GEMENGD NIEUWS Burgerlijke Stand van Den Helder De gouden glans. Twee jongemannen verdronken te Scheveningen. Weer een aanranding op Blijdorp De „onthoofding" van de „Johan van Oldonbarnevelt". De droogte in de Vereenigde Staten. Callantsoog. 't Zand. Een van de motorbooten van het vlieg kamp „De Mok" kwam te hulp en bracht het zeiljacht]e behouden in de haven, nog een zeiltochtje. Zondagmiddag waren eenige jongelui in het Noord-Holl. Kanaal aan het zeilen. Een der opvarenden van het jacht wilde zich naar den wal begeven en dacht met een acrobatisch en sprong van het varende jacht op een der steenschuiten te sprin gen, die aan den overkant van het Noord- Holl. Kanaal liggen. Hij had echter zijn springcapicdteiten overschat en bleef aan een steen hangen, met zijn voeten in het kanaaL De steen bleek echter ook geen willig aanhanger en tuimelde in het water, met gevolg dat de jongeman in het Noord- Holl. Kanaal terecht kwam. Daar hiji goed kon zwemmen was er geen gevaar en na wat te hebben rondgezwommen klauterde hij welgemoed op den wal om den tocht naar huis te aanvaarden. van 9 11 Augustus 1930. ONDERTROUWD: J. Boonstra en V» Jaeobsi GETROUWDP. Smit en H. Brouwert BEVALLEN: D. de Does-Struijf, z.; M. H. H. B. Vermeule-Broeke, z.; J. O. Stu- len-Hendriks, s.; G. de Vries-Visscher, OVERLEDEN: W. C. Dirks, 6 mnd. J. Hebbeling-Pot, 83 J. Een gouden plakaat lag ophetsombre grauw der zee. De plek, waar het gouden licht ge- tooverd lag, was sterk begrensd en was als een glanzend lichtpunt in de duister heid der omgeving. Uit het egale grauw van de lucht werd de lichtscheut geworpen en stond als ragfijne zuil getrokken tusschen het wolkendek en het zeevlak. En het was weer om ons er aan te herinneren, opnieuw, dat aohter de wol ken toch schijnt de zon. Eén zoo'n flits, die onze gedachten een andere wending doet nemen en ons niet laat toeven bij al wat neerdrukt en versombert. Het duurde slechts kort en toen sloot zieh weer het wolkgordijn en heel het zeevlak en heel het gewelf toonde dezelfde strakheid van eentoonig grauw. Het is waar, dat onder die omstandig heden het er overal unheimisch en dof uitziet, maar dan toeh is de zee van een groote somberheid. Als het stormt onder de met wolken bezetten hemel dan is er nog de muziek van den wind, het fluiten en loeien en klapperen, en daar zijn de witgekuifde golven, die het strakke grauwe beeld verbreken en er wat kleur en leven in brengen. Maar als er heerscht de stilte, zoodat ternauwernood bet zeevlak zich rimpelt, dan is de toonloosheid van zoo'n druk kende somberte, dat het onwillekeurig je stemming gaat beheersohen. En als het dan nog begint te motregen is het trieste beeld wel heel Intens geformeerd. Zoo is het helaas maar al te zeer in dezen zomer en velen wanhopen er aan of het dit jaar wel anders zal worden. Ze snakken naar wat zon, die thans Amerika al te overdadig beschijnt en wenschten, dat een deel van onzen regen daar mocht vallen, in ruil voor een deel zon uit die omgeving. Het evenwicht zou dan spoedig hersteld zijn, zoo meenen ze een grooter tevredenheid sou onder de mensehen zijn gebracht. Juli heeft een record gemaakt in regen dagen en Augugtus schijnt haar Daar den kroon te steken. Alle hoop is nu geves tigd op September en algemeen voorspeld men, dat de kraaienzomer van een groo te bekoring zal zijn. En wat men wenscht, dat ziet men graag gebeuren, zoodat men zioh thans al weer vastklampt aan deze stroohalm, zooals men zich zoo menigmaal in het leven aan stroohalmen vastklampt, die althans deze steun geven, dat men het oog gevestigd houdt op de hoop. Zonder die Immers zou heel het leven verstrakken en versomberen en daarom kunnen we de hoop wel als de grootste gave beschouwen, die ons deelachtig is geworden. Het is de gouden zuil getrokken tus schen de grauwheid van