GEILL. ZONDAGSBLAD Radiografisch Weerbericht. gestaan, dat een koor in anderen toonaard VEREENIGING TOT BEVORDERING zong, dan door den componist is aange geven. En ten slotte deze vraag: Is het wel gewenscht, waar ook punten voor uit spraak gegeven worden, als verplicht koor een nummer aan te wijzen waarvan de text Latijn, of in het algemeen niet- Nederlandsch is? Deelen we nog even mede, dat bekend gemaakt werd, dat de dichter D. G. v. Beek, van wien het gedicht „Het Kerkhof." de tekst was van het verplichte koor in de lste afd. gemengde koren, aanwezig was. De heer Mink heette hem hartelijk wel kom en stelde deze attentie op hoogen prijs. De heer Van Beek antwoordde ®p deze vriendelijke woorden, dat hij 's middags op het raadhuis met genoegen had ge hoord, dat de burgemeester zich bewust was van de taak die men ten opzichte van den zang had te vervullen. Niet alleen op het platteland, ook op de stad rust die taak. Het heeft hem goed gedaan, dat de componist Hoogerwerf zijn gedicht zoo goed heeft begrepen e» spreker brengt dank aan de koren, voor de vertolking. Tenslotte laten we dan de uitspraak der jury volgen, 3e Afd. B. Vrouwenkoren (onbekroond). „Harmonie" te Heiloo, le prijs met 323 p. 3e Afd. B. Mannenkoren, (onbekroond) „Kunst en Vriendschap" te St. Maarten, 8e prijs met 248 punten. 3e Afd. Gemengde koren (onbekroond) „Zang en Vriendschap" te Eenigenburg, 2e prijs met 265 p. „Oaeeilia" te Oudkars pel 3e, prijs met 257 p. „St. Caecilia"te Onderdijk 3e prijs met 248 p. 2e Afd. Gemengde koren (bekroond), „Harmonie" te Heiloo, le prijs met 380 p. „Zang en Vriéndschap" te Oostknollen- dam le prijs met 372 p. „Gemengd koor" te Zuid Scharwoude le prijs met 312 p. „T. A. V.EN.U."te Modemblik 2e pr. m. 276p. le Afd. Gemengde koren (bekroond). „St. Oaeeilia" te Noord Scharwoude le pr. met 337 p. Nieuw Leven" te Medemblik le prijs met 322 p. „Excelsior" te Dirks- horn le prijs met 317 p. In den eerewedstrijd behaalde «Nieuw Leven* te Medemblik met »Is 't lang geleên* van J. P. J. Wierts 184'/a punt; «Zang en Vriendschap* te Oostknollen dam met «Salve Regina* van H. Ober- hoffer 174 punten; «Excelsior* te'Dirks- horn met «Het liedje van verlangen* van Alph. Vranken 168 punten «St. CaeGilia* te Noord-Scharwoude met «Caenantibus illis* van Halier 162 punten«Harmonie*, vrouwenkoor, te Heiloo met «Vlindertje* van O. Koop 161 punten«Gemengd Koor* te Zuid-Scharwoude met «De sterren staan te branden* van O. Koop 150 punten, en «Harmonie* te Heiloo met «O, Gulden Hoofd* van Jac. Bonset 150 punten. De le eereprijs, een krans, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Anna Paulowna, viel ten deel aan «Nieuw Leven* te Medemblik. De 2e prijs was voor «Varia* te Warmenhuizen, dat de vorige week in den eerewedstrijd 176 punten behaalde, en de 3e prijs «Zang en Vriendschap» te Oostknollendam. Fraude Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Elisabeth Catharina, cLv. P. J. Molenkamp en van M. C. Berbee. Martinus Cornielis, z. v. G. van den Berg en van J. M. van der Reep. Philomena Aldda, cLv. J. de Vos en van N. Spaans. ONDERTROUWD: Jan Keuris, oud 25 jaar, winkelier, en Cornelia Anthonda Langereis, oud 25 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Ingekomen: O. en L. Heijboer van Sint