P. Zeebad Huisduinen Badpaviljoen Hotel-Pension CONCERT VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS [IIJ VAN ZATERDAG 12 JULI 1930. Donderdagmiddag moest in de Keizer straat een wielrijder voer een kind op oen autoped uitwijken. De man kwam oaardoor te vallen en bezeerde zich tame- h)k ernstig aan zijn knie. Hij werd bin nengedragen bij den heer Bakker en van- aar per auto naar het Marine-hospitaal vervoerd, vanwaar hij' later, eveneens per auto naar zijn woning werd gebracht. DE KERMIS. ZONDAG 13 JULI van 3 tot 6 uur MENU f 2.— Russische eieren Ossenstaart Soep Kalfsbiefstuk Tyrol e ine Aardappelen Ananaspudding Vruchten Dessert PREDIKBEURTEN DEN HELDER. HUISDUINEN. JULIANADORP BREEZAND- ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. WIERINGEN 's Morgens 10.80 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gean. (Den Oever). In de autodrome. Het vliegongeluk op de Zandplaat bij Onrust, waarbö het toestel een prooi der vlammen werd Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan Juli. Z 13 M 14 D 15 op: 23.185 23.17 23.29 ond.: 7.04 8.17 9.29 W 16 23.28 10.41 D 17 23.48 11.51 V 18 23.59 13.05 Z 19 24.12 14.21 Zon Hoogwater op: ond: sm. nam. 4.52 21.15 11.19 11.36 4.53 21.14 11.64 12.12 4.54 21.13 12.29 12.47 4.55 21.12 1.05 4.66 21.11 1.24 1.43 4.68 21.10 2.03 2.24 4.59 21.09 2.46 3.09 Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Zaterdag 12 Juli21.46 uur. Zondag 18 21.45 Maandag 14 21.44 Onze vroegere stadgenoot, de beer F. J. Bussing, le luitenant der infanterie Ned.-Ind leger, werd dezer dagen be- vordierd tot kapitein. Bij het Donderdag te VGravenhage gehoudei examen slaagden voor Eerste stuurmal de heer L. J. Fritz en voor tweede .stuurman de heeren D. G. Avena- riufl en W. Wever, alhier. Bij' hit te Alkmaar resp. Amsterdam gehouden M.U.L.O.-examen slaagden P. van Emmerik, H. van Emmerik, J. ten Hacken, W. Wildenberg en L. Witteveen, allen leirlingen van de R. K. M.U.L.O. school alhier. ZEIVAARTSCHOOL ALHIER. Bij het Donderdag (gehouden eind examen zoor diploma B der zeevaartschol len slaagden: O. Kila te Leiden, G. Mooy te Den .leider, J. Muntjewerf te Anna Paulowni. Afgewezen één. Met oei toepasselijk woord werden de einddiploma's door den heer Burgemeester aan de candidaten uitgereikt. TOELATINGSEXAMEN R, H. B. S. Bij het toelatingsexamen voor de le kl. der R. H B. S. alhier zijn geslaagd: J. O. Avenarius, Marie O. van Balle- goijen, E F. Benerie, Antje Blom, Ger- truda O. 3osker, J. C. Orane, F. P. H. van Dalfsen, J. Dijkstra, Joukje H. Duker, J. B. Feenst'a Kuiper, W. Franse, A. Hemel rijk, Maike J. M. Jansen, J. Kiljan, Glara Klijn, H. Kuiper, J. H. Peeman, Jaooba Peters, W F. van Rappard, T. Grisa, S. C. Ruig, f. K. Schendelaar, J. C. Stijger, Dionysia M. J. Fritsch, H. M. van de Veen, A. Telthuys, Niesje Verfaille, Hele- na Zuideman en J. L. Ph. Groneman. Tot de ie klasse werd toegelaten G. A. Cittera en tot de 8e kl. Frouwtje Jonker. JEUGDDENST LUTHERSCHE KERK. -Morgenothtend zal er in de Luthersche Kerk, Weeienstraat, wederom een jeugd dienst worten gehouden, waarin de pre dikant dier gemeente, Ds. P. H. Borgers, hoopt te spieken over „Enthousiasme", terwijl de oigaliste, mej. A. Kamp, op het fraaie kerkorgel een fragment uit de 116e Psalm „God heb ik lief", van Oor Kee, ten gehoor© zal brengen. HUISVROUWEN-COMITE VOOR „A.V.B.O.-ACTIE". Het Huisvrouwen-comité voor „A.V. R.O-.Actie te Den Helder, deelt mede, dat er tot 1 Juli 1.1. 