het hemelge welf en de grauwheid van het zeevlak. De lichtende zuil die onze aandacht wekt en trekt en die de strak getrokken boog van onze spanning doet ontspannen en ons doet verwijlen bij dingen, die an ders liggen dan die welke onze gedaeh- tensfeer omknelden en harnasten. Wonderlijk kan dat zijn. Alles schijnt soms een dreiging en het schijnt of we ons niet kunnen loswikke- len uit de omklemming. Plotseling wordt dan onze aandacht getrokken door Iets anders, hetgeen heel ons wezen in beslag neemt en de sombere gedachten veidwij- nen als damp voor de zon en de veer kracht keert terug en de geestkracht herstelt zich en met opgeriohten hoofden kunnen we weer voorwaarts gaan. Dat zei me, die lichtglans op het som bere vlak der zee en dat zei me de lich tende zuil getrokken tussehen lueht en water en ze deden me sterker nog de waarheid en de diepte van het gezegde gevoelen: dat achter de wolken schijnt toch de zon. Het is misschien een stroohalm, maar die kan op een moment van zoo'n inten se kraeht zijn, dat het is alsof je vaart op een kraehtigen oceaanstoomer. Zet wo radio rniat aan V9 op&n ramen; laat uw radio niét luider klinken dan noodlg is. Zoo zult gij uw buren, zinken, studegtendan. aoL niet ïüatecan. Binnenland. DOOR ELEGTRISCHEN STROOM GEDOOD. Vrijdagmorgen is de 44-jarige werkman D. Kwikkei, uit Spijkenisse, bij het maken van een nieuwe huisaansluiting aan het laagspanningsnet aan den Ruigendijk te Oudenhoorn door den eleotrisohen stroom gedood. De man liaat een vrouw en vijf kinderen achter. THEE SMOKKELEN. Men meldt dat langs de Gronlngsoho grens een smokkelhandel in thee wordt gedreven, die steeds groote afmetingen aanneemt. De thee kost in ons land 1.10 ƒ1.76 per 7a K.G. en wordt over de grens betaald met 4 tot 6 mark. De cadeaux, bij' het koopen van thee verstrekt, blijven bovendien in het bezit van den Nedetr- landschen theeverkooper. LOCOMOTIEF OMGEVALLEN. Jongen gedood. Op het terrein van het werk van het Twente-Rijnkanaal te Eefdie is Zaterdag ochtend een locomotief van een zandtrein omgevallen. Een 17-jarige jongen, die naast den machinist op die locomotief stond, werd door de machinie verpletterd. De machinist bleef ongedeerd. ERNSTIG GEWOND BIJ HET REDDEN ZIJNER KINDEREN. Brand bil doofstomme te Tilburg. Zaterdagmorgen ontstond brand in de woning van deu heer De Kort, Oapucij- nenstraat te Tilburg, De man, die doof stom is, bemerkte den brand eerst, toen de aangrenzende kamer reeds in lichte laaie stond. Het eerst dacht hij aan .zijn kinderen, die hij in veiligheid wist te brengen. Echter niet zonder ernstige brandwonden op te loopen. In nagenoeg bewusteloozen toestand werd hij' per auto van den G.GD. naar het R.K. Ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Zijn toestand is tamelijk ernstig. WIELRIJDER DOODGEREDEN BIJ GOUDA. Onderzoek der justitie. In den nacht van Zaterdag op Zondag om 4 uur heeft onder de gemeente Moordrecht op den Hoogen Schieland- schen Zeedijk tusschen MooPdrceht en Gouda 'n doodelijk verkeersongeval plaats gehad. Ben 44-jarige wielrijder, de ha venarbeider J. v. d. Voordt uit de Schou tenstraat 64A te Rotterdam werd aange reden door een hem achterop komenden vrachtauto, waarin een tiental Rotterdam- sche vissdhers gezeten waren, en die be stuurd werd door den chauffeur O. O. H. de O. uit Rotterdam. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt en eenige meters medegésleurd. Hij bekwam zulke ernstige kwetsuren, dat hij na korten tijd op den weg overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van dirie kinderen. KINDJE UIT EEN RAAM GEVALLEN. In de JaoomÜBastraat te Rotterdam had Zondag een droevig ongeval plaats, waar bij het 2V»-jarig kindje B. Koopmans om het leven kwam. Het meisje klauterde in de op de tweede verdieping gelegen woonkamer op een stoof en daarna op een stoel vlak voor het open raam. Het kind verloor het evenwicht en tuimelde naar beneden. Met een schedelbreuk nam men het op, waarna het door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den OooMngel ver voerd werd. Het is daar aan de bekomen verwondingen overleden. VERDRONKEN. Het 5-jarige jongetje A. R. uit Alkmaar, dat logeerde bij! zijn grootvader aan 't Kalf te Zaandam, js Zaterdagavond biji het spelen te water geraakt en verdronken. 