TWEEOE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN DINSDAG 6 JULI 1930. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. De oude lieden betuigen hun harte- ii,jken dank voor den feestelijken maaltijd genoten op Zondag 6 Juli en ook voor de ontvangst van een hoeveelheid heerlijke worst. SPELDJESVERKOOP „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Het conmité van het T.B.C. Fonds „Draagt elkanders Lasten" maakt bekend, dat de speldjesverkoop op Zaterdag 5 Juli j.1 bruto heeft opgebracht 503,341/,, waarvoor zij de milde gevers hartelijk dank zeggen. ORGELBESPELING FEIKE ASMA. Tweede bespeling morgenavond van 8.15 u.#.15 u. Morgenavond zal Felke Asma, op het orgel in de Geref. Kerk, Spoorstraat, de tweede orgelbespeling geven. Het uitstekend verzorgde programma laten wij bieronder volgen. Men verzoekt ons tevens te willen meedeelen, dat door de bezoekers voor nummers, die zij gaarne nog eens willen hooren, een schriftelijk verzoek kan worden ingediend bij den heer Feike Asma, Sluisdijkstraat 89. Op het laatste concert zullen deze dan nog eens ten gehoore worden gebracht, i Fantasie: „Lobet den Herren". N. W. Gade OPLEIDING VOOR ONDER WIJZER^). Meer en meer blijkt te dezer stede de behoefte aan een inrichting ter opleiding voor onderwijzeres). Verscheidene ouders zijn verplicht geweest, hun kinderen van huis en naar steden te zenden, waar kweekscholen gevestigdi zijn; zelfs zijn er gezinnen, die zich in andere plaatsen ge vestigd hebben, om het gewenschte onder wijs voor de kinderen deelachtig te wor den. En nu blijkt, dat het te veel aan onder wijskrachten plaats heeft gemaakt voor een tekort, wordt de belangstelling voor de onderwijzersopleiding weer grooter. Daar bij' voldoende deelname de moge lijkheid bestaat, een cursus voor dit doel te stichten, worden alle belanghebbenden verzocht, zich vóór 20 Juli schriftelijk aan te melden of adreskaartje te zenden aan den heer A. Zuidervliet, Dijkstraat 39a. De bedoeling is, dat iedereen, die nu of in de toekomst bij de onderwijzersopleiding bel ar^ heeft, zich meldt. JAARBOEKJES NED. REIS- VEREENIGING. Wij herinneren er aan, dat nog Jaar boekjes van de Ned. Reisvereeniging ten onzen kantore verkrijgbaar zijn. Prijs afgehaald 80 cents. ZESDE ZOMEROONCERT, GEGEVEN DOOR HELDERS FANFARECORPS, 4 JULI L.L. Twee concerten ln één week ls wel wat veel van het goede ineens. Een betere regeling, waardoor een andere verdee ling wordt verkregen, schijnt men niet te kunnen treffen. Het eerste nummer, Rucphensche feest- marsch van J. R. van der Glas, is een zeer mooie marsch, die flink en met bra- vour gespeeld werd. Voor concert moet men evenwel nuanceeren, en dit werd niet gedaan. No. 2. Néron. Ouverture dramatique van Fr. Popy. Dramatisch was dit nummer zeker, in het andante 2/4 was niet alles geheel vlekkeloos, het is een zeer mooi en dankbaar nummer en werd met smaak en gevoel uitgevoerd. No. 8. Suite Oriëntale van Fr. Popy. Dit is blijkbaar een vruchtbaar componist, het oostersche was er bepaald uit te proeven. De tamboerijn was wel wat te bescheiden, het geheele nummer bestaat uit 4 deelen. In het eerste deel (twee kwartsmaat) was bij de sopranino saxo foon (vervangster der es clarneti) en de sopraan saxofoon (vervangster der bes clarimt) tezamen eenige zweving, maar over 't geheel klonk dit nummer zeer be schaafd. In het tweede deel moeten vooral de sforzatos worden geprezen. Deze slaan spoedig over in ruwheid, maar daarvan was hier geen sprake. In het 2/4 andante waren de sopranino en de sopraan saxo foon zeer beschaafd, hetgeen als een zeld zaamheid mag worden gekwalificeerd, daar die instrumenten ai gauw te schel en luidruchtig worden bespeeld; 't was ge heel af. In het derde deel dient de 3/4 maat te worden geprezen als geheel gaaf. In no. 4 was de tweede piston niet erg in orde; misschien wat bang ge weest. Nooit bang zijn, daar dit de zaak bederft! Wat den bassist betreft: 't is een lust naar dezen blazer te luisteren. Hij inspireert het geheele lagere koper, het majeur klonk imposant en grootsch. Bravo! No. 4. K.L.M.