de geen dienst te doen. Daar de eeiüge auto van den eersten hulpdienst naar een klein ongeval elders in de stad geroepen was, werd 'het Academisch ziekenhuis ge waarschuwd, dat terstond een ziekenauto met twee doktoren van de afdeeling van prof. Zaayer naar de vuurwerkfabriek zond Schouten werd naar het St. Elisa- bethziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De politie heeft het lijk in beslag genomen. Er zijn reeds verschillende ongelukken met doo- deüjken afloop in deze vuurwerkfabriek voorgevallen. VERDWENEN PARELSNOER TERECHT. Na dien brand in „Des Lndes". Tijdens den brand in hotel „Des lndes" te 's-Gravenhage, verdween bij de ont stane verwarring, ten gevolge van den brand, een parelsnoer ter waarde van 20.000, aan een der logé's, een Brazili- aansohe dame, toebehoorende. Hoe men ook zocht, men kon het nergens meer vin den. Tot Dinsdagmorgen een electricien, De Jong, in dienst van het hotel, bij; het verrichten van eenige werkzaamheden in de kamer van deze dame, onder een kast het vermiste ooilier terugvond. Het was door het bluschwater geheel zwart gewor den. Men begrijpt de vreugde van de Bra- ziliaansche, toen zij het kostbare kleinood weer terugontving. ZIJN MEISJE GESTOLEN. Ter zake van oplichting van een auto band, verduistering van een armbandhor loge en diefstal van een spaarbankboekje had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden een 22-jarige koopman, uit Voorburg. Verd. bekende de hem ten laste gelegde feiten. Tijdens een kort ver blijf bij zijn meisje te Dordrecht heeft verd. het spaarbankboekje ontvreemd en liet hij het meisje op blanco papier een handteekening plaatsen, waarboven hij later een machtiging schreef en daarmede een gedeelte der gestorte gelden incas seerde. Het reclasseeringsrapport luidde on gunstig voor dezen verdachte. Na getuigenverhoor eischte de officier van justitie, mr. Blok, die verd. onbe trouwbaar noemde, acht maanden gevan genisstraf. De rechtbank zal 11 Aug. uitspraak doen. EEN WINDHOOS IN DEN OMTREK VAN KIEL. Naar Wolff imeldt, heeft Maandag een windhoos Meldorf, in de nabijheid van Kiel, geteisterd. Het merkwaardige Was dat zich om vijf uur 's middags eensklaps een hevig onweer boven het stadje ont lastte, hewelk na eenige slagen plotseling ophield. Bij helderen zonneschijn stak toen een orkaanachtige storm op. Onge veer 60 huizen werden beschadigd, Men- schenlevens zijn echter niet te betreuren, DOODELIJK ONGELUK. Gisterenmorgen is aan boord van het aan paal 10 in de Maashaven te Rotter dam liggende Deensohe stoomschip „Ar- gentina", de 26-jarige matroos A, K. F. Johanssen uit Sandevaag, in Denemar ken, bij' het dicht leggen van luiken door gladheid gestruikeld en in een 15 M. diep ruim gevallen. De man was onmiddellijk dood. MOTORFIETSONGELUK Gisterenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den Velzerweg te Beverwijk een ern stig motorfietsongeluk plaats gehad. De motorfietsrijder M. G. van de Ende uit IJmuiden-Oost, die met groote snelheid in de richting Velzen reed, kwam bij het passeeren van een hem tegen komenden vrachtauto van den heer Groot, uit Aven- horn, met dien vrachtauto in aanraking. Hij verloor de macht over zijn stuur, met het gevolg, dat hij tegen een boom reed. In hopeloozen toestand werd hij naar het Roode Kruis-ziekenhuis over gebracht, waar een zware schedelbreuk werd vastgesteld. Verder bleek, dat de linkerarm hem nagenoeg van het lichaam was gerukt. Buitenland. Een Zweedsch stoomschip overvaren. Vijf dooden. Het Amerikaansche s.a Chickasan, op York naar de Oostzee ^er Koogte van Skagen hot Zweedsche s.s. Femern overvaren. De Famern is in tweeën gebroken. Het voor schip ls gezonken, het achterschip wordt door een bergingsvaartuig naar Frede- rikshavn gesleept. Van de