UIT DE WIJDE WERILD TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN DINSDAG 19 AUGUSTUS 1930 Zomertijd. De feestavond van het Stedelijk Muziekkorps. Salon Mans handen, Tip-Toppen (3X4 c.M.) per 1/1 doz. en Cabinettoto II.—. Fotokaarten per doz. en Salonfoto 12.—, 12.50 en f4.—. ATELIER EISELIN (Maandags en Donderdags gesloten). Licht op voor alle voertuigen: Dinsdag 19 Aug20.47 uur. V\ oensdag 20 20.45 Onze stadgenoot, de heer G. Moens, leerling vani den Gemeentelijken cursus voor Oude Talen, slaagde de vorige week voor het te Utrecht gehouden Staatsexa men A (toelating tot de Universiteiten). Onze stadgenoot, de heer Joh. Ree, slaagde te 's-Gravenhage voor de akte Nj. (Nijverheidsonderwijs). Van de prijsvraag „Water en Wol ken", voorkomende in het veertiendaagsch fotoblad „Focus", behaalde onze stadge noot, de heer j. Nauta, den 8en prijs (bronzen Focus-plaquette). OPENING SPEELTUIN. Op Zaterdag 30 Augustus des middags 2 uur heeft de opening plaats van de Spedtuinvereen „Helder". ORGELBESPELINGEN FEIKE ASMA. 5e Bespeling Woensdag 20 Aug. 1030, 8.159.15 uur. Men schrijft ons: Daar de orgelbespelingen, gegeven door den heer Feike Asma, in de Geref. Kerk alhier, zeer in den smaak van het publiek zijn gevallen, heeft het comité besloten, deze concerten gedurer.de de maanden Augustus en September niet meer om de veertien dagen, doch wekelijks te geven. Onderstaand programma bevat enkele verzoeknummers, o.a. de nummers 2, 4 en 5. Wij laten hier het programma volgen: 1. Fantasie ia Toccatavorm orer Psalm 24 Cor Kee. 2. Sonate I (in Trievorm) J. S. Bach. a. Allegro mqderito. b. Adagio. c. AllegTO. S. a. Scherzo (8e Sonate) b. Pastorale (ie Sonate) A. Guilmant. c. Préludio (3e Sonate) 4. Marche funèbri et Chant Séraphique (Doo- denmarsch en Engelenzang) A Guilmant. 5. Toccata (Se Svmphonie) Ch. M. Widor. 6. a. Scherzando O. Dienel. b. Vox-Célerte L. Batiste. 7. Lied met va iaties Feike Asma. CONCERT ORANJE HARMONIE- KAPEL. Bovengenoemde vereeniging hoopt Donderdag 21 Augustus een concert te geven in 't J ulianaplantsoen, aanvang 8.30 des wn., onder leiding van den heer A. Haanstra. 1. Koraal, 2. Vortus Nobilat, Marsch M. Guillaume 3. Lustpél. Ouverture de Keler Bela 4. Emblcussante. Solo pour Clarinet. E. Mullot 5. Le Diamant Noir. Ouverture F. Popy 6. Fantasie uit 1'Opera Faust Gounod 7 Hoog het Vaandel Mariniers. Marsch A. Haanstra De nuumers 4 en 5 op veelvuldig verzoek. Door de benoeming van den heer A. Ilaanstra tot kapelmeester der Rotter- damsche Harmonie, is dit het laatste con- rt da4 door hem met bovengenoemde vereeniging zal worden uitgevoerd. Daarna komt onze vereenl-gln" onder leidine van haar nieuwbenoemden direc teur, den heer J. O. H. Dol, ex-staf muzi kant en directeur van de „Schager Har monie. VEREEN. PENSIOENBELANG. De Vereeniging „Pensioenbelang" te (Den Helder, in vergadering bijeen in nex Militair Tehuis, Spoorstraat, op den löen Augustus, besloot tot het aannemen van de volgende motie: DE SCHOONHEIDSKONINGIN VAN CAGLIARI. Vaz Dias meldt: Met gp-oote voldoening vertelt oren te Rome het verhaal van een schoonheidswedstrijd, die eenige dagen geleden gehouden moet zijn op het bad- strand van Oagliari op Sardinië. De hee- ren van de jury hadden de deelnemende schoonen in elegante badcostuumpj-ea voor zich laten paradeeren en defileeren, trokken zich vervolgens terug om een c slissing te nemen. Toen zij terugkwa men zag het in spanning wachtende pu bliek, dat de jury een jonge Sardinische menie meevoerde. De heeren verklaar den, dat dit paard het schoonste vrouwe lijke wezen was, dat zij tijdens den schoonheidswedstrijd hadden gezien. De wijze, waarop de deelnemende dames zich hadden gekleed had hen aanleiding ge geven, tot dit sarcastische besluit over te gaan. Een Fransch blad merkt op, dat de zedelijke heeren, die zich zoo aan de kleeding der dames geeërgerd hebben, h*e-l wat meer vertrouwen in hun eerlijk