De kinderverlammings-epidemie in Finland. De aardbeving in Italië. Mislukte aanslagplannen op den Koning van Denemarken. 't Zand. een schoolreisje. tegen de brugleuning gereden. met een kano op stap. auto-botsing. Wieringen. ohr. tehuis te den oever. de kermis. nieuwe zaak. Uit de Land- en Tulnbouwwareld der ernstig gewond. Vier hunner moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Naar de doctoren verklaren, is hun toe stand ernstig, doch niet levensgevaarlijk. FRANSCH BANKIER VEROORDEELD 'Het assizenhof van de Seine heeft den bankier Pacquement wegens frauduleus bankroet tot 10 jaar dwangarbeid ver oordeeld. PARATYPHUS IN HET ROERGEBIED Na een uitstapje langs den Rijn, waar aan ongever 300 personen uit Wetter deelgenomen hebben, zijn veertien dagen later eenige vrouwen uit het gezelschap ziek geworden. Bij onderzoek bleek, dat zij aan paratyphus leden. Tot dusver zijn twintig vrouwen in het stedelijk zieken huis opgenomen en afgezonderd. Alle maatregelen ter voorkoming van een ver dere uitbreiding der ziekte zijn genomen. De ziektegevallen zijn naar de meening der doctoren hetzij het gevolg van besmet ting aan boord van de Rijnboot, met welke het uitstapje is gemaakt, dan wel van het eten van ijs te Rees. TREINBOTSING IN ROEMENIË. Vier dooden, twintig gewonden. Op het baanvak BoekarestOonstanza, in de nabijheid van het station Mepida is Dinsdag een petroleumtrein in botsing gekomen met een goederentrein. Beide locomotieven en 20 wagens werden ver nield. Er werden 4 menschen gedood en 20 gewond. De sohadle bedraagt tien millioen lei. STOOMSCHIP VERGAAN OP HET ERIE-MEER. 15 menschen verdronken. Op het Erie-méer (V. St.) Is een stoom schip vergaan. Er konden 6 menschen gered worden; 16 anderen verdronken. DE VESUVIUS. De werking neemt toe. Naar het Nederlandsch telegraaf agent schap gisteren uit Rome meldde, was de werkzaamheid van den Vesuvius de laatste 24 uur aanmerkelijk toegenomen. De kraterkegel is ten deele gebarsten en uit de barst stijgen geweldige rookwolken op, die steeds hooger gaan en zich sterk verdichten. De waarnemingspost op den berg deelt mede, dat er voor het oogen- blik nog geen gevaar bestaat, doch de Devolking, nog onder den indruk van de aardbeving, is hoogst, zenuwachtig. AUTO VAN EEN BERGHELLING GESTORT. ♦Tv Drie dooden, twee gewonden. Bij Stavanger is Zondag een auto, waar mee drie jongens en drie meisjes, allen van ongeveer twintigjarigen leeftijd, een tochtje maakten, veertien meter diep van een berghelling gestort. Drie jongens wa ren op slag dood, twee meisjes liepen ernstige verwondingen op, het derde meisje en de 'Chauffeur bleven ongedeerd. TWINTIG KINDEREN ONDER ZAND BEDOLVEN. Drie dooden. In een zandaf,graving te St Helens in Lanoashire waren een zestigtal kinderen aan het spelen, toen plotseling een van de wanden der groeve instortte. Een twintigtal kinderen werd bedolven, van wie er drie gedood, een ernstig en acht licht gewond werden. AANSLAG OP EEN CHAUFFEUR. Op den straatweg van Lützensee naar Grossensee bij Hamburg is Maandag een chauffeur van een taxi door twee ban dieten, die met zijn auto een tocht hadden ondernomen, aangevallen en met revol verschoten levensgevaarlijk gewond. Toen de bandieten de zakken van hun slachtof fer doorzochten, werden ze verrast door een anderen chauffeur, die toevallig voor bijreed. Deze chaufeur werd door de ban dieten eveneens bedreigd en zag zich ver plicht te vluchten. Hij' waarschuwde ech ter de politie, die met hulp van veldwach ters en de brandweer van de omliggende gemeenten er in slaagde een der daders te vinden. DE MOORDENAAR VAN MISS WILSON. Twee jaar geleden is op het strand van Le louquet een Engelsch meisje, miss Wilson, dat voor een dagje het Kanaal over was gewipt, vermoord. Tot dusver was het echter niet gelukt den dader van den moord op te sporen. Thans echter heeft de politie van Montreuil aan Zee eon