hLa6T »N<)ordijk hierop een beves tigend antwoord, dit onderzoek zou echter alleen geschieden bfi jong vee. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. landbouwtentoonstelling. bloemenvereeniging „flora". Sehagen. Texel. bestrijding der tuberculose onder het rundvee. ,,n£6™0rz- ziin bijzondere tevreden Ingezonden. !!'d®r (?6val met 1 September 1930 één lo kaal voor handenarbeid stellen. Ten behoeve van den heer A. J. Bij waard, bloembollenkweeker, zal aan den Meerweg een woonhuis met pakplaats worden gebouwd. Onze vroegere plaatsgenoot®, mej. Nel Visser, behaalde te Haarlem de hoofdacte. Door den heer O. Kooiman, onderwijzer aan school II te Breezand, is in verband met zijn benoeming als zoodanig te Haar lem, met ingang van 1 September a.s. ontslag aangevraagd als lid vau de plaat selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. De bouw ingevolge de Landarbeiders- wet van het woonhuis voor W. Breider zal door den heer A. A. Schouten, aan nemer alhier, worden uitgevoerd. Aan de M.U.Z. is door den Hoofd inspecteur van den Arbeid, ten behoeve van de uitvoering van Zuiderzeewerken, van 11 tot en met 80 Augustus 1930 ver gunning verleend om het z.g. droge per soneel arbeid te laten verrichten gedu rende 10 uur per dag en 53 uur per week. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan school II te Breezand hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Door den heer H. A. van IJzendoom is een perceeltje land gekocht, gelegen aan den Meerweg, van den heer J. Tijsen Jzn., met de bedoeling daarop een woon huis met bloembollencultuur te bouwen. Met ingang van 1 Sept. a s., is door den heer O. Kooiman eervol ontslag aan gevraagd als onderwijzer aan de o.l. school II te Breezand. In de vacature zal voorloopig worden voorzien door benoeming van een tijdelijk onderwijzer. POLITIK. Verloren: een bruin lederen porte- monnaie inhoudende geld, enz. Gevonden: een sleutel van een ven- terswagen. Inlichtingen worden ter se cretarie verstrekt. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBORENJan Jacob, z. v. A. Noor den en M. van der HamCornelis Ber- nardus, z. v. O. J. Zwirs en A. M. Bakker. ONDERTROUWD J. J. Bonenkamp en F. BossenJ. P. Borgo en J. G. van der Hoeven. VOORSCHOTTEN LANDARBEIDERS- WET. Bij beschikking van den minister van financiën is aan de gemeente Anna Pau lowna een voorschot uit 's Rijks kas ver- lend tot een (maximum van 10.775, ter uitbetaling van het door drie landarbei ders benoodigd bedrag voor de verkrij ging van een plaatsje. Dit betreft de aanvragen van A. van Oudenaarde, O. J. Molenkamp en W. Breider. PAARDENEEURING. Vanwege de Prov. Oommissie ter be vordering der paardenfokkerij in Noord- Holland had j.1. Zatermorgen te Hippo lytushoef de jaarlijksche stamboek- en premiekeuring van paarden plaats. Aan geboden werd: a. De dekhengst »Beppo« van mej. de wed. D. N. Mulder, welke opnieuw ter dekking werd goedgekeurd en voor de premiekeuring op nader te bepalen datum te Anna Paulowna of Sehagen gekeurd zal worden. b. Veulens, een stuks, van den heer Nan Rotgans Johz., welke werd gepri meerd met f 25. e. 3 j. merriën, 2 stuks, waarvan werd geprimeerd »Jannie«, van den heer P, 8. de Jong, met flö. d. 2 j. merriën, geen aanvoer. e. 1 j, merriën, geen aanvoer. f. 4 j. merriën, 1 stuks van den heer Jb. Metselaar, »Nerga«, welke werd geprimeerd met f 40.