Gelezen het Koninklijk besluit inzake de regeling van bijslag aan de z.g. oud- gepensionneerden, spreekt hare verontwaardiging uit over het daarstellen van een zoodanige regeling, die spot met alle moreel© rech ten en verzoekt het bestuur van boven- genoemde Vereeniging, met alle hun ten dienste staande middelen, den strijd voor de verbetering van het lot der oud- gepensdonnieerden voort te zetten; verzoekt deze motie ter kennis te brengen aan de volksvertegenwoordi- ging en roept de hulp in van alle dag en weekbladen, deze motie in1 hunne or ganen te willen doen opnemen, en gaat over tot de orde van den dag. Ter gelegenheid van het 40-]arlg bestaan. Het was eivol in „Casino", en geen wonuer, oe gewone concerten van het Ste delijk trekken al een massa publiek, laat staan dus deze avond ter gelegenheid van liet 40-jarig bestaan van het corps. De stemming was, als altijd, opperbest. Doch voordat wij. met den avond zeif beginnen moeten wij eerst even het voor spel releveeren. De heer D. J. Snaphaan, de eenig over geblevene der oprichters van het korps, en die het alzoo 40 jaren trouw gediend neeit, werd met muziek van' zijn huis ge naaid en naar „Casino" gebracht. Om circa half acht marcheerde het Ste delijk van het Stationsplein af en begaf zich door Keizerstraat en Vosstraat, maar ue Breewaterstraat, waar de heer Snap haan woont. Voor zijn huis werd eerst een u.arjui gespeeld, waarna de heer Snap haan z^n eonxgenoote zich in een auto ueguven eu zoo achter het korps aan, naar „Lasaiio" reden. Dit zal wed een van de weinige keeren zijn geweest, dat het Ste delijk door de straten marcheerde zonder dat de heer Snaphaan zelf medeliep. Omstuwd door een flinke menigte Begaf men zich naar „Casino", waar de voor zitter den stoet opwachtte. Daar werd de heer Snaphaan weer actief lid, want even later zat hij op het toomeeL Wij zeidien reeds, dat het bezoek en de stemming best waren. Hoe kon dat pok anders. Van de tafeltjes waren er verscheidene gereserveerd voor besturen van diverse vereemigingen en genoodigde personen. Het bestuur van „Winnubst" had de aar dige attentie in hun korps-uniform te ver schijnen. Geheel vooraan was een tafeltje gereserveerd voor de familie van den heer Snaphaan. Onder die aanwezigen merkten wij op den directeur van de Marinewerf ir. Bijl met zijn echtgenoote, verschillende raads leden, alsmede de wethouders Bok en Smits. De heer Biersteker was met den heer' Fijiting van Walsem namens „Hel- der's Belang" aanwezig. Verder waren er verschillende perso nen, die de geschiedenis van heit Stedelijk hebben helpen maken, de oud-voorzitters, de heeren De Jonge en Groen, en de oud secretaris, de heer J. Engelsdorp Gaste laars; de heer Groen was speciaal uit zijm tegenwoordige woonplaats voor het feest overgekomen; oude liefde roest niet Telegrafische gelukwenschen waren in gekomen van: den eere-voorzitter, den heer Van Loo, die wegens uitstedigheid den feestóvond niet kon bijwonen, van het bestuur der afdeeling Den Helder van den C.B.P.T.T., van het bestuur van „Dorcas", van den heer D. Makelaar uit Den Haag, van de f amilies Oost—in de Weij uit Arn hem en van den heer Toon de Hoogh uit Delft. Bericht van verhindering hadden gezon den: de oud-beschermheer oud-burgemees ter Houwing, de vioe-admiraai, de burge meester, de gemeente-secretaris, de direc teur der Gem.