GEMENGD NIEUWS. GEMEENTERAAD. doodelijk motorongeluk. lijk aangespoeld. toeristen-auto. Brutale inbraak. Buitenland. ZWARE BRAND BIJ BROMBERG. EEN GRANAAT ONTPLOFT. ONGELUK IN BERLIJNSC0E GASFABRIEK. Elf gewonden. Straks nadert het einde van het gereed zijnde dijkvak, uitloopend in een pas bo ven water gebracht laag stuk dijk, aan de buitenzijden opgehoogd waarin dikke buizen een mengsel van water en zand spuiten. Het water loopt weer weg, het zand blijft en zoo ziet men den dijk groellan. Verder geven bakens aan in welke richting de dijk zich gaat verlengen. Omgeven door voortsnellende motor booten en zieh moeizaam voortbewegende sleepen basaltsteenen en keileem naderen we het Breezand, evenals het Kornwerder- zand opgespoten om als bases voor den dijkbouw en als steunpunten voor het verzamelen van personeel en materieel te dienen. We komen tot voor de haven, die zoo groot is dat de oude „Bellona", die hier als ontspanningsgelegenheid een nuttige bestemming heeft gevonden, er nauwelijks in is terug te vinden. De machines stoppen. Vanaf de brug wijst de heer Jaarsma op allerlei wetens waardigheden. in de verte vertoonen zich de omtrek ken van de Friesche kust met schimmen van plaatsjes als Makkum en Workum. Wat dichter bij liggen groote bagger molens, die onder de Friesche kust het keileem, het zoo noodige materiaal voor den dijkbouw, naar boven brengen. De terugtocht Na eenige oogenblikken rust worden de machines weer in werking gezet en vangt de terugtocht aan, die in omge keerde volgorde ons weder dezelfde tafe- reelen biedt als de heenreis als om de opgedane indrukken beter vast te leggen. 't Is intusschen middag geworden. Naar het voorbeeld der nu rustende Zuiderzee- werkers worden de twaalf-uurtjes te voor schijn gehaald of bij het aan boord aan wezige buffet honger en dorst gestild. Plotseling wordt aller aandacht getrok ken door een nabijkomend watervliegtuig, dat vlak langs het schip scheert. De joviale groet van den bestuurder wordt, op hartelijke wijze beantwoord.. Er is intusschen meer wind gekomen, zoodat zich witte koppen op de golven gaan vertoonen, doch onze boot stoort) zich daar niet aan en gaat hoogstens i over tot een zacht deinende beweging.) Tegen twee uur komen de Heldersohe. en de Texelsche kust in het zicht en te kwart over twee staan alle passagiers, opgetogen over de prachtige tocht, op den steiger aan de Buitenhaven. Ongetwijfeld zullen zeer velen dezen prachtigen tocht in den vacantietijd willen maken om te genieten van een frissche zeereis en tegelijkertijd te bewonderen de groote vorderingen van het machtige werk van de drooglegging der Zuiderzee. Bij gunstig weer zullen de tochien eiken Woensdag in de maand Augustus worden herhaald, Het initiatief tot den tochten, genomen door de Esona verdient temeer waardee ring omdat de prijs dezer pleiziertochten zoo bijzonder laag is gehouden. Tochten als deze tegen den prijs van f 1.— of f 0.75 verdienen belangstelling in breeden kring, welke belangstelling ongetwijfeld komen zal, omdat elk dei- passagiers, die den tocht nu meemaakte een propagandist er voor zal worden. E. F. v. IJ. BUITEN GEWOON LAGER ONDERWIJS. Nieuwe verordeningen. In verband met de oprichting van een openbare school voor buitengewoon lager onderwijs in deze gemeente, is het noo- dig een drietal nieuwe verordeningen vast te stellen en enkele bestaande ver ordeningen te wijzigen. Van deze gelegenheid is gebruik ge maakt om de verordening tot regeling van de aanstelling en den werkkring van den Schoolarts ook op andere punten met de praktijk in overeenstemming te bren gen. Het reglement voor de schoolvergade ringen is zoodanig verouderd, dat het B. en W. gewenscht voorkomt daarvoor een geheel nieuwe regeling vast te stellen. Allereerst wordt voorgesteld eene Ver ordening tot regeling van het Openbaar Buitengewoon Lager Onderwijs in de ge meente Den Helder. Aan de Toelichting is het volgende ontleend: De verordening tracht te voorkomen, dat