Slapeloos door Zomerhitte? GEMENGD NIEUWS ■mBHHgHKHMj Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten C50MMÜNISTEN. De WUnkoopgroep opgeheven. CRISIS NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Het hoofdbestuur stelt rijn mandaat ter beschikking van de Alg. Vergadering. Amsterdam, 7 Juli. In de hoofd bestuursvergadering der Mederlandsche Reisvereeniging, welke Zaterdagavond in Den Haag werd gehouden, Is het rapport- de Visser uitvoerig besproken en ten slotte is besloten, dat in de algemeene vergadering der Nederlandsche Reisver eeniging die vermoedelijk in September zal worden gehouden, het hoofdbestuur zijn mandaat ter beschikking zal stellen der algemeene vergadering, overeen komstig de conclusie van het rapport- De Visser. Het hoofdbestuur zal tot de beslissing der Algem. Verg. in functie blijven. DE BEURSKOERSEN EN DE RADIO. De Algemeen Programma-Commissie voor den Radio-Omroep van den Radio- Raad heeft aan het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam het volgende schrijven gezonden omtrent haar beslissing inzake de beurskoersen: »De commissie heeft kennis genomen van uw mededeelingen aan den secre taris der commissie aangaande de uit zending van de beurskoersen als onder deel van het algemeen programma. De commissie is overtuigd, dat het aantal luisteraars naar deze koersen niet gering is. Tegenover dezen kring van luisteraars staat echter een veel grootere groep, die in de beurskoersen niet alleen geen be lang stelt, maar voor wie de beurskoersen zelfs een ongewenschte onderbreking vormen van het radioprogramma. Ten slotte meent de commissie, dat het voldoende is, indien de beurskoersen op één zendstation worden uitgezonden, waarvoor de mogelijkheid blijft bestaan, omdat het algemeen programma telkens slechts op één station wordt uitgezonden Op grond van deze overwegingen heeft de commissie geen aanleiding gevonden op haar besluit tot afwijzing van de beurskoersen als onderdeel van het al gemeen programma terug te komen." BEGRAFENIS VAN NAP DE LA MAR Een Indrukwekkende plechtigheid. Maandag is het stoffelijk overschot van Nap de la Mar naar zijn laatste rustplaats gebracht Het is mede door den wensch van den overledene, dat aan het graf niet gesproken zou worden een eenvoudige, sobere, maar juist daardoor zeer indruk wekkende plechtigheid geworden. En de gTOote belangstelling van het publiek, dat zich reeds in alle vroegte begon op te stellen langs den weg, dien de rouwstoet van den Stadsschouwburg naar „Zorg vliet" nemen zou, toonde met overtuigen de duidelijkheid aan, dat Amsterdam, uit gaand Amsterdam, nadat het zoovele jaren telkens weer luidruchtig gelachen heeft om Nap^s grappen en grollen en soms in stille bewondering het aangrij pend spel heeft aanschouwd, waar dit wonderlijk talent zijn publiek bijwijlen mee wist te 'boeien en diep te treffen dat Amsterdam, thans, nu een onzer grootste komische acteurs zijn levens-rol heeft uitgespeeld, er prijs op stelde, den populairen, veel-bejubelden kunstenaar ook bij zijn laatsten, stillen tocht opmerk zaamheid te wijden en eer te bewijzen. Te halftien openden zich de deuren van den Stadsschouwburg, aan de zijde van de Marnixstraat, die toegang geven tot de vestibule, waar een rouwkapel was ingericht, zooals dat bij de begrafenis van de heel grooten onder onze tooneelkun- stenaars voorheen reeds eenige malen is geschied. Rondom de simpele houten kist, ver- versierdi met niets anders dan een gladde koperen plaat met het opschrift: Nap de la Mar, en dan een paar jaartallen. Op de linten der kranzen lazen we de namen van Jo Buziau en Richard Tauber; van de heeren W. Graaf van Limburg Stirum en H. H. A. baron van Pallandt van Vanenburg; van Herman Bouber en Maupie Staal; van Jettie Kremer en A. M. de Jong. Het afscheid. Stil en roerloos schaarden zich in deze chapelie ardënte de velen, die naar den Stadsschouwburg waren getogen om Na poleon