Zomersproeten ver- Fijn zomerweer. dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Julianadorp. Callantsoog. 't Zand. Anna Paulowna. Maandag weer over do «treteni gedaald. Maar varna vondZagen we niet reeds de oud-Hollandsdhe poppenkast zich in- staHeenen op het Koningsplein; hoorden we niet al de stem van J a a p -met- d e-koc k, die weer zijni vaste plaatsje op den Ka naalweg heeft ingenomen en die de 'halve opbrengst van zijn koekrad van avontuur aan de Vacanitiekolondes afdraagt? Tot groote vreugde van den penningmeester dezer vereeniging. De eerste kermisdag en wat er te zien Is. De eerste dag van de Heldersehe ker mis is reeds weder voorbij en de Jutters hebben er weer van kunnen genieten en ook van alles wat er mee annex is. Daar zUn allereerst de orgels. Nauwelijks heeft men den één een cent gegeven, of de ander roept reeds >asjeblioft«. Soms in één straat drie of vier orgels en daar- tusschen nog een harmonicaspeler, zoo dat men in een ware kakofonie verzeild is. En steeds is het maar »asjeblieft« en och, waarom zou men ze geen cent geven Is de kermis om en men gaat eens reke nen hoeveel men gegeven heeft, nu dan zal dat ook de armoede wel niet brengen en die menschen probeeren ook een eerlijk stuk brood te verdienen. Daar zijn dan nog verder de indivi- dueele muzikanten en de orkestjes. De bekende harmoniecaspeler, Zwanenberg heet hij, meenen wij, heeft zich uitge breid met twee aardige violisten, en zij spelen met z'n drieën goed samen en hebben dan ook geregeld veel publiek. Dan zijn er nog meerdere oude en nieuwe gezichten, die wij hier niet allemaal kunnen opnoemen en die wij ook nog niet allemaal gezien hebben. Wij zullen trachten een beknopt over zicht van de kermis te geven, hoewel men het in één avond niet afkan. Maar wij komen er misschien dezer dagen nog wel op terug. Op het Koningsplein begint het reeds. In de bovenzaal van het café ^an de wed. Van Os concerteert een goede band, die de vroolijkbeid er In weet te houden. Door de openstaande terrasdeuren bren gen zij veel levendigheid op het plein. Dan staat daar verderde eeuwen-oude poppenkast met Jan Klaassen en Katrijn. Wijs ons een kind, dat niet om de poppen kast geeft? wij gelooven niet, dat er één te vinden is. Met open mond en volle aandacht volgen zij de verrichtingen van de poppen, zelfs de ouderen staan nog vol belangstelling te kijken. Luidruchtig leven de kinderen met het verhaal mee en genieten om de regie van den poppen- kastman, die voor hen is wat Saalborn c.s. voor de tooneelliefhebbers is. Wij zagen een klein meis„e, dat haar nog kleinere zusje haarfijn vertelde wat daar allemaal gebeurde, en dat kleine ding was een en al aandacht. Op welk een eenvoudige manier zijn die kinderen toch nog te vermaken, doch hoe snel verandert dat soms. De firma Laan staat met de tent met zuurwaren ook op het Koningsplein; wjj hebben reeds het geesteskind van vader Laan in onze advertentiekolommen ge publiceerd, zoodat men op de hoogte is wat voor soets, zouts en zuurs daar te verkrijgen is. Fijn zuur lekkerz uur voor degenen die tot laat in den nacht kermis hebben gevierd en nog even op willen kikkeren. IJs ook ia overvloedige hoe veelheid. Dan de brug over en men is op het kermisterrein. Direct wordt het oor getroffen door gepiep, geblaas en gefluit van de diverse handelaarsters in kinderspeelgoed, een pieper voor tien cent, een elastieke bal voor een duppie, allemaal snuisterijen voor het kleine grut, het groote grut koopt het soms ook. Dan ziet men een menigte pakjes op straat liggen waar van alles in zit, als daar zijn sigarenpijpjes, ringen, arm