leerlingen op de school zullen worden geplaatst, die daar niet thuis behooren, hetzij omdat ze niet tot de zwakzinnigen kunnen worden gerekend, hetzij omdat ze als te laag staande imbeoillen of idioten niet vatbaar zijn voor vruchtdra gend onderwijs en het onderwijs aan de andere kinderen zouden hinderen. Getracht wordt dit doel te bereiken: a. door den in het algemeen geldenden regel, dat de leerling den leeftijd van zeven jaar moet hebben bereikt of de ge wone lagere school minstens één jaar moet hebben bezocht (art. 2); b. door de instelling van het z.g. „me- disch-paedagogisch onderzoek" (art. 3). Daarnaast wordt dan nog, tenzij; zij zelf toelating verzochten de uitdrukke lijke toestemming der ouders vereischt (art. 3, 5e lid), terwijl ingevolge art. 5 van het K. B. regelende het buitengewoon lager onderwijs de Inspecteur van dat on derwijs bevoegd is ontslag te vorderen van die leerlingen, die naar zijn oordeel op de school niet thuis behooren. Het ini tiatief tot verwijdering kan ten slotte blij kens art. 5 der Verordening ook uitgaan van het Hoofd der School. De beslissing omtrent de verwijdering ligt dan echter, evenals de beslissing omtrent de toe lating, in handen van Burgemeester en Wethouders. Voor zeer sterk sprekende gevallen van achterlijkheid maakt art. 2, 2e lid, de toe- lating mogelijk ook zonder dat eerst de leeitijd, van zeven jaar is bereikt of de gewone lagere school is bezocht. Het is reeds noodig gebleken een z.g. „bezinkingsklasse" aan de school te ver binden, bestemd voor leerlingen, die het onderwijs in de gewone klassen der school niet kunnen volgen (art. 7). Opgemerkt wordt, dat voor een derge lijke klasse reeds biji een aantal van 10 leerlingen aanspraak op de vergoeding vanwege het Rijk bestaat van de jaar wedde van een leerkracht. Volgens art. 48 van het K. B. is het maximum aantal be- zinkingsklassen, dat aan een school mag zijn verbonden, drie. In verband met het tijdstip van opening der school wordt voorgesteld te bepalen, dat de verschillende verordeningen op 17 December 1929 worden geacht ih werking te zijn getreden. H. Verordening tot regeling van de toelating van leerlingen, afkomstig uit andere gemeenten. Uit.de toelichting. Deze toelating kan alleen plaats heb ben voor zoover voldoende ruimte be- sdhikbaar is (art 3) en voorts op verzoek van Burgemeester en Wethouders der be trokken gemeente. De buitengemeente moet zich bereid verklaren de ingevolge deze verordening jaarlijks verschuldigde bijdrage per leerling te betalen, alsmede zich garant te stellen voor de richtige be taling van het schoolgeld (art 5). Het bedrag der jaarlijksche vergoeding en de wijze van betaling daarvan is op dezelfde wijze geregeld, als in de met de gemeente Callantsoog getroffen gemeen schappelijke regeling, nopens toelating van leerlingen uit die gemeente op de openbare lagere school no. 1 te Juliana- dorp. Opgemerkt wordt nog, dat de vervoer kosten van buitenleerlingen geheel voor rekening der betrokken gemeente blijven. IH. Verordening tot regeling van de bezoldiging van het personeel. Toelichting. In verband met het tijdstip, waarop het hoofd der school in functie is getreden, zal de datum van in werking treding dezer verordening op 1 November 1929 moeten worden bepaald. IV. Verordening tot wijziging van de Verordening tot heffing van schoolgelden voor het Gewoon L. O., voor het U. L. O. en voor het Openbaar Vervolgonderwijs in de gemeente Den Helder. Toelichting van redactiewege. Is na tuurlijk noodig geworden, teneinde hier aan toe te kunnen voegen het Openb. Buitengewoon Lager Onderwijs, evenals V. Verordening tot wijziging van de Verordening tot invordering van school gelden voor het Gewoon Lager Onderwijs, voor het Uitgebreid Lager Onderwijs en voor het Openbaar Vervolgonderwijs in de gemeente Den Helder en VL Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van de aanstel ling en den werkkring van den schoolarts in de gemeente Den Helder. In