-Arbeidsbeurs, de heer Jb. ter Hali, de heer Eylders, de Marine-Sport- vereendging, de heer J. Esselman, de di recteur van gemeentewerken, de directeur van „Winnubst", de commissaris van po litie, de inspecteur- van politie, het „Hel- der's Fanfarekorps", de zangver. „Kunst aan het Volk", mevr. DekkerKlik en de heer O. Kruk (oud-lid). Toen het doek gehaald werd, werd het korps met een luid applaus begroet. Hier na verkreeg de tegenwoordige voorzitter, de heer Jb. Bruin, het woord. heid hadden gewekt, wanneer zij niet eerst door hun zitting nemen in de jury aan het concours hadden medegewerkt. ONGEVALLEN OP DE AMERIKAANSCHE OVERWEGEN. Sinds enkele jaren voeren de Ameri- kaansche Spoorwegen een campagne om het Amerikaansche publiek minder roeke loos te maken bij het passeeren van de spooroverwegen. Het blijkt thans, dat deze C.C.C. Cam- paigp (Cross Crossings Cautiously Cam- paign) resultaten begint op te leveren. Er gebeurden n.1. in de Ver. Staten op de overwegen in de eerste vier maanden van dit jaar niet alleen minder ongeluk ken, dan ooit in de overeenkomstige periode sinds 1925, doch ook toont het aantal dooden en gewonden een verminde ring. Deze vermindering is te merkwaar diger, indien men in aanmerking neemt, da; sinds 1925 het aantal automobielen met 33 pet. vermeerderde. In de eerste vier maanden van dit jaar gebeurden er op de overwegen 1643 onge vallen, waarbiji 643 menschen den dood vonden en 1908 gewond werden. In 1925 gebeurden in dezelfde maanden 1467 on gevallen, met 587 dooden en 1660 gewon-1 den. Deze heette alle aanwezigen namens het Stedelijk Muziekkorps hartelijk welkom, in het bijzonder den heer en mevrouw Bijl, den heer Monhemius en verder alle hoof den van vakken in particulieren, rijks- en gemeentedienst. w Spr. hoopte, dat iedereen een recht ge- noegelijken avond mocht hebben en gaf daarna een overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling van het Stedelijk Muziek korps, wat wij reeds eerder in ontze cou rant hebben opgenomen. De heer Bruin bracht dank aan de besturen, die het korps gehad heeft en noemde de namen van de drie beschermheeren, de heeren Oortgij- zen, Houwing en Driessen. Wij zijn nog zoo gelukkig, aldus spr., dat wfj nog in ons midden hebben een van de oprichters van ons korps, n.1. den heer Snaphaan, die gedurende 40 jaar zijn beste krachten aan het korps heeft gegeven en die thans nog optima forma blaast. Hij heeft een groot aandeel in het werk ge had. We kunnen zeggen, dat we ons best hebben gedaan, w;j zijn nu tot de hoogste afdeeling gepromoveerd, de superieure af deeling, waarin we een tweeden prijs heb ben behaald. Dat is mede te danken aan het onvermoeide werken van den heer Snaphaan en spr. gelooft de tolk te zijn van het geheele korps, als hij hem van harte gelukwenscht en hij is er trotsch op hem en de zijnen namens het geheele korps te mogen feliciteeren en hoopte, dat hij nog tot in lengte van dagen- de kracht van de vereeniging mocht zijn. Spr. bood hem namens het korps een fraaien leu ningstoel aan, niet tot toeken, dat voor den heer Snaphaan de tijd is gekomen om te gaan rusten, maar opdat hij het zich bij zijn studie gemakkelijk kan maken. Aan mevrouw Snaphaan werd een bouquet bloemen overhandigd. Een en ander werd eenige keeren door een daverend applaus onderbroken, en da heer Snaphaan moest natuurlijk direct den stoel even1 probeeren. Aangedaan dankte hij voor de betoonde hartelijkheid, waarna hij zich tot het korps, speciaal tot de jongeren richtte, en de hoop uitsprak, dat zij evenals hij het had gedaan, voor de vereeniging pal zouden staan. De heer Bruin hierna weder het woord verkjjgende noemde nog enkele pioniers, die 25 27 jaar voor de vereeniging werk zaam zijn. Het zijn de heeren Grooff, K. Bruin-, Broekhulzen en Flens. Men heeft gemeend ook dezen leden een bewijs van sympathie te moeten geven, al is het wei nig, het is uit een goed hart. De voorzitter overhandigde elk der heeren een kist sigaren en hoopte, dat zij het voorbeeld van den heer Snaphaan zouden volgen. Hiermede was nummer één van het pro gramma geëindigd, waarna er gelegenheid was om het jubileerende korps geluk te wenschen. Van deze gelegenheid werd door velen gebruik gemaakt. Daar waren: de -heer Bok namens het Gemeentebestuur, de heer Biersteker namens „Helder's Belang", de heer Heijblok, secretaris van „Winnubst", de heer Van der Waal, secretaris van de „Oranje-Harmoniekapel", de heer Leewens namens „Helder's Mannenkoor", die te vens een persoonlijk