bemanning der Femern zijn 6 verdronken, de overige zijn door het Amerikaansche as. gerei EEN AMBTENAAR VAN DE SOWJET- HANDELS VERTEGENWOORDIGING VERMIST. Farnherg, kassier bij de Russische han delsdelegatie te Parijs» die naar Moskou was teruggeroepen doch geweigerd had te gaan, wordt sedert Maandag vermist. AUTO MET OORLOGSVERMINKTEN VERONGELUKT. k>e vereeniging van oorlogsvermink ten van München ondernam Dinsdag met fcn vrachtauto's 6611 uitsapje naar Achen- jk 6ön der steile bergwegen begon een der auto's te slingeren en reed tegen de berm, waardoor de auto omsloeg. Van de twintig inzittenden werden vijf vrij ernstig, doch niet gevaarlijk gewond. WARENHUISDIE VEN GEPAKT. De Beriijnsche politie is er in geslaagd een goed' georganiseerde bende waren- huisdieven op het spoor te komen. In het geheel zijn reeds dertig in hechtenis genomen, (maar men vermoedt dat ver dere arrestaties zullen volgen. Onder de gearersteerden bevinden zich talrijke vrouwelijke leden van bet personeel van een groot warenhuis in het centrum der stad. De bende heeft reeds acht tien maanden belangrijke diefstallen ten na- deele van deze onderneming gepleegd. Bij de aangehouden leden der bende werden alleen voor 20 80.000 mark ge stolen waren in beslag genomen. DE GEVAARLIJKE BERGSPORT. Drie toeristen omgekomen. Drie Oostenrijksche toeristen zijn Dins dag bij het afdalen van den Grooten Glockner in een ravijn gestort en omge komen. De verminkte lijken zijn naar Kals gebracht. EEN VLIEGTUIG IN INFANTERIE- VUUR. Bij Riga is Dinsdag een militair vlieg tuig in het vuur van infanterie, welker schietbaan bij het vliegveld ligt, geraakt. De twee inzittenden van het toestel wer den gewond; een hunner is bezweken. ERNSTIGE ONTPLOFFING TE KARLSRUHE. Twee dooden. Te Karlsruhe zijn Maandagnacht de reparatiewerkplaatsen van Dalhofer en Hummel door een ontploffing vernield. Vermoedelijk is de ontploffing ontstaan doordat benzinegassen zijn ontbrand. De druk was zoo hevig, da do zijwanden van het gebouw barstten en het dak in stortte. Een man en een vrouw, die naast bet gebouw woonden, zijn onder de puin- hoopen bedolven. Hun lijken heeft men pas Dinsdagochtend kunnen vinden. Een ander gezin kon zich redden. Of er nog meer slachtoffers onder de puinhoopen liggen is nog niet hekend. Hitte en droogte in centrum en oosten der Ver. Staten. Enorme schade voor den landbouw. Sedert 17 Juli heerscht er in het ge- heele midden-westelijk gebied en het Oosten van de Vereenigde Staten een overmatige hitte. Sedert Zondag echter duimt een ontzettende hitte onafgebroken dag en nacht voort. Niet alleen hebben de menschen en het vee van de warmte te lijden, doch de hitte dreigt ook aan den landbouw groote schade toe te brengen. Wekenlang is er geen regen gevallen en de meteorologische Instituten kunnen geen verbetering binnen afzien- baren tijd voorspellen. De voorzitter van de vereeniging van landbouwers heeft president Hoover mee gedeeld, dat de hitte en droogte een groote catastrofe voor bijna 2/3 van het land dreigt te worden. De graanoogst heeft geleden. De weiden zijn door den voortdurenden zonnegloed bruin gebrand. Ten Oosten van de Missisippi nebben boschbranden groote oppervlakten ver woest, rivieren en meren drogen uit; de visch sterft; het vee komt om door water gebrek en in vele streken wordt het drinkwater steeds schaarscher. Vertegen woordigers van den landbouw hebben president Hoover derhalve verzocht flinke credieten voor de landbouwers te verstrekken, alsmede te bewerkstelligen dat voor hen de vrachtprijzen worden ver laagd, opdat het vee uit de gebieden, waar voedselgebrek is, naar andere stre ken kan worden getransporteerd. Men vreest misoogsten voor vlas, ka toen, mais, aardappelen, tabak en boom vruchten. Nader