GEMENGD NIEUWS de ooeaanvlucht van costes en bellonte. Uitgesteld. Ernstig auto-ongeluk. Ernstig verkeersongeluk bij Vinkenbrug. Hoog water. De aardbeving in Italië. De cycloon bij Napels. Vreeselijke ramp. De Oce aanvlucht van Costes en Bellonte van Parijs naar New-York is uitgesteld ■wegens de ongunstige weersgesteldheid. Alle voorbereidingen voor het vertrek waren getroffen. Binnenland. VERDRONKEN. Een 6-jarig jongentje uit Amsterdam, da te Noord-Scharwoude bij familie lo geerde is Vrijdagmiddag in de Ringvaart geraakt en verdronken. Vrijdagavond is uit de Neuernasiche- vaart het lijkje opgehaald van het 9-jarig zoontje van den heer 0. Hof te Kromme nie. 's Middags was het kind van huis gegaan. Het is vermoedelijk te water ge raakt en verdronken. Het twee-jarige zoontje van den land bouwer T. Andeweg te Strfjen is Vrijdag middag in een onbewaaktoogenblik in een sloot nabij de woning geraakt en ver dronken. MISHANDELING. Zaterdagnacht is tusschen twee slagers knechts in de Laagstraat te Eindhoven een twist ontstaan, waarbij weldra naar het mes werd gegrepen. J. v. H. trof hierbij A. V. zoodanig in den buik, dat deze bloedend ineen zakte. De man werd naar zijn woning in de Doekstraat over gebracht; de dader werd door de politie aangehouden, doch na verhoor op vrije voeten gelaten. Later heeft V. in het ziekenhuis een operatie ondergaan, en na afloop van deze behandeling bleek er levensgevaar te bestaan. De politie heeft toen opnieuw v. H. gearresteerd en hem ter beschikking van de justitie gesteld. Twee dooden. Gisterochtend reed op de Ter Aarsche Zuwe onder de gemeente Vinkeveen het echtpaar Zuiddam,dat eenmanufacturiers- zaak te „Breukelen dreef, per auto van Vinkeveen naar Breukelen. In de bocht nabij de zgn. Oude Bonte Koe, raakte de eehtgenoote van den beer Zuiddam, die deD auto bestuurde, de macht over baar stuur kwijt, waardoor de auto in de sloot die langs de Zuwe ligt, reed. De beer Z. werd levensloos opgehaald. Toen men zijn vrouw tenslotte bad be vrijd, gaf zij nog teekenen van leven. Zij werd bij den veehouder van W. bin nengebracht, waar zij eenige uren later aan haar verwondingen overleed. POGING TOT SMOKKELARIJ VAN WAPENS EN OPIUM. Naar Het Volk verneemt, heeft de douane-recherche Zaterdagmorgen aan boord van bet van Hamburg te Amster dam aangekomen stoomschip „Aldabi" een goede vangst gedaan. In een moeilijk be reikbaar deel van het schip werden als smokkelwaar aangetroffen tien revolvers, duizend patronen, alsmede 9 K.G. ruwe opium. In verband met deze vondst werd de Chinees Wo-ha gearresteerd. Mogelijk volgen in verband met deze poging tot smokkelarij nog'meer aanhoudingen. NOODWEER BIJ TERNEUZEN. Vrijdagavond is tijdens een onweersbui de bliksem in de landbouwschuur van A. Dees D.Jzn. nabij Terneuzen geslagen. De schuur, die geheel gevuld was met onge- dorsoht graan brandde af. De landbouwer kon zijn paarden nog tijdig uit den stal halen. De belendende gebouwen bleven ge spaard. De motorspuiten uit Terneuzen en Sluiskil hebben den brand gebluscht. Tijdens deze onweersbui, die gepaard ging met een hevigen wind, zijn met een roeiboot uit de haven naar den op de reede van Terneuzen liggendien zeelichter „Sido" vier leden van de bemanning uit gevaren. Even buiten de haven sloeg de roeiboot om. Drie mannen wisten zwem mende aan land te komen. De vierde is niet meer gezien en dus vermoedelijk ver dronken. DREIGENDE DIJKDOORBRAAK BIJ NIEUWERSLUIS. Uit Nieuwersluis wordt aan Het Volk gemeld: Het hooge water, ten gevolge van den zwaren regenval der laatste dagen, vormt een ernstige bedreiging van den Loos- drechtschen polder. Er zijn reeds enkele gaten geslagen in den Mijnd!erschen dijk. De militaire politie is met man en macht werkzaam om de gaten met zakken zand te stoppen. Reeds een 20-tal huizen zijn ontruimd. Het water, dat een hoogte van 68 A.P. bereikt heeft (de gemiddelde stand is 40 A.P.) is over den rijksstraatweg ge stroomd. VALSCHE BANKBILJETTEN IN OMLOOP. Er zijn valsche bankbiljetten van twin tig gulden in omloop. In den rechterhoek ontbreekt het watermerk en aan de lin kerachterzijde bij de dagteekening de naam van de maand. Verder is de witte rand om het getal 20 zeer gebrekkig ver zorgd, betgeen trouwens gezegd kan wor den van de geheele afwerking. Ook de kleur der valsche biljetten is lichter dan die der echte. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Te Venhuizen, bij Enkhuizen, is Zater dagmiddag op een onibewaakten overweg de 50-jarige P. uit Venhuizen door een trein overreden en op slag gedood. De machinist had de voorgeschreven hel- en fluitsignalen gegeven, welke door P., die hardhoorend was, zeker niet zijn gehoord. OPSPORING VAN TWEE INBREKERS VERZOCHT. Gevaarlijk tndivtdluen. De commissaris van politie te Leiden verzoekt opsporing van H. Weiz, geboren 25 Nov. 1903 te Werder en van J. Zink, geboren 26 Nov. 1896 te Neurenberg. Zij vertoefden 30 Mei 1.1. onder valsche namen hier ter stede en hebben toen ingebroken bij den heer Paridon op den Haagweg. Bij hun ontdekking hebben zij getracht den agent, die hen achtervolgde, neer te schie ten. ZWEMMER VERDRONKEN IN DEN AMSTEL. Zondagmiddag tusschen 2 en half drie was de 28-jarige kantoorbediende H. J. U. uit Amsterdam in den Amstel, onder Ouderkerk, aan bet zwemmen. Hoewel U. een geoefend zwemmer was, kwam hij door onbekende oorzaak plotseling te zinken. Men ging aan het werk om den drenkeling op te halen en ook de politie van Ouderkerk werd gewaarschuwd. Na eenigen tijd slaagde men erin het lichaam van tJ. op te halen. Geruimen tijd was men bezig met te trachten het bewustzijn van den drenkeling op te wekken. Na 2V» uur werken bleken de levensgeesten echter te zijn geweken. Per auto van den Amster- damsohen G. G. werd het stoffelijk over schot van den Ongelukkige naar het Wil- helminagasthuis te Amsterdam vervoerd. AANRANDING OP HET STRAND TE ZANDVOORT. De dadler gearresteerd. Zondagmiddag is het strand te Zandvoort in opschudding gebracht door de aan houding van een man. Een heer, die vroeger werkzaam was bij de politie te Zandvoort en thans als badgast daar vertoefde, had dezen man reeds eenige Zondagen op verdachte wijze zien ronddolen op het stille strand, even ten noorden van het Grand-Hötel. Zon dagmiddag tegen 6i uur ontdekte hij den man opnieuw. Hij hield hem in het oog en zag, dat de man op niet nader aan te duiden wijze een 7-jarig meisje in bad- costuum trachtte aan te randen. De heer snelde toe, waarop de man aan denhaal ging. Hij werd echter spoedig door boven bedoelden heer en iemand in badcostuum gegrepen. Hij verzette zich heftig, doch met behulp van eenige andere personen werd hij overgebracht naar den politie- strandpost, achtervolgd door een groote, verontwaardigde menigte. De man werd aan de politie overgeleverd, welke hem naar het politiebureau overbracht. Op het bureau gaf hij op te zijn de 48-jarige A. H. uit Binnenwijzend (N.-H.), zonder vast beroep, meestentijds werkzaam in het landbouwbedrijf. OPSPORING VERZOCHT. De burgemeester te St. Maarten ver zoekt opsporing, aanhouding en voor geleiding van een persoon van het vol gende signalement: 40—50 jaar oud, lang, tenger postuur, donker uiterlijk, gele gelaatskleur, klein zwart snorretje; gekl. zwarte of donkere overjas, grijze pet, witte klompen, berijdt een oud heeren rijwiel zonder kettingkast. Hij gaf zich te Eigenburg, onder de gemeente St. Maarten, uit voor een bekend lotenver- kooper, deelde aan een vrouw mede dat haar man van hem 1 lot bad gekocht, waarop een prijs van 40.000 mark was gevallen; hij verzocht haar f 6 te geven voor onkosten en overhandigde haar 40.000 mark aan waardeloos oorlogsgeld. IN FEESTSTEMMING. Zaterdagnacht reed een auto, waarin