UIT DE WIJDE WERELD KONIJN's KAAS en BOTER. Derde Blad. Op Reis PUROL BINNENLAND. [VAN ZATERDAG 19 JULI 1930 Iets over belastingen. Opbrengst van roerend kapitaal en die Inkomstenbelasting. IV. Evenals bi) de opbrengst van onroe rende goederen, waarover wij vroeger Hühreven, behandelt de wetgever ook de in het opschrift genoemde opbrengst in een speciaal daaraan gewijd artikel, waar bij ook weder voorbeelden van wat men als zoodanig dient te beschouwen worden gegeven. Ais opbrengst dan, aldus artikel 6 der wet op do inkomstenbelasting, van roe rend kapitaal worden beschouwd de vruchten van kapitaal, dat niet in onroe rende zaken of in een eigen bedrijf of beroep is gelegd. Een definitie van roe rend kapitaal wordt alzoo niet gegeven. Bepaald wordt slechts wat voor de belas ting als opbrengst van roerend kapitaal zal gelden. Het begrip roerend kapitaal wordt voorts negatief omschreven. Deze omschrijving sluit zich geheel aan bij het practische leven. Belegt men zijn roerend kapitaal in onroerend goed, dan noemt ook het spraakgebruik de vruchten van deze belegging niet opbrengst van roe rend kapitaal, dooh van onroerende goe deren. Eveneens als men roerend kapitaal in eigen bedrijf of beroep steekt. De winst immers, welke een bedrijf of beroep op levert, beschouwt men in het dagelijksch leven als één geheel; men wijst niet aan welk deel van de winst nu door arbeid en welk deel door kapitaalstorting is ver kregen, zoodat er voor den wetgever in het geheel geen aanleiding bestond'om hier een kunstmatige splitsing te maken. Het onderwerpelijk artikel 6 ziet dus slechts op in eens anders bedrijf gestoken kapitaal. De opbrengsten van In- zijn eigen bedrijf gestorte gelden worden met de door arbeid verkregen voor- deelen in zijn geheel als opbrengst van onderneming en arbeid beschouwd. Zooals gezegd, worden duidelijkheids halve eenige voorbeelden gegeven van wat zooal als opbrengst van deze bronnen dient te worden aangemerkt. Wij wijzen er op, dat de wet alleen voorbeelden geeft, zoodat behalve deze hierna te noemen gevallen nog mogelijke andere baten van roerend kapitaal aan belastingheffing onderworpen kunnen zijn, als ze onder de gemelde algemeene omschrijving zijn te rangsohikken. In de eerste plaats worden dan ge noemd: rente van Inschrijvingen op de grootboeken der nationale of buitenland- sche schuld, dividenden en rente van aan- deelbewijzen, obligatiën of andere effec ten. De vraag deed zich voor of het recht, hetwelk aan de aandeelhouders bij de uit gifte van nieuw kapitaal veelal wordt toe gekend, welk recht men door z.g. claims kan bewijzen, als een vrucht van roerend kapitaal is te beschouwen. De Minister van Financiën besliste in ontkennenden zin; het is als een rechtstreeksche ver mogensvermeerdering te beschouwen waarop de inkomstenbelasting buiten toe passing blijft. Dubieus was ook, af uitkeeringen op oprichtersbewijzen als opbrengst van roe rend kapitaal waren te beschouwen. De Hooge Raad rekende ze hieronder in een arrest van 26 Sept. 1923. Eveneens be sliste dit college bij arrest van 9 Maart 1927 dat het recht om gedurende een zeker aantal jaren een aandeel te ontvan gen van de door een N.V. behaalde winst onder het inkomen uit roerend vermogen is te rangschikken. Uit de veelheid van jurisprudentie noe men wij nog de strijdvraag, of aandeelen in liquideerende vennootschappen nog bronnen van inkomen zijn. De Hooge Raad deed bij arresten van 9 Jan. 1924 en 2*4 Juni 1925 aldus uitspraak, dat een aandeel, waarop in geen geval meer dan de nominale waarde zal worden uitge keerd geen bron van inkomen meer is. Koerswinsten of -verliezen blijven voor de inkomstenbelasting geheel bulten be schouwing. Een eventueele waardever meerdering of vermindering wordt als een vermogensaanwas of -verlies aange merkt, hetgeen geen rol speelt als het er om gaat hoe groot de opbrengst van die effecten is geweest. In eèn enkel ge val houdt men wel rekening met deze