Geld besparen Ie kaj. f 175,2ekai.fl.25 TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN DINSDAG 15 JULI 1930 Zomertijd. Onze stadgenoot, de heer J. W. Bak ker, slaagde te Amsterdam voor het „Mer- eurius"-diploma boekhouden. Voor het M.U.L.O.-examen te Alk maar slaagden: C. van der Roost, W. Berndsen, M. O. Hertsworm, M. Kemp, J. Schippers en N. A. Heyblok, allen alihier. DE INDISCHE MAIL. Uit m.8. „Joh. v. Oldenbarnevelt". De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt", zal Donder dagmorgen 17 Juli te 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Vrijdagmorgen 18 Juli 10 u. 43 te Amsterdam. EINDEXAMEN H. B. 8. Tien glundere gezichten inde vestibule van de H.B.S. Tien dansende, springende en op allerlei gebied hun vreugde uitende jongelui. Buiten de supporters, de ouders en de familie, die in spanning staan te wachten. Dan: op een holletje naar het telegraafkantoor om het heuchelijk nieuws te seinen. En tot slot: de fuif. De reuzen- knalfuif, met wafels minstens vanwege de kermis, met gouden armbanden, pols horloges, boeken vervolgens. Dan: het leven in. Het groote, onbe kende, harde, meedoogenlooze leven. Dat slaat en treitert, dat illusies uiteenrukt en droomen verstoort. Maar ook: dat met een sterken wil, een scherp intellect over wonnen wordt vaak en langgekoesterde plannen verwezenlijkt. Maar dat een dap per hart vraagt en een sterken geest, een helder hoofd i neen warm gemoed. Want vaak stuurt het leven het bootje met onze illusies in een stroomversnellingen sterk moeten de handen zijn, die het tegen den stroom in weer in veilige haven brengen. Vele scheepjes, te zwaar geladen met illusies en verwachtingen, gaan te loor. In character, in manriers, in all things the supremeexcellense is slmplicity. Nederigheid, eenvoud, zelfkennis en oot moed. Helaas komen we met het tegen overgestelde maar al te vaak verder. Intusschen: de eerste stap is gezet naar een carrière en we zullen hopen, dat de volgende niet al te zwaar zullen zijn. In de buitengewoon w arme dagen, die achter ons liggen, hebben de jongelui en dat geldt natuurlijk ook voor hen, die over- gangs-examens deden en voor de leer lingen van andere scholen hard geblokt en in hevige spanning geleefd. En laat ons met hen het leven optimistisch bezien en vertrouwen. Hier volgen de namen van hen, die j.1. Zaterdag het einddiploma behaaldenF.' van der Mey, mej. A. L. de Jong, A. E. van Heusden, F Bruijn, W. den Tuom, W. Bakker, A. J. de Ruiter, mej. M. de Zwart, mej. H. E. M. Seret, A. H. Schreuders HANDELSSCHOOL MET 5-JARIGEN CURSUS. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: C. Bakker, S. Botter, M. C. Braaf, C. Coltof, M. Herschel, J. W. H. Jaring, M. C. Kingma, A. v. dl Meulen, E. van Praag, J. W. Vossenberg, A. de Vries, J. ter Wal (i a) en M. van Benthem, D. Blauwboer (A.-I\), J. C. Boomsluiter, J. T. Bres, J. A. van der Hagen, C. A. Koopman, S. K. Min nes (Hippolytushoef), J. Pluyter, A. M. Verkerk (Den Oever), A. Verkerk (Den Oever), W. A, Vermeulen, L. Zwart (lb), niet bevorderd B. Bevorderd van klasse 2 naar klasse 8: A. W. v. d. Berg, I. P. Clowting, O. Cos- ter, H. Dolstra, M. J. Elrkelens, M. A. Kalis, J. Kortenhoeven, F. Kuiper, J. M. Meeuwsen, J. Mulder, P. S. N. Oost, W. Rijf, P. van Strijen, J. M. Trousselot, J. Wijker, J. F; Wiessner, D. v. d. Zouw, niet bevorderd 2, voorwaardelijk bevor