heden" zóó laat te hoeren hebben gekre gen, dat te Parijs het Nederlandbohe ant woord', hier bedoeld, zou worden gepubli ceerd, dat toen niet meer belet kon wor den: het door onze pers achter het net visschen. Heeft 't geval zich aldus toegedragen, en aan de waarheidsliefde van minister Beelaerts behoeft niemand te twijfelen dan kan ons „FOreign Office" hier vrij- uitgaan. De zaak roept in het geheugen verschil lende andere gevallen waarbij men tot de ervaring kwam, hoe 't bij Buitenlandsche Zaken nog altijd de zin voor „plechtige geheimzinnigheid" is, welke den toon aan- gieeft. Het in 't leven roepen eener parle mentaire commissie voor onze buitenland sche aangelegenheden heeft daarin al zeer weinig verandering gebracht. Ik voeg er onmiddellijk bij, dat men niet in redelijk heid vorderen kan: het voortdurend aan- de-groote-klok hangen van al de bijzon derheden der onderhandelingen over be langrijke en minder beduidende bespre kingen, onderhandelingen, met andere Staten gevoerd. Door ontijdig publioeeren zou men telkens het gevaar ontketenen van mislukking, stremming in den goeden loop van zaken. Bij het bestier onzer bui tenlandsche politiek is nu eenmaal zekere voorzichtig- en behoedzaamheid! onver mijdelijk. Daar gaat 't echter hier niet om!.... Onze tegenwoordige minister van Buitenl. Zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, is een werkelijk charmante figuur. Eeni- gen tijd geleden was Z.Exc. gast van den Nederl. Journalistenkring aan een noen maal, den minister aangeboden. De heer Beelaerts heeft aan dien disch eene rede gehóuden. Dat was allerbeminnelijkst, toonde een verhouding tusschen Regee ring en Pers als waarvan men nog een kwart-eeuw geleden niet zou hebben „dur ven droomen" 't Is keurig en prachtig! Maar dit alles cijfert niet weg het ge- weldig-geheimzinnige inzonderheid van dienzelfden bewindsman, waar 't de pu blieke zaak betreft. De tafelrede van mr. Beelaerts, zooeven genoemd, was „aller aardigst", maar: eenig nieuws, van welken aard, bracht zij niet. Het is allerminst mijn bedoeling, dat het Plein-departement steeds zijn dossiers ter-inzage zou openstellen voor alle moge lijke nieuwsjagers, die er dagelijks aan kloppen. Iets anders is en blijft, dat over de be langrijke kwestiën onzer buitenlandsche politiek en al wat daarmeê eenig verband houdt, het departement .hermetisch ge sloten" blijft, zoodra men daar iets wil „te verschaft.U wolken.van.genot. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN Extra-drukten. Rtrpsenplaag. Militair vertoon. Jordaners en andere Amsterdammers. Keep Smiling with Kellys Buitenlucht t Gezond en heerlijk ja. dot wéét ik allemaal. Maar de tucht van DOUU/E EGBERT9 Uit mijn pijp is ideaal. 'tJs genot bij volle teugen. Het ts geurig zacht en fijtt., Het brengt ui mijn mannenleven keu zeng eur en zonneschijn. CU»g«Oagnnto

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2