woord als musicus sprak, de heer Schellinger, voorzitter van „O.K.K." en de onder-afdeeling „Hygiëa", ae heer W. Buter, penningm. der zang- en reciteerver. „Harmonie", de heer Geus na mens de zangver. „Morgenrood", de heer De Jonge, secretaris van „Onderling Be lang", de heer Riekwel, namens de Geref. zangver. „Hallelujah", een broer van den directeur van '„Casino", die namens de di rectie van „Casino" het korps geluk- wenschte, en tot slot de heer Monhemius, die hartelijke woorden aan het korps wijdde niet namens de een of andere cor poratie of vereeniging, maar toch even en passant namens de algemeen© en christe lijke Oranjevereeniging complimenteerde. Al deze personen spraken hartelijke woorden van hulde voor het korps, waarin de directeur, de heer Pa'la, ruimschoots deelde, en dankten voor de steeds onder vonden medewerking, ook de heer Snap haan werd natuurlijk gelukgewensoht. En al deze vereenigingen boden een bloem- stuk aan, zoodat er op het tooneel een ware barrière van de prachtigste bloemenman- Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel Stakman Bossestraat 69. Telefoon 514 DE UITROEIING SOORLOG DER BENDEN VAN CHICAGO. Zes moorden in vier-en-twintig uur dit nieuwe record werd Vrijdag gevestigd te Ohioago en omgeving. Het was de bende van Mo-ran, den groeten tegen- stanedr van den thans „in ruste zynden" smokelkoning Al Capo-n-e, die dit „succes" boekte. Het eerste slachtoffer was een der voornaamste handlangers van Al Capone, de in de onderwereld welbekende Joe Gk> vingo, die, toen h ijopstraat liep ta Ro-x- fort een- voorstad van Chlcago, gedood werd door de kogels van een machine geweer dat uit een pas-seerenden auto op hem gericht werd. Op 6 M. afstand van hem stond een agent, die o-p den auto vuurde, doch de daders konden ontkomen. In den loop van den dag werd een andere aanhanger van Al Capone, Lanny Vall-on, door een kogel gedood, toen hij een café wilde bin nentreden. DUIVELSEILAND ONTVLUCHT. De Times meldt uit Trinidad, d-at daar Vrijdag negen mannen aangekomen zijn, die van de Fransohe strafkolonie op Dui velseiland ontvlucht waren. Zij hadden tien dagen doorgebracht in een open boot den stond opgesteld, zooveel zelfs, dat de heer Snaphaan zijn nieuwen stoel wat ach teruit moest schuiven om ruimte te maken. De heeren Houwing en Ter Hall hadden eveneens een bloemsuk gezonden, terwijl ook het Leger des Heils voor bloemen had gezorgd, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. Nadat de heer Bruin allen bedankt had, die op eenige wijze van hun sympathie hadden doen blijiken, werd met de uitvoe ring van het muzikale programma be gonnen. Met het oog op den velen tijd, die de opening en het feliciteeren in beslag zou den nemen, was het muzikale gedeelte van het programma niet al te groot gemaakt. Het bestond slechts uit vier nummers, de Jubileum-marsch, door den heer Pala, op gedragen aan het Stedelijk -Muziekkorps, Dichter und Bauer van Suppé, Trés Jolie, een wals van Waldteuffel, en Hulde aan den Vrede, een marsch van P. J. v. Abee- len. Het programma werd natuurlijk door de gebruikelijke toegift gevolgd. Het ge heel werd goed afgewerkt, vooral het twee de nummer werd mooi vertolkt. Eigenlijk al te gauw was het einde van de muziek daar, dioch dit was noodig, daar er nog meer op het programma stond. Let traditioneele tooneelstukje zou dit keer niet doorgaan. Ter variatie had men nu den humorist Nabarro, oftewel Bolletje uit Amsterdam geëngagéerd, die, door den heer Hoppenbrouwer op de piano begeleid (zij leken wel wat op elkaar) eenige komi sche nummers, afgewisseld door een onkel serieus liedje, ten beste gaf. Bolletje had er slag van om met het pu bliek om te gaan, zelden hebben wij het publiek zoo enthousiast hooren medezln- gen als thans het geval was. Toen het ln zijn voordracht te pas kwam een beetje aangeschoten te zijn, zat de halve zaal mee te hikken. Werkelijk een goede ge dachte van het