wordt gemeld, dat een zoo bui tengewone hitte ais thans, welke nu reeds bijna drie weken duurt, sedert tientallen jaren niet was voorgekomen. Dagelijks eisoht zij slachtoffers. Te New York zijn Maandag zes menschen door zonnesteek gedood. Men vreest, dat wanneer de hitte nog langer voortduurt, er in vele plaat sen gebrek aan water en melk zal komen. De schade voor den landbouw wordt tot nu toe al op een half milliard dollar ge schat. De schade op een half milliard dollar geschal Het verlies op den graanoogst geduren de Juli wordt door de makelaars in graan op 400 bushel geschat en het geheele fi- nancieele verlies op 500 millioen dollar. ONGELUK BIJ ZEILWEDSTRIJDEN TECOWES. Bij het eiland Wight is gisteren tijdens de zeilwedstrijden te Cowes het jacht „Lu- cilla" na een aanvaring gezonken. De Koning, die aan boord van zijn jacht „Britannia" aan de wedstrijden deelnam, was van vlak bij getuige van het ongeluk. Er is niemand verdronken. AUTOJACHT IN HET BERLIJNSCHE WESTEN. In de Ziethenstrasse, in het Westen van Berlijn, had Dinsdagavond een jonge man een auto gestolen, die onbeheerd op straat stond. Hij ging er in een flink tempo mee van door, maar enkele voor bijgangers, die den diefstal hadden op gemerkt, zetten hem achterna en waar schuwden twee agenten, die juist uit de tegenovergestelde richting naderden. Een der agenten sprong op de treeplank en poogde den dief van het stuur te ver dringen. Deze reed eehter met groote snelheid verder en trachtte den agent van de treeplank af te duwen, hetgeen hem ten ten slotte ook gelukte. De onge lukkige kwam onder den auto terecht en moest met een schedelbreuk in beden- kelijken toestand naar het ziekenhuis worden gebracht. Intusschen had de tweede agent een taxi genomen en zette hiermede den vluchteling na. Onderweg werd nog een andere agent in den taxi opgenomen. In razend tempo reed men door tal van drukke straten. De agenten losten eenige schoten op den dief, echter zonder hem te treffen. Ten slotte slaag den zij er in de achterbanden van den gestolen auto lek te schieten. De auto begon nu langzamer te rijden en werd weldra ingehaald. De dief verzette zieh nog hevig tegen zijn arrestatie, maar kon ten slotte toch worden geboeid. Het bleek een 25-jarige werklooze chauffeur, die reeds herhaaldelijk wegens autodiefstal is veroordeeld. De wilde jacht door de drukke straten van het Berlijnsehe Wes ten trok natuurlijk enorm veel publiek. De agenten hadden heel wat moeite om hun arrestant tegen de woedende menigte te beschermen. OOMMUNISTISCHE BRANDSTICHTINGEN. Uit het onderzoek naar de onlusten, die ter gelegenheid van de Lappo-betoo- ging te Helsingfors te Rovanieni hebben plaats gehad, is, volgens een V. D.-be- richt, gebleken, dat drie eommunisten- leiders een groot aantal arbeiders hadden omgekocht om de geheele plaats in brand te steken. Het vuur brak gelijktijdig op vijf verschillende plaatsen uit, doeh kon gelukkig tijdig door de bevolking worden gebluscht. De brandstichters zijn gear resteerd en zullen nog in den loop van deze maand worden berecht. Naar verluidt, zou het plan hebben bestaan de geheele stad Helsingfors in brand te steken. Ernstig spoorwegongeluk. Veertien gewonden. Groote materieele schade. Vrijdagnacht heeft op de Zuidelijke route StockholmGothenburg een ern stig spoorwegongeluk plaats gehad, waar bij weliswaar niemand om het leven kwam, maar dat toch een der ernstigste ongelukken is, die ooit bij de Zweedsche spoorwegen voorvielen. Drie-en-twintig wagens vaa een grooten goederentrein ontspoorden doordat een koppeling afbrak tusschen Sparreholm en Stjarnhov. De wagens schoven in elkaar, vernielden de spoorbaan, de telegraaf kabels en de telefoonverbindingen. De locomotief en het voorste gedeelte van den trein reden