koersfluctuaties doch waar dit alleen het geval betreft waarin effecten bedrijfsmid del zijn kan deze uitzondering hier onbe sproken blijven, De bepaling der laatste Leeningwetten krachtens welke de obligaties en coupons zullen zijn vrijgesteld van alle Nederland- sche belastingen, welke van obligaties ten laste van Nederland en van de daarbij be- hoorende ooupons moohten worden ge heven, beteekent geenszins dat de bezit ters van dergelijke obligaties deze niet behoeven aan te geven voor inkomsten- en vermogensbelasting. De hier gegeven vrijdom betreft alleen de belasting, die men anders bij de uitgifte, en van leenin gen wol heft. Voordeelen behaald door speculatie in effecten, behalve als dit bedrijfsmatig ge schiedt, worden niet door inkomstenbe lasting getroffen, evenmin als speculatie- verliezen voor aftrek in aanmerking komen. De opbrengst der effecten, waarin men speculeert en welke men op 1 Mei bezit, moet wel worden aangegeven. Geldt voor de aan te geven opbrengst van effecten evenals voor andere bron nen van inkomen de z.g. bronnentheorie, een bijzondere regeling geldt voor aan deelen in de opbrengst van een bedrijf of beroep, dat niet door den belastingplich tige zeiven wordt uitgeoefend. In artikel 13 lid 2 der wet vinden we bepaald dat deze baten beschouwd worden als baten van het kalenderjaar, waarin hun bedrag wordt vastgesteld. Deze regel geldt dus speciaal voor dividenden, de voornaam ste en meestvoorkomende soort van aan deelen in de opbrengst van eens anders bedrijf. De noodzakelijkheid van een af wijkende regeling ontstond, doordat vele N.V.'s zóó laat hun algemeene vergade ringen hielden, dat de aandeelhouders op 1 Mei meestal nog niet wisten hoeveel dividend er over het afgeloopen jaar zou worden uitgekeerd. De onmogelijkheid om op 1 Mei een juiste aangifte te doen wordt door de genoemde regeling onder vangen. Op 1 Mei 1980 moeten bezitters van aandeelen dus aangeven het dividend hetwelk in het kalenderjaar 1929 werd vastgesteld. Op het jaar van vast stelling komt het slechts aan en niet op het jaar, waarin dividend wordt betaal baar gesteld, zooals de» Hooge Raad bij arrest van'9 Febr. 1927 besliste. Deze regel van art. 13 lid 2 geldt alleen dan, wan neer men de aandeelen welke men op 1 Mei bezit gedurende het geheele afge- ioopen kalenderjaar gehad heeft. Is dit niet het geval, dan moet men, evenals dat met alle andere inkomsten het geval Is, het dividend over het belastingjaar schatten. Als tweede voorbeeld van opbrengst van roerend kapitaal noemt de wet: uit keeringen op geldschieting en comman dite. Onder uitkeering moet men volgens de leer van ons hoogste rechtscollege ook begrijpen datgene, waarvoor de geld schieter in de boeken der vennootschap wordt goedgeschreven. Tenslotte noemt de wet nog: rente van andere schuldvorderingen, uit welken hoofde ook, onverschillig of van de schuld een bewijs is afgegeven en of de betaling door hypotheek of op andere wijze is ver zekerd; rente begrepen in de aflossing van schuldvorderingen en altijddurende rente. Alle mogelijke rente van gelden is dus belastingobject; ook de rente van spaar bank- en boerenleenbankboekjes moet worden aangegeven. Hoe moet de wet nu worden toegepast op rente, die niet geïnd wordt, hetzij om dat de schuldeischer deze kwijtscheldt, hetzij dat de schuldenaar deze schuldig blijft? Is de rente kwijtgescholden, m.a.w. is de schuld een rentelooze geworden, dan behoeft eenerzijds de schuldeischer de rente niet aan te geven en kan anderzijds de schuldenaar de rente niet. aftrekken. Ontving mén de rente niet in contanten, dan behoort de vordering tot betaling van die rente als een deel van het inkomen te worden beschouwd. De waarde van die vordering moet naar gelang van omstam digheden worden begroot. De rente van een vordering kan, aldus de Hooge Raad, zeer goed oninbaar zijn, ook zonder dat dit is gebleken doordien de schuldeischer vruchteloos gepoogd heeft haar gerech telijk in te