-marscih (The flying Dutchman), W. Schootmeyer, een marsch in 6/8. Deze marsch had een verbazende gelijkenis met Souza's The Honeymoon- marsch, wij zouden het een sprekende ge lijkenis willen noemen. Hij werd zeer vlot en goed gespeeld. No. 5. Ouverture Rcmantique, Kéler Béla. In de Introductie „flapte" de piston even, in het octaaf was even zweving, de pauken waren iets te laag, wat zeer goed mogelijk was door den regen. In het mineur waren de 16en-loopjes even -mis en wat rommelig, het staccato was wat hot en niet ale nootjes raak. daarbij een der trombones even te vroeg. Het tempo was iets te langzaam, in het allegro. Anders een zeer goede uitvoering. No. 6. Marche populair, J. Wierts. Dat was 'n echte uit den ouden tijd, deuntjes uit 't jaar nul, maar licht en luchtig, en goed gespeeld, t Wordt nu toch ook kermis! HET MUZIEKCONCOURS TE HAARLEM. „Helder'g Fanfare Corps" ver richt een schitterende prestatie: een le prijs ln de afd. Uitmun tendheid met het hoogst aantal punten der Fanfarecorpsen. In totaal vier le prijzen gevallen; hooge eischen. Van onzen bijzonderen oorrespondent: Het laatste muziekcorps dat zich van dit jaar op een oonoours heeft laten hooren, heeft inderdaad voor een sohitte- iend slot gezorgd. Directeur Lugtenburg en zijn mannen hebben de stad onzer in- wonuig zonder overdrijving getuigen w;j Lier in muzikaal opzicht weer een nieuwen luister toegevoegd. Het corps heeft prachtig werk geleverd en onge twijfeld 'een goeden indruk achtergela ten. Op dezen stralenden dag, in de lom merrijke omgeving van den tuin van het Brongebouw, had het groote gebeuren plaats. Maar de dag was lang, veel te lang naar verhouding van de geweldige hitte die er 's middags heerschte 80 graden in de schaduw! van 1 uur tot bijna hall negen is er onafgebroken gemusiceerd en reeds om 9 uur nam de eerewedstrijd een aanvang. Want er waren niet minder dan 16 corpsen welke het podium betraden, wat voor één dag beslist te veel is. Begonnen werd, na de gebruikelijke of ficieele opening, met den Marschwed strijd. Geloopen werd een lange route met een zeer gevaarlijk punt van zwen ken, waarover heel wat corpsen struikel den. Twaalf corpsen namen hieraan deel; oorspronkelijk was het de bedoeling hier voor drie prijzen toe te kennen, maar door het groote aantal corpsen en daar er bijzonder goed geloopen was, voegde de jury hieraan nog drie prijzen toe. Tegen de verwachtng in wat dan die volgorde betreft, werden de volgende winnaars aangewezen: Knapen fanfare „Nieuwendammerham", Amsterdam, dir. Peters, le prijs 159 punten; Muziekver. van Twijnstra's Oliefabrieken, Utrecht, 2e prijs 151 punten; „Helder's Fanfare Corps", 3e pr. 145 punten; „Kunst na Ar beid", Hoorn, dir. Richard Heuckeroth, de „favoriet" voor den len prijs, werd echter den 6en toegekend, 134 punten, en „Kunstkring", Haarlem, verkreeg geen prijs, tot groote teleurstelling van vele Haarlemmers. We zeggen, de route was lang en de 5 juryleden stonden op ver schillende punten opgesteld; het publiek, in zeer grooten getale langs den weg op gesteld, zag de deelnemers