Bloembollententoonstelling te Den Helder 1931. DF. KERMIS. 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. Op initiatief van het departement Den Helder en omstreken van de Nederland- sdhe Mij. voor Handel en Nijverheid wer den in den loop van het vorig jaar bespre kingen gehouden met de besturen der bloembollenikweekers-vereenigingen te Breezand, teneinde de mogelijkheid onder oogeh te zien van het houden van een volle-grond tentoonstelling. Deze besprekingen hadden een zeer gunstig verloop. Dank zij de krachtige medewerking der Gemeentebesturen van Den Helder en Anna Paulowna, alsmede van de bovengenoemde vereenigingen van kweekers kon een vast omlijnd plan wor den opgezet. Hierbij werd er van uitge gaan, dat de tentoonstelling zou worden gehouden in de Donkere Duinen en een ontwerp zou worden gevraagd aan een tuinarchitect. De -besprekingen hadden een vlot ver loop. Een tuinarchitect, die zijn sporen op dit terrein reeds veidiend heeft, ont wierp een plan, dat de volle instemming van de betrokken kweekers verwierf en ook die van het gemeentebestuur, in ver band met de te verrichten werkzaamheden. Eenmaal zoover genaderd1 achtte het Departement Den Helder en Omstreken het noodzakelijk meerdere plaatselijke ver eenigingen uit Den Helder tot medewer king in deze uit te noodigen. Het vreem delingenverkeer kan in groote mate door een dergelijke tentoonstelling worden be vorderd en het lag voor de hand, dat in de eerste plaats „Helder's Belang" V .V.V werd uitgenoodigd aan 'het organiseeren van de tentoonstelling mede te werken. Aan deze uitnoodiging werd gaarne ge hoor gegeven; eveneens geschiedde dit door de aangezochte Middenstandsorgani- sfltios Verschillende bestuursleden van de bo vengenoemde vereenigingen namen zit ting in het tentoonstellingsbestuur, waar van de heeren Sohneuder en Biersteker, resp. voorzitters van het Departement Den Helder en van „Helder's Belang" V.V.V., de functies van voorzitter èn vice- voorzitter op zich namen. In een voor eenigen tijd gehouden bij eenkomst, waarop het comité geconsti tueerd' werd, merkte de voorzitter op, dat er wederom een belangrijke schrede was gezet, om aan den kop van Noord-Holland meerdere bekendheid te geven. Ter jaarvergadering van de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel, op het einde der vorige maand gehouden te Utrecht, werd de tentoonstelling door den secreta ris van het Departement Den Helder, den ■heer M. A. Grunwaldl, aangekondigd1 in de volgenide bewoordingen: Het is mij aangenaam hier mededeeling te mogen doen, dat het Departement Den Helder en Omstreken met krachtige mede werking van de Gemeentebesturen van Den Helder en Anna Paulowna en in sa menwerking met de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, afd. Anna Paulowna, de Vereen. „Helder's Belang" V.V.V. en de Middenstandsorganisaties te Den Hel der, in 1931 een groote bloembollententoon stelling zal organiseeren, waaraan naar wij hopen ook de Texelsche kweekers mede zullen werken. Deze tentoonstelling zal worden gehouden in het wandelpark de Donkere Duinen en zal worden aangelegd door een tuinarchitect, die zijn sporen op dit gebied reeds verdiend heeft. Het is ons daarom zoo aangenaam deze tentoonstelling hier te mogen aankondi gen, omdat deze zal worden gehouden uit een oogpunt van streekbelang, een belang, dat zoozeer de aandacht van onze Maat schappij heeft. Deze tentoonstelling zal tot stand komen door nauwe samenwerking van de ingezetenen van Den Helder, Anna Paulowna, Texel en Wieringen en zal ook dienen om aan den kop van