GEMEUB. KAMERS PAUL DESCHANEL Evangelisatie. - Palmstraat. TE HUUR Wij ruimen op Sigarenmagazijn DESPORT Radiografisch Weerbericht. Mijnongeluk. Een aardbeving in Spanje. Cholera-epidemie op de Philippijnen. De verschrikkelijke mijnramp in Silezië. Laatste berichten. AANGEBODEN Een JONGGEHUWD PAAR vraagt (uiterlijk 1 Augustus.) met gebruik van KEUKEN. een restant 10 cents sigaren, wm 10 stuks voor 80 cent. 1Q0 stuks voor f 7.00. MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Het munitiedepot van 'Derihdje in de nabijheid van Isimid aan de zee van Mar- mara is in de lucht gevlogen. Bijzonder heden omtrent het aantal slachtoffers en de aangerichte schade ontbreken. De oor zaak is noig onbekend. DE LIFT DIE BEZWEEK. Een goederenlift in een wolkenkrabber, die nog in aanbouw is aan de Zevende Avenue in New-York (stad) was bezig met het omhoog brengen van een motor, toen de lift bezweek en met [motor en al van de 32ste verdieping naar beneden kwam. Drie arbeiders werden door het vallend© gevaarte getroffen. Een hunner was dood; twee zijn levensgevaarlijk gekwetst. Woensdagavond is een 37-jarig Itall- aansoh mijnwerker in de mijn Wilhel- imina te Heerlen onder afvallend gesteente geraakt en gedood. De man was gehuwd en laat 5 kinderen achter. 250 hulzen beschadigd. Te Montella zijn Zaterdag door een aardbeving tegen de 250 huizen bescha digd; een zestig zijn ingestort. Onder aar dsch gerommel was aan de aardbeving vooraf gegaan, zoodat de inwoners zich hadden kunnen redden. DE GROOTSTE REDDINGBOOT TER WERELD. De prins van Wales heeft Donderdag te Dover de grootste reddingboot ter wereld, de Sir Wiliiaim Hillary, gedoopt en te water gelaten. De boot is niet alleen inge richt voor het opnemen van schipbreuke lingen, maar ook voor het op sleeptouw nemen van Vliegtuigen, die in het Kanaal •zouden verongelukken. NOG EEN MIJNONTPLOFFING. Tn de mijn Paul I te Lüokenau heeft een ontploffing plaats gehad. Twee werk lieden werden doodelijk gewond, twee wer den ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht en drie anderen liepen lichte kwetsuren op. 500 dooden. Op de Philippijneneilanden Cebu en Bantayen is een hevige cholera-epidemie uitgebroken. Tot dusverre zijn er reeds 500 gevallen met doodelijken afloop be kend geworden. De autoriteiten hebben omvangrijke maatregelen getroffen, ten einde verdere uitbreiding tegen te gaan. DE BOMAANSLAG OP HET SOWJET- GEZANTSCHAP TE WARSCHAU. De dader gearresteerd. Naar het Poolsche regeeringsblad Ga- zeta Polska van bevoegde zijde verneemt, hebben de Poolsche autoriteiten den ver- m-oedelijfcen dader van den bomaanslag op het Sowjetgezantschap te Warschau gearresteerd. De naam van den dader en de plaats waar hij is aangehouden, wor den voorloopig nog geheim gehouden. Volgens andere berichten moet men den dader, een Russisch monarchist, te Belgrado gearresteerd hebben. Een Pooisch rechter van instructie en twee politieambtenaren moeten reeds naar Zuid-Slavië vertrokken zijn. Het socialistische blad Robotnik meldt nog, dat de Poolsche politie ook onder de Russische monarchisten te Wilna arres taties moet hebben verricht. DE VESUVIU8. De uitbarsting van den Vesuvius begint in kracht te verminderen. Duizenden vreemdelingen hebben d'e laatste dagen het grootsche Schouwspel van de uitbar sting gadegeslagen. VALSCHE MUNTERS TE BOEKAREST GEPAKT. Woensdag zijn te Boekarest drie leden van een beinde valseihe munters in hech tenis genomen. Zijl legden zich vooral toe op de vervaardiging van biljetten van 1000 lei, die zoo goed waren uitgevoerd, dat zij zich van de echte bankbiljetten slechts door een kleine fout in het water