diens werkkring wordt opgenomen het psychologisoh-physisch onderzoek der leerlingen. Van deze gelegenheid wordt tevens ge bruik gemaakt in de verordening op te nemen het reeds eenige jaren door den schoolarts uitgeoefend onderzoek van de leerlingen, die voor het ontvangen van zwemonderricht in aanmerking komen, terwijl tevens ook in deze verordening wordt vastgelegd, dat de schoolarts ambts halve lid is van de Commissie voor de be roepskeuze. Tenslotte. VIL Reglement voor de schoolvergaderingen, dat in overeenstem ming is gebracht met de sedert tot stand gekomen Lager Onderwijswet 1920. Voorts is aan de bepaling omtrent de onderwerpen, die in de schoolvergadering kunnen worden behandeld het limitatieve karakter ontnomen. Aandacht is geschonken aan de positie der vakonderwijzers in de schoolvergade ring, alsmede die van de tijdelijke leer krachten. Straatnamen. B. en W. schrijven aan den Raad: In het voorjaar besloot U tot het aan leggen van eenige nieuwe straten. Dezen straten moeten nu namen worden gege ven, waarvoor wij U onderstaande bena mingen voorstellen: A. De straat, loopende van de Kruger straat naar het nog te maken gedeelte Van Galenstraat en evenwijdig, aan de Hertzogstraat, zou in aansluiting met de namen der aangrenzende straten kunnen dragen den naam joubertstraat. B. Het gedeelte straat, liggende in het verlengde van de De la Reijstraat, zou eveneens De la Reijstraat genoemd ge noemd kunnen worden. O. De nieuwe straten1 nabij, den Brak- keveldweg waren te noemen: I. Goudsbloemstraat 2. Crocusstraat 3. Begoniastraat 4. Violenstraat 5. H. A Lorentzstraat. Uit de bij de stukken gevoegde teeke- ning blijkt, dat het de bedoeling is om de straat in het verlengde van den spoorweg te noemen EL A. Lorentzstraat, naar den verleden jaar overleden grooten Neder lander. Deze straat zou dan kunnen wor den beschouwd als de grens van het Tuindorp en tevens als het begin van een andere wijk, welker straten zouden kunnen worden genoemd naar mannen der wetenschap. Wij vinden hier tevens gelegenheid een bestaande leemte in de straatnamen aan te vullen. Toen vorig jaar de Ruijgh- weg is bestraat, is mede een begin ge maakt met den aanleg van de zijstraat, welke toegang geeft tot het terrein voor lichamelijke oefening. Deze straat heeft nog geen naam en daar er reeds aan ge bouwd is, is het wel gewenscht ze een naam te geven. Het betreft hier een straat in een ge heel nieuwe wijk. De straten hierin zou den wij vogelnamen willen geven. In overeenstemming daarmede stellen wij voor de hierbedoelde straat te noemen Meeuwenstraat. Van de zijde der Woningstichting is er onze aandacht op gevestigd, dat de namen Dahliastraat en Leliestraat in het Tuin dorp moeilijkheden geven. Zooals U weet is het grootste gedeelte van de Dahlia- straat gelegen ten Oosten van den BraK- keveldweg. Aan de Westzijde van dien weg ligt evenwel ook nog een gedeelte van die straat. Verder naar het Westen heet diezelfde straat echter Leliestraat Het wordt beter geacht om deze straat over de volle lengte Dahltastraat te noe men, met uitzondering van het gedeelte aan de grens van de bestaande wing, dat naar het Noorden ombuigt. Dit gedeelte straat zou genoemd kunnen wor den Lupinestraat. De straat tusiseïben den Brakkeveldweg en de Tulpstraat behoudt dan den naam Leliestraat. Wij stellen U voor overeenkomstig het bovenstaande te besluiten. Betalingen vlschafslag. Verschenen is Bijlage no. 100, bevatten de een voorstel tot wijziging van de ver ordening op den afslag van visch. ten gevolge van de aanvaarding van het voorstel van B. en W. inzake het aan gaan eener beroovings- en oneerlijkheids verzekering in de laatste raadsvergade ring, is een kleine wijziging in deze ver ordening noodig geworden, teneinde het mogelijk te maken, dat den betaalmeester opdracht worde gegeven tot het doen van de noodige betalingen. Het tegenwoordig artikel bepaalt slechts, dat de „geldschie ter" kan worden toegelaten. Inplaats van toelaten