De storm van gisteren. Groote overstroomingen in Japan. Wild-west te Berlijn. HELI Adverteeren doet verkoopen HELDERSCHE COURANT Marktberichten. Veel materleele schade, maar geen persoonlijke ongelukken. Over den cycloon wordt nog gemeld: Eerst heelt hij in Noord-Brabant duchtig huis gehouden en daarna is hij terecht gekomen boven het eiland Voorne en Putten, waar hij veel materieele schade heelt veroorzaakt. Over Abbenbroek is hij vervolgens naar Heenvliet gekomen, waar hij bij de kruising van de trambaan eenige goederenwagens heelt doen ont sporen en een grooten woonwagen onder steboven heelt geworpen. Vrijwel even wijdig aan het riviertje te Bernisse heelt htj zijn weg vervolgd en hij heelt maar al te duidelijke sporen achtergelaten. Duidelijk is te zien, waar de cyeloon zijn weg gevonden heeltover een breedte van ongeveer 20 meter heelt hij duchtig huis gehouden; alles is plat geworpen, omgegooid, vernield of stuk getrokken. Maar vlak naast zijn weg is alles merk waardig gespaard gebleven. Zoo kon het gebeuren, dat van een groote kweekerij van een van de warenhuizen bijna alle ruiten vernield zijn en dat de andere broeikassen, die er vlak naast liggen, in het geheel niet geschonden zijn. Het is een heel gelukkige omstandig heid geweest, dat de windhoos buiten de kom van het dorp langs is gegaan. Thans hebben slechts twee huizen het moeten ontgelden, maar aan deze panden is dan ook zeer veel schade toegebracht. Als men de ruïnes ziet liggen, voelt men groote verwondering, dat dit is kunnen gebeuren, zonder dat er persoonlijke on gelukken zijn voorgevallen. Een schuur is totaal in elkaar geworpen. De hoos heeft een hevigen pannenregen doen ontstaan. Na Heenvliet is hij de Biertschen polder ingegaan en daar zijn vele boomen ontworteld. Van andere zijn zware takken afgerukt. Telefoonpalen zijn omgeworpen en hooioppers zijn uit elkaar gewaaid. De schade wordt op vele duizenden guldens geraamd. Via het eiland Rozenburg is de cycloon naar Maasland gegaan. Onder weg heeft hij evenwel veel van zijn kracht ingeboet, hoewel hij hier en daar toeh nog veel schade heeft veroorzaakt. Ten slotte is hij vrijwel over Kijkduin gekomen, waar hij evenwel tot een zeer hevigen rukwind was ingekrompen Het telegraaf- en telefoonverkeer op Voorne en Putten was duehtig gedesor ganiseerd. Gisteren was het verkeer in zooverre hersteld, dat van Nieuwersluis uit via Den Briel over één lijn kon wor den getelefoneerd; Heenvliet was nog geheel geïsoleerd. Aan de herstellingen werd evenwel druk gewerkt. Uit Heenvliet meldt men nog: Het is niet een wervelstorm geweest, maar inderdaad een cyeloon, die van het Haringvliet, over Oudenhoorn den Abben- broeksohen Polder, den Heenvlietschen polder en dan langs het dorp Heenvliet is getiokken. Van onderen zag de cycloon er uit als een lange witte streep, ter breedte van een meter, gezien van een afstand van 7 K.M., in trechtervorm. Hoog in de lucht zag men zeer donkere me nog ?nüer üen müruk is wnlkfin die door elkaar dwarrelden de"van de laatete Srioote aardbeving, veroor- wolken, die door elkaar awarreiaen, ae zaakte deze nleuwe gebeurtenis natuurlijk den noodigen schrik die tegen den: avond wolken waren in het midden van een grijsachtige kleur. Iemand te Heenvliet werd 7 meter weg geslingerd en liep daarbij inwendige kneu zingen op. Eenige andere personen wer den door den wind 4 ft 5 meter verplaatst. Het glas van de vernielde kassen werd soms 1200 M. ver weggeslingerd; koeien werden van den dijk geworpen, en aan de reeds geoogste gewassen werd aan zienlijke schade aangericht, zooals aan de schoven tarwe en sommige hoopen hooi zweefden honderd meter hoog in de lucht. De cycloon verdween in Noordelijke richting. Het water in de Nieuwe Maas bij Nieu wersluis werd tot kerkhoogt# opgezogen. Alles ging met veel lawaai gepaardhet leek, of een leger vliegmaehines