banden, broches, enz. enz. Een pakje voor drie en twee voor vijf spie. En lezer sta hier eens een oogenblikje stil en ziet hoe de kinderen hier een keus maken. Heeft U ook wel eens voor zulk een keus gestaan in uw later leven, om het even of U een beroep moest kiezen, een vrouw, wat toch heel lastig is, of een- hoed of een pet, of bruin of blond. Dat haalt allemaal niet bij de keus die de kinderen voor drie ceiten kunnen doen uit een aantal pakjes, die een inhoud hebben zonder practische waarde. Het is even voelen aan een pakje, het weer gauw neerwerpen als het licht is of als ze niets voelen en dan eindelijk dan hebben ze een opgerold papiertje uitgekozen en dan staan vriendjes en vriendinnetjes er om heen vol spanning het afwikkelen van het papiertje gade te staan en met ah's en oh's wordt de inhoud begroet. Geeft ze een meccano doos van vijftig gulden, een dure pop en ge hebt er niet zooveel pleizier van als hier van uw drie centen, Dan passeersn we de verschillende kram en en kraampjes. Het is verwonderlij k hoe hier aan het lijntrekken wordt ge daan, bijna overal kan men dat doen, wij bedoelen hier op de kermis, over het dagelijksch leven hebben wij het nu niet. En sporten dat men beoefenen kan, knik- kersport, olymplasport, hengelsport, zaag- selsport, biljartsport, allemaal sport sport. Een aardig tentje is dat met de muizen ongeveer 600 muizen zijn daarin geher bergd. U zeurt, zult u zeggen, maar vraag eens aan de juffrouw of zij u de jongen wilt laten zien, dan zult u ver baasd staan over dat wriemelende goedje. Verschillende kramen met diverse heer lijkheden zijn er natuurlijk ook nog. Op het Westplein de bekende vermakelijk heden, de sloomcaroussel van Janvier, met bijbehoorende gelegenheden, draai molen, Turksche schop, enz., enz. Houdt u van goede variété kunst, dan moet u eens naar het Theatre Pittoresque Mechanique gaan, dat op het Westplein tegenover de kerk staat. Voor weinig geld zit u daar ongeveer een uur ge borgen. Vooraf krijgt u buiten natuurlijk ae verschillende groeten der clowns, doch binnen is werkelijk wat goeds te zien. Een orkest zorgt voor muzikale afwisse ling. Een lange meneer, die meer op een Franschman lijkt dan zijn spraak doet vermoeden, speelt tango en xylophoon, een eigenaardige attractie vormt het wanneer deze laatste in het donker ge- lectriflceerd wordt en men dan de vonken ziet over springen. Een sterke dame sjouwt en slingert met zware ijzeren halters, zooals u en ik een pook hantaeren en draagt zonder moeite een vijftal personen op haar lichaam. Een om mee te eten en niet om mee te vechten. Dan nog een aardige mario nettenvoorstelling, waarna een rasechte Rus op de planken komt. De directeur vertelde ons tenminste dat het een ras echte was en voor zoover wij met het land van de wodka bekend zijn is dat ook zoo. Deze haalt aardige melodieën uit een onmogelijk kleine harmonica, terwijl hij ook nog Russische dansen uitvoert. Een zeer goed nummer. Tot slot treedt een jong meisje op als koorddanseres. De moeilijkste toeren voert zij gemakkelijk uit. Lange oefening zal noodig wezen om het zoover te kun nen brengen. Wij hebben u slechts in vogelvlucht bet programma laten zien, doch raden een ieder aan naar bovengenoemd theater te gqan, men zal niet teleurgesteld worden evenmin als men naar het Bosco theater gaat, dat zijn standplaats naast de H.B.S. heeft. Ook daar clownerie in overvloed, wat natuurlijk er op bedacht is om zooveel mogelijk publiek te trekken. Vooral een grappig kiein kereltje trekt de aandacht, die door zijn rare gezichten en gezegden de menschen doet lachen. Het programma is ook hier niet onver