moet thans worden gesproken van opdrachtgeven. Aankoop Callforniëstraat. Dd. 25 Juli 1918 besloot de Raad tot aankoop van verschillende straten, t.w. Breewaterstraat, Weezenstraat en een ge deelte van de Californiësrtraat van het Algemeen Weeshuis. Thans blijkt, dat een deel van laatstgenoemde straat nog ten name staat van mevrouw de wed. J. van Leeuwen. Daar de Californiëstraat al sedert jaren bij de gemeente in beheer en onderhoud is, komt het B. en W. ge wenscht voor ook dit deel dier straat in eigendom van de gemeente te doen over gaan. De eigenares is bereid haar deel gratis aan de gemeente af te staan, onder voorwaarde, dat er geen kosten te haren laste komen. In verband hiermede stellen B. en W. voor bedoeld deel van de eige naresse om niet te aanvaarden en de kos ten van overdracht voor rekening dér ge meente te doen nemen. van Leeuwarden aan de Noorderlaan te Hillegom. De brandweer kon niet voor- Zondagmiddag reed op de Mach aren- komen, dat de schuur gdheel uitbrandde.^agpnauag nw P Het woonhuis bleef eohter behouden. In schestraat te Oss ue - j r ge H. de schuur lag een zeer groote voorraad j 'gooij, sedert kerfc in het bezit van een mo de Bonuur, lagjjen fiPT1 wnar_ torfiets, met een vaart van circa 70 IQf in de richting van Macharen, meldt de vertegenwoordigende van vele duizen den guldens. De schade wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. DE 8TUDENTENINVAL IN HET PALEIS AAN DEN DAM. De straf verminderd tot schor sing van 1 Jaar. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft de schorsingsstraf van twee jaren, uitgesproken door den Senaat van de Technische Hoogeschool tegen de twee studenten, die het Koninklijk Paleis in Amsterdam waren binnengedrongen, ver minderd tot één jaar. EEN VLUCHTELING. Uit het vreemdelingenlegioen. De rivierpolitie heeft aangehouden den 24-jarigen Duitscher E. F. A. B. uit de provincie Baden. Deze man is een vluch teling uit het vreemdelingenlegioen. Met een valschen pas is hij te Meillla op een schip gekomen en daarmee naar Malaga gevaren. Van deze plaats is hij met een Duitsch schip naar Antwerpen gereisd. Daar is hij aan boord van het stoomschip Soma gekomen, welk schip voor Rotter dam was besteand. Te Rotterdam is hij aangehouden en ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. AANRANDING. wordt aan Het Volk ,yMsb.'" De ongelukkige schijnt de macht over het stuur verloren te hebben en ig tegen een boom gereden. Door de vaart werd de motorfiets tegen een volgenden boom geslingerd. Met ingedrukten sche- del vond men v. B. onder de flets. Hij gaf spoedig den geest. Per brancard is het lijk naar het R. K. St. Annaziekenhuia gebracht. De ongelukkige laat eene vrouw en twee jeugdige kinderen achter. ZWARE BRAND TE NIJMEGEN. Een meubelfabriek fen woonhuis uitgebrand. Dinsdagmorgen omstreeks half acht werd brand ontdekt in de meubelfabriek van den heer P. J. Teunissen aan de Krayenhofflaan te Nijmegen. Het vuur werd aangewakkerd door den grooten voorraad licht ontvlambaar materiaal en greep snel om zich heen. Toen de brand weer met veel materiaal ter plaatse kwam, waren de vlaanmen reeds overge- slagen naar het voor de fabriek gelegen woonhuis van den heer Teunissen. Door den feilen wind nam de brand spoedig groote afmetingen aan. Met vier slangen op de waterleiding werd het vuur krach tig aangetast en na eenige uren hard wer. ken was men den brand meester. De fa. briek alsmede het woonhuis werden ge. heel verwoest De schade is zeer aanzien lijk, doch wordt door verzekering gedekt. KINDERVERLAMMING. VERDUISTERING DOOR EEN OFFICIER VAN ADMINISTRATIE. Wederom 3 jaar gevangenisstraf geëlscht met aftrek van 2 maanden voorarrest In hooger beroep heeft Dinsdag voor het hoog militair gerechtshof terecht ge staan de 29-jarige A. A. W., officier van administratie tweede klasse der zeemacht, laatstelijk dienende aan boord van Hr. Ms. Jaoob van Heemskerck, die in eerste instatie door den Krijgsraad te Willems oord, wegens