9 Zondagmorgen is de 18-jarige zoon van den heer O. Hoendervoogt te Harderwijk, bij een poging om van een in de vaargeul aldaar liggend schip naar het havenhoofd te zwemmen, verdronken. Zondagmiddag is de 8-jarige G. Eveleen in een onbewaakt oogenblik in de Wete ring te Alphen aan den Rijn geraakt en verdronken. Te Delft is Zondagavond de 78-jarige kok S. G. L Wassenburg in het provin ciaal kanaal geraakt en verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag ls de 88-jarige sleepbootkapitein D. A. Vonk, uit Rotterdam, die met zijn sleep boot Keulsche Vaart no. 8 in de haven van de scheepswerf Piet Hein te Papen- drecht lag, bij het aan dek gaan over boord geslagen en verdronken. Het lijk is Zondagmorgen op dezelfde plaats opgeviseht. V. laat een vrouw en vier kinderen achter. Het vier-jarig zoontje van D. de J. is gisteren bij het visschen te Sneek ver dronken. Zich te ver tn zee gewaagd Bij het baden aan het Noorderstrand te Scheveningen zijn Zondagmiddag onge veer twee uur twee Haagsche jongens, de 21-jarige G. J. de V. en de 17-jarige J. H. R. verdronken. Zo waagden "tob, hoewel ze niet konden zwemmen, te ver in zee, met het noodlottige gevolg. De lijken zijn even later aangespoeld en naar het ziekenhuis overgebracht. Van hulpgeroep of anders zins is op het strand, voor zoover bekend, niets vernomen, zoodat vermoed wordt, dat beiden zijn afgedreven en direct weer op het strand teruggeworpen. Op klaarlichten dag. De dader opgesloten. Op een dag van de vorige week 's mor gens om half elf heeft een man, die op het terrein van Blijdorp te Rotterdam achter een boschje lag, een meisje van 14 jaar, dat er aan het spelen was, aan gerand. Een hulpbesteller van de posterijen liep ®p den Overschieschen Weg, hoorde hulp geroep en ging erop af. Hij diende den aanrander een zoodanig pak rammel toe, dat er voor dezen van op den loop gaan geen sprake meer was. Toen hij een motor-agent langs zag komen, floot hij dezen, die den onverlaat meenam naar een politie-bureau. Daar maakte hij den besteller voor een leugenaar uit, maar bekende tenslotte. Het meisje moest naar een ziekenhuis worden gebraeht. Het was de wensch harer ouders, dat er aan deze treurige gebeurtenis geen ruchtbaarheid zou worden gegeven, en de politie heeft aan de pers dan ook geen enkele mededeeling daaromtrent gedaan. Met eerbiediging voor zoover mogelijk, van dit begrijpelijk verlangen, laten wij alle nadere bijzonderheden achterwege, maar wij meenen tóch, dat in dezen va- cantietijd een waarschuwing aan de ouders geboden is. Er zal nog wel eens gelegenheid zijn, den naam te noemen van dezen kordaten hulpbesteller (de vader van het meisje heeft hem beloond), die door zijn flink gedrag mogelijk nog erger heeft voor komen, en er voor gezorgd heeft, dat wij althans geen herhaling behoeven te be leven van de vorige Blijdorpzaak, die zooveel opschudding heeft veroorzaakt en zooveel vergeefsche moeite om den dader te vinden. Voor den Raad voor de Scheepvaart is gisteren behandeld de oorzaak van het ongeval, overkomen aan de »Johan van Oldenbarnevelt4 in het Noordzeekanaal. De hoofdinsp. v. d. seheepv., de heer C. Fock, concludeerde na de getuigen- verhooren, dat verschillende onderdeelen der g etuigenverklaringen niet kloppen, hetgeen niet verwonderlijk is, daar sinds bet voorval alweer eenige tijd is ver- loopen. Spr. neemt bub dat de vaart van de »01debarnevelt« zeer gering was, over eenkomstig de conclusie van den inspec teur v. d. scheepvaart in het eerste district. Dit klopt met het feit, dat het schip na de aanvaring zelfs achteruitging. Resumeerende zegt hijer zijn twee fouten gemaakt 1. De »Reggestroom« aan den Noord- wal had, toen de »Johan« naderde, daar zij zelf niet meer naar het roer luisterde, stil moeten gaan liggen. 