over Heenvliet trok. Men begrijpt niet, dat er geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. Tien minuten te voren was op den weg van den cycloon over een hoogen dijk een autobus met 21 Heenvlietsche meisjes gepasseerd, die in Brabant gingen kam peeren. De schade wordt geraamd op 18 ft 20 mille. Twee gezinnen werden geheel ge ruïneerd. Voor hen zal een collecte wor den gehouden. Ook gisteren, is het nog niet rustig ge worden in de dampkring boven ons land. Uit verschillende streken komen berich ten over onweer, hagelslag en stormschade. Uit Amersfoort. Te Amersfoort heeft de stormwind in den namiddag veel schade aangericht in' plantsoenen en tuinen. Veel boomen zijn omgewaaid, terwijl aan het fruit ontzet tend veel schade is toegebracht. Van eon in aanbouw zijnde meubelfabriek in de Nijverheidsstraat woei een groote blinde muur om, welke reeds drie weken geleden gereed was gekomen. Er bleek ondeugde lijke specie b& den bouw te zijn gebruikt. Bet toezicht der bouwpolitie schijnt hier ook niet voldoende te zijn geweest. In do omstreken van Tiel. Men seint uit Aalst: Alhier heeft een zware storm gewoed, die uit Westelijke richting kwam opzetten en naar het Oosten trok. Een groot aantal fruithoornen werd vernield, terwijl vele hooibergen uit elkander geslagen werden. De storm duurde slechts korten tijd. Aalst valt onder de gemeente Lienden. Boven Arnhem. öistorrrjiMag woedde boven Arnhem öcjui hevige storm, die overal in de stad nogal wat schade heeft aangericht. De rieten schutting om den tuin van Musis Sacrum werd vernield. Op het Velperplein werd een zware tak van een populier afge rukt, waardoor de electrische lichtleiding daar ter plaatse ernstig werd beschadigd. Op Sonsbeek werden eenige boomen ont worteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De storm op de Zuiderzee. Te Schokland is binnengebracht het zeiljacht van gebroeders De Herder uit Harderwijk, die in den storm het anker verloren had. Na vele vergeefsche pogin gen was het eindelijk het politievaartuig uit Urk gelukt het jacht binnen te brenr gen. De drie opvarenden bevinden zich behouden aan boord. Ladig water. De Zuidwestelijke storm, heeft het wa ter in de Zuiderzee naar het Oosten ge- derven, waardoor aan de Nooord-Holland- sche kusten zoo weinig water staat, dat de gewone dageljjksche booten niet bij de Oranjesluizen kunnen komen. Verschei dene stoombooten zitten op het oogenblik vast. Buitenland. GEWELDIGE HTTTE IN DE SAHARA. Vele menschen gedood. Volgens de Parijsche bladen heerscht in het Westen van de Sahara een buiten gewone hitte, evenals in do aangrenzen- dee'len van Marokko. Een groot aantal menschen is reeds het slachtoffer van de warmte geworden. EEN BOOT OMGESLAGEN. Twee menschen verdronken. Zaterdagmiddag is op den Moezel tus- schen Briedel en Zeil een boot gekenterd ten gevolge van den hoogen golfslag, welke werd veroorzaakt door een voor bijvarende stoomboot Van de 6 inzitten den konden vier gered worden. De beide anderen verdronken. BRAND IN EEN BIOSCOOP. 23 kinderen gewond. Bij een brand in een bioscoop te Sao Paulo zijn 23 kinderen gewond, waarvan 10 zwaar. De brand was ontstaan doordat een der kinderen bü 't spelen met lucifers een aantal films in brand had gestoken. EEN NIEUWE AARDBEVING BIJ MELEL Gelukkig niet ernstig. Uit Potenza wordt gemeld dat er Zon dag te 12.10 te Melfi een nieuwe aardbe ving is waargenomen die zich golfsge wijze voortplantte. Onder de bevolking, die uiteraard nog onder den indruk een weinig bedaarde. Te Rioner is het stadhuis beschadigd. IN EEN LEEMKUIL BEDOLVEN. Vijftien vrouwen en een man omgekomen. Uit Melilla in Spaansch Marokko wordt gemeld, dat in de nabijheid dezer stad een ernstig ongeval heeft plaats gehad, dat 16 personen het leven heeft gekost. Ongeveer dertig inboorlingen, mannen en vrouwen, waren bezig met het graven en