Anmalanid; S. de Leeuw en gezin uit Wieringen; O. Krap uit Winkel; F. van der Laan en gezin uit Den Helder; A. Vroegop uit Sint Anmaland; W. Bos uit Opperdoes; J. Vroegop uit Simt Anma land; W. H. Klos en gezin uit Medemblik; G. Pranger uit Heiloo; Mej. J. M. van deni Berg uit Alkmaar; Mej. S. Herder uit Tietj erksteradteeL Vertrokken: P. Knip naar Heer Hugowaard; T. Gorter naar Bergen; J. de Vos naar OpsterJand; Mej. M. L. Keil' naar Rotterdam; E. vam der Hoevende Leeuw en dochter naar Den Helder; H. J. van den Berg e<n gezin naar Dem Helder; O. Ni P. Vader naar Alkmaar; Mej. M. Mereboer naar Den Helder; Mej. K. N. de Bruiju naar Oostvoornie; W. en D. Mul naar Barsingerhom. Gevonden: een vulpen. Inlichtingen ter secretarie. Wieringen. ONGEVAL TE DEN OEVER. Op Zondagmorgen werd nabij het pensiongebouw „Onder een Dak" te Den Oever het ongeveer 8-jarig dochtertje van den heer Bodde door een aldaar passeerenden luxe auto aangereden. Het kind werd in bewusteloozen toestand op genomen en in het kantoorgebouw van do A.B.M. binnengebracht. Het bleek dat het meisje een vrij ernstige hoofdwonde heeft bekomen. Nadat Dr. Beeker een verband had aangelegd, konden de ouders bun kind, dat inmiddels weer was bij gekomen, naar hun woning vervoeren Wij vernemen, dat de bestuurder van de auto in het geheel geen schuld aan dit ongeval heeft. VAN HET ONDERWIJS OP OOST-WIERINGEN. Schoolreisje. Niettegenstaande het weder zich in den vroegen morgen van j.1. Vrijdag ongunstig liet aanzien, heeft het bestuur van boven genoemde vereendginig het door haar ge organiseerde schoolreisje laten doorgaan. Over het algemeen is het weer in den loop van den dag mogal meegevallen. Nadat de op den afsluitdijk wonende schoolkinderen per s.s. „Taling" naar Wierinigen waren gebracht, vertrokken 6 autobussen „beladen" met 137 kinderen, alsmede een 15-tal leiders(sters) naar Van Ewijcksluis, alwaar de tram om 7 uur het gezelschap naar Scbagem bracht, waarna de reis per trein naar Haarlem werd voortgezet. Het was den kinderen reeds aan te zien, dat zij vol verwachting waren voor de dingen die komen moesten. De „stemming" zat er al spoedig in. In Haarlem aangekomen gingen de kleine reizigers per electriscne tram naar O verveen, alwaar zij om hall tien aankwa men. Het dreigde nog steeds te zullen gaan regenen. Hierna werd een wandeling ge maakt naar de uitspanning „Kraantje Lek", waar de kinderen ongeveer een uur doorbrachten onder het genot van ver schillende versnaperingen. Hierna werd gewandeld naar de halte Aerdenhout, van waar de eiectrische tram de kinderen naar Zandvoort bracht. Bijna 3 uur konden zij zich op het strand naar hartelust verma ken en waarvan dan ook gretig gebruik werd gemaakt. Om drie uur werd nog even verpoosd in „Ons Huis", waar de inwendige mensch weer versterkt weid. Tegen 4.15 vertrok het gezelschap weer per tram naar Haarlem. Na een prettige wandeling van ongeveer drie kwartier be gaf men zich naar het station om dte te rugreis te aam aarden. Tenen 6 uur ver trok de trein weer naar het Noorden en om half negen waren de kinderen alle weer thuis na een buitengewoon gezelligen dag te hebben doorgemaakt, waarvan de herinnering zonder twijfel nog lang in het geheugen der jongens en meisjes zal blij ven voortleven. Aan het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Onderwijs op Oost- Wieringen en aan de leiders en leidsters van dit schoolredsje is een woord van hulde 'hier zeker op zijn plaats. BIJGELOOF OP IJSLAND. Dit jaar trekt IJsland de aandacht van de geheele beschaafde wereld. Daarom zullen eenige staaltjes van volksgeloof misschien belangstelling vinden. De IJslanders zeggen: als een kind Naar Amerika. 