GEMENGD NIEUWS Wieringen. Schagen. Laatste berichten. Zwaar weer boven Gelderland. Twee auto's in een rivier gereden. Een ernstig ongeluk aan de Zwarte Zee. Ontploffing in een chemische fabriek. Ingezonden. de vereenigingen in de groote tent naast Veerburg ontvangen en met het oog op d* ruimte is het concours nu weer in twee dagen verdeeld en zal gehouden worden Zondag 6 en 13 Juli Den eersten dag nemen reeds 16 koren ded, die ieder 2 nummers zingen, zoodat we er in totaal 32 te hooren krijgen. Voor het publiek lijkt ons een verdeeling over twee dagen dan ook wel verkieselijk, daar mei anders wat te veel van het goede krijgt en nu kan het concours beide dagen op ren behoorlijken tijd afgeloopen zijn. Ife 16 koren, die a.s. Zondag zingen, zijn verdeeld over drie afdeelingen vrou- wenroren en vier afdeelingen gemengde korffi. 's Middags halt één zal het gemeente- bestiur van Anna Paulowna de jury, het hoofdbestuur van den bond en de direc- teurei en voorzitters der deelnemende vereeiigingen ten gemeentehuize ontvan gen. Het concours zelf vangt om half twee aan. Na afloop wordt de uitspraak der jury lekend gemaakt en om zeven uur heeft dan de eere-wedstrijd plaats tus- schen de vereenigingen, die des middags een eenten prijs behaald hebben. De jixy bestaat uit de heeren Nico Hoogerverf, toonkunstenaar te Haarlem, Jac. Boiset te Amsterdam en Sam. Vles- sing te tJmuiden. Behal/e de gemeente hebben tal van vereenifingen en personen prijzen of geld voor prjzen beschikbaar gesteld. Het tantal gevallen van diphtherie breidt zbh alhier nog steeds uit Tot heden zijn 10 gevallen geconstateerd, waarvan 8 te Wetterland en omgeving, en 2 te Den Oever. Aan (en aannemer L. van der Valk is ten behteve van het maken van een dui- fcerput net' aansluiting aan waterleiding (kanaal) voor waterafvoer Wieringer- rneer nut bijbehoorende werken, alsmede ten behteve van het graven van een water leiding [kanaal) tusschen Wieringermeer en Wieringen, tot en met 24 December 1930 ovrrwerkvergunning verleend voor 76 maxnen. Bij brslnit van den Minister van Justi tie d.d. liJuli j.1. is aan het Bestuur der afd. Weringen van de HolL Mij. van" Landbaiw toestemming verleend tot het aanlegden en houden van een loterij, ter gelegeiheid van de dit jaar te houden ten- topnsteling. In di maand Juli of Augustus zal in deze ganeente een collecte worden gehou den tei bate van de vereeniging voor doofstommen-onderwijs te Amsterdam. MOND- EN KLAUWZEER. Ond»r het vee van den heer O. M. Tijsen te Ooserland is een geval van mond- en klauwieer geconstateerd. WONINGBOUW. Doo* den aannemer J. O. Klein zal in de Bet een woonhuis worden gebouwd voor lekening van den heer P. Takes; aan din Mekkenstuinweg door den aan nemer F. G. Krommedam uit Alkmaar één roor den heer M. de Haan, In verband met het as. vertrek van den tegenvoordigen voorzitter, ir. J. P. Ma- zure, b in de vergadering van de afd. Wierirgen der Ned. Ver. tot Afsch. van Alcohdh. Dranken tot voorzitter benoemd de heer J. de Wit. EEN AUTO-ONGEVAL. J.L Woensdagavond geraakte te Zand- buren een luxe auto van den heer J. Boer- sen, komende van Den Oever,, welke voor een uil andere richting komende auto aan den kant van den weg reed, vermoedelijk door Iet slippen van een achterband in de vrij diepe weggreppel en maakte daar bij woiderlijke capriolen. Door flink op tredenvan den chauffeur, welke de machi ne terstond uitschakelde, werd erger voorkomen. De drie inzittende dames en de chauffeur kwamen, behalve enkele kleine verwondingen, er best af, ook de auto lad weinig letsel bekomen zoodat het oigeval, dat zich aanvankelijk vrij ernstij liet aanzien, goed afliep. J.1. Woensdagavond werd in hotel Lont, te Hippolytushoef, in een gecombineerde vergadering van de besturen der 4 kaas- fabrieken de inschrijvingsbiljetten ge