Huidjeuk. Het nieuwe Licht! Wieringen. Zangver eenlglng. rijkspostspaarbank k. nutsspaarbank Visschersvereeniging „D. E.T.V." Maar nu was dat anders. Het bezoek was weer goed. „Dennenheuvel en bet Badhuis hadden weer flink wat te doen, wat ook wel noodig is na den tegenslag. De wind was echter nog wat schraal, reden waarom er maar betrekkelijk weinig ba ders waren. Juist toen wij op strand waren werd de op een na laatste roode zwemton aan land gebracht, zoodat er nu nog maai een getuigt van de daadwerkelijke pogin gen van het gemeentebestuur om het. ba den aan ons strand veiliger te maken. Maar al doende leert men. Een verblijdend verschijnsel is, dat ons strand weer begint aan te groeien. Wan neer men sommige vaste punten vergelijkt met eenigen tijd terug, valt een aardige verliooging waar tö nomen. Het zal even- wel nog lang duren voor wijl de duinen voor het badhuis weer terug hebben, als wij ze ooit zullen weerzien. Voor de badgasten was het ook goed weer. Wat een ongunstigen indruk moeten zij hier niet van Huisduinen krijgen met dit weer. Ann: Zeebad Huisduinen de taak dat zij toch terug zullen komen en dat zal ook wei, over het algemeen is men hier zeer "tovrodon Laten wij hopen, dat bet weer zoo blijft CIRCUS SCHNEIDER GEARRIVEERD. Hedenochtend ca. acht uur is het Circus Schneider hier gearriveerd. Een ontzag lijke rij wagens voert dit Circus met zich mede, en op elke wagen staat met groote letters te lezen 100 Lions, Löwen, Leoni, hèt attractienummer van het Circus. On der de gewone belangstelling van de jeugd vond een en ander plaats. W'at wij misten en wat altijd een speciaal cachet aan de bedrijvigheid verleent, dat waren de olifanten. Hier waren zij door tractors ver vangen. Ook alweer mechanische tegen over dierlijke kracht, waarbij de laatste het weer heeft afgelegd. Om ongeveer kwart voor negen reed de eerste wagen de veelading af en wanneer men bedenkt dat hedenavond het geheele programma wordt gegeven, krijgt men respect voor de geweldige organisatie die hier achter zit Van haast of zenuwachtig heid is niets te bemerken en toch gaat alles zijn gang. De eerste wagen werd met gejuich door de jeugd ontvangen. Die zal vandaag niet bij het Circus vandaan zijn te slaan. Gelukkig dat het vacantie is. Een vliegmachine van „de Kooy" kwam ook even kijken en werd met belangstel ling door de Duitschers gadegeslagen. In de wagens brulden de leeuwen. Wan neer het mooie weer aanhoudt, zullen zij zich weer in de Sahara wanen, wat het programma zeer zeker ten goede zal komen. Het is anders geen kleinigheid honderd van die dieren. Woensdag vinden twee groote voorstel lingen plaats. De middagvoorstelling be gint precies om 2 uur. Ook 's middags het geheele avondprogramma. Kinderen on der de 12 jaar betalen 's middags hafve prijzen. De avondvoorstellingen beginnen regelmatig om 8 uur. De zeer bezienswaardige dierenten toon stelling, met de groote leeuwenfarm en het groote schildpaddenpark, zoomede de 600 dieren uit alle werelddeelen, zijn dage lijks vanaf 10 uur ter bezichtiging ge opend. AUTO-BOTSING. ingelegd f 197.514,67 en terugbetaald f 194.010,68. Derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald f 3.503,94. Gedurende het tijdvak 1 Januari 31 Juli van dit jaar werd In het geheel ingelegd f 1.325.608,43 en terugbetaald f 1.152.596,03, zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegddanterugbetaaldf 173.012,40. Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang v.d. jaar *1-534.678,83 klom dientengevolge tot f 1.707.691,23. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Juli 224. in het tijdperk 1 Januari—81 Juli van du jaar werden totaal 949 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. De lediging in den loop van Juni van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 3.843,31. In het tijdvak 1 Januari—81 Juli van dit jaar werd totaal in de busjes f 21.585,80 bespaard. Zoo ja, dan zal de wereld zich gaan gevoelen als op den morgen, dat de zon, na dagen en weken regen, weer schijnt aan helderen hemel en het al overziet met een glanzende licht. Robinson. Na regen komt zonneschijn 1 Het was vreugdevol op den Zondag. Na al de somberheid trof het dubbel de zon weer te zien gloeien over zee en land en het genot daarover was daardoor niet dubbel, doch zeer veelvoudig. Het was als een openbaring, omdat er reeds een zweem van gelaten berusting over ons was gekomen, die ons langza merhand er mee had vertrouwd gemaakt, dat het den volgenden dag toch wel weer »niks gedaan* zou zijn. Maar zie, daar scheen de zon vroolijk over het landschap en het zien daarvan wekte een vreugdlge jubelstemming in ons en al waren we geneigd nog even de sombere regenstemming te herkauwen, we hadden toch gauw in de gaten, dat de zon ons daarmede voor het lapje hield en ons met zijn glunder lachend aanschijn maar bleef aanstaren. Van den weeromstuit hegin je dan ook te lachenje voelt de plooien van gram schap langzamerhand wegtrekken en eindelijk is het niets dan een blijde lach die om je mondhoeken en in je oogen dartelt. Dat vermocht de zon te bewerken en en aan dien Invloed kan zich zelfs de starste Nurks niet onttrekken. Het was een uitbundig feest van kleu ren en lichtsprankeling. Het daverde van licht en tinten en het was alsof alles een reinigingsbad had ondergaan en de schil der met zijn verfkwast alles een kleurig pakje had aangetrekken Zoo'n aanblik brengt je gedachten op heel ander terrein. Zonder dat je den struisvogel wil uithangen, die immers de dreigende gevaren niet wil zien, wordt je geest opgemonterd als de zon haar warme scheuten strengelt om de aarde. Je moet al in een erg donker hoekje gedrongen zijn als je daarvan de koeste ring niet ondergaat. En die koestering hebben we wel wat noodig. Alles sehijnt strijd te ademen. Alles schijnt neergehaald te moeten worden; niets schijnt er meer te mogen blijven staan.| De aarde rommelt en gromt; de natuur bast en huilt, volken dreigen met de vuisten; werkgelegenheid ontbreekt en werkconflicten zweven als flikkerende meteoren aan het maatschappelijk fir mament. Zaterdagmiddag, om ongeveer half vijf, Overal rijzen de tariefsmuren als heeft op den hoek Van Galenstraat— I zwammen in het bosch, die het welige Krugerstraat een autobotsing plaats gehad, hout aantasten en zullen doen vermolmen. Op de j.L Zondag te Kolborn—Barein- genhom gehouden gymnastiekwedstryden won in do afd. dainos-driokanip haidloo pen, de dames-afdeeling Wieringen den 8on prijs, verguld zilveren medaille. DE HEVIGE REGEN. Vanwege den stortregen der laatste da gen en het hoog tij zeewater, waardoor niet gespuid kon worden, staat de Marske polder geheel onder water, ja zelfs de rij weg te Noardburen stond er onder. Zoodra het zeewater zakt hoopt men het overtol lige water te loozen. DE „DRIEHOEKSMEISJES''. De „Driehoeksmeisjesf' arriveerden Maandagavond weer te Den Oever na een verblijf van een week in het kampeerhuis der V.V.V. te Nijverdal. De meisjes hadden het met het weer niet bijzonder getroffen, dooh dank zij de mooie omgeving hebben zij zich uitstekend geamuseerd en zij waren vol lof over het verblijf