—. g. Voor opname in het stamboek stuks, waarvan één en wel »Jannie« van den heer P. de Jong Sz. werd goedge keurd. Hiermee was de keuring, die vrij wat publieke belangstelling had, ten einde, doch jaarlijks steeds door minder aan voer achteruit gaat. De keuringscommissie bestond uit de heeren A. W. Heidema, te 's Gravenhage, J. O. Colder, te Alblas- serdam, M. G. van Baaien, te Asperen, L. Zijlmans, te Hoofddorp, W. Slob, te Hoofddorp. Tevens was aanwezig de heer A. Colijn, voorzitter der provinciale regelingscommissie te Amstelveen. ONGEVAL. De dekknecht G., werkzaam op een der sleepbooten in dienst bij de Zuiderzeewer ken, geraakte Zaterdag j.1. in de haven van Den Oever bekneld tusschen een sleeptros. De ontboden geneesheer dr. de Groot, constateerde dat de man eenige kneuzingen in de lendenen had bekomen en achtte overbrenging naar het zieken huis te Alkmaar noodzakelijk. Alhier doet zich ten huize van S. Kaan Pz. een geval van roodvonk voor. Aan de N.V. Nederl andsche Fabriek Ttu Werktuigen en Spoorwegmateriaal «Werkspoor" te Almsterdam is overwerk- vergunning verleend tot en met 25 Octo- ber a.s. voor het verrichten van montage- werkzaamheden aan de nieuwe schutsluis te Den Oever. OPTREDEN VAN HET GEZELSCHAP BOLTINL In „Ooneordia", de bioscoopzaal van den heer Bruul, te Hippolytushoef, werd j.1. Zondagavond door het Variétégezelschap Boltini een prachtvoorstelling gegeven. Eerst ging de bioscoopfilm „Maciste" de schrik der bandieten, groot drama in 5 acten. Daarna optreden van het gezel schap Boltini met een gedresseerde ponny, honden, duiven, toeren op het gespannen koord, gewichtheffen, enz., enz. De film zoowel als de voorstellingen werden aan dachtig gevolgd, vooral de variétévoor stelling trok groote belangstelling en waren de prestaties, welke op versehil- lend gebied verricht werden, schitterend. Een volle zaal genoot dan ook den ge- heelen avond van deze voorstelling. Door de afd. der Holl. Mij. van Land bouw zal alhier, op 17 September a.s., een tentoonstelling worden gehouden van rundvee, wolvee, varkens, paarden, pluim vee, enz., enz., en wel om de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef en op het land van den heer Dekker, terwijl men bij toe stemming van B. en W. in de voormalige O. L. School de land- en tuinbouwgewassen hoopt onder te brengen. Aan deze tentoon stelling wordt mede een verloting verbon den, welke op 18 Sept. plaats vindt, terwijl men op dien dag ook nog andere nader bekend te maken feestelijkheden hoopt te organiseeren. Zondagmorgen vond in de zaal van den Heer Wemmenhoven de algemeene ver gadering plaats van de bloemenvereeni- ging „Flora". De Voorzitter de heer O. Tijssen open de deze vergadering door alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Vervolgens werden door den secretaris de heer V. Koorn de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld, onder dankzegging aan den secretaris voor goede zorgen daaraan be steed. Daarna geschiedde rekening en ver antwoording van denpenningmeester.Door eenige van de aaawezige leden werden de boeken en daarbij behoorende besehei den gecontroleerd en goedgekeurd,onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn uitstekend beheer der financiën. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden n.1. de heeren G. Tijssen voorz. en S.Zo merdijk lid, (aftredend) werden" beide heeren bij acclamatie herkozen, welke herbenoeming door beiden aangenomen werd. Hierna kwam men aan het belangrijkste punt der agenda, n.1. bespreking tentoon stelling en vuurwerk. Met algemeene stemmen werd besloten ook dit jaar wederom een tentoonstelling in de kapel te houden en wel op 6, 7 en 8 September a.s. De opening zal geschieden des Zater dagsavonds 6 September om 8 uur. Voorts zullen zoo mogelijk nog meer dere feestelijkheden georganiseerd wor den, terwijl ook een vuurwerk afgestoken zal worden. Op voorstel van een der aanwezigen zullen eveneens des Zondagsmiddags voetbalwedstrijden georganiseerd worden Hiertoe zal een viertal vereenigingen uitgenoodigd worden. Getracht zal worden om in de onmid dellijke nabijheid van den Oever een ge schikt terrein te vinden. Mocht dit even tueel niet lukken dan zal gevraagd worden om de beschikking over het M.U.Z. ter rein te verkrijgen. Bij de rondvraag werden nog eenige aangelegenheden van onbelangrijken en algemeenen aard besproken, waarna niets meer aan de orde