Noord-Holland meerdere bekendheid te geven. Hoe belangrijk ook op economisch ge bied Holiand's Noordpunt vooruitgaat, moge u blijken uit het feit, dat in Bree zand ruim 700 HA. met bloembollen be plant zijn, dat de waarde van den grond daar reeds ongeveer 9000 per H.A. be draagt, waaronder grond is, die voor lut tele jaren vrijwel waardeloos was. Voor vele millioenen wordt er jaarlijks geveild. Ook het mooie eiland Texel heeft een vri uitgelbreide bloembollencultuur en wordt daar jaarlijks 600.000 K.G. bollen ver handeld. Tenslotte is het mij aangenaam te "kun nen mededeelen, dat onder de autoriteiten welke uitgenoodigd zijn zitting te willen nemen in het Eere-Comité, wij er prijs op hebben gesteld ook tot den Voorzitter van onze Maatschappij, Mr. Guépin, dit ver zoek te richten in het vertrouwen, dat u, M. de V., hieraan wel gevolg zult willen geven. Het Departement Den Helder en Om streken roept voor deze tentoonstelling de aandacht en medewerking van ons Hoofd bestuur en de zuster-departementen en zeker zullen wü gaarne alles doen om excursie's naar deze bloembollententoon- stelling in aansluiting op bezoeken n^n-r Texel enz. te helpen bevorderen. CAFE-RESTAURANT „CENTRAL". Just de Boer, de tegenwoordige be woner van Café-Restaurant „Central" aan den Kanaalweg, heeft zijn zaak voor de kermis in een nieuw toiletje gestoken. De heele voorpui is geschilderd en daardoor zeer opgeknapt, een nieuw zonnescherm heeft daartoe nog het hare bijgedragen. Het inwendige van de zaak is onveran derd gebleven, doch door het aanbrengen van eenige ramen heeft de zaal belangrijk meer licht gekregen, wat de gezelligheid verhoogt. De bezoekers zullen een en ander wel weten te waardeeren. R.-K. MIDDENSTANDS-VEREENIGING „DE HANZE". Bovengenoemde vereeniging hield Don derdagavond in den R.-K. Volksbond een ledenvergadering. De voorzitter, de beer P. Luyckx, open de de vergadering met een welkomstwoord waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Hierna deed de voorzitter mededeeling, dat er weder 4 nieuwe leden waren inge schreven, welke later op den avond wer den geïnstalleerd. In de vorige vergadering was besloten medewerking te verleenen aan de feesten bij gelegenheid van het 40-jarig jubilé van „Helder's Belang". Door tegenwer king is de étalage-wedstrijd bij die ge legenheid niet doorgegaan. Aan het verzoek om een vertegenwoor diger van de „Hanze" aan te wijzen in het bouwoomité van „Herwonnen Levens kracht" werd voldaan. De voorzitter sprak zijn spijt uit over de weinige belangstelling van de leden bij de vertooning van de Zuiderzeefilm in Musis Sacrum". In de commissie voor de Bloembollen- tentoonstelling heeft de voorzitter zitting genomen. Bij gelegenheid van het jubileum van .jHelder's Belang" is een gift gestort in het jubileumfonds. De heeren Zoetelief en Van Haaren hebben „De Hanze" ver tegenwoordigd op de receptie. De voorzit ter spoort de leden aan zooveel mogelijk lid te worden van „H. B.", omdat „H. B." steeds werkzaam is in het 'belang van de gemeente. Eenige heeren zijn naar Alkmaar ge weest, om de oprichting van een gewes telijke federatie te bespreken. Tot een beslissing is het nog niet gekomen. Een volgende maal zal de zaak nader worden besproken. Een kwestie met de Middenstands-On derlinge omtrent een uitkeering is naar genoegen opgelost. Een verzoek van „De Hanze" om de toegang tot de kermis om 2 uur te sluiten heeft in zooverre succes gehad, dat thans door B. en W. 