verduistering van gelden, gepleegd als ambtenaar, is veroordeeld tot 3 jaren gvangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst Verdachte legde een volledige bekente nis af. Hij is van het vonnis van den Krijgsraad in hooger beroep gegaan in verband met de opgelegde zware straf, welke het hem onmogelijk zou maken om zoo veel mogelijk weer goed te maken, wat hij misdreven heeft. De presidentt, mr. Schepel, wees ver dachte op de ernst der feiten. In den tijd van enkele jaren heeft verdachte kans gezien een tekort van 88.000 in zijn kas te krijgen. Getuigen werden thans niet gehoord. De advocaat-fiscaal achtte weinig ver zachtende omstandigheden aanwezig. Wat de opgelegde straf betreft, meende spr., dat verdachte het voornamelijk aan zich zelf te wijten heeft, dat de preventieve hechtenis zoo lang geduurd heeft en dat er daarom geen reden is deze geheel In mindering te brengen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis quo, waarbij: echter van de opgelegde straf slechts twee maanden voorarrest zal worden afgetrokken. Verdachte's raadsman, mr. J. de Vrieze uit Amsterdam, meende daarentegen, dat er verschillende verzachtende omstandig heden aanwezig zijn. PI wees o.a. op ver dachte's laag salaris en zijn plicht om een zekeren „stand" op te houden, wat zioh nog meer wreekte, toen hij ging trouwen. Eenmaal op den verkeerden weg was het voor verdachte moeilijk weer terug te treden. Verdachte heeft veel berouw van het gebeurde. Pleiter drong op de uiterste clementie aan. De uitspraak van het hof volgt later. Uit Arnhem gemeld: Een surveilleerende rijksveldwachter hoorde Maandag uit een korenveld tus- schen Dieren en Laag Boeren het hulp geroep van een vrouw. Hij begaf zich onmiddellijk in bedoeld veld en trof daar een man aan, die een 19-jarig meisje uit Laag Soeren aanrandde. Zij deelde later aan de politie mee, dat de man haar met een mes den hals had willen afsnijden, overgebracht, indien zij zich verzette tegen zijn daden, j Later is de onverlaat, die een groot knip-1 Q0 jn België Omgeslagen Te Reeuwijk bij Gouda zijn twee geval len van kinderverlamming vastgesteld, bij jongens van 1 en 4 jaar. De r.k. lagere school aldaar is op last van den burge meester gesloten. Te Vlaardingen zijn twee gevallen van kinderverlamming vastgesteld. De pa tiëntjes zijn naar de barakken aldaar mes bij zich droeg, gearresteerd. Misdaad in het spel? Omtrent het ongeluk met dea toeristen auto, waarin zich 15 Nederlandsche toe- Aan den oever van de Maas nabij de riste0 bevonden, die de tentoonstelling gemeente Stevensweert is Maandagavond jhadden bezocht, verneemt de Nw. aangespoeld het lijk van den 81-jarigen Bott. Ct., dat de auto op den terugweg Poolschen mijnwerker Joseph Janosky, naar Laroche langs de helling van Esneux afkomstig uit Lutterade, waar hij sedert 'R botsing is gekomen met een anderen 14 dagen werd vermist. Hoewel blijkens aute. Van de inzitteaden is de heer Go- een op het lijk gevonden postspaarbank- hefroid uit Amsterdam erhstig aan de boekje deze mijnwerker nog op 19 dezerfuggegraat gekwetst. Hij ls opgenonw een bedrag van 95 had geïnd, werd op 'n bet hospitaal te Esneux. De heer ArA. Binnenland. OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagavond is te Nijmegen bij het Valkhof de 12-jarige J. Delmee overreden door een autobus, bestuurd door de» autobusondernemer J. H. B. Galenkamp uit Apeldoorn. De knaap is even later overleden. Het ongeluk geschiedde door dat hij, omdat het regende, met zijn jas over het hoofd voor de autobus liep. Het 3-jarig zoontje van de familie Otten uit Amsterdam is Dinsdag nabij Barchem door een stoomtram van de G.O.S.M. overreden en gedood. BLOEMBOLLENSCHUUR AFGEBRAND. Een schadle van duizenden guldens. Gisterennacht brak het lijk geen geld gevonden. Op last van dé justitie is het lijk in be slag genomen. SCHEPEN GESTRAND. Dinsdagmorgen zijn in de nabijheid van Terneuzen de Belgische schepen Anna, groot 660 ton, en