vervoeren van lefflnaarde, toen een deel van den wand van de leemkuil plot seling instortte. Alle dertig inboorlingen werdten door de aarde bedolven. Uit de omliggende dorpen kwam spoedig hulp opdagen. Den geheelen dag werd met man en macht aan het reddingswerk ge werkt. Tot nog toe zijn zestien dooden, vijftien vrouwen en één man, geborgen, alsmede tien gewonden. AUTO-ONGELUK. Zestien gekwetsten. Tusschen Miltenberg en Amorbach is Zondag een autobus, waarin een afdee- ling politie uit Dtirzburg zat, aan het slingeren geraakt, tegen een muur van een brug gereden en daarna in een beek terecht gekomen. Vier agenten zijn ern stig en twaalf licht gekwetst. VIER KINDEREN VERBRAND. Te Saafeld heeft een brand gewoed in het gebouw van de firma Becker en Sa- linger. Het gebouw, dat vier verdiepingen telt, werd geheel in de asch gelegd. Vier kin deren, die zich in het huis bevonden, kwa men in de vlammen om. EEN DUBBELE BRAND IN ZWEDEN. VUftlg hulzen ln de asch geleed. In den omtrek van Kyrkstaden is Zon dag, naar Wolff uit Stockholm meldt, op twee plaatsen gelijktijdig brand uitgebro ken. Ongeveer vijftig huizen werden in de asch gelegd, vrijwel alle kleine hou ten gebouwtjes. Slechts tien huizen ble ven gespaard. De schade beloopt onge veer 300,000 kronen. Men denkt aan brandstichting. a EEN ERNSTIGE BRAND IN CANADA. Op het goederenstation te Port William, in Ontario, is door een zwaren brand een schade van een mi 111 oen dollars aange richt. HEVIG ONWEER BOVEN LYON. Zaterdagavond heeft er een hevig on weer boven Lyon gewoed en eveneens boven de omgeving van Dijon, waar tevens zeer veel regen viel, waarbij een wervelwind zeer veel schado aanrichtte. Het tramverkeer te Dijon moest gedeelte lijk worden stopgezet. Op sommigo lpaatsen verdween de rail® geheel door het water ondersoeld. Op den spoorweg ParijsLyon van de P. L. M. zijn som mige plaatsen onberijdbaar en moet het verkeer verlegd worden. Vele telegraaf palen zjjn geknakt en liggen over den spoorweg. Voorts zou een aantal arbei ders door den bliksem zijn gedood. NOODWEER TE ZAGREB EN OMSTREKEN. Volgens een bericht van Vaz Diaz uit Belgrado zjjn Zagreb (Agram) en omstre ken Vrijdag door een ongewoon zwaar on weer geteisterd, dat in het bijzonder in de streek van Jaska en Velita Gerica In de velden en wijnbergen groote schade aanrichtte. Tweeduizend morgen wijnber gen werden voor een groot deel verwoest, terwijl de maisoogst voor de helft verloren ging. De totale schade wordt op 25 mil- lioen geschat. DOOR EEN GRONDVERSCHUIVING GEDOOD. Naar uit Melilla wordt gemeld is in de buurt van Tensaman een groep van 15 arbeidsters en 1 arbeider, door een grond verschuiving om het leven gekomen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK B3J RYBINSK. Zeven dooden, 21 gewondlen. Uit Moskou wordt gemeld, dat Zaterdag middag op het traject Moskou—Rybinsk een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad. Een rangeer-locomotief raakte los van een> goederentrein en kwam terecht op een passagierstrein, die juist naderde, Machinist en stoker konden van de loco motief springen, maar van den passagiers- trein werden een goederenwagen en twee rijtuigen versplinterd, waarbij zeven men schen werden gedood en 21 ernstig ge wond EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. In een café bij het Schlesische Babnhof te Berlijn is Zondagochtend een aannemer uit Adlershof, die een belangrijk bedrag van een bank had gehaald, aangevallen door een aantal Poolsche bandieten, die hem zijn portefeuille, inhoudende 1800 mark ontrukten. De aanranders werden echter terstond achtervolgd door een groote menigte en dooi enkele agenten; twee vluchtten in een ander oafó en ver volgens langs de trap tot op het dak van het 'huis. Een kon ontkomen over een na burig dak, de ander weid door e^n ngejlt gepakt Deze had vee! moeite den man, die