in het kampeerhuis. „LAND IN ZICHT". Naar wij vernemen, zullen de repetities van deze zangveroeniging op 5 September a.s. weder een aanvang nemen onder lei' ding van den heer J. Schoustra. NIEUWBOUW. Aan de Hofstraat tegenover den Gester- weg is de firma D. Bakker Zn. te Den Oever begonnen met den bouw van twee burgerwoonhuizen. BLOEMENVEREEN. «FLORA". Eenige dagen geleden meldden wij, dat de vereeniging „Flora" zou trachten voot de te houden feesten, waaraan ook voetbal wedstrijden verbonden zijn, een geschikt terrein ter beschikking te krijgen. Men is met deze pogingen niet geslaagd. De Ver- eeniging van M.U.Z.-personeel bleek ech ter genegen haar terrein aan den Malger- weg voor dat doel te willen afstaan. MOND- EN KLAUWZEER. Een autobus van den heer Heeman reed in laatstgenoemde straat, in de richting van' den Huisduinerweg. Uit de Van Ga lenstraat kwam een luse-auto. Waarschijn lijk hebben de chauffeurs elkanders sig nalen niet gehoord, met gevolg, dat een botsing onvermijdelijk: was. De luxe auto reed de autobus in den flank aan. De autobus bleek bestand tegen deze botsing en de passagiers kwamen dan ook met den schrik vrij. De luxe-auto kwam er minder goed af en werd ernstig beschadigd. Over de schuldvraag zullen we ons niet uitlaten, de politie zal een en ander zeker onderzoeken. IN VROOLIJKE STEMMING. Zaterdagnacht reed een auto over de Kerkgraoht. Aan het gezang uit den wa gen te hooien, bleken de passagiers nogal in vroolijke stemming te verkeeren, mis schien te vroolijk, want op een gegeven oogenblik werden de "bewoners van de Kerkgracht uit hun slaan opgeschrikt door het rinkelen van glas en een slag op de straat. De auto was in hotsing gekomen meteen lantaarnpaal en deze, die niet tegen een dergelijke omhelzing bestand bleek, bezweek en stortte ter aarde. Om twee uur 's nachts had een ijverig gemeentewerkman de brokstukken opge ruimd en den stroom afgesloten, zoodat des Zondagsmorgens niets anders te zien was dan een afgebroken lantaarnpaal. Opgave betreffende het postkantoor Den J li 1930° Z^Q k^an*00r over de maand Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 64.015,88 en terug betaald f 86.535,26 derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 22.619,38. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 41. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal ^e£rnag van f 1200,00 en afgeschreven f 8800,00 Derhalve méér in- dan afge schreven f 2600,00. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 2. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1 over de maand Juli 1930. Op spaarbank boekjes werd ln den loop der maand Niemand weet een uitweg in den chaos. Sterk krijg je den indruk, dat de boel wat gaande wordt gehouden; het loopt zooals het loopt en het gaat als met den zakenman, die zijn winkel opent en sluit en zijn klantjes bedient, maar die als spook ziet zweven het oaafwendbare faillissement. Dan duikelt de boel in elkaar en de curator komt om het zaakje te redderen. Wie zal de groote curator zijn om het aanstonds failliete zaakje te redderen? Nieuwe banen zullen moeten worden gezocht om de zaak weer goed te laten marcheeren. Welke lichtende gestalte zal er ver schijnen, die weer orde kan brengen in den chaos? Eenmaal heeft het Groote Licht ge schenen. Nog gevoelen wij daarvan eiken dag de weldadige warmte en koesterin gen, hoe we het soms pogen, het schijnt of we zelfs niet in staat zijn een electroon tje van dat Groote Licht te kunnen vast houden. En al bezitten we daarvan een elec- troontje, toch schijnen we niet in