de la Mar in gedachten vaarwel te zeggen. Niet mogelijk is het, alle namen te noemen. Zoo kwamen de vrienden, de collega's, de belangstellenden en zij die alleen ble ven te zafirn in de half-donkere zaal, waar de bloemen zwaar geurden. Tot, even na halfelf, de heer mr. MerkeLbacïi, directeur van den Stadsschouwburg, de familie leden van den overledene binnenleidde. Diep ontroerd schreed' Fientje de la Mar naar het midden van de zaal en hechtte een prachtige lila krans aan de baar. Weenend stond mevrouw Riek de la Mar—Kley .aan de laatste sponde van haar zoon, dien zijn vader, Charles de la Mar, destijds genoemd heeft naar Bona parte den door hem zoo hoog vereerden veldheer en keizer. Nadat de heer Louis de Bree een kort kort woord' had gesproken, waarin hij het gemeentebestuur dankte, dat het den Stadsschouwburg voor deze uitvaart be schikbaar heeft willen stellen, werden de kransen uitgedragen naar die rijtuigen, die wachtten op het in zonlicht badende Leidschepletin, waar een duizendkoppige menigte gereed stond. Te kwart voor twaalf zette zich de rouw stoet in beweging. De slippen van het lijkkleed werden gedragen door de hee ren Hans Bruning, Louis de Bree, Oscar Tourniaire en Herman Bouber. Vele tooneelisten volgden te voet den dooden- wagen. In een van de voJgrijtuigen be vond zich mr. H. M. Merkelbach, die bij deze begrafenis het gemeentebestuur ver tegenwoordigde. Langs de Stadhouderskade en den Am. steldijk begaf de stoet zich naar de be graafplaats Zorgvliet overal gadegesla gen idoor een dichte haag van toeschou wers. Op „Zorgvlied' Er zijn geen reeksen redevoeringen ge houden aan het graf, maar de aanwezig heid van honderden en honderden be langstellenden daar, sprak voor zlchzelVe, Reeds lang voor twaalven liep 't voO op „Zorgvlied". Weer was er imr. Mer kelbach namens het gemeentebestuur en voorts kwamen daar uit tooneelkringen talloos velen. Bloembladeren strooiden in het graf zij die Nap de la Mar het allernaast hadden gestaan en nu diep bewogen hier bijeen groepten: zijn moeder, mevr. de la Mar. Kley, zijn vrouw S. de la MarKloppers, zijn zuster Josephine de la Mar, zijn broer Ferdinand en zijn dochter Fientje. 't Was alleen Fientje de la Mar, die met heel, heel zachte stem aan het graf enkele teêre woorden sprak. EERSTE KAMER. PROTOCOL NOPENS DEN CHEMISCHEN EN BACTERIOLO- GISCHEN OORLOG. Verschenen is de memorie van ant woord op het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot goedkeuring van boven genoemd protocol. De regeering is ten opzichte van de waarschijnlijkheid van naleving van dit protocol minder sceptisch gestemd dan de over dit punt aan het woord zijnde leden Het voorbehoud nopens de wederkee- righeid sluit niet in, dat ook de Neder landsche regeering in een defensieven oorlog zal overgaaö tot aanvallen met chemische middelen op de burgers in buitenlandsche steden; het laat slechts de mogelijkheid daartoe open. Dat de NederlandsGhe weermacht ooit van deze bevoegdheid gebruik zal maken, kan de regeering zich niet voorstellen, zelfs al zou men er belangrijke militaire voor- deelen van verwachten. Als onderdeel van de economische en industrieele oorlogsvoorbereiding wordt nagegaan en vastgelegd, welke chemische stoffen de in ons land aanwezige chemi sche industrie verwerkt en produceert. Binnenland. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Vrijdag is te Echt de 28-jarige P. Hou- ben uit den top van een kersenboom ge vallen. Hij brak den ruggewervel en over leed eenige uren na den vaL BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Aan de stuw te Borgharen is Zondag middag de 17-jarige arbeider Hekker bij het baden in de Maas verdronken. Zondagmiddag is bij het baden in de gemeente-badinrichting te Venlo ver dronken de 24-jarige ongehuwde tuinar chitect C. de Groot, wonende te Blerik. De 20-jarige K. Schellen te Gorindhem is gisteren in de Keulschevaart bij het baden