echter door, en eerst bij Sparreholm bemerkte de machinist, dat het achterste gedeelte van den trein ont brak. Daar er vlak achter den goederen trein een personentrein moest komen, trachtte men de ambtenaren op het sta tion Stjfirnhov te waarschuwen wat on mogelijk bleek omdat alle verbindingen verbroken waren. Ongelukkigerwijs ver gat de dienstdoende ambtenaar te Stjörn- hov te informeeren of het baanvak te Sparreholm vrij was, en liet hij den per sonentrein passeeren. Op honderd meter afstand van de ontspoorde wagons be merkte de machinist van den personen trein, dat er iets niet in orde was. Hij remde, maar een botsing was niet meer te voorkomen. De locomotief is vrijwel geheel vernield en de personenrijtuigen liepen ernstige schade op. De machinist en zijn helper zijn niet ernstig verwond. Van de passagiers liepen elf lichte ver wondingen op, een conducteur is nogal aan het hoofd gewond. Uit Stockholm en Katrineholm ver trokken eenige uren na het ongeluk twee treinen met arbeiders. Drie honderd man hebben Zaterdag en Zondag aan het vrij maken van den lijn gewerkt. Twaalf wa gons zijn totaal vernield, de locomotief van den personentrein en elf wagons zijn zwaar beschadigd. De materieele schade bedraagt 150.000 kronen, misschien wel meer. Zaterdag was in midden-Zweden en vooral in Gothenburg het treinverkeer geheel ontwricht. De groote sneltreinen hadden drie tot zes uur vertraging. Maan dag dacht men de baan tusschen Sparre holm en Stjarnhov over een spoor vrii te hebben. CHINEESCHE MANIEREN. De Chineesche bandieten hebben, wat betreft de argumenten die zij in sommige gevallen gebruiken oan pressie te oefenen, veel gemeen met wat roovers te allen tijde en overal bebben uitgehaald. Men behoeft toch ook niet als persé over dreven te beschouwen, wat thans over een wreedheid van Chineesche bandieten door Reuter wordt gemeld uit Peking Twee Britsche vrouwelijke zendelingen waren den 18den Juli door roovers ont voerd en gevangen gehouden. Thans hebben de bandieten voor deze vrouwen een losprijs geëischt van 50,000. Om aan hun eisch kracht bjj te zetten, zon den de roovers een vinger, gekapt van een der vrouwehanden, metde boodschap dat mocht het geld nieit spoedig komen ook de andere vingers zouden worden afgesneden. DE BRAND IN DE BIOSCOOP SAO PAULO. Reeds vier dooden. Van de 23 kinderen die bij den brand in die bioscoop te Sao Paulo zijn gewond, zijn vier bezweken. Zes anderen verkee- ren in levensgevaar. Alle slachtoffers zijn kinderen beneden 10 jaar. Een dorp door brand geteisterd. 200 hulzen In de asch gelegd. Vermoedelijk brandstichting op twee plaatsen. Zaterdagnacht is het dorp Burtrflsk bij Skelleftea in Noord-Zweden door brand geteisterd, waarbij zes winkelhuizen en ongeveer 200 huizen van het zooge naamde kerkdorp geheel zijn verwoest. Om de kerk was, evenals in andere dun bevolkte deelen van Zweden en Fin land, een dorp van houten huizen ge bouwd die alleen op Zon- en feestdagen bewoond werden, daar voor velen de af stand naar de kerk te groot was om die op een dag heen en terug af te leggen. In het kerkdorp van Burtrask werd nu Zaterdagnacht brand ontdekt. Het vuur verspreidde zich snel, de brandspuit ge raakte defect en men moest trachten met emmers Water den brand te beperken. Toen kwam de boodschap dat driehonderd meter verder, in het «entrum van het dorp, een winkelhuis ln vlammen stond. De brandweer liet het kerkdorp in den steek en spoedde zich naar den nieuwen brand die zieh intusschen al tot twee andere winkels uitgebreid had. De brand sloeg daarna over naar een opslagplaatB van petroleum, benzine en olieën en direct stonden toen drie andere winkel huizen eveneens in lichtelaaie. De brand weer van Skelleftea die inmiddels ge alarmeerd was zond een