'besloten is om de toegang voor rij- en voertuigen op 1.80 uur te stel len. Bij de ingekomen stukken werd mede deeling gedaan, dat het „H. B." zijn vreugde had geuit over de uitstekende wijze waarop de laatste centrale raads vergaderingen waren bezocht. Een schrijven was ingekomen van de K. v. K. omtrent oprichting van een cur sus voor opleiding van winkelpersoneel. Waar het niet in de bedoeling van de K. v. K. ligt, om zelf die cursussen te geven en „De Hanze" het initiatief toejuicht, wenseht zij in deze nog een afwachtende houding aan te nemen. De bloemendag voor „Santos" zal, mits vergunning van B. en W., worden ge'hou den op 15 Augustus. Mocht de vergun ning worden geweigerd, dan zal de bloe mendag alleen bij de kerken plaats heb ben. Daarna had een bespreking plaats over de statuten en het huishoudelijk regle ment der op te richten vereeniging „Katholiek Den Helder". Verschillende op- en aanmerkingen werden in dezen gemaakt en eenige aan vullingen verzocht. De afgevaardigden naar de op 18 Juli te houden vergadering, de heeren Luyckx en Van Amesfoort, kregen opdracht deze wijzigingen op die vergadering te verdedigen. De rondvraag leverde niets op, waarna de vergadering door den voorzitter werd gesloten. De vermakelijkheden. Wij laten hieronder de lijst volgen van de verschillende gelegenheden tot vermaak, voor zoover ons die op het oogenblik be kend is. Mocht er onverhoopt nog iemand vergeten zijn, laat hij dit dan even ten onzen kantore opgeven, dan zullen wij bet a.s. Dinsdag aanvullen. „Casino" heeft, zooals is aangekondigd, Zondag en Maandag de Jordaanklucht „Kom even binnen", terwijl Dinsdag en Woensdag Piet Köhler met de „Boemel baron" hier komt, Omtrent deze laatste operette laten wij hier nog eenige pers uittreksels volgen. „Piet Köhler draagt de operette, maar heeft toch goede zang- en tooneelkrachten naast zich noodig om tot een volledig succes te kunnen komen. En dat behaalde hit met de leden van het operette-gezel schap Langenaken-Beukman. Er werd vlot geacteerd, gezongen en gesprongen. Het werden drie vroolijke uurtjes van onschuldige boemelaars-avonturen van een landlooper, die eenigen tijd als mijn heer mocht eten en drinken en met andere omgaan. De muziek werd door Hendrik Kreeft goed verzorgd een lust de populaire wijsjes in den juisten toon te geven." Van Donderdag tot en met Zondag de revue-operette „Hou je roer recht I" van Schakels en Gosschalk. „Scala-Bioscoop", Kanaalweg. Hier is tijdens de fcermisweek de bekenide revue „Hallo Bandoeng", welke in de groote ste den veel succes behaalde en waarvoor on getwijfeld ook Wier de toeloop groot zal zijn. Medewerkenden zijn o. a. de uit het tooneelstuk „Merijnfije Gijzen" welbekende Sisca Kremer, verder artisten als Kalman Knaak (hier meermalen opgetreden in operettes), Cor Smit, Johnny Rovo, enz. Prijzen 1.0.80, 0.60 plus rechten. Aanvang Maandag. Voor plaatsbespreking raadplege men de advertentie. „Witte Bioscoop", Koningstraat. Ker- mis-programma. Tegen bijbetaling van 60 en 30 cent kan men op zijn kaartje naai de revue in ..Scala". „Tivoli-Bioscoop". Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag zingende en spre kende film met Riohard Tauber in de hoofdrol. Het is de eerste film met dezen artist, d'ie we hier kriigen. Prijzen 1. en f 0.60. Van Donderdag af Circus Faveur. Wed. Van Os, Koningsplein. (Boven zaal café Van Weelde). Zang en muziek, optreden van een oud-Volendammer. 