, behoeft geen be toog. De onthulling geschiedde door den Commissaris dér Koningin; er werden redevoeringen gehouden door burgemees ter Van Lanschot, wethouder Van Mees- wijk en den kunstschilder Hul'b Luus, ter wijl de dag met een feestmaaltijd werd besloten. Zondag ls te IJmuiden binnengekomen de stoomtreiler „Derika V IJm. 418", aan boord waarvan zioh den vorigen dag on der de bemanning vergiftlgingsverschijn selen hadden voorgedaan. Alle elf op varenden waren zoo ziek, dat zij niet in staat waren te werken. De schipper heeft het schip echter varende weten te houden en binnen gebracht. Dr. R. te IJmuiden vermoedde, dat de oorzaak vleeschvergiftiging was, daar het vleesch al 12 dagen oud en niet gekookt was. De opvarenden werden per auto naar hun woningen gebracht. Allen maken het redelijk goed. Maandagavond, ongeveer half zes, ls brand ontstaan in ben magazijn van eieren enz. der firma v. d. W., in de Sin gelstraat te Breda, vlak tegenover het militaire hospitaal en helend door een scheikundig laboratorium der Kon. Mil. Academie. Onmiddellijk waren een 50 cadetten onder leiding van den gouver neur der Kon. Militaire Academie ter plaatse, die het laboratorium, waarvoor direct gevaar bestond, voor een groot ge deelte leeg haalden. De brandweer heeft met veel materiaal den brand gebluscht. De Katholieke Kring, de Graanbeurs en het laboratorium van de Kon. Militaire Academie hebben belangrijke waterschade gekregen. Het gebouw zelf, ongeveer 80 m. lang en 9 M. breed, is geheel uitge brand. GEVAARLIJKE WEDDENSCHAP. Toen Dinsdagavond de sneltrein uit Heerenveen, die 21.80 uur te Leeuwarden moet arriveeren, den onbewaakten over weg van Boxuimerdam naderde, kwam een viertal Leeuwarder jongens in woeste vaart op rijwielen aangereden om in een soort van sportieve weddenschap te trach ten den overweg nog voor den trein te passeeren. Drie van de jongens gelukte dit, dooh de vierde, de 19-jarlge A. Meijer van het Zuldvliet alhier werd door de looomotief gegrepen en een eind meege sleurd. Onmiddellijk stopte de trein en tal van passagiers stapten uit. Inwendig gewond en in bewusteloozen toestand werd de jongen opgenomen en met den trein naar Leeuwarden vervoerd. Nac wij vernemen, was gisteravond zijn toestond redelijk. De patiënt was bij kennis. Met een half uur vertraging kwam de trein te Leeuwarden aan. De politie heeft de zaak ln handen. Tegen de drie andere jongens ia reeds proces-verbaal opgemaakt. DE „AMSTERDAM" AANGEVAREN. Naar een V. D.-berioht uit Londen meldt, is het Nederlandsche tankschip „Amsterdam" van de American Petroleum Oompany in de nabijheid van de „East Goodwin" ten gevolge van den mist in aanvaring gekomen met een Bngelsche tankboot, waarvan de naam tot dusver onbekend is. De voorsteven van de „Am sterdam" werd ingedrukt, doch het onge val was niet van dien aard, dat er eenig gevaar voor het schip bestond. De Engei- sche haven-autoriteiten hebben den kapi tein van de „Amsterdam" vergunning verleend naar Amsterdam op te stoomen. bij Wlelrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzaoht en gem est men niet Dom ja, te, Tufeo Uc-st PUROL Zeer geachte plaatsgenooten! Evenals vorige jaren is ook nu weer door Burgemeester en Wethouder® toe stemming verleend tot het houden van een Speldjesd'ag ten bate van de vereen. .Zonnestraal", op Zaterdag 21 Juni a.s. Ook zijne Excellentie vice-Adiniraal