dienstelijk. Een jongleur, die met ballen en bordjes manoeuvreert, een bal op een parasol laat rollen, enz. Een goochelaar die de oude trucs uit haalt, waar men met zijn neus boven op zit, maar nog steeds nooit wat van snapt. Hij laat vier duiven verdwijnen en ra ra waar blijven ze. Dan nog zeer goede acrobatiek van twee paren acrobaten, waarbij men soms zijn hart vasthoudt, en tot slot ezeltje rijden voor het publiek, of ten minste pogingen tot ezeltje rijden, want verder dan de staart komen ze nooit. Op de Kerkgracht zagen we ze zoo kalm loopen met twee jongens op hun rug, doch hier willen ze er niets van weten. De uitge loofde horloges zullen dan ook wel altijd in het bezit van Jen directeur blijven. Over het geheel ook een zeer goed pro gramma. Naast Bosco staat nog een tent, die wij vanwege het late uur niet meer konden bezoeken, «en volgende keer misschien. Nog vermelden wij de mechanische showroom van den man zonder beenen, ongeveer bij de fa. Zoetelief, waar men o.a. een kolenmijn in werking ziet, en een vuurvreter, die de vlammen zoo maar als B.Z.K. inslikt. Dit is in zeer groote trekken een over zicht van de kermislaat ons hopen dat het voor alle betrokkenen een goede week moge zijn, die menschen moeten toch ook leven. „Hallo Bandoeng" in Scala. Een toonieelspeler, en, in 't algemeen, ieder inensch, moet zich leeren behelpen. Want het leven is nu eenmaal zoo, dat men vaak het allergeringste voor lief moet nemen. En men begrijpt, dat een theater als „Scala", dat speciaal als bios cooptheater gebouwd is, in het geheel niet is ingelicht voor opvoering van een revue, die groote eischen stelt aan monteering en décora „Was dat projectiedoek tenminste maar tegen den wand aan, dan haddien we nog een halven meter meer ruimte", klaag de de directeur. Evenwel, er was niets aan te doen, er was geen andere zaal beschik baar en men moest zich behelpen met wat men had. Dat was nog het ergste niet, maar het ergste was, dat nu de vele fraaie doeken en décors niet konden worden ge bruikt Het gezelschap heeft een groote verscheidenheid daarvan, maar er was geen ruimte voor. Jammer, maar.... 't is kermis, nietwaar, en dan kijkt men zoc nauw niet „Hallo Bandoeng!" is een revue, waarin, in een aantal étappes, een luchtreis van Amsterdam naar Bandoeng wordt beschre ven, en het tweetal Kalman Knaak en Johnny Rovo, vergezeld door mevr. Cor Smit beleeft de wonderbaarlijkste avon turen. Er zjjn bijzondter-fraaie toiletten te 'bewonderen, er is een danspaar, dat te recht de bewondering van het publiek verwerft om zijn fraaien costuumdans oip Strauss' onsterfelijke „Schöne blaue Do- nau"-muziek, er zijn goede grappen, gees tige scènes en ook de ernst is niet ver geten, kortom, de revue „Hallo Ban doeng" 'brengt veel afwisseling en dat door het te primitieve tooneel niet alles voldoende tot zijn recht komt, neemt men in de kermisweek graag op dien koop toe. Wij noemden reeds het zeer goede dans paar: Coro Tjemkanof en partnerin, die met eigen, zeer fraaie, smaakvolle cos- tuums werken, wij moeten nog met lof spreken van de fraaie toiletjes der harem- dames, en van zeer goeden zang, dien wij hoorden. Tenslotte ook de volksscènes, zoodat in dien voilsten zin des woords elk wat wils heeft Behalve artisten van naam als Merboven reeds genoemd, wijzen wij op de medewerking van de jeugdige Siska Kremer, als partnerin van den nu overle den Nap de la Mar in „Merijntje Gijzen" welbekend. Dat zij van het „groote" too neel naar deize revue is overgedaan, be- schouwe men alleen als een broodkwestie. Verder noemen wij nog Max Muohet en Violet Madigan, en wijzen er op, dJat