verdronken. Bij het baden in de Dinkel bij Dene kamp is gisternamiddag verdronken de 28-jarige heer C. Fromme, uit 's-Graven- hage. DOODGESTOKEN. •Te Nieuwenhagen is Zondagavond om streeks half twaalf de 20-jarige Duitsohe mijnwerker K. doodgestoken. Hij kreeg messteken in de borst, rug en hals. De dader, eveneens 'n Duitsoher, 21 jaar oud, is gearresteerd. WEER GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Ondanks de gunstige berichteh der laat ste dagen blijft de kinderverlamming zich te Gouda nog steeds uitbreiden. Vrijdag werd de besmettelijke ziekte geconstateerd bij een jongen van zeven jaar, die even eens in het Van Iterson Ziekenhuis is op genomen. Het aantal gevallen stijgt hier mede tot 28, het sterftecijfer blijft vijf. In totaal kwamen dezé week vijf gevallen Te Alphen a. d. Rijn ia bij eon vijftien jarig meisje een geval van kinderverlam ming geconstateerd. Ook in de gemeente Reeuwijk hebben zich thans drie gevallen van kinderver lamming voorgedaan. Het betreft kinde ren van 8 tot 14 maanden. BEROOVING. Te Amsterdam is in een perceel aan den Amstel iemand beroofd van 2000. In verband hienmee zijn een vrouw en een man aangehouden. SCHIP GEZONKEN. In het kanaal te St. Pleter bij Maas tricht is Vrijdag het geladen schip Nico, eigenaar Daenen te Maastricht, gezonken. De scheepvaart is gestremd. Deze moet thans via de Maas geschieden. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Bussum waarschuwt tegen de handelingen van O. van Staal, uitgever van adresboeken, wo nende te Bussum, Huizerweg 202 (vroe ger 236). Van Staal reist als advertentie- oolporteur voor door hem uit te geven adresboeken en geeft 10 pot. korting, indien te plaatsen advertenties bij voor uitbetaling worden voldaan. In verband biermede wordt ln overweging gegeven, hem geen geld ter hand te stellen, aan gezien bij herhaling zou zijn gebleken, dat zijn adresboeken ver over den in uit zicht gestelden termijn zouden verschij nen en alleen worden toegezonden aan de adverteerders, zoodat zij alle publiciteits- w aarde zouden missen.. Ongeregeldheden te Bussum. Hevig verzet tegen de politie. Zondagavond is het tusschen de politie en het samenscholend publiek te Bussum tot een ernstig treffen gekomen. De oor zaak was een dronken arrestant, die ernstig verzet pleegde en waarvoor het publiek partij trok. De politieagent K. werd ernstig mishandeld. Toen er assis tentie kwam, poogde men den arrestant te bevrijden, waarbij de politie herhaal delijk van sabel en gunmistok gebruik moest maken. Voor het hoofdbureau op den Huizer weg drong omstreeks middernacht een groote menigte samen met de bedoeling, het bureau te bestormen. De marechaus see werd te hulp geroepen en met de blanke sabel werd een aanval ondernomen, waarbij harde klappen vielen. Tenslotte gelukte het de menigte te verspreiden. Een der belhamels is gistermorgen half vijf in zijn woning gearresteerd; dit was een zekere R.. varensgezel, die ter be schikking van de justitie is gesteld we gens openlijke verzetplegiug. Doodelijke Botsing in Friesland. Te snel gereden bij een bocht. LEEUWARDEN, 6 Juli.—Zondagmid dag heeft op den Overysselsche straatweg tusschen Leeuwarden en Roordahuizum een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Van den kant van het dorp Weidum na derde de heer Dijkstra, kastelein te Roordahuizum, met zijn motorrijwiel, op de duozitting waarvan zijn vrouw had plaats 'genomen, met zeer groote snelheid den straatweg. Bij de kruising scheen hij niet te merken, dat uit de richting Leeu warden een auto in eveneens snelle vaart kwam aanrijden. Dijkstra minderde niet voldoende gang en zag zich genoodzaakt een breeden zwaai te maken, juist op het oogenblik, dat de auto van Leeuwarden passeerde. Een botsing was onvermijde lijk. Hals over kop vlogen man en vrouw van de motorfiets en bleven beiden be wusteloos liggen. Mej. Dijkstra werd dood opgenomen, terwijl haar man zulke