Quant, gaf het Comité toestemming voor de Speldjesverkoop aan boord der sche pen en in de 'Marine-instellingen. De vereen. „Zonnestraal" mag zich ieder jaar in grootere belangstelling ver heugen. Het kan ook niet anders. De vereen, verpleegt patiënten uit alle oorden dies lands. Op politieke kleur of Godsdienst wordt niet gelet. Elders in dit blad (is door de groote welwillendheid der Redactie) een foto van het sanatorium voor arbeidstherapie op genomen. Als U weet, dat er jaarlijks in Nederland 7000 menschen sterven aan T. B. O., zult U begrijpen hoe hoogst noodig het is tot uitbreiding van het sanatorium over te gaan. Door op de „Zonnestraaldag" een speldje te koop-en, helpt gij mede dat doel te bereiken. Let wel, hoe méér T. B. O. patiënten er ge nezen kunnen worden, des te minder wor den de besmettingskansen voor U zelf. Wij stellen dan ook het grootste ver trouwen in Uw offervaardigheid op Zaterdag 21 Juni. U zult uw portemonnaie niet gesloten houden. Ook uw leuze zal zijn: De Sterken voor de Zwakken, Tegen de tuberculoze. Voor het pl. Comité, JAN MENS, Seor. Dames oolleotrioes kunnen zioh Vrij dagavond, na 7 uur, en Zaterdag den ge- heelen dag aanmelden ln het Algemeèn Tehuis voor Militairen, Spoorstraat. Uw hulp is dringend noodig. Den Helder, 16 Juni 1930. Geachte Redactie. Gaarne zou ondergeteekende onder staande regelen geplaatst zien ln uw veel gelezen blad. Bij mijn 80sten verjaardag mochten wij veel belangstelling ondervinden, ook al omdat ik oud-redder van schipbreukelin gen: ben. Om nu ieder persoonlijk te be danken voor de belangstelling gaat moed' lijk, aangezien er vele felicitaties zijn ge komen van' buiten de gemeente. Daarom wend Ik mij dan tot u. Ieder die bijge dragen heeft om dezen dag tot een onver getelijke te maken, dank ik van harte. In 't bijzonder den WelEd. Heer Burgemees ter voor zijn persoonlijk bezoek en ook het „Helden der Zeefonds", en tenslotte nog het „Stedelijk Muziekkorps", hetwelk op weg was om mij een serenade te bren gen, maar door het zware weer hier ter plaatse genoodzaakt was om huiswaarts te keereni U, geachte redactdq, dankend voor de plaatsing, teeken ik, Hoogachtend, P. RENSMAAG, Artüleriestraat 34, Den Helder. CORRESPONDENTIE. Eenige ingezonden stukken moeten wegens plaatsgebrek tot het volgend num mer blijven staan. F. H. BARON VAN VERSCHUER. f Naar Aneta verneemt, zal in de pe riode van 1 Jupl1 Augustus de Java in hersteling komen op het marine-établis sement te Soerabaja, terwijl de Sumatra na een reparatie op dit établiseiment zal invaren met assistentie van het personeel van de Polikana, waarna het schip volle dig ln dienst gesteld wordt met gelijk tijdige oplegging van de Pelikaan. De De Ruyter on Evertsen zullen tot 1 Juli in onderhoud zijn op het établisse ment en daarna Inschieten en oefenen, terwijl de Piet Hein en de Korten a er tot Augustus in herstelling en onderhoud zullen zijn. 'De onderzeebooten Ei, KB on K 11 zullen in de tweede helft van Juli invaren en Inschieten. De Zeven Provinciën zal ln die nabij heid van Soerabaja oefeningen houden, eveneens de Krakatau, terwijl de Serdang een vaartocht zal maken. Door een groep van D-vliegtuigen zal een nader te regelen tocht worden ge maakt. De Flores zal gereed moeten zijn om binnen 8 etmalen voor een buitenland- sche reis te vertrekken. De Snellius komt ter beschikking voor de oceanografische expeditie. Bij Kon. besluit van1 14 Juni zijn, met ingang van 16 Juni, bevorderd tot off. van den> M.S.D. der ie kl. de off. van den M.S.D. der 2e kl. met titularen rang van off. van den M.S.D. der ie kl. J. A. W. van der Laan, H. P. Alla- ries en J. van Rugge. 