merk onderscheidden. In deze aange legenheid is ook een dirigeerend officier van gezondheid betrokken. Vastgesteld is, dat zich thans voor 10 millioen lei val- sche bankbiljetten in omloop bevinden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee dloodlen, drie gekwetsten. Op den weg tusschen Potsdam en Gel- tow is Zaterdagavond ©en auto uit Bran denburg a.d. Havel in botsing gekomen met een motorfiets. De botsing- was zoo hevig, dat de motorrijder en een passa gierster op slag werden gedood. Ben tweed© passagierster is ernstig gekwetst. De bestuurder van den auto is er met lich te kwetsuren afgekomen, zijn vrouw is ernstig in, het gezicht verwond. De be stuurder, een koopman uit Brandenburg, is gearresteerd, daar uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat hem de schuld van. het ongeluk treft. DE MOORD OP DEN MIJNDIREOTEUR KRAMER. Men meldt uit Berlijn: De vrouw van den arbeider Kuch die haar man beticht heeft den heer Kramer, directeur van een mijn te Nachterstedten te hebben vemoord, heeft ook de plaats aangegeven waar het geweer waarmede de misdaad! Is gepleegd, verborgen was. De politie heeft dlit wapen ook inderdaad op de aangewezen plaats gevonden. Ze zoekt nu naar getuigen die kunnen bewij zen dat het geweer inderdaad aan Koch heeft toebehoord. Vrouw Koch heeft nog ond'er ©ede verklaard dat haar man haar op 11 Maart heeft bekend die misdaad op 19 Februari te hebben gepleegd. Hij had reeds lang geleden met het plan rondge- loopen zich op Kramer te wreken daar Kramer hem, nadat hij zich aan diefstal len had schuldig gemaakt, met ontslag had gedreigd. Vrouw Koch heeft haar man verraden, daar deze baar had bedrogen. Verleden Zaterdag heeft ze hem verlaten. Toen ze nu vernam,dat Koch haar overal zocht om haar te mishandelen, besloot ze hem aan de autoriteiten over te leveren. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Twee dooden. Naar uit Richnau in het district Schlochau wordt gemeld, is Woensdag in Het reddingswerk voorloopig Eerst thans is het mogelijk een duide lijk overzicht van den toestand in de Wenizelaus-imijn te Hausdorf, in het tmijn- gebied van Neurode, te krijgen. Van de 193 mijnwerkers der afdeelingen 17 en 18 heeft men tot nu toe slechts 49 kunnen redden; 81 dooden zijn reeds ge borgen. -De geredden zijn naar een zieken huis te Neurode gebracht. De arbeiders, die men nog niet heeft kunnen redden, bevinden zich in afdeeiing 18, welke vol koorzuurgas is. Hierdoor was men Woens dagnacht om 12 uur genoodzaakt het red dingswerk te staken, daar verder door dringen levensgevaarlijk was. De leiders van de reddingsactie zijn van meening, dat alle mijnwerkers, die nog in de mijn zijn» omgekomen moeten zijn en dat het aantal dooden meer dan 150 zal bedragen. Donderdagmorgen zouden te Hausdorf vertegenwoordigers van het betrokken ministerie uit Berlijn komen om het on derzoek te leiden. Wanneer het mogelijk zal zijn het red dingswerk voort te zetten is nog onbe kend, daar eerst getracht zal moeten wor den om het koolzuurgas in afdeeiing 18 een uitweg te banen Eeitige personen, die aan het reddings- werkwerk hebben deelgenomen zijn ern stig gekwetst. In het ziekenhuis, waarheen de dooden en gewonden zijn gebracht, zijn 59 lijken opgenomen, waarvan 51 herkend zijn. Daar men gebrek aan ruimte had moest een deel der dooden naar het stedelijk ziekenhuis worden overgebracht De paniek onder de bevolking is natuur lijk zeer groot De oorzaak van de ramp. Over de oorzaak van de ramp wordt medegedeeld, dat het uitbreken van de koolzuurgassen vermoedelijk is veroor zaakt door het werken met dynamiet, waardoor een „g-asnest" werd