ernstige verwon dingen had bekomen, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. Met een auto werd de zwaar gewonde naar Leeuwarden vervoerd. li Laffe overval te Heerlen. Zwaar gewonde m«n op den V alkenburgerweg aangetroffen. De Telegr. meldt: Een laffe overval heeft Zaterdagavond aan den Valkenburgenjreg te Weiten plaats gehad. Aan de politie werd tele fonisch medegedeeld, dat men op genoem den weg een zwaar gewonden man had aangetroflen. Een tweetal rechercheurs, die zich naar den Valkenburgerweg be gaven, trof in de Geleenstraat een vracht auto aan, waarop men den getroffene, den te Heerlen wonenden A. Brands, naar het hospitaal vervoerde. Daar bleek, dat men hem met een mes een diepen steek in den hals had toegebracht, waardoor hij levensgevaarlijk gewond was» Op de "fjMUIDEN'S SLUISDEUR AANGEVAREN. Zondagmorgen bij het binnenkomen van de sluizen te IJmuiden heeft het s.s. „Sten tor" van de Stoomvaart - Maatschappij Oceaan", de Noordërvloeddëur van de 'middensluLs te IJmuiden aangevaren De deur werd lichtelijk ingedrukt, terwijl het schip zelf aan bakboordzijde een inge drukte ankerkluis bekwam. Het schip kon de reis naar Amsterdam voortzetten. ZIJN SCHOONMOEDER MET EEN HOOIVORK DOODGESLAGEN. Noodlottige twist te Vorden. De landbouwer S., te Vorden, sloeg Vrij.- dag, naar aanleiding van een kleine kwes tie, zijn schoonmoeder, de wed. B., zoo lievig met een hooivork op het hoofd, dat Twee slachtoffers van het ongeluk. Een later bericht meldt: Het motorongeval heeft een tweede slachtoffer geëischt. De heer Dijkstra, die het motorrijwiel bestuurde, is giste ren zonder bij kennis te zijn gekomen, in het Diakonessenhuis te Leeuwarden aan zijn verwondiagen bezweken. Ernstig auto-ongeluk bij Nijmegen. Twee zwaar gewonden. Op den Sint-Annaweg te Nijmegen heeft Zondagmiddag om één uur een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 6 personen meer of minder ernstig gewond werden. Ter hoogte van de van Peltlaan reed in vrij snelle vaart een luxe auto, waarin 5 personen gezeten waren. Voor in den auto zaten dr. S. uit Gennep en zijn dochtertje, het meisje chauffeerde. Waarschijnlijk heeft mej. L. op een gegeven moment de beheerschingover het stuur verloren. Plotseling althans schoot den wagen van den rechter- naar den linkerkant van den weg, botste daar te gen een lantaarnpaal, die in drie stuk ken brak, kwam toen in aanraking met een boom om tenslotte in een greppel langs den weg te belanden. Alle vijf inzittenden werden gewond dr. S. en zijn dochtertje wel het ergst, Zij werden in een nabijgelegen woning binnengebracht, waar dr. Frenken hun de eerste hulp verleende. Beiden werden hierna per ziekenauto naar het Wilhel- mina-Ziekenhnis overgebracht. De drie andere leden van het gezelschap konden na voorloopig verbonden te zijn hun weg vervolgen. De toestand van dr. S. en mej. plaats van het onheil vonden de reoher- de hersenen naar buiten puilden, cheurs een pet en een door midden ge sneden sjaal, die aan den gewonde toe behoorden. Inmiddels was een onderzoek ingesteld in het kesthuis van den mishandelde, met het resultaat, dat de inspecteur rechercheur Weyma en de rechercheur Halmans, te middernacht, den vermoede- lijken dader J. H. die te Klimmen woon achtig is in een café te Yoorendaal kon den arresteeren. Naar wij vernemen be stond er reeds eenigen tijd een veete tusschen de beide personen over hun werk. H. heeft den ander vermoedelijk naar den Valkenburgerweg gelokt, waar hij hem plotseling met een mes aangevallen heeft. De toestand van den gewonde was Zondagavond inhooge mate zorgwekkend. Auto met hengelaars in een sloot gestort. Zestal Inzittenden gewond. Omstreeks 8 uur in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft bij de Klin- kenberger brug aan den Rijksstraatweg bij Sassenheim een vrij ernstig ongeval plaats gehad, waarbij een auto met 18 personen in een sloot stortte en een zestal der inzittenden werd gewond. Op genoemd tijdstip reed aldaar een voor personenvervoer ingerichte Opel-vracht- auto van den expediteur J. D. Zwank- huizen uit Den Haag. Op de stuurplaats bevonden zich de heer Zwankhuizen zelf, zijn vrouw, zijn zoon en zijn dochtertje, terwijl op de banken van den met zeil overspannen wagen een 14tal personen zat, onder wie een dame.