autospuit. Deze reed onderweg tegen een loods op, kreeg daardoor vertraging en schade en kon slechts op onbevredigende wijze bij het blusschingswerk gebruikt worden. Eerst Zondagmorgen was men den brand mees ter. In het kerkdorp waren een kleine 200 huizen totaal in de asch gelegd, slechts een twintigtal huizen had geen schade opgeloopen. De schade in het kerk dorp aangericht bedraagt ruim 100.000 kronen, er was niets verzekerd omdat huizen in een kerkdorp niet verzekerd kunnen worden. De zes winkelhuizen die geheel verwoest zijn, en waaruit niets gered kon worden, waren verzekerd voor 226.000 kronen, de sohade wordt hierdoor vrijwel gedekt. De politie vermoedt dat de branden, die kort na elkaar begonnen, aangestoken zijn. De laatste weken is al vaker brand stichting in de omstreken van Burtrösk geconstateerd. Dit vermoeden is des te sterker, daar geen der huizen waar brand ontstond electriseh licht had, zoodat aan kortsluiting niet gedacht hoeft te worden, en bovendien omdat het bewuste huisin het kerkdorp onbewoond was. Het kerkdorp van Burtrfisk, een der mooiste en belangwekkendste van geheel Zweden, zal wel niet herbouwd worden. De verkeersmiddelen ten plattelande zijn de laatste tien jaren veel verbeterd, zoo dat het kerkdorp vrijwel overbodig was geworden. Het was al eenigen tijd de bedoeling dit kerkdorp, dat evenals vele Hollandsche molens belangrijke cultuur historische waarde had, in staud te hon den, iets wat nu echter onmogelijk is geworden. DE TOESTAND IN HET NOORD- FRANSCHE INDUSTRIE-GEBIED. Brussel, 6 Augustus (Part.). Te Meenen, in het Zuiden van West-Vlaanderen, is een autobus met arbeiders uit Ieperen, Westroossebeeke en omstreken, door tex tielfabrikanten te Toureoing enRoubaix aangeworven, met het doel de staking aldaar te breken, op een regen van steenen onthaald. Verscheidene inzittenden wer den door glasscherven gewond. Ernstige relletjes te Meenen. Ook te Langemark werden werkwil ligen door stakers aangevallen. Een later bericht meldt De relletjes te Meenen blijken van vrij ernstigen aard te zijn geweest. Even nadat de autobussen met uit Frankrijk terugkeerende arbeiders 't douanekantoor waren gepasseerd, werden zij met steenen en iiesschen bestookt. In den eersten auto werd een vrouw door een steen zwaar aan het voorhoofd verwond. De chauffeur en andere inzittenden, die waren uitge stapt, werden af geranseld en zochten hun heil in de vlucht. In den tweeden auto liepen 2 jonge meisjes verwondingen op. De politie van Meenen herstelde eehter de orde en dreef de woelwaters uiteen maar later in den avond bij den terugkoer van nieuwe groepen werkwilligen kwam het weer tot ernstige ongeregeldheden. Op een gegeven oogenblik geraakten een paar honderd arbeiders handgemeen; een der stakers werd door gendarmen gear resteerd, maar door de woelende menigte met geweld weer bevrijd. Ook de gendlr- men werden nu met steenen, stukken ijzer en flesschen bestookt. Van een, der gendarmen werd de wangletterlijk open gereten, waarop de commandant bevel gaf de geweren te laden. De stakers vluchtten toen in een café op Fransch .losten revolverschoten, die gelukkig echter niemand troffen De politie-commissaris van Meenen kreeg een SLTlak; 'p, h9t «orhoofd S "F"- Eer" 1,at ko.n de °rde worden hersteld en SSh gendarmerie het onder haar wflllMn II™ t* greDS °PSehoud«n werk willigen naar hun woningen te brengen. Vergiftiging in het garnizoen te Wilna. Te Wilna zijn honderd soldaten van het daar gedetacheerde garnizoen van het 16e regiment infanterie plotseling onge steld geworden. Zij toonden allen ver giftigingsverschijnselen. Vijf-en-zestig in fanteristen werden zoo ernstig ziek, dat zfl in ziekenhuizen moesten worden opge nomen. Bij onderzoek bleek de vergifti ging te zijn veroorzaakt