derd 1 vakleerling. Bevorderd van klasse 3 naar klasse 4: J. J. Bruin, J. Dekker, J. Dijker, D. M. Kalt, F. J. B. Kiesewetter, G. Landman, K. B. J. de Lange, M. C. Monhemius, M. P Plasmeijer, M. G. Schreurs, G. Kruiff (3 a), C. Bakker, J. v. Balen Blanken, W. K. Baljé, T. Boon, W. A. Braakensiek, I. van Gelder, J. de Graaf, B. H. Griek, M. O. Horsten, A. O. M. v. d. Moot, M. J. v. Praag (vakleerling), W. E. Schippers, P. J. Verstegen, P. v. d. Zouw (3 b), her examen 2, niet bevorderd 10. Aan de volgende leerlingen wordt de verklaring uitgereikt, dat ze 3e klas heb ben doorloopen: H. Polak, T. Stoll; ze heb ben zich aangemeld voor den opleidings cursus voor huishoudkundige aan de Vak school voor meisjes. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: M. P. Bart, J. J. Gras, J. H. J. Kreuger, J. A. W. Luyclcx, J. G. H van der Molen (A.-P.), J. P. Plasmeyer, J. P. Vrije, E. J. Wiessner, M. C. E. de Wit, J. P. Rein- ders, n:et bevorderd 3, herexamen 2. De uitslagen der eind- en toelatings examens zijn reeds gepubliceerd. HELDERS FANFARECORPS. Naar aanleiding van de te Haarlem be haalde successen zal Helder's Fanfare corps a.s. Zaterdag, 19 dezer, in Casino een feestconcert geven. Wij laten het programma daarvan hier volgen: HR. MS. NAUTILUS NAAR JAN MAYEN. Gisterenavond 7 uur is Hr. Ms. politle- kruiser .Nautilus", commandant kapt.-luit. ter zee H. J. v. d. Stad, uit de haven naar Jan Mayeneiland vertrokken, ter vervul ling van een daad van piëteit tegenover de, bij de overwintering van 1633—34 om gekomen Hollandsche walvischvaarders. Zooals men weet, zal op het eiland een gedenksteen geplaatst worden op het graf van de zeven Hollanders, die bij deze overwintering het leven lieten. De steen, die hiervoor oorspronkelijk bedoeld was, woog 3000 K.G. Deze was echter te zwaar om op het eiland aan wal te brengen, ten gevolge van de slechte landingsmogelijk- heden. Van den steen is daarom een stuk afgenomen van 450 K.G., dragend het op schrift: „Outgert Jacobszoon van Grootebroek en zijne 6 Hollandsche makkers zijn in April 1634 hier bezweken bij een poging 1ot overwintering". Aan boord vun de „Nautilus" ls speciaal materiaal meegenomen om den steen aan wal te brengen. De bewoners van Jan Mayeneiland zien ongetwijfeld met groote belangstelling uit naar de komst van de „Nautilus". De „Nautilus" hoopt 18 Juli te Beroen te zfin en daar tot den 21sten Juli te ver blijven. Hier wordt ook de ijsloods aan boord genomen. De ijstoestanden om Jan May en zijn zeer gunstig, er is zelfs op het oogenblik geen pakijs. Van 25 tot 28 Juli verblijft de politie- kruiser te Jan Mayen, om den len Augus tus weer te Bergen aan te komen en daar tot den 4den tQ liggen. Te Bergen wordt dan de ijsloods van boord g^fet. De tocht naar Jan Mayen wordt o. m. meegemaakt door Dr. Sibenga Mulder, oud-directeur van Landbouw in Ned. Oost- Indië, als voorzitter van het Aardrijkskun dig Genootschap, terwijl als tweede bur gerpassagier meegaat de heer J. Th. Wijs, redacteur van „De Morgen" en „De Nieu we Eeuw". Na Bergen vertrekt de „Nautilus" naar de vissch-erij, om den- 15den Augustus weer te Nieuwediep binnen te komen. Zondag heeft de burgemeester van Grootebroek, de heer Schrijnder, en de gem.