twee in feestelijke stemming verkeerende mannen zaten, in woeste vaart door de hoofdstraat van Arnhem. Nabij het Land van de Markt schijnt de bestuurder het stuur te zijn kwijt geraakt, en in groote vaart reed de wagen het trottoir op, botste eerst tegen de pui van den goud smidswinkel van den heer Erwig, welk pui werd vernield, en vervolgens moest het filiaal der Uniemaatschappij het ont gelden. Van dezen winkel werd een groote spiegelruit vernield. Hierna is de auto nog tegen een groote schutting ge reden. Eerst bij de Walstraat kon de bestuurder den wagen doen stilstaan. Een jongeman werd aangereden en op het politiebureau verbonden. Tegen den bestuurder is procesverbaal opgemaakt. Een tram op een woonwagen geredien. De uit twee wagens bestaande tram van de Gooische Trammaatschappij een motor wagen en een bijwagen, naderden giste ren uit de richting Amsterdam met snelle vaart Vinkenbrug. Uit dezelfde richting kwamen twee achter elkaar rijdende woon wagens. De voorste wagen, waarin zich man, vrouw en zeven kinderen bevonden, passeerde zonder ongelukken de trambaan op de belling bij Vinkenbrug om zich naar de nabijgelegen standplaats op een open terrein te begeven. Onmiddellijk volgde de tweede wagen, een vrijwel nieuw voertuig, door één paard getrokken, ter wijl een tweede paard naast den wagen liep. Bestuurder was de 18-jarige Geus Bouwe, sinds drie maanden gehuwd. Zijn eehtgenoote bevond zich in de zgn. woon kamer van het voertuig. Klaarblijkelijk heeft de bestuurder van de tram gedacht, dat de wagen de tram baan gepasseerd kon zijn, voor hij ter plaatse was. Het kwam echter geheel anders uit, want juist was het paard de tramrails overgestoken, toende tram tegen den woonwagen op botste. Stukken hout vlogen in het rond en wat er nog van den woonwagen over was, werd over een ruimen afstand meegesleurd. Bouwe was bij den eersten stoot van den wagen geslingerd en bleef bewuste loos liggen. Zijn eehtgenoote was met de overblijfselen van het voertuig mee- geschoven, maar kwam, wonderlijk ge noeg, enkele oogenblikken later onge deerd onder den kap van den woonwagen te voorschijn. Bouwe had een hersenschudding; hjj werd per particuliere ziekenauto naar het burgerziekenhuis te Amsterdam over gebracht. Het paard, dat voor den wagen geloo- pen had, bleek beide aehterpooten ge broken te hebbenhet dier is later op plaats afgemaakt. De bestuurder van den motorwagen had door glasscherven sne- ken aan het hoofd gekregen. De hooge stand van die Vecht Uit Weesp schreef men Zaterdag: Hier is de Vecht de laatste vier-en- twintig uur 16 cM. gestegen: de stand is nu 63 N.A.P. Al is voor de omliggen de polders de stand niet zoo verontrustend als in het laatst van 1928, omdat de waterkeering verhoogd is. voor hen, die binnen den dijk wonen, is de toestand haast even erg. Op de Ossenmarkt, die gedeeltelijk blank staat, drong het water de huizen binnen, zoodat de bewoners met al hun hebben en houden naar boven moesten. Het verkeer te water tusscben Amsterdam en de Vecht langs Weesp ligt reeds bij 40 -|- N.A.P. stil. Zondagmorgen een gunstige wending. Flinke hulp van militairen. Uit Nieuwersluis schrijft men: De voor dezen tijd van bet jaar onge kend hooge waterstand van de Vecht op Vrijdag en Zaterdag heeft Zondagmorgen gelukkig een wending ten goede genomen. De peilschaal, welke Vrijdagmiddag bij Nienwersluis 0.53 -j- A.P. aanwees, toonde 'snachts een stijging van het water aan tot 0.70 en Zaterdagnacht zelfs tot 0.78 X A.P. Een dergelijke waterstand *be- teekent vosr Nieuwersluis en omgeving en tenslotte voor de geheele Vechtstreek groot ongerief voor de bewoners en ge vaar voor overstrooming en doorbraak van de dijken, met al de mogelijke ge volgen daarvan. Aan den Mijndenschedijk stond het water 20 tot 30 centimeter in de huizen en moesten de bewoners hnn toevlucht op den zolder