geopend. Met zeer groote snelheid verspreidden de gassen zich door de geheele mijn. De mijnwerkers, die niet ver van het gasnet aan het werk waren vielen bewus teloos neer; eenige arbeiders die verderop werkzaam waren konden zich ternauwer nood redden en de arbeiders in de andere mijngangen waarschuwen. Ook in de drchtsfbijgelegen schachten hebben velen gasvergiftigingen opgeioopen. Volgens de Vo-ssische Zeitung zijn op de plaats van het onheil verscheidene pij lers gebroken, zoodat de toestand voor de opgesloten arbeiders nog benarder is ge worden. Wanhoop ouder de bevolking. Aan een V. D. telegram uit Neurodle ont- leenen wij nog de volgende bijzonder heden: Ver in den omtrek hoorde imen de doffe knal van de -ontploffing, die zoo sterk was, dat de bevolking, die toch gewend is zoo wel aan gasexplosies in de mijnen als aan het knallen der dynamietpatronen, door ontzetting werd bevangen. De mijnwer kers, die in andere ploegen werkten en zich thuis of op straat bevonden, haastten zich naar de mijn, toen men elkaar in het dorp het verschrikkelijke nieuws ver telde en de alarmklokken begonnen te luiden. De mijn-opzichter Schwerdtner van de 17e adeetinig ging onrriddePijk naar beneden om te trachten van zijn af deeiing te redden, wat er te redden viel. Doch hij kon niet helpen. Als eerste slachtoffer werd zijn lijk geborgen. De opzichter Hoffman raakte bij een red dingspoging een hoogspanningskabel en werd eveneens gedood. Een doffe wanhoop 'heeft zich van de bevolking meester gemaakt. Er is bijna geen huis, waar geen dooden te betreu ren zijn. Hier heeft men twee naaste verwanten, man of zoons, verloren-, ginds drie, in eenige gezinnen zelfs acht. Er zijn er onder de bevolking, wier geestver mogens door het ongeluk blijkbaar in de war zijn. Den geheelen dag zag men menschen- zwijgend door de stille straten van Hausdorf dwalen. Voor den oorlog bedroeg het aantal ar beiders 'in de Kurtschacht 1400 man, doch na den oorlog begonnen de ontslagen te vallen en deed de nood in het dorp zijn intrede. Nog korten geleden werden we derom 700 mijnwerkers ontslagen. Eeni- gen der verongelukten was het ontslag reeds aangezegd. Met bun ontslag in het een smidse aldaar brandl uitgebroken, welke zich met groote snelheid op het aan grenzende huis uitbreidde, waar het doof stomme schoenmakersgezin Saihn woonde. Sahn en zijn vrouw slaagden er in dioor het venster te ontkomen. Ziji hadden ech ter het kind van nauwelijks een jaar ach tergelaten. Bij1 een poging om het kind te redden is de vrouw met haar kind omge komen, Door het krachtig ingrijpen van de brandweer is men er in geslaagd twee bedreigde boerderijen te behouden. GROOTE WARMTE. Twaalf dooden te Chicago. In het midden-Westen van de Ver. Staten is het de laatste dagen weer over matig warm geweest. In Chicago alleen al zijn In twee dagen tijdis twaalf menschen van de hitte bezweken. HITTE IN HET CENTRUM VAN DE VEREENIGDE STATEN. Meer dan 40 slachtoffers. De drukkendste hitte sinds een tiental jaren heeft in de centrale Amerikaan- sche Staten meer dan 40 slachtoffers geëischt. De temperatuur steeg nu en dan tot boven 38 gr. Celsius in de schaduw. gestaakt Reeds 81 dooden geborgen. vooruitzicht moesten zij nog in de laatste dagen van hun arbeid het mijnwerkerslot deelen. Thans staat wel vast, dat de ontploffing is ontstaan in een zijschaeht van de Kurt schacht en zich toen met buien-gewone snelheid voortplantte naar Moelfce, naar de hoofdschacht Daardoor konden de lijken van de mijnwerkers in de hoofd schacht reeds geborgen worden, terwijl men de salchtoffers in de Kurtschacht nog niet heeft kunnen bereiken. Van de