de revue de geheele week gegeven wordt. Er was voor dezen eersten avond al tamelijk groote belangstelling en ook de rechte stemming was er al, dus zal het wel gaan. AGENDA. „Casino". Dinsdag en Woensdag Ope rette-gezelschap Langenakem en Beukman met „De Boemelbaroni" en Piet Köhler in de hoofdrol. Hier vollgt nog een persuit treksel omtrent deze uitvoering. De muziek, gecomponeerd door Walter Kollo, heeft in dit werk eigenlijk een secun daire beteekenis, daar de parlando's veel be langrijker zijn dan de gezongen coupletten.. Van de melodieën vormen vroolijke danswijs jes de hoofdschotel. Het optreden van de Nederlamdsche Ope rette is ongetwijfeld een succes geworden. Allereerst dient genoemd te worden Piet Köhler in de hoofdrol als Boemelbaron of Droogkeetje, de sluwe bedelaar. Hij is een tooneel speler bij uitnemendheid en een ras komiek. Alleen zijn koddige figuur deed de zaal al gieren van pret. Corry Pinksen als Hllda, de Jonge vrouw van Hans von Grabow, acteerde eveneens voortreffeijk, zonder over drijving. Donderdag tot en met Zondlag 4 opvoe ringen door het bekende Revue-gezelschap Schakels eui Gosschalk met de revue-ope rette „Hou je roer rechtl" Hieromtrent schrijft onze oud-stadgenoot J. B. Schuil in „Haarlem's Dagblad" het volgende: Dit alles krijgen we in aardige decors vooral de doeken van de haven van New York en het oorlogsschip Good Luck met den commandotoren en de vervaarlijke kanonnen en de dekhutten waren goed gescnilderd in frissche costuums met dans, zang en muziek! Van de optredenden bleken de heer J. Blok Billy Ray en Jo Kaper Kitty de beste stemmen te hebben, en was Fr. Scha kels de man, die met zijn komisch talent den gang er steeds in hield. Van de costumes was bijzonder veel werk gemaakt, zoodat het oog niets te kort kwam. Wij kregen een teenen ballet, Spaanache dansen en fox-trotten, al naar de landen, die wij passeerden en dat was heel „plesant" om naar te kijken! Het publiek amuseerde zich dan ook best Zondag was de Schouwburg aan den Jansweg z lfs gehee uitverkocht en niemand be hoefde ook maar één oogenblik te blozen. Voor de prijzen raadplege men de ad vertentie. Scala-theater, Kanaalweg. Gedurende die kermisweek de Revue „Hallo Bandoeng" met Sisca Kremer, Kalman Knaak e. a. artisten. Ttvolt-Bloscoop. Dinsdag en Woensdag zingende en sprekende film met Ridhard Tauber In de hoofdroL Het is de eerste film met dezen artist, die we hier krijgen Van Donderdeaf Circus Faveur. Wed. Van Os, Koningsplein. (Bovenzaal café Van Weelde). Zang en muziek, op treden van een oud-Volemdammer. 't Kogelhuls, J. Burger, Plantsoen. Mu ziek. Belersch Bierhuls, Kanaalweg. Speciaal ingericht gedurende de kermisweek. Bondsgebouw M.M.P., Plantsoen. Mu ziek, afgewisseld door het optreden van Piet Groenendaal en Henri Durand. Op het kennis-terrein: Theater vlttoresque, Westplein Theater Bosco, Molenplein t/o Poort van Kleef, zg. ezel-theater. Stoomcaroussel, zweefbaan, rupsbaan, beiernetskraam (tegenover raadhuis), wa felkraam Loggen (bij Casino), enz. BUISMAN OP DE KERMIS. Onze ^Jadgenoot, de heer H. J. J. Buis man, is ook op de kermis. In het U.S.O.