jongmensch van zeventien jaar aange houden, dat zich schuldig gemaakt had aan tal van aanvallen op jonge meisjes in Le Touquet. Dit jongemensoh heeft nu bekend de moordenaar van mis» Wilson te zijn. DE VALSCHE SCHILDERIJEN TE RIJSSEL. In de zaak van de valscfhe Frans Hals heeft de rechtbank te Rijssel Agrée ver oordeeld tot l1/» jaar voorwaardelijk en 3000 fr. boete, en mevrouw Deschamps tot 3000 fr. boete. In de zaak de Koninck 18 Agrée veroordeeld tot één jaar voor waardelijk en 3000 fr. boete, mevrouw Vauackere tot tien maanden voorwaarde lijk met 3000 fr. boete, mijnbeer Vanacke- re tot zes maanden voorwaardelijk en 2000 fr. boete en Albert tot 1000 fr. boete. De beide straffen, tegen Agrée uitgesproken, Ztta gevoegd. DE POLITIEKE MOORD TE RECEFE. Relletjes In Pernambueo. In verband met den moord op den gou-1 verneur van den staat Parahyba hebben in Brazilië onlusten plaats gehad. Te Pernambueo trok een opgewonden menigte naar het paleis van den Presi dent en eisohte van den vice-president een strenge bestraffing van den moor denaar. De vice-president trachtte de menigte door een rede tot bedaren te brengen, doch dit gelukte niet. De betoogers begaven zich vervolgens naar het huis van een met den moorde naar bevriende senator en bekogelden dit met steenen. De politie zag zich in verband hier mede genoodzaakt, van de vuurwapenen gebruik te maken, waardoor twee perso nen werden gedood en twintig min of meer ernstig gewond AUTOONGELUK TE GENT. Twee dooden en vijf ernstig gewonden. In de Gentsohe voorstad Sint Aimands- berg is een toerauto uit Blankenberge, die van de tentoonstelling te Antwerpen terugkeerde, bij het uitwijken voor een motorfiets tegen een huis gereden. Twee der inzittende toeristen bleven op slag dood. Drie dames en twee heeren uit Glasgow werdén zwaar gewond en moes ten ter verpleging in een ziekenhuis wor den opgenomen. De twee motorrijders blijken eveneens ernstige inwendige kneu zingen to hebben opgcloopen. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK FABRIEK. Dinsdagmorgen heeft een ontploffing in een vuurwerkfabriek te Elberfeld Varresbeck eenige slachtoffers geëischt en brand veroorzaakt. Uit de puinhoopen zijn tot dusver één lijk en drie zwaar ge wonden geborgen. Nader nieuws ont breekt nog. KINDERVERLAMMING. In het district Lichtenau (Baden) is een aantal gevallen van kinderverlam ming voorgekomen. Totdusver is één patiënt overleden. KINDERVERLAMMING IN NOORD-ZWEDEN. Meest personen tusschen 20 en 30 jaar. In de omstreken van Umefl in Noord- Zweden zijn de laatste dagen negen ge vallen van kinderverlamming geconsta teerd. Slechts twee patiënten zijn jonge kinderen, de andere zijn personen van tusschen de 20 en 30 jaar. Drie zieken zijn overleden. Men vermoedt dat de ziek te door Finsche bacillendragers is over gebracht, er bestaat namelijk een levendi ge smokkelhandel tusschen deze streek en het gebied in Finland waar thans een kinderrerlammings-epidemie heerscht. ZR breidt zich steecis uit. Eiken dag werden ln de gemeenten Björneborg en Tavastehus nieuwe ge vallen van kinderverlamming geconsta teerd- Reeds hebben zich enkele gevallen voorgedaan in het nabij Tammersfors gelegen dorp Nokia en men vreest, dat de epidemie zich nu ook tot de stad zal uitstrekken. Men maakt zich in Tammer- fors vrij ongerust, omdat jaren geleden eens voorspeld is, dat in drie ope&vol- gende jaren de stad door een ramp of iets dergelijks getroffen zoh worden. Welnu, in 1928 kwamen bij den brand in de Imatra-biosooop tientallen personen om het leven; een jaar later verdronken bij het vergaan van een stoomboot in de nabijheid van Tammerfors vele personen en daaruit concludeert men, dat nu wel de derde ramp zal komen. De Finnen zijn over 't algemeen vrij bijgeloovig en daarom kan men die ongerustheid wel eenigszins begrijpen. Toch heeft de epidemie een vrij goed aardig karakter. In Humppila, waar