door het eten van slecht vleesch. Onlusten in een gevangenis. Rassenhaat In de stedelijke gevangenis op Welfare Island, een eiland in de Oost-Rivier, is het Dinsdag wegens rassenhaat tot een hardnekkigen strijd tusschen meer dan 400 blanken en negers gekomen. Zeven gevangenen zijn ernstig en 20 anderen licht gekwetst. Duizenden voorbijgangsrs sloegen op de bruggen vlak bij de gevangenis, het gevecht, dat urenlang duurde, gade. De orde werd pas hersteld toen de politie in versterkten getale verscheen, gewapend met machinegeweren en gas bommen. Callantsoog. NOGMAALS OVER DE PENSIONS. Volgens den secr. der V.V.V. alhier heeft het bericht over de pensions van Donderdag j.L aan duidelijkheid te wen- schen overgelaten. In genoemd bericht werd melding gemaakt van het feit, dat bijna alle pensions reeds meer dan bezet waren. Het woordje „bijna" hebben schijnbaar velen over het hoofd gorien. Daten we het dan duidelijker schrijven. Vele pensions zijn thans reeds overvoL Bij enkele is op het moment nog plaats beschikbaar. In de tweede helft van Augustus komt ook weer bij anderen ruimte. POSTDUIF AANGEVLOGEN. Bjj den heer P. Schrijver aan den Sohagerweg is aangevogen een postduif. De all. ring is geanerkt O. 8/30 1468. De gummi-ring H. 854. Burger Iflke Stond van OaUaatsoag over Juli. GEBOREN: Jaoob, z. v. P. de Vries en P. Vos; Wesseltje, d. v. P. Sjoerds en A. Schram; Jaoob, z. v. D. Kuiper en A. van Bossem. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: O. Bleijendaal uit Rosmalen; G. Haistma uit OoststelLingwerf; N. Meereboer uit Zijpe; O. Kooiman uit Terschelling; B. Fflipsen uit Vlagtwedde. Vertrokken personen: G. Brouwer naar Oostvoorne; P. A. Veul naar Hensbroek. 't Zand. Ten behoeve van den bloemist Th. F. van Rijn te Lisse zal op diensland aan den Rijksweg, Koegras (gedeelte der boerderij van O. Glas) een burgerwoonhuis enz. worden gebouwd. Onderhands is dti werk opgedragen aan de firma Doedens en Schilder, Aannemers, alhier. In een op Zaterdag 2 dezer daartoe op geroepen vergadering is men tot oprich ting eener loterijclub besloten. We vernamen dat tot bestuursleden werden gekozen G. Blaauw, Voorz.; O. de Leeuw Wz., Secretaris en L. v. d. Oort, Penningmeester. Breezand. De heer B. Moolenaar is benoemd als controleur op het gebied van hyacinthen. JP a u I o w n a TENTOONSTELLING „SPORTLÜST". In verband met den tegenspoed' bij het binnenhalen van den oogst is door het bestuur van „Sportlust" besloten de ten toonstelling, die 19 en 20 Augustus ge houden zou worden, uit te stellen. De paarden keuring zal nu Zaterdagmiddag 0 bept. plaats hebben. De tentoonstelling wordt dienzelfden avond geopend en is ook den volgenden Zondagmorgen te be zichtigen. Voor den Zondagmiddag hoopt men amateur-wielerwedstrijden voor nieu welingen, juniores en seniores te kunnen De verloting, die oorspron kelijk 21 Aug. zou zijn, is nu op Dinsdag avond 10 September bepaald. V. O. J. B. Donderdagavond 8 uur bijeenkomst Uit de Land- en Tuinbouwwereld. een ziekte in de bloemkool. dieL^rakt meldi11* Tan een ^kte, ^J^fdit jaar weer, maar ditmaal in ver ergerde mate, de bloemkoobcultuur in Inhfl!'m!011 £rt°is aan het vernietigen is. Ome? tTdver J°idt de streek rond St. fefliS til*Staa,t negens voortref- Deze is^r w J^ 7jekte geteisterd. men 7I1 111 1928 ™argeno- 0»ire&kÏÏÏ m 6611 °P 0611 Woedxui- b gwijkend dier to worden veroorzaakt De ongekende hitte en droogte bedreigt den landbouw met enorme verliezen. De regeering is dienaangaande zeer bezorgd. President Hoover heeft een lang durig onderhoud gehad met den minister van landbouw over den toestand. ,In enkele plaatsen wordt het waterge brek onrustbarend. Honderd soldaten riek, waar van 65 ernstig.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7