9100 spontane adhaesie- betuigingen ontvangen zijn met haar adres aan fi. M. de Koningin, hetwelk bekend gemaakt is op 10 en 11 Juni 1.1. Zoo spoe dig mogelijk zullen )ogingen aangewend worden, dit adres persoonlijk aan te bie den. KOSTELOOZE RIJWTELMERKEN. De rijksontvanger ve-zoekt ons belang hebbenden mede te deden dat gedurende het tijdvak 14 Juli tot ei met 4 Augustus 1930 telkens des Maancags en des Vrij dags, van namiddags 7-9 ure, aan zijn kantoor, Koningstraat 1!0, aanvrage kan gedaan worden tot het tekomen van kos- telooze rijwielmerken. WATERTOCHTJES OP HET MARSDIEP. Gaan niet door. De directie van de E.SO.N.A. verzoekt ons mede te willen deelen dat de water tochtjes op het Marsdiep die voor mor sen georganiseerd waren, niet door zullen gaan. EEN LEELIJKE VAL. ZONNESCHERMEN. Naar aanleiding van vragen van het raadslid A. J. J. M. v. Gessel, omtrent het verleenen van vergunningen voor het heb ben van zonneschermen, deelen B. en W. medé, dat zij besloten hebben als régel gunstig te beschikken op aanvragen tot het hebbem van markiezen (geen gewone zonneschermen) mits aan de aan de ver gunning te verbinden voorwaarden stipt wordt voldaan. RECLAME VOOR DE HEVEA-FABRIEKEN. Een handige en doeltreffende reclame is uitgedacht docr de Hevea-fabrieken, de bekende fabrieken voor rijwielbanden te Hevea-dorp (Geld.). Voor deze fabrieken rijdt n.1. de rijwiel- acrobaat Ernst Lamm, het geheele land door op een eenwielig rijwiel, waarop hij groote vaardigheid bezit. Natuurlijk trekt de man de aandacht van alle voorbijgan gers en toen Hij gisterenmorgen in onze stad verscheen, bleven de menschen staan en keken met verbaasde oogen den acro baat na. De reclame-tocht, die Lamm maakt, duurt van begin Mei tot en met 30 Augus tus en omvat niet minder dan 130 steden in ons land. Na Den Helder moest de man nog 80 steden bezoeken. In onze foto-kast vindt men een plaatje van den acrobaat op zjjln vehikel. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Juni werd de leeszaal be zocht door 1086 mannen en 76 vrouwen, totaal 1162 personen. Uitgeleend werden: 1498 romans, 1621 kinderboeken en 453 studieboeken, totaal 8572 banden. De navolgende werken werden aange schaft: van Ammers-KtlLler: Vrouwenkruis tocht; Baum: Menschen Lm Hotel; Bever sluis: Aanklacht; Birt: Romelnsohe ka rakterbeelden; Blok; Michiel Adriaans- zoon de Ruyter; Boschma: Wanneer de rogge stuiftBouman: Het wonder boek der luchtvaart; Dix: Van dag tot dag in den tuin; Eipper: Kinderen; Fer- werda: Mijn ervaringen*in Sovjet-Rus- land; van der Hoeven: Psychiatrie, dl. 8; Hoogendijk: De Nederlandsche koop vaardij in den oorlogstijd; de Jong: Flie refluiters tusschenkomst; Lehman-Russ- büldt: De bloedige internationale der be wapeningsindustrie; de Ligt: Een we reldomvattend vraagstuk; Trotzkl: Mijn leven; Waserman: Christophorus Oolum- bus; Zeehandelaar: Geestelijke hygiëne; Zernike: Het eerste licht. Ten geschenke ontvangen: Berkeley: Mr. Priestley's probiem; Bloys van Treslong Prins Bolonje: Genealogische en heraldische gedenk waardigheden in en uit de kerken der provincie Noord-Holland; Boeka: Practi- sche levensgids; Cullum: The riddle of „Three way creek"; Dell: Charles Rex; Gedenkboek van het 25-jarig bestaan der Wereldbibliotheek; Maugham: The let ter; Ortt: Het wezen der homopathisohe geneeswijze; Rowlands: The gates of hap- piness; Verslag van de kamer van koop handel en fabrieken voor Groningen over het jaar 1929; „Vrede kome over U"; Wuynster, Schaap Nygh: Gedenkboek van Voorne. FAVEUR IN TTVOLL Een wereldstadprogramma. Tot het beste op vermakelij kheidsge- bied behoort variété. Op welk ander ge bied heeft men zooveel afwisseling als hier? Het programma, dat dezen keer werd gegeven, behoorde ook nu weer tot het beste van het beste. Wat ons is opgeval len is, dat is de netheid bij elk nummer, de décors zijn prachtig en doen aange naam en degelijk aan, wat aan het geheel een goeden indruk geeft. De opvoering zelf verliep geheel vlot. Donderdagavond, de eerste der vier avonden, waarop het gezelschap op treedt, was1 de zaal en het baloon tot de laatste plaats toe uitverkocht. Vier kwieke jongelui als buitenmodel Amerikaansche matrozen aangekleed, geven op hun harmonica's eenige num mers ten beste, wat reusachtig afsteekt bij de harmonicamuziek, die wij nu da gelijks beluisteren (enkelen uitgezonderd). Wat deze Japansche artisten geven, behoort tot het beste, dat wij ooit hebben gezien. De prachtige décors en Weeding vallen hier vooral op. Bewonderenswaar dig is het balanceeren door den man met een parasol op zijn voeten. De para sol opent zich zelf en dan begint een balanceeren en