't Zand. EEN KRANIGE REDDING. Zondagmiddag raakte het 5-jarig zoon tje van den heen- Th. Tesselaar, naast de vlotbrug in het Noord-Hollandsch kanaal. Joh. Vogelzang die het ventje zag drijven begaf zich daarop oogenblikkelijk gekleed te water en wist heafi behouden op het droge te brengen. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Maandagmiddag is het 7-jarig zoontje van den heer K. Baltus door de chevrolet- auto van Van Duin, van Anna Paulowna aangereden, terwijl het ventje zonder uit te kijken den weg overstak. Door een koplamp van den wagen is 't kind aan het hoofd' verwond; naar wij vernamen niet in zeer ernstige mate, zoodp.t het ongeval vrij goed af is geloopen. Amerika verovert zich in de Europee sche belangstelling een steeds grootera plaats. De talrijke boeken, die in de laat ste jaren in Europia over dat land ver- -i i «rhiinen de artikelen in de dagbladen en vloekt, komt er een zwarte vlek op I •H-iriiar.h'i-ifteri bewijzen het. Amerika is tenWma™tendif 2»!'<ian Set be°- k«t tod. dat Europa (a^toeart en.aaA.kt roep van geneesheer op IJsland nog on plezieriger zijn dan elders. Als uw eene voet warm en de andere koud is, is het een teeken, dat er iemand is die u benijdt. Het zou interessant zijn na te speuren of het koud maken of het warm maken de uitwerking van ijverzucht is. In het laatste geval zou jaloezie in het koude Noorden wellicht nuttig kunnen worden aangewend. Wie met de punt van zijn tong aan zijn neus kan raken, zal een dichter worden. Gelukkige IJslandsche vaders, die dus tijdig kunnen ingrijpen. Als iemand voor het eerst in zijn leveü een nest van een vogel vindt, moet hij de eieren die er in zijn, tellen en oppassen universiteiten zond en een dat er niet een van breekt, want zooveel van welvaart (in voeding, eieren als er in zijn, zooveel kinderen zal hij krijgen, en zooveel eieren als hij breekt, zooveel van zijn kinderen zullen er sterven. Dat was in den ouden tijd, wel te ver staan. De moderne IJslandsche jeugd zal de vogelnestjes wel heel niet aanraken. Nw. Rott. Crt. Schagen. EEN DUBBEL JUBILEUM. De „Vereeniging tot Ondersteuning bij Ziekte" zal op 17 Juli ajs. 40 jaren hebben bestaan. Zij werd opgericht met 20 leden, thans telt zij ruim 430 leden met 200 beta lende kindenen. Bet eerste bestuur be stond uit de heeren Th. Roep, voorz., C. Burger, secretaris, en. Jn. Overtoom, pen ningmeester. Verdere bestuursleden wa ren J. Castricum, G. Nieuwenhuis, P. van Twuijver, S. Overtoom, O. J. Plomp en Mr. C. H. Beels, burgem. van Schagen. D. heer Burger is gedurende de 40 ja ren van haar bestaan onafgebroken secre taris geweest. De heer J. P. Roep te Schagen is be noemd tot adjunct-commies bij de Poste rijen, de Telegrafie en de Telefonie. Wegens de verhoogde kaasprijzen heb ben de zoetiboeren den melkprijs op 13 ct. gebracht Maandag slaagden te Alkmaar de heeren O. Dekker te