vorderen of het faillissement van den debiteur heeft aangevraagd: steeds dient naar omstandigheden te wor den geoordeeld. HONDERD-EN-TWINTIG JAAR GEWORDEN. OUD Tenslotte wordt in het laatste lid van het onderwerpelijk art. 6 een bijzondere regeling getroffen ten aanzien van uit keeringen aan aandeelhouders in N.V.'s in den vorm van nieuwe aandeelen. Een bespreking hiervan kan geacht worden bulten het bestek van dit artikel te liggen. Omtrent renten van tijdelijk onbelegde gelden en uithoofde van een rekening courant-verhouding zullen we in een vol gend nummer een en ander meedeelen. Het vorige artikel werd opgenomen in ons nummer van Zaterdag 12 Juli. DE RIJKSWERK VERSCHAFFING WEER OPEN. Naar de Voorw. meldt, hebben ook B. en W. van Rotterdam en van Utreoht ver zocht, de Rijkswerkversohaffingen weer open te stellen voor hen, die er om vragen. De minister heeft dit verzoek telegrafisch ingewilligd. Uit Rotterdam vertrekken Maandag weer een 200 arbeiders. Het aantal van Utrecht is nog niet bekend. Uit Den Haag zullen ongeveer 850 man naar de rijkswerkverschaffing vertrek ken. ECON. INSTITUUT VOOR DEN MIDDENSTAND. De oprichtingsvergadering. Aan het departement van Arbeid, H. en N. is dezer dagen notarieel verleden de acte van oprichting der „Stichting Eco nomisch Instituut voor den Middenstand", welke ten doel heeft het bevorderen van onderzoekingen, voornamelijk op econo misch gebied, in het belang van den han- deldrijvenden en industrieelen midden stand. „DE ARME HOLLANDSCHE BOLLEN- KWEEKER." Een concurrentle-methode, den Engelschen onwaardig. De Engelsche kweekersorganisatie, de Horticultural Trades Association zit verre van stil, waar het geldt den handel tusschen zijn leden en het publiek te bevorderen. Het bestuur heeft thans besloten, bij de propaganda gebruik te maken», van een artikel, dat Sir H. Perry Robinson onlangs heeft geschreven in de „Sunday Express" en w^rvan de Horti cultural Advertiser een samenvatting geeft en die als volgt luidt: „Weinig dingen zijn minder gewenscht, verkeerder en onvaderlandslievender dan de manier waarop duizenden goedmee- nende Engelschen elk jaar hun geld zen den naar „den armen Hollandsohen bol- Iënkweeker", terwijl Engelsohe kweekers, die hard moeten vechten voor hun be staan, in staat zijn, hen vlugger en beter te bedienen met bollen, die gegroeid zijn op Engelschen bodem en die een schitte rende bloemenpracht voortbrengen, zoo- ale men in de parken van Londen kan zien. De „arme Hollandsche bollenkweekers" met hun catalogi in aandoenlijk-gebro- ken Engelsch, waarin een beroep wordt gedaan op het medelijden der Engelschen om te helpen na den oorlog: de oorlog, waardoor geheel Holland in welvaart toe nam door de voordeelen behaald met het smokkelen van voedingsmiddelen naar onze vijanden, terwijl zij het aan ons overlaten de lasten te dragen der schul den van half Europa. Hebt gij gezien, hoe deze „arme Hol landsche 'bollenkweekers" leven in hun „flower villages"? Ik wèl. Hebt gij gezien dien stroom van gesmokkelde goederen, die eiken dag over de grens ging, oog luikend toegestaan door de autoriteiten? Ik wèl. „De arme Holl. bolleoK weekers"!! De Engelsohe tuinlieden, die zich ver oorloven, zich elk jaar zoo medelijdend te voelen, zijn zooals ik reeds zeide, men sehen, die het goed meenen. Ze zijn een voudigweg onbekend met de wereld en begrijpen daardoor do toestanden niet. Vele p'attelands-geestol ijken; lieve oude dames, die bet heerlijk vindon, om arme buitenlanders in den harden strijd om het bestaan te helpen; gepensionneer- de officieren en burgers, die na eervollen arbeid genoegen Scheppen en troost vin den in ae soboonheid van hun Engelsche tuinen, zij allen zijn bet zout der aarde. Ik heb niets op hen tegen, behalve dat zij dom zijn. Vergeef het bun, want zij weten niet wat zU doen! Maar ik hoop, dat de tijd eenmaal aan breekt, dat door onderwijs en propaganda de onwetendheid niet langer als een excuus zal gelden