alleen voorbij trekken, kon hen niet volgen, zoodat een oordeel over een mogelijk resultaat daar door niet te geven was. Men sprak zich uit tijdens het moment van voorbij' mar- Cheeren. Zoo liep H. F. C., toen het ons passeerde, zeer goed gericht en in het juiste tempo. Ten bewijze hiervan, dat onze vertegenwoordigers op hun route af wijkingen vertoonden, toont wel het pun- tenstaatje, waar b.v. de rubriek „ordelijk en gericht marcheeren" door de jury ge- teekend werd! met d'e volgende cijfers: 6, 7 en, 8! Zoo werd het een 3en prijs voor het Fanfarecorps, wat onder deze omstan digheden nog niiet zoo slecht was. In den concertwedstrijd, het voornaam ste van het geheele concours, heeft H.F.C. haar capaciteiten op waarlijk sublieme wijze naar voren gebracht. Nadat ln de lagere afdeelingen negen corpsen gespeeld hadden waarvan alleen de trwee Amater- damsche knapencorpsen beslag legden op een len prijs, en een 2e en vier 8e prijzen toegekend werden kwam de afd. Uit muntendheid Fanfare aan de beurt, te be ginnen met het corps uit Volendam, welke de interesse trokken door hun typi sche kleederdracht, maar muzikaal het slecht maakten, daar zij bekroond werden met een 3en prijs. Op hen volgde „De Volharding", uit Ilpendam, onder dir. Hooijberg, welke met haar 2en prijs nog best tevreden kan zijn. Toen, waarvoor wij in hoofdzaak gekomen waren, betrad H. F. C. het podium. Zoowel „Néroni" als de „Suite Oriëntale" werden bijna volmaakt en met rustige zekerheid voorgedragen. In het verplichte nummer speelde het reeds prachtige bas-register op z'n best; ixu de Suite werden de karakteristieke figuurtjes door de saxophoons op hoogst muzikale wijze vertolkt. Het was een vertolking, die in alle détails waarlijk meesterlijk was. Spontaan was het lang aangehouden ap plaus van het zeer groot aantal aanwezi gen, waaraan de jury zich zelfs niet wist te onttrekken en door opstaan en met handgebaren den directeur beduidde van hunne voldoening over het gepresteerde. Voor Lugtenburg zal dit ongetwijfeld een onvergetelijk moment blijven, waarin zijn werk op zoo ondubbelzinnige wijze ge waardeerd werd! De jury kende voor alle rubrieken negens en tienen toe; het werd alzoo een dikke le prij® met 335Yi punt (max. 350). Een aantal dat alleen dioor „Kunst na Arbeid", Hoorn, overtroffen werd, welk prachtig Harmoniecorps in de Eere-afdeeling het maximum aantal pun ten behaalde en eveneens van de jury een felicitatie in ontvangst 'had te nemen. Ook deze hulde was stellig verdiend, want nog nooit mooier hebben wij door 'n dilettan tencorps de Egmont-ouverture hooren spelen. Deze twee corpsen waren zeer zeker de uitblinkers van dezen dag en genoten de groote eer, namens de jury, om op den eere-wedstrijd benevens het gewone num mer, daaraan nog een der middagnummers toe te voegen. Gaarne had men huistoe ge gaan na dezen vermoedenden dag, maar na overleg besloot men de jury niet voor het hoofd te ettooteni en de uitnoodiging aan te nemen. H.F.C. kwam in den eere-wed- strtfd uit met „Ouverture Romantique" van Kéler Béla en voegde daaraan toe „Néron", welke evenals 's middags, weer met brio gespeeld werd. Men besloot met den) K.L.M.-marsch. van Willy Schoote- meHer. Om eerst kwart voor twaalf vertrok de trein uit Haarlem en om kwart over eenen was Den Helder weer bereikt. Een lange en vermoeiende dag was hiermede beslo ten, maar tevens een der schoonste voor directeur Lugtenburg en zijn wakkere mannen. Men verzocht ons nog te willen doen opnemen de puntenstaten van dit oom cours, waaraan we hierbij voldoen: Verpl.no. Vrij no. Marsch punten punten punten Kerkhoff 67H 66 29 v. Beinium 66H 65 27Vi v. 