ronddraaien waarvan men versteld staat. De vrouw is een zeer goede acrobate, het is prachtig te zien, hoe zij de moeilijkste toeren uitvoert. Tholen en van Lier. Dit bekende chansonnierpaar treedt ook hier op en is a'lleen een gang naar dit theater waard. Dit paar oefent een, laten wij het eens mooi zeggen, charmee renden invloed op het publiek uit. Dit bleek bij het liedje „Harmonica Jim", Galtners Troupe. Wintersport in St. Moritz. Een uitge lezen troep- van zeven acrobaten met een klein hondje. Het is bewonderenswaardig boe lenig deze menschen zijn.. Vooral bet kleine jongetje was aardig. Het hondje was grappig. Een aardig aspect leverde de wintersportkleeding cp. Krachtsport ontbreekt evenmin; de dame draagt vier menschen plus het hondje. De décors zijn hier ook goed. MJlIy CapelL Een stil nummer, doch niettemin door die stilheid en. de lichteffecten een aan- Kapelmeester: ANORÉ HOPPENBROUWER. trekkelijk nummer. Verschillende 'beel den uit Grootmoeder's tijd werden voor gesteld; bijna een geheele levensloop. Rudl Grasl tmitateur aan den vleugel. Het is ver rassend te hooren, hoe deze jongeman, die een zeer gezelligen en aangenamen indruk maakt, verschillende muziek instrumenten nabootst. Een trompet, een saxophoon, muziekinstrumenten bij een boerendans, foxtrott en een goede imi tatie van een conoertzanger. En dat alles zonder eenig instrument, alleen met zijn mond. Een komisch nummer besloot het pro gramma. GEZELSCHAP SCHAKELS EN GOSSCHALK. Revue-operette „Hou Je roer recht!" Lachen, zegt men, is gezond. De juf frouw, die in het begin van de week de opemngs-voorstellmig in Scala bijwoonde, waar de revue „Hallo Bandoeng" wordt vertoond, kreeg daar, zonder eenige na speurbare oorzaak er werden wel grapjes verkocht, maar die wettigden.' toch niet een zoodanige lachstuip een aan val van lachkramp, dat de artisten op het tooneel er zelf van stonden te kijken, en deze juffrouw zal er hoogstwaarschijn lijk dan ook wel geen n/adeelige gevolgen van hebben ondervonden. Tot bepaalde lachstuipjes heeft het auditorium, dat Donderdagavond bij de openings-voorstelling van de revue-ope rette „Hou je roer recht!" aanwezig, het niet gebracht. Maar het was op het kantje af. Er waren er onder het vrouwelijk ge hoor, die verdacht begonnen te gillen als ze Schakels maar weer zagen1 opkomen, en lachende gezichten keken elkaar onophou delijk aan. En wederzijds riep men elkan der toe: „Wat een steil Eeniig, he? Wat doet-ie het leukl Wat een aardig ding,!" En zoo voort. 't Was inderdaad een eeniig stel, wat hier op het tooneel bijeen was. Vooreerst: Fred Sinclair (Fr. Schakels), daarnaast Tommy de stotteraar (K. Brouwer), dan nog zoo'n paar, allemaal matrozen van een of andere marine, en' ze wisten allergenoe glijk et het publiek een paar kwartiertjes bezig te houdern Schakels is van vorige revues („Roee-Marie") welbekend; zijn glundere snuit en de slagvaardige en gees tige antwoorden gaven aanleiding tot voortdurende vroolijkheid. K. Brouwer had kans gezien' zichzelf uit te diosschen met: a. een vuurrood© pruik, b. een ver zameling zomersproeten zoo groot als knikkers, c. ©en gezellige stotterspraak, terwijl hij, kort na zijn eerste optreden bovendien nog hij moest toen het dek zwabberen en had er zijn baadje voor uit getrokken getatoueerd was met een „levensgroot'' anker, d. w. z. een anker zoo groot als z'ni heele body. Dat anker be zorgde den Nieuwedliepers weer nieuwe lachbuien, en toen ten overvloede de stot terende zwabberaar er een kinderemmertje op na bleek te houden, ontstond een nieu we gier- en proestbui. Tenslotte zag deze grapjas nog kans zijn rechterbeen dwars door een stoelleuning heen te werken, zoo dat hij niet dan met de allerzotste capriolen en sprongen zich bevrijden kon. Kortom, het was een allergezelligste boel. Schakels is naar onze meening zeker even geestig ais Buziau, maar die heeft nu eenmaal den naam. Dit genoegelijke stelletje en wel is een gezelschap te prijzen, dat zoo'n col lectie grappenmakers bezit! vinden we het heele stuk door bijeen, telkens weer in