zijnde de Voorzitter met een toepasselijk woord deze geanni- meerde vergadering sloot. als badgast aan1 de Koog vertoefde, en die in zee plotseling ongesteld werd. Deze dame is naar Amsterdam vervoerd,de an dere zieken, die beiden aan de hier zoo veelvuldig voorkomende ziekte Blinde darmontsteking lijdende waren, zijn naar de ziekenhuizen te Den Helder en Alk maar vervoerd. MOND- EN KLAUWZEER. Op Texel komt thans geen enkel geval van Mond- en Klauwzeer meer voor. De aangetaste koe van den heer Bakker te Waalenburg is als hersteld opgegeven. De Rijksveearts deelde ons mede, dezer dagen een koppel schapen gecontroleerd te heb ben, die van deze ziekte verdacht werden. Bij onderzoek bleek echter, dat hier abso luut geen sprake was van Mond- en Klauwzeer. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van wolvee ter markt was Maandag nogal belangrijk, vooral werden veel lammeren aangevoerd. De groote aan voer van lammeren had op de prijzen hier van veel invloed. Oude schapen bleven duur, doch het eigenaardig geval deed zich voor, dat voor z.g. magere schapen bijna evenveel werd betaald als voor vette. Door den sterken grasgroei van dezen zomer verhandelt men graag mager vee, omdat de meeste vee houders met een overvloed van gras zit ten. De lammerenaanvoer was, zooals we boven reeds meldden, eenigszins gedrukt door den grooten aanvoer. De wolhandel was nog onbeteekenend. Rundvee werd zeer weinig aangevoeld.. De aanvoer van eieren aan de eierenvei- iing der ,,Pluimvee-Thinbouwroreeniging Texel W.A." gaat steeds in stijgende lijn. E!r heerscht 's Maandagsmorgens een ge weldige drukte in het veilingsgebouw, dat hoe ruim ook, alweer te klein blijkt te zijn voor den steeds grooter wordende aan voer. De veehouders en veekoopers waren door het fraaie weer van hedenmorgen uitgelokt, in grooten getale ter markt aanwezig om hun vee te verhandelen of zaken af te doen. De hevige regenval latei op den morgen bracht weer heel wat onge rief. TENTOONSTELLING. TENTOONSTELLING VET TEE. Bij de tentoonstelling van vet vee op 13 Sept. te Sehagen worden prijzen en pre-' mies uitgeloofd voor: 1. vette koeien, afge wisseld, 20, 10 en 5; 2. vette koeien met 6 breed© tanden 20, ƒ10 en 5; 8, vette koeien met 4 breede tanden 20, 10 en 5; 4. vette koeien met 2 breede tanden 20, 10 en 5; 5. vette schapen (6 stuks) 10 en 5; 6. vette lammeren (6 stuks) 10 en 5; 7. vette varkens, 10 en 5. Te Hillegersberg is aanbesteed het bou wen van een pension voor dames en hee ren „Huize St. Lidwina", met kapel, kli niek enz. Laagste inschrijver was N.V. Bouwbedrijf S. Overtoom Zn. te Seha gen, voor 233.100. Mej. P. A. Visser van Sehagen, onder wijzeres te Sint Maartensbrug, Zijpe, is Zaterdag te Haarlem geslaagd voor de Hoofdacte. NAAR TERSOHELUNGEN. Zondagmorgen is vanuit de haven te Oudesohild vertrokken het s.& „Marsdiep voor een pleziertocht naar Terschellingen, Waarschijnlijk tengevolge van het wissel vallig weer was de deelname aan deze reis niet bijzonder groot Het weer hield zich echter zeer goed, zoodat degenen die de reis meemaakten, volop genoten hebben. DRUK ZEEKENVERVOER. Zondag zijh niet minder dan drie zieken per ziekenauto met de boot naar elders vervoerd. Een der zieken was een dame die bier metselwerk in combinatie de heer H. Daalder; voor schilderwerk de heer Bremer en voor loodgieterswerk de heer P Oele. Voor perceel I was door allo inschrijvers den termijn van aflevering een maand later gesteld, dan de voorwaarden luidden. Het werk zal vermoedelijk den laagste inschrijvers gehund worden. VKREENIGLNGING „TEXEL" TOT De opkomst van leden ter algemeen© vergadering van bovengenoemde vereen, was Zaterdag j.1. niet evenredig aan de belangstelling, die onder de veehouders voor de T.B.O.