't Hof 68H 66H 29H Lürsen 67H 65H 28H Wüleumier 69 69 80H Totaal 339 882 145 Voor den concertwedstrijd werd dus een totaal van 671 punten behaald, op 2 ge deeld is 886H. Voor het verpliohte werk zllni dus iets meer punten behaald, wat verleden jaar te Amsterdam ook het geval was. De jury wees er nog op, tijdens het be kendmaken van den uitslag, dat er uiterst streng geoordeeld was en van het „gooien" met le prijzen afgezien was. Zij hoopte, dat de corpsen zich niet teleurgesteld zou den voelen, maar zich als ware musici met de uitspraak der jury zouden kunnen ver eenigen. Het totaal-resultaat van dezen dag was: vier le prijzen, vier 2e prijzen en zes 3e prijzen, terwijl twee corpsen (in de le afd. Harmonie) niet voor een prijs in aanmerking kwamen. WEER EEN ZONNIGE ZONDAG. Overweldigende drukte op het strand. Het weer heeft ons op Zondag weer niet in den steek gelaten. Het was schit terend en er waren dan ook talloozen die verfrissching en verpoozing aan de zee zochten. Een ver afzienbaar tenten dorp was weer opgeslagen, 's Middags was het hoogwater en toen was er haast geen doorkomen aan, zoo vol stond het tot vlak aan den rand van het water. Wij waren thans ook in de gelegen heid om de resultaten van de tonnen, die verleden week in zee gelegd zijn, waar te nemen. Over het algemeen kan men dit een maatregel noemen, welke zeer goed is gezien. Velen gingen, hoewel het hoog water was, tot de buitenste tonnen, welke toch de lijn aangeven bij laag water, doch slechts een hoogst enkele ging nog daar buiten en wij hebben er niet een gezien, die tusschen de pier en de eerste roode ton zwom. Wij beginnen het zoo lang zamerhand te leeren, al duurt het wat lang. Het publiek moet er echter om denken, dat het geen speelgoed is, men moet dus niet op de tonnen klauteren of aan de touwen rukken, daar wordt het materiaal niet beter van. Het Roode Kruis heeft dezen Zondag ook weer goede diensten bewezen. Het is eigenlijk verwonderlijk hoevelen er met voetwonden worden geholpen. Wil het publiek er misschien aan denken geen seherven of zelfs ook heele fles- schen op het strand achter te laten, daar deze gauw stuk gegooid worden; en vindt men scherven, dan deponeere men ze in de daarvoor bestemde bakken, maar laat ze Riet slingeren. Zoo werd Zondag een leerling-torpedomaker ook he-t slacht offer hiervan. Hij kreeg een zeer diepe snede ln zijn voet. Zijn kameraden droe gen hem naar het Roode Kruis-gebouwtje en onderwijl droop het bloed gestadig uit de wonde. Toevallig was een dokter als badgast aanwezig. Deze heeft de wond gekramd, waarna de patiënt door een brancard van het hospitaal is afge haald. Een mooie attractie vormen nu de uit stapjes, die de »Esona« op het Marsdiep organiseert Zondag zijn met de drie reizen pl.m. 400 passagiers vervoerd, wel een bewijs, dat men deze tochtjes op prijs stelt. Verschillende personen die wij spraken, waren opgetogen over het gemaakte zeetochtje. Toen de boot des middags voorbij voer kon men duidelijk de talrijke passagiers zien, die op hun beurt natuurlijk wel vol belangstelling naar het strand gekeken zullen hebben. Dat het een flink tochtje is, bewijst het feit, dat de boot later achter de zand plaat werd opgemerkt. Voor liefhebbers van een watertochtje is dit ten zeerste aan te bevelen. Men vaart vlak langs de Heldersche en later langs de Texelsche kust, zoodat men van een prachtig pano rama geniet. Wij hebben zelf eens zoo'n zeetochtje gemaakt en weten dus hoe interessant het is als men Den Helder en het strand vanuit zee ziet. De prijzen zijn tevens uiterst laag gesteld. 