2e luit. der mariniers H. Lieftinek wordt i Juli overgeplaatstaan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd bij de gymnastiek- en sportschool der marine aldaar. Off. van den M.S.D. 2e kl. A. Broere wordt binnenkort" uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht, Hr. Ms politievaartuig Nautilus is, onder bevel van kap.-luit. ter zee H. J. van der Stad, van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken tot het hervatten van het toezicht op de vis- scherlj. Bij Kon. besluit van 26 Febr. Is aan kap. ter zee A. Vos vergunning verleend to het aan nemen en dragen der versierselen van ridder der vierde klasse van de Orde van de Kroon 'van Siam, hem1 door den Koning van Siam ge schonken. Een detachement van het bataljon verllch- tingstroepen van het reg. genietroepen uit Urecht is in Den Helder aangekomen tot het deelnemen tot 27 dezer aan de oefeningen der marinekustwacht uit Amsterdam. Een transport van 7 onderofficeren en 16 minderen der zeemacht is met het motorschip Indrapoera uit Oost-Indië gerepatrieerd. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN ls aan ondervolgende per sonen vergunning verleend naar Nederland terug te kceren: Per s.s, Prli.s der Nederlanden, 38 Mei van Pr lok: Schipper A. D. Beaufort, korp. d. mars. J. Tebbes, matr. ie kl. J, Tebbes, mar. ie kl. A J. M. Lobato de Mesquita, ld. E. TUgenkamp, ld. J. Stoelwinder, kwartlerm. J. H. van Gls- bergefi. Per s.s. Tjerimal, 18 Juni van Prlok; Serg.-maj. der mars. J. Klaucke, serg.mach. F. C. Vos, ser».-torpedom. J. Pool. Per s.s. P. C. Hooft, 23 Juli van Prlok: Matr. 3e kl. W. Pees. Per s.s. J. P. Coen, 20 Augustus van Prlok: Opperschlpper J. S. Verheide, id. J. Lub. Van onderstaande schepelingen is de aanwij zing om naar Nederland terug te keeren Inge trokken: Per s.s. Prins der Nederlanden, 28 Mei van Priok: Mar. ie kl. P. v. d. Helm, id. A. H. de Bruin, matr. 2e kl. A. van Stratum, serg.- der mars. J. Klaucke, serg.-mach. F. C. Vos. Per s.s. Tjerimal, 18 Juni van Priok: Schipper A. D, Beaufort. Met ontslag uit den Zeedienst: 23 Juni mar. ie kl. W. R. H. Onsteln. 29 Juli stoker ie kl. J. J. van Hese. 14 Juli serg.-hofm. T. W. P. Rietbergen. 9 Aug. opperschipper J. N. van Koppen hagen. 23 Aug, bootsman- J. Bakker. 26 Aug. matr. ie kl. S. J. Lentz. 28 Aug. korp.-maoh. J. van der NolL Toegekende 'brevetten: Off.-zeewaarnemer E. Bakker F.A.I. 18 Juni: maj.-konstabel P. Brouwer van Wachtschip Willemsoord naar Gruno. 33 Juni: maj.-ziekenverpleger C. Janae van Wachtschip Willemsoord naar 0.zed.kaz., on der intrekking der plaatsing bij Marine-hos pitaal. 19 Aug.: maj.-schrijver P. Klaver van Wachtschip Willemsoodr naar van Speijk. 26 Aug.: serg.-schrijver H. van Dijk van O.zeed.kaz. 28 Juni: id. C. G. Huijssoon van O.zeed.kaz. geplaatst op het Bureau Personee 1 te Wil lemsoord. Qnderstanade schepelingen zijn aangewezen om den 23en Juli a.s. per stoomschip Baloe- ran der Rotterdamsche Lloy-d naar O.-I. te worden uitgezonden: Oppertorpedist J. Bakker, opperseiner P. J. Boon, bootsman H. Swartbol, maj.-schrijver L. J. Melis, serg. der mars. E. Weiland, serg.