't Kegelhuis, J. Burger, Plantsoen. Mu ziek. Belersch Bierhuis, Kanaalweg. Speciaal Café „Central", Kanaalweg. Muziek, ingericht gedurende de kermisweek. Bondsgebouw M.M.P., Plantsoen. Mu ziek, afgewisseld door 'het optreden van Piet Groenendaal en Hemri Durand. Op het kermis-terrein: Theater pittoresaue, Westplein. Theater Bosco. Molenplein t/o Poort van Kleef, z.g. ezel-theater. De directie is hier op telegrafisch verzoek van enkele bezoe kers, die dit theater op de kermis te Lei den hadden gezien en die zich met enkele inwoners vereenigden en de directie tele grafeerden hier te komen. Voorts de caroussel van Janvier, de be kende rupsbaan, en diverse vermakelijk heden, die hier niet afzonderlijk worden vermeld. TENTOONSTELLING VAN DE WERELDBIBLIOTHEEK. keuze kan worden uitgezocht. H'er is o.a. bij een roman van Galswortby, de Freelands, het bekende boekje van Andreas Latzko, Mensehen in den Oorlog, de roman van Upton Sinclair, «de Wildernis», enz. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de gedrukte uitnoodigingen. Goed begrepen dus Op Dinsdagavond 15 Juli, om 7 uur in Casino. Om 8 uur de lezing. Slechts één enkele avond, z»o- dat het zaak is dezen vrij te maken van andere bezigheden. En het mooie weer. Ja, want dat gaat niet altijd samen. In tegendeel, bet is traditie geworden vraagt u maar aan de oudere Nieuwedie- pers dat die kermisweek ook tevens de week is van regen, wind, ruw weer, en dat het er ditmaal naar uitziet alsof we het prachtigste weer van de wereld zullen heb ben, mag dan ook wel eens speciaal ver meld worden. Kermis en mooi weer, het is haast te veel van het goede. Voor het jongere geslacht zijn thans weer veel bewogen dagen aangebroken, dagen van hevige avonturen, rijk aan in houd en aan romantiek. Zóó toen ons Hel- dersche Kanaal tusschen Posrtbrug en Westplein langzamerhand vol kwam te liggen met de woonschuiten, waarmede vele kermismenschen hier hun heerlijk heden hebben aangevoerd, is ook de Hel- detrsche jeugd mobiel geworden. De ste keltjes, wier aardsch bestaan in de afge- loopen weken vooral als het geregend bad, want dan bijten ze flink zwaar werd bedreigd, werden weer vrijgegeven, wamt er waren nu andere zaken, die de aandacht der jongens en meisjes in beslag namen. Of is het niet fijn op zoo'n tent- in-aaribouw te mogen rondspringen en trots de tropische hitte allerlei dolle spel letjes te doen? Goedig en oogluikend laten de mannen, die d!at zaakje opbouwen, dit to e. Levendig is het aspect van de stad ge worden, althans wat het kermisterrein betreft. Zooals men weet, blijft de Kerk- gracht nu geheel vrij van kramen en ten ten; alleen voor het raadhuis en op den hoek van den: Singel wrordt het volge bouwd. Overal, op alle woonschuiten en bij de woonwagens, die hier tijdelijk hun domicilie hebben gekozen, zijn de wasch- lojnen gespannen, en wapperen vroolijk de truitjes, directoirtjes en andere 'kleeding- stukken, die met deze hite drogen als, ja als mispels, en die een kleurig, zij het dan ook geen artistiek aspect aan de stad geven. Op het oogenblik, dat wij dit schrijven, is 'het qpg niet mogelijk een overzicht over het geheel te hebben; veel moet nog wor den opgeslagen, en komt eerst op het laat ste oogenhlik. Maar dat is zeker: als het weer zich even goed houdt als de afge- loopen weken, hebben noch de Heldersche, noch de kermismenschen te klagan. Dinsdag 15 Juli ln Casino. Wat de «Wereldbibliotheek» is, weet wel elk eenigszins ontwikkeld mensch. Voor de jongeren is dit niet zoo van zelfsprekend als voor de oudere generatie, omdat de stichting al dateert van een 25 jaar terug en in den tegenwoordigen tijd van boeken-overproductie de uitgaven van de Wereldbibliotheek, kortweg W.B. genaamd, wel eens wat te veel onder de groote massa teloor gaan. Hetgeen zeer te betreuren is, omdat de