T ucW KONIJN's va&r West-Friesland Boter BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het beste daseliiksche middel ter opweken? ZWARE KAMPONGBRAND TE MR. CORNELIS. West-lndlë. Burgerlijke Stand van Den Helder Anti-Joodsche onlusten In Roemenië. Ernstig tramongeluk. Een tram te water. De mijnramp in Silezië. De hulpactie. VIJF DOODEN BIJ PETROLEUM- BRAND In KENTUOKY. BOSCHBRANDEN IN HET ZUIDEN VAN FRANKRIJK. DE BESTE. Hot rapport dor raadscommissie, De Nouvelles Galeries te Parijs uitgebrand. ONGEVALLEN OP DE AMERIKAAN' BCHE OVERWEGEN. 'enverfrisschin?. jl is gepleegd op den planter P. Bakker, die een paranghouw in zijn nek heeft opge- loopen. De heer Bakker verkeert echter niet in levensgevaar. Donderdag zijn een veertigtal kam- pongwoningen te Mr. Oornelis door onbe kende oorzaak afgebrand, waardoor een paar honderd menschen dakloos werden. De schade is vrij belangrijk. DE STAFMUZIEK. Tot opheffing besloten? Batavia, 11 Juli Heit afdeelingsverslag van den Volksraad nopens de hegnootings- afdeeling Oorlog zegt dat zeer veel leden de opheffing betreurden van de stafmu- ziek. DE KRUISER „SUMATRA". De kruiser „Sumatra", die maandenlang aan de werf van het marine-etablissement te Soerabaja in reparatie lag, is thans in zooverre hersteld, dat men aan een eer sten proeftocht kan gaan denken, meldt het Bat. NbL Deze zou vermoedelijk op Maandag 7 Juli en volgende dagen ge houden worden. DE VEILIGHEID IN" CURACAO NOG STEEDS BEDREIGD DOOR DE REVOLUTIONAIRE PARTIJ IN V ENEZU El ,A. In de memorie van antwoord op de sup- pletoire begrooting voor het dienstjaar 1930 deelde de gouverneur van Ouragao aan den Kolonialen Raad mede, dat Z.E. twee brieven van de revolutionaire partij uit Venezuela had ontvangen, welke beide het verzoek bevatten, de handelingen dier partij niet te belemmeren. De gouverneur verklaarde verder, dat de veiligheid1 in Ou- raqao 'nog steeds door die partij bedreigd wordt Daarom wordt doorgegaan met uit zetting van leden dier partij, zoolang de leden, welke aansprakelijk zijn voor den plaats gehad hebbenden overval op 8 Juni, niet zijn geroyeerd. DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. Men meldt uit Besshelm, dat de Ko ningin en de Prinses 11 dezer in Bess- heim teruggekeerd zijn van een vierdaag- schen tocht "waarbij via de Ottavallei de Geiranger bezocht werd. Door Hjoe- rundfjord' werd Oeye bereikt waarna via het Hornindal en Maeland over Viaaaeter en Grotli teruggekeerd werd. Naar uit Bessheim gemeld wordt is de Koningin, vergezeld van de Prinses, gis teren teruggekeerd van een tweedaag- schen tocht naar Sikkeldalsaeter. Gisteren vertrok de Koninklijke familie naar Bygdin. NIEUWE GERUCHTEN OVER VERLOVING VAN PRINSES JULIANA Prins Siegward van Zweden ge noemd. Hoewel de Zweedsche hof kanselier offi cieel ontkend heeft, dat er eenige waar heid is in de geruchten betreffende de ver loving van prins Siegward met prinses Juliana, verklaart het „Svenska Dag- bladet", dat de opperkamerheer van den prins Budebeck gisteren uit Stockholm naar Noorwegen zou vertrekken, waar Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana een rustkuur maken ln Bessheim. Prins Hendrik zou .gisteren uit Finland in Stock holm aankomen en zou ten paleize met Koning Gustaaf lunchen, die eveneens uit Stockholm terugkomt van Saerae, ten ein de de groote regatta van de Koninklijke Jachtclub bij te wonen. ANTI-VLOOTWET VAN DE R.-K. VOLKSPARTIJ. Het partijbestuur van de R.