-bestrijding onder 't rund vee aan den dag wordt gelegd; slechts een gering aantal leden was op den aangege ven tijd present De voorz., de heer C. de Wit, gaf in zijn openingswoord zijn teleurstelling te kennen over deze geringe opkomst, waar van naar spr.'s meening, de oorzaak ge zocht moest worden in de overweldigend drukke werkzaamheden in 't landbouwbe drijf. De vereen, bestaa t nog slechts één jaar, vervolgde de voorz., en reeds telt ze 153 leden en toch was de oprichtingsver gadering ook slechts door een 20-tal per sonen bezocht 't Bleek ons echter spoe dig, dat de veehouders in deze gemeente het zeer ernstig meenen met de gezond heidstoestand onder 't vee. Van alle zijden ontvingen wij direct medewerking. En dat er heel wat is gepasseerd in onze jonge Naar wij van bevoegde zijde vernamen zijn met den Inspecteur van de Veeartse- nijkundigen dienst besprekingen gevoerd over controle op het vee, dat voor de ten toonstelling zal worden aangevoerd zulks in verband met den invoer van vee, dat Mond- en Klauwzeer op Texel zou kunnen brengen. De aanvoer op de Tentoonstelling be looft veel grooter te worden dan bij de laatste Landbouwtentoonstelling het geval was, vooral voor de rubrieken „Rundvee" is de aangifte bijzonder groot» BELANGRIJKE VERBOETERING. Het gebouw, waarin de groenten- en fruithandel van dan heer A. v. d. Vis wordt gedreven, en dat gelegen is op den zeer gevaarlijken hoek Steenenplaats- Binnenburg zal geheel worden verbouwd. De hoek zal worden afgerond en geheel uit boogvormig glas worden opgetrokken, 't Gebouw zal een paar verdiepingen hoog worden. Voor 't zeer druk verkeer daar ter plaatse (autobotsingen zijn daar de orde van den dag) belooft dit een belangrijke verbetering te worden, terwijl de Steenen plaats er zeer door verfraaid wordt. UITSLAG AANBESTEDING. Daar, zooals we in dit blad reeds mede deelden, de vooruitzichten voor de a.s. winter voor de bouwvakken, in deze ge meente niet gunstig zijn, was de deelname groot aan de aanbesteding, die hier Maandag ten raadhuize gehouden werd voor de Tex. Elex. Mij. Aanbesteed werd het bouwen van een directeurswoning en twee dienstwoningen. Ingekomen waren de volgende biljetten: Perceel I. Timmerwerk. Direc- Dienst- teursw. won. Bakker en Koorn, Den Burg, J. van Wessem, id. J. W. Bakker, id. J. Drijver, Oosterend, Gebr. Schoenmaker, Den Burg, Perceel II. Metselwerk. L. Bruin en Zoon, Den Burg, 5300.— 3960.— O. Keijzer, id. Nie. Graaf, id. J. Trap, Oosterend, Perceel III. Loodgieterswerk. J. Kiljan, Den Burg, gecomb. f 1364 J. Agter, id, directeurswoning I 635.—, dienstwoningen f 498. J. Agter, id., ge combineerd, f 1125.— P. Oele, id., direc teurswoning f 564.50, dienstw. f 468,— Perceel V. Schilderwerk. P. Boon, Den Burg, diresteursw. f 1012. dienstwoningen f 868P. Boon id gecombineerd f 1870. J. Smit, id., dienst woningen f 840.—. J. O. Roeper. id f 5345.— f 4030.— 5160.— 4118.— „4949.— 8674.— 4650.— 3450.— 4495.— 3850.— 4837.— 3959.— 4600.— 3740.— 4287.— 4123.— vereen., zal1 U direct duidelijk worden uit het jaarverslag» dat de Rijksveearts, de heer Noordijk, dit jaar voor ons heeft ver zorgd. De secretaris, de heer O. Bruin, kan wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn. Verder deelde de voorz. mede, dat de vereen, feitelijk nog geen definitief be stuur bad; de heeren O. Bruin, A. Dros Dz. en Tb. Bakker wensebten ook een vaste bestuursfunctie niet te aanvaarden, zoodat voor het bestuur drie nieuwe leden in deze vergadering moesten worden ge kozen. Hierna volgde lezing van het jaarver slag; hieruit bleek, dat bij 153 leden in den afgeloopen staltijd 1971 runderen wa ren ingespoten, van wie er 816 reageerden op TJB.O., dat is ongeveer 16 pet. Er kwa men 8 lijders aan open T.B.O. voor; deze dieren werden geslacht de vereeniging ontving hiervoor f 60 per afgemaakt dier van het Rfifc. Verder gaven Rijk en Provnicie per in gespoten rund een subsidie van 1.10. De heer Th. Bakker, die als voorloopig penningmeester had gefungeerd, bracht thans verslag uit van zijn