- gebouw, Kanaalweg 166, heeft hij een ge zellige salon ingericht, waar een strijkje de ten verkoop geboden wafels, gebak, ijs en andere heerlijkheden, nog lekkerder doet smaken. Men zie ook de advertentie. Na de heete dagen, die hier, door de zeeafkoeling in den avond over het geheel best te doorworstelen zijn, kwam er de lagere temperatuur uit noordwestelijke richting en bracht een weldadige atmos feer met zioh. Aan het zwerk dreven de witgekopte wolkcomplexen en teekenden zich schil derachtig af tegen het doorschijnend blauwe fond van den hemelkoepel. De lucht zag er daardoor feestelijk zwierig uit en bracht kleurige stoffeering aan het landschap. Gedragen door het forsche koeltje zweefden de klanken der draaiorgels over de stad, nu eens een enkele toon, dan weer een brokstuk muziek en zoo we het niet hadden geweten, zouden die zwervende klanken het ons hebben ge zegd, dat het kermis was. Het vriendelijke zonlicht, dat nu niet blakerde, zoefde weldadig door de boomen dar laantjes en lag kleurig geplakt op alle voorwerpen. Eigenlijk ideaal weer: niet heet, niet koel. Dat is het groote voorrecht van aan zee te wonen, dat er met de zomerhitte nooit iets verstikkends tot ons komt. Wel puffen we en maken ons dik over de warmte, maar eigenlijk is dat een ondank baar negeeren van hetgeen ons de zee aan verfrissching brengt. De meeuwen zwierden in feestdos heen en weer door de lucht en hun vreugde volle vliegtochten schenen een uiting te zijn van hetgeen zij ondergingen door den invloed van het uitbundige zomerweer. Andere muziek hebben zij niet noodig, dan de koestering van het zonlicht, het diepe blauw van de lucht, het zeilen der witgeV.uifde wolken aan het zwerk en de opwekkende wind, die lichtelijk komt aan gezweefd uit onzichtbaar gebied. Die reidansen der meeuwen zijn een lust voor het oog en je raakt niet moe er naar te kijken. Alle wendingen zjjn even sierlijk en stijlvol en het moet voor die fljngevleugelden wel spel zijn, want doelloos zweven ze heen en weer. Soms is het of ze aan onzichtbare draden zijn opgehangen in de lucht. Seconden lang kunnen ze roerloos op hetzelfde punt blijven hangen, om dan plotseling, met een breeden zwaai voor den wind af te zeilen en, in een groote boog, zonder een enkelen vleugelslag weer op te tornen tegen den wind. Iets dergelijks hebben ook de ooievaars. Ofschoon we die hier uiterst zelden waar nemen, kan het toch voorkomen (en dat is me meerdere malen gebeurd), dat hoog in de lucht een paar vogels zonder op houden in groote cirkels om elkander zweven en, onmerkbaar voor ons oog, hoog in de lucht zonder vleugelslag zich voortbewegen, zoodat het schijnt, dat ze over een inwendige stuwende kracht beschikken, die hen veroorlooft op de wieken te blijven drijven. Tien tegen één, dat je dan te doen hebt ret een paar ooievaars. Reigers toch hebben dat heel anders. Die zwieren niet rond elkaar en bewegen zich voort door, haast voortdurend, de bolle wieken in beweging te zetten. Dikwijls komt het ook in dezen tijd voor, dat je de lepelaars zich hier kunt zien voortbewegen. Prachtig te zien was dat onlangs, toen een zware donkere broeilucht doorklieft werd, onophoude lijk, door grillig gevormde bliksem schichten, een viertal lepelaars daartegen fel afstaken als witte spookgedaanten, die de aanblik van de donderlucht nog onheilspellender en fantastischer maakte. Maar zelfs de onheilspellende dreiging van de broeilucht kon de lepelaars er niet toe bewegen hun slagordevlucht te verbreken. Als getrokken langs een liniaal vlogen ze in rechte lijn voort. Vaak ook kan men thans deze stelt- loopers aantreffen op het Kuitje, waar ze met laag water in de geultjes komen visschen naar garnaaltjes en klein grut, wit daar in zee zoo wat rondklungelt. Ze maaien met hun lepelbek zooals een grasmaaier zijn zeis door het gras slaat. Een prachtgezichtdoor een goeden kijker. Ook de aalscholvers kan men meestal op den leidam waarnemen, waar ze statig zitten, bij elkaar gehokt tusschen de aantallen meeuwen, die een witte krijtlijn schijnen te hebben getrokken op dien leidam; of ook wel zie je de aalicholvers, schijnbaar