zich hardnekkig tegen zijn arrestatie verzette, te 'boeien. Tijdens de worsteling op het dak van het huis bevond de agent zich voortdurend in levensgevaar. De menigte volgde beneden in groote opge wondenheid den spannenden strijd. De ar restant ia een oude bekende van de justi tie. Het gestolen bedrag werd in een zijner zakken gevonden. EEN DRAMA TEN PLATTELANDS. In den omtrek van het Roemeensche plaatsje Naruja moet zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een afschuwelijk treurspel hebben afgespeeld. Eien ontsla gen arbeider is het huis van zijn vroege- ren heer binnengedrongen, heeft diens vrouw en drie kinderen met bijlslagen vermoord, den man zelf en twee kinderen zoo zwaar gewond, dat aan hun herstel getwijfeld wordt. Dadelijk bij zijn verhoor legde de man een volledige bekentenis af. 's Middags zou hij nogmaals verhoord worden. Daar bij slaagde hij erin' zich op een onbewaakt oogenblik meester te maken van het ge weer van een gendarme, dat tegen den muur stond. Hij loste een schot op den majoor van de gendarmerie, die zwaar ge wond werden, vluchtte vervolgens, door verscheidene gendarmerie vervolgd. Hij slaagde erin een naburig kreupelbosdh te bereiken, vanwaar hij eon hagel van scho ten op zjjn vervolgers loste. Tenslotte werd hij door een kogel van een der gendarmen neergelegd. AMY JOHNSON IN ENGELAND TERUG. De Engelsche vliegster Amy Johnson, die alleen van Engeland naar Australië is gevlogen (zij heeft het binnen de twin tig dagen gedaan) is gisteravond om negen uur op het vliegveld te Croydon teruggekeerd. Duizenden hebben haar met geestdrift verwelkomd on de minister van luchtvaart heeft haar uit naam der regeering toegesproken. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. Bij proefneming met gasmas kers; twee dooden, drie zwaarge wonden. Naar de Kölnische Zeitung meldt waren in den nacht van Dinsdag op Woensdag eenige arbeiders van de maatschappij voor stikstofmeststoffen te Knapsack bezig in het daarvoor ingerichte lokaal de dichtheid te beproeven van hun door de fabriek aan alle arbeiders verstrekte beschermende gasmaskers. De arbeiders waren onder leiding van een brandweerman het lokaal binnengegaan, hadden de gasmaskers voorgedaan en wachten op het aansteken van de patroon, die een prikkelend gas be vat hetwelk op de slijmvliezen van het oog werkt. Nauwelijks had de brandweerman de patroon aangestoken of er ontstond een verschrikkelijke ontploffing waardoor het lokaal in vlammen gehuld werd. De brand weerman rukte de deur open en beduidde den arbeiders dat zij buiten op den grond moesten gaan liggen on zich heen en weer moesten rollen om hun brandende kieeren te dooven. De arbeiders volgden dezen wenk echter niet op doch. renden met brandende kieeren naar buiten. Een man liep bijvoorbeeld 200 M. ver. In het zieken huis deelde hij mee dat hij een naburig waterreservoir had willen bereiken om zich daar in de werpen. Met ernstige brandwonden wierden vijf arbeiders naar het ziekenhuiste Keulen gebracht. Twee hunner zijn er overleden, de drie anderen verkeerden nog in levens gevaar. Over de oorzaak is nog niet® met zeker heid bekend daar het onderzoek nog voortduurt. Men vermoedt ;iat in de naast het lokaal gelegen closet voor de proef neming gerookt is. Het gas zou dan door do reten van de deur in het closet zijn binnengedrongen en daar door een bran dende cigaret tot ontploffing zijn gebracht. HONGAAR8CHE ARBEIDSLOONEN. Eene deputatie uit de arbeiders' bij; de Hongaarsche staatssteengroeven beklaag de zich tegenover den onderminister van handel: Miklós von Kóllay erover, dat in de steengroeven op het oogenblik slechts twee en een halve dag per week wordt ge werkt, in verband waarmede de arbeiders met hunne gezinnen van een wekelijkseh inkomen van 10-15 pengö 4.50 tot 6.75) moesten uitkomen. PLANEEN VOOR DEN BOUW VAN EEN NIEUW ENGELSCH