andere creaties. O. a. als kelners. Ver- der is er Billy Ray (J. Blok) als zee-offi cier, kapitein Stone (Joha) en nog tal van anderen^ die evenwel min of meer onder geschikte rollen vervullen. Van de dames moeten worden genoemd E. Marlstella als Peggy, de dochter van Kapitein Stone en de verloofde van Billy, haar vriendin Daisy (L. Eman), die ook een aardige komische rol vervulde, als de beide hoofdpersonen. Tusschen de actie van de beide bedrijven door was het de van „Rose-Marle" bekende Agnes Spaans, die, tezamen met Kitty Bell (welke laatste ook nog als de „Dame van No. 10" optrad), fraaie en elegante dansnummers ten beste gaf. WH hebben bij een vorige gelegenheid ons oordeel over Agnes Spaans reeds ge geven; hier trad zij bovendien in een solo nummer op als Turksche danseres. Ook de stepdans van de vier blauwe matroosjes in het tweede bedrijf was sierlijk en elegant. Het stuk vangt aan met voor Helder- schen aantrekkelijke scènes aan boord van een oorlogsschip. Er wordt inspectie ge houden en al dadelijk ontbreken er twee op het appèl. Uit collegialiteit meldt een der andere matrozen zich maar driemaal aan. Ais de inspectie afgeioopem is, komen de twee achterblijvers aanzetten, in „ken- nelijken staat", 't geen hen niet verhindert ai dadelijk de allerzotste dwaasheden te begaaa Kostelijk is ook de scène tusschen Fredi en Daisy, die niets van mannen wil weten. Toch weet Fred het zoo aan te leg gen, dat hij naast haar op den koffer komt te zitten. Enfin, men moet het allemaal zien en zal zich best amuseeren. Zooals men weet, bestaat heden- en mor genavond nog gelegenheid de revue te gaan zien. DE INDISCHE MAIL. Het stoomschip Tjerimai van den Rot- terdaimschen Lloyd komt Zondagmorgen 7 uur te Marseille aan. In aansluiting hierop rijdt de Rotterdam Lloyd Rapide, die om 11 u. 25 uit Marseille vertrekt. Deze trein komt Maandagmorgen 14 Juli om 9 u. 19 te Den Haag (HJ3.M.) aan. ZONDAQ 13 JULI 1830 Ncd. Herv. Gein. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst. Ned. Herv. Gein. (Westerkerk, Westplein) 's Morgensl0.80u.,Ds.F.W.J. v.d. Poel Onderwerp: «Menscheiyke en God delijke wijsheid* 's Middags 12.80 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Jeugddienst. Onderwerp: «Waarheidsliefde* Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. N. A. Waaning van Zandvoort 's Avonds 6.80 uur, Ds. F. Tollenaar Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 'b Avonds 5.30 uur, Ds. N. A. Waaning Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Ilerst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Jeugddienst. Onderwerp: «Enthou siasme*. 's Av. 5.30 u. Ds. P. H. Borgers Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. O. W. J. Hoek Leger des Hells. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u., Heiligingsmeeting 's Middags 3.30 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 6 uur, bijeenkomst in de zaal, om 9 u. openluchsamenkomst op Konings plein. Leider van al deze samenkoms ten Stafkapitein F. Buiterman. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.80 en avonds 5 uur Samenkomsten. Ned. Herv. Gem. Geen dienst wegens vacature Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangellsatle (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, leesdienst 's Middags 2.30 uur, Ds. F. Tollenaar Den Helder. Ned. Herv. Gein. (Hlppolytushoef). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. Gebouw „Land ln zicht" (Dea Oever). Herv. Kerk. Kapel. 's Morgens 10 uur, R. O. Franck Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 8 u., dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef) 's Morgens 10.80 u., Ds. Dufour uit Den Haag De verkaveling van den Wieringermeer. Ook met het graven der slooten in het drooggevallen gedeelte van den Wieringermeer is thans een aanvang gemaakt. Op de foto ziet men een hiervoor in gebruik genomen graafmachine aan het werk. De verkaveling van den Wieringermeer. Hier wordt het werk zonder machines, door handarbeid uitgevoerd.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13