2. Toen de machine op halve kracht vooruit gezet is, is geprobeerd, nog stuur boord uit te loopeu. Luistert een schip niet naar het roer, dan moet men In elk geval stoppen en achteruit slaan. Verder zijn er velerlei bijkomende om standigheden. De Raad zal nader beraadslagen en later uitspraak doen. Buitenland. VIER MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Zaterdagmiddag zijn tijdens een zwaar onweder vier menschen in die Puppiner Ghaussee bij! Berlijn door den bliksem ge troffen. Zij hadden onder een boom be schutting gezocht Drie hunner zijn zwaar gewond, de vierde licht SPOORWEGONGELUK TE BOOHOLT. 22 gewonden. Zondagmorgen tegen half elf liep op het station Bocholt een rangeertrein op een personentrein in. 22 reizigers, o.w. 6 kin deren, werden licht gewond. De andere reizigers konden hun reis voortzetten. De oorzaak van het ongeluk is waar schijnlijk toe te schrijven aan onvoorzich tig rangeeren. IN HET BUITENLAND VERDRONKEN Uit Fiume wordt gemeld: De 53-jarige heer P. G. Maas Gees- teranus, afkomstig uit Den Haag, is bij het baden in het Lago Molveno in de pro vincie Trente verdronken. BOOT OMGESLAGEN. Bij het oversteken van de Mur hij Graz is een boot waarin zeven menschen zaten, omgeslagen. Vier der inzittenden verdronken. EEN GANADEESGH DOK VERBRAND. Te Vanoouver heeft een brand een nieuw dok van den OanadeesChen Natio- nalen Spoorweg verwoest dat over twee dagen door de aannemers opgeleverd zou worden. De schade beloopt ongeveer 1.200.000 dollars. DROOGTE IN NOORWEGEN. De langdurige droogte in Noorwegen heeft de laatste dagen oen ernstig en toe stand geschapen vooral in de streek rond Drontheim. Daar is de melkproductie tot een Tniniminmi gedaald. De weidon zijn volkomen verdord met het gevolg, dat het vee in die stallen moet worden gehouden. De toestand is zoo ernstig geworden, dat do melk voor Drontheim van een afstand van 400 K.M. gehaald moet worden. ONTPLOFFING IN EEN KUNST ZIJDEFABRIEK. Acht gekwetsten. In bet destdilleervertrek van de kunst zijdefabriek Aoeta te Lichtenberg, is Za terdagmorgen bij laschwerk een1 destil- leerketel ontploft. Vijf arbeiders zijn met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis gebracht, drie arbeiders hebben lichte kwetsuren opgeloopen. Nader wordt 'ge meld, dat één der arbeiders is bezweken. EEN LICHTE AARDBEVING IN ITALIË. Uit Asooli in de Itallaansche Marken, wordt gemeld, dat Vrijdag in het door vele zomergasten1 bezochte toeristenoord Monto Monacco plotseling oen onder- aardsch gerommel werd gehoord, terwijl de aarde beefde. De bevolking en de lo geergasten vluchtten uit de huizen naar de straten en de pleinen. De aardbeving veroorzaakte echter geen materieele schade, waarop de verschrikte bevolking langzamerhand weer naar haar huizen terugkeerde. In den loop van den dag hebben de schokken zioh nog eens in zwakkere mate herhaald. HANDELAARS IN BLANKE SLAVINNEN AANGEHOUDEN. De politie te Kenitra in Marokko heeft een bende handelaars in blanke slavinnen gearresteerd, die er haar work van maakte Marokkaansche vrouwen over de grenzen op Spaansch gebied te brengen. UIT DEN TREIN GEVALLEN. De grootindustrieel Arthur Nathans is Zaterdag uit een D-troin van Berlijn naar Hamburg gevallen. Zijn lijk is later bij Breddin aan de spoorbaan gevonden. MOORDENAAR GEARRESTEERD. Enkele dagen geleden meldde zich bij de politie te Brtihl bij Keulen een bede laar