-K. Volks partij heeft in zijne vergadering, Zater dag j.L in Utrecht gehouden, besloten, om eeue krachtige actie te organiseeren tegen miruster Decker's vlootplannen. Het zal een uitvoerig manifest richten voornamelijk tot de Katholieken van Nederland en een landelijke protest- meeting organiseeren kort na de opening der Sta ten-Generaal. Voorts heeft het partijbestuur zich schriftelijk gericht tot de S.D.A.P., den Vrijz. Dem. Bond en de Chr. Dem. Unie, om tot een landelijke samenwerking terzake te geraken. I)E NIEUWE MOTORREDDINGBOOT VOOR IJ MUIDEN. de leden der plaatselijke oommissie, waren ook de bemanningen van de beide IJmulder reddingbooten aanwezig, be nevens schipper Toxopëus en de motor- drijiver van de motorreddinghoot Insulin- de uit Oostmahorn, welke dezen winter te IJmuiden gestatiohneerd Is geweest. De overdracht van de Neeltje Jacoba geschiedde door den algemeenen secreta ris der Noord-Zuidhollandsche Redding Mij., den heer H. de Booy. HET VERBOD VOOR MILITAIREN IN UNIFORM BIJ MR. TROELSTRA'S BEGRAFENIS. Het hoofdbestuur van den bond voor Minder Marine-Personeel heeft den vol genden brief gezonden aan den burge meester der gemeente 's-Gravenbage: „Tot zijn groot leedwezen moest ge noemd bestuur kennis nemen van het feit, dat ingevolge beschikking van 15 Mei 1930 aan de Federatie ,,'s-Gxavenhage" van de S.D.AJP. vergunning werd ver leend om op 16 Mei d.a.v. de begrafenis van wijlen mr. P. J. Troelsfera te doen volgen door een groot aantal personen, meevoerende vlaggen en vaandels en vervolgens te marcheeren naar net Ge bouw van Kunsten en Wetenschappen, imlts o.m. voldaan werd aan de voorwaar de, dat zich geen militairen in uniform in den stoet zouden bevinden. Aangezien het hoofdbestuur, evenals de besturen van andere Marinepersoneels organisaties, zich door een deputatie bij: genoemde plechtigheid wenschte te doen vertegenwoordigen en er geen gelegen heid was om vooraf kennis te nemen van b.g. beschikking, werd practisch deze ver tegenwoordiging door de gestelde voor waarde onmogeijk gemaakt. De militaren, die deel uitmaakten van de deputaties, moesten tot hun groote teleurstelling ervaren, dat het ln alle be scheidenheid eeren van een alom erkend hooggeacht man, zelfs na zijn dood, den militair, die prijs stelt op het dragen van zijn uniform, onmogeijk gemaakt werd. U hoogedelachtbare zult het zeker met ons waardeeren, dat deze militairen er behoefte aan hebben, uiting te geven aan hun teleurstelling over een dergelijken maatregel, die geenerlei verband kan houden met eenig krjjgstuchteljjk voor schrift, doch waarmede zij wel tot de zgm. burgers van den tweeden rang worden gekwalificeerd. De vraag rijst: waartoe dient zoo n maatregel en waarom wordt hij verordineerd? Het hoofdbestuur voornoemd, stelt er prijs op te weten, waarom voor de uni- form-dragende-militairen bijzondere maat regelen moeten worden getroffen, opdat indien dit in zijn vermogen ligt door dit college er toe medegewerkt kan wor den, dat dergelijke maatregelen ln de toekomst overbodig zijn. Op grond van het voorgaande meent het hoofdbestuur zich te moeten veroor loven eerbiedig te verzceken wel de be weegredenen, die geleld hebben tot mug beperkende bepaling, te willen mede- deelen. FISCALE ONBILLIJKHEID. De rijwlelmerken. Het Hbld. schrijft: Het dienstjaar voor de rijwielbelasting eindigt 31 Juli. Tot en met dien datum moet iedere fietser een belastingmerk 1929-1930 op zijn rijwiel hebben. Zij, die dus in den zomer een rijwiel hebben aan geschaft, en het willen gebruiken, moeten een „oud" plaatje koopen voor den vollen prijs van 2.50. Het publiek gevoelt dat als een onbillijk heid' en is boos op de ambtenaren, die con trole uitoefenen. Die ambtenaren doen evenwel slechts hun plicht Toch is de ont stemming van het publiek verklaarbaar, maar zij moet zich niet richten tot de amb tenaren, doch tot de wet, die het volle pond eischt Zou het niet mogelijk zij'n door wets wijziging aan de onbillijkheid te gemoet te komen? Wanneer de merken, naarmate het belastingjaar vordert, goedkooper wor den, zou er veel minder ontstemming zijn. Men zou het per kwartaal kunnen doen, b.v. vol jaar 2.50; negén maanden 2; zes maanden 1.50; drie maanden 1.