Moel- keschacht uit, die zich in beteren staat bevindt dan de Kurthschacht, worden dan ook in de eerste plaats de reddingspogin gen -ondernomen. Het grootste aantal dooden uit deze schacht is dan ook reeds geborgen. Rondom het ziekenhuis van Neurode. Volgens mededeeling van den directeur van het ziekenhuis te Neurode is de toe stand van de daar opgenomen 49 geredde slachtoffers van de ramp te Hausdorf naar omstandigheden redelijk. De direc teur -hoopt, dat het gelukken zal, wanneer er zich geen complicaties voordoen, alle 49 verpleegden in het leven te behouden. Tot de zieken zelf wordt voorloopig nog niemand toegelaten. Velen hunner lijden nog aan hevige benauwdheid. Tot mede- deelingen zijn de meesten trouwens ook nog niet in staat Eén van de geredde mijnwerkers, met wien een journalist even een onderhoud had, kom tenslotte weinig bijzonderheden med-edeelen. „Het kwam alles zoo plotseling," vertelde hij. „Een kameraad, die naast mij werkte, vroeg mij:„Krijg jij het ook benauwd?" En op hetzelfde oogen-blik zakte hij in elkaar. Ik voelde ook plotseling iets op mijn borst drukken, en vóór ik verder kon denken, verloor ik het bewustzijn." Hieruit blijkt, dat het gas zich met groote snelheid verspreid heeft. In de me-este andere gevallen kunnen de mijn werkers, wanneer zij de aanwezigheid van gas merken, nog naar een booger ge legen gedeelte vluchten, omdat het zware gas dicht boven den grond blijft hangen. De kenteekenen bij1 een aantal der ge vonden lijken moeten dan ook een andere oorzaak hebben. De m-eeste slachtoffers werden door het gas volkomen verrast en moeten door plotseling gebrek aan lucht een zeer snellen dood zijn gestorven. In het algemeen toonden de ge-zichten dier geborgen slachtoffers geen teekenen van angst -of schrik. In het ziekenhuis spelen zich hartver scheurende tooneelen af. De lijsten met namen van d-o-oden en gewonden worden daar bekend gemaakt en zijn o-p mede-d-ee- lingsb-orden op-gehanigen. De verwanten der mijnwerkers staan in dichte drommen erom heen, en doffe berusting spreekt uit bun blikken. Soms komen er nieuwe menschen bij, moeders en dochters, in wier blikken nog de hoop leeft, dat hun man, hun vader, hun zoon er niet bij ia Angstig dwalen hun blikken over de lijs ten, tot plotseling een kreet van wan hoop getuigt, dat ook de geliefde naam er bij, is. Er komt geen einde aan de ellende. Hoewel men niets meer te hopen heeft, blijft men rondom bet ziekenhuis van Neurode drommen, in de hoop nog iets nieuws te h-ooren. Vooral degenen, wier verwanten nog in de mijn zijn op gesloten, verkeeren in groote spanning. De reddingsmiddelen. De organisatie van de reddipgsafdeelin- gen in het district Waldenburg is pias vorig jaar verbeterd. Er is een afdeeiing, die met speciale auto's is uitgerust. Men beschouwt deze organisatie als bijzonder goed. Op een telefonisch alarm rukt niet alleen de red- dingsafdeelingi van de betreffende mfljh uit, maar ook die van de cliohtstbijgelegen mijn. Ook bij de Wanzelausmijn is dat het geval geweest. Er stonden veel meer reddingsmanschappe-n boven den grond gereed, dan onder den grond gebruikt konden worden. Dezer dagen zal besloten worden, o-f het bedrijf tijdelijk gestaakt zal wo-rden. De moeilijkheid is echter, dat wanneer ook het werk in de andere schachten van dit district wordt gestaakt, er geen mogelijk heid is de daardoor vrijkomende arbei ders in andere mijnen aan werk te helpen. Men kan zich indenken, hoe erg die ramp is, als mien weet, dat heit gas op 2000 meter van de plaats v-an ontploffing uit de ho-ofdischachx .stroomde. Het aantal1 slachtoffers. Een bericht van gisteren meldde: De