opend' van het vervoeren per auto, der kaas van de 4 f abrieken naar de Alkmaar- sche markt. De uitslag hiervan is als volgt: Vdder, Anna Paulowna, 1.75 per 100 stuks; O. Everts en J. Poel, te Wieringen, 1.15 per id.; Gebr. Kaan, Wieringen, 1.70 per id.; C. Pz. de Haan en A Poel, Wieringen, 1.40 per id. Gegund aan de laagste inschrijvers, de keeien De Haan en PoeL DE HOOIOOGST. De hooioogst is dit jaar in de Schager Kogge bijzonder best. Er werden 8 a 9 wagens geteeld. Sommige stukken komen nog boven de 9 wagens. Op enkele weiden loont het vee alweer op het etgroen. Ge lukkig is de blaar nog van weinig betee- keris. Het getal aangetaste koeien bepaalt ziel nog maar tot enkele. TRAM SCHAGEN—V. EWIJCKSLUIS. De tram Schagenv. Ewijcksluis, hield hare jaarvergadering te Schagen. Do uit komsten waren over 1929 minder goed dan in vroegere jaren. Dit was voorname- lijs het gevolg van de opruiming der trim SchagenWognum. Het deel Scha gen, Heerenweg, kwam voor gezamenlijke rekening. Toen SchagenWognum werd opgebroken, moest de Wieringer tram een nieuw contract sluiten. Een en ander oefende op de financiën een nadeeligen invloed uit. Het dividend over 1929 werd vastgesteld op 4 procent. BOHAGEB MARJOWERZICHT van Donderdag 3 Juli 1930. Daar hier in de omgeving het mond en klauwzeer nog niet zoo erg heerscht kunnen we niet zeggen dat daarom de markt zoo slecht bezocht wordtde reden hiervan zal wel liggen in het feit, dat de menschen druk aan den hooioogst zijn, en de koeien te duur om er behoorlijk brood van te halen. Dat we den handel missen voor andere plaatsen, zit wel in het feit, dat met name Zuid-Holland, veel van het mond- en klauwzeer heeft te lijden, daar zijn zelfs de melkprijzen daarom al opgeloopen. De kalfkoeien golden tot f 410.magere koeien tot f 330.De vleeschhandel is aan den zeer duren kant en er is waarlijk weer een verhoogiug in prijs te bespeuren, dit schijnt hier in te zitten, dat men het Deensche vleesch, dat veel in de steden wordt gebruikt, met de warmte slecht kan verkrijgen, ook al bij gebrek aau goede wagons, hierbij komt dat er heel weinig nog wordt aangevoerd van de Hollandsche vette koeien, daar men niet te vreezen heeft, dat vooreerst de prijs daalt en men in den huidigen toestand toch niet beesten kan terugkoopen, de hoogste markt was f 460.—, de kwaliteiten zijn over 't algemeen niet best. Paarden waren er ook nog aardig wat, de handel begint echter alweer te luwen, hoogste markt was f225.Stieren waren niet goedkoop, hoogste markt f 260. De nuch tere kalveren bleven goed in prijs, er werd nog een prijs van f42.50 besteed- De wol veehandel is wat flauw, maar prijs houdend, magere schapen tot f 28.vette schapen tot f38.—, lammeren tot f25. De vette varkensmarkt is vrij stabiel, de biggen en magere varkensmarkt eveneens met de huidige prijzen is er dan ook een goede verhouding met de spekprijzen. Hoogste markt vette varkens per pond 32i ct. per pond. Biggen tot f 28. magere varkens tot f31. LONDEN, 5 Juli 1930. Bij een ontploffing te Castleford in de chemicaliënfabriek werden meer dan 300 huizen geheel of gedeeltelijk vernield. Het aantal dooden bedraagt 13, van de gewonden verkeeren er nog 6 in levens gevaar. AMSTERDAM, 5 Juli 1930. Naar aanleiding van de stappen die de directie van het Persbureau Vaz Dias bij den Secretaris van den Radioraad heeft gedaan inzake het, via de omroepvereeni- ging die voor de eerste maal het Alge meen Programma op Maandag 30 Juni heeft verzorgd, ontvangen verbod op het uitzenden van Beursberichten in de Pers berichten, heeft de Directie van het Pers bureau Vaz Dias van den Secretaris van den Radioraad het volgende telegram ont vangen: Algemeen Programma-Commissie heeft „haar besluit tot niet-toelating van Beurs- „berichten in Algemeene Programma's „gehandhaafd". DE