aan, die onderdak kwam vragen. Daar de politie hem ervan verdacht, dat hij valsohe papieren bezat, fouilleerde zij hem en slaagde er, mede geholpen door vingerafdrukken, ten slotte in vast te stellen, dat het een oude bekende uit Rochum betrof, die wegens moord al negen jaar lang door de politie gezocht wordt. De man is in 1921 in de gevange nis opgesloten om een langdurige vrij heidstraf te ondergaan. Na eenige maan den wist hij echter te ontsnappen en vond onderdak bij een vriendin, die hij later bij een woordenwisseling dood schoot De dader vluchtte en wist zich tot nu toe door middel van valsche pa pieren steeds aan de politie te onttrekken VIJF COMMUNISTEN ONTVOERD. Uit een gementeraadsvergadering. Volgens berichten uit Helsingfors zijn Donderdag vijf communistische ge meenteraadsleden te Kajana ontvoerd en over de Russische grens gezet. Reeds de vorige week werd uit een ver gadering van ingezetenen een brief aan den voorzitter van den gemeenteraad ge zonden, waarin geëischt werd dat alle tien communistische leden hun ontslag zou den indienen. Toen deze brief in de raadsvergadering voorgelezen werd vre- wij derden vijf communisten zich onver wijld. De vijf anderen, onder wie de voor zitter, de vice-voorzitter en ©en vrouwe lijk raadslid weigerden dit echter. Daar op verlieten de burgerlijke raadsleden de vergaderzaal. Een tiental mannen, in woners van Kajana, kwam nu binnen én toen de vijf communisten bij hun weige ring volhardden werden zijl beetgepakt en onder gejuich van een menigte men schen naar vijf gereedstaande auto's ge voerd. Onder gehoon en geschreeuw ver trokken de auto's daarna in noordelijke richting. Op weg naar de grens hebben de ontvoerders nog twee malen aan de communisten gevraagd of ziji bij hun be sluit bleven. Tben zij: hierop bevestigend antwoordden zijn zij bij Kuhrmonieimi over de grens gezet. in. ^\ef,idJent Hoover heeft medegedeeld, dat hoj de gouverneurs van de door de droogte getroffen staten tot een oonferen- tie op 14 Augustus heeft opgeroepen, ten einde de maatregelen) te bespreken voor bet verlichten van den nood. Die president verklaarde voorts, dat die voorloopige berichten melden, dat om en nablji een imillioen gezinnen z$n getrof- Do toestand baart veel zorg, djoioh men dient niet te vergeten dat de droogte hoofdzakelijk het veevoeder treft. Er is overvloed van1 levensmiddelen voor de menschen. Geschat wordt dat een kwart millioen paarden en muildieren, zes millioen stuks rundvee en twaalf millioen schapen onder de droogte lijden. In het (midden westelijk deel van Ame rika is de temperatuur weer tot bijna 40 graden O. gestegen. Te Baltiimore heeft het Vrijdag voor het eerst na 43 dagen geregend, doch de regen duurde slechts IV, minuut. In sommige streken is 60 76 procent van den oogst verloren. Middelen om de regeerlng geld te helpen Ten einde over geldt te, besohkken voor het nemen van maatregelen tot leenigim, van den nood, door droogte en hitte ge. schapen, zal de regeering op verschillen, de diensten besparingen nastreven. De marine zal de gebruikelijke kruiser-vaar- ten aanmerkelijk inkrimpen. De marine werf te Key-West wordt tijdelijk gesloten De slagschepen Utrah, Florida en "Wyo- ming worden buiten dienst gesteld en zelfs nog voor het verdrag van Londen van kracht zal zijn. Voorts worden tal van verouderde kruisers en torpedo jagers spoedig gesloopt. Daar de werf op Key West slechts betrekkelijk weinig arbeiders aan het werk had, zal de slui ting der werf geen beteekenis hebben voor dien stand der werkeloosheid. Met de opigesomde maatregelen hoopt men alleen al bij de marine 10,000,000 dollar te kunnen overhouden. Eenige verbetering in den toestand. Zondag was het te New York voor de eerste maal in twee weken dragolij'k weer, dank zij stortregens. Ook uit andere oor den van de