bestuur geweest dezen humorist te engageeren. Na het optreden van den heer Nabarro werd de avond nog met dansen- voortgezet; soms nog door den humorist onderbroken. Het is een zeer geslaagde avond geweest en we gaan nu vol moed naar het halve eeuwfeest. De heer Bruin bracht voor het dansen nog dank aan de directie van het „Casino"- gebouw voor de verleende hulp, aan den heer Heijdanus voor de afgestane palmen en planten, aan de pers voor het steeds ten dienste staan van de kolommen van haar courant en aan de politie voor de keurige wijze waarop zij steeds de orde bij de diverse gelegenheden handhaaft Wy eindigen met den wensch voor den steeds voortdurenden bloei en groei van ons Stedelijk en wij hopen, dat het korps op den ingeslagen weg moge blijven voortgaan, dat steeds nieuwe tropheeën aan het vaandel gehecht zullen worden en dat alle leden de energie van den heer Snaphaan en andere oude-garde-leden mo gen hebben. OOMITE KANAALWEG— LOODSGRACHT. Men schrijft ons: Op aansporing van zyn wakkeren voor zitter, den heer K. Zeeman, heeft boven genoemd comité aan den vooravond der aanstaande Oranjefeesten weer eens ver gaderd. Dit comité toch is, sedert het verre gende lustrumfeest van ons Instituut, nog steeds in 't bezit van ongeveer f 100. goed rentegevend belegd op onze Nuts- spaarbank, en van voldoend materiaal voor verlichting van zyn stadsdeel. Waarvoor kan dit alles nu beter be steed, dan voor de viering van den vijf tigsten verjaardag der Koningin langs de boorden van ons nooit volprezen Heldersche Kanaal tusschen Post- en Mosterdbrug. En zoo komt hier dan op 80 Augustus a.s., behoudens hoogere goedkeuring, eene zeldzaam sckoone verlichting giorno onder de welluidende tonen van ons aller beste muziekcorps, dus op den Zaterdag avond, die de eigenlijke feesten vooraf gaat, terwyi voor Maandagmorgen 1 Sep tember een wedstrijd met hindernissen voor jeugdige fletsjijders op 't programma staat. Jongens, gaat je vast oefenen en vraagt vooraf nadere inlichtingen, naast van tien meter lengte. Zes dagen na hun ontvluchting sloeg hun boot om in een storm en twee hunner, door uitputting verzwakt, kwamen om in dte golven. (De overigen wisten- de boot weer overeind te krijgen en bereikten ten slotte in ultge- putten toestand Trinidad. Daar zijn zij dadelijk in hechtenis genomen. De gou verneur van Trinidad heeft zloh met dien van Cayenne in verbinding gesteld. De mannen waren gestraft met een balling schap van vfli jaar tot levenslang. EEN GEFINGEERDE JUWEELEN DIEFSTAL. Begin Juli werd, naar destijds is ge meld, in het hotel Imperial te Karlsbad een -opzienbarende diefstal gepleegd' ten nadeele van een Amerikaansche millio- naire, C. B. Hymans. Een nachtelijk gevel toerist ontvreemdde haar juweelen ter waarde van 96.000 dollar. De politie stelde een uitgebreid ondor- z?e^ ,in' arresteerde een paar personen die zij; later weer moest loslaten, maar kwam ondanks de uitgeloofde vorstelijke belooning niet veel verder. Alleen kon zij eenige dagen geleden de identiteit van den vermoedeliiken dief vaststellen, dien een kamerbuur van de Amerikaansche Casino, voor jelui training in de goeie richting. Daar voor dit alles de aanwezige con tanten niet toereikend zullen zijn, stelt het comité zich voor, over eenige dagen in zijn stadsdeel een lijst te presenteeren, die overal natuurlijk spontaan en enthou siast zal worden ontvangen. En nu nog mooi weer, opdat niet ander maal storm en regen de schoon® opzet doen mislukken. PLEIZIER TRELN NAAR AMSTERDAM. Hedenmorgen vertrok om half acht een pleiziertrein naar Aimsterdaxn, waarvan 854 menschen gebruik maakten. 