- monteur M. A. v. Dam, id. S. Schraa, id. J. W. v. Velthuijsen, korp.-seiner C. v. d. Driest, tamb. 2e kl. J. Meijerink, mar. ie kl. A. C. Ponstein, ld. J. M. v. d. Roest, id. M. Ververs, id. W. J. v. Osch, i-d. J. W. den1 Hartog, ld. M. Ronde, id. H. Dassen, id. R. F. Kalksma, id. W. M. Verstegen, id. M. v. d. Berg, id. 3e kl. A. H.. M. Tonnaer, id. K. A. Dank en eijer, id. H. J. v. Rheenen, id. J. Schout, id. W. Keus, id. H. v. Putten, id. F. A. v. Unen, id. J. A. C. v. d. Laak, id. B. P. A. Damhuis, matr. 3e kl L. J. Snijders, mar. ie kl. B. Wouda, id. J. G. M. Jansen, id. 2e kl. A. J. van Baar, id. ie kl. R. Haak. Ondersaande scheelingen worden den aoen Juni a.s. er s.s. Stuijvesant naar W.-I. uitge zonden: Schipper R. C. van den Bosch, serg. der mars. S. van de Vrede, marinier 3e kl. F. Bre inen, id. H. Doezie, id. T. Doezie, ld. J. P. L. S. van Erken Calandt, id. C. Heijblok, ld. F. Homborg, id. F. A. Koster, id. P. Kristel, matroos 2e kl. P. C. J. Scholten, id. K. E. J. Watz. Heldw-nliuw». Zondag 1,1 vertrokken Helder 1 en a naar Oudkarpsel, om nldaar deel te nemen aan de door D.T.S. uitgeschreven nederlaagwedstrij den. Het tweede elftal kwam het eerst ln het strijdperk tegen DTS 2. Als Helder a alch op stelt, blijkt dat *11 5 Invallers heeft. Van den aftrap af gaan zij direct op het D.-doel af, doch stranden op de robuste verdelging, Toch duurt het nog een kwartier eer de H.- ■pll met een moolen kopbal de score voor *ljn elftal opende. Daar de H.^voorhoede te peu terig speelt en de D.-keeper de weinig goed gerichte achoten naar behooren stopt, breekt de rust met onvernnderden stand aan. Na de ruat zit de H.-aanval weer direct voor het D.-doel en la het de 1.binnen, die den stand op a0 brengt. De doelverdedlger van D. krijgt het hard te verantwoorden, doch weet zijn club voor een groote nederlaag te behoed-en. Het *o« te eentoonlg worden om alle nonvallen te beschrijven, daar Helder steeds ln den aanval ia, doordat de H.-midden- llnle, die een goeden wedstrijd apeelde, goed achter haar voorhoede zit. Door twee doel punten van den 1.binnen is de stand spoedig 40, en als het eindsignaal klinkt heeft de r.-blnnen er Inmiddels 5o van gemaakt. Door dezen uitslag heeft Helder 2 aan DTS 2 de grootste nedearlaag toegebracht en moet er nog één wedstrijd gespeeld worden. Hierna kwam Helder I in het veld tegen D.T.S. 1. Ook het eerste heeft 5 invallers. Hel der is al spoedig in den aanval, doch voor- loopig blijft succes uit; als er 20 minuten ge speeld is, weet de r.binnen te doelpunten. Door goed verdedigen van D. breekt de rust aan met 1o in het voordeel van Helder. Na de thee is H. weer het meest aanvallend en is het de l.binnen, die met twee goede schoten den stand op 3o brengt.Met dezen stand komt het einde. Bei-de elftallen hebben door deze uitslagen, daar er .geen tegen-goals zijn, een mooie kans ap een prijs. Hedenavond om 7 uur is het trainen voor Helder A en B. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M.S.F. EN H.W.L.K. Zeemacht—-Oud-W.G.W. 6—0. Zeemacht zegevierde ln dezen wedstrijd op ondubbelzinnige wijze over ottd-W.G.W. Wel hadden wij verwacht, dat Z. den wedstrijd zou winnen, doch dat het een dergelijke uitslag zou worden, hadden- wij niet voorzien. W. was op geen stukken opgewassen tegen Z., de keeper en het backstel hebben hun vereend- glng voor een nog grootere nederlaag behoed. Z. komt uit met drie invallers voor Mulder, Clemmenkowff en Veenln-ga, de spilpaats wordt bezet door v. d. Lee, die voor zijn nummer is opgekomen, in het burgerleven speelt v. d. Lee als spil ln Haarlem I; in deze wedstrijden konden wij zijn schitterende spel kwaliteiten bewonderen. Voorts vielen in als back Meert en als l.buiten Zullekom, die bei den goed voldeden. W.G.W. stelt tegenover Z. de navolgende opstelling: doel: C. Riteco; achter F. v. Hees en J. Schinkel; midden: C. Steeman, S. Rijk en J. Mulder; voorhoede: Bosoh, Haverkamp, H. v. Dam, Llmonart en Koopman. Als scheidsrechter Kelder -de belde aanvoer ders laat tossen wint W'. en wen-scht deze met de zon in den rug te spelen. Deze wedstrijd moest herhaaldelijk onderbroken worden, doordat spelers van beide partijen moesten worden bijgemaakt, dit was geen enkele maal aan ruw spel te wijten. Direct na den aftrap wordt door Z. den W.-keeeper beproefd. Een schot van Kampman gaat naast, een van den middenvoor wordt goed gekeerd en een schot van den midhalf van Z. wordt tot corner ver werkt. Even brengt W. het spel en krijgt de I.binnen van W. den bal en schiet net tegen den paal. Onmiddellijk wordt weer opgebracht voor het W.-doel, waar Vijlibrief in handen van -den keeper kopt, terwijl daarna de l.bin nen over' schiet. Een vrije schop aan Z. toe gewezen even buiten (het strafschopgebied, wordt door den spil naast geschoten, een ge luk voor den W.-keeper, want dit was een schuiver vlak langs -den grond. Een hevig gevecht voor het W.-doel, er wordt tweemaal tot corner verwerkt. Een gevaarlijk hoog schot wordt door den W.-keeper verdienstelijk ge keerd. Wederom een gevaarlijk moment voor W(., Vijlbrief heeft den bal met alleen den keeper voor zich, doch hij kan den bal niet voldoende raken. Nu worden eenige door braken van W. door de Z.-backa onschadelijk gemaakt. Na een Ingeworpen bal maakt Coe- iers van Z. het eerste doelpunt. Jammer wa ren op dit moment twee ballen in het veld, daar de tweede echter geen stagnatie in het bedrijf bracht Het de scheidsrechter door spelen, waarna direct het doelpunt werd ge boren, o.l. had hij dit beter kunnen annuleeren. Nu zendt v. Dam een keihard schot op den Z,-keeper in, doch deze stopt goed. Een harde schuiver van Kampman wordt tot corner ver werkt De W.-keeper wordt nu onderworpen aan een harde proef, doch hij geeft geen kamp. Wederom een vrije schop voor Z., even buiten het strafschopgebied, de .half van Z. neemt dezen schop en de bal verdwijnt via een been van een W.-apeler in het net; zoo dit been niet was uitgestoken was hij vrij zeker naast gegaan. 2—0 voor Z. Nu wordt door Z. ge vaarlijk spel gemaakt ook dicht bij het doel, het schot gaat echter naast Met onverander- den stand gaat de rust ln. Na rust is het de mi-dvoor van W., die den bal aan het rolen brengt. Na een1 liohte verkenningstocht van W. tot voor het Z.-doel neemt Z. het initiaief en brengt op, doch de aanval strand op buitenspel. Na het nemen van een corner wordt het W.