staat te zijn zelf daarvan kracht te doen uitgaan, opdat ook anderen van d&t machtige licht iets kunnen deelachtig worden. Wel weten we wetenschappelijk oecono- misch veel, maar al dat oeconomisch weten blijkt niet ln staat de débacle tegen te houden. Naast dat wetenschappelijk weten, zal iets anders moeten ontstaan. In de eerste plaats zal moeten komen het geestelijk streven en op het tweede plan het ma- teriëele. Nu is het juist omgekeerd en aan alle kanten blijkt het vast te loopen. Allen voelen we ons omstrengeld door het materiëele spinneweb, waaraan we ons niet kunnen ontworstelen, al voelen we ons aangeraakt door een electroontje van het Groote Licht. Zal de kracht geboren worden, die ons uit den chaos weet te voeren? Of zweeft die kracht reeds over de aarde? Als men het oor te luisteren legt, dan hoort men nieuwe klanken uit jonge monden. Wij ouderen hebben moeite die klanken te verstaan. Ze zijn van een anderen toonaard dan die wij hebben vermogen te leeren verstaan. Hun toe komstmuziek is minder gebaseerd op het materiëele en resonneert meer od het geestelijke. i Isdat nieuwo licht, die nieuwe kracht bezig zich te nestelen in de poriën van hen, die straks de wereld hebben te besturen Onder het yee van den Heer Adr. v. d. Wella in den polder Waard Nieuwland is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. VEEL AN IMO. Van de Wieringer visschersvloot zullen 31 vaartuigen deelnemen aan de vloot revue tijdens de Zuiderzeevisscherijten- toonstelling te Enkhuizen. VERTREK ONDERWIJZEND PERSONEEL. De onderwijzeressen Mej. K. J. Duijvetter en Mej. M. G. Dekker hebben hun ont slag gevraagd uit hun betrekkingen te H'hoef en Oosterland, in verband met hun benoemingen resp. te Hengelo en te Amstelveen. DIPHTHERIE. In het gezin van den heer W. Mulder te Westerklief is een geval van diphtherie geconstateerd. OVERWERKVERGUNNING. Aan de N.V. Holl. Beton-Mlj., uitvoer ster van werkzaamheden voor den bouu van sluis IV in den Wieringermeer, is voor het tijdvak 18 Augustus tot en met 13 December 1930 overwerkvergunnlng verleend, geldende voor pl.m. 60 mannen en voor 10 uur per dag en 65 uur per week. INLIJVING. De dienstpl. der lichting 1930 B. Bakker zal op 27 Augustus a.s. te Den Helder worden ingelijfd bij de Zeemacht; de dienstpl. P. Keijzer va« dezelfde lichting op 3 October te Amersfoort bij het 21e Reg. Infanterie. In de maand Juli zijn ter secretarie alhier 18 groote jachtakten afgegeven. Er blijkt dus nog wel liefhebberij voor de jacht te bestaan. WEGENVERBETERING. In verband met het feit dat doos de Gemeenteraad van Wieringen nog steeds geen definitieve oplossing is verkregen voor het verbeteren van het wegdek Hippolytushoef—Oosterland en de weg door de vele regens in zulk een slechten toestand verkeerde als nimmer te voren kunnen wij thans met voldoening oonsta- teeren dat er een verbetering in wordt aangebracht. Onder leiding van den Heer O. J. Bosker worden thans de vele kuilen in den weg aangevuld met een taaie leem- stof welke per vrachtauto's aangevoerd wordt uit de Polder Waard-Nieuwland. Tevens wordt de leem vermengd met scherven basalt. Met een zwaar rollend betonblok wordt dit in den weg gewalst. Hoewel dit een tijdelijken maatregel is juichen wij de maatregelen van het gemeentebestuur ten zeerste toe en hopen dat de onderhandelingen welke het ge meentebestuur met diverse firma's voert over het nieuw te maken wegdek met succes zullen worden bekroond. Spoedei schande vergadering. J.l. Zondag 17 Augustus had in Hötel Lont, te Hippolytushoef, een spoed- eischende openbare vergadering plaats van de visschersvereeniging »D.K. i.v.