voor een gebrek aan vaderlandsliefde. Geld zenden naar „anme Holl. bollenkweekers" of naar een ander in het buitenland, zoolang het in bet bin nenland kan worden uitgegeven, zal op dezelfde wijze getaxeerd worden als ste len en bedriegen." Vermoedelijk overleden! aan vergiftiging ZOMER 1930 Maar waarop is dit geschrijf over de medelijden-opwekkende Nederlanders ge baseerd? zal men vragen. Ziellier wat bet orgaan der Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur er van zegt: „Men ziet waartoe die nlet-verant woorde en onjuiste reclame-methodes van enkele Nederlandsobe firma's lei den. En hoe dit onzakelijke zakendoen door den Britscben handel dankbaar wordt gebruikt, om den Hollandsohen bollenhandel een trap te geven. De Britsche zakenvrienden weten zeer goed, dat het hier de handelwijze geldt van een enkeling, die het Engel sche publiek bewerkt op een manier, die als ze niet zulke schadelijke ge volgen voor den Nederlandschen naam had alleen maar belachelijk zou zijn. Toch is een bestuur van een bevriende organisatie direct bereid om hier munt uit te slaan. Het verwondert ons en maakt onze verontwaardiging gaande, omdat wij maar al te goed weten, hoe goedgeloo- vig het Engelsche publiek is. De on waarheden over aen smokkelhandel worden door velen geslikt, in plaats van de nog ongeschreven geschiedenis, die het tegendeel aantoont." Onzerzijds willen wij nog wijzen op de oplichters-advertenties, die af en toe in Engelsche bladen worden geplaatst door gewetenlooze Nederlanders, die zich bereid verklaren, na opzending van een of twee shillings een groot aantal bollen te leve ren, maar die dan óf niets, óf wat waar- delooze roihmel sturen.... Het verwon dert ons sleohts, dat Sir H. Perry ook dót er niet bij beeft gehaald, om het te gene- raliseeren! (Hbl.) Mond- en klauwzeer. Het antwoord van de regeering op vragen van het Kamerlid Boon over het middel Matafto tegen mond- en klauwzeer. Op vragen van het Tweede Kamerlid Boon: 1. Kan de minister inlichtingen ver strekken omtrent de werking van het middel Matafto bij vee, lijdende aan of besmet met het virus van mond- en klauw zeer, (lat volgens de jongste berichten in Spanje onder wetenschappelijk toezicht is toegepast? 2. Zoo neen, is die minister dan bereid met het oog op de groote belangen der Nederlandsobe veehouders onmiddellijk daaromtrent Inlichtingen te doen inwin nen en enkele onbevooroordeelde deskun digen naar Spanje te zenden, ten einde zich ter plaatse omtrent de werking van genoemd middel op de hoogte te Stellen? 3. Mochten de inlichtingen uit Spanje hoopgevend zijn ten opzichte van genezing of onvatbaarmaking van door mond- en klauwzeer aangetast vee, wil de minister alsdan bevorderen, dat ten spoedigste in Nederland proeven worden genomen, waar het vraagstuk weer urgenter is ge worden, doordien in de onmiddellijke om geving van 's-Grav6nhage een ernstige mond- en klauwzeer-epidomie heerschen- de is? 4. Is de minister niet van meening, dat niets onbeproefd moet worden gelaten om deze zoo gevreesde ziekte, die den vee houders honderdduizenden guldens schade berokkent, zoo deugdelijk mogelijk te be strijden? In Pangkalan Brandan is overleden een Inlandsche vrouw, die den respectabelen leeftijd van 120 jaar bereikte. Zij is, volgens de geruchten; vermoede lijk aan vergiftiging overleden. Bij haar dood Rad 't stoffelijk overschot een sterk gezwollen knie. Zij is slechts 10 dagen ziek geweest. Maleische bladen vertellen, dat de vrouw nog zeer goed bij zinnen was en niet tegenstaande haar hoogen leeftijd een gezond en jong(l) lichaam bezat. Zij kon b.v. zoo goed haar oogen gebruiken dat zij zonder eenige moeite een draad in een naald stak. EETBARE CACTUS. lederen zomer vertrekken er eenige honderden gezinnen van Pauago Indianen naar de streek ln den Amerlkaanschen staat Arizona, waar de reuzencactussen groeien. De meeste gezinnen maken 3 tot 10 gallons stroop en geringere hoeveel heden Conserven van