RECORDVLIEGERS GELAND. Nadat het vliegtuig „City of Chicago" 533 uur en 14 minuten in de lucht was ge weest voor de poging om het wereldduur- record' te verbeteren, is het vliegtuig Vrij dag te 23.30 uur (Greenwiohtijd) geland. In totaal hebben de vliegers 66.360 K.M. afgelegd en werd 223 maal verbinding met een ander vliegtuig tot stand ge bracht tot het bijvullen van de benzine en levensmiddelenvoorraad. Er werd 30.520 liter benzine en 1600 liter olie verbruikt. Binnenland. Vele boerderijen afgebrand. Eén vermiste. Uit Eist (Geld.) wordt gemeld: Boven de 'Over Betuwe heeft Woens dagavond een hevig onweer, gepaard gaande met grooten regenval gewoed, Er is eenig vee in de weide door het hemel vuur gedood. In Huissen is de bliksem in twee groote hofsteden geslagen, toebehoorend aan Baptist en van Lentjes. Alles is afge brand. Onder Gent is de bliksem in de boerderij van Hutmacher geslagen, welke eveneens is afgebrand. Een jonge man, uit bet naburige Haalderen, die bij de blussohing hielp, wordt vermist. Onder zocht wordt of hij onder de puihhoopen ligt. In Huissen aan de overzijde van den Rijn is de bliksem in de boerderij, toebe- hoorende aan bet Kroondomein en be. woond door den landbouwer Ederveen ge slagen. Een schuur is in de vlammen op gegaan. Hier en daar heeft het hemelvuur hooioppers op de weilanden getroffen en in brand gezet De zware donkere lucht deed noorwcer met hagel verwachten. Hagel is echter achterwege geblevon, zoodat de fruitstreek daarvoor gespaard is. In dén Achterhoek. Donderdagavond is de bliksem geslagen in het café »De Korenmolen* van den heer W. Heyltjes te 's-Heerenberg. Het huis stond onmiddellijk in lichte laaie en is tot den grond toe afgebrand. In de gemeente Gendringen was het noodweer. Te Etten brandde i. woning van den heer Pothof tot den grond toe af. In Voorst is de boerderij van Naafs en in MecheleD is de boerderij van Reintjes een prooi der vlammen geworden. Te Amersfoort Donderdagmiddag heeft boven Amers foort een zwaar en hevig onweer gewoed, waarbij een wolkbreuk een groot gedeelte van de stad onder water heeft gezet. Groote hagelsteenen brachten veel schade aan de te velde staande gewassen. Eenige groote boomen werden totaal ontworteld. Het historische monument bij Monniken dam liep lichte schade op door omwaaien van drie boomen. De diensten van open bare werken en gemeentereiniging had den het druk met het opruimingswerk. Bij het station van de Oosterstoomtram werd een gedeelte van de baanhelling door het regenwater weggespoeld. Tijdens een onweersbui heeft het gister avond te Barneveld zoo geweldig gere gend, dat verschillende straten geheel blank stonden. In de Jan van Schaffelaar- straat stroomde het water zelfs eenige huizen binnen. In de buurt van Deventer. Men meldt uit Deventer: Wij doorkruisten vanmorgen in gezel schap van den rijksveldwachter Grave uit Wesepe het door de reeds gemelde ramp getroffen gebied van Overijssel. Daarbij bleek het ons, dat de bui van Donderdagavond haar werking begen onder Oist en haar weg heeft genomen over de Dingshof en Wesepe tot aan Heeten, dat is dus ongeveer een lengte vaD 10 K.M.; de breedte van bet terrein in kwestie bedraagt naar schatting zeker 4 K.M. Binnen deze grenzen liggen dui zenden hectaren bouwland en het valt nog op geen stukken na te bepalen, hoe veel bunders veldvruchten totaal verloren zijn gegaan. Daarbij komt, dat boewei enkele landbouwers verzekerd zijn tegen stormschade, de voorwaarden van de po lissen in de meeste gevallen geen ver goeding voor hagelschade toestaan. Som mige getroffenen willen overgaan tot het afmaaien van de halfrijpe graansoorten, om op deze wijze er nog iets van te redden; in hoeverre dat zal gelukken, blijft echter een groote vraag. Gistermorgen bleek, dat nog een derde boerderij in de buurt, nl. die