— Maar misschien zijn daar administratie ve moeilijkheden aan. verbonden. Het kan echter nog eenvoudiger. De meeste nieuwe rijwielen worden in het voorjaar aange schaft Als men nu tot April 2.50 rekende en van 1 April af b.v. 1, dan zou de grootste aanleiding tot ontevredenheid zjjn weggenomen. Wij gelooven niet, dat de schatkist er schade door zou Lijden; wellicht zou zij er nog baat bij hebben. Nu koopen vele, die het eigenlijk noodig hebben, in Mei, Juni of Juli geen plaatje meer. Zij leenen er een, zien een „tweede- handsch" te krijgen. Fietsen niet, of wel, zij trachten door de controle heen te slip pen, hetgeen, met wat handigheid, vaak gelukt. Was de prijs vah de plaatjes in het voorjaar nog slechts 1, dan zouden er na April waarschijnlijk heel wait meer merken worden verkocht dan t.toi-n.q het geval is. Voor één gulden wil niemand risico loo- pen, op moeilijkheden stuiten of zich een tochtje per rijwiel ontzeggen. Wij geven dit denkbeeld in overweging waarschijnlijk ook ten bate van de schat kist EEN ZONDERLING VLIEG AVONTUUR. De bekende vliegster mej. Ruth Alexan- der te Californië, heeft ln een vliegtuig een hoogte bereikt van 26.600 vt, zooals de zelf registreerende instrumenten aan gaven. Dit is 6600 vt. boven het vorige record. Toen Ruth Alexander op 22.000 vt. vloog, verloor rij het bewustzijn; pas op 18.000 vt kwam rij' weer bij. Zij slaagde er in veilig te landen. DE VERMISTE VLIEGERa Matthews te Promo aangeko men; Hoek stervend. Volgens een Reuterberioht uit Rangoon is Matthews, één van de vliegers, die bezig waren van Engeland naar Australië te vliegen en vermist werden, te Prome (Birma) aangekomen. Zijn metgezel, Hook kon., naar verluidt niet vervoerd worden, daar hij stervend was. Nadere bijzonder heden ontbreken. Hook en Matthews werden sinds 8 Juni vermist Op dien dag waren zij uit Akyab vertrokken met bestemming naar Ran goon. Pegu, de regeeringsoommissaris van Prome, meldt nader, dat Matthewrs door dorpelingen gevonden' is op 94 graden 36 minuten Oosterlengte, 18 graden 47 min. Noorderbreedte, nadat hij zeven dagen lang de Buyo-rivier stroomafwaarts had gevolgd. Hook, die te zwak was om te loopen, werd op een dagmarsch afstand achtergelaten. Een reddingsexpeditie, waarbij zich een dokter bevond, is Zon dag uit Palaung vertrokken. Men gelooft, dat ook de politie en de dorpsbewoners reeds naar Hook zoeken. Het vliegtuig is neergekomen ten Oosten van de Yomas- bergen, doch de juiste plaats is nog niet bekencL VLIEGONGEVALLEN IN AMERIKA. Gedurende den afgeloopen Zondag vie len nabij Makee City Edward Nooman en Charles Hirsch, beiden uit Philadelphia, met hun toestel en werden gedood. In de nabijheid van Elmira in den staat New York viel het toestel van Theodoor Holbert en Walter Arnold en vloog in brand. Beide inzittenden kwamen in de vlammen om. van 12 tot en met 14 Juli 1930. Zaterdag is de Neeltje Jacoba, de nieu- z.;N? sRw?