-secretarls, de heer Noordeloos, nog een bezoek aan de „Nautilus" "ebracht om als een daad van piëteit tegenover de vroegere heldhaftige bewoners van dit dorp, afscheid van den gedenksteen te nemen. Een laatste groet Een laatste groet op haar reis naar het hooge Noorden werd de .Nautilus" ge bracht door een zeiljacht. Toen het schip om zeven uur in het Marsdiep voer, pas seerde het een jacht Dit streek de vlag aan den achtermast, hetgeen de „Nauti lus" beantwoordde door het doen dalen van haar vlag aan den vlaggestok. Een aardig moment. VISSCHERIJ EN KWALLEN. Nadat de vissdhers de anisjovisvisscherlj op ae Zuiderzee hadden gestaakt, hadden ze het Noordlzeebedrijf weer ter hand ge nomen. Over het geheel had de ansjovis vis» soherü goede resultaten opgeleverd. Voor sommigen zeer bevredigend, voor anderen minder bevredigend. Wel sterk is gebleken, dat over hoe grooter voortstuwingsvermogen de schui ten beschikten, des te grooter vangstresul taat werd verkregen en al duidelijker demonstreert het zich, dat in de toekomst de vissoherij door grootero schepen met grooter motorkracht zal worden uitge oefend. Meer en meer neigt men tot het kotter- model, flinke schepen, waarin een sterke motor kan worden geplaatst. De paar laatste weken gaf de Noordzee- visscherij zeer weinig resultaat Men had veel te kampen .met kwallen, die hét net tot berstens toe vulden, zoo dat er geen gelegenheid was de visch te vangen, en hetgeen er nog aan visch be machtigd werd, werd verstikt door de kwalen. De hoeveelheid dezer zeebewoners, die wij allen hier wel kennen, moet zóó enorm groot zijn geweest, dat er van een muur van kwalen in de Noordzee gesproken ma" worden. Tot aan het vuurschip „de Haaks" waren er niet overdadig veel, döch even bewesten daarvan krioelde het van dit gedierte. Meer dan 30 mijl breed moet deze gor del van kwallen wel zijn geweest volgens de vissoherlui en tot verder dan Terschel- linperbank had men te kampen met dit ongewenschte goedje, dat de visChuitoefe- ning totaal onmogelijk maakte. Een trawler uit IJmuiden had zóó het nieuwe kornet vol met kwallen, dat het net van elkaar berstte bij het ophalen en ook onze vissohers hebben, groote moeite gehad de nietten te bergen. Hoe ontelbaar vele van1 deze wezens moeten er dus wel bij elkaar gehokt heb- per A S. VRIJDAG ZOMERDIENST Raadpleegt de dienstregeling ben en welk een ontstelend vermenigvul digingsvermogen is daar aanwezig. Let is onis niet bekend of de kwallen gezochte prooi zijn voor andere zeebewo ners, maar een groote opruiming onder deze dieren zou den viaschers lang niet onwelgevallig zijn. Men hoopt nu, d!at die storm der laatste dagen de horden der kwalen uit elkaar geslagen zal hebben. Belemmerend voor die vangst was ook, dat het zeewater door het dagenlange stille weer uiterst doorzichtig was, zoodat de visch voor het net op de vlucht ging. Ook daarin zal de storm en de regen wel verandering hebben gebracht en ofschoon de vissdher storm meestal niet tot zijn bondgenoot beschouwt, heeft hij nu dëzem bulderaar met vreugde begroet. Laat ons hopein, dat hij hun wenschen heeft bevredigd en dat hij nu in een ver hoekje verscholen blijft, dan zijn ook wij hem dankbaar. LIJK AANGESPOELD. Zaterdagmidag is nabij de Oostbatterij alhier het in verregaanden staat van ont binding verkeerend lijk van een 45 50- jarigen man aangespoeld, waarschijnlijk van een Engelsch of Amerikaansch zee man. Het is naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats vervoerd. Het kon niet