ruim 50 gevallen van kinderverlamming ge constateerd zijn, is tot nu toe nog geen enkele patiënt overleden. In het dorp Loimijoki zijn daarentegen 8 personen aan de ziekte bezweken. Te Humppila is een vergadering van geneesheeren uit de streek waar de epi demie heerscht, gehouden. Men kwam tot de overtuiging, dat de ziekte voor namelijk door water is verspreid, waarom nu in de geheele streek baden in meren en rivieren verboden is. Men heeft strooi biljetten onder de bevolking verspreid waarin er op aangedrongen wordt, geen ongekookt water en rauwe groenten te gebruiken. Na vtjf dagen ongedeerd uit de puinhoopen verlost Een gift van Mussollni Een merkwaardige redding heeft zich voorgedaan te Melfi Daar is een red- dingsoolonne er na vijf dagen werkens Maandagnacht in geslaagd een vrouw met haar zoontje uit de puinhoopen te verlos sen, die als door een wonder ongedeerd en in leven gebleven waren. Men kan zich de vreugde van de redders voorstellen toen hun werk, dat anders zoo triest is, op die manier werd beloond. Voor het overige duurt het opruimings- werk, hoewel het einde in zicht komt, nog steeds voort. De verliezenlijsten hebben, blijkens de officieele opgave van Maan dag geen aanmerkelijke verandering on dergaan. Om het verwoeste ebied te mogen betreden moet men in het bezit zijn van een speciale schriftelijke ver gunning, zulks om ongewenschte nieuws gierigen te weren. Di Crollalanza, de minister van open bare werken, en senator Oremonesi, de voorzitter van het Italiaansche Roode Kruis, zijn Maandag uit het getroffen ge bied te Rome teruggekeerd en door Mus- solini in een speciale audiëntie ontvan gen, waarop zij verslag uitbrachten over het reddingswerk. Mussolini heeft uit zijn eigen middelen 30.000 lire beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de ramp. Dinsdagochtend zijn te Rome een 300- tal weezen aangekomen uit het verwoeste gebied. De gouverneur van de stad en tal van andere autoriteiten waren ter ont vangst op het station aanwezig, waar zich ook een groote menigte belangstellenden bevond, die de aankomende kinderen met roerende hartelijkheid verwelkomde. Deze zullen onder dak worden gebracht in ver schillende stedelijke instellingen en gaan dan, zooals wij reeds gemeld hebben, naar de hoofdstedelijke vacantiekolonies aan zee of in de bergen. LASTIGE BIJEN. In de door de windhoos geteisterde streek van de Montello (Italië), welke on geveer 18 KJd. lang en 2 K.M. breed is, wordt het opruimingswerk gestadig voort gezet. Te Volmello werd dit werk door bijenzwermen buitengewoon moeilijk ge maakt. Er moesten bijenmaskers worden aangeschaft, om de voortzetting van het weik mogelijk te maken. EXODUS UIT ITALIË. Ontvluchting van het fascistische regiem. Reeds sinds het begin van dén zomer, maar vooral de laatste dagen, trekken voortdurend groepjes Italianen over de bergpassen Zwitserland binnen. Het zijn allen vluchtelingen, die zich aan het fas cistisch regiem willen onttrekken. De mogelijkheid om op normale wijze de grens te passooren ontbreekt In de afge- loopen weken zijn meer dan 600 Italiaan sche emigranten, die op deze wijze de grens overkwamen, door Zermatt getrok ken. Volgens de Alpengidsen treft men op eiken pas tusschen Italië en net Zwit- sersche kanton Tessino groepjes van twintig, veertig of zestig; Italianen, die, dikwijls onbekend met de gevaren van de Alpen, de kogels der Italiaansche ka- rabiniers en de gevaren van gletschers en kloven trotseeren om het Zwitsersche grondgebied te bereiken. Soms weten de Italiaansche grenswachten een geheelen troep aan te houden, die dan naar Italië wordt teruggevoerd, soms ook worden vluchtelingen in het gezicht van de Zwit sersche grens neergeschoten, maar naar schatting zijn er reeds tusschen de 20.000 en 30.000 Italianen op deze heimelijke wijze de grens gepasseerd. In het alge meen worden hun door de Zwitsersdie