stichting van de W. B„ naast bijvoor beeld die van het Nut, destijds door den stichter, L. Simons, is opgericht met het uitsluitend doel de beste lectuur voor zeer lagen prijs onder het volk te bren gen. Een doelstelling, die ieder zal toe juichen, en die ook reeksen van jaren is verwezenlijkt. Wij kunnen hier niet verder over uit wijden maar wij hadden dit inleidinkje noodig voor mogelijk onkundigen. Want Dinsdag 15 Juli krijgen we hier een ten toonstelling van de uitgaven dezer W. B., en wij zouden graag zien dat men daar in groote massa's heentrok. Deze ten toonstelling is georganiseerd op initiatief van de plaatselijke afdeeling der Nederl. Vereeniging tot afschaffing van alcohol houdende dranken. Want deze vereeniging beweegt zich ook buiten den en geren drankstrijd op het gebied van algemeens volkscultuur. Zooals gezegd, zij nam het initiatief, en uit den aard der zaak zijn dan ook de leden der afdeeling allereerst voor deze tentoonstelling uitgenoodigd, tegelijk met die der afdeeling S.D.A.P. en de bij den Bestuurdersbond aange sloten organisaties. Praetisch gesproken dus alle modern georganiseerde arbei ders hier ter plaatse. Deze allen krijgen een uitnoodiging om ter tentoonstelling te komen, die slechts één avond gehouden wordt, van 7 uur af, en waar de heer Winterink, lid van het hoofdbestuur der W. B.-Vereeniging, een inleidtng zal houden over de cultureels beteekenia van het boek en de W. B. Uit den aard der zaak is de tentoonstelling vrij voor per sonen boven de 16 jaar. Ieder, die een uitnoodiging heeft ontvangen, heeft recht van toegang voor 2 personen. Bovendien ontvangt hij een bon, waarop, met bij betaling van slechts f 1.50 voor bind- en verzendkosten, gratis 4 boekwerken naar ONGEVAL BIJ HET ZWEMMEN. Gisterenmiddag is aan den dijk bij het zwemmen de pl. m. 19-jarige. Jongman bijna verdronken. Dank zij het doortas tend optreden van toeschouwers en voor bijgangers is hij er echter goed afge komen. In het water bevonden zich een aantal zwemmers, op den wal stonden eenige toeschouwers. Onder hen bevond zich de heer Hoogerwerf, die bemerkte, dat een zwemmer teekenen van vermoeidheid gaf. Drie zwemmers zwommen naar de plank en de heer Hoogerwerf bemerkte, dat een van hen niet goed opschoot en van vermoeidheid kreunde. Hij begaf zich onmiddellijk naar den waterkant en verzocht de|twee zwemmers hun vermoeiden kameraad aan wefl te brengen, hetgeen zij echter niet deden. De heer Hoogerwerf besloot toen zelf de plank af te gaan. Aan het eind van de plank, waar hij tot zijn middel in het water stond, bleef hij staan en moedigde den vermoeiden jongeman zooveel moge lijk aan. Deze deed nog slechts zwakke slagen en verdween nu en dan even onder water. Net op tijd kreeg de heer Hoo gerwerf een vinger van den drenkeling te pakken, waarna hij hem verderop de plank trok- Hij kon den jongeman echter alleen niet verder krijgen en riep de hulp in van een ander omstander. Onder wijl had een voorbijganger, de heer Kramer, bemerkt dat er iets gaande was en deze nam den drenkeling, die geheel bewusteloos was, over en droeg hem in het gebouwtje van «Frissche Morgen», waar hij met andere aanwezigen onmid dellijk kunstmatige ademhaling begon toe te passen. Onderwijl werd dokter Rienks gewaarschuwd. Toen deze kwam, had de kunstmatige ademhaling reeds sucees gehad. Hoewel de drenkeling nog niet bij zijn positieven was, ging de ademhaling reeds vanzelf. De jongeman werd in een deken, die door een bewoner van den Kanaalweg was afgestaan, ge wikkeld, en met de auto van den heer Kuiper naar zijn woning