deze vruchten, zon der dat ze eenigen suiker gebruiken. Van een ander soort cactus oogsten de oudere Indianen de jonge bloemknoppen, in jaren dat het veel heeft geregend, om ze te gebruiken voor moes, voor soep of voor het kruiden van gerechten. Het departe ment van landbouw bevordert het gebruik van de versohlllende cactussoorten onder de Indianen. CAPONE EXIT! Hij trekt zich op hlet land! ln Florlöa terug. „Scarface" Al Capono, de beruchte lei der van een bende te Chicago, is voor den druk der autoriteiten gezwicht. HU heeft zijn voornemen medegedeeld om af te tre den als bendeleider en zich met zijn fa milie en volgelingen tq vestigen in Florida op 85 mijl ten Noorden van Miarni, waar hU een nieuw groot buis zal laten bouwen op een groot situk grond, door een beton nen/ muur van meer dan drie meter hoogte omgeven. Juist voordat Capono dit bekend maakte werd' hU ■vrU'<*esproken van: ee> beschuldiging van meineed, doch slechts op tedhnisohe gronden. VROUWELIJKE POLITIE. Frankrijk bezit zijn eerste vrouwelUke politie-agent, of beter gezegd: voor het heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: Vraag 1. Behalve niet gunstige gevolg trekkingen naar aanleiding van de inder tijd! in Nederland verrichte proefnemin gen, zUm den ondergeteekende omtrent de werking van biet Matafto gegevens van lateren datum uit bet buitenland' bekend. Volgens prol. O. Waldmanim, directeur van het mond- en klauwzeerlnstituut te Reims ln zUn nota aan de vergadering van het Internationaal Veeziekten-Bureau 1929 te Parijs is bet bewezen, dat het Matafto geen enkele specifieke werking bezit. Ten aanzien van de in Spanje plaats gehad hebbende proefnemingen werd van den directeur van bet nationaal veeziekten- bureau verinomen, dat de oommissie, die met het onderwerpelij'ke middel gewerkt heeft, over de werking een vage conclusie formuleerde, waarbU intussehen naar vo ren kwam, dat het voorbehoedend vermo gen van het Matafto alB twUfeladhtig be schouwd moest worden. Het middel is in Spanje niet officieel geregistreerd, zooals die wetgeving aldaar vereisoht. Vraag 2 en 8. In verband met het bo venstaande, kan de beantwoording der vragen 2 en 8 vervallen. Vraag 4. Deze vraag wordt uiteraard zonder eenlg voorbehoud bevestigend be antwoord, en de feiten bewijzen, dat steeds in dien geest is gehandeld. De ondergeteekende zal nader overwe gen, zulks ln het algemeen belang en dat van de veehouders in het bijzonder, of en in hoeverre hU gevolg kan geven aan het algem. advies van het meergenoemd in ternationaal bureau, om niet toe te laten de aanwending van zoogenaamde speci fieke gehelmmiddelen tegen mond- en klauwzeer, indien hun afdoende gunstige werking wetenschappeUjk niet is vastge steld. GEMEENTERAAD VAN DOETINCHEM. Het slot van de corruptle-qnaestle. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering der gemeente Doetinchem werd na langdurige discussie een voorstel van B. en W., om in verband met noodza kelijke reparaties aan de gasfabriek het raadsbesluit van September 1929 tot uit sluiting van diverse firma's en leveran ciers in te trekken, verworpen. Aange nomen werd een vooretel-Brunsveld, dat de directeur eerst met feiten en cUfers moet aantoonen, dat die herstellingen niet zonder schade voor het bedrijf door an deren kunnen worden uitgevoerd. De commissie van onderzoek geeft haar taak op. BU de rondvraag deelde de heer Muller namens de corruptiecommissie mede, dat zU kennis nam van de uitspraken der ju stitie en de beslissingen der Kroon, ten gevolge waarvan geen der betrokkenen gestraft is, niettegenstaande gelden spoor loos verdwenen zUn op de secretarie en ettelUke corrupte handelingen, door den officier van justitie aangeduid met de woorden diefstal en verduistering hebben plaats gevonden op de gasfabriek. Waar justitie en Kroon van oordeel zUn, dat dergelijke handelingen door gemeente ambtenaren ongestraft verricht mogen worden, acht de commissie een verder on derzoek