| Het geheele gezelschap was afkomstig uit Den Haag en op weg naar den Haar lemmermeer, waar men zou gaan vis- schen. Ter hoogte van de brug kwam op een gegeven oogenblik uit de richting Haarlem een personen-auto, bestuurd door den heer O. M. H., eveneens uit den Haag. Tijdens het passeeren werd de vracht auto aan de achterwielen gegrepen, met het gevolg, dat deze na eenige zwenkin gen opzij sloeg en met alle 18 inzitten den terechtkwam in een ongeveer 2 M. breede sloot. Hoewel onder de passagiers een paniek ontstond, welke nog werd verhoogd door een ontzettend angstgegil, behielden eenige der inzittenden toch hun tegen woordigheid van geest, zij slaagden erin, zich los te maken en de anderen op het droge te helpen. Het bleek, dat verschil lende van hen'vrij ernstige vleeschwon- den aan armen en beenen hadden opge- loopen. Daar aan verbinding ter plaatse niet te denken viel, bracht men de gewonden onder toezicht van een zuster met een toevallig passeerenden Visscher-auto uit Rotterdam naar het St. Bernardusge- sticht, waar inmiddels Dr. A. Hueber van Sassenheim was aangekomen en de eerste hulp verleende. Gelukkig bleken de verwondingen (6 passagiers waren verwond; niet van be paald ernstigen aard te zijn, zoodat allen, na wat van den eersten schrik bekomen te zijn, des ochtends vroeg per taxi naar hun woning in Den Haag konden terug- keeren. UITSLAANDE BRAND TE 'S-GRAVENHAGE. voor, bij twee jongens van 1 en 7 jaar en S. was Zondagavond redelijk wel. De auto drie meisjes van 2, 3 en 10 jaar. De uit-was zwaar beschadigd. De kracht van de breiding der poliomyelitis was ditmaal botsing was zoo groot dat de slag ver in dus niet zoo hevig als de vorige week. den omtrek hoorbaar was. Fabriek van nleld. radio-artikelen ver- Zaterdagmiddag ongeveer kwart over één is door onbekende oorzaak het per ceel Nieuwe Havenstraat 99. te 's-Gra- venhage, waarin gevestigd zijn de kan toren en fabriek van de firma „Radio golf", geheel uitgebrand. Waarschijnlijk is de brand ontstaan aan de voorzijde van het pakhuis. Door de groote hoeveelheid landbouwmateriaal nam het vuur in enkele oogenblikken in omvang toe. Na korten tijd kwam de brandweer met een spuit ter plaatse. Onderwijl was het geheele pakhuis door het vuur aangetast en stond het in lichte laaie. Met tien stralen werd de vuurzee aangetast, doch het vuur ver minderde geenszins. De hofjeshuizen, welke aan het pakhuis grenzen, moesten grootendeels ontruimd worden. Aan de andere zijde is een pakhuis waar verschillende draai-orgels in ge borgen worden. Deze instrumenten wer den alle op straat gezet, daar het dak van dit pakhuis reeds vlam vatte. Slechts met inspanning van de uiterste krachten kon dit voor verdere verwoesting be houden blijven. Eerst na drie kwartier verminderde de vlammenzee en toen kon een gedeelte van het materiaal inrukken. Het geheele perceel is een ruïne ge worden. Ook in de belendende perceelen is de schade, door het water veroorzaakt, groot. Ze bedraagt eenige duizenden guldens. De eigenaar van de radio-firma moest op het hoofdbureau van politie verschij nen in verband met het onderzoek naar de oorzaak. In zeer ernstigen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij is over leden. De dader is gearresteerd. Onweer. Te Weert is Vrijdag de bliksem gesla gen in de boerderij van K., die is afge brand. Een paard, een koe en een paar varkens zijn ongekomen. Verzekering dekt de schade. De behuizing van Evert Mulder te Hei- ligerlee is Vrijdagnacht door het Inslaan van den bliksem afgebrand. Vrijdagnacht zijn te