directie van de Wemzelausmijn geeft thans nieuwe getallen over de doodien en verongelukten, welke getallen definitief zijn. Volgens deze laatste opgaven werken in de geheele afdeeiing 224 man. Hiervan hebben 14 man niet in gevaar verkeerd, zoodat in totaal 210 man in het gevaarlijke gebied aan het werk waren. Hiervan zijn 10 man gered, die zich onmiddellijk huis waarts konden hegeven, 49 man zijn ge wond naar 'het ziekenhuis gebracht, zoodat in totaal 59 man gered werden. Er zijn 151 mijnwerkers omgekomen. Tegen 20 uur is weer een reddingsafdleeling van 20 man de schacht binnengegaan1; daar de gassen thans niet meer uitstroomen, konden zij zonder gasmasker gaan. Het opruimings- werk blijkt zeer moeilijk te zijn. Men is er nog niet in geslaagd tot den oorsprong van het ongeluk door te dringen. Dit is het ergste mijnongeluk, dat in Duitschland sedert 1908 heeft plaats gehad. 152 slachtoffers. Het aantal slachtoffers van de mijn ramp in Opper-Silezië is gestegen tot 162. Rouwbeklag en steunverleenlng. De directie van de mijn, waar het onge luk heeft plaats gehad, heeft maatregelen genomen, om de verwanten van de omge komen mijnwerkers steun te verleenen, zoodat zjj niet dadelijk in moeilijkheden komen. Aan de nabestaanden van ge trouwden wordt 80 mark plus 20 mark voor elk kind uitgekeerd, aan nabestaan den van ongehuwd-en 60 mark. Verder zal aan mijnwerkers, die tengevolge van het ongeluk niet kunnen werken, volledige werkloosheid-sondersteunin-g worden uit betaald. Van verschillende zijden wordt geld be schikbaar gesteld. De Ham'burgsche Se naat heeft 10.000 mark voor de nabestaan den gevoteerd. Namens den rijkskanselier is 5000 mark gezonden. De regeeringscom- missie in het Saargebied heeft opdracht gegeven tot opzending van 200.000 francs. De Rijksregeering en de Pruische re geering hebben tegenover de mijndirectie en den bedrijfsraad uiting gegeven aan hun deelneming in de ramp, die de inijn en de daarin werkzame mijnwerkers ge troffen heeft. Rijkspresident von Hinden burg heeft voor de slachtoffers en hun nabestaanden een bedrag van 10,000 mark geschonken, .terwij-l de Pruisische regeering een bedrag van 100,000 mark beschikbaar heeft gesteld. De toestand van die gewonden. De toestand van de 49 gewonden, die in het ziekenhuis te Neurode worden ver pleegd, is bevredigend. Ze zijn allen buiten gevaar. De begrafenis van de slachtoffers zal Zondag plaats vinden; dien- dag zal van alle openbare gebouwen in Pruisen de vlag halfstok hange-ra Vorige mijnrampen. Zoo dreigt deze ramp een der grootste te worden, die het Duitsche mijnwezen heeft getroffen sedert de geweldige kolen stofexplosie in de mijn Radbod bij Hamun in het jaar 1908, toen het reusachtig aantal dooden van 360 te betreuren viel. In 1912 vond een imijngasontploffing plaats te Bochum, waarbij. 117 dooden vielen. In 1921 maakte een kolenstofont ploffing in de mijn Mont Cenis bij Hamim 79 slachtoffers; in 1923 veroorzaakte een ontploffing in de Heynitz-mijn bij Beu- then 112 dooden en in 1925 een ontplof fing in de anijn „Minister Stein" bij Dort- mund 135 dooden. Een ernstige mijnramp m-et een mind-er groot aantal slachtoffers was de laatste in 1929 in de Friedenhoff- nungs-mijn te Giueckhilt in Silezië. Teraardebestelling van die slacht offers. Zaterdagmorgen om 9 uur zou te Moel ke een rouwdienst worden gehouden. De lijken der slachtoffers zullen dan Zater dagavond naar 't nieuwe katholieke kerk hof te Hausdorf worden overgebracht en daar Zondag in massagraven- worden bij gezet. GEWELDIGE BRAND TE PARIJS. Parijs, 12 Juli 1930. In den afgeloo- pen nacht is -het groote warenhuis „Nou velle" zoo