vervoerd, waar hij direct ondef de wol werd gestopt. Hoewel er tamelijk veel zwemmers en toeschouwers waren, had eigenlijk nie mand er erg in, dat een van hen ver moeid was. Het is een geluk geweest, dat de heer Hoogerwerf, zelf een goed zwemmer, het heeft bemerkt. Dank zij zijn optreden en van hen die de kunst matige ademhaling toepasten en daarbij assisteerden, is het goed afgeloopen. De toestand van den jongeman is rede lijk wel. KENTERING IN HET WEER. Die verfrisscbing brenlgt lil de natuur. Eindelijk is een omkeer gekomen in de weersgesteldheid, en een verfrisschende regen is neergedaald op velden en wegen. Een verfrisschende regen, niet alleen welkom om eenige verkoeling te brengen van de warme zomerhitte, maar ook als lafenis voor de natuur. Wel helaas, brengt deze buitengewone zomer voor tal van mensehen ook zijn smarten en zorgen l Lezen wij nog niet in ditzelfde nummer der krant wederom van vernielde oogsten, van hagelbuien, van overstroomingen Maar over 't algemeen is dit een zeldzaam fraaie zomer, waarvan wij met volle teugen proflteeren. Misschien, dat er wel eens iemand onzer onder de al te inten sieve hitte puft en zwoegt en blaastdat is meer een kwestie van temperament, ieder indididu zal daar hoogstwaarschijn lijk wel weer ep andere wijze op reageeren. Maar niemand is er, hoezeer hij ook last heeft van de warmte, die niet best te vreden is met het weer. En zoo behoort het ook te zijn, als het zomer is, moet hij daarvan blijken geven, anders doen wij beter de seizoenen te vernoemen. Hoe snel en hoe duchtig hebben wij ons weten aan te passen aan ons tropisch klimaat 1 De dames, ja, die hebben in den zomer toch al bun luchtige kleedjes, maar tot zelfs de heeren toe weten zich thans zomersch te kleedenluehtig, sportief, zoodat er de wind (ais die er is!) lekker doorheen kan waaien. Om van de zwem mers, die bijna niet meer uit hun element komen, nu' maar niet meer te spreken. Allemaal hebben we bruine nekken of armen of in ieder geval iets bruin aan ons; onze hoofden, elk alweer naar aard en aanleg, varieeren van bietrood tot donkerbruin, de een mag wat roziger uiterlijk hebben dan de ander, maar oosterlingen zijn we allen. Maar allemaal hebben we schik met zoo'n eenigen zomer en allemaal hopen we, dat bij nog lang mag duren. Eigenaardig is het met het weer ieder oogenblik onweer ergens in het land of in het buitenland, een verfris schende bui, maar onmiddellijk daarna herstelt het zish weer en komt de zon stralend te voorschijn uit de hooge, blauwe luchten. En Donderdagavond kon, wie op den dijk of aan het strand was, genieten van een zeldzaam fraaien zons ondergang. Door de weerkaatsing van de zonnestralen op de eigenaardig gevormde wolken ontstonden zeer merkwaardige lichteffekten, die voor enkele minuten den hemel in een verblindenden, inten- sieven gloed zetten. Ongetwijfeld hebben velen, die er getuige van waren, een oogenblik stilgestaan om van dit zeldzame schouwspel te genieten. Toen gisterenavond, na lang dreigen en aarzelen, eindelijk flinke regenbuien wat lafenis brachten, zag het wel uit naar verandering in het weer. Den canschen nacht en ook heden morgen nog viel de regen in stroomen neer en de uitgedorste aarde ving hem eretie op Niettemin is de temperatuur nog hoog gebleven, zoodat wel weer op de verwezenlijking van het gezegde «Na regen komt zonneschijn» met groote waarschijnlijkheid mag worden gerekend. MELKPRIJS OVER JUNL J.l. Donderdag betaalde de „Hollandia" Holl. fabriek van melkproducten en voe dingsmiddelen voor de kaas over de maand Juni geleverde