Schagen, H. Kaper te Scha gen, O. v. d. Kolk te Wierrngerwaard leerlingen van de U.L.O. school te Scha gen. Texel. Burgerlijke Stand van Texel van 5—11 Juli 1930. GEBORENJan, z. v. Reijer Schaap en Maartje de W aard ONDERTROUWD: Gerrit van Putten en Dieuwprtja Plaatsman. GETROUWD: Maarten Dijker en Mar- garetha Oornelia Boot. OVERLEDEN: Immetje Dtos, 80 j., ongeh.; Cornelis Zoetelief, 6 j.; Ide Moer beek, 54 j., geh. meit Trijntje Roeper. POLITIE. TEGEN DE SCHOOL. In 't Verloren Hoekske van Het Laaide Nieuws schreef Nele Klauwaerdinne dezer dagen: Een student, die schitterend slaagde in zijn examens, hieeft zelfmoord gepleegd: overspannen. Hoe blijven onze scholen nog zoo rnid- deieeuwsch werken met 'die nuttelooze bar- baarschheid, examen genoemd? Zijn de onderwijzers, leeraren' en- profes soren dan zoo blind of zoo onverschillig dat zij, na een jaar en meer te hebben om gegaan met hun studenten, nog niet weten, wat deze waard zijn? Als een boer zijn paard een maand ge bruikt, kent hij het: hij stelt er immers belang in. Kan een gediplomeerde, gezworen leer- kraoht dat niet voor zijn klas? Jawel! Maar er zijn die aftandsche reglementen en leerplannen. De heele wereld veran dert, maar achter de schoolmuren draait de oude wereld. En de ouders dulden zooiets. Zij komen in opstand voor een verdiende oorveeg aan hun kind, en onderstaan gelaten dat de school de ziéf van 't kind schopt, het lichaam afjakkert, en vaak den vrede in de gezinnen breekt, door den terugslag. Ouders en kinderen dulden alles. Waar blijft hun optocht met spandoe ken? Denk hier eens over na: wat zijn de scholen dan toch voor inrichtingen, die hun klanten mogen martelen gedurende negen maanden van 't jaar, zoodat deze vermagering harer ziel en lichaam, en ze dan drie maanaden loslaten? Wat voor inrichtingen zijn dat, die zoo veel kwaad doen, bewust, dat zij dan aan de leerlingen vele weken vacantie moeten geven, om het gedane kwaad te herstellen? Komt, geleerden, wetgevers, ouders en pedagogen, bestudeert de school, hervormt ze, geeft haar een nieuwen stoffelijk en geestelijk hygiëniscben grondslag, zoodat het uit is met opjagerij, met afjakkerij, met stomme dag- en jaarindeeling, met drakerige leerplannen, met steenen tijd- perksche examenmethodes. Ik denk soms nog aan den tijd terug van proefwerk, mondeling, schriftelijk, praktisch en onpraktisch examen. Gelijk aan nachtmerries. En mijn leelijkste nacht- droomen zijn die, waarin, ik weer voor den beul sta, die mij, nadat ik mij dagen en nachten bleek blokte, weer gaat onder vragen over honderd dingen, die hij wel weet dat ik ze weet of niet weel Gooien wij, onder trompetgeschal, de muffe muren van de donkere scholen om en zetten we er feestelijk nieuwe voor in de plaats, tqp minste als wij een beetje voelen voor het. beste op de wereld, en dat zich niet verdedigen kan tegen ons kwaad: het kind. Haven van Nieuwediep. door het groote en het nieuwe. Want in hot Yankee^and overheerscht het econo mische bewust in de maatschappelijke structuur; de geheele Aimerifcaansdhe cultuur is op het eoonomisch-massale ge oriënteerd, en dwingt de Europeesche economie tot verdere „ver-amerikanisee- ring". Ook de toerist komt diep onder den indruk van de overvloeiende energie in de Veroenigde Staten, die