Edouard, groot 1000 ton, geladen met kolen, toebehoo- rende aan de reedjerij Koopman en Van Boven te Antwerpen, gestrand. Sleepbooten zijn ter assistentie uitge varen, doch het mocht niet gelukken, de beide schepen, die hooog liggen, vlot te krijgen. Het bleek, dat de gestrande sche pen gebroken zijn. Dinsdag zou men trachten met lichters de lading te lossen. In een goudsmldswlnkel te Am sterdam. Voor ongeveer 20.000 gestolen. Gisterennacht is ingebroken in den goudsmidswinkel van de firma Berke- meyer v.h. P. Micbe aan het Rokin te Amsterdam. Een groot aantal gouden horloges en andere gouden voorwerpen zijn gestolen, ter gezamenlijke waarde van ongeveer f 20.000. Al het zilver hebben de dieven, die moeten zijn binnen gekomen door een zijdeur aan de Gaperssteeg, waarvan het raam was stuk geslagen, versmaad. Door het gebroken raam hebben zij het deur slot aan de binnenzijde kunnen open draaien, zijn daarna eerst naar boven gegaan door het raam van een leegstaande kamer, op een muurtje geklommen en vandaar af door een lantaren, waarvan zij het glas stuk hebben gestooten, in den goudsmidswinkel gekomen. Met een touw hebben zij zich hierin laten zakken om later met behulp van een trap den winkel langs denzelfden weg weer te verlaten. De buit van de inbrekers bestaat uit ongeveer 300 gewone gouden horloges en vele met brillanten bezette armband horloge». DE BRAND IN HET NOORSCHE STOOMSCHIP SEIRSTAD TE VLAARDINGEN. Een der gekwetste® overleden. Een van de beid'e door brandwonden ernstig gekwetste Noren van het stoom schip Seirstad is Maandagnacht in het ziekenhuis tö Vlaardingen overladen. DOODELIJKE ONGELUKKEN. Maandagavond is in de Ohristiaan Huy- gensstraat te Tilburg een zeven-jarig jon getje, Koopmans geheeten, door vrachtauto overreden en gedood. van de Velden, wonende in de Leidsche straat te Amsterdam, werd eveneens met verwondingen in het hospitaal te Esneux opgenomen, waaruit hij echter weer is ontslagen. Van de overige inzittenden werden eenl- gen door glasscherven minder ernstig gewond. Zij hebben de reis voortgezet naar Wibrin bij Laroche. Nader meldt men: De toerauto met vijftien Nederlandsche toeristen uit Wibrin in de Ardennen, die naar Luik reed voor een bezoek aan de tentoonstelling aldaar, ls op de helling van Esneux, bij het uitwijken voor een kleinen vrachtauto, door de schuld van een der toeristen, die het stuur had ge grepen, gekanteld. Alle inzittenden wer den met geweld tegen den grond ge worpen. Nog meldt men, dat de toestand van den heer Godefroid naar omstandigheden redelijk wel ls. DE OVERSTROOMINGEN IN 8INDH. Uit een samenvattend verslag betref fende de overstroomingen In Sindh, blijkt, dat er 30.000 slachtoffers van de ramp zijn, die naar elders zijn gezonden. Hon derd dorpen staan onder water. In de verlaten woningen van rijke kooplieden wordt geplunderd door eeB paar honderd roovers. Zij schijnen een bedrag van 60 lakhs roepeien te hebben weggehaald. Quetta is door het water ge ïsoleerd, ten gevolge van schade aan den spoorweg. oen .Z00.n^6 Tan don landbouwer brand uit in de onder''een bierauto' ae ±5eT11Jri8CRP voorstad Marien aori bloembollenschuur van den heer Telkamp gedood 6n I ernsüK ongeluk gebeurd. Door een steek vlam werden elf arbeider* meer of m1®" Drie slachtoffers. In het plaatsje Gollantsch, bij Brom berg is Maandag een brand uitgebroken, die zich snel uitbreidde, zoodat 23 huizen door het vuur werden vernield. Gedu rende het reddingswerk werden twee po litieagenten onder vallend puin bedolven en gedood. Een brandweerman stierf aan de gevolgen van rookvergiftiging, die bij bij het reddingswerk had opgeloopen. Een kind gedood. Een aantal spelende kinderen vond bij Belfort een granaat, die bij aanraking ontplofte. Een tienjarige knaap werd op slag gedood en twee andere jongens wer den levensgevaarlijk gewond. Maandagmiddaig ls in de gasfabriek va° de Berlijnsche voorstad Marlen dorf een

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6