geïdentificeerd worden. DE MAN DIE ZICJI BEDACHT. Een matroos, die Zaterdagavond ruzie met zijn kameraden had, was daarover zoodanig in de war dat hij van den dijk in het water lep. Dat was ech ter zoo koud, dat hij maar weer terug ging. Daar de jonge man echter uit de tropen kwam, bekwam hem dit bad minder goed. Hij werd door de koude be vangen, zelfs zoo erg, dat hij bijna be wusteloos werd. Hij werd in de woning van een nabijwonenden arts binnengie- dragen, vanwaar hij naar het Marine Hospitaal werd vervoerd. Ernstig motorongeluk. Zaterdagavond heeft alhier een motor ongeluk plaats gehad, waardoor twee per sonen ernstig gewond werden. Het ongeluk, dat nabij den spoorweg overweg plaats vond, heeft zich als volgt toegedragen. De trein van 7.20 uur was op het punt van vertrekken, de afsluitboomen waren reeds gesloten. Voor de boomen stond een paard wabrpp een slagersjongen ge zeten was, die het paard, dat nogal schichtig was, in bedwang hield. Hier naar stond een 60 a 70-jarige man te kijken. Deze bevond zch op den straatweg, ongeveer twee meter van het trottoir ver wijderd. Een motorrijder dacht nog tus- schen den man en het trottoir door te rijden, doch door de een of andere oor zaak raakte hij den ouden man aan het been. Deze werd op straat neergesmakt, waar hij bewusteloos en bloedend bleef liggen. De motorrijder had zoo sterk ge remd, dat hij van zijn motor sloeg en eveneens roerloos op den weg kwam te Livggen. De dienstdoende baanwachter waarschuwde onmiddellijk het station, vanwaar men onmiddellijk dr. Vroom en dr. v. d. Nieuwerihuizen opbelde, die in een (minimum van tijd aanwezig waren. De oude man, wiens naam Gauw is, had een ernstige enkelbreuk, terwijl de twee slachtoffers beiden een zware hersen schudding hadden opgeloopen. De oude man werd met een brancard naar do St. Lidwina stichting gebracht, terwijl de motorrijder naar het Marine Hospitaal werd vervoerd. BRAND Zaterdagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de schilderswerk plaats van den heer De Kok in de Smid straat. Het personeel verrichtte buiten de werkplaats met den heer De Kok eenige werkzaamheden, toen zij opeens vlammen zagen. Het bleek, dat de emballage van een kist had vlam gevat. Door den heer De Kok en zijn personeel werd de brand onmiddellijk met emmers water geblusdht. Waren zij er niet zoo spoedig bij ge weest, zeer zeker had de 'brand een veel ernstiger omvang aangenomen, daar in de werkplaats verfstoffen en terpentijn was opgeslagen. EN NOG EEN BRAND. Eveneens door onbekende oorzaak ont stond brand in een pakhuis achter het perceel van den heer Van der Fejjst in de Keizerstraat. De politie was spoedig aanwezig aanwezig met het slangenwagentije en blusohte het vuur Waarmede weer eens bewezen is wat een nuttig werktuig dit brandblusohappa- raat is. EXÏT KERMIS- Een nabetrachting. Wij leven snel en als deze courant ver schijnt, ware wellicht de geheel e kermis en al den aankleve van dien weder ver geten, ware het niet, dat nog wel enkele sporen in den vorm van half afgebroken kennis-etablissementen zijn overgebleven, die de herinnering aan de achter ons lig gende week wakker houden. Ook de vuile plekken op straten en trottoirs blijven nog eenigen tijd zichtbaar. Overigens is ons dagelijksch leven weer in zijn gewone sfeer teruggebracht. Moeder natuur heeft onze stadsreiniging een handje geholpen door