geweldige wol kenkrabbers bouwde in tallooze steden, die de 48 staten samenbond met 25.000 imdjl luebtverbindingen, die op de groote verkeerswegen 25 millioen automobielen bracht, die ieder jaar meer dan 1 mil lioen jonge mannen en vrouwen naar groote mate kleeding en amusement) verschafte aan 120 millioen personen. Het zijn vooral de machtige wolkenkrabbers, die zoozeer tot de ver beelding van den Europeaan spreken Wpgens de duurte van den grond (een vierkante voet in Wallstreet is minstens 2000.waard) begint men in Amerika voor wolkenkrabbers een aantal van min der dan 100 verdiepingen al geen „econo mische hoogte" meer te achten. De nieu we wolkenkrabber van de Beneden- Broadway te New-York zal 150 verdiepin gen (600 M.) hoog zijn en kantoorlokalen bevatten, die 50.000 personen kunnen herbergen; op het dak van dezen hemel bestormer zal een landingsterrein voor vliegtuigen worden ingericht. De spanning des levens komt vooral tot uitdrukking in de Jachtende" mencshen, dit voor ons zoo typische Amerikaansche beeld. De toerist, die niet voortdurend vergeet dat ahjj Europeaan is, en die bij iederen indruk dadelijk een vergelijking trekt met zijn eigen land of stad, zal nim mer iets van deze gejaagde samenleving begrijpen. Want de menschen dringen bij duizenden in de restaurants, hangen aan de hooge tafels om schielijk den maaltijd tet nuttigen. De telefonen rate len: New York heeft evenveel telefoon aansluitingen als Groot-Brittannië (de telefoongids weegt 5 pond) en voert per dag 8 millioen gesprekken. Zelfs de doo- den schijnen haast te hebben: in de lijk- auto worden zij op de derde versnelling weggereden. Hot Amerikaansche leven is een machine van emoties, en er zijn in Broadway eiken dag opnieuw meer emo ties te beleven, dan in alle Europeesche hoofdsteden samen. En een stad als New York slaapt nimmer; ook de avond grijpt in razend tempo de menschen; de duize lingwekkende reclames werpen hun machtige lichtbundels in den nacht; in de straten deint het verkeer en boven de menigte donderen de bliksemtreinen door de stations. Want de expresstreinen don deren met een snelheid van 70 KM. per uur onder en boven de aarde, dag of nacht zonder onderbreking. Durf en organisatie, ziedaar de grond slagen van de Amerikaansche maatschap pij, in welke de grootte een in Europa onbekende rol speelt Het is de strijd om een nieuwe cultuur: de gestandariseerde massa, de millioenen menschen met de door de reclame, de films en de couranten gestandariseerde behoeften en gevoelens. Het is deze culuur, welke in Amerika die twintigsfce-eeuwsche wonderen heeft ge wrocht, en nog steeds rusteloos voortgaat te scheppen. Een cultuur, die nimmer toestaat tevredenheid en voldaanheid over liet machtig vele, dat reeds bereikt is. Hierin ligt het geheim van Amerika's ongebreidelde ontwikkeling; de stimulans voor de talrijke factoren, die steeds bezig zijn de bevolking samen te smeden tot steeds nieuwe solidariteit van denken en handelen. In de moderne Amerikaansche samenleving is voor tevredenheid met het bereikte geen plaats. Europa is zich pijnlijk bewust gewor den van zijn ouderdom tegenover het jonge energieke Amerika. En terwijl drommen Amerikanen den Oceaan over staken om zich in de Oude Wereld te laven aan de bronnen van