LUCHTSCHIP. Volgen® een Londensoh Zondagsblad Is imen voornemens een nieuw luchtschip van grooter afmetingen dan de R. 100 te bouwen. Het zou een gasinhoud van 71/» imillioen kubieke voeten krijgen, tegen over de 61/» millioeri van de R. 100. Daar door zou het luchtschip, dat thans in Amerika gebouwd wordt, in grootte wor den overtroffen. De snelheid is op meer dan 60 mijl per uur berekend, zoodat de reis van Enge land naar Canada in ruim 86 uur zou kunnen gedaan worden. GROOTE KINDERSTERFTE IN ROEMENIE. De Magyarsóg bericht van het opzien, dat het verleden week verschenen werk van den arts. dr. Banu „De kindersterfte in Roemenië" heeft gebaard. Volgens de in dit boek gepubliceerde gegevens worden jaarlijks 600.000 kinde ren In Roemenië geboren. Van deze over lijden 116.000 zuigelingen in het eerste levensjaar, terwijl in het tweede en derde jaar 237.000 kinderen sterven. Dus berei ken van de 600.000 kinderen slechte 248.000 het zesde levensjaar. De door dr. Banu gepubliceerde ge gevens hebben in het geheele land ontstel tenis gewekt Men verwacht van overheids wege een actie tot vermindering van de kindersterfte. Meer dan vijftig dooden. Onmiddellijk na de hevige typhoon, die de Noordkust van Japan heeft geteisterd, volgden, naar oit Tokio gemeld wordt, overstroomingen, die in omvang alle dergelijke rampen, die Japan in de laatste jaren hebben getroffen, overtreffen. Ten minste 50 personen zijn, door het instorten van huizen, door aardverschuivingen of door verdrinken om het leven gekomen. De voornaamste spoorlijn op het eiland Hondo is op vele plaatsen verbroken. Te Osaka staan 10.000 huizen onder water, te Tokio 4000, en de schade aan de te velde staande gewassen ia zeer groot. Het water van de rivier de Tone in de nabijheid van Tokio is in korten tijd ongeveer 6i meter gestegen. De voor steden van Tokio zijn door de bewoners ontruimd, De architect Waldemar Dietrieh uit Adlershof is Zaterdagochtend nabij het Schlesische Bahnhof door vier mannen overvallen en van 2000 mark beroofd. Volgens de Berliner Zeitung am Mittag is Dietrieh Zaterdagnacht voor den twee den keer overvallen, waarschijnlijk door dezelfde bandieten, die hem te voren hadden geplunderd. Dietrieh had 's avonds om 11 uur het politiebureau, waar hij den geheelen avond over den aanval was ver hoord, verlaten en was op weg naar het station Jannowitzer Brücke. Op weg hier heen is hij naar een prachtige auto ge lokt en er in geduwd. Vier mannen hiel den den architect met revolvers in be dwang en ontvoerden hem naar Köpenick. Tusschen Köpenick en Adlershof werd Dietrieh uit den wagen gezet en met be dreiging van den dood eisehten de ban dieten, dat hij Maandag op het politie bureau zou weigeren het proces-verbaal van de politie te teekenen. Daarop lieten zij hem staan en reden naar Berlijn terug. Dietrieh was door dezen tweeden aanval zoo overstuur, dat hij gisteren weigerde zioh naar het politie bureau te begeven. Met een politie-auto heeft men hem gehaald. Naar gisteren eerst bekend werd, hebben Zaterdag middag drie vrouwen Dietrieh na zijn aangifte op het politiebureau, in da Fruchtstrasse aangehouden en hem ver zocht zijn aanklacht in te trekken. Zij boden hem voor dezen dienst de helft van het gestolen geld aan. Dietrieh ging od dezen handel niet in. De vrouwen zijn intusschen reeds gearresteerd. Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de REDDINGBOOTEN. Zaterdagmorgen is tu? wben de rootor- reddingbooten President Leis en Presi dent Wiersma een proefgesprek gehou den met het door Radio Holland in beide booten geplaatste toestel. Terwijl de Pre sident Wiersma uit de Veerhaven te Rot terdam vertrok, ging de President Leis naar zee. Er werd voortdurend gesproken. Op een afstand van 20 mijl konden de ge sprekken nog zeer duidelijk worden op genomen. De President Wiersma is nu ook door de Zuidhollandsche Reddingmaatschappü overgenomen en te Hoek van Holland ge stationeerd. De oude stoomreddingboot President van Heel blijft daar voorloopig nog in ro- serve liggen. 