/!' we motorreddingboot voor IJmuiden al- Wieringa, z.; W Ruiten-Pntt daar aangekomen Des middags heeft in J. Lentz-Berlips 2 z F M A y\L het gebouw der Reedersvereeniging de Bloem, z. A)P— overdracht plaats gehad aan de plaatse- OVERLEDEN- 1 F atAOnm., Tv, Ulke oommissie der Noord- en Zuidhol- 57 jaar Steenman-v.Dyk, landsche Redding Maatschappij. Behalve Buitenland. Winkels en synagoge verwoest Uit Czernowitz (Roemenië) wordt ge meld, dat te Suczawa ernstige onlusten hebben plaats gehad, die overgeslagen zijn op het dorp Balaczanu. De „Adeverul" meldt, dat ongeveer 200 antisemieten te Balaczanu de Joodsche winkels hebben vernield, de voorraden op straat hebben geworpen en ook de synagoge hebben ver woest. Het dorp biedt een treurigen aan blik. Ten gevolge van het bombardement met steenen werden verschillende per sonen zwaar gewond. Eerst om drie uur 's morgens, toen de ordeverstoringen reeds waren opgehouden, grepen de autoriteiten in. Meer dan 25 menschen ernstig gewond. In de buurt van Royan (dept. Charente) heeft Zondagavond een ernstig tram ongeluk plaats gehad. Twee trams, uit tegenovergestelde richting komende, bot sten in volle vaart tegen elkaar en werden daarbij geheel vernield. Meer dan 20 passagiers werden daarbij levensgevaarlijk verwond. Zestig (menschen verdronken. Zaterdagmorgen is te Buenos Aires een tram van een brug te water gereden. Naar schatting zijn daarbij een zestigtal menschen omgekomen. Het ongeluk is Zaterdagmorgen oim 6 uur geschied. De meeste slachtoffers rijn werklieden, die op weg waren naar hun werk. De tram ging over een ophaalbrug, die uit twee deelen bestaat. Men denkt dat de bestuurder door den dikken mist niet gezien heeft, dat één van de deelen was opgehaald, zoodat de traim van de brug af in het riviertje, de Riacho, reed, dat Buenos Aires van Avellaneda scheidt. Alle passagiers, die in de traim zaten, zijn omgekomen. Slechts een drietal, dat zich op het achterbalcon bevond, wist zich te redden. Er zijn in den loep van den dag 53 lijken gevonden, waarbij 5 vrouwen. Poli tie en brandweer zijn met ploegen aan het werk oan de slachtoffers te zoeken. Dei tram ligt geheel onder water. Alle werkgevers in den omtrek heb ben hun arbeiders naar huis laten gaan, want overal verkeerden de monsdhen in groote opgewondenheid uit angst, dat hun familieleden bij het ongeluk berokken waren. Er speelden: zich bij het identi- flceeren der slachtoffer® hartroeroncle tooneelen af. Er is een publieke inschrij ving geopend voor steun aan de nagela ten oetrekkingen. Zeven en zestig slachtoffers. Uit Buenos Aires wordt aan bet Ber- liner TageUlatt geseind, dat alle 48 zit plaatsen in de tram bezet waren en boven dien waren de baloons en de gang geheel vol. In het geheel bevonden zich onge veer zeventig mensehen in het rijtuig. Tengevolge van de koude waren de ruiten beslagen, zoodat de bestuurder niet be merkte, dat de over de rivier loopende btrug geopend was om een schip door te laten. Slechts drie menschen konden worden gered. 102 LUken geborgen. Zaterdagmorgen om vijf uur waren er 102 dooden uit de Kurtschacht van de Wenzeslausmjj n bij Neurode geborgen, zoodat er nog 49 in de vernielde mijngan gen liggen. De begrootingsoommissie van den Rijks dag heeft Zaterdagmorgen beraadslaagd over de voorgenomen hulpactie voor de slachtoffers van de mijnramp e Hausdorf. Een voorstel der sociaal-democraten werd aangenomen om nog geen vast be drag van 1 millioen mark ter beschikking van het Oberbergamt te Breslau te stellen, daar men den omvang van de hulpactie nog niet geheel kan overzien, doch te be palen dat de regeering zoo noodig het mil lioen mag verstrekken. Ook de maatregelen, door het Centrum geopperd om de oorzaak van het ongeluk vast te stellen en om onmiddellijk maat regelen ter voorkoming van dergelijke rampen te treffen, zjjn door de commissie goedgekeurd. Het bergingswerk in de Kurtschacht ondervindt opnieuw groote moeilijkhe den, doordat door het kolengruis sedert eenige uren voortdurend water dringt. In de laatste 48 uur heeft men slechts 3 doo den kunnen bergen. Het aantal nog niet geborgen dooden wordt op 48 gesteld. De ter-aarde-bestelling van de slachtoffers. Reeds uren voor de rouwplechtigheid, die om acht uur Zondag aanving, ver