den viezen rommel op de straten op te ruimen en vooral, door ons van'den al- zichtelijiken zure-haring-en-rolmops-stank af te helpen, die in de afgeloopen dagen zwaar over Koningsplein en omgeving hing. Niet langer zijn de straten der stad vervuld van de draaiorgel- en andere mu ziek, die ons in de middaguren vooral het leven onaangenaam maakte. Het is niet onze bedoeling de balans op te maken van wat de kermis ons boodi Er is tegenwoordig in den Raad een sterke strooming om de kermis geheel af te schaf fen, en als men straks, met de nieuwe be- grooting, die in het teeken komt te staan van de nieuwe finantieele regeling en dus van een andere belastingheffing, kans ziet haar zonder behoud van de kermis sluitend te maken, dan vreezen wij ten zeerste voor haar voortbestaan. Maar zoo ver is het nog niet, en wij zouden de zaak vooruitloopen zonder dat er reden voor is. Want de kermis, hoezeer dan niet meer van dezen tijd, hoezeer minderwaardig als vermaaksinstituut, kenmerkt zich toch door een periode van ongekende levendig heid op de straten. Ons Koningsplein en omgeving had op sommige uren geheel het aspect van een groote-stadsplein; de café's daar met hun buitenzitjes, de straat- artisten, die hun bekwaamheden vertoon den, de muzikanten van diversen aard, zij allen droegen daar het hunne toe bij. Jammer was het, dat de regen den Za terdagavond in de war stuurde. De mees ten vertrouwden het weer niet en bleven thuis, en, hoewel het vrijwel droog bleef, was het kermisbezoek niet zeer druk. De Zondagavond heeft daarentegen revanche genomen; voor het laatst zijn de bloeme tjes buiten gezet Bij de vermakelijkheden op den Singel verdrongen zich de men- schen om een beurt te krijgen in de auto's of in de rupsbaan. Dat de exploitanten van de gelegenheid gebruik maakten door extra-korte toeren, ligt voor de hand. Velen waren van elders gekomen en schier alle gelegenheden maakten dezen laatsten avond zaken. En tot diep in den nacht durrden de excessen voort, die nu eenmaal aan een kermis onvermijdelijk zijn verbonden en de Maandagmorgen vond de droevige en onooglijke restanten, die haastig door onzen reinigingsdienst werden weggehaald. Behalve dat gezellige groote-stadsbeeld, dat de kermis ons eenmaal 's jaars brengt, was het bij uitstek het feest van de jeugd. Wij hebben reeds onze indrukken weer gegeven van verschillende tooneeltjes en wij zouden haast in de verzoeking komen een lofzang te schrijven op de poppenkast en zijn klassieke bewoners, die onsterfe lijk zullen blijven. En waarlijk niet alleen voor de kleinen; vele wijze, ouders ston den geboeid naar de capriolen van het echtpaar Jan Klaassen te kijken. Op het Koningsplein was overigens de afwisse ling groot; ieder oogenblik veranderde het beeld, maar altijd stond er hier of daar wel een groepje menschen bijeen. Zaterdag was, zooais wij hebben bekend gemaakt, de auto van het Drankweer- comité in de stad gekomen. Zij troffen het zeer slecht met het weer, maar wisten het zich nochtans op het Koningsplein aange naam te maken. De in de tent georgani seerde tentoonstelling bevatte in klein be stek veel wetenswaardigs uit den drank- strijd. We hebben het indertijd al eens vollediger hier ter stede gehad; statistie ken, grafieken, op allerlei wijzen wordt hier de drank bestreden, en daarenboven hielp een luidspreker om het gesprokene voor ieder verstaanbaar