gehouden finan- tieel beheer; 't bleek dat Rijk en Provincie in totaal ruim f 2500 subsidie aan de vereen, hadd engegeven. De veearts ont ving voor ieder op T.B.O. onderzocht dier 1, vergoed; was hiervoor 1.10, waardoor de rekening sloot met een voordeelig saldo van 158.57. Van de leden was dit jaar nog geen contributie geheven. Daar ech ter het reglement voorschrijft, dat we contributie moet worden geheven, werd deze voor 't loopende jaar vastgesteld op 25 cent per lid; de statuten noemen een bedrag van 2J50. Daar Rijk en Provincie blijkbaar zelf geheel de administratiekos ten willen bekostigen, werd dit bedrag veel te hoog genoemd. Tot bestuursleden werden naast de zit tende leden (de heeren O. de Wit en L, Noordjjk) gekozen de heeren A. Keijser Rz„ R. Stoepker en A Commandeur. De voorz. deelde vervolgens mede, da' op voorstel van den Rijksveearts in een bestuursvergadering is besloten een be zoldigd secr.-penningmeester aan te wij zen, deze onkosten kunnen bekostigd wor den uit de 10 cent per onderzocht dier die extra aan de vereen, wordt vergoed; hier van zou men 5 cent aan den administra teur willen vergoeden; terwijl de Rijksvee arts persoonlijk daaraan gaarne nog wat wil bijdragen. De werkzaamheden bestaan in 't in duplo uitwerken der lfisten van behandelde koeien en het voeren van verdere administratie voor de vereeniging. De persoon, die hiervoor in aanmerking komt, moet iemand zijn die een duidelijk handschrift heeft, eenig verstand van ad ministratie en kennis van rundvee. dit onderzoek, ook in 't belang van de volksgezondheid, zeer in de hand; over t werk van den heer Noordijk mag men In Den Haag zeer tevreden zijn, zegt de voorz., persoonlijk heb ik hem bij bot onderzoek dikwijls gade geslagen; ook heb ik zijn werkzaamheden in zijn apotheok gezien, 't Geschiedt alles met de grootste accuratesse. De heer Noordijk deelde mede, dat hij bfi zijn werkzaamheden ook alle medewer king van de veehouders heeft ondervon den. Bij één boer echter, die zich had aan gegeven als lid van de vereen sprak de vrouw ook een ernstig woordje mee en werd hem belet zijn onderzoek In den stal ,e verrichten. Hierna werd de vergadering, met de beste wenschen voor de vereen., door den voorz. gesloten: Den Burg. OONUERT VAN TEXELSCH FANFA R EN OOR 1*8. Het concert, dat gisteravond te den Burg in het Park gegeven werd, slaagde thans geheel naar wensch. De politie hield de jeugd in bedwang en daar er bijna totale windstilte heerschte, kon volop genoten worden van de steeds beter wordende muziek van het corps. Een aanvang werd gemaakt met een marsch van den directeur, den heer Luehtenburg zelf. Als altijd viel deze pittige marseh met zijn mooi trio zeer in den smaakvervolgens werd gegeven de moeilijke Ouverture Héroïque Tervaete van Louis Gasia, deze werd correct ge speeld; de stemming was ditmaal over 't algemeen uitstekend. Als No. 8 word gegeven een mazurka, waarin een pittige bariton-solo voorkomt't nummer slaagde uitstekend, jammer dat het den bariton bespeler nog te veel aan durf ontbreekt een gedeelte van den mooien solo werd daardoor te zacht gespeeld, waardoor voor 't publiek de diepe tonen onhoor baar waren. Nog werden gegeven een fraaie wals van Strauss en de bekende ouverture Myriam* van E. Gaudefroy. 't Geheele programma slaagde uitstekend, 't Oorps is. o. i. onder leiding van zijn nieuweH directeur in zeer goede handen. teurswoning f 640.—. dienstw. f 560.—. Pereerl I en II. Directeurswoning ge- oombin. J. Daalder, Den Burg, f1888.