van H. Brinkbuis te Ramele, in de gemeente Raalte, door den bliksem was getroffen en in de asch gelegd. De schade wordt hier gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Hoe sterk de hagelslag van Don derdag was, blijkt uit bet feit, dat bij den landbouwer B. J. Njjkamp niet minder dan 50 kippen door de vallende hagelsteenen in het veld den dood von den. Ook bij andere landbouwers is veel pluimvee verloren gegaan. Bij den land bouwer ten Have te Pleegste en vele andoren werden alle ruiten van de wo ning vernieid. Rundvee werd in de weide gedood, hooibergen getroffen en in brand gezet. Het ergst van alles blijft echter de oogstschade. Daar waar Donderdag nog het rijpend graan golfde, waartusschen korenbloemen en klaprozen kleurden, is nu een troosteloos, naargeestig aspect van lange rogge, waarvan zoo goed als niets terecht, zal komen. In dit geteisterd gebied woont een nijvere bevolking, die voor dag en dauw uit de veeren moet om met veel zwoegen den van nature armen grond te bewerken. In de laatste jaren gaf de bodem veel goeds terug in ruil voor de zorgen, vooral door ontginning, aan het bouwland be steed. Dit jaar echter wordt hier, zooals wij reeds zeiden, letterlijk niets geoogst. De niet-kapitaalkracbtige boeren, die bovendien toeh al een moeilijk jaar door maken, zullen het dus heel hard te ver antwoorden krijgen. Te Gorrediük. Donderdag heeft boven het dorp een hevig en langdurig onweer gewoed, waarbij de bliksem verscheiden malen is ingeslagen. Bij den heer J. de Jong is tweemaal de boerenhuizinge getroffen, waarbij de laatsta maal een begin van brand ontstond, dat echter tijdig gebluscht kon worden. Yerder sprongen op verschil lende plaatsen nog electrische lampen. Boos weer in Friesland. Te Warns is Woensdagavond de blik sem geslagen in de boerderij, bewoond door den heer H. A. Stegenga. De boerde rij is afgebrand. Te Hindeloopen is de groote watermolen van Burggraaf en Terpstra getroffen. De molen is afgebrandl Zwaar weer boven Baarn en Soest Donderdagmiddag omstreeks vijf uur heeft boven Baarn en Soest een kort doch hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een hevigen plasregen. In beide gemeenten stonden verschillende straten blank. Voor zoover bekend ver oorzaakte de bliksem te Soest geen onge lukken. Te Baarn echter is de bliksem in geslagen in het gemeentelijke pomp station en in een woonhuis aan de Nas- saulaan, waar een begin van brand ont stond. Deze brand kon echter door de be woners bijtijds worden gebluscht. Verder sloeg de bliksem in de Hagelslag fabriek van den heer de Ruyter, waarvan de schoorsteen werd gespleten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AUTO-DIEFSTAL. De dief gegrepen. Op het stationsplein te Eindhoven is Woensdagavond een auto gestolen, ter wijl de eigenaars, de heer en mevrouw Nauta uit Groningen zich in een hotel bevonden, Het feit werd door mevrouw Nauta opgemerkt Zij waarsdnr de eenige automobilisten en met deze begon imen de achtervolking van den autodief, die over den Bmimasingel verdwenen was. Op het plein voor het postkantoor slaagde men er in hem in te halen. Het was de 24-jarige chauffeur L. G., afkom stig uit Maastricht.. Hij had juist te voren aan eenige voorbijgangers den weg naar Maastricht gevraagd. Bet publiek hield hem in de auto gevangen, totdat de po litie gearriveerd was. De man is opgeslo ten. Voor den commissaris van politie beweerde hij, dat twee jongens in de auto waren gestapt, van wie hij vermoedde, dat zij er mee wilden wegrijden. Om dit te voorkomen was hij toen zelf achter het stuur gaan zitten na de knapen te hebben weggejaagd. DIEFSTALLEN IN DE HAVEN VAN ROTTERDAM. Vragen van den heer Wijnkoop omtrent vermeende medeplichtig held van. de directie van Miiller en Co.'s Erts en Scheepvaartbedrijf. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft aan den minister van justitie de volgende vraag gesteld: Wil de minister mededeelen, waarom geen gevolg is gegeven aan de aanklacht, welke de heer J. W. Rozenstok op 27 Juni 1929 bij den officier van justitie te Rot terdam heeft ingezonden, omtrent ver meende medeplichtigheid van de directie van de N. V. Wm. H. Müller en Co.'s Erts en Scheepvaart Bedrijf aan bepaalde ha- vendiefstauleï:die in de haven van Rot terdam hebben plaats gevonden? DE DELFTSCHE STUDENTEN IN HET PALEIS. Naar de Nw. Rott. Ort. verneemt, heeft de Officier van Justitie, mr. Masink, hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbnk te Amsterdam, waarbij de beide Delftsche studenten wegens buisvredebreuk zooals men zich zal herinneren, waren zij op 10 Mei j.1. na dé Varsity het Koninklijk Paleis binnengedrongen waren veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 weken. BoltenJaiML VtJf dooden. Te Murraybay in Quebeo reed een auto in een scherpe bocht hals over kop in de St. Lourens. De chauffeur van een vol genden' auto zag het ongeluk en versnelde zijn vaart om hulp te gaan bieden, met het noodlottig gevolg, dat ook zijn auto in de rivier stortte. Vijf van de zeven inzittenden van den tweeden auto zijn verdronken, terwijl de menschen uit den eersten auto allen veilig den oever wis ten te bereiken. Een boot omgeslagen en 16 menschen verdronken. Naar Wolff uit Odessa meldt, is bij het ontschepen van een gezelschap toeristen, dat de archeologische opgravingen te Olviopol bij Odessa wilde bezichtigen, een ernstig ongeluk gebeurd. De boot, die het gezelschap naar den wal zou brengen, sloeg om en de 45 inzittenden vielen te water; slechts 29 hunner konden gered worden. MEVR. LOEPESOOE TE BOEKAREST. Een verblijf voor haar in gereed heid gebracht. De Berlijnsche „Nachtausgabe" meldt uit Boekarest: Het echtelijk geschil tus schen den Roemeenschen koning Oarol en zijn vrouw, kroonprins Helena, is in een nieuw stadium gekomen. De voormalige vriendin des konings, mevr. Loepescoe, is uit Weenen te Boe karest aangekomen en heeft haar intrek genomen te Sinaja, waar zich het zomer verblijf des konings bevindt. Op diens be vel zijn kamers voor-haar gereserveerd en men verwacht, dat Oarol Zaterdag te Sinaja zal aankomen. Verder verluidt, dat te Boekarest wordt omgezien naar een villa, waar mevr. Loe pescoe zich zal kunnen vestigen. 11 dooden, 20 gewon dien. In een fabriek van chemische produc ten te Castleford in Yorkshire heeft gis ter een ontploffing plaats gehad, gevolgd door een brand, waardoor het geheele gebouwencomplex vernield werd. De huizen in de buurt werden ernstig beschadigd en alle ruiten in de stad zijn gesprongen. Er werkten 100 arbeiders. De ontploffing werd 0 mijl in den om trek geboord. Ziekenautos en brandweer- afdeelingen daagden dadelijk van ver schillende zijden op. Reuter meldt nader uit Castleford, dat er gisteravond 11 dooden waren en twin tig gewonden. Er hebben 3 ontploffingen na elkaar plaats gehad en een regen van stukken staal, puin en brandende voorwerpen kwam in een omtrek van een kilometer op de stad neer. Een der arbeiders werd door de ontploffing in de rivier geslin gerd, waar hij verdronk. Vrouwen en kinderen kwaimen dadelijk na de ontplof fing radeloos toegesneld. De politie moest voor de veiligheid het terrein afzetten. SPOORWEGONGELUK BIJ BOLOGNA Veertien dooden. Donderdagmorgen om kwart over ze ven is op het station Sasso, dat 18 KAL van Bologna verwijderd ligt, een passa- gierstrein uit Milaan met een goederen trein in botsing gekomen. Veertien men schen zijn bierbij omgekomen, terwijl velen kwetsuren hebben opgeloopen. OBERAMMERGGAU. De passiespelen te Oberammergau zijn reeds bezocht door ongeveer 100,000 per sonen. Van dezen waren er ongeveer 84,000 Duitschers en 16,000 