te maken. In de onmiddellijke nabijheid hiervan was het een troepje Oostenrijksche Wan- derbursche, dat zingende en musiceeren- de onze stad bezocht, en dat door zeer goe den zang veel hoorders 'trok. En het gulle kermispubliek zenderde ook voor deze jongelui, die niet alleen stevige, gezonde boys waren, maar die er in hun wandel pakje aardig en schilderachtig uitzagen, gaarne wat af. Zoo ls tenslotte de kermis teneinde ge raakt; wie zijn kermisgeld nog niet ge heel kwijt was, heeft zich gehaast dat als nog uit te geven; de laatste en allerlaatste wafels, poffertjes, nougatbrokken en zuur stokken zijn naar binnen gewerkt en het slot is de katzenjammer en de leege porte- monnaie. De pleiziertrein, die hier Zondagmor gen arriveerde, heeft ongeveer 750 passa giers naar hier gebracht. l) exit, letterlijk: hij treedt af, gaat heen. Naar on® verzocht wordt mede te deelen, zal op 6 September e. k. eene groote alge meene Protestbetooging te 's-Gravenhage plaats vindeni, tegen het zerndtijdbesluit van 15 Mei jJL Als voorloopig uur van aanvang is ge noemd 3 uur n.m. I)e A.V.R.O. stelt er prijs op, dat zij, die aan deze botooging wenschen deel te nemen, en een plaats of plaatsen wenschen te reserveeren in eventueel bijzondere treinen (extra treinen), zulks schriftelijk opgeven aan den secretaris van het Co mité, den heer A. Uithol, Piet Hein- straat 39 te Den Helder, vóór 80 Juli a.s. Zij, die een plaats willen reserveeren im eventueel naar Den Haag vertrekkende auto-bussen, worden eveneens verzocht, schriftelijk kennis te geven aan den secre taris van het Comité alhier, vóór 14 Augus tus a.s. Degenen, die per auto op eigen gelegen heid naar Den Haag zullen vertrekken, worden verzocht, dit op te geven vóór 19 Augustus e.k. met mededeeling van het aantal deelnemende personen, zulks in verband met de parkeerplaatsen te 's-Gra venhage. Verdere bijzonderheden zün vermeld in de Radio-bode van deze week. Den luistervinken wordt gevraagd vrien den en kennissen tot deelneming in groo- ten getale op te wekken. „Zeg, halve gare, hei jij d'r eenig Mee van hoelang dit karweitje duren zal?" TOCH KERMISWEER. Het leek er eerst wat op alsof het droge weer gedurende de Helderscbe kermis zijn traditie zou verloochenen. In het begin der week toch was bet eiken dag even prachtig weer en de rasechte mopperaar zat zich al te verbijten, dat hij niet kon jeremiaden, dat het nou toch wel echt Helderscbe kermis-weer was. Die mopperaar had er geen leven van, dat het weer zoo mooi bleef. Dat mooie weer gooide- al zijn prachtig in elkaar gezette schema's over slecht weer met de kermis totaal onderste boven en\oor al dat moppergedachtewerk moest nu een geheel nieuw schema in elkaar worden gezet om toch maar te kunnen blijven mopperen. En dat lijkt nu wel gemakkelijk om een nieuw mopper-schema te construeeren, maar voor hen, die alle onderwerpen en alle gebeurlijkheden al bemopperd hebben, is dat om de dooit dood geen gemakkelijk vraagstuk. Maar gelukkigl Vóór dat ze uitge- knoersd waren over de pech, die ze hadden met het Heldersche kermisweer, kwam moeder natuur hun juist op tijd te hulp en ensceneerde een voorstelling voor de mopperaars par-drolt-de-nais- sance, die hen gnuivend in de handen deed ^rijven van louter mopperpleizler. Ze hadden hun hersenen niet te pijnigen met een nieuw mopper-object uit te denken, want, net op