melk 7.12 per 100 Liter. OPENSTELLING POSTKANTOOR. Evenals elders zijn ook hier de uren van openstelling postkantoor en telefoon dienst uitgebreid. Ingaande 7 dezer zul len de uren van openstelling kantoor zijn: gi/2121/», 231/» en 6—7 uur, en die van den telefoondienst van 8—1 2—4 en 61/ —Tl* uur. W. van worden worden Het winkelhuis van den heer den Bergh, manufacturier, zal verbouwd en een gedeelte zal aangebouwd. Aannemer J. Hoep ia met dit werk belast Het feestje van de bewaarschool, ge lijktijdig gehouden met het schoolfeest der grooteren, is eveneens uitmuntend geslaagd. Met spelletjes en traetatie werd den kleinen een prettige dag bezorgd. Ook kregen ze nog een aaidig cadeautje mee naar buis. OOK DE POST- EN TELEGRAAF DIENST UITGEBREID. Behalve de reeds vermelde uitbreiding van den telefoondienstvoor abonné's, kunnen we nu nog mededeelen ,dat ook voor den post- en telegraafdienst het kantoor een half uur langer opengesteld zal worden. Met ingang van Maandag 7 Juli is het kantoor voor post-, telegraaf en telefoon geopend voor het publiek van 8.3011.30 uur, van 1416 uur en van 17.3019 uur. De telefoon-abannó's kunnen nog langer opbellen en wel van 8.8012.30 uur en van 13.30—19.30 uur. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GETROUWD: A. J. de Ridder en M. Jongejan. OVERLEDiEN: J. H. J. Bartels, 81 jaar, ongehuwd. Verloren: met steentje. POLITIE. een gouden oorknopje Door W. Breider is opnieuw een aan vraag ingediend ter bekoming van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. Hiervoor is door hean een perceeltje land gekocht gelegen aan den Schorweg vai J. Keijzer, alhier. De leerlingen P. Cruin, N. Keijzer ea W. Metz zijn toegelaten tot de eerst} klasse van de Handelsschool te Dei Helder. SCHOOLFEEST. Het schoolfeest, gevierd door de open bare en R.-K. school, is in alle opzichten weer goed geslaagd. Wel dreigde het weer de vreugde te verstoren en plaste tegen den middag de regen neer, maar gelukkig kon men schuilen, en duurde de onweersbui niet lang. De jongsten zijn weer met een groot aantal auto's naar Huisduinen geweest en hebben zich daar, behalve aan zee, vooral in den speeltuin vermaakt. Tot< slot werden ze nog op een biosGoopje, met als hoofdnummer een aardig sprookje, getracteerd, De groote groep kinderen, die anders altijd naar Bergen ging, is nu met de boot tot Schoorldam gegaan, en vandaar gewandeld naar den speeltuiü te Schoorl. Behalve het spelen in tuin en duin was hier nog als extra attractie een poppen- kastvertooning en een goochelaar. Tijdens het diner van de geleiders is nog even door den heer D. Stammes het feit herdacht, dat de heer H. Jonker voor de veertigste maal meeging, n.1. leerst als leerling, daarna als muzikant en de laatste jaren als geleider. Met een krans van versch-geplukt eikenloof werd hij gehuldigd. De champagne ontbrak, maar de vreugde was er niet minder om! De oudste leerlingen hebben als slot van hun schoolfeestjes de reis naar Amsterdam gemaakt. Een drukke en lange dag, maar één van groote waarde voor hun heele verdere leven! COÖPERATIEVE BLOEMBOLLEN - VEILINGVER. „BREEZAND" (G.A.) TE ANNA-PAULOWNA. De eerste droge veiling van leverbare bloembollen, enz. zal worden gehouden op Dinsdag 15 Juli 1930, des vnn. 10V» u. Inbrengen der goederen kan geschieden tot en met Zaterdag 12 Juli a.s. HET AANSTAAND ZANGCONCOURS. Gewoonlijk wordt het concours van „De Noordhollandsohe Zangersbond" ln de open lucht gehouden en dan zoo mogelijk slechts op één dag. Hier zal men echter

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14