vreemdelin gen en onder deze laatsten 7000 Ameri kanen. LEEUWENTEMMER ERNSTIG GEWOND. De leeuwentemmer Eglar Wessoli werd Donderdag na afloop van een circusvoor stelling te Stutgart door een anderhaif- jarige leeuwin, die voor de eerste maal in de menage was, aangevallen en zwaar ge wond. De leeuwin sloeg met haar klauw in dén rechterslaap van den temmer en beet hem in den bovenarm. Een tweede aanwezige temmer had de tegenwoordig heid van geest in de menage te springen en het slachtoffer uit de klauwen van het roofdier te bevrijden. De gewonde is in bet ziekenhuis opgenomen. DE STERFGEVALLEN TE LÜBECK. Reeds 60 duodien. Donderdagmiddag en gisterenoohtend zijn weer twee kinderen te Lübeck over leden. Het aantal dooden Is nu tot 50 ge stegen. Volgens mededeeling van dien stedelijken gezondheidsdienst zijn er nog 69 kinderen ziek, 74 rijn genezen, terwijl nog 59 onder observatie rijn. Donderdag hebben de doctoren met collega's uit Hamburg opnieuw een con ferentie gehouden. Men heeft besloten de twee genezingsmethoden, die door ande ren waren aangewezen, niet toe te pas sen, daar men hiervoor de verantwoor ding niet durfde te dragen. AARDBEVING TE OALCUTTA. Een aardschok te Calcutta (misschien waren het er ook twee, onmiddellijk na elkaar) die zoowat twee minuten duurde, werd begeleid door onderaardsch gerom mel. Volgens een mededeeling van het ob servatorium te Bombay lag de baard waarschijnlijk in Assam, waar de beving zeer hevig moet zijn geweest. Volgens een mededeeling uit Gauhati in Assam zijn et tusschen 2 u. 26 m. en 8 u. 45 m. negen zware schokken gevoeld. De eerste stoot beschadigde verscheide ne gebouwen. Het geheele telegrafische en telefonische verkeer is gestoord. Tal van menschen zijn gewond. Lichte aardschokken duren nog voort. De spoorwegen in Bengalen zijn op verscheidene plaatsen beschadigd, maar de treinen kunnen, hoewel met ver minderde snelheid, nog in alle richtingen, behalve twee, loopen. Nadere bijzonderheden. Een nader bericht over de aardbeving die hedenochtend om drie minuten vóór drieën is gevoeld, meldt: Hoewel er geen schade door de aard schokken is aangericht, behalve eenige ontreddering van de telefoonlijnen, beleef de de stad toch een hevigen schrik. De gebouwen trilden en wankelden. Tal van menschen vluchtten de straat op en kam peerden tot het aanbreken van den dag buiten. De schokken zijn ook elders in Ben galen gevoeld, met name te Seraj Ganj, waar twee schokken zijn waargenomen, maar evenmin schade is aangericht. Nieuwe aardschokken. Te Rangnur, in Bengalen, zijn verschei dene menschen gewond ten gevolge van instorting van gebouwen door aardschok ken. Het gerechtsgebouw en het gemeente huis zijn beschadigd. De schokken 'hielden den heelen dag aan. Ook te Malda zijn het gerechtsgebouw en andere gebouwen beschadigd. Geachte Redactie 1 Mag ondergeteekende voor onder staande regelen een plaatsje? Sinds geruimen tijd wordt de Emma- straat gebruikt als race-terrein voor per sonenauto's, vrachtauto's en andere ver voermiddelen, en ofschoon de straat be trekkelijk smal is, wordt zij van beide kanten ingereden. Met een vaart soms van een locaaltreintje wordt er doorge jakkerd, en het is louter toeval, dat er nog geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. Waar men voor andere straten de noodi- ge bepalingen heeft gemaakt betreffende het inrijden en berijden, is het toch zeker niet te veel gevergd, als ik, ook namens mijne mede-Emmastr.bewoners, om eeni ge bescherming verzoek. Voor eenige jaren heeft het Gemeente bestuur 2000.betaald voor een stukje grond, teneinde het verkeer Konings plein—Kerkgr. te verbeteren, en heden ten dage is de Emmastraat aangewezen als hoofdverkeersweg 1 Waarom? Met dank voor de plaatsing. Uw dn., N. SMITS.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15