goed als geheel door brand ver nield. Bij het instorten vani een- muur wer den twee- brandweerlieden ernstig gewond. De schade aan den voorraad goederen eri inventaris bedraagt 30 40 millioen francs. De schade aan het vermelde .gebouwen complex is nog grooter. De oorzaak staat niog niet vast. -Het gebouw werd 's nachts door 10 wakers bewaakt. Het staat nog niet -vast of deze allen tijdig konden ont komen. Men meent evenwel te kunnen aanne men-, dat de brand) geen slachtoffers heeft geeischt. HET TWEEDE SLACHTOFFER VAN DEN MOORDAANSLAG TE SCHIEDAM OVERLEDEN. Itotterdam, 12 Juli 1930. - De 10-jarige i«tap, het tweede slachtoffer van den moordaanslag in de Rubroekstraat te bchiedam, is hedenmorgen in het zieken huis aan den Bergweg overleden. ERNSTIGE BRAND TE SCHIEDAM. Schiedam, 12 Juli 1930. Hedenmorgen 5 uur is brand uitgebroken in pand No. 12 Boterstraat te Schiedam, in- gebruik bij de firma Boot en Zn., in veevoederaritikeLen. Het pand dat een frontbreedte heeft van 10 meter en een diepte van 30 meter en 4 verdiepingen hoog is, is totaal uitge brand. De omliggende huizen kregen al leen waterschade. De voorraad goederen was gelukkigerwijs niet giroot. Verzeke ring dekt de schade. DE STAKING TE GOOR Goor, 12 Juli 1980. Gisterenavond kwamen te Goor de leden van de textiel arbeiders organisaties „St. Lambertu-s" en „Unitas" bijeen en met algemeene stem men werd door de leden van de textiel arbeiders organisaties goedkeuring ge hecht aan de voorwaarden waarop Maan dag a.s. de bontwe-vers het werk zullen hervatten-. Ook de „Eendracht" en de vrije organisatie, die ook vergaderden, hebben hetzelfde besluit genomen. DE REGEN. Hedennacht is hier 80 m.M. regen ge vallen, terwijl sinds gisterenmorgen in het geheel 32.5 m.M. regen gevallen is. Iets dat hier zeer zelden voorkomt. Naar waarnemingen verricht In den morgen van 12 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederlandse!» Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 766.0 te Valentla. Laagste stand 750.8 te Den Helder. Verwachting: Meest matige Z.-W. tot N.-W. wind, be trokken of zwaar bewolkt, mogelijk met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien, weinig verandering in temperatuur. Geboren ANT0N Zoon van J. H. BRAKEL A. J. BRAKEL—Stavast. Den Helder, 8 Juli 1930. Breestraat 27. ZONDAG v.m. 10 uur Ds. R. C. W. J. HOEK, Net KOSTHUIS gevraagd met huiselijk verkeer, door werkman met meisje van 7 jaar Brieven onder Nr. 519, aan het Bureau van dit blad. Voor goedkoop Schoenwerk is Uw adres: Middenstraat 11. Linnen Damesschoenen f 1.- Kinderschoenen, tot maat 80, f 2.— tot f2.50, bruine Sandalen, van maat 30 tot 34, f2.75, Rublln Schoenen f 1.75, f2.en f2.50 en Boxcalf Manspantoffels f4. Adres: O. VAN TWISK, Middenstraat 11. P.S. 2-cyllnder Motor, best in orde Ook ruilen voor RADIO Te huur het moderne Woonhuis Cronjéstraat, voorzien van electrisch licht en W.G. Huurprijs per maand f 30.—. Aanvaarding 1 Augustus. Te bevragen: Plantsoenstr. 3. Brieven onder Nr. 617, aan het Bureau van dit blad. Te huur een droge Berg plaats, Waagstraat 10, bij de R.H.B.S.. Te bevragen Weststraat 46. Te huur vrije ZIT-SLAAP- KAMER met pension voor heer. Centrum. Adres: Bureau van dit blad. Te huur of te koop Perceel Molengracht 35. Te bevr.Achtèrgr. W.Z. 74. Gezocht een echtpaar liefst gep. of oudere juffrouw, die als HUISBEWAARDER bij 2 menschen b.b.h.h. een onge- meub. gedeelte van hun huis vrij van huur willen bewonen. Brieven met inl. onder No. 518, van het Bureau van dit blad. Koningstraat 60. - Telef. 220. Beleefd aanbevelend, DIRK POT.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11