« Aanwezig waren 84 leden. De voorzitter, de heer J. Tijsen Jzn., opent met een hartelijk welkom de vergadering, maar uit zijn misnoegen dat de opkomst niet grooter was, daar er heel wat te be spreken viel dat wel in het voordeel den visschers kon zijn. Tevens zegt voorzitter den leden der -vereeniging dank voor net cadeau, hem geschonken bij zijn 8;>-jarig huwelijksfeest. Het doel van deze vergadering lag in het feit, dat het bestuur van »D.E.T.v.«, althans een paar afgevaardigden, in do aigeloopen week, op het verzoek van net Hoofdbestuur, naar Amsterdam moesten om tegenwoordig te zijn op de buiten gewone vergadering van de samen werkende visschersvereenlgingen, welke gehouden werd in «Krasnapolski*. Deze vergadering was belegd in ver band met het vertoonen van een film door de Generale Commissie te Amster dam, welke de titel draagt van »Watnu*. Zulks in verband met de drooglegging der Zuiderzee. Deze film gaf aan de voordeelen, welke er voor den visschcr weggelegd zijn wanneer de Zuiderzee droog wordt. Tevens dat nog jonge vis schers doorgingen met hun beroep en niet uitkeken naar iets anders, hetgeen toch noodzakelijk was. Stemmen gaan uit de vergadering op, dat op andere Zuiderzeeplaatsen meer van de Generuie Commissie gedaan kan worden gekregen dan hier, maar daar schijnt toch ook een schaduwzijde aan verbonden te zijn. Zoo werd een geval ter sprake gebracht, dat drie visschersjongens, resp. 14, 15 en 16 jaar, zich opgegeven hadden voor de Zeevaartschool te Terschelling. Die van 14 jaar en 16 jaar waren te jong en te oud, terwijl die van 16 jaar aan de eischen van toelating voldaan had, doch toi heden toe geen bericht ontvangen had. Het zijn inderdaad betreurenswaardige toestanden. Het doel van het Hoofdbestuur was nu om een tegenovergestelde film te laten maken, waarbij tevens een perscampagne, en met deze film in verschillende plaatsen te demonstreeren, onder voorwaarde echter dat de film binnen 8 weken moet draaien. Het bedrag, dat voor deze film gemoeid is, bedraagt f 6000.—, waarvan reeds f 1500.is toegezegd. Het restee- rende bedrag moeten de visschers op brengen, hetgeen voor »D.E.T.V.* f 600 zal worden. Dit bedrag zal dan verdeeld worden over 100 aandeeltjes. Voorzitter geeft toe, dat ln verband met de slechte opkomst der visschers, het een moeielijk geval is om te besluiten hiertoe over te gaan want het kost alweei geld. Maar het vertoonen der film kan toch ook voor de visschers het voordeel hebben dat thans de oogen van het Neder- landsche volk eens open gaan en gezien kan worden welke nijvere visschersvloten tot werkloosheid worden gedoemd er vraagt de vergadering wat te doen en hoe de zaak aan te pakken opdat de zaak voortgang kan vinden. Als ieder f 6.— geeft komt het goed. Er wordt wel eens gesproken te demonstreeren ln den Haag maar dan zijn we veel meer kwijt en dit moet dan toch ook gebeuren, wanneer ei een zitting van de Tweede Kamer plaats vindt. Na rondvraag bij de vergadering wordl door allen toegezegd de zaak te zullen steunen, terwijl enkele visschers bij hun thans afwezige collega's zullen rondgaat om ze op te wekken voor het plan. Hierna leest de secretaris op verzoek de inhoud voor van de vertoonde film, die een heftig en roerend protest blijkt, tegen de drooglegging. De levendige beschrijving van de fllro is te groot om het op te nemen. Bij de rertooning ervan hopen wij op den inhoud terug te komen. Onder ademlooze stilte had de secretaris deze voorgelezen er men kon aan de