autoriteiten weinig moeilijkheden in den weg gelegd, (mits zij maar zoo spoedig mogelijk Zwitserland verlaten. De meeste Italianen zetten dan ook via Zermatt hun reis naar Frankrijk voort DE VERDWIJNING VAN GENERAAL KOETEPOF. Onthullingen van Boertsef. De oorrespondent te Parijs van Der Bund, het Zwitsersche blad, maakt mel ding van onthullingen, die Boertsef, de te Parijs wonende Rus, oud-ambtenaar van de geheime Russische politie tijdens de tsaristische monarchie, omtrent de verdwijning van generaal Koetepof heeft gedaan. Boertsef dan verzekert, dat Koe tepof verraden is door iemand uit zijn naaste omgeving^ die hem' aan de Gepeoe heeft uitgeleverd. Boertsef beweert den naam van dezen verrader evenals de na men van de ontvoerders en moordenaars van Koetepof te kennen. Deze verkeerde met verscheidene aanhangers van het Russische roode leger; de Gepeoe heeft daarvan gebruik gemaakt om dien gene raal in den val te lokken. Zoo zou Koete pof ook den noodlottigen Zondag van zijn verdwijning een samenkomst met ver tegenwoordigers van de Gepeoe hebben. Boertsef beweert verder, dat Koetepof in de auto, die hem ontvoerde, reeds ge storven is aan de gevolgen van het ver- doovingsmiddel, dat men hem toediende. Koetepof had in den' oorlog een zware borstwond opgeloopen en kon volstrekt geen narcoze meer verdragen. In het huis, waarheen men den ontvoerden ge neraal levend had willen brengen, kwam nu nog slechts het lijk aan. Wat is er van dit lijk geworden. Boert sef zegt te kunnen verzekeren, dat het lijk van den generaal door Helfand, den tweeden secretaris van het sowjet-gezant- sohap te Parijs, die drie dagen na de ont voering van den generaal naar Moskou vertrok, als diplomatieke bagage, tn een groote verzegelde mand, medegenomen is naar Moskou. Te Moskou zou het lijk ln tegenwoordigheid van ambtenaren van het politieke bureau en de Gepeoe in het crematorium zijn verbrand. Boertsef zal binnenkort verdere mede- deelingen doen. Tijdens het bezoek aan IJsland. De Parijsche Liberté bevat een bericht uit Kopenhagen omtrent een mislukte poging, die gedurende het duizendjarig feest van IJsland's parlement te Reykjavik zou zijn gedaan, om een aanslag te plegen op het leven van den koning van Dene marken. Wij geven het hier onder alle voorbehoud weer. Reeds te Kopenhagen had de koning verscheidene dreigbrieven ontvangen, waarin hem werd aangeraden, het duizend jarig feest van het IJslandsehe parlement niet te gaan bijwonen. Deze geheele cor respondentie werd in handen van de Deensche politie gesteld, die te zamen met de IJslandsohe politie een onderzoek instelde, dat tot resultaat had, dat te Reykjavik de sahrijvers en afzenders van de brieven werden ontdekt en kort voor het begin der feesten werden gearres teerd. Niettemin ontving de koning nog den dag vóór zijn vertrek een waarschu wing, om zich niet in te schepen. (Sedurende de geheele reis naar IJs land werd de koning vergezeld door twee der bekwaamste Deensche en twee Engel- sche detectives, die opdracht hadden te letten op verdachte vreemdelingen, die dicht in de buurt van den koning zouden komen. Gedurende een deel van de fees ten verbleef het vorstelijk echtpaar in een tent en weldra was de aandacht der politie mannen getrokken door twee jongelui, die zich herhaaldelijk in do omgeving van deze tent bewogen. Toen op den dag, dat de koning zijn rede hield, deze jon gelui wederom in de nabijheid van den koning traohtten te komen, besloot men hen te arresteeren. Er werden geladen revolvers op hen gevonden, alsmede eeni ge handgranaten. Zij hadden hun intrek genomen in een der tenten, die voor het herbergen van de vele duizenden, die van verschillende deelen van IJsland voor het bijwonen der feestelijkheden naar dp hoofdstad waren gestroomd, waren opge slagen. Bij onderzoek in hun tent echter werd een helsche machine gevonden, waaraan de Rut echter aog ontbrak. In