's Middags kwam nog even een don kere lucht opzetten, waardoor menigeen zijn tentje oprolde en weer stadwaarts toog, later klaarde het echter weer op, zoodat men nog lang van de zon en de zee kon genieten. WATERTOCHTJES OP HET MARSDIEP. Toen de „Nieuwediep" Zondagmorgen om 9 uur aan het Havenhoofd gemeerd lag, leek het er niet op, dat de poging van de directie van „Esona" met succes be kroond zou worden. Een dichte nevel sluierde het uitzicht en de semaphoor brulde droeve tonen tot ver over zee. Neen, mist kan men op het water allerminst ge bruiken), en zeker niu niet. Want behalve om het watertochtje, was het doel tooh eens te zien 'hoe Den Helder, Huisduinen en de kust van Texel er vanuit zee uitzag. Gelukkig kwam om halftien de misthoorn- bewaarder, hij deed iets geheimzinnigs aan het brui-apparaat en ziet.de mist trok oo. De loods, die heusch niet tot voorzich tigheid gemaand behoeft te worden, be sloot het walletje te houden en zoo ging •het met tij mee naar Huisduinen* waar de boot 10.20 u. reeds ter hoogte van het bad huis was. Omdat het zicht nog niet goed was, werd even verder gekeerd en terug langs Onrust en het vliegkamp „de Mok" gevaren tot bijna Oudeschild, Omdat bet nog wat vroeg was, werd eerst nog een bezoek gebracht aan „de Frissche Mor gen", waarna langs den dijk naar de haven werd gestoomd. De zon, die haar heer schappij intuschen volkomen had her wonnen, maakte het aan boord heerlijk en de passagiers waren zoo ingenomen met het tochtje,-dat eenigen het later op den dag herhaalden. Het was ook een aardig reisje met mooie gezichten op onze kust, het strandleven en Texel. Het is zoo an ders en dikwijls verrassend veel mooier dan dat men het vanaf de landzijde ziet. Wij vernemen, dat ongeveer 400 passa giers op de ochtend-, middag- en avond- tochten zijn mede geweest en dat het de bedoeling is de zee-trips a.s. Zondag nog eens te herhalem De aankondiging komt dan in ons blad van Donderdag. BEZOEK VAN BUITEN. Zondag brachten een veertigtal Alk- maarders, met een pleizierboot, die rijk gepavoiseerd was, een bezoek aan Den Helder en Huisduinen. Het was een vroo- lijk gezelschap dat met muziek door onze straten trok. Waar het den ganschen dag prachtig weer was zullen zij zeker genoten hebben en hebben zij ook Huisduinen op zijn drukst gezien. EEN WAARSCHUWING VOOR OUDERS. Zondagmiddag betrapten een tweetal burgers in het plantsoen een persoon, die zich vergreep aan een meisje van on geveer acht jaar. Zij pakten hem boet, waarna zij hem naar het politiebureau brachten, waar de dader werd opgesloten. Een ernstige waarschuwing voor ouders cum toch vooral hun kinderen op het hart te drukken, zich nooit met vreemde per sonen in te laten en ook om hun kinderen niet te veel alleen op straat te laten gaan. BEGIN VAN BRAND. Zondagmiddag te ongeveer half vier werd door een bezoeker van café Griek, Koningsplein, een begin van brand ont dekt in den kelder van het naastgelegen café van de wed. v. Os. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd, terwy'1 een tweetal burgers direct met de blussching begon, door emmers water op den vuurhaard te gooien. Met de politie-brandspuit werd het vuurt kort daarna ook bestreden en het gelukte erger onheil te voorkomen, door den brand te blusschen. Het mag een geluk heeten dat de brand juist bijtijds ontdekt werd en dus op tijd ingegrepen kon worden. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN ONGELUKKIGE VAL. Zaterdagavond viel op het perron, na aankomst van den laatsten trein, een pas- sagiere flauw. De juffrouw bezeerde door den val nogal tamelijk ernstig haar hand. Zij werd op een bank neergelegd en met wat water bijgebracht, waarna zij, onder geleide, den tocht naar huis kon hervat ten. ONGEVAL OP DE KERMIS. De dienstplichtige soldaat Kramer is gisterenochtend, dadelijk na de openstel ling van den zweefmolen, als een der eerste bezoekers daaruit geslingerd. Volgens zeggen van omstanders was K. zeer roekeloos en wild, hij had o.a. niet de voorzorg genomen zijn zitplaats door den ketting af te sluiten. Hij werd op den Singel neergesmakt, waar hij verdoofd bleef liggen, bovendien had hij zijn dij been en arm bezeerd. Hij werd in het raadhuis binnen gedragen, vanwaar hij, na op zijn verhaal te zijn gekomen, door een hospitaalsoldaat van Erfprins werd afgehaald. Den exploitant van den zweef molen treft niet de minste schuld, het ongeluk is ook niet aan ondeugdelijk ma teriaal te wijten, daar het alleen een ge volg is van de wildheid) van den jongeman zelf. EEN ZWEMMER ZONDER BEENEN. Nu met de kermis kan men somtijd® aan den dijk het ongewone feit zien, dat iemand zonder beenen gaat zwemmen. Het is een van de exploitanten van een tent, die, ondanks zijn invaliditeit, zich de genoegens van een zeebad niet ontzegt. Wanneer deze persoon aan het zwem men is, moet men het beslist weten, dat hij geen beenen heeft, aan zijn bewegin gen is het haast niet te zien. Bij' het uit en in het water gaan. is er natuurlijk be langstelling, vooral van den jeugdigen kant te over, doch daar trekt deze man zich niets van aan. Ondertusschen een goed voorbeeld voor hen, die wel ln het bezit van hun beenen zijn, doch niet kunnen zwemmen. DE KERMIS. Dei opening. „De Nieuwedleper kermis die komt weer aan, Wat zullen er een menischen zijn, wat zullen er een kramen staanf' Dat zong men vroeger, heel vroeger, toen de kermis nog werd ingeluid. Dan luidde men een bel aan het einde van de Binnenhaven en een op het Raadhuis, en dat was het teeken voor de Jutters, dat de kermispret een aanvang had genomen. Dat was toen nog een echte kermis, met veel jool en vermaak, hoewel het toen mis schien ook wel wat ruwer zal zijn geweest. De kermis begint nu een beetje uit den tijd te raken. Wat sommigen de „echte kermispret" noemen, die ziet men thans niet meer en men moet menschen uit Bra bant en Limburg hooren vertellen, wat zij onder een echte kermis verstaan. Thans ziet men hier nog maar een enkel hossend stelletje, ziet men zoo'n troepje, dan is het nog veelal import, want de doorsnee Nieu- weuieper houdt er niet zoo erg van. Tooh is de kermis nog een echt volks vermaak, hoeveel ongerechtigheden er ook direct en indirect uit voort mogen vloeien. De eerste attractie van de kermis kan men op Maandagmorgen om acht uur bij het hoofdbureau van' politie waarnemen. Daar is het polonaise der orgels. Daar worden zij op het geluid' gekeurd, opdat zij het muzikale orgaan der Jutters niet zullen bederven. Elk jaar staan daar een hoop memschen van dit evenement te ge nieten, Natuurlijk zijn daar talrijke jon gens en meisjes bij voor wie dit een kolfje naar hun hand is. Maandagmorgen was er dan ook weer de gewone drukte in de Prins Hendrik laan. In een lange file stonden de orgels op hun beurt te wachten om geëxamineerd te worden. Van zenuwachtigheid was geen spoor te zien, daar men het wel erg bar moet maken, wil men geen vergunning krijgen. De modern© tijd heeft ook hier zijn intrede gedaan. Wij merkten tenmin ste een orgel op, dat op een auto was gezet en niet eens een oud Ford je, maar een solied merk, een „Buick", 