zamelde men zich bij het kerkhof, dat op een berghelling tegenover de mijn ligt, waar het ongeluk heeft plaats gehad. Negen en negentig kisten waren in den nacht daarheen overgebracht en werden thans met de laatste liefdesgaven getooid. Vijftig dooden zijn op het kerkhof zelf begraven in drie groote massagraven. De anderen zijn naar hun vroegere woon plaats vervoerd, naar Kunzendorf, Lud- wigsdorf, Neurode en Volpersdorf. Midden op het kerkhof verheft zich een met zwart omhangen altaar. Daaromheen scharen zich de deputaties der vakbonden. De groote, roode vlag van den Duitschen mijnwerkersbond waait naast de gewijde kaarsen. Uit alle deelen van het rijk zijn af vaardigden van mijnwerkers en andere vakorganisaties verschenen. Rijksdag president Loebe is met een groot aantal Silezische Rijks-en Landdagafgevaardig den aanwezig. Langs het geheele kerkhof, den berg op boven de groeve verdringen zich de tienduizenden die afscheid nemen van hun kameraden. Het kerkhof zelf is voor de familieleden gereserveerd. Het is niet groot genoegachter de hekken staan zij en kijken met strakke gezichten naar de kisten, die tusschen dennegroen in groepen gezet zijn. De kapelklok luidt. Duizenden buigen het hoofd en maken een kruis. Boven de gebogen menigte staat koud en zwart de mentoren tegen den somberen hemel. De plaatselijke geestelijke houdt de lijkrede. Tijdens de rouwplechtigheid speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Tel kens weer zakte een der vrouwen ineen en moest door roode-kruismannen van het kerkhof worden weggedragen. Zelfs jongen mannen was de smart te groot en moesten op draagbaren worden gelegd. Na afloop der plechtigheid, die twee uur duurde, begon het overbrengen van de dooden, die in hun woonplaatsen begra ven zullen worden. Tot laat in den na middag bewogen zich de lijkstoetendoor het district. Het geheele dorp volgde zijn dooden; de kameraden bij de kisten, de jammerlijke gestalten der vele invaliden, de bleeke, weenende vrouwen, de magere kinderen met hongerschaduwen op de wangen daarachter. Het waren bedevaar ten van den dood en van de ellende en wie ze zag, zal ze nooit vergeten. Bij een petroleumbrand nabij Haynes- vill© zijn vier jongens en een man in de vlammen omgekomen. Drie andere per sonen moesten zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht Naar gemeld wordt, is aan de kust van de Middellandsche Zee een groote bosch- brand uitgebroken, met name in die streek tusschen Tonton en St. Raphaël. Een ho tel heeft geruianen tijd in gevaar ver keerd. De vlammen hebben de kust reeds bereikt. Er is militaire hulp gerequireerd. Tot dusverre rijn reeds 300 H.A. bosch door het vuur verwoest. Een deel van de hooigspanningsleiding is vernield. DE KINDERSTERFTE TE LÜBEOK. De commissie van onderzoek, ingesteld door den gemeenteraad van Lübeck ln verband met de zuigelingensterfte, heeft haar onderzoek voltooid, en een uitvoerig rapport ingediend, 't welk volgens de Abend verechelden sensationeel© oonclu- sies bevat. In de eerste plaats critiseert het rapport 'het feit, dat men de methode Calmette te Lübeck heeft toegepast, on danks de waarschuwing van den Rijk&ge- zondheidsdienst. Het onheil kon voorts slechts zoo'n grooten omvang aannemen, door het ontbreken van elke medische con trole en van elke verklaring over do be handeling der zuigelingen. Verder stelt de commissie vast, dat de Calmette-cultures verkeerd zijn behan deld. Door de verwarring der verschillen de cultures moet ook de noodlottige ver wisseling hebben plaats gehad, die het tragisch beloop der behandelingen ver klaart Bij voldoende waakzaamheid van alle instanties had de noodlottige werking echter ten minste drie weken eerder ont dekt kunnen