4 Aug. 1930. De sleepboot „Friesland" is van VI aard in zeil alhier aangekomen. CORRESPONDENTIE. Van den heer W. P. de Meulder, Jan- zenstraat 17, ontvangen wij eon ingezon den stuk, waarin hij de aandacht vestigt op het vele werk, dat door het bestuur van de Speelt/uin-vereeniging is en wordt ver richt^ en de leden opwekt om de contribu tie-inning zooveel mogelijk te vergemak kelijken door het geld klaar te leggen voor den looper. IN HOLLAND IS EEN REGENMAKER. Wij hebben in ons natte landje Een regenmaker op en top, Tc Zon zeggen, dat is reuze jammer, Het is voor ons beslist een strop. Wat heb je aan een regenmaker,. In 'n landje waar steeds regen is Wij hebben goed beschouwd toch zeker Meer aan wat zon, dat is gewis. Kom zou het soms niet moog'lijk wezen, Dat de heer Veraart wat zonlicht bracht, Dat is in dezen tijd méér noodig, Want de vacantieganger wacht. Kom heer Veraart, doe nu uw best eens, En goei het over een and're boeg, Wij hebben van het regenweder Waarachtig hier nog wel genoeg. Wat zou mien hier in Holland lachen, Wanneer u dat eens kreeg gedaan, Men zou voor u beslist en zeker Een reus van een medaille slaan. JAN MENS. ALKMAAR? 4 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 54 vette koeien 280—450; 15 vette kalvren 60135; vette kalveren per kg 1.10—1.55; 34 nuchtere kalv. (slacht) f 1230; 502 vette varkens (zware) per kg 0.600.65; zouters per kg 0.62 063. Handel goed. AMSTERDAM, 4 Aug. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingerg zijnde 903 H.L. AMSTERDAM, 4 Ainj. Veemarkt. Aangevoerd: 278 vette koeien, ie kw. 1.12—1.20; 2e kw. 0901.08; 3e kw. Q.74—0.88; 110 melk- en kalfkoeien 270 380; 101 vette kalveren, ie kw. 0.840.90; 2e kw. 0.760.82; 3e kw. 0.700.76; 70 nuchtere kalveren 12—19; 43 schapen 36— 42; 600 varken®, vleeschvarkens (90—no kg.) 74—75 cent; zware varkens 7274 cent; vette varkens 7073 cent; m paarden 120—230. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. 7000 stuks bloemkool ie s. 5.708.9a, 2e s. 1.802 per 100 stuks; 25,000 kg. roode kool 0.602.30; 17,000 kg. gele kool 1.60— 2.60; 18,000 kg. witte kool 0.80—2.20; gele drielingen 1.80'3-90; 6000 kg. uien 5.60 5.80; zilver drielingen 1.60—1.90; gele nep 4-70—15.90; 3000 kg. zilvernep 7.5011.80; 130 kg. snijboonen 5—11.80; 600 kg. sla- boonen 4.10-5.40; 1300 kg. tomaten: A 4.60-8.10; B 6; Cf 1.70; CC 2.80; 9600 kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.10 4-8o; schoolmeesters 2.90; eigenheimers 3.90—5.40; drielingen 2.10—5.70, alles per 100 kg TEXEL, 4 Aug. Veemarkt. 2 paarden; 5 koeien 240315; 2 pinken; 4 vette kalvereni; 3 nuchtere kalveren; no schapen 333S; 51 lammeren 2126; o&ÏlTso18 biSS6n 17^4; V korf kiPPen TEXEL, 4 Aug. Eeierenveiling Pluimvee-Tuinb.ver. Texel W A Aangeveord ^oooo stuks. Prijzen: 58/63 fi ,f?: /66 f >90-6.50; 66/70 5.80- 0.70, eendeieren van 4.50—4.60. Handel stug. PURMEREND, 5 Augustus. Kaas totaal 46 stapels. 29 stapels Boerenkaas per 100 kg. 42U.; 17 sUpeleabriekskaas per 100 kg. fj, nJ'iiZ 2095 kg. boter per kg. 1.25—1.50. Koeien totaal 517 stuks. „JT £ette koeien per kg. 1.10-1.20; 100 Belde koeien per stuk 190—325; 77 melk koeien per stuk 250-425; 80 stieren per kg. i 7 °-90; 36 paarden per stuk f 150-200 handel matig; 71 vette kalveren pe/k^/T?o stuk °f t, ,a Vlm f5 nuchtere kalveren per oer I75 rc tere kalveren voor de fok 9,S Vette varkena per kg. voor v,Vlu/; 290 vette varkens X kg. 0.64-^.68; 41 magere 18-26 L„hm ,32~44: 225 biggen per stuk f 11 't, j f vlug; 394 schapen per stuk 17 268 lam nf M bokken Etuk 10- vlug lammeren per stuk 18-27, handel 6.23; Emd- stuk/aTo- ~6o f PiePkuikens per

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7