Tollendoorn drie pinken van den landbouwer Swaverink doodgeslagen. Te Lutten Is de boerenwoning van den landbouwer Klyan tot den grond toe al- gebrand. Bij den heer B. te Doetinchem is de bliksem in huis geslagen, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Een populier achter het huis van den heer M. werd gespleten en in de woning werd de lichtleiding ver nield, wat in verscheidene andere huizen ook geschiedde. In het naburige Kilder, gemeente Bergh, werd de schuur van H. Lletkamp door het hemelvuur getroffen en geheel door brand vernield. Vrijdagnacht ls te Lioesens (Fr.) de boerderij van J. van der Wagen door den bliksem getroffen en afgebrand. Tijdens een hevig onweer, dat Vrijdag avond van 9 tot 11 uur boven Weert woed de, sloeg de bliksem in de kapitale boer derij De Voorhoeve, toebehoorende aan den heer K., op Aitweert De boerderij brandde tot den grond toe af. Zoo goed als niets kon worden gered. Een paard, een koe en een varken kwamen in de vlammen om. Ook sloeg de bliksem in op verschillende plaatsen in de langs den rijksstraatweg staande eikenboomen. Omstreeks middernacht heeft boven Nettelhorst, een buurtschap in de ge meente Laren (G.), een hevig onweer ge woed. De bliksem sloeg in de landbouw- schuur van Koop, die totaal afbrandde. Vijftien varkens kwamen in de vlammen om. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP BIJ EEN OEFENING VAN DE ROTTEREAMSCHE BRANDWEER. Vrijdagavond ls op de Admiralltelts- kade te Rotterdam een z.g.n. natte oefe ning gehouden van de Rotterdaonsche vrij willige brandweer, aan welke oefening be halve enkele slangenwagens ook auto spuit no. VII heeft deelgenomen. Plotse ling is de steunstok, welke de straalpijp van een van de slangen der autospuit ondersteunde, onderuit geschoten. Twee geaffecteerden kregen den stok, die van een scherpe ijzeren punt is voorzien, tegen zich aan. De 44-jarige G. J. J. Bentro, ex ploitant van een glazenwasscherjj ln de Waterloostra at, werd in het zitvlak getrof fen; de 69-jarige A. v. Kleeff uit de Laim- bertusstraat werd aan het linkerbeen ge raakt. Bentro is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Van Kleeff is ter plaatse verbonden. ZAKKENROLLERIJ IN DEN TREIN. Een heer, logeerende iti een hotel te 's-Gravenhage, heeft bij de politie aangif te gedaan, dat hem in den trein tusschen Antwerpen en Den Haag zijn portefeuille met 460 is ontrold. Poging tot doodslag of zelfverdediging. In Den Haag. Zaterdagochtend tusschen elf uur en half twaalf is de VaLkenboschlaan te 's-Gravenhage in rep en roer gebracht door een poging tot doodslag in perceel nio. 112, welke poging echter gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. In genoemd perceel woont op de eerste étage een jong echtpaar met een kind. De man, de 30-jarige A. B., had Zaterdagochtend de woning verlaten voor een reis buiten de stad. Hij ging echter eerst nog even schoenen koopen en wilde deze voor zijn vertrek nog aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning teruggekeerd begaf hij zich naar de slaapkamer, waar hij meende zijn vrouw te zullen vinden. Deze was evenwel in de voorkamer, doch toen B. zich daar heen wildie begeven, werd plotseling de deur van een kast geopend en hieruit kwam een man te voorschijn, die snel een revolverschot op B. loste. Het schot trof B. slechts aan het been en hij wist een raam aan de straatzijde open te schuiven en door het roepen van moord de .aan dacht van het publiek te trekken. Spoedig had zich voor het perceel een groote menigte nieuwsgierigen verzameld en ook eenige agenten hadden kennis van het geval gekregen. Deze laatsten gingen I Zondag zijn, zoo meldt de Tribune, de vergaderingen van de leden van de Wijn- koopgroep in Groningen en Friesland ge houden en is de politieke resolutie ook daar aangenomen. Daarmee is de ontbin ding van de Wijnkoopgroep voltooid.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2