knikkebollend, zitten op het baken dat op den dam staat. Inderdaad zijn ze op hun qui-vive en niets ontgaat hun aandacht. Maar door den kijker kan je ze het best observeeren. Een fijne tijd de zomer en heerlijk er van te kunnen genieten. Roblnson. VER» TOT BEVORDERING VAN DE BIJENTEELT. Zondag 6 Juli hield de afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt in Nederland, een excursie hij de verschillende leden op hunne bijenstanden. Hoofdzaak van zulk een excursie is, om eens een andere kijk te krijgen wat betreft de bijenwoningen, de werkwijzen enz. van andere imkers. Des morgens om 9 uur, was de heer P. de Beurs met zijn auto in Den Helder, waar ten huize van den secretaris, zioh de Heldersehe deelnemers verzameld hadden. Toen werd naar Julianadorp gereden, waar allen bij elkaar kwamen. Te ongeveer half tien werd van hier vertrokken en waren er toen in het geheel 16 deelnemers. In vier auto's ging de tocht naar de Donkere Duinen, waar de stand van1 den heer van Dijk het eerst bezichtgd werd. Vervolgens werd de tocht voortgezet naar de stand van den heer Vroom bij de spoorbrug, die van die heeren G. Sleutel Dz., Baken, Vos en J. Sleutel Dz. te Callantsoog, om ten slotte deze excursie te besluiten met een bezoek aan den stand van den heer T. Speur te Julianadorp. Voor de bijenlief hebbers was het een mooie dag in dubbe len zin, want het schitterende weer werkte deze excursie belangrijk in de hand, want als er iets is dat niet tegen slecht weer kan, dan zjjn het zeker wed die bijen. Nadat de Heldersehe leden weer naar hun home waren gebracht, behoorde deze excursie weer tot het verleden, en past tevens een woord van dank aan hen, die •hunne auto's voor dezen dag beschikbaar stelden. OEFENING REDDINGSBBOOT. Zaterdagmiddag j.l hield de reddings boot van de N. en Z.-H. reddingmaat schappij een geslaagde oefening. Mate riaal en bemanning was in prima con ditie. HET SCHOOLREISJE NAAR BERGEN. In een de vorige week gehouden be stuursvergadering werd door de oommis sie voor het houden van een jaarlijksch schoolfeest besloten de dag van het reisje naar Borgen en'z. met de kleinen, welke onlangs voorloopig op 15 dezer was ge steld definitief vas te stellen op den 22en Juli ,a.s. De dag voor de ouderen blijft, zooals reeds eerder werd vermeld, op den 25en dezer bepaald1. Het beste dageliiksche iddel ter opwekking 'enverfrissdiing. j GEfBOREINKlaas, z. v. D. P. de Lange en van M. Kant. GETROUWD: Anthonlus Huiberte en Elisabeth Johonna Leek. Door O. J. Molenkamp, alhier, is een voorschot aangevraagd ter bekoming van een plaatsje ingevolge de Landarbeiders- wet. z Hiervoor is door hem een perceel land gekocht van den heer J. Keijzer, gelegen aan den Schorweg. OVERWERKVERGUNNIN G. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is ten behoeve van de uitvoering van Zuiderzeewerken aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, vergun ning verleend oim van 7 Juli tot en met 9 Augustus 1930 arbeid te laten verrichten door het z.g. droge personeel, mannen van 18 jaar of ouder, niet vallende onder de categorie waarvoor de Ministerieele ver gunning dd. 6 Nov. 1929, no. 2884 geldt, gedurende 10 uur per dag en 65 uur per week. Aan den dienstplichtige H. Glasberger, lichting 1925, is uitstel verleend van het vervullen van herhalingsoefeningen tot 12 Februari 1931. POLITIE. Verloren: een belastingplaatje. Gevonden: twee heeren jassen. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. CONCOURS VAN „DE NOORD- HOLLANDSCHE ZANGERSBOND". Voor den wedstrijd. Het werd gezellig druk bij en op da wegen naar „Veerburg", toen om onge veer twaalf uur de meeste koren reeds in Anna-Paulowna gearriveerd 'waren. Verscheidene autobussen, die door de welwillendheid van het gemeentebestuur een mooi parkeerterrein vonden op het schoolplein, brachten de honderden zan gers en zangeressen uit den omtrek ter plaatse en deze verspreidden zich in groepjes om eens kennis te maken met de plaats, die hen voor dezen wedstrijd gastvrijheid verleende. Kleine Sluis ver toonde zich zeker wel op z'n allergunstigst op dezen prachtig stralenden zomerdag en wo gelooven dan ook wel, dat de be zoekers een aardigen indruk van dit gedeelte van onzen polder gekregen zullen hebben. Enkele koren repeteerden op de daarvoor bestemde plaats nog voor het laatst de nummers waarmee zij zoo aanstonds zouden uitkomen en intusschen begaven zich de juryleden, het hoofd bestuur van den bond en de directeuren en voorzitters(sters) van de deelnemende vereenigingen naar het gemeentehuis. De officleele ontvangst In de keurig versierde raadzaal werden vorengenoemde personen ontvangen door het gemeentebestuur, dat vertegenwoor digd werd door burgemeester G. J. Lovink en wethouder D. Stammes, terwijl ook mevrouw Lovink aanwezig was. Als allen gezeten zijn, spreekt de bur gemeester hen ongeveer als volgt toe: Mijnheer de voorzitter van „De Noord- Hollandsche Zangersbond", Dames en Heeren. Het is een goede gedachte van Tï geweest Uw opwachting te komen maken bij ons gemeentebestuur. Wij stellen deze beleefdheid op hoogen prijs en zeggen U daarvoor dank. Het ge meentebestuur ontvangt gaarne vereeni gingen, die aan een of anderen wedstrijd hier ter plaatse deelnemen, maar het is ons een bijzonder genoegen U te mogen ontvangen, omdat gij een vriendschappe- lijkeu wedstrijd zult houden in den schoonen zang. Dat die wedstrijd vriend schappelijk zal zijn, staat al van te voren vast, want zang en vriendschap behooren bij elkaar. De namen van de verschillende vereenigingen getuigen daar ook van. Dat in dezen materialistischen tijd uw bond den moed en lust heeft het gevoel voor het schoone en verhevene aan te kweeken vindt niet alleen bij ons maar ook bij alle ingezetenen sympathie en ik heet U dan ook niet alleen namens het gemeentebestuur maar ook namens de ingezetenen van Anna Paulowna hartelijk welkom. Het beschikbaar stellen van prijzen en de ruime inteekening op het garantiefonds zijn de bewijzen, dat de inwoners van Anna Paulowna meeleven met dit concours en dat zij U in deze dagen ook zeker op allerlei gebied ter wille zullen zijn. Ik wil eindigen met den wensch dat dit concours weer goed mag slagen en de jury evenals in 1929 te Bergen zal zeggende zang is schitterend geweest. Moge deze wedstrijd bijdragen tot het aankweeken van liefde en gevoel voor het schoone in het algemeen en tot ver sterking, groei en bloei van uw sympa thieken bond in het bijzonder. De heer P. J. Mink, voorzitter van »De Noordhollandsche Zangersbond* zegt dan Mijnheer de Burgemeester, Dames en Heeren. Het was met groot genoegen, dat wij de uitnoodiging van de vereeniging »Zanglust« aannamen om het concours in 1930 te Anna Paulowna te houden. Het doet ons goed, dat zoovele voor aanstaande ingezetenen met den burge meester aan het hoofd ons willen helpen bij de bevordering van den volkszang. Wij allen willen ons best doen en ik hoop, dat bet concours zóó mag slagen, dat de jury zal moeten zeggen|: er is nog beter gezongen dan het vorig jaar. Nadat de eere-wijn ia rondgediend en sigaren en tabak zijn gepresenteerd, be geven allen zioh naar de groote tent naast Veerburg, waar het concours zal plaats hebben.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6