kunst en his torie, volstond de Europeaan met de lec tuur van een of ander boek over Amerika. Dit nu gaat veranderen, door de steeds voortschrijdende techniek is de Oceaan smaller geworden, en het reizen in gezel schap vormt een middel om het verschil in de waarde van het geld te overbrug gen. Voor de Nederlandsche Reisver- eenigjng is Amerika ook toeristenland ge worden; op 24 Juli a.s. zal zich een reis groep naar het „Mekka van het Moder nisme" begeven. Gelukkig te prijzen zijn degenen, die al deze twintl g-eeuwsche wonderen, geschapen door menschen zoo- üLs wij zelf zijn, anet eigen oog en mogen aanschouwen 1 OOST-INDIE. ONS braai deze week clo> Gevon den een rijwielplaatje, een' Hij; „Heb je niet gemerkt wat een groot portemonnaie, twee petten, een droogbak hart ik heb?" voor bloembollen, een nummerplaat en een medaillon met foto. Zij: bankboek was' „O wat jammer! Ik dacht dat het ie Buen Humor, Madrid. Marine-berichten. HR. MS. „WITTE DE WITH". I Blijkens een bij het departement van defensie ontvangen telegram' bevond Hr. Ms. torpedo'bootjager Witte de With op de thuisreis zich 10 Juli, 's middags 12 uur op 13° 4' N.B. en 35° 48' W.L. (665 mijlen van St Vincent). X£S,, ac belrekkto v» 9E REGELS VOOR DEN WEG. VOOR DE OUDERS: Laat Uw kinderen niet op straat spelen. Leer U kinderen op veiligheid bedacht te zijn Laat Uw kind het rechtergedeelte van den weg bewandelen. Leer Uw kind den weg niet over steken, zonder dat bet zich eerst naar links en daarna naar rechts te zien, heeft overtuigd, dat op den rijweg geen gevaar dreig!. Laat Uw kind geen flets af voertuig (ook geen kinderwagen) besturen voor het de regels van den weg kent en vaardigheid m het besturen heeft verkregen. Zorg dat het rijwiel van uw kind uit stekend is orde ia 6. Overtuigd U van de geestelijke en lichamelijke geschiktheid van Uw kind, voor dat het dat werk verricht. 7. Laat het zoover komen, dat het ken nen van de regels van den weg en het nakomen hiervan tot de goede be schavingsvormen gerakend mogen worden. 8. Rangschik onder de nuttige boek werkjes voor U en Uwe kinderen de uitgaven: „VEILIGHEID VOOR AL LES" en „VEILIG VERKEER". Schaf deze boekwerkjes aan en be handel dan inhoud met Uw kind. 9. Leer Uw kind op straat hulpvaardig zijn ten opzichte van anderen en laat het medewerken aan de bevoBdarteg van een veilig verkeer. Marktberichten. Naar waarnemingen verricht in den den morgen van 15 JulL Medegedeeld cloor het Kon. Nederlandsoh Hoogste barometerst. 765.9 te La Ooruna. Laagste barometerst. 751.1 te Den Helder. Meteorologisoh Instituut te Do Bilt. V erwechting: 'Meest matige W. tot Z. wind; tijdelijk opklaaremid met nog kans op regenbuim. Later waarschijnlijk toenam einde bewol king. Anna Paulowna, 14 Juli. De administra teur van. de Coöp. Bloembollenveilingver- eenilging te Breezand, de heer P. H., is in zijn functie voorloopig geschorst. Het is gebleken, dat de administratie niiet in orde is; men spreekt van een belangrijk tekort. Ook schijnen geldzaken die de heer H. voor particulieren behandelde, niiet op behoorlijke wijze te zijn afgehan deld. (De Telegr.) 12 Juli 1930. Aangekomen' van Harlingen en- vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Groningen". 