'het orgel wordt daar door den motor gedreven. Een ander orgel heeft ook voor d© mu ziek motor-aandrijving, de trekkracht wondt nog door het paard geleverd. Zoo komt hier ook al de vooruitgang, ten koste van de poëzie?? De jongens hadden een reuze stand plaats gevonden op een auto, die in de Prins Hendriklaan stond en van hun hooge plaats, sommigen stonden zelfs op den kap van de chauffeursplaats, hadden zij een schitterend overzicht. Prompt om acht uur kon het eerste' pierement zijn klanken laten hooren. De keurmeesters bleven n©g in het bureau, zoodat het orgel voor tjoama stond te draaien, hetgeen niet verhinderde dat er toch een vergunning gegeven werd. Bij een tweede knikte de dienaar van den Hermandad even genadiglijk met zijn hoofd, ten teeken dat de muziek hem be viel en het dus het Héftdersche publiek cok moest bevallen en zoo ging het het rfl+te langs, wat wij niet heelemaal hebben medegemaakt daar het wel hoofdzakelijk zal neerkomen op „Marie die vrijt, met een huzaar, een heelen tijd al haast een jaar", wat men dezer dagen uit den treure zal kunnen hooren. Wij hopen dat ze eens gauw trouwt, dan zijn we er tenminste van verlost. Dit wat betreft de keuring der orgels. Om adht uur, zoo toen nummer één zijn permissie te makken had, werd het over de stad losgelaten en ook hoorde je al de eerste bel van de eerste ronde van den draaimolen. Jonge, jonge, met' wat een vurig verlangen ls dat oogenblik tegemoet- gezien door de editie beneden de twaalf. (Boven de twaalf doen niiet meer mee, he?). En oogluikend haddon do mannen van de betrokken amusements-etablisse- meniten toegelaten, dat dat jonge goed op en af klauterde en onder de zeilen door gluurde. Toen eenmaal het uur van ope ning was aangebroken, was het dan ook niet een kwestie van schroom, die moest worden overwonnen, maar kwam het meer neer 00 den oogenblikkeltjkem toestand van de zakcenten-verzameling. Maandag morgen acht uur kan men uit den aard der zaak een nog gevuld© kas verwachten, maar aan den anderen kant zijn vele dezer pelden ook nog veilig belegd in die ,Iade bu moeder. En dat is wel goed ook, want een week is lang en een cent duurt kort Maar dat moedier zelf niet langer wachten kon en reeds Maandagmorgen om aoht uur ik heb 'het zelf gezien, dus u kunt me gelooven in den zweefmolen de sensatie van de middelpuntvliedende kracht onder- Ring, is toch wel een merkwaardig symp toom. Tevens is het een bewies voor d'e vitaliteit van deze moedors en als zoodanig wonde het hier cum laude vermeld. In ieder geval, het zaakie is thans open, en, na de eerste invasie der draai orgels, negotiemenschen en andere schar relaars over onze goede stad, is, na den middag, de zalige rust van' dien zomerschen Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Dinsdag 8 Juli 21.49 uur. v\ oensdag 9 21.48 2. C mol Trio J. S. Bach 3. Sonate III A. Guilmant d. Préludio b. Adagia c. Fuga. 5. Concerto in C minor G. F. HSndel (in 3 deelen). 6. Geestelijk Lied. (Boven de Starren). 7. a. Scherzo A. Claussmann b. Menuetto A. Claussmann 8. Toccate (se Symphonie) Ch. M. Widor 9. Koraal-Finale: Psalm 47 Jan Zwart Mededeellng van de Uitg. der „TEXELSCHE COURANT". WIJ brengen onder de aandacht onzer adver teerders, dat de „Nieuwe Texelsche Courant" met Ingang v. n 1 Juli 1930 in de „TEXELSCHE COURaNT" is opgenomen. Ons blad heeft een oplaag van 2275 ex. en wordt op TEXEL vrijwel huis aan huls bezorgd. N.V. Boekhandel en Drukkerij v/h LANGEVELD DE R00Y, Dir.: Q. JOH. JOH. M. DUINKER. Den Durg, Texel, Juli 1930.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5