zoeken. Het leegscheppen van de woningen, waarmee velen Zaterdag en 's nachts bezig waren, bleek een waar monnikenwerk te zijn; ofschoon velen dammetjes om hun woningen hadden aan gelegd, stroomde het water telkens weer naar binnen. Voor den dijk zelf bestond eenig ge vaar, vooral in verband met den sterken N.W. wind. De toestand vertoonde in het algemeen hetzelfde beeld als in November 1928; toen was de hoogste waterstand nog ongeveer 15 centimeter meer, maar was de stijging in langzamer tempo gegaan, zoodat voor ophooging en versterking meer tijd beschikbaar was. Op vele plaatsen spoot het water aan den binnenkant van den dijk te voorschijn, als gevolg van de vele mollengaten, en het kostte groote moeite, deze lekkages te stoppen. Evenals in 1928, is het ook nu weer voor een groot deel aan de militairen van het depót politietroepen te danken geweest, dat de Mijndensche polder voor overstrooming is gevrijwaard gebleven. Onder leiding van den commandant, kapitein J. J. Vermeulen, hebben onder officieren en manschappen met grooten ijver van Vrijdagnacht tot Zondagmiddag onafgebroken doorgewerkt tot versterking en ophooging van den dijk. Ruim 3000 zandzakken, door den burgemeester van Loosdrecht bij het rijk aangevraagd, hebben deze militairen gevuld en op de bedreigde plaatsen aangebracht; tevens werden dammen aangelegd langs den straatweg Utrecht—Amsterdam, welke anders op verschillende plaatsen zou zijn overstroomd. Men schreef Zaterdag uit Barneveld: Tengevolge van de aanhoudende stort regens is de Barneveldsche beek buiten haar oevers getreden, waardoor in deze gemeente honderden bunders land onder water zijn gezet. Hierdoor heeft de toch reeds doorweekte oogst nog meer te lijden. Uit Purmerend: Het water, opgestuwd door den Z.W. wind, staat zoo hoog, dat de kaden langs de Where geheel blank staan. Door den hoogen was van de ringsloot van den Overweerschen Polder zijn de woningen aan het Molenplantsoen geheel onder- geloopende bewoners zijn op de ver diepingen gehuisvest. Bij den Over weerschen Polder staat het water precies tot de kruin der dijken. Het polderbestuur waakt dag en nacht, teneinde zwakke plekken direct te kunnen versterken. Het betere weer van Zondag heeft In- tusschen bet gevaar van overstroomen voor een groot gedeelte weggenomen. EEN 100-JARIGE De weduwe G. Driessen-Janssen te Leeuwen-Maasniel vierde gisteren haar iOOsten geboortedag. ONGELUK MET EEN LIFT. Een doode. In hotel Suisse in de Kalverstraat te Amsterdam waren gisteravond twee lift- jongens, ongeveer 18 jaar oud, aan het spelen, Een van hen, die in de lift was, waarvan de deur niet was gesloten, drukte plotseling op den knop. Do lift kwam daardoor in beweging, waardoor de andere jongen, O. K. genaamd, tus schen de lift en vloer bekneld is geraakt. Hij was op slag dood. De brandweer heeft het ïyk van K. moeten verwijderen. MOTORFIETS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee dooden. Zondagavond 10 uur heeft te Breyel een ernstig motorfletsongeluk plaats ge had. De slagersbediende Jacobs en zijn verloofde, mej. Mulder, op de duo ge zeten, beiden uit Venlo, zijn in volle vaart tegen een boom gereden. Beiden waren op slag dood. INBRAAK Voor 4500 costuums gestolen. Bij de Oonfectie-Industrie, voorheen Julius Strauss, op de Keizersgracht 132 te Amsterdam, heeft men zich Zaterdag nacht toegang verschaf t door opensluiting. De inbrekers hebben ongeveer 200 cos tuums gestolen, ter waarde van ongeveer f 4500.