Ver. Staten kwamen bemoedi gende berichten uit die deelen d'es lands en vooral uit het Midden-Westen die door de droogte waren geteisterd. In zeven staten van het Midden-Westen zijn flinke regens gevallen, die hoewel zij laat in het seizoen komen toch nog van nut kunnen zijn voor den oogst. I>E LAATSTE STRANDFEESTEN. Zondag j.1. werd alhier het laatste der drie strandfeesten van dit seizoen ge houden. Het feest bestond uit het opwerpen van zandhoopen. De deelname wat, open gesteld voor enkelingen en paren (2 dames of heer en dame). Het weer was tamelijk goed; het bleef tenminste gedurende den ganschen wed strijd droog. Het was een lust te zien, hoe hard er gewerkt werd, door pensiongasten, zoowel als dorpelingen. Velen waren er bij, die duidelijk blijk gaven, niet vaak met een schop gewerkt te hebben, vooral bij de pensiongasten, 't Duurde dan ook niet lang, of velen werkten met zakdoeken om de banden, vanwege de blaren. Toen het sein van ophouden werd ge geven, stonden er flinke hoopen overeind, de vlag werd erop geplant, en nu maar wachten, wie zijne 't langst bleef staan. Daar het springtij was, liet de uitslag niet lang op zich wachten;achtereenvol gens spoelden de hoopen weg. De uitslagen luiden: Enkelingen: lste prijs den beer H. J. Schut; 2e prijs den heer R. Meeldijk 3e prijs den heer J, Vos. Parenlste prijs mevr. Tholen en mevr. Govers; 2e prijs Aafje Vos en Lena de Bruin; 3e prijs den heer en mevr. Smit. Zoo behooren onze strandfeesten weer tot het verleden. De heer Breebaart, die de prijzen uitreikte, sprak de hoop uit, dat er het volgend jaar nog meer deel nemers zullen zijn. Elk jaar wordt de deelname reeds grooter. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen. NIEUWE NUMMERBORDJES. Daar door den eigenaardigen bouw der woningen in ons dorp, het veelvuldig voorkomt, dat de huisdeur zich aan den achterkant van het huls bevindt, en dus ook het huisnummer daar is aangebracht, was een bepaald nummer vaak moeilijk te vinden. Thans zijn door de gemeente aan de straatkant van ieder huis, op het venster kozijn of een andere duidelijk ziohtbare plaats emaille nummerbordjes aange bracht. HOTEL „DUINZICHT". Door koop is Hotel-Pension »Dulnzioht« alhier overgegaan in handen van den tegenwoordigen huurder, den heer P- Luikes Butter. Wij wenschen den nieuwen eigenaar veel succes. KANOERS. De 4 jongelui, welke van Amsterdam per kano tot 't Zand voor 2 weken naar Texel gingen kampeeren wat we 14 da gen geleden reeds meldden keerden Vrijdag j.1. weer terug en gingen per pagaaigelegenheid weer „at home". Als bijzonderheid kunnen wij hier nog bij vermelden, dat zich die vorige week nog een- vijfde reisgenoot bij hen had gevoegd. Deze, een zekere heer W. Hagen van A'dam, wiens vacantie een week na die zijner metgezellen inging, was de laatst genoemden eveneens per kano vanaf Amsterdam nagereisd. Daar hij echter niet wist dat de bootjes der anderen bij Schrle- ken alhier voor 14 dagen waren opgesla gen, is hij met zijn kleine vaartuigje door gegaan naar Den Helder en vandaar het Marsdiep overgestoken naar Texel. Al» men hierbij weet, dat de kano van den heer Hagen slechts pltm. 6 M. lang en 60 60 cM. breed is, en men weet dan nog» dat in1 het Marsdiep geweldige strooxn en loopen, dan krijgt men eendgszins een idee van het levensgevaarlijke stukje werk, dat Hagen heeft klaargespeeld. Zaterdagmorgen 2 dezer vertrok hij van Amsterdam en reeds Zondagmiddag 1* uur landde hij veilig bij paal 4 bij het vliegkamp „De Mok" op Texel. Hierna W hij. Vrijdag 8 dezer om half elf van Te*®1 naar Helder dus in tegengestelde rich"* ting overgestoken en is ook daar weer heelhuids afgekomen, daar hij hier in Zand om 4 uur nam. arriveerde. Waarna de terugtocht naar A'dam blijgemoed w«ro aanvaard.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10