tijd, kwam de natuur aan hun verlangens tegemoet en ze ont ketende de boosheid van vader Boreas, die de knuppel smeet in het vreedzame hoenderhok der tamme winden. Toen stoof alles uiteen en de heksen dans nam een aanvang. Het loeide rond de huizen, de boomen bogen onder de zweepslagen van vader Boreas, de planten werden afgerukt en de zee kwam ln heftige beweging. Echt Heldersche kermis-weer gnoof de mopperaar, lachte in zijn vuistje en hij scheen het grootste genoegen te hebben. Het was dan ook geweldig ex er moeten wel momenten zijn geweest, dat de wind stormkracht had. De zee was één wit veld, zooals het tijdens de herfststormen ook kan zijn, als de wind het water beukt, zoodat het' opspat en verstuift in fijne witte droppen Hooge witgekuifde krullers liepen op Texölstroom en jodelden tegen den zee- dijk, zoodat met vloed het beloop van den golfslag tot zelfs ter hoogte van den muur op den dijk nog reikte. Het water in de buitenhaven was in heftige beroering. Door den oostenwind lag daar het water regelrecht onder den vuistslag van den storm, zoodat het in alle riohtlngen trachtte uiteen te sluiven Maar door de upgeslotenheid tusschen dijk en leidam had het geen gelegenheid zich te verwijderen, zoodat de opge zweepte golven tegen elkaar botsten en het geheel het aanzien had van het water in een ketel dat heftig staat te koken Maar ln dit geval was het ln de buiten haven alles van oen grooter formaat en die tegen elkaar hoog op dansende golven formeerden een schouwspel van een buitengewone belangwekkendheid. Van- elke opgehitste golfkop zwierde een sliert van fljne waterdroppels, die tot ver over den havendijk verstoven en plakten tegen gebouwen en voorwerpen ^en t°^e zel1 kwam een ™ar- de damp bezwangerde lucht opdoemen en het hing zwaar onder den druk van den storm. En men zal aan v£art,,liV'ik g6we6st' du' de haven het genomen. ""l89 sohoc" had °P" u1fW«n £a? d9 'V0*11 er aan alle kanten uit en het weest op uw hoede sein was niet voor niets geheschen. Heldersche kermis had haar traditie kon :J!erzaakt e.n d« geboren mopperaar kon in zyn nopjes zijn. Maar den volgenden dag een door- stofflerinJl", zonne«loed- die heel de in pun Vön Zee en *anc* dscd daveren overgooi' Va" k'lure" overgoot met een schoonheid alsof nas gaan! St daar 0,6rl19™ b" Kustig lag de zee weer in haar door- schijnend blauwe reflectie van de iilu wiCt?> daW0Ver '(oel)e'de en de groote krullers irTde '"'"teling Kiuners m de gronden teekenden nog de nawerkende figuren van den uitgeblusch- Licht op voor allo voertuigen: Dinsdag 16 Juli 21.44 uur. Woensdag 16 21.43 Hen glundere gezichten. 1. Opening. 2. Morgenrood O. de Nobel geïnstr. door Th. C. Lugtenburg 3. Néron. Ouverture Dratnatiqe Fr. Popy 4. Suite Oriëntale Fr. Popy 5 K.L.M. Marsch (The flying Dutchman) Willy Schootemeyer 6. Marche der Internationale Arr. Dr. P. F. Overbeke 7 Diverse mededeelingen. 8. Casino Omroep. De benoodigdheden voor dezen omroep zijn, zonder eenige verplichting, afgestaan door den heer van Baaren, Spoorstraat. 9. Ouderwetsch gezellig bal. v 2 x DAGELIJKS OVER DE ZAAN VAN DEN HELDER 's morgen» 7.20.en 4 uur n.m. \t sliflTilCTArmmcra'ntfiTQ xa-m i_ i A.V.R.O.-AOTIE-OOMITE DEN HELDER» (Adv.) ménr M t ,1 zien 88 ik het weet, Dirk, zoo ei tai^°„nzVi?!.CSeV061' he' nIet Table Talk, Melbourne.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5