geheel nutteloos en hoewel het onderzoek aan gemeentewerken reeds in vollen gang was, besloot zjjj om begrijpe lijke redenen dit werk te staken en zal zU hieromtrent geen rapport uitbrengen. De oommissie is van oordeel, dat zij thans de haar opgedragen taak moet beëindigen. eerst ls er in FrankrUk een vrouw poli tie-agent geworden. De nieuwe verschU- ning is te zien te Le Touquet, de badplaats aan het kanaal en de bedoeling is, dat er een heel korps van deze politie-vrouw- tjes komt. Haar uniform is een kaki- costuumpje en een strooien hoed. Het succes der nieuwe ambtenaressen ls groot. Alles wat toerist is te Touquet blUft op straat staan om haar aan het werk te zien, op gevaar af het verkeer te belemmeren. GEEN EXAMENS, MAAR PERSOONLIJKHEID. Fabrleksopzichters zonder er varingen. In de Engelsche koninklU'kë commissie in zake arbeid in Indlë, die thans te Lon den zitting houdt, werd Maandag bekend gemaakt dat voor een departement van burgerilUk bestuur geen examens meer ziullen worden afgenomen, doch dat voor taan een candidaat op ztyn persoonlijk heid zal worden onderzocht. Bij de bespre king van de hoedanigheden, noodlg voor fabrleksopzichters, verklaarde de hoofd inspecteur Sir Gerald Bellhouse, dat hij praktisoh gesproken geen examens meer liet afnemen, doch dat candidaten alleen een opstel moeten maken om te zien of zU zich behoorlijk kunnen uitdrukken. Man nen, aangenomen zonder eenige practi sche ervaring, hadden zich als fabrieks- opziohter uitstekend van hun taak gekwe ten. EEN ERFENIS VAN BIJNA EEN MILJARD. Meer dan zestig pretendenten. In Camberwell liggen bezittingen, de z.g. Stockwell-Angell estates, ter grootte van verscheidene vlerkante mUl, die heb ben toebehoord aan een zekeren John Stockwell, die ln 1780 overleed zonder een bestemming aan zUn eigendom te geven. Deze bezittingen worden sedert beheerd door trustees en geschat op een waarde ten bedrage van zestig millloen pond sterling of 720 millloen gulden met een bedrag aan jaarlijksche rente van 250.000 of drie millloen gulden. Al meer dan eens zUn vermeende nakome lingen van John komen opdagen om hun erfrecht te vindieeeren, doch tot nog toe zonder succes. Dezer dagen heeft de eigenaar van een kleermakerswinkel te Bristol, 'n zekere George Edward Blood- worth, in de kranten een advertentie ge plaatst, waarin hij allen die meenden rechten te kunnen doen gelden, ultnoodig- de, zioh tot hem te wenden. Het resultaat was, dat hM meer dan 60 brieven uit alle deelen van Eng., doch ook uit Zuid-Afrika en de Vereenigde Staten, ontving, en dat Heeft U een luxe AUTO noodig? Bel dan op 470. Garage „MOORMAN", Brakkeveldwdg62. Luxe 7-persoom wagena. Paokard. Opel. Maandag In den kleermakerswinkel on geveer dertig personen tezamen kwamen om te overleggen, wat zU zouden doen om hun rechten te bewijzen. John Stockwell was voordat hU zich in Cambefwell vestigde een zeeschuimer. Gezegd wordt, dat daarom een vloek op het bezit rust, te meer daar hU met een non in het huwelUk trad, die daardoor haar gelofte brak. EEN ONVERWACHTE VONDST. Verraste Inbrekers. Het zal niet dikwijls voorkomen, dat in brekers uit het huls, waarin zij hebben ingebroken, niet alleen niets meenemen, ■maar daar een waarde van 180.000 gulden achterlaten. Dit gebeurde niettemin een dezer dagen ln Parijs, waar in een flat in dé Rue Didot werd ingebroken. Toen de bewoner thuis kwaim, vond hij zUn geheele garderobe overhoop gehaald en den inhoud van zUn bureau op den grond. HU' miste echter niets. Wel vond hU onder zUn bed een klein tasohje, dat diamanten bevatte, ter waarde van 180.000 gulden. WaarsohUnlUk zijn de Inbrekers ge stoord en hals over kop: de vlucht gesla gen, met achterlating van den buit, dien zU elders veroverd hadden. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zjjn van Doos 30, 60, Tube 80 ct, e Verschenen bij Van Holkema en Waren- dorfs Uitg. Mij. te Amsterdam:

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9