-doel voortdurend bekogeld, de keeper weet echter steeds te red den. Uit eert voorzet van Coelers brengt Kampman met een fraai schot den stand op 3—4 voor Z. Een goede doorbraak van W. wordt teniet gedaan door hands maken van een harer spelers. Hoewel Wt over het alge meen goed weet te plaatsen, wordt te lang ge wacht met het doorgeven, waardoor de bal 8'eed8 wordt ontnomen. Meermalen constatee- ren wij dat de Z. backs tot over de helft zijn opgedrongen wat ons erg gevaarlijk voorkomt. De Z. halfline steunt de voorhoede op goede wijze, waardoor zich een snel spel ontwikkelt. Een mooie kans voor W. gaat verloren, doordat de l.buiten- naast schiet. Even een vermakelijk moment: de w. keeper heeft op de knieën lig gende den bal en kruipt over de lijn buiten het doel. Een strafschop aan Z. toegekend wordt, door Kampman keihard ingeschoten, 4—0. Z. is nu wel overwegend sterker en er is voor W. geen doorkomen meer aan, doch de spelers blijven goed partij geven. Uit een goeden voor zet van den l.buiten van Z. maakt Kampman het vijfde doelpunt. Bijna zien wij nu W. doel punten, dooh de keeper loopt uit en beneemt deze kans. Wederom een goede voorzet van links en weer schiet Kampman onhoudbaar in, 60. Nog wordt hands gemaakt door Z., ech ter buiten het strafschop gebied, de bal wordt goed voor het doel geplaatst, doch door slecht schieten gaat ook deze kan» verloren. Ne een corner genomen op het W. doel fluit de icheldsr rechter Kelder, die dezen wedetrljd op beza digde en correcte wijze leidde, dezen zeer een- zijdlgen wodetrijd. Vrijdag e.i. speelt Z. een wedstrijd tegen de bouwvakarbeiders, aanvang 7 uur. Deze wed strijd valt bulten mededinging voor den beker. De bouwvakarbeiders komen met de navol gende opstelling uit: doel Goudswaard; echter C. Heerls en L. Beljer; midden Stolk, Groot- veld en J. Bek; voorhoede Benekar, B. de Boer, J. Bule, Bodenstaf en A Heerit. Een Hterke ploeg, dit kan een aardige wedetrljd worden. NEDERLAAOWEDSTRUDEN V.VJ4.P. Zooals wjj reeds eerder berichtten heeft de V.V.M.P. ook dit leer wederom nederlaag- wedstrijden uitgeschreven. De eerste wedstrijd hiervan, vond Dinsdag avond plaats op het terrein aan den Molger- weg en wel tegen Flevo I. V.V.M.P. telds- één invaller, terwijl Flevo een vrij sterk elftal op de been bad gebracht, bestaande uit spelers van diverse pluimage. De wedstrijd heeft over het algemeen zeer weinig moois te aanschouwen gegeven. Vooral aan de zijde van V.V.M.P. werd er met en kele momenten van uitzondering zeer laks ge speeld. Flevo speelde over het geheel met meer animo en wist daardoor een gelijk spel te behalen. Ongeveer 20 minuten na den aanvang nam Flevo de leiding uit eeni goed opgezetten aan val (1—o). De vreugde was echter van korten duur, want even later maakte de V.V.M.P.- midvoor uit een voorzet van rechts met een mooien kopbal gelijk (11). Ook deze stand beleef niet lang gehandhaafd. Een misverstand in de achterhoede van WMP, waarvan Flevo dankbaar profiteerde, bezorgde haar het tweede doelpunt (10). Hiermede komt rust. Ook de tweede helft kenmerkte zich door een vaak lusteloos partijtje voetbal. Flevo was meerdere malen- in de meerderheid, doch dank zij de hechtheid van V.V.M.P.'s achterhoede werden doelpunten voorkomen. Even kwam V.V.M.P. toen los en weer was het de mid- voor, die met .een goed schot de partijen op gelijken voet bracht (2-—2). In -dezen stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter, d-e heer v. Beek, leidde als altijd tot ieders voldoening. Als vervolg op ons bericht omtrent de op a.s. Zondag alhier te houden Turnkringuitvoe ring, kunnen wij nog mededeelen, dat de route van den optocht als volgt zal zijn: Opstelling op de Marinewerf, daarna lang» Weaatraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Polder