stilte werd het onderzoek voortgezet, met het gevolg, dat twee andere mannen en een vrouw eveneens werden gearresteerd. Het moeten bekende persoonlijkheden zijn, die in het officieele en openbare leven van IJsland en zijn hoofdstad vooraan staan. Zij schijnen lid te zijn van een IJslandsehe partij, de «Vrijheidspartij», die naar men wt-et, den bestaanden band, die IJsland nog tot 1947 aan Denemarken bindt, wil verbreken en in het algemeen fel anti-Deensch is. Voorts zouden deze lieden in contact met Deensche commu nisten en zelfs met Moskou staan. Door een indiscretie zou de zaak, die aanvan kelijk strikt geheim werd gehouden, in de IJslandsehe en vervolgensin de Deen sche pers bekend zijn geworden. De re geering van IJsland heeft den koning haar verontschuldigingen aangeboden. Men zou te Kopenhagen niet geheel ge rust zijn, aangezien er nog steeds dreig brieven aan het adres van den koning zouden worden ontvangen. Begunstigd door goed weer maakten de kinderen der 6 laagste klassen van de R.-K. school alhier Dinsdag 29 dezer hun jaarlijksch schoolreisje. Per „Esona" ginig het tot Schoorldam, om vandaar wandelend naar Schoorl te gaan, waar halt werd gehouden. Van hier ging het verder per autobus sen naar „Duinvermaak" van den heer Bruin te Bergen, waar zoowel in den speeltuin als op het duin is geravot en gestoeid van je welste. De tocht naar huis ging *s avonds por tram tot Koedijk en vandaar weer per boot „Esona" naar hier, waar men opige- wekt en bljj te moe te plm. acht uur arriveerde. Jammer was het, dat circa een 30 kin deren door ziekte verhinderd waren het reisje mede te maken een 170-tal nam er aan deel doch naar men. ons mede deelde worden van de versnaperingen, welke de anderen op het reisje kregen, voor de thuisgebleven zieken hun portie hiervan bewaard, waarna hun dit alsnog wordt verstrekt. De kinderen hebben zich overigens uitstekend veraakt, terwijl de regeling van een en ander op rolletjes liep. Dinsdagmiddag reed de knecht van bakker O. van hier met de broodauto door het te krap nemen der bocht en daardoor slippen in het losse basaltslag, tegen de ijzeren leuning van de brug over de Ketenervaart, welke toegang tot den Oosterweg naar Oallantsoog geeft De leuning zoowel ais de vooras van den auto werden wat verbogen, overigens geen ongelukken of verdere materieele schade. Dinsdagavond kwamen alhier een 4-tal jongemannen van Amsterdam met 4 ka no's. Na den vorigen avond en nacht aan Het Alkmaardermeer te hebben gekam- peerd, zijn zij in één dj&g van daar naar hier gepagaaid. De bootjes worden nu voor n 14 dagen bij' Schrieken opgebor gen, waarna de heeren met medonaimo van tenten enz. voor 2 weken naar Texel gaan kampeeren. Bij; terugkomst van daar denkt men do terugreis vanhier naar Amsterdam weer op dezelfde manier per kano te doen. We vernamen dat de vrachtauto van D. Bakker te Stolpervlotbrug bif het draaien voor diens pakhuis door tien heer Bruin van Alkmaar met diens auto ^hT/T^ waS°na bekwamen wdiade, die van Bakker echter het ergste Naar verluidt zou de schuld aan den E Bruin hebben gelegen. Afscheid van den heer Dofeter. Het was Zondagavond één der laatste avonden dat de heer S. J. Dokter, niomenr teel leider van den Bvangelisatiearbeid onder de Zuiderzeewerkers, uitgaaiide van 't Algemeen Gereformeerd /uider- zeeoomitó, te midden van z'n bezoekers in het mooie Tehuis aan den Oever ver- lij0i Dixiö Voor den ziekgewordem candidaat was hij ingevallen om 't werk van zijn vriend, den tegenwoordigen Antwerpsohen predi kant Ds. H. J. Winter, die hier gepionierd heeft, op een zeldzame manier, voort te ZöttöD. De heer Dokter was aan den Oever geen onbekende. Reeds voor de maand Maart, verleende hij; meiiugkeer zijn me dewerking voor verschillende avonden onder de Zuiderzeewerkeiu Nadat enkele voordrachten ten bate waren gegeven en één der Zuiderzeewer kers Visser op een smakelijke wijze ver teld had over Indië, sprak de heer Dok ter een slotwoord ten afscheid. Voor de medewerking hem verleend bu het eigenaardige veelvragend en moeilijk werk, sprak hij een hartelijk woord van <1 h nk uit voor de medewerking toegezegd door de M. U. Z.