gezichten der Wieringei visschers zien dat wat de film betrof dit op waarheid berustte Hij had dan ook een applaus in ontvangst te nemen. Verder wordt medegedeeld dat de pers campagne wordt gevoerd door Vas Diaz en Aneta met dien verstande dat er niet gesproken zal worden door de radio ovei de schadeloosstelling der Zuiderzeevis- schers. Dan wordt voorgelezen een schrij ven het Comité der Vlootrevue uit Enk huizen met het oog op de deelname van het aantal visschersvaartuigen. Voorzitter zegt dat er reeds papieren voor deelname aan de visschers zijn rondgestuurd om ze in te vullen. Spoedige terugzending is echter gewenseht, daar men in Enkhuizen daarop aandringt. Tevens zegt voorzitter dat het boezem- meer zoo goed als zeker Is gepacht voor de som van f 40.per jaar, gedurende 6 jaar. De stukken liggen echter nog bij den Ontvanger te Den Helder. Bij de rondvraag vraagt de heer G. Dirks welke voordeelen er verbonden zijn voor de visschers bij de Vlootrevue te Enkhuizen. Voorzitter zegt in zoo groot mogelijk aantal vaartuigen te verschijnen en de revue als een demonstratie te be schouwen en te laten zien hoeveel vis schers worden gedupeerd bij de droog legging- Spr. dringt hierop aan daar de Zuidelijke visschersvloten in groote getale aanwezig zullen zijn. Niemand meer het woord verlangende sluit voorzitter met een woord van dank de vergadering. ALGEMEENE VERGADERING „MIDDENSTANDSVEREENIGIXG". J.l. Maandagavond 18 Augustus hield de MiddenstundsA ereeniging Wieringen een algemeene' vergadering in Hotel Lont". Aanwezig waren 16 leden. Voor zitter de heer C. J. Bosker opent met een hartelijk welkom de vergadering, Bij huidjeuk, jeukende huiduitslag en eczema zal met Purolpoeder de jeuk spoedig bedaren! Dit werkt bovendien opdrogend en genezend! Het kost 6o ct. per bus en is evenals Purol verkrijgbaar b$ Apoth. en Drogisten. echter was hij niet tevreden over de op komst die wel grooter had kunnen wezen. Dit was dan ook mede wel de oorzaak dat in zoo'n langen tijd geen vergadering was gehouden daar de medewerkingvan de leden veel te wenschen overliet en de besluiten die op eeq vergadering werden genomen niet werden uitgevoerd. Spreker hoopte dan ook dat in de toe komst dit grooter zou wezen en de be langen goed behartigd zouden worden. Hierna leest de secretaris de heer N. Koorn de notulen der vorige verga dering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ondanks de tegenwerking zegt voor zitter dot het bestuur tfich actief is ge bleven in het afgeloopen jaar. Er is n.1. V, in overleg met de Kamer van Koophandel getracht het postkantoor te behouden zoo het was n.1. Hoofdkantoor. Do ge- meente had ook een request ingediend bij den Inspecteur der Posterijen, maar al het geschrijf had niets gegeven het moest en zou een hulp-postkantoor Wor den wat dan ook inderdaad is geschiedt. Ondanks dat sommige leden zeggen dat dit geen verslechtering maar een ver betering is, blijft voorzitter bij zijn mee ning dat een hoofdkantoor gewenseht was en ook voor de naaste toekomst. Wellicht Is het ook vnn tijdelijken aard. Met de financiën van de vereeniging blijkt het goed te staan. Bij monde van de Heeren M. de Haan en M. Oden wordt de rekening en verantwoording van den penningmeester den Heer J. O. Klein in orde bevonden. Er blijkt een voordeelig saldo te zijn van f 176.90, waarbij dan nog komen de oontributiën over 1930. Voorwaar een goed resultaat. De voor zitter brengt den penningmeester dank voor zijn goed beheer. Hierna volgt bestuursverkiezing. Voor zitter zegt dat er reeds het vorige jaar