weg, Middenweg naar het voetbalerreln. Aanvang van dezen opocht n.m. te t.15 u Bij de oorspronkelijke plannen lag het ln de bedoeling dezen weg langs Kanaalweg en Kerkgracht te nemen, omdat door de besturen der plaatselijke gymnastiek-vereenigingen aan het Gemeenttebestuur het verzoek was gedaan de afgevaardigden uit de besturen der deel nemende vereeniglngen officieel op het Raad huis te ontvangen. Tijdens deze ontvangst zouden de turners en turnsters op het plein voor het Raadhuis verzameld zijn én zou aan het gemeentebestuur een vaandelgroet ge bracht worden. Zulk een plechtigheid vindt bijna overal plaats. Tot groote teleurstelling van de gymnasten en niet het minst van de plaaselijke vereenl- glngen heeft het Gemeentebestuur gemeend dit verzoek te moeten afwijzen, zoodat de ont vangst geen doorgang vindt. Naar men ons meedeelde, zal ongetwijfeld deze weigering ln de toekomst zeer zeker haar Invloed laten gelden, wanneer eventueel hulp of medewer king der gymnastiekvereendglngen mocht wor den ingeroepen. Uitslag van de trekking der verloting ten bate van de vijfde afdracht aan het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers". De prijzen zijn gevallen op: 124 182 160 188 201 227 451 472 528 520 681 682 588 540 670 716 759 812 891 lllfl 1181 1188 1188 1160 1181 1185 1205 1221 1464 1486 1500 1547 1676 1684 1097 1701. 1898 1916 Het afhalen kan geschieden dagelijks van 6—8 uur nam. bij, dan heer H. j. Bok, Hoogstraat 90, alhier. Prijzen, welke vóór 6 Juli a.s. niet zijn afgehaald, worden het eigendom van' den Ned'. Alg. Bond van Postdulveinllefhebbers Afd. A (Noord-Holland) en zullen ver vlogen worden» op de Dorus Rijkers-wed vlucht, te houden- van Lier (België) op 27 Juli a.s. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juni. Aanvoer: 263,0c» kg. aardappelen, Schotsche muizen 4.50—6.60, drielingen 1.50—3.30, kleine 60—80 et; 16,300 kg. tomaten; A 62.20 —63.60, B 58, C 59-40. CC 34-90 per 100 kg.; 1300 bos wortelen 5.408.40 per 100 bos;.335 st. bloemkool 5-50 de 100. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juni. Aanvoer: 51,800 kg. aardappelen-, Schotsche muizen 3.106, drielingen 0.80—2.70, kleine 5.20—6.50 per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 19 Juni. 14 paarden 200450; 7 geldekoeien (ma gere) 180346; 13 idem (vette) 250— 500; 9 kalfkoeien 280400; 63 nuchtere kal veren 1428; 9 schapen (vette) 30142; 51 lammeren 20—30; 2 bokken en geit-en 15; 37 varkens (vette) p. kg. 0.60-0.64 45 biggen 2025 8 konijnen 0.502; 70 kip pen 12; haantjes 0.10—0.75; 31 kg. boter 1.45—1-35. 126645 kipeieren1: br. 4.80—5.10; w. 4—4.60; kl. w. 3.80—4.10 5863 eendeieren 3.603.70. PUBMEREND, IV Jual. Veemarkt. Aangevoerd: 481 runderen, w.o. 210 vette 11.18 per kg.; 256 stuks melk- en geldekoeien 240-vg»; 15 stuks stieren, stug; 37 paarden J 100—aoo, handel stug; 91 vette kalveren 1.10—1.35 handel stug; 348 stuks nuchtere kalveren: slachtkalveren 9—32, fokkalveren 18—30, handel stug; 386 st. vette varken-s: voor de zouterij 0,60—0.66 per kg., voor de slacht 0.58—0.64 per kg., handel vlug; magere varken» 11 stuks, geen handel; 195 stuks biggen 2027, handel vlug; 170 st. schapen 3240, handel stug; 603 lamme ren 18—25, handel stug; 20 bokken; Idp- eieren 4.255.25; eendeieren 3.50; piep kuikens o.io-^a.50.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7