14 Juli 1930. Vertrokken naar Gothenburg Ned. motór- schaener „Annie". Lult. ter zee J. J. A. Schagen van Leeuwen is vergund uit Oost-In die naar Nederland terug te keeren. Overgeplaatst: van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Flores, de off. van den M.S.D. ie kl. H. Dollekamp; van Hr. Ms. Flores naar Hr. Ms. Java, de off. van den M.S.D. ie kl. t.t. tl. i Ailaries; van Hr. Ms. Krakatau naar de tna- riruekazerne Oedjoeng, de offa van den M.s.U 2e kl. H. J. v. d. Heijden; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar Hr. Ms. Krakatau, de off. van den1 MjS.D. 2e kl. B. A. Speekenbriiik, van de marinekazerne Oedjoeng naar Hr. Ms. De ZeVen Provinciën, de off. van den M.S.D. 2e kl. S. J. Maats; van Hr. Ms. K X naar het station voor onderzeebooten, de luit. ter zee 2e kl. M. S. Wijt erna; van het station voor onderzeebooten naar Hr. Ms. K X, de luit. ter zee der 2e kl. S. den Boèft; van, de marine kazerne Oedjoeng naar Hr. Ms1. Kortenaer, de off. van adm. 2e kl. T. Strcngers; van Hr. Ms. Kortenaer naar de marinekazerne Oed joeng, de off. van' adm. 2e kl. M. v. d. Vliet; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar de marinekazerne Oedjoeng, de off. van adm. 2e kl. J. F. Staverman. Vergund: om naar Nederland terug te koe ren aan den off. van den M.S.D. 2e kl. A J. Kroon en J. A. Steernbeng. Geplaatst: aan boord van Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de off. van ndim. 2e kl. W. F. L. Waleveld, verwacht uit Nederland; bij de ma rinekazerne Oedjoeng, de off. van adm. 2e kl. G. Kerkmeijer, verwacht uit Nederland; bij het marinevliegkamp Moro Krcmbangan, de off.-vlieger 2e kl. J. F. W. Backer, verwacht uit Nederland. Phdto's bij het zeshonderdjarig bestaan van Den Briel. Eenige opnamen welke een beeld geven van zonnig Friesland. Prachtige natuur- kieken uit het buitenland. nnlr ■nrfio" J Bij beschikking van dën minister van defen sie is de luit.-kol. der mariniers C. J. O. Dor ren; dienende als ie officier bij de afdeeling mariniers te Rotterdam ter beschikking ge steld en is de kap. der mariniers F. Lugt met Kap.-luit. ter zee P. Post Uiterweer en n-ft van den M.S.D. 2e kl. J. C. Hamilton, die be- len^e "a* V°°r dienst in Oost-Indië, zui den irit AmLw? z 8,8i Prins der Nedcrltiii- uit Amsterdam daarheen vertrekken. 5. ALKMAAR, .14 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 56 vette koeien 300425, handel matig; 14 vette kalveren 5o130; vette kalveren1 per kg. 11.45; 32 nucht. kalveren (slacht) 12—28; 420 vette varkens (zware) per kg. 0.60—0.66, zouters per kg. 0.60—0.62,"handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli. 6608 stuks bloemkool ie s. 1830.10 en 2e s. 5.207.10 per 100 stuks; 60.000 kg. roode kool ie s. 34; 15.000 kg. gele kool ie s. 7-9010.90; 4300 kg. witte kool 2.903.60; 3500 kg. tomaten: A 23.80; B 23.30; C 18.2023.60; CC 11.60; 70.000 kg. aard appelen: Schotschc muizen 4.206.60; eigen heimers 6.30; dricttngen 2.503.40, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juli. Aangevoerd: 68.200 kg. Schotsche muizen J 3 60 5.30; gr. dito 4.304.90; driel'ngen 2.20 3.20; 75 kg. uien, zil'vernep 12.20; 0400 kg. roode kool 1,202, 9500 kg w,t e kool 1.202.70; 425 kg. gele kool 8. Alles per 100 kg. 2200 stuks bloemkool 13.6025 per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7