-direotie en die dit ook in derdaad getoond heeft. De bereidwilligheid en 't meeleven van de Heldersche vrienden was ook steeds verrassend. Een speciaal woord van dank aan den huisvader en zijn gezin, de faiu. Kieft die zich zoo hebben gegeven om het Teh j werkelijk tot een thuis te maken. Een woord van waardeering, aldus spr. voor het meeleven van de onderwijzers der schooi, die menigkeer hun medewer king verleenden en voor allen die spontaan en van harte 't hunne gedaan hebben. Naast de gewoonlijk gezellige avonden in de week zijn er Zaterdagsmiddags samenkomsten gegroeid met de baksohip- pers, die na een heele week op zee zwal ken, zich hier kwamen verpoozen. Het evangelie kwam ook tot hen. Moge 't niet zonder zegen zijn. Ook des Zondagsavonds werden dergelijke bijeenkomsten gehou den die goed bezocht werden. In vogelvlucht ging de heer Dokter nog even de avonden langs, die georganiseerd waren, de lezingen en toespraken, de be zoeken op baggermolens, op den afsluit dijk in de Sluisput en onder de rijswer- kers, de gesprekken die dikwijls goede gelegenheid boden tot evangelisatie. En wat er gedaan is, dat staat in 't teeken der onvolmaaktheid. Maar worde Gods kracht in zwakheid volbracht en stelle Hij 't nog ten zegen voor het tegenwoordige en eeuwige leven. Het was tegen tien uur dat de heer Dok ter voorging in dankgebed en allen nog zongen den avondzang „'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Tenslotte waren het zeer velen die een hand ten afscheid kwamen drukken. Hlppolytushoef. Nu men thans grootendeels met den opbouw der kermis gereed is, kunnen wij mededeelen, dat er dit jaar buitengewoon veel kermisvermakelijkheden zijn gearri veerd. Op het terrein van den heer Dekker staat het theater Boltinie, met zijn gedres seerde paarden, duiven, honden, acroba ten, athletiek, clowns, enz. De wereldbe roemde golfbaan of paddestoeiendraaimo- len van Theuniisz en de groote danstent van den 'heer Bruul. Op het terrein van den heer Krommedam de groote danstent van den heer Kok en naast het raadhuis de groote Schouwburgloge van Delmonte. Rondom de kerk de cakewalk, de lucht- sohommel en de zweefmolen van Van der Veen en de draaimolen van Ooms, voorts allerlei kramen, kiek-, gooi- en schiet tenten, het hoofd van Jut, enz., enz., dus een overvolle kermis, terwijl ongeveer 30 woonwagens op 't parkeerterrein in het Noorden hun bivak hebben opgeslagen. In de bioscoopzalen van Bruul en De Haan worden de films afgedraaid, terwijl in de café's van Lont, Scheltus, Veerdig en De Haan dansmuziek wordt gegeven. Hot sluitingsuur tijdens de kermis. Gedurende de kermis van 31 Juli tot en met 4 Augustus zullen alle openbare vermakelijkheden en winkels geopend mogen zijn tot des nachts 2 uur. Zondag 3 uur zullen de verschillende inrichtingen niet voor 87i uur namiddags (mogen openen. Door den heer J. J. Bosker is in het ?<>or hem aangekochte pand te Hlppo lytushoef een nieuwe zaak geopend in radio- en electrische benoodigdheden als waschimachdnes, karns, stofzuigers, enz. Het geheel ziet er keurig uit en noodigt gegadigden zeer zeker tot koopen uit, daar de heer Bosker ruim in electrische artikelen gesorteerd is. Eon bezoek aan deze zaak en vooral gedurende de kenmis- week, zal niemand zich beklagen. ONZE ZUTVELUrrVOEB IN JUNL Ongunstige cijfers voor boter en kaas, vooral voor boter; die voor gecondenseerde melk vallen niet tegen. *n is' volgens de maand-statistiek ,en, en doorvoer, bewerkt Bureau voor de Sta tistiek, 4322 ton boter uitgevoerd ter 52 Van '*W0°°. tegen 5168 ton ter vorige Jaar. Een naffig tón

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9