zijn, zoodat talrijke kinderen dan in het leven waren gebleven. Op 26 April 1930 weid ondubbelzinnig vastge steld, dat een kind als gevolg der behande ling was overleden. Prof. Deyke liet toon do entstof wegdoen, doch geconstateerd is, dat vroeger uitgegeven entstof nog na 26 April is gebruikt, zoowel in de stad als in het ziekenhuis. Geen der betrokken artsen is er van op de hoogte gesteld, dat de entstof niet meer mocht worden ge bruikt; er zijn toen zelfs nog 27 kinderen mee behandeld. Tusschen 26 April en 14 Mei is niets gedaan om het aantal ziekte gevallen vast te stellen. De oommissie vindt dan ook de handelwijze der verant woordelijke artsen het ergst Weer twee dooden. Sedert Zaterdag zijn te Lübeck weer twee zuigelingen overleden. Het aantal dooden bedraagt thans 57. Ziek zijn nog 62 kinderen, genezen 73, terwijl er 59 onder observatie zijn. Zenuwcrisis van prof. Deycke? De Hamburger Anzelger verneemt van zijn correspondent te Lübeck, dat prof. Deycke, tegen wien, in verband met de gevallen van zuigelingen-sterfte te Lübeck, lijdende zou zijn aan een ernstige zenuw crisis. Sedert vier weken zou hij zich bijna met niemand ophouden, haast geen woord meer spreken en zelfs reeds eenige malen een poging tot zelfmoord hebben gedaan. Naar zijn echtgenoote mededeelt, moet hij zich den dood van het groote aantal kinderen te Lübeck zoodanig aan trekken, dat zijn zenuwstelsel er geheel door in de war is. Het warenhuis Nouvelles Galleries op den Boulevard Galleries te Parijs is Vrijdagnacht een prooi der vlammen ge worden. Over de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De schade wordt op 30 miljoen frank geschat Verscheidene brandweerlieden hebben lichte kwetsuren opgeloopen. In enkele oogenblikken had het vuur zich door het geheele gebouw verspreid; ontploffingen volgden elkaar elke minuut op. Tegen den morgen was het geheele ge- bouwencomplex bijna tot den grond tos afgebrand. Een brandweer-motorwagen werd door het puin van een instortenden muur bedolven. Twee brandweermannen werden daarbij ernstig gewond. De schade, alleen aan verloren goede ren en inventaris bedraagt 30 40 mil lioen frank. De schade van het vernielde gebouwencomplex is nog grooter. De oor zaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. In het warenhuis wordt 's nachts gewaakt door tien nachtwakers. Het staat nog niet vast, of alle tien tijdig het gebouw hebben kunnen verlaten, doch men meent te kunnen aannemen, dat de brand geen slachtoffers heeft geëischt. De vermoedelijke oorzaak van den brand. De oorzaak van den brand in de Gale ries Nouvelles, is nog niet met zekerheid vastgesteld, doch men neemt aan, dat de brand in het meubeknagarijn op de derde verdieping is ontstaan. Binnen 3 uur kou de brandweer, die op volle kracht werkte, den brand beperken. Hij was echter Za terdagmiddag nog niet volledg gebluscht Voor de gebouwen in den omtrek bestaat geen gevaar meer. Van het warenhui® staan nog alleen de buitenmuren overeind, imaar ook deze dreigen in te storten. In het vorige jaar kwamen bij1 onge vallen op de Amerikaansche overwegen 2485 menschen om het leven, zijnde 3,2 pet. minder dan in 1928. D.eze vermindering valt te meen oP> indien men rekening houdt met de ver meerdering van het aantal ongelukken <>P de wegen; deze bedroeg n.L 13 pet. Het aantal automobielen nam toe van 24.750.000 in 1928 tot 26.501.000 in 1929. In de maanden Juni, Juli, Augustus en September werd een Gareful Crossing Campaign gehouden, om te trachten het aantal overweg-ongevallen te verminde ren. Er kwamen in deze vier maanden 749 menschen bij ongevallen op de over wegen om het leven, wat minder 1® dan ln

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2