269 2e en 585 8e klas passagiers werden naar de hoofdstad vervoerd, waar ze een dagje door zullen brengen. Laten we hopen, dat er niets voor regenverzekering behoeft te worden uitgekeerd. GOEDKOOPE TREIN NAAR OOSTER BEEK-LAAG, ARNHEM EN NIJMEGEN. Op Woensdag 27 Augustus zal een goedkoope trein loopen naar Oosterbeek laag, Arnhem en Nijmegen. De prijzen voor heen en terug bedragen van Den Helder tot en met Heer Hugowaard 2e kl. 5.25, 3e kl. 8.75. De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aantal, vangt aan Woensdag 20 en wordt "©slóten Dinsdag 26 Augustus 1930, ten 15 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zyn uitgegeven. Heenreis: Den Helder vertrek 5.46, Anna Paulowna 6.—, Schagen 6.12. Aan- l komst Oosterbeek Laag 9.58, Arnhem 10.05, Nijmegen 10.04. Terugreis: Nijmegen vertrek 19.06, Oos terbeek Laag 19.27, Arnhem 19.42. Aan komst Schagen 28.18, Anma Paulowna 28.25, Den Helder 28.39. Deelnemers kunnen zich door bemidde ling der Ned. Spoorwegen tegen regen verzekeren. PER „E.S.O.NA." NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN EN WIERINGEN. Morgen, Woensdag, zullen zeker weer velen van de gelegenheid gebruik maken om wat van de groote en grootsohe werken te zien. Het weer is wat beter en op het oogenblik gaat de barometer weer omhoog. Bovendien doet men verstandig het op gemaakt vacantie-program maar af te wer ken. Gewoonlijk valt het mee, zooals b.v. vorige week, toen de thuisbiyvera beslist ongelijk hadden. De passagiers waren weer opgetogen, niet alleen over de be langwekkende dingen^ welke te zien wa ren, maar ook over het zeetochtje, dat on danks de woelige golven door de buiten gewoon vastliggende boot voor allen een genot waa Morgen zal de directeur van „Esona", de heer Veüthuijs, op de heenreis aan boord een kleine causerie houden en aan de hand van eenige luchtfoto's een beeld trachten te geven van -het plan en de vor deringen van het werk. Voor nadere byzonderheden verwijzen wy naar de beden geplaatste advertentie. LANG GEWACHT.... Eindeiyk na een week of zes was de eerste mooie dag weer gekomen en het trof, het was Zondag, ergo de exodus naar het strand begon weer. De tenten, die juist aan het beschimmelen waren) werden uit hun omhulsels gehaald. Hoewel het natuurlijk nog niet overvol was, waren er veel strandbezoekers, die het een genot vonden na zooveel dagen gevangenschap er weer eens uit te kunnen vliegen. En dat was wel noodig. Zes weken thuis gezeten, wel af en toe weer om een wandeling te maken, maai- in 't geheel geen strandweer. Een vorigen Zondag stonden er nog wel een paar tentjes, die ondanks den regen bleven staan, maar dat waren kampeerders en enkele gehardem, die toch niet het ware pleizler van strand hadden. Wel probeerden zij zooveel mogeiyk den moed erin te houden. Zoo nam een gezel schap de geheele tent op en liepen- ze met z'n tienen er onder, om droog te blijven, weg. Een pracht van een vacantdefoto zou dat geweest zyn. over het dak van de hotelverandah üao zien maroheeren. Thans heeft de zaak ©en sensationeels wending genomen. De politie te Karlsbad werkte samen met die van Berlijn, en werd door deze ervan in kennis gesteld, dat zy in 1925 een geval bij de hand had gehad, dat als twee druppels water geleek op het jongste in Karlsbad. Ook in Berlijn wer den Miss Hymans een paarlenoolliar, twee briljantringen en nog een paar sieraden afhandig gemaakt. Doch toen de hotellier ernstig werk van de zaak wilde maken, verliet_ het_ slachtoffer Berlijn, na de brie- ven, die zij reeds met de verzekerings maatschappij over schadevergoeding had gewisseld, te hebben vernietigd. De politie van Karlsbad is thans, ook op grond van ander materiaal tot de slotsom gekomen, dat de diefstal in zooverre gefingeerd was, dat de man o-p het verandahdak wel niet veel goeds in den zin zal hebben gehad-, doch verschrikt werd door het openen van een vensterraam door den kamerhuur en vluchtte dat Miss Hymans echter van deze kans heeft gebruik gemaakt om een juweelendiefstal voor te wenden. Gelhk destijds Berlijn, verliet zij ook nu na het gebeurde weldra Karlsbad. Detectives van de verzekeringsmaatschappij zoeken haar thans te Parijs.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5