een verkiezing had moeten plaats vin den maar aangezien er geen vergadering geweest was kon dit niet. Hij stelt dan ook voor dat het bestuur in zijn geheel aftreedt, uitgezorderd de heer N. Kaan Pzn. Bij stemming blijkt dat het bestuur wederom herkozen is en allen nemen hun benoeming wederom aan, te weten de heeren G. J. Bosker, N. Koorn, J. Klein, B. H. Kraan, B. Kat en D. Min nes. Vervolgen» deelt de voorzitter mede van de secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bericht te hebben ontvangen over haar a.s. ten toonstelling. Gaarne zag genoemde My. dat hieraan ook een Mddenstandsten- toonstelliug- eu Winkelwtek werd ver bonden. Voorzitter zegt hiervoor wel te voelen. De Hollandsche Mtatscheppij van andbouw krijgt n.1. da beschikking over de voormalige Opedbare Lagere School. Twee lokalen zouden beschik baar gehouden worden voor de Mij. zelf l;wee voor de Zuiderzeewerken, en één dan voor de Middenstand. Ir dit lokaal zouden dan diverse stand9 gemaakt kun nen worden door de verschillende ne ringdoenden. Echter kunnen hhrvan door geen vreemden gepacht worcen, dooh uitsluitend eigen burgers. Volgens sommige leden is wel het be zwaar, dat de pachtsom voor eei derge lijke stand er niet uit te halen h. Voor zitter antwoord echter, dat men voor oogen moet houden, dat het een bljvende reclame is. Dat de pachtsom, welre f 16 zal bedragen, niet zoo gemakkelijk is er uit te sleepen, moet er niets aan doen. Reclame is altijd goed en ook vooi later tijd. Na vele discussiën geven «ich reeds een 7-tal leden voor een stand op en zal geprobeerd worden of er niet 2 lokalen ter besehikking zijn. Verder wordt besloten een «talage- tentoonstelling te houden, welte ook uitsluitend voor de leden zal zijn. De jury, welke ook voor het volksonderwijs heeft gefungeert, zal wederom aangezocht worden. Verschillende leden achten 2 dagen, welke de tentoonstelling duurt, tekort.- Wordt besloten de daarop volgende Zon- dagj ook bij te nemen. Verder zullen verschillende plaatselijke vereenigingen hunne medewerking wor den verzocht en er een oproep plaats vinden voor deelname aan de verschil- 1 lende stands en etalagetentoonstelling. Bjj rondvraag merkt de heer J. van Wachendorff van Rijn op, dat het lastig is, dat men niet zien kan wanneer men belasting betalen moet. Dit staat op de biljetten onduidelijk aangegeven. B.v. in de gemeente Zijpe staat dit er met een stempel op de voorzijde opgedrukt en zou gaarne zien, dat dit voor de gemeente Wieringen ook gebeurde. Zal over ge schreven worden naar den Ontvanger. De heer J. O. de Haan zegt te hebben gelezen dat de Middenstands-vereeniging in Schagen haar jubileum heeft gevierd. Het had echter sprekers aandacht ge trokken dat onder de vele gelukwenschen die van Wieringen ontbrak. Voorzitter zegt dat de oorzaak hierin ligt dat Wie ringen niet meer is aangesloten bij as Bond van Middenstander®. Dit was wel zoo geweest maar de kosten hieraan var bonden waren te hoog. Men zou dan 4e kontributie moeten verhoogen maar het ledental zou dalen. De Haan zou ecbtsr toch gaarne zien dat in vervolg het wel gedaan werd. Voorzitter zegt dat er goede nota van genomen zou worden. Tevens had voorzitter een afgevaai- digde van Den Oever gehad. Deze hal gevraagd de medewerking van de Midden stands-vereeniging dat er op Den Oeve' op de hoeken der straat bordjes beves tigd werden met de straatnamen er op- Er komen vele vreemdelingen en die kunnen zich niet oriënteeren. Voorzitter zegt dan ook toe het Gemeentebestuur

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6