—. Perceel I en II. Alle woningen geeomb. J. Daalder, Den Burg, f 16280. Perceel I en II. Dienstwoningen ge comb. H. Daalder, Oocksdorp, f 6800. N aar electr. werk was niet ingeschreven' Laagste inschrijvers waren voor dé directeurswoning de heeren Gebr. Schoen maker, timmerwerk J. Trap, metsel werk P. Oele, loodgieterswerk O Bremer, schilderwerk. Voor de dienstwoningen timmer- en De heer Noordijk vindt daarom den vee- verloskundige, den heer J. O. Kager, hier voor den meest gesehikten persoon; zon der hoofdelijke stemming werd de heer Kager voor deze stemming aangewezen. De Rijksveearts verzocht hierna den aanwezigen verslaggevers er de veehou ders eens extra op te wijzen, dat runderen, die gereageerd hebben op de inspuiting, extra gecontroleerd moeten worden Komt zeer dikwijls voor, dat gesloten I.B.O. plotseling open T.B.O. wordt. Dit is ook in het belang van den veehouder zelf, wanneer hij reeds de eerste dagen, dat open T.B.CJ. kan worden waargenomen de verschijnselen bfi een rund opmerkt, za et dier bfi verkoop veel meer opbrengen. Van I exel is een vette koe (open T.B O -lfi der) naar elders vervoerd, doordat'dê roe- houder er vlug bfi was werd 't dier bijna ge heel goedgekeurd en ontving de veehouder er nog 255 voor, imet de 60 subsidie van het Rfik was dit 805, dus zoo ongeveer de prijs die een gezond dier zou kunnen opbrengen» De verschijnselen die optreden, zfin in plaats diarrhee; verder zal de veehouder ook bfi een reageerend rund £at h6t hevi*6r begint begint te hoesten. De veearts kan dan kosteloos worden ontboden, die dan op Da wVP1Ü6UW»het dier controleert. De heer Bremer stelde de vraag of de onderzochte stallen ook in den komenden winter weder zouden worden onderzoek VECHTPARTIJ. In 't café van den heer Den Brave ontstond Zondagavond twist tusschen eenige personen, die na een bezoek aan 't strand gebracht te hebben, daar eenigen tijd vertoefden. De twist liep zoo hoog, dat een der aanwezigen met een biljartkeu werd afgeranseld, 't Relletje liep echter af, voordat de politie behoefde in te grijpen. VOLKSFEESTEN TE DEN BURG. Per convocatie is hedenavond de per manente feestcommissie te den Burg bijeengeroepen voor 't houden eener vergadering in »de Oranjeboom* te den Burg. Naar wij vernemen, is de com missie voornemens besprekingen te hou den over 't houden van een volksfeest te den Bnrg in de maand September, tevens bestaat weer het plan een autorit voor ouden van dagen te organiseeren. Prfns Hendrik Polder. AUTO VAN DEN DIJK GEVALLEN. Zondagmiddag reed de auto van de familie Wabeke in den P. H. Polder over den dijk, toen de auto kantelde over de op dien dijk gelegde rails voor kipkarren. De auto rolde van den dijk af. Een dame, die zich in de auto bevond, liep eenige verwondingen op. Een beenspier werd gescheurd. De overige inzittenden kwa men metjden schrik vrij. ElerlandL Het sdhfiht met de benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school te Midden- Ei erl and niet erg te vlotten. Eerst heeft de raad een onderwijzeres benoemd, die de benoeming niet aannam. Op de agenda voor de laatste raadsver gadering stond1 aanvankelijk ,3enoeming onderwijzers MMden-Eierland, doch dit punt werd later weer van de agenda afge voerd. Thans wordt opnieuw een oproep gedaan voor sollicitanten voor deze betrek king. Elspeet, 9 Augustus 1930. Zeer geachte Redactie. voor het onder- de Heldersche Beleefd verzoek ik U staande een plaatsje in Courant. In de vervGlgagenda van den Raad der Den Helder op Dinsdag 12 Aug. b, des namiddags 8 uur, gepubliceerd in het nummer van Zaterdag 9 Aug., treft men aan het punt: meerdere schoolruimte (Jomeniusschool. Het gemeentebestuur zegt hierin; De gemeente is wettelfik verplicht twee loka- lon te verschaffen en heeft' toegezegd( 2KS» tegenstelling met de door het schoolbestuur bedoelde „apparaten") in beschikbaar te °P Dlnsda» 8 Juni. des na middags 4.14 uur een onderhoud ten raad- ï?,ïaate tusschen den burgemeester, Van onderwiis eenerzfids en Sa? P^^meester en den secretaris van net schoolbestuur anderzijds, waarbii do burgemeester woordelijk zeide: „U krijgt ïuL 1September n.s. de 'beschikking over 1°? ^ho°} n" Dat later moei- op de Rfiksveeai^i^het'TBfT T*"

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11