—. Buitenland. De aardbevln gsramp ln het ge bied van Napels eischte 5000 dooden en 8000 gewonden. „Het Volk" schrijft: De „Populaire", ons Fransch partij orgaan, publiceert een brief uit Napels, waaruit blijkt, dat de fascisten inderdaad den omvang van de aardbevingsramp in het gebied van Napels hebben verzwegen. De briefschrijver heeft zelf een onderzoek ingesteld en komt tot de volgende tragi sche balans van deze verschrikkelijke ramp5000 dooden (de offlcieele cijfers spraken van 2000), 8000 gewonden, 13.000 ingestorte huizen, 161 totaal verwoeste dorpen. Een provincie zoo groot als Bre- tagne en rijker dan de Póvlakte, is totaal verzwolgen En dat in minder dan één minuut, in precies 45 seconden. Men heeft deze verschrikkelijke cijfers verzwegen, want het jaar VII van het fascisme mocht in de oogen van de we reld niet door een ramp worden geken merkt. 13 dooden en 20 gewonden. De cycloon, die boven Napels heeft ge woed, heeft, naar thans kan worden vast gesteld, groote schade aangericht Der tien personen werden gedood, terwijl twintig ernstig gewond werden. ZES PERSONEN VERDRONKEN. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat op het Kallapesimeer in de nabijheid van Kuopio in Finland een ernstig ongelijk is gebeurd. Een plezierjacht met zes pas sagiers sloeg om. Toen een in de nabij heid gelegen stoomschip te hulp kwam, was het jacht reeds gezonken en waren alle opvarenden in de diepte verdwenen. AUTO TEGEN TREIN BIJ KOPENHAGEN. 3 personen gedood. Niet ver van Kopenhagen is Zondag middag een auto bij een onbewaakte over weg in botsing gekomen met een trein. Van de Inzittenden werden 8 gedood, terwijl een 5-jarig kind, dat eveneens in den auto zat, er met ernstige verwon dingen het leven afbracht. ONGELUKKEN IN DE BERGEN. In Vorarlberg is een toerist uit Steglitz, die een rotswond wilde beklimmen, naar beneden gestort en daarbij om het leven gekomen. Eenige dagen geleden is een groepje toeristen van een Alpenclub vertrokken naar de Greinerhuette, doch daar niet aangekomen. Een hulp-êxpeditie is uit gezonden, aangezien men vreest, dat het gezelschap een ongeluk is overkomen. Een expeditie, die 3 dagen geleden ver trokken is om een Enge'schmar., die niet terug is gekomen, op te sporen, moest onverrichter zake terugkeeren. Zeven dooden en talrijke ge wonden. Ter gelegenheid van het Eucharistisch Congres, dat Vrijdag te Zagreb (Kroatië), geopend werd, werd Zaterdagavond een groot vuurwerk afgestoken op het sport terrein Ooncordia. Daarbij heeft een ont zettend ongeluk plaats gehad. Nabij het sportterrein loopt een spoor dijk en daar zich een menschenmenigte van 60.000 personen bijeenbevond om naar het schouwspel te kijken hadden verschei den duizenden belangstellenden zich op den spoordijk opgesteld, ten einde het vuur werk beter te kunnen zien. Plotseling suisde een goederentrein uit de richting Belgrado aan en reed op de menschen menigte in, die dermate geboeid was door het vuurwerk, dat zij het naderen van den trein niet had waargenomen. Zeven personen werden op slag ge dood en niet minder dan 140 gewond o.w verscheiden kinderen. Twaalf gewonden verkeeren in levensgevaar. MYSTERIEUSE SABOTAGE TE LEMBERG. Lemberg,de hoofdstad van Oost-Galizlö, is gisternacht vier uur lang van de buiten wereld afgesneden geweest. Onbekende daders hebben gelijktijdig alle telefoon- en telegraafdraden doorgesneden, als mede de draden, die naar de spoorweg signalen loopen. Slechts aan een toeval is het te danken geweest, dat twee trei nen niet op elkaar zijn geloopen. In de Poolsche bladen wordt verklaard, dat men vermoedelyk wederom te doen heeft met een geval van sabotage van de geheime Oekralnsche militaire orga nisatie of van de communisten. Volgens de bladen moet de politie tot nu toe reeds 21 Oekrainers gearresteerd hebben. DE KINDERVERLAMMING TE BOEKAREST. Te Boekarest maakt men zich ongerust over het toenemende aantal gevallen van kinderverlamming, die een zeer ernstig beloop hebben en vaak binnen 48 uur met den dood eindigen. Tot dusverre zijn zes doodelljke gevallen voorgekomen. Een groot aantal kinderen tusschen 7 en 9 jaar ligt in de gasthuizen. DE PETROLEUM-BRAND TE MORENI De thans bijna twee jaar durende petro- leumbrand in Moreni, in Roemenië, die den laatsten tijd wat was verminderd, woedt sinds eergisteren met hernieuwde hevigheid. Uit de diepte klinkt een dof gerommel. De. deskundigen verklaren, dat een nieuwe oliebron door het vuur is aange tast en dat men een nieuwe uitbarsting kan verwachten. DE MOORD OP DEN GEESTELIJKE TE DUCFfEKOW. De moord op den 58-jarige geestelijke Kappel, die in den nacht op 2 Juli j.1. door inbrekers werd doodgeschoten, is thans ppgehelderd. Op 15 Juli werd te Rostock iemand aangehouden, die twee revolvers bij zich bleek te hebben en twee inbraken had gepleegd. Op grond van persoonsbeschrijvingen vermoedde de re cherche dat hij wellicht de dader was van den moord te Duchorow (bij Stetttin). Na geruimen tijd in het huis van bewa ring te zijn verhoord, waarbij hij alles ontkende, gaf de man ten slotte toe me deplichtig te zijn aan het misdrijf. Hij is een 20-jarige Rus en heet Alexander Krugow. Begin Juni was hij met een zekere Heller of Hiller bij Gdingen hei melijk de grens overgekomen en had met dezen het land onveilig gemaakt. Beiden hebben niet minder dan 20 inbraken ge pleegd. Ook te Ducherow drongen zij een woning binnen en even later „vervoegden" zij zich in de pastorie, die zij geheel doorzochten. Zij werden echter door den geestelijke ontdekt en maakten zich na den geestelijke te hebben gedood, uit de voeten zonder iets mede te nemsn. Zijn medeplichtige is eenige dagen later zijn weegs gegaan en is waarschijnlijk in de richting Hamburg vertrokken. Naar deze wordt thans gezocht. EEN OPLICHTER EN ZIJN SLACHTOFFER. Met spanning wordt een proces tege moet gezien, dat Vrijdag voor de recht bank in Charlotenburg begint. Verdach ten zijn de koopman Plathow en z'n vrouw. Plathow is de zoon van den gewezen directeur-generaal der rijksspoorwegen in het district Koningsbergen. Hij was jaren geleden naar Berlijn gegaan. Hij slaagde er spoedig in het vertrouwen te winnen van den geheimen Oberregie- rungsrat Georg Weiss, van het rijks- patentamt. Hij vertelde Weiss, dat hij verbonden was aan een groote bank en op zeer gunstige wijze geld kon plaatsen. Weiss vertrouwde hem zijn gansche ver mogen van 70,000 mark toe. Plathow be kleedde in werkelijkheid een onbedui dende functie bij een Berlijnsche bank. Het geld van Weiss werd door hem ver kwist. Hij zorgde er steeds voor, dat Weiss de hem beloofde rente uitbetaald kreeg. Toen Weiss op zekeren dag de waarheid vernam, werd hij door een be roerte getroffen en overleed kort daarop. De villa van Weiss kwam onder den hamer en werd door Clara Zetkin, de bekende communiste, gekocht. Mevr. Weiss was ten slotte zoo on- voorzichtig om het weinige, dat haar overbleef, aan Plathow toe te vertrouwen, nadat hij haar had wijs gemaakt, dat hij door een zaakje alle verliezen weer goed kon maken. Ook dit geld werd verbrast. Plathow heeft verder een aannemer uit Spandau voor 7000 mark opgelicht. MOORDAANSLAG OP EEN CONSUL. Naar uit Oporto gemeld wordt, is er op den Braziliaanschen consul, De Mello, een moordaanslag gepleegd. De consul is met een revolverschot in de borst ster vend opgenomen. Bijzonderheden over de motieven van dezen' aanslag en den persoon van den dader ontbreken. HET RAADSELACHTIGE GEVAL. Het raadsel van den dood van dén ln- dustriëel Nathan, die tuschen Hamburg en Berlijn uit den trein is gestort en over reden, wordt steeds moeilijker. Tot nu toe heeft men aangenomen, dat hij alleen in de coupé was, doch uit de langdurige ver hoeren van het treinpersoneel Is geble ken, dat er nog een reiziger in de bewuste coupé heeft gezeten. Het is echter